Ugrás a kommentre

EPII elemzés


Ajánlott hozzászólás

Nekem sem tetszik ez a feláldozás dolog magasabb célért. A Jedik számomra nem ilyenek, nekik minden élet számít.

 

Yoda párbaj jelenete: ami a legjobban tetszik, ahogyan előkapja a fénykardját. Néhány másodperc, de iszonyat jó. Soha nem tudtam elképzelni hogyan vív a kis mester. Ámultam is a moziban. Akkor úgy gondoltam, hogy nem illik hozzá, de végül szép lassan megszoktam.

 

Dzséjt, jó lett a chapter írásod :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Észrevette valaki, hogy a mozi és a dvd változat között van egy vágás változtatás ebben a jelenetben.

Csináltam egy összehasonlító kép összehasonlítást, a neten akkoriban letölthető kamerás mozi változat, és a DVD-s vágás közt. Arra nem emlékszem, hogy a Digitális változatban is ez volt-e a vágás, de valószínüleg igen, mert a digitális lett rátéve a dvd-re.

 

Itt van a kis átvágás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ej, de turpisságos. Ez igen, jó szemed van Lokatelli.

Szerintem a vágás oka az oszlop dőlésében lehet. A mozis változaton elég sokáig csak átlósan van az oszlop, majd két snitt után már vízszintesen lebeg. A DVD-n meg előbrébb hozták a dőlést, és hosszabban nem látni az oszlopot ezen tevékencség közben, így hihetőbben kerül vízszintes helyzetbe.

Dooku meg hadd mélázgasson :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a vágás oka az oszlop dőlésében lehet.

 

Biztos oszlop miatt van, kettőt nem tudták rendesen összehozni. Vagy az oszlop dől túl lassan, vagy Dooku nézi túl sokáig a rendesen dőlő oszlopot.

Mindenesetre azért vettem észre, mert zenével együtt "égett be" az agyambe, és rengeteget néztem azon a nyáron ezt a kalóz kamerás verziót. Ott éppen Yoda témája szól és minden hangnál egy vágás van, nagyon gyönyörűen harmonizál. Egy új hang, új kép, ez egybeforrt és egyből feltűnt, hogy valamelyik hanghoz, nem az a kép van, mikor először néztem meg dvd-n.

 

Köszönöm a dícséreteket. Nagyon jól esik(mint az oszlop :) ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attack of the Clones

Chapter 47: "Well Done, Lord Tyranus"

Time: 2:05:59-2:07:26

 

Tartalom

Dooku gróf megérkezik Coruscantra. A városbolygó elhagyatott része felé veszi az irányt, ahol egy romos toronyházban landol. Sidious már várja tanítványát, aki jó hírekkel szolgál. Az Erő mindenképpen velük van! A jól végzett munkájáért, a Sith mester megdicséri a grófot. Dooku azonban újabb örömhírrel szolgál, mert közben kitört a háború is! Sidious elégedetten konstatálja, hogy minden a terveik szerint halad.

fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Itt derül ki, hogy tkp. milyen célt is szolgál az egész klónháború! Remek ez a párbeszéd, főleg Palpi benyögése, hogy minden a terveik szerint halad. :) Dooku itt is méltósággal viselkedik, abszolút nincs olyan érzésem, hogy Sidious csak úgy parancsolgathat neki.

 

Remekül megkomponált jelenet. A megérkezés Coruscantra máris szimbolikus, mert a sötét oldalára érkezünk, ami Palpi előretörését sejteti a szenátusban, majd a pokoli táj fenséges látvány. A lepukkant épületekről nem is beszélve. Sidious búvóhelye kellően sötét és baljós, jómagam azt hittem, hogy itt fog játszódni az EPIII nagyjelenete. Volt olyan spoiler anno, hogy az épület alatt egy barlangban van Sidious főhadiszállása, melyet láva folyók öveznek. A spoiler szerint ott vívott volna meg Anakin és Obi-Wan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami szerintem nagyon érdekes az egész filmben, hogy ez Sidious első felbukkanása, vagyis úgy ment végbe minden, hogy neki a kisujját sem kellett megmozdítania, Sidiousként. Ebben a részben csak Palpatine-ként tevékenykedik.

 

Dooku hozza a formáját, itt még milyen bizakodó. Mondhatni a bizakodás lesz a veszte.

Megint nagyon gúnyos, hogy Dookut hajkurászták és ugyanazon a bolygón van, mint a Jedik. Még ez is "túl messze van" nekik. Elérhetetlen.

 

Még az egy parányi jelzés, hogy Dooku azt mondja, hogy az erő velük van. Ezt ilyen formában még nem hallhattuk. Ez ki is fejezi a gonosz erejét. Kisajátítja az erőt. Ez az elbizakodottság, önzőség jellemző a sithekre. Ebben a megfogalmazásban benne van minden, ami a Sithek sajátja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, ti ketten úgy elmondtatok mindent, hogy nekem már nincs is mit hozzáfűzni :)

agyon hangulatos és sötét chapter, minek köszönhetően az esküvőig hátborzongató a film vége.

Sidious itt azt mondja, minden a terveik szerint halad. Ennek a mondatnak hála a hdeg futkos a hátamon, amikor ugyan ezt mondja Vadernek a II. Halálcsillagon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon szeretem ezt a jelenetet. Itt tűnik fel először Sidi normál állapotában, vagyis a hangja nincs torzítva. Csak egy csuklya "rejti" el :wink:

Ha esetleg valaki nem tudta volna, hogy Sidi=Palpi, az ebből a jelenetből megtudhatja. Ugyanis ilyenek is vannak!!! Pl. a volt munkatársam, aki a film megnézése után megkérdezte, jól látta-e ebben a jelenetben, hogy a kettő ugyanaz a személy :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon szeretem ezt a jelenetet. Itt tűnik fel először Sidi normál állapotában, vagyis a hangja nincs torzítva. Csak egy csuklya "rejti" el  :wink:

Már az ep1-ben is láthattuk normál alakban, csak csukjásan, semmi torzítással, éppen a Coruscanton :)

Egyébként én is itt bizonyosodtam meg arról, hogy Palpatine Darth Sidious, pedig akkor már ismertem egy ideje a tényt, hogy Palpatine az Uralkodó. De azt hittem, az ep2-ben Sidious majd Maul helyére választja Palpatine-t tanítványáúl, és majd az ep2-3 körül megöli Sidit és Uralkodó lesz. Ráadásul ezen állításom mellett, miszerint két különböző személy, szól az, hogy két különböző hangot kapott a szinkronban (bár előbb láttam angolul az ep1-et, akkor nem törődtem a hangokkal). Azt fellettem világosítva, hogy az egy balfogás a szinkronrendező részéről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aha, értelek :)

Az epI-ben tényleg láthattuk, de a szinkronban (a fejemben az epI-II-nek a szinkronja van beégve egyelőre, ezért arra asszociálok még) Sidi hangja más, mint Palpié, de erről már írtál is. Eléggé megtévesztő. Eddig valahogy azt hittem, hogy az angolban is más a hangja. Hiába no, a szinkronrendező sem tudta, hogy mi a helyzet :)

Köszi!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egyik kedvenc jelenetem, a vérző Coruscant.Ahogy néztem a filmet, el is felejtettem hogy van egy Sidink is.Ahogy a film végén megjelenik, meg ez első részben hologramként, jelképezi hogy Sidious a háttérből irányítja a szálakat.A 3. részben már előbújik, és nyilt lapokkal játszik.

Én is az első rész után tudtam hogy Palpatine=Sidious, de itt bizonyosodott be.Mert én a moziban sajna szinkronnal néztem premier elött, és az egységes szinkron bebizonyította az igazat.No meg persze az arcvonásai.

Itt már sokkal retkeseb az arca mint az első részben :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt fellettem világosítva, hogy az egy balfogás a szinkronrendező részéről.

OFF

Nem a szinkronrendező hülyesége volt, hanem a külföldi megfigyelő mondta, hogy ne ugyanaz csinálja az ep1ben, mert ameddig csak lehet a kétkedőket szeretnék kétségek közt tartani. Szándékos volt ez a melléfogás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ühüm, hát ezt nem tudtam. Én még melléfogásról lettem tájékoztatva. Húzásnak nem volt rossz. Mondjuk, nekem jobban tetszik az ep1-ben Sidious hangja Sidiousként (nem Lama Suként :)), mint Palpatine-é Sidiousként (ep2-3). Az viszont biztos, hogy Palpi hangjáva gyorsan lebukott volna, túl jellegzetes (az angolban eltudták annyira torzítani, hogy ne legyen feltűnő és McDiarmid is jól játszik a hangjával - komolyan, mintha két különböző hangja lenne).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

az angolban eltudták annyira torzítani, hogy ne legyen feltűnő és McDiarmid is jól játszik a hangjával - komolyan, mintha két különböző hangja lenne).

 

Nem tudom, általában mennyire torzították McDiarmid hangját. Az EP3 hangrögzítésekor elhangzott, hogy a fickó simán lépdel egy-egy oktávnyit fel vagy le, ha akar. Nagyon már nem kell belenyúlni a hangjába... :)

 

Az most igaz, hogy az EP3 végi Palpatine Egészségügyi Központ erre az alapra épült, amit az EP2 végén lehet látni, vagy csak spekuláció volt?

 

Mellesleg a jelenet szuper, de ez már elhangzott. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, általában mennyire torzították McDiarmid hangját. Az EP3 hangrögzítésekor elhangzott, hogy a fickó simán lépdel egy-egy oktávnyit fel vagy le, ha akar. Nagyon már nem kell belenyúlni a hangjába... :)

Egyedül a hologramnál és Vader keresztelőjénél nyúlhattak bele, amúgy McDiarmid adja végig, az biztos. Halálos a fickó.

 

Ez a "vérző Coruscant", ez nagyon találó.

 

Abból viszont szerintem semmi sem igaz, hogy a medikai center oda épült volna. A korházakat nem az isten háta mögé építik, inkább a centrumokba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azaz.És ne felegyjük, hogy az nem egy orvosi központ.Palpi nem viszi a "családtagjait" egy sima mezei korházba.A helyszín külsőre nagyon hasonló, szerintem egy és ugyanaz.

 

Na ezt most nem vágom...miről is beszélsz?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bajosan lehet az, mert az ep3-ban körülötte hemzsegnek az épüketek (mikor Sidit mutatják a távolban is sok épület van, nem csak a közvetlen közelében), melyekből fények szűrődnek ki, és egyik sem romos. Már pedig az ep2 alapján azt a környéket max csövesek lakják, és minden bomlik. Ráadásul az ep2-es épület romos az ep3-as nem. Az ep2-es épület mellett van egy robosztusabb építmény, az ep3-as az egyedüli toronynak tűnik. Ja, és tök másak a környező épületek.

pdvd0013im.jpg

pdvd0042ov.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attack of the Clones

Chapter 48: "Begun, The Clone War Has"

Time: 2:07:27-2:09:16

 

Tartalom

Yoda, Mace Windu és Obi-Wan, a Jedi tanácsteremben vitatják meg az eseményeket. Obi-Wan kérdőn tekint Windura, vajon ő elhiszi-e amit Dooku mondott? Hogy Sidious uralja a szenátust? Obi-Wan szerint azt érezniük kellene. Yoda azonban arra figyelmeztet, hogy Dooku átált a sötét oldalra. Hazudik, csal, bizalmatlanságot próbál kelteni közöttük. Windu szerint bár hogy is van, rajta kell tartaniuk a szemüket a szenátuson. Yoda egyetért. Windu eztán Anakin holléte után érdeklődik, melyre azt feleli Obi-Wan, hogy haza kísérte Amidala szenátort a Naboora. Továbbá elismerően szól a klónhadseregről, mely nélkül nem arathattak volna győzelmet. Yoda azonban mélységes szomorúsággal a hangjában, éppen az ellenkezőjét állítja. Ez nem győzelem. Elkezdődött a klónok háborúja. A Coruscanti alakuló téren, klónkatonák tízezrei masíroznak az indulásra kész anyahajók gyomrába, hogy felvegyék a szakadárok seregei ellen a harcot. A katonai parádét a szenátus prominens képviselői egy erkélyről követik figyelemmel, élükön Palpatine kancelláral. Azonban nem mindenki boldog a látottak miatt. Bail Organa ökölbeszorított kézzel, bosszúsan csap az erkély korlátjára.

fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

A sithek értékelése után, láthatjuk a világos oldal prominenes személyiségeinek véleményét is, a kialakult helyzetről. Sajnos a Jedik még mindig találgatnak, és sötétben tapogatóznak. Továbbra is csak Yoda érzi, hogy nagy baj van.

A klónsereg parádéja, a film legerősebb pillanatai közé tartozik. Ez nem is lehet kétséges. A hideg futkos az ember hátán. A birodalmi induló kissé átalakított taktusaira masírozó klónok, megspékelve a totalitárius képekkel, igen súlyos pontot tesznek a film végére.

Gyakorlatilag a Birodalom megszületésének vagyunk tanúi. Bail Organa korlát "csapkodása" is kiváló!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez is kedvenceim közé tartozik, mint minden a film végéről.

A masírozó klónkatonák látványa az Imperial march átvariált változatával grandiózus, és hátborzongató látvány. Felfelé szállnak a hajók a bolygóról, ahogy a születendő Birodalom is felfelé tör a hatalomra. Már tény, de még hiányzik néhány lépés, hogy a csúcson legyen.

Már itt láthatjuk, hogy Bail Organának mennyire nem tetszik a kialakult helyzet. Remek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.