Ugrás a kommentre

EPII elemzés


Ajánlott hozzászólás

Attack of the Clones

Chapter 10: Traveling Incognito

Time: 28:32-30:14

 

Tartalom

Padmé és kisérete megérkeznek az űrkikötőbe. Typho kapitány jó utat kíván a szenátornak, aki viszont a kapitány lelkére köti, hogy vigyázzon Dorméra. A lány viccesen jegyzi meg, hogy megvédi a kapitányt. A következő pillanatban azonban könnyek jelennek meg a szemében, és elmondja mennyire aggódik úrnője miatt. Mi lesz ha rájönnek, hogy elhagyta a bolygót? Padmé félmosollyal az arcán azt feleli, hogy akkor majd kiderül mit tud a védelmére kirendelt ifjú Jedi. Obi-Wan is vált pár szót tanítványával indulás előtt, és többek között arra hívja fel a figyelmét, hogy bármit tegyen is azt előbb beszélje meg vele vagy a tanáccsal. Ezután Padméhoz fordul és biztosítja a szenátort arról, hogy gyorsan végére jár az ügynek és hamarosan visszatérhet. Padmé megköszöni a gyors közbenjárást, és Anakinnal meg R2-val elindulnak a csillaghajó felé. Miután elhagyják a kiséretet, Padmé félelmeinek ad hangot. Anakin is fél kicsit hiszen ez az első megbizatása, utánna viszont azzal vicceli el a dolgot, hogy ha baj lesz, R2 majd megvédi őket. A kompon maradt Obi-Wan és Typho aggódva néznek pártfogoltjaik után. Obi-Wan megjegyzi, hogy reméli nem fog ostobaságot csinálni a fiú. Typho egy mosoly kiséretében csak annyit mondd, hogy Padmé és Anakin közül épp az utóbbi a megfontoltabb. Röviddel később útra kel a szállító hajó a Naboo rendszer felé. fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Aranyos kis chapter, itt válnak el a főhősök útjai. Obi-Wan szokás szerint leckézteti Anakint, és ebből mintha mér tényleg sok lenne egy kicsit. Én legalábbis úgy érzem. Dormé elpityeredése nagyon aranyos :lol: Tényleg látszik rajta az aggódás. Frappáns kis párbeszédek vannak itt. Anakin poénja, hogy majd R2 megvédi őket be is jön bizonyos szemszögből :)

 

Az űrkikötő telitalálat! Totál SW hangulata van. Nem is beszélve az űrhajóról, ami roppant mód tetszik. Látszik, hogy menekülteket szállító tucat hajóról van szó. Ahogy elindul és a hajtóművei feldübörögnek, az igazi mestermunka.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek ki chapter ez. Obi oktatása szerintem azért megy itt át tulzásba, mert tényleg félti a kölyköt. Nem csak azért, mert olyan, amilyen, hanem mert tíz év után most kapot először feladatot, amit egydül kell elvégeznie, és azért nem is egyszerű feladat.

Typho poénja nekem jobban tetszett, mint Anakiné. Dormé kikönnyezése viszont mesterkéltnek tűnik azzal, hogy pont abban a pillanatban elég erőteljesen hunyja be a szemét, mintha így erőszakolna ki egy cseppett.

Az űrdokk nagyon jó, nekem a busz is nagyon tetszik. Egyszerre futurikus és hétköznapi. Nekem emiatt tetszik Dex bárja is. Az ep2 telis teli van ilyen hétköznapi elemekkel, ami miatt végülis az ep4 is szerethető volt annak idején :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aranyos jelenet, főleg azért, mert bepillantást nyújt a galaxis hétköznapi életébe: abba, hogy milyen is egy Coruscant-i helyi járattal (amit a pórnép is használ valszeg) megérkezni egy kikötőbe, ahol főhőseink útja szintén olyan helyszínen folytatódik, ahol jelen vannak a galaxis hétköznapi "átlagemberei". S ez az a momentum nálam, amit a többi sw filmből hiányolok: ergo az, hogy a 6 film-ben csak ritkán tekinthetünk bele a nép életébe, az ep2 ezért is fantasztikus számomra, mert látunk benne helyi "7-es buszt" :lol: , látunk benne menekülteket szállító tömegjárművet, láttunk benne bárt és éttermet, egy szó mint száz, még ha rövid időre is, de bepillantast nyerhetünk a galaxis mindennapjaiba, az átlaglények életébe, és egy ekkora galaxis történetét átfogó opus esetében ez elengedhetetlen....

 

szóval olyan ez a jelenet nekem, mint amikor itt ezen a föld bolygón kikisérem egy jó barátomat pl. a repülőtérre, hétköznapi, de mégis sw, vérbeli sw.

 

Amúgy Dormé könnyei 1 kicsit számomra is mesterkéltek...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem lehet, hogy azok digitális könnyek :lol:: :!: Nekem semmi bajom velük. Illik az elválás hangulatához.

 

Obi szerintem nem viszi túlzásba az oktatást. Egy mentor nem is búcsúzhat máshogy. Kicsit távolságtartó, de mégsem, mert mindenről tudni akar.

Mintha azt mondta volna, ha megérkezel hívj fel. De Anakin pont olyan korszakában van, hogy minden ilyesmire harap. Ő már kész, felkészült, mát Jedi lehetne, Obi tartja vissza. Ep3ban miért nem mester?

Nem elég érett ekkora feladathoz, ha egy ilyen beszólásra felhúzza az orrát. Akkor lenne, érett, ha ilyeneket nem kéne neki mondani és magától csinálná, de nem teszi. Tipikus kamasz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a jelenet tényleg nagyon jó.Baromi jó látni, egy átlagos reggelt Coruscanton.A Jedik az emberek között jönnek-mennek,megy az élet.Amikor Obi-Wan inti Anakint akkor szerintem arról van szó, hogy félti, de egyben figyelmezteti is.Gondolom elött csinált már pár dolgot a Tanács engedélye nélkül.Tanúi lehetünk annak, hogy Obi-Wan tudja, hogy milyen forrófejü a tanítványa(ha nem lenne az, akkor nem kéne figyelmeztetni).Megtudhatjuk ,hogy Anakin eddig sem volt valami engedelmes, és nem foglalkozott a Tanács engedélyével.Elöbb cselekedett, aztán kérdezett.Legalábbis nekem ez jön le ebből a párbeszédből.Az aranyos ,hogy Typho mondja, hogy Padmé még annyira sem megfontolt mint Anakin.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attack of the Clones

Chapter 11: Dex's Diner

Time: 30:15-32:23

 

Tartalom

Obi-Wan megérkezik régi barátja, Dexter Jestter étkezdéjébe. A felszolgáló droid értesíti a tulajt, hogy vendége érkezett, aki ránézésre Jedi lovagnak tűnik. Dex nagyon örül, hogy újra láthatja barátját, majd arra kéri üljön le, mindjárt megy. A droid jawalével kínálja Obi-Wan-t aki készségesen elfogadja az italt. Kisvártatva megérkezik Dex is, majd átölelve üdvözlik egymást. Leülnek egy boxba, ezután Dex azonnal rákérdez Obi-Wan jövetelének okára. A jedi előveszi a nála lévő mérgezett nyilat, és megkérdezi barátját tudja-e mi ez? Dex csodálkozva szemléli a tárgyat, mert akkor látott ilyet utoljára, amikor a Subterrellen járt, a Peremvidéken túl. Obi-Wan kérdőn pillant rá, a nyílhegy származását firtatva. Az étkezdés elmondja, hogy ez a kis "játékszer" nem más mint egy kaminói gyilkos szablyatű. Obi-Wan elgondolkodva jegyzi meg, hogy semmit nem talált erről az adattárban. Dex azzal folytatja, hogy olyan karcolások vannak rajta, amikről egyértelműen fel lehet ismerni. Az analizáló droidok csak a szimbólumokat nézik. Egy Jedinek tudnia kéne, hogy a tudásnál fontosabb a bölcsesség. Obi-Wan szerint ha a droidok gondolkodnának, akkor ők már rég nem volnának. A Jedi az iránt is érdeklődik, hogy hol találhatja meg kaminót? A Köztársaságban van? Dex szerint a Köztársaság peremvidékén túl, kb. 12 parsecnyire a Risi-ködtől kifelé lelhet rá. Úgy véli könnyű megtalálni, még egy analizáló droidnak is sikerülne. Azonban figyelmezteti Obi-Wan-t, hogy a kaminóiak maguknak való népség, klónozók, ráadásul remekül értik a dolgukat. Barátságosak?- kérdezi Obi-Wan. Dex szerint az attól függ mennyire jó a modora, és milyen sok pénze van... fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ismét egy olyan jelentsor, amely bemutatja Coruscant hétköznapjait. Dexter étkezdéje kicsit ugyan emlékeztet Lucas American Graffiti című filmjének egyik helyszínére, de ez nem baj :)

Az a látvány amikor a kamera ráközelít az étkezdére, fenséges! Itt nagyrészt modelleket látunk, csak kis hányadok számítógépes utómunka. Tökéletes cgi-makett kompozíció! Számomra ez a látkép a film egyik vizuális gyöngyszeme.

Dexter karaktere nagyon eltalált. Tudom, van aki nem kedveli, én viszont odavagyok érte :) A megjelenése is egyedi, a négy kar kellően bizarrá teszi. Lucas egyszer azt mondta, hogy nem szereti ha az idegen lényeket beöltöztetett színészek játszák el, mert akkor a nézők tudatalattijában az működik, hogy "ez csak egy ember". Az animált lényeket elnézve, teljesen igazat adok neki. Sokkal "idegenebbek" így.

A párbeszéd itt is frappáns, talán itt a legéletszerűbb. Dexter jelleme nagyon jól átjön már e kis jelenet kapcsán is, ráadásul ahogy "húzza" Obi-Wan agyát az oltári :))) A Jedi persze jókat vigyorog rajta :)

Apropó Obi-Wan! Láttuk milyen volt az első részben, mindenkit lenézett. Ez a jelenet a legékesebb példa arra, mennyit fejlődött, és hogy igazi mester vált belőle. Az egyik legjobb barátja most egy idegen lény, akiket az első részben nagyrészt lesajnált. Aztán amikor Jar Jar-t üdvözölte az is sokat elárul erről, hiszen őt aztán tényleg utálta régebben. Most azonban szivélyesen, már-már barátjaként üdvözli. A fiatal korában oly jellemző arrogancia és előítélet már a múlté, és ezt jó látni! Szép karakterfejlődés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dex bárja, nagyon jó. A többit már leírtad Ody :)

 

Az ilyen helyeken érdemes a háttérre is nagyon odafigyelni, mert sok érdekes dolog történhet. Vannak, akik itt már fölösleges látványról beszélnek a dugok miatt, de hát ők is a Galaxis lakói, előfordulhatnak máshol is (ráadásul vannak olyanok, aki felháborodottan hangoztatták, hogy úgy hat az ep1 mintha csak ott élnének dugok, hát örülhetnek). Ez a hely számomra olyan feelinget áraszt, mint a Cantina bár. Ugyan az, itt is beszélgetnek a főhősök, közben a háttérben zajlik az élet, csak itt kevésbé túlzsúfolt (és még itt van fölösleges látványelem?), jobban áttekinthető. Az egyik legjobb jelenet hétköznapiságból. Szerintem ez az ep2 legnagyobb erénye, olyan hétköznapivá tették, hogy komolyan el lehet hinni, itt élhetnénk is (sokaknak talán éppen ez nem jön már be). Itt bárban iszik a szereplő (Obi egy slukkra felhajtja azt a kék löttyőt), esznek, szerelmesek lesznek, éttermet látogatnak, buszoznak, éppen csak WC-re nem mennek ki. Ehhez hasonlót már csak az ep4-ben látunk, de ott is csak az elején, a többibe pedig világmegváltó dolgoknak lehetünk tanúi.

 

Az viszont máig nem fér a fejembe, hogy a Jawajuce-t hogy a pokolba sikerült a fordítónak árdéra fordítani. Lehet, hogy kicsit változtatni akart vagy mit tom én, de nem itt kellett volna kiélni a fantáziáját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan ezért imádom a klónok elejét, mert jobabn bemutatja a galaxis hétköznapi életét. Dzséjt jól leírta alább, hogy itt szinte mindent látunk, olyan dolgokat is, amiket eleddig a hat rész során soha. Ebben a filmben látszik a legjobban, hogy ez egy működő és élő galaxis.

 

Dex bárja egyébként nagyon hasonlít arra a bárra, ami Lucas American Graffiti című filmjében is látható volt. Ismét egy kis kikacsintás egy régebbi alkotásra :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként sokaknak ezért is nem tetszik... mert túl evilági. Túlságosan is olyan, mint egy '60-as évekbeli amerikai büfé. Legalábbis az én környezetemben sokaktól visszahallottam ezt. De szerintem ez nem baj. Elvégre az egész SW tele van ilyen áthallásokkal. És bármennyire is hasonlit, azért a négykarú Dex, a robot-pincér és a különféle SW lények megadják a maga sajátságos hangulatát :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként sokaknak ezért is nem tetszik... mert túl evilági.

 

Ez érdekes. Pl. a Tatooini Lars-farmra, vagy Obi-Wan viskójára sosem mondták, hogy túl evilági. Talán azért mert az átlag ember tök hülye ha az arab kultúráról van szó? Szóval Dex bárja csak azért szúrja a szemét egyeseknek, mert az amerikai kultúra ezen szeletét jobban ismerik :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát! Ennek mi köze az aktuális chapterhez?

 

Ody: Nem sok. Talán az előzőhöz írta.

Ennek se: :) az új avatarod

 

Dexet régen nem komáltam és a helyszínt sem. Most már a beszédtechnikájával elkap, főleg az utolsó mondatával :)

 

Obi droidos mondatától fölsejlik bennem az Animátrix Második reneszánsz című fejezete. Erre a környezet jellege és droidos beütése is rásegít.

:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi droidos mondatától fölsejlik bennem az Animátrix Második reneszánsz című fejezete. Erre a környezet jellege és droidos beütése is rásegít.

:)

 

Tényleg. Jó hogy mondod. Nekem még az sejlik fel, amit anno Asimov mondott, vagyis, hogy szerinte a Star Wars az egyetlen olyan sci-fi film, ahol olyanok a robotok, ahogy azt ő leginkább eltudja fogadni: vagyis kiszolgálják az irányitóikat és nem ébrednek öntudatra, kezdenek el pusztitani stb., ahogy más sci-fi filmekben. Persze a prequelekben vannak harci droidok, de azok is szigoruan az utasitásaikat végzik el, amit szerves uraik bekódoltak nekik és nem fordulnak ellenük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attack of the Clones

Chapter 12: Jedi Archives

Time: 32:24-33:23

 

Tartalom

Obi-Wan a Jedi-könyvtárba megy, ahol Jocasta Nu könyvtáros siet a segítségére. Obi-Wan tájékoztatja, hogy egy barátja mesélt neki a Kamino bolygóról, de az adattári térképeken nem találja. Nu eltünődve mondja, hogy nem hallott még ilyen nevű bolygoról, továbbá megkérdezi Obi-Wan-t, hogy biztos jó koordinátákon keresi? A Jedi határozottan felei, hogy tudja a helyet ahol lennie kellene; a Risi-ködtől délre. Jocasta Nu maga ellenőrzi az adatokat, de a megadott ponton semmi nem látszik. Sajnálkozó arcal mondja Obi-Wan-nak, hogy a bolygó amit keres, nem létezik. Obi-Wan szerint ez lehetetlen, nyilván az adattár hiányos. A könyvtáros ezen kicsit megsértődve azt feleli, hogy amiről az adattárban nincs adat, az nem létezik. Ezután magára hagyja Obi-Wan-t, aki gondterhelten mered a monitorra... fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Hangulatos kis jelenet. A halk zene és a misztérium együtt nagyon jó, plusz a könyvtár is, bár azt egy írországi épületből vették :)

Obi-Wan folytatja nyomozását, de megakad, mivel a bolygó nincs az adattárban. Ezen ő is meglepődik, ám segítője Jocasta Nu határozottan állítja, hogy nem létezik a rendszer :) A néni viselkedéséből nagyon jól látszik az, amit Yoda emlegetett a templom folyosós jelenetben, miszerint a Jedik túl elbizakodottak. Fel sem merül benne, hogy esetleg törölhették, a végén pedig szinte lesajnálja Obi-Wan-t... Unszimpatikus karakter.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, a könyvtáros chapter tényleg hangulatos, és szerencsére ez is olyan futurisztikus, de hétköznapi. Bár kíváncsi lennék, hogyan működnek azok a fénylő holokütyük a polcokon, már ha azok polcok és nem szervergépek :)

Viszont innen nagyon hiányzik a beszélgetés Dookuról és Qui-Gonról, mert újra szóba került volna ez a két nagy Jedi, többet tudtunk volna meg róluk és kicsit szöget verhettek volna a néző fejébe, hogy most vajon Dooku rájött, mi folyik itt és azért lépett ki, hogy megakadályozza, vagy rájött, hogymi folyik itt, és azért lépett ki, mert csatlakozott a Sithez.

Ráadásul ebben a jelenetben érződik igazán az az arrogancia is, amiről Yoda beszélt. És Nu ráadásul a hajdani földrajz tanáromra is emlékeztet :43:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont innen nagyon hiányzik a beszélgetés Dookuról és Qui-Gonról, mert újra szóba került volna ez a két nagy Jedi, többet tudtunk volna meg róluk és kicsit szöget verhettek volna a néző fejébe, hogy most vajon Dooku rájött, mi folyik itt és azért lépett ki, hogy megakadályozza, vagy rájött, hogymi folyik itt, és azért lépett ki, mert csatlakozott a Sithez.

 

Én csak arra tudok gondolni, hogy tulságosan is misztifikálni akarták Dooku-t, nem akarták, hogy a nézők sokat tudjanak róla. Ezért lett kivágva. Remélem az UE-s kiadásba visszateszik :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát! Ennek mi köze az aktuális chapterhez?

 

OFF

 

úgy igazából semmi, csak felvetődött a kérdés, azért írtam be :)

 

Csak lehagyam az "offot" :shock: ...

 

Na mindegy

 

ON

 

Jeeee!!!! Végre a könytár jelenet! Imádom, de tényleg. Imádom a Jedi-rendet, ez volt az első, ami megfogott ebben az eposzban. A rend misztikuma, az eszközeik, az elveik. És itt minden megjelenik. A hihetetlen nagy archívum, ejj, ha kaphatnék rá engedélyt, hogy beleolvasgassak... egy letűnt rend archívuma ez (réges-régen....!) nagyon érdekelne. Ahogy minden érdekel ezzel a renddel kapcsolatban. Egyszerűen imádom! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát! Ennek mi köze az aktuális chapterhez?

 

OFF

 

úgy igazából semmi, csak felvetődött a kérdés, azért írtam be :)

 

Csak lehagyam az "offot" :shock: ...

 

Na mindegy

 

ON

 

Jeeee!!!! Végre a könytár jelenet! Imádom, de tényleg. Imádom a Jedi-rendet, ez volt az első, ami megfogott ebben az eposzban. A rend misztikuma, az eszközeik, az elveik. És itt minden megjelenik. A hihetetlen nagy archívum, ejj, ha kaphatnék rá engedélyt, hogy beleolvasgassak... egy letűnt rend archívuma ez (réges-régen....!) nagyon érdekelne. Ahogy minden érdekel ezzel a renddel kapcsolatban. Egyszerűen imádom! :)

 

Pontosan ugyanezt érzem én is.Mintha én íratm volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami az ep.2 egyik nagy előnye, hogy a pár másodperces karaktereket is emlékezetessé tudja tenni. Jucasta Nu-nak talán ha két-három sora van a filmben mégis megjegyzi az ember...

 

A könyvtár-rész egyébként nekem is nagyon tetszik. Szivem szerint annak örülnék, ha a kamera egyszer végigvonulna a teljes Jedi templomon, hogy láthassuk, hol és hogyan élnek a jedik.

Jó látni a könyvtárat bár nehéz átlátni, hogy pontosan, hogyan is használják... ahogy Dzséjt mondta valoszinű, hogy a nagy holo-kütyük inkább szerverek... vagy olyan polcok, amiken ilyen fénylő lemezeket tartanak, amiken az adatokat tárolják, és ha kell kilehet venni őket? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

vagy olyan polcok, amiken ilyen fénylő lemezeket tartanak, amiken az adatokat tárolják, és ha kell kilehet venni őket?  :)

 

Ez is egy misztikum :) Egyébként tényleg hatalmas tudás lehet felhalmozva abban az archívumban, hiszen az egész galaxisból tartalmaz adatokat. Még belegondolni is hátborzongató....pl. ha a földön létezne egy ilyen könyvtár, és beköltöznék pár hónapra az tuti :)

 

De vajon miket tartalmaznak azok az adatok? A Jedik jelentéseit a különböző misszióikról?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De vajon miket tartalmaznak azok az adatok? A Jedik jelentéseit a különböző misszióikról?

 

Is. Meg még gondolom kismillió másik dolgot. Bolygókról, fajokról, történelemről meg még kitudja mi-mindenről tárolnak adatokat. Én legalábbis igy tudom elképzelni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi droidos mondatától fölsejlik bennem az Animátrix Második reneszánsz című fejezete. Erre a környezet jellege és droidos beütése is rásegít.

:evil:

Tényleg. Jó hogy mondod. Nekem még az sejlik fel, amit anno Asimov mondott, vagyis, hogy szerinte a Star Wars az egyetlen olyan sci-fi film, ahol olyanok a robotok, ahogy azt ő leginkább eltudja fogadni: vagyis kiszolgálják az irányitóikat és nem ébrednek öntudatra, kezdenek el pusztitani stb., ahogy más sci-fi filmekben. Persze a prequelekben vannak harci droidok, de azok is szigoruan az utasitásaikat végzik el, amit szerves uraik bekódoltak nekik és nem fordulnak ellenük.

Mindig kíváncsi voltam, hogy Asimov mit gondolt az SW-ről, jó tudni, hogy tetszett neki :)

Érdekes téma, hogy az SW-ben valyon milyen fejlettek a droidok. Hol kezdődik az értelem? Azért nem lázadnak a droidok, mert nem érték még el ezt a szintet, vagy mert sikerült egy Asimovos 3 törvényt kialakítani? Obi-Wan állítása ez előbbit bizonyítja.

A Classicban meg vannak fejvadászdroidok ( IG-88 ), akik a pénzért, a saját hasznukért gyilkolnak :wink:

 

Vajon a Sith rendről mennyi infó rejtezhet ott? :lol:

 

Az EPIII regényváltozatában, Anakin nagyon beakart jutni abba az archívumba, hogy ráleljen a titokra :)

Elvileg van ott néhány Sith holocron tele Sith tanításokkal, elvekkel :lol:

 

De vajon miket tartalmaznak azok az adatok? A Jedik jelentéseit a különböző misszióikról?

 

Is. Meg még gondolom kismillió másik dolgot. Bolygókról, fajokról, történelemről meg még kitudja mi-mindenről tárolnak adatokat. Én legalábbis igy tudom elképzelni. :D

Missziók és tudományos anyagok mellett a mesterek elméleteit/tudását az Erőről és annak használatáról, meg gondolom a Rend történelmét.

 

Egyébként a TESB-ben a lázadó flotta a Rishi köd törpegalaxysbanban (amiről Obi-Wan beszélt a könyvtárban) gyülekezik, és onnan nézik Lukék a galaxyist

 

Az viszont máig nem fér a fejembe, hogy a Jawajuce-t hogy a pokolba sikerült a fordítónak árdéra fordítani. Lehet, hogy kicsit változtatni akart vagy mit tom én, de nem itt kellett volna kiélni a fantáziáját.

Nekem a jawajuice név se tetszik. A Tatooine befolyása azért nem akkora, hogy Coruscanton is ottani italokat igyanak... És különben is mitől jawa? Talán jawákból van :?:cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként a TESB-ben a lázadó flotta a Rishi köd törpegalaxysbanban (amiről Obi-Wan beszélt a könyvtárban) gyülekezik, és onnan nézik Lukék a galaxyist

 

WOW! Ez az ötlet nagyon-nagyon tetszik! Honnan az infó? Szenzációs elgondolás. :41:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attack of the Clones

Chapter 13: 'Encouraged To Love'

Time: 33:24-34:35

 

Tartalom

Anakin és Padmé éppen étkeznek az utasszállító hajó fedélzetén. R2 szeretne vinni valami ételt Padménak, de a kiszolgáló robot elzavarja, mondván droidokat nem szolgálnak ki. Közben Padmé megjegyzi Anakinnak, hogy biztos nehéz lehet felesküdött Jediként élni. Nem mehet oda ahova szeretne, nem élhet úgy ahogy akar.....és nem élhet azokkal akiket szeret- veti közbe a fiú. Padmé csodálkozva kérdezi, hogy szabad neki szeretni? Nem tiltott az a Jediknek? Anakin felvilágosítja a lányt, hogy csak a ragaszkodás és a birtoklás tiltott számukra. Ellenben a könyörület, ami nem más mint a feltétlen szeretet, a Jedi-lovag fontos erénye. Mintegy kötelességük szeretni. Padmé e szavak hallatán megjegyzi, hogy az eltelt időben nagyon megváltozott a fiú. Anakin szerint viszont Padmé abszolút nem változott. Mindig ilyennek emlékezett rá álmaiban. Padmé kicsit zavarba jön a bókoktól... fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Újabb fejezet Anakin és Padmé kapcsolatában. Jó az R2-es poén az elején, mondhatnánk bagoly mondja verébnek :evil: Amikor R2 elgördül onnan, a felszolgáló droid még a fejét is ingatja, hogy ugyan mit képzel ez a vakarcs? :cry:)

Anakin és Padmé beszélgetése végre könnyedebb hangnembe vált, hiszen itt már lazábban is beszélhetnek egymással. Elhagyták a prtokoláris környezetet. Láthatóan elbűvöli a lányt Anakin monológja a Jedikről és a szeretetről. Itt látszik igazán, hogy Anakinból komoly férfi lett, amit a lány is kezd észrevenni. Lehet, hogy már nem az a Tatooin-i kisfiú többé akit megismert. Az is érdekes, hogy aki ilyen szépen tud beszélni a szeretetről, az hogy juthat el olyan pokoli méllységekbe, mint amit majd a harmadik részben látni fogunk.

Ebben a jelentben a körítés is tetszik. A hajó utasai mind szerves részei a jelenetnek, mozognak, beszélgetnek, ezáltal téve életszerűvé az egészet. Néha az is felmerül bennem, vajon őket milyen célok vezérlik Naboo-ra? Mi vonza oda őket? Az idilli környezet talán egy jobb élet lehetőségét jelenti számukra? Szeretek ilyenekbe is belegondolni :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hajó utasai mind szerves részei a jelenetnek, mozognak, beszélgetnek, ezáltal téve életszerűvé az egészet.

Igen, igen. Ráadásul a szakácsdroidon kívül senki sem CGI figura, így ad egy kis cantina bár utánérzést is a terem (legalábbis nekem). Ezt fokozza, hogy a droid ugyan azt mondja, mint a bárban a csapos.

 

"Hé, droidokat nem szolgálunk ki."

 

Érdekes, hogy sokáig furcsáltam, hogy a hajó nem a hipertér kék alagútjában repül, hanem a csillagok között. Lucas szerint nem akarja mutatni az elnyúló csillagokat (és a hiperűrt) az ep4-ig, ezt jó ötletnek tartom, így az is tartokat látványbeli meglepetéseket. De innét egy ideig akkor is hiányzott. Aztán végül leesett miért nem repül a Jendirian Valley a hiperűrben, mert ott van mellette egy csillag. Ez egy ügyes húzás volt Lucastól :41:

 

"Nem lehet csak úgy fénysebességre kapcsolni."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucas szerint nem akarja mutatni az elnyúló csillagokat (és a hiperűrt) az ep4-ig, ezt jó ötletnek tartom, így az is tartokat látványbeli meglepetéseket. De innét egy ideig akkor is hiányzott. Aztán végül leesett miért nem repül a Jendirian Valley a hiperűrben, mert ott van mellette egy csillag. Ez egy ügyes húzás volt Lucastól :41:

 

"Nem lehet csak úgy fénysebességre kapcsolni."

 

Vagy csak egyszerűen azért, mert már a Naboo rendszerbe értek, és simán átváltott utazó sebességre :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.