Ugrás a kommentre

Zene


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Múlt héten én is sokat DM-eztem. Szinte az összes nagy stúdióalbumjukat meghallgattam plusz megnéztem a 2009-es barcelonai koncsrtjüket.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban nagyon jó! Most én is csak DM-et hallgatok, otthon is, kocsiban is!

Hehe. PrincessLeia biztos örül. :D

 

Múlt héten én is sokat DM-eztem. Szinte az összes nagy stúdióalbumjukat meghallgattam plusz megnéztem a 2009-es barcelonai koncsrtjüket.

A Barcelonai koncert a legjobb. Hangilag, képileg, setlist szempontjából is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hehe. PrincessLeia biztos örül. :D

Te, nincs vele gondja.. ennek is kb akkora rajongója, mint a star warsnak.. ;)

Tegnap vegyítettem a Playing angel-től máig számokat a régebbi kevésbé imertekkel és Ő mindig megmondta, hogy régi-e vagy új. Nem is nagyon hibázott!

Az öcsi meg akkorákat tombol Personal Jesus-ra, hogy eszméletlen. Modjuk szerinte a refrén "Richard touch me" kb, de nem zavarja.. :D

Milyen durva, hogy arra nő fel amire én, csak 30 évvel később. :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, akkor 2 top 3. Azért 2, mert a '97 előtti albumokat semmiképpen nem hasonlítanám a '97 utániakhoz. Az okot nem írnám le, mert úgy is tudja mindenki, hogy mire, vagyis kire gondolok.

 

A '97 előttiek:

1. SOFAD - nagyjából erre az időre ért be a fiatalkori zenei fejlődésem és ezek a fickók pofán b*sztak egy zseniális,a pályafutásuk abszolút csúcspontjainak számító In Your Room-mal, Higher Love-val és Walking In My Shoes-val.

 

2. Violator - az olyan pillanatok miatt, mint a Clean, a Blue Dress és a Halo.

 

3. Black Celebration és Music For The Masses. Az olyan felejthetetlen himnuszok miatt, mint Stripped, Never Let Me Down Again. Az olyan dalok miatt, mint a Behind The Wheel, Pimf, Here Is The House, Fly On The Windscreen.

 

Pluszban az olyan dalok, amik sajnos méltatlanul hanyagoltak, de nekem a szívem csücske mid, mint a Dangerous, My Joy.

 

A '97 utáni lemezeknél ez a sorrend:

 

1. Exciter - minimál techno a csúcson, a csodálatos Shine-al az élen, amit követ a nyomában a Dream On, ami kisebb csoda és egy baromi erős dal. Ide illik még a Freelove - Flood mix, ami a korszak magasan legjobb dala.

 

2. Playing The Angel. Kurva jó remixek, egy zseniális A Paint That I'm Used To és a John The Relevator, ami Martin egyik legerősebb dala mindenképpen.

 

3. Spirit. De ennek még egy picit érnie kell. :)

 

Illetve az All The Time albumom az az Unsound Methods. Meghallgattam és utána már nem voltam ugyanaz az ember. Egy albumba sűrítve mindaz, ami valaha is voltam és ami valaha is lehetnék. Engem akkor Alan Wilder kilóra megvett.

Szerkesztve: - M.Laci
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A teljesség igénye nélkül néhány kedvenc a Laci által nem említett újkori albumokról:

A sounds of the universe első négy száma, de főleg a Wrong a kedvencem!

A delta machine-ről a Slow! Ez mekkora striptease dallam, TE JÓ ÉG!? :yes:

és Should be higher valamint a Soothe my Soul is óriásiak!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, kb. én is a DM-re nőttem fel, zeneileg nagyon meghatározó volt számomra ez a banda a 80-as években. De mégis, vagy tán pont emiatt nem tudok TOP listákat gyártani. Minden nagylemezüket ismerem, és sokkal egyszerűbb lenne összegyűjteni, mely dalaikat kedvelem kevésbé, mint hogy melyeket a többinél jobban. Az ifjúkori emlékek miatt nagyon szeretem a régi lemezeiket, főleg a Black Celebrationt, de minden lemezük tetszik és mindegyiken vannak kedvenceim. :)

 

A Spirittel még barátkozom, és egyelőre nem tudok kedvencet mondani, mert még nem tudtam igazán elmerülni benne, bár azért vannak dalok, amelyekre már most felfigyeltem: Going backwards, Cover me, Worst crime, So much love. De a Delta Machine annyira az én albumom volt, hogy egyelőre nálam még mindig az van a csúcson az utóbbi 10 évből. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam a rajongás szempontjából BC volt meghatározó, míg az újra felfedezést illetően a SOFAD. Pedig ez utóbbival nem volt felhőtlen a kapcsolatunk. :D Az első kislemez az I Feel You volt, de az nagyon nem jött be. Amikor meghallottam az MTV-n felkiáltottam: mi ez a sz*r? A többi jelzőt most nem írnám le. :D Aztán jött a Walking ami meg pont az ellentéte volt. Azonnal belezúgtam. Akkoriban még ritkaság volt a CD, de valahogy a kezembe került a SOFAD CD, és fejhallgatóval adtam neki egy esélyt. Emlékszem, este volt és szinte spirituális élményt nyújtott. :D Onnantól nem volt megállás. :)

 

Ami pedig Wildert illeti. Szerintem nagyon túl van becsülve. Kis túlzással mióta elhagyta a DM-et, sehol sincs. A Recoil-t kb. pár DM rajongón kívül nem hallgatja senki, amit mondjuk nem is csodálok. Lehet, hogy Alan jó hangmérnök, összetud hegeszteni számokat, de hogy dalokat nem tud írni az is biztos. Több számában vannak olyan részeltetek amik egy az egyben nyúlások más előadóktól. Most hirtelen az Allelujah ugrik be aminek a vége full Tangerine Dream sampler.

Ami pedig még kiszokta csapni a biztosítékot, hogy ha valakinek nem jön be az újabb DM akkor egyből Alan után nyarvog. :roll: Könyörgöm! Lassan már negyed százada nincs a zenekarban! Meg egyébként is. Korábban biztos sokat tett a hangzáshoz, de mindig volt egy producer aki meghatározta mi legyen és azt nem Alan Wildernek hívták, hanem David Bascombe-nek vagy Mark Ellisnek (Flood), és még lehetne sorolni. Ennyi erővel piedesztálra lehetne emelni Daniel Millert is mert szerintem neki legalább annyi köze volt a DM hangzáshoz mint Wildernek. Főleg igaz ez a korai években.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem senkit sem kellene sem túlmisztifikálni, sem pedig érdemtelenné nyilvánítani. Mindenkit a helyén kellene kezelni. Alan nem több és nem kevesebb, mint egy jó producer. Kb. azt gondolom, hogy Martin ösztönös zseni, Alan meg a tanult zseni. Ezzel szemben Andy meg a született lusta disznó. :D

 

Ami pedig a nyúlásokat illeti: never let me down again, get right with me dob alapja led zeppelin (when the levee breaks), a clean gitár riffje pedig pink floyd. :) Ennek ellenére egyáltalán nem tarom kevesebbnek ezeket a dalokat. :)

Szerkesztve: - M.Laci
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem senkit sem kellene sem túlmisztifikálni, sem pedig érdemtelenné nyilvánítani. Mindenkit a helyén kellene kezelni.

Pontosan! Ez nem sikerül sok rajongónak. :( Nekem nincs bajom Alannel, szimpatikus fickó de ami körülötte van az a vicc kategória.

 

Andy meg a született lusta disznó. :D

:D Milyet szinti futamot lenyomott a párizsi koncerten. Láttad? :lol: Egyébként kicsit vicces, de a DM alapítói közül már csak ő van a csapatban. :)

 

Ami pedig a nyúlásokat illeti: never let me down again, get right with me dob alapja led zeppelin (when the levee breaks), a clean gitár riffje pedig pink floyd. :) Ennek ellenére egyáltalán nem tarom kevesebbnek ezeket a dalokat. :)

Nincs ezekkel baj ha ízlésesen vannak elhelyezve, és nem tolakodóak vagy nem arra épül a szám. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan! Ez nem sikerül sok rajongónak. :( Nekem nincs bajom Alannel, szimpatikus fickó de ami körülötte van az a vicc kategória.

 

 

:D Milyet szinti futamot lenyomott a párizsi koncerten. Láttad? :lol: Egyébként kicsit vicces, de a DM alapítói közül már csak ő van a csapatban. :)

 

 

Nincs ezekkel baj ha ízlésesen vannak elhelyezve, és nem tolakodóak vagy nem arra épül a szám. :D

 

 

Királyság, hogy ebben (is) egyetértünk! :D

Akkor most hallgatok egy kis Spiritet, csak az ize kedvéért. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az elmúlt napokban sikerült belemélyednem az új DM-albumba, és komolyan, mintha nem is az volna, amit először hallottam. Nagyon jó lemez, minden száma kiemelkedően különleges, csak arra várt, hogy felfedezzék. Nem adja könnyen magát, mint a slágerek, amiket az ember két hallás után már dúdol, de cserébe abszolút maradandó, és szerintem hosszabb távon klasszikussá váló dalokat kaptunk. Már alig várom, hogy a koncerten halljak belőlük minél többet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Ody, jó szórakozást a holnapi koncerten! Talán a színpad előtt összefutunk. :)

 

Az idokep.hu sajnos esőt ígér holnapra: Időkép

 

Viszont van egy norvég időjárás-előrejelző oldal, ami sokszor jobban közelíti a valóságot, ott csak éjfél után várható eső: yr.no

 

Remélem, ez utóbbi jön majd be. :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Madárnak nézel? :) Aki ide vett jegyet az a legolcsóbb volt kb., plusz fogalma nincs mi a jó koncert ismérve. Eleve "korlátozott kilátás" -ként árulták.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A színpad elé szólt, ahogy a miénk is. :P Össze is futottunk, amire pedig elég kicsi esély volt. :)

 

Maga az este életem egyik legnagyobb koncert élménye volt! Szuper dallista, remek közönség, és még maguk a fiúk is elérzékenyültek a végére. És hát így kell összerakni egy profi előadást! Minden tökéletes volt. :)

 

Madárnak nézel? :) Aki ide vett jegyet az a legolcsóbb volt kb., plusz fogalma nincs mi a jó koncert ismérve. Eleve "korlátozott kilátás" -ként árulták.

És hát nem csak a látószög, hanem eleve az, hogy ülőhely. Árultak VIP ülőhelyeket valami külön páholyféle szekcióba oldalt, 30-70 ezer forintokért, teljes ellátással, de hát komolyan, ki az aki enni megy egy koncertre? :D Ráadásul ennyiért, és még ülve is??? Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most tudod miről írsz vagy csak szítani akarod a felesleges feszkót?

Nem tudom, miről beszélsz. :facepalm: A kép, amit belinkeltem, 24.000 volt.

https://444.hu/2017/05/23/amikor-elmesz-depeche-mode-ra-de-ide-szol-a-24-ezer-forintos-jegyed

 

Idézem: "A C6-os szektor korlátozott látású jegyei 23 900 forintba kerültek."

 

Te tudod miről írsz, vagy csak szítani akarod a nem létező feszkót? Miért is nézlek madárnak? Mi van?!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.