Ugrás a kommentre
Ody Mandrell

Így készült a "Jedi visszatér"

Ajánlott hozzászólás

Az fix, hogy Muren, Tippet és Winston nélkül a filmek ma nem ott járnának, ahol járnak. Persze, ehhez kellett George Lucas is, hogy a három úrból kettőt alkalmazzon a Star Warsnál. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az fix, hogy Muren, Tippet és Winston nélkül a filmek ma nem ott járnának, ahol járnak. Persze, ehhez kellett George Lucas is, hogy a három úrból kettőt alkalmazzon a Star Warsnál. :)

Így van, ráadásul a VII. epizód kapcsán is kaptak felkérést: a Phil Tippett Studio készítette újfent a holochess scene-t, ami valóban jó poén volt a visszautaló jelenetek sorában. Mindjárt beteszek erről némi anyagot egy megfelelő ottani topicba.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Azért hátborzongató belegondolni, hogy ekkor én még azt se tudtam, hogy létezik a Star Wars. :o

Igen, ez tényleg az :)

Sőt, a leghátborzongatóbb, hogy nem voltunk jelen :D Mit meg nem tennék egy kis időutazásért ezügyben...hehe

A fickó akié ez a kép írja, hogy az elég magas kerítés ellenére elcsípték Mark Hamillt, aláírt stb., és készségesen bizonygatta, hogy gőzerővel készül a Blue Harvest című film :P

Amúgy rohadt gyönyörű lehetett ez a set ritka impozáns méreteivel, beleértve a Sarlacc vermét is -> arról az istennek nem találok sehol képet (főképp jobb felbontásban) amikor kiássák, előkészítik. Azt olvastam, hogy egy vastag takaróhalmaz volt az alján: jó, mondjuk azt gondoltam, hogy nem vasbeton :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

És az egész fából készült. Nagyon szépen megcsinálták.

Egy aránylag kis felbontásút találtam arról, semmi több (esetleg van róla hi-res képed??) -> arra emlékszem, hogy szépen beásták vastag fából a falait, nyilván alaposan kellett a homok miatt. Pont az ilyen képeket imádnám, náhány témakörben sajna olyan ritka, mint a Tatooine-i hóesés.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Azért hátborzongató belegondolni, hogy ekkor én még azt se tudtam, hogy létezik a Star Wars. :o

Az. Nekem pláne úgy, hogy 1982-ben még nem is léteztem, viszont most már elmondhatom, hogy több Star Wars film készült az életemben, mint az előtt. :)

És még félelmetesebb, hogy az ep7 hány évvel eme kép készítése után érkezett meg.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Szerintem Pildi meg én vagyunk csak a fórumon akik ekkor már párszor láttuk az EP IV-et. Lehet már az EP V-öt is, de ez attól függ bemutatták-e már ekkor Magyarországon. Már nagyon rég volt a dátumok már kimentek a fejemből.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Szerintem Pildi meg én vagyunk csak a fórumon akik ekkor már párszor láttuk az EP IV-et. Lehet már az EP V-öt is, de ez attól függ bemutatták-e már ekkor Magyarországon. Már nagyon rég volt a dátumok már kimentek a fejemből.

Az Ep5-öt 1982. január 28-án mutatták be nálunk, és holtbiztos, hogy a premier környékén láttam, mert emlékszem, hogy több órát álltam sorba a jegy elővételnél. Vagyis amikor a lenti képek készültek, én már vastagon benne voltam a témában. De szerintem Frenkie, Te is. :)

Az pedig szintén biztos, hogy az Ep4-et addigra már többször is láthattuk mindketten. Tök jó, hogy akkoriban évekig ment egy ilyen kaliberű film a mozikban, és ezt a két mozit párhuzamosan is adták, nem lehetett lemaradni róla.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Az Ep5-öt 1982. január 28-án mutatták be nálunk, és holtbiztos, hogy a premier környékén láttam, mert emlékszem, hogy több órát álltam sorba a jegy elővételnél. Vagyis amikor a lenti képek készültek, én már vastagon benne voltam a témában. De szerintem Frenkie, Te is. :)

Az pedig szintén biztos, hogy az Ep4-et addigra már többször is láthattuk mindketten. Tök jó, hogy akkoriban évekig ment egy ilyen kaliberű film a mozikban, és ezt a két mozit párhuzamosan is adták, nem lehetett lemaradni róla.

Akkor igen mert a bemutató után 1-2 héttel már láttam az EP V-öt. Pont a szülinapomon mutatták be. Osztálytársak mondták hogy megy a mozikban a Csillagok Háborúja folytatása, amiről azt sem tudtam addig hogy létezik.

Az EP4-et meg tuti mert azt '81 ben láttam először és totál bele is zúgtam.

Szerkesztve: - Frenkie

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

A rancornak azon verziója amikor még egy szinész játszotta volna a szörnyet. Végül ezt nem használták:

Cht-Q2JUgAANqSa.jpg

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Pedig nem is néz ki rosszul. Mondjuk itt talán a mozgás lett volna sarkalatos pont, bár a szaggatott mocorgás vagy az emberi mozgás... Nos, egyik sem a legjobb.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

A Making of könyvben az egyik legszórakoztatóbbak azok a részek, ahol a különféle megbeszélések leiratai vannak. Legszivesebben az egészet becopy-znám ide, de inkább csak pár részletet. Itt például Kasdan beszélget Lucas-al. Kasdan nem érti, hogy Ben hogy tudhatott Leiáról ha egyszer a Birodalomban azt mondja, hogy Luke az utolsó remény.

Lucas: The “other” could be explained by Yoda or described by Ben. We could save that for Ben.

Kasdan: Ben doesn’t even know about it.

Lucas: Ben knows about it.

Kasdan: How come in Empire he says, “He is our last hope” and Yoda says, “No there is another.”

Lucas: He discounts women because he is a male chauvinist pig. :lol: 

Kazanjian (ő az egyik producer): Well, he forgot.

Kasdan: Wouldn’t that be weird that Ben has forgotten?

Lucas: She isn’t trained, she isn’t ready and Ben wasn’t thinking. Let’s assume that Ben knows there is the other.

Itt pedig Lucas és Kasdan arról vitáznak, hogy a pozitív főszereplők közül meghaljon-e valaki a trilógia záródarabjában vagy ne. Kasdan nagyon szeretné ha meghalna valaki, Lucas viszont kifejezetten ellenzi. Itt a vita leírata:

Lucas: No, no, no. Come on, this is for kids.

Kasdan: I think you should kill Luke and have Leia take over.

Lucas: You don’t want to kill Luke.

Kasdan: Okay, then kill Yoda.

Lucas: I don’t want to kill Yoda. You don’t have to kill people. You’re a product of the 1980s. You don’t go around killing people. It’s not nice.

Kasdan: No, I’m not. I’m trying to give the story some kind of an edge to it.

Lucas: I know you’re trying to make it more realistic, which is what I tried to do when I killed Ben—but I managed to take the edge off of it—and it’s what I tried to do when I froze Han. But this is the end of the trilogy and we’ve already established that there are real dangers. I don’t think we have to kill anyone to prove it.

Kasdan: No one has been hurt.

Lucas: Ben and Han, they’ve both—Luke got his hand cut off.

Kasdan: Ben and Han are fine. Luke got a new hand two cuts later.

Lucas: By killing somebody, I think you alienate the audience.

Kasdan: I’m saying that the movie has more emotional weight if someone you love is lost along the way; the journey has more impact.

Lucas: I don’t like that and I don’t believe that.

Kasdan: Well, that’s all right.

Lucas: I have always hated that in movies, when you go along and one of the main characters gets killed. This is a fairytale. You want everybody to live happily ever after and nothing bad happens to anybody.

Kasdan: I hate it when characters get killed, too.

Lucas: Oh, you do.

Kasdan: I do.

Lucas: I resent it and I resented it when I was a little kid. I would watch and there would be these five guys and one of them would be the funny clown and halfway through, one of them gets killed. Why did they kill the lead? He was the best character.

Marquand: I felt that about Ben the first time I saw Star Wars.

Kasdan: But that one worked like crazy.

Lucas: Yes, I know. But we’ve done that. The same thing with Han. The biggest reaction we got was when people asked, “How can you leave the movie half finished?” Well, the main thrust of this one is that it has to be fun.

Kasdan: All of our material here is not fun.

Lucas: Well, I know we’ve got the serious side.

Kasdan: We have a lot of grim stuff here.

Lucas: Well, that’s why we have to concentrate on the fun.

Kasdan: There isn’t much fun stuff. There is the Jabba stuff.

Lucas: That’s fun.

Kasdan: And the Ewok stuff and that’s it.

Lucas: There are three parts to the movie: Jabba, the Ewoks, and Luke and the Emperor. Luke and the Emperor are not fun and the other two are. I think that we can roll along with the fun parts and still have this undercurrent of a fairly serious study of father and son, and good and evil. The whole concept of the original film is that Luke redeems his father, which is the classic fairytale: a good father/bad father who the good son will turn back into the good father. We can have a serious line and still have a fairly light film. The whole point of the film, the whole emotion that I am trying to get at the end of this film, is for you to be real uplifted, emotionally and spiritually, and feel absolutely good about life. That is the greatest thing that we could possibly ever do.

• Like 2
  • Tetszik 4

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Azért a Star Wars is milyen messzire jutott innen:

4 perccel korábban, Bomarr írta:

I have always hated that in movies, when you go along and one of the main characters gets killed. This is a fairytale. You want everybody to live happily ever after and nothing bad happens to anybody.

• Like 2
  • Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Azért a Star Wars is milyen messzire jutott innen:

És ez nem baj. Csak az tud eljutni valahová, ami halad előre.

Az is jó, hogy anno Lucas így gondolta, mert egy csodálatos történetet köszönhetünk neki, de az is jó, hogy az utódai mernek mást gondolni, továbblépni, többet megengedni, veszteséget, halált, elmúlást, egy korszak befejezését és egy új kezdetét.

• Tetszik 2

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
15 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Amit megjegyzem, nem tudom, miért vágtak ki, ennél tényleg ez a helyzet, mert egy kiváló jelenet, jobban megteremti a kohéziót a Vader-jelenet és a droidok jelenete között, és epic is, ahogy Luke bekapcsolja a fénykardját. Egyértelműen ennek a setupja az előző film végén Vader és Luke kommunikációja.

Szerintem szimplán azért, mert megtöri az egész dinamikát. Eleve, Vader nagy belépője után ez a nyugalmi állapot zavaró, pláne az a folyosón sétálás. Elég hülyén is követik egymást a jelenetek, a lift után máris ott ücsörög a kis kamrájában. Ide mindenképpen perspektívaváltás kellett, ez hangáros nagy belépő -> folyosó/lift -> meditációs Luke-ozás egyszerűen szörnyen van egymás mellé hányva, zéró dramaturgiai érzékkel. Ráadásul amit Vader leközöl Luke-nak, annak semmi célja vagy értelme, hiszen csak azt mondja el, amit az ep5-ben ismételt. Ezt kár megismételni bárhol az ep6-ban. Sokkal jobb a jelenet úgy, hogy Vader közli, az Uralkodó nem olyan megbocsátó, mint ő. Tudván, hogy Vader milyen, ezzel remekül megalapoztak az Uralkodónak, ráadásul Vader nagy belépője sem veszt súlyából.

Aztán a Luke jelenet sem az igazi. A fénykard korai megmutatásával elveszti a bárkás jelenet a meglepetés erejét. A kész filmben ez nagyszerűen lett felépítve. Az ember egészen addig, amíg Luke nem áll a pallóra és jelez R2-nak, abban a hitben élhet, hogy már nincs fénykardja, és lehet izgulni, hogy most mit fog csinálni, hogy mászik ki Luke a bajból. Aztán R2 kilövi a kardot és fülig érhet az ember szája. A zöld szín a kék után meg extra meglepetés.

A másik, hogy miért egy barlangban szereli össze Luke a kardját, amikor ott van nem messze a Millennium Falcon. Ennek semmi értelme.

Összességében, ezzel a kivágott jelenettel csak baj van, jó, hogy kivágták.

Nagyon jók ezek a kis beszélgetések, különösen Lucas leírása arról, hogy utálja, ha meghalnak a hősök és hogy azt szerette volna, ha az emberek pozitívan jönnek ki a moziból. Valóban, azóta még az SW háza táján is nagyot fordult a világ és jobban követi a trendeket, muszáj is, mert sajnos manapság a közönség követeli a hősök halálát (csak kukkantsunk be a Rebels topikba...). Szerencsére viszont az új Saga filmekben azért csak a régi hősök pusztulnak, a kiöregedett csókák, de az újak még biztonságban vannak. Ezzel sikerül az, amiről fentebb mesélnek: komollyá teszik a sztorit, de a tündérmese vonal sem veszik ki belőle.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Regisztrálj, vagy jelentkezz be a hozzászóláshoz

Regisztrálni kell a hozzászólási jogosultsághoz

Regisztráció

Egyszerűen regisztrálhatsz közösségünkbe.

Regisztráció új felhasználóként

Bejelentkezés

Már regisztráltál? Lépj be!

Belépés

• Jelenlévő felhasználók:   0 tag

Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.

Fontos információ