Ugrás a kommentre

Szavazás - a negyedik évad legjobbjai


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Szerintem Ventress megérdemli a főszereplői státuszt, sőt C3PO és R2 is, elvégre több részen keresztül csak az ő kalandjaikat láttuk.

 

Ha annyi javaslatom lehet, az ilyen szereplők, mint amilyen Cad Bane, Moralo Eval, Savage Opress, Pong Krell vagy Boba Fették tipikusan ilyen "mellékszereplő" szerepet töltenének be egy hollywoodi filmben, őket semmiképp sem raknám a főszereplők közé. A főszereplőnek az olyanok kellenének, akiknek meghatározó szerepe van a sorozatban, vagy ha a sorozatban nem is, de a filmekben igen (de itt sem Ackbarra gondolok, aki csak 3 részig szerepelt), leginkább: Anakin, Ahsoka, Obi-Wan, Padmé, C-3PO, R2-D2, Rex, Ventress, Palpatine, Grievous, Dooku és talán még: Yoda, Mace Windu.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha annyi javaslatom lehet, az ilyen szereplők, mint amilyen Cad Bane, Moralo Eval, Savage Opress, Pong Krell vagy Boba Fették tipikusan ilyen "mellékszereplő" szerepet töltenének be egy hollywoodi filmben, őket semmiképp sem raknám a főszereplők közé. A főszereplőnek az olyanok kellenének, akiknek meghatározó szerepe van a sorozatban, vagy ha a sorozatban nem is, de a filmekben igen (de itt sem Ackbarra gondolok, aki csak 3 részig szerepelt), leginkább: Anakin, Ahsoka, Obi-Wan, Padmé, C-3PO, R2-D2, Rex, Ventress, Palpatine, Grievous, Dooku és talán még: Yoda, Mace Windu.

 

Szerintem tévedsz. Nem a sorozatról van szó, hanem a 4. évadról. És azon belül is történetszálakról.

Ehhez témához van kiegészítő szöveg is: " ..akik több részen át meghatározó szerepet játszottak.."

 

Íly módon Krell, Bane és Savage tutira jelölhető főszereplőnek, és

Yoda meg Windu viszont abszolut nem. -szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ők csak egy-egy szálban kaptak kitüntetett figyelmet, a sorozat többi részében nem is szerepeltek.

Nem azt kell nézni, hogy az egész évadban mekkora szerepe volt, hanem azt, hogy mekkora szerepe volt azokban a részekben, amikben szerepelt.

 

IndianaAndrisSolo, azt hogy hollywood-i filmekben ki-milyen szerepet tölt be, nagyon ne keverd ide, mert teljesen más média a film és egy tévé sorozat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Krellnek köze nincs a főszereplőséghez. Természetesen nem Hollywood a mérvadó, hanem az, hogy több különböző, egymástól elkülönülő történeti részben (trilógiában, quadrológiában, stb-ben) is jelentős szerepet töltsön be. Ez alapján nálam Anakin, Obi-wan, Ashoka, Dooku, Grievous a főszereplők.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel ez évad végi szavazás, egyértelmű, hogy nem az egész sorozatot kell nézni átfogón. Ebben az évadban konkrétan Krellről szólt 4 egész epizód. Ha ez nem főszerep, akkor nem tudom, mi az.

 

Egyébként nem akarom megszabni, mi legyen a dolog menete, de jobbnak találom, ha előre meg lenne határozva, pontosan ki melyik kategóriába mehet. Értelmesebbnek találom egyszer elküldeni a listát, mint hatvanszor átszerkeszteni. Gondolom ezt Ody-ék sem akarják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel ez évad végi szavazás, egyértelmű, hogy nem az egész sorozatot kell nézni átfogón. Ebben az évadban konkrétan Krellről szólt 4 egész epizód. Ha ez nem főszerep, akkor nem tudom, mi az.

 

Egyébként nem akarom megszabni, mi legyen a dolog menete, de jobbnak találom, ha előre meg lenne határozva, pontosan ki melyik kategóriába mehet. Értelmesebbnek találom egyszer elküldeni a listát, mint hatvanszor átszerkeszteni. Gondolom ezt Ody-ék sem akarják.

Így van, nem a sorozatot, hanem az ÉVADot. Ha egy évadban valaki NÉGY azaz 4 részben játszik a 22-ből, az ne legyen már főszereplő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van, nem a sorozatot, hanem az ÉVADot. Ha egy évadban valaki NÉGY azaz 4 részben játszik a 22-ből, az ne legyen már főszereplő.

 

Neked is csak magát a kategórianevet tudom idézni az első hsz-ből:

 

"LEGJOBB FŐSZEREPLŐ (akik több részen keresztül meghatározó szerepet játszottak)"

 

Innentől ez ne legyen már vita tárgya. Történetszálak főbb szereplőiről van szó! (mellesleg teljesen logikusan).

Ha a sorozatról vagy csak az évadról lenne szó ,akkor mindig Ani-Obi-Shoki lenne a jelölés és az eredmény is durván.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Neked is csak magát a kategórianevet tudom idézni az első hsz-ből:

 

"LEGJOBB FŐSZEREPLŐ (akik több részen keresztül meghatározó szerepet játszottak)"

 

Innentől ez ne legyen már vita tárgya. Történetszálak főbb szereplőiről van szó! (mellesleg teljesen logikusan).

Ha a sorozatról vagy csak az évadról lenne szó ,akkor mindig Ani-Obi-Shoki lenne a jelölés és az eredmény is durván.

Ennek csak úgy van értelme, ha az a több rész azt jelenti, hogy több "szál". Krell nem főszereplő. Ilyen alapon az előzőben Tarkin főszereplő volt? :lol: Na ne már.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek csak úgy van értelme, ha az a több rész azt jelenti, hogy több "szál". Krell nem főszereplő. Ilyen alapon az előzőben Tarkin főszereplő volt? :lol: Na ne már.

A különbség az, hogy Krell-nek meghatározó szerepe volt abban a négy részben: húsdarálóba küldte az embereit, elérte, hogy megtagadják a parancsát, és végül egymás ellen fordította őket. Tarkin mit csinált? Panaszkodott mindenre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Srácok, most belemehetünk dramaturgiai vitákba is, szerintem nincs értelme, ennek az egésznek szórakozásnak kéne lennie, hogy mi itt egy házi bajnokságot csinálunk a szereplők között.

 

Amúgy szerintem az a 4 epizód nem Krellről szólt, hanem a klónokról, Krell csak egy konfliktus volt számukra, amit meg kellett, hogy oldjanak, és döntéshelyzetbe kerültek.

 

Ha a szereplők közt nem húzunk éles határvonalat, akkor egy csomó jó karakter "elveszti" azt a lehetőséget, hogy jelöljék, vagy díjat nyerjen. Egyébként pont azért javasoltam én is, hogy ha a 4. évadot, mint egy önálló filmet, vagy egy önálló star wars epizódot nézünk, akk semmiképp sem lehet Krell meg a többi főszereplő, mert 4 részben szerepelni 22-ből semmi, és igenis a sorozat meg az évad főszereplői Anakin Obi-Wan Ahsoka meg a többi, akiket lejjebb említettem. Jó, Yoda, Windu valóban nem, visszaszívom.

 

Felteszem nektek a kérdést, ha Pong Krell, Savage Opress, meg a többi főszereplőnek megy, akk kiket jelölnétek mellékszerepre? A huszonnyolcadik háttérben felbukkanó ipséket, akikről semmit sem tudunk meg?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felteszem nektek a kérdést, ha Pong Krell, Savage Opress, meg a többi főszereplőnek megy, akk kiket jelölnétek mellékszerepre? A huszonnyolcadik háttérben felbukkanó ipséket, akikről semmit sem tudunk meg?

Ők voltak az én jelöltjeim mellékszereplőként

Nem csak az számít, hogy mennyit szerepeltek, hanem az is, hogy mit csináltak amíg szerepeltek. Krell egy négy részes sztori szálban az ellenség volt, még pedig az aktív sz*rkeverő fajta. Mellékszereplő az, akinek nincs közvetlen, jelentős hatása a történetre.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyen alapon akkor legyen Maul is főszereplő, mert felbukkant kb. 30 percen keresztül a 4. évadban. :lol: És mivel 2 részben szerepelt, az már kimeríti a "több"-et. Egyértelmű, hogy ezek a karakterek mellékszereplők, és nagyon remélem, hogy a szavazáson ott is fognak megjelenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki két részben tűnik fel, hogy lehetne főszereplő? Fel nem foghatom...

Ki az aki két részben tűnik fel és főszereplő? Nem értem. Ha Maul -ra gondoltál, ő nem főszereplő ez egyértelmű.

 

Egyébként a sok szájtépés helyett jöhetnének a listák. Már majdnem eltelt egy hét és csak heten jelöltek.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az nem szájtépés, ha érdeklődünk a kategóriák pontosabb meghatározása kapcsán. Gondolom senkinek nem jó az, ha tucatszor küldözgetjük a javított verziót, mert kiderül, hogy "ez nem ez, az nem az a kategória", stb. De az én listámra mindenképp számíthattok még 30-áig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.