Ugrás a kommentre

5x01 - Revival


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

1. rész - Revival / Visszatérés

 

epguide501.jpg

 

Írta: Chris Collins

Rendezte: Steward Lee

 

Helyszín: Florrum, Cybloc űrállomás

 

Szereplők:

Darth Maul - Sam Witwer

Savage Opress - Clancy Brown

Obi-Wan Kenobi - James Arnold Taylor

Adi Gallia - Angelique Perrin

Hondo Ohnaka - Jim Cummings

Morlimur Snugg - Jim Cummings

Palpatine főkancellár - Ian Abercrombie

Anakin Skywalker - Matt Lanter

Mace Windu - Terrence Carson

Yoda - Tom Kane

Zutton - Jim Cummings

Jiro - Matt Lanter

Sabo - Tom Kane

Goru - Terrence Carson

Peg Leg Piit - ???

Finn Tegotash - ???

Parsel - ???

Dagu Flask - ???

Pilf Mukmuk - ???

SD-357

LD-112

 

Történet

Darth Maul és Savage Opress az anyagi haszon reményében peremvidéki űrkikötőket és űrállomásokat dúlnak fel. Nyomukban a pusztítás mellett ott járnak üldözőik is: Obi-Wan Kenobi és Adi Gallia a Florrum-ig követik a sitheket, akik Hondo Ohnaka kalózai közül próbálnak zsoldosokat toborozni. Az akció azonban nem várt nehézségekbe ütközik a testvérpár számára.

 

Előzetes

 

Érdekességek

- Palpatine modellje átesett finomabb változásokon, pl: haj, fül, orr és kezek. Ugyanazon ruhát viseli, mint amikor majdan az EP III-ban Grievous elrabolja.

- Hasonlóképpen járt Yoda is. Az új verzióban már kisebb kezeket és füleket, nagyobb lábakat és stilizált hajat kapott. A változás mögött az áll, hogy az animáció során jobb teljesítményt szerettek volna elérni.

- A prológusban van egy részlet, ahol Darth Maul és Savage megöl egy twi’lek nőnemű jedit (Finn Ertay) és egy férfi nikto jedit (neve ismeretlen), egy szintén ismeretlen űrkikötőben.

- A raktár felügyelőt a scriptben úgy írták le, mint jelentéktelen alak, orrhanggal. Végül egy Snaggletooth típusu idegen lett, kék overállal, ezüst csizmával, a faj egy 1970-es Kenner akciófigura lévén lett ismert.

- Amikor Obi-Wan Hondoval beszél, Hondo azt mondja: „Mikor először hagytad el ezt a rendszert, Grievous jött ide, hogy lerombolja a főhadiszállásomat. Én meg itt maradhattam flangálni egykor nagyszerű birodalmam romjai között!” Bár kicsit eltúlozta, de a támadás tényleg bekövetkezett, a szerencsések láthatták is a Celebration VI-on.

- Hondo táborának hátterében egy nagy tábla látható: Hondo újrahasznosított hulladékai: Leszállított árak.

- A raktáros és a kalózok is összekeverik a sitheket a jedikkel. Ez is mutatja, hogy a civileknek nincs fogalmuk a Sithekről, többsége még Jedivel sem találkozott sose.

- A raktár irodája ahol Maul és Savage crediteket talált, a 3x05 Corruption című epizódban látott, Siddiq irodának egy újjáalakított változata.

- Bár a droid nem tudja befejezni a mondatot: „Ön megszegi az intergalaktikus...” talán arra utal, hogy az iroda és a benne lévő értékek a Bankár Klán tulajdonát képezik. Az állomás A Quarzite állomás újradizájnolt változata a 4x20 Bounty című epizódból.

 

Concept Art galéria

 

r01.jpg

A raktár-űrállomás irodájának concept rajza. Tara Rueping munkája

 

r02.jpg

A raktár-űrállomás külső megjelenése egy concept rajzon

 

r03.jpg

Itt a Florrum kalóz bázisát láthatjuk két concept rajzon.

A felső a 2x22 Lethal Trackdown című epizódhoz készült, melyben még sértetlen az építmény.

Ellentétben az új résszel, ahol már csak egy rom

 

r04.jpg

A krediteket tároló páncélszekrény

 

r05.jpg

A szállító hajó menekülő podjának illusztrációja

 

r06.jpg

A menekülő pod hajtóművei

 

r07.jpg

A rendőr droid textúrája

 

r08.jpg

A weequay kalóz, Goru karakter dizájnja

 

r09.jpg

Szintén egy weequay kalóz, Jiro modellje

 

r10.jpg

Maulék hajójának roncsai, Russell Chong concept rajzán

 

 

Pár kitétel.

 

1. A letöltéssel és a felirattal kapcsolatban itt találsz információt. Ezt a topikot ne erre használd.

2. Amennyire az lehetséges próbálj meg az adott rész keretei között maradni.

3. A történet elemeit ne rakd spoiler gomb mögé. Itt az epizód konkrét történéseit tárgyaljuk ki.

4. Csak akkor szólj hozzá a témához, ha már láttad az aktuális részt.

5. Tartsd be a fórumszabályzatban leírtakat.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Szerintem nem vette el a sava-borsát a résznek a sok előzetes így is abszolút izgalmas volt és hozta azt az élményt amit vártam tőle... Adi Gallia lett az első a Who will fall-ból aki feldobta a bakancsot, ez valahogy nem lepett meg (bár a Wookien még mindig a Boz Pityt adják meg a halála helyének) annak viszont kivételesen örülök, hogy Savage intézte el, és nem is akárhogyan... nah végre a régi volt :clap:

Hondo régen is nagy kedvencem volt és most is remek volt, ahogy még a balhé közben egyből kapcsolt és ráment az üzletre... sztem ott sok bandavezér inkább bosszút állt volna, Hondo viszont végig gondolta a dolgot és inkább ráment a szajréra... ez olyan hozzá illő volt :)

Obi durvult nem gyengén :yes: Sztem a TCW keretein belül a legjobb párbajt láttuk eddig, nagyon jól kidolgozott volt és volt egy két pillanat amikor úgy gondoltam, hogy komoly baja is eshet Obinak... A két zabrak menekülése kicsit furcsa volt, már-már komikus, hogy a fél karú Savage a hátán viszi a láb nélküli Mault, aki közbe hárítja a lövedékeket :D

A rész egyik legjobb jelenete azonban a végén volt Palpi előadásában...

huhh most így elsőre ennyit...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Marha jó rész volt, jobb évadkezdés nem is kell :D Hondo szövegei marha nagyok voltak:

- Egyedül akarsz megküzdeni azzal a két őrülttel?

- Igen!

- ...Oké! :D

 

Érdekes volt mikor Savage karját levágta Obi, és Maul lábát eltalálják, jött ki a zöld füst, Maulnál még valami massza is volt. Végén Palpatine mosolya mindent vitt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mozgalmas, de történetileg meglehetősen gyenge évadnyitó volt. Maul visszahozását továbbra sem indokolja semmi azon kívül, hogy látványos hentelést lehet köré építeni. Opressel együtt csak egy feltápolt hentes, akitől pont annyi telik, mint amit a részben láttunk. Random ötletel és elszaladt egójával - mert Opress nincs igazán meggyőzve - azt hiszi, hogy mekkora nagy terv. Egy jól használható eszköz volt Sidious kezében, önállóan viszont senki.

 

Galliát sajnálom, szegényt nagyon elvesztegették. Teljesen súlytalan volt a halála. Ettől többet érdemelt volna. Inkább Grievous kapott volna pár részt, hogy a hírnevének megfelelően jediket aprítson és ott esett volna el.

Yodáéktól lehetett volna egy fél mondat a halálára, mégis csak tanács tag volt. Így viszont a halála teljesen egyenrangú volt a felvezetőben elvesztett két névtelen jediével.

Az is fura, hogy a múltkor Maul feltűnése jedi ügy volt, most meg simán hagyják magukat Palpi által megdumálni, hogy ha nem a Szeparatistákkal van akkor oké?

 

Hondo jó volt, de elég felemás, hogy egyik percben még egyszerre részvétteljes Gallia halála miatt és rémült Maulék ereje miatt, majd fél perc múlva röhög, mintha nem halt volna meg az a emberei fele mellette, vagy ellene.

Szerkesztve: - Llew
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gallia tényleg úgy halt meg mintha mi se történt volna, Obi is viszonylag hamar túltette magát a dolgon, de a haláláról a Tanács lehet később még megemlékezik... Abban egyetértek, hogy Grievousnek jót tenne már egy-két halott jedi, de Savagera is ráfért már szerintem...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valahogy azt hittem,hogy a piros logót kapjuk meg,de nem így lett. Pörgésből nem volt hiány,az biztos. Sajnáltam szegény Galliát :( Meg is van az első "Who will fall"-os áldozat. Szerintem ennél jobb kezdés nem is kell évadnyitásnak. Ha bár még egy két dolgot nem nagyon értettem felirat nélkül. Ha pontozni kellene,akkor 10/8,5 pontot kapna :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valahogy azt hittem,hogy a piros logót kapjuk meg,de nem így lett. Pörgésből nem volt hiány,az biztos. Sajnáltam szegény Galliát :( Meg is van az első "Who will fall"-os áldozat. Szerintem ennél jobb kezdés nem is kell évadnyitásnak. Ha bár még egy két dolgot nem nagyon értettem felirat nélkül. Ha pontozni kellene,akkor 10/8,5 pontot kapna :)

 

Mi volt amit nem értettél? Hátha segíthetek...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, szerintem az eddigi legjobb évadnyitó volt :)

Nem vagyok a hosszú értékelések híve, ezért csak keveset írok. Adi Gallia halála nagyon kemény volt :cry: Hondo Hondo maradt :P Obi-van szerintem a két évad között vívni járt, mert nagyon pörgött :D A vége eszméletlen jó volt, hatalmas A Sithek Bosszúja feeling :) Még úgy is jó volt, hogy nem értettem, hogy Palpatine mit beszél :) (valaki összefoglalná pár mondatban, hogy mit mondott, csak valami "end of the clone warst" értettem :()

Palpatine és Yoda is megkapták új, végleges kinézetüket :

Szóval egy jó, akciódús részt láthattunk, remélem azért még nagyobbat ütnek majd a többi részek :D

 

5/4

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, szerintem az eddigi legjobb évadnyitó volt :)

Nem vagyok a hosszú értékelések híve, ezért csak keveset írok. Adi Gallia halála nagyon kemény volt :cry: Hondo Hondo maradt :P Obi-van szerintem a két évad között vívni járt, mert nagyon pörgött :D A vége eszméletlen jó volt, hatalmas A Sithek Bosszúja feeling :) Még úgy is jó volt, hogy nem értettem, hogy Palpatine mit beszél :) (valaki összefoglalná pár mondatban, hogy mit mondott, csak valami "end of the clone warst" értettem :()

Palpatine és Yoda is megkapták új, végleges kinézetüket :

Szóval egy jó, akciódús részt láthattunk, remélem azért még nagyobbat ütnek majd a többi részek :D

 

5/4

 

Azt mondja Palpi, hogy nem jelent közvetlen fenyegetést a köztársaságra és nem engedhetik meg, hogy erre koncentráljanak, ez inkább Obinak volt az ügye. Nekik Dookut kell megállítani, mert akkor befejezhetik a háborút. Mondják neki erre, hogy mire készül Maul, hogy a kalózokból akart egy sereget csinálni... de erre csak annyit mond Palpi, hogy hagyjuk rá, had játssza csak a lázadót + hogy ez a fenyegetés nem mérhető a szeparatisákhoz... Szal röviden tömören úgy csinál mintha semmi jelentősége nem lenne, majd ő úgy is elintézi mármint Sidiousként :) asszem vmi ilyesmi volt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja meg annyi még, hogy Obi a végén aggodalmát fejezi ki a kialakult helyzet miatt, de Yoda mondja neki, hogy Palpatine szava a döntő... meg lehet, hogy Obinak a személyes érintettsége elhomályosítja a látását az üggyel kapcsba, illetve, hogyha Maul túlélte akkor majd biztos felfedi magát...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elkezdődött hát. :yeah: Nem ez volt eddig a legerősebb évadnyitó, de nem marad el azért azoktól. Maul és Opress párosa megállíthatatlan, erre szegény Adi Gallia is túl későn jött rá. Egy újabb filmes szereplő karrierje zárult le csúnyán. :( Érdekes, hogy a tesókákból folyik a zöld szmötyi, ha megsérülnek. Lehet, ha lecsapnák Talzin mama fejét a nyakáról, Maul hirtelen holtan zuhanna össze, Savage pedig összemenne?

Hondo király volt, ahogy annak lennie kell, ráadásul az animációján is szépen javítottak. A többi kalóz is tetszetős volt, örülök, hogy vége a klónok idejének, már a legtöbb figura egyedi kinézettel bír (még ha azt csak egy kendő biztosítja, akkor is).

Viszont a legeslegjobb az a zárókép volt. Eleve huncut dolog, hogy a Jedik pont Darth Sidiousszal vitatják meg egykori tanítványa helyzetét, na de az utolsó pillanatban az a mosoly. Vajon mik a tervei az öregnek? Nyilván örül, hogy hajdan volt pártfogoltja továbbra is végzi a dolgát és aprítja a Jediket, ahol éri, na de ott a két Sith törvény. Akárhogy is nézzük, Darth Maul Sith Nagyúr, szóval most hárman vannak. És ha befejezi Savage képzését (ahogy elnézem, az azért nem mostanában lesz), akkor hirtelen négyen lesznek. Korábban Dookuval meg akarta öletni Asajj-t, amiért megerősödött, most meg hagyja, hogy Maul és Savage szabadon garázdálkodjanak? Ráadásul, mi van Tyranusszal? Vajon mit szólt ahhoz Sidious, amikor kiderült, hogy egyrészt, Asajj sem halt meg, másrészt, jelenlegi tanítványa kiképzett egy második növendéket, aki most ex-tanítványánál gyakorlatozik. Jaaaajjj... De örülnék egy résznek, amiben Sidious, Tyranus, Maul és Opress összejönnek és végre kiderülne, ki hányadán áll a másikkal. Egye, fene, Anakin és Asajj is beugorhatna, hogy teljes legyen a Dark Side Meeting. :D

Apróság, de jól láttam, hogy Yoda is megújult?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De örülnék egy résznek, amiben Sidious, Tyranus, Maul és Opress összejönnek és végre kiderülne, ki hányadán áll a másikkal. Egye, fene, Anakin és Asajj is beugorhatna, hogy teljes legyen a Dark Side Meeting. :D

Apróság, de jól láttam, hogy Yoda is megújult?

 

Szerintem egy olyan párbajban Asajj és Savage az elsők között távozna az élők sorából :D Egyébként télleg másabb egy kicsit Yoda mint régen...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is megnéztem és azt kell, hogy mondjam, remek lett. Az SW hangulatom még nem jött vissza teljes egészében, de nagyon jól szórakoztatott ennek ellenére. A zene nagyon jó, főleg amikor Savage Opress témájára hentelnek, ez kellett már nagyon. Darth Maul nagyon durván jó karakter, szenvedélyes beszédeivel egyszerűen viszi a prímet mindenki közül. Pedig most erős volt a mezőny, de Sam Witwer tarol nagyon. Obi-Wannál nagyon tetszett, hogy ezúttal tudta, hogy mit akar. Az EPI.-ben durván alulmaradt, a Revenge-ben még fel sem ébredt a "te jó ég, Darth Maul mégis él?" kábulatából, itt viszont céltudatos, eltökélt és elszánt volt, aki meg akarta állítani a testvéreket, ráadásul felkészülten, a legjobb tudását beleadva harcolt, nagyon jó volt ilyennek látni. Adi Gallia halála kemény volt, bár elég hamar lerendezték szegényt, de korábban sem nagyon volt jelentősebb szerepe a sorozatban, ha a Jedi Tanácsban betöltött posztjától eltekintünk. (Gyors leírom, mielőtt elfelejtem: Az epizódban egy sor erejéig hallhatjuk Ian Abercrombie utódját. Amikor Palpatine beszél egy sort valószínűleg kicseréltek és utólag rakták bele, ezt már az új szinkronhangja mondja. Kicsit furcsa így elsőre, de szerintem nem lesz ezzel baj.) Egyébként az is király volt, ahogy levágta Savage karját és ilyen zöld füst áradt belőle. Mindezt viszont nem éreztem indokoltnak Maul lábai esetében, mert az oké, hogy Talzin anya készítette őket neki, de mégiscsak gépi alkatrészek voltak. Mégis úgy ömlött belőle a zöld füst, mintha elvérezne. Hondo kicsit felemás volt nekem. Az új karaktermodelljével sokkal fiatalabbnak tűnik, mint volt. (Egyébként ez az egész epizódban jó volt, hogy változatosak voltak a weequayek és nem egy kaptafára készültek mint annak idején.) Sőt, mintha a személyiségébe is beleépítették volna ezt, mert sokkal energikusabbnak és izgágábbnak tűnik, mint volt. De a dumái nagyon ott voltak a szeren és azt is megtudhattuk, mi lett a sorsuk végül a Florrumon. Ezek szerint Dooku gróf mégsem felejtette el őket annak idején. Egyelőre ennyi, ja és talán még megemlíteném, hogy Yoda új karaktermodellje nagyon szép, sokkal élettel telibb, mint az előző. Jó évadkezdés. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Imáim meghallgattattak, mert Maulékkal kezdődött az évad. Kösz!

Nem csalódtam. Mozgalmas rész volt és én nem intézem el annyivall, hogy nem volt story-ja.

Volt annyi amennyit vártam. A lényeg: Egy fontos jedivel kevesebb, Maul-nak tervei vannak, Sidious is képbe került.

Hondo rohadt jó pont a részben! :clap:

De a csúcs az Obi-wan!

Végre megmutatta, mit tud, ha koncentrál. Méltó ellenfele volt a testvéreknek.

Király, hogy szivárog a zöld szmötyi, ha sérülnek. Dzséjttel együtt elgondolkodtam, vajon lesz ennek még szerepe a storyban?

Mert nekem is eszembe jutott, hogy Savage-ból esetleg a seben át is távozhatott volna a mágia. De egyéb forrásból már tudható volt, hogy ez nem következhet be.

9/10 simán!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kellemes kis kezdés volt, a sztori nem volt akkora eresztés, viszont baromi jól lett prezentálva, az egész inkább csak egy pillanatkép a testvérek dolgairól. Látszik, hogy Maul inkább ha látványosan is, de csak erőlködik, hiszen semmi hátországa nincsen, viszont az egoja az egekben, de mit várunk egy Sith-től? Lehet nem is a kalózokkal kellett volna kezdenie a tervét megvalósítani.

A megvalósítás kifejezetten jó lett, mintha a szájmozgás is finomabb lenne, mint eddig.

A korábbi spoilerek is szépen bejöttek, Gallia halála még ha kicsit súlytalan is lett, a szarvakkal felöklelős módszer mindenképpen jó ötlet volt!

Összességében egy leginkább figyelemfelkeltő, visszarázódó évadnyitányt láthattunk, pár hasonló hangulatú, ám kidolgozottabb történettel igazán erős szezon várhat ránk!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda új persze, kicsit golyó feje lett, de tetszik.

Hogy Savge hol vesztette el egy újabb szarvát, az számomra megint titok.

Nem értem miért nem lehet ebből egy párbaj egyik jó pillanatát kihozni (már másodszor).

És egyelőre kevés a fantáziám a címhez. Miért is Újjászületés a cím?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kösz Wilde!

A kalózok tényleg jók. Ezek szerint, Dooku visszatért egy droidsereggel és lerombolta Hondoék bázisát... Szegénykék :(

Nekem kifejezetten tetszik Yoda kinézete, már inkább komoly, gonderhelt az arca. (Visszaemlékezés: Ambush, Yoda folyton nevet, viccelődik, stb. )

Külön örülök, hogy nem kavartak bele a Death Sentencebe, sem The Sith Huntersbe :) Jó kis előzményei ennek a résznek :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó évadkezdés, talán az eddigi legjobb. A tesók eléggé belelendültek a jedik irtásába.

Ráadásul egy újabb filmes karakter távozott az élők sorából, és elég durva halála volt.

Hondo visszatérése naaagy piros pontyocska. A rész legjobb mondata hozzá köthető.

"You want me too leave alone with those two crazies?... Okay!"

 

Remélem a folytatás is ilyen jó lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

SZerintem iszonyú erős évadnyitó volt. Kb pont ilyenre vártam. Én semmi előzetest nem néztem direkt, szóval nekem minden új volt. Jó volt nézni ahogy percről percre változnak az erőviszonyok. :D Azért ahogy Maul és Savage menekül a kalózok elől, az csúnya volt, pedig jobb pillanatukban lecsapnák az összeset. A szövegek nagyon jók voltak, de tényleg Gallia kicsit gyorsan meghalt, és nem kapott túl nagy szerepet. Obi viszont rendesen odatette magát a harcokban. Nem semmi hogy így megúszta két ilyen állat ellen. :):cool: 8/10 simán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A rész szerintem történetileg elég gyenge volt. Az erőviszonyokat mindig úgy félretolják a készítők. Obi nem tudta az előző évadban egyedül lenyomni Mault, itt meg sikeresen aprítja őket... amíg az űrben utazgattak megtanult pár új fogást? Gallia halála kb. annyira rázott meg, mint a Baljós árnyakban bármelyik karakteré. Sokat nem számított, a történethez semmit sem adott hozzá, tipikus "kötelezően meg fog halni egy jó, ezért kell egy karakter" szerepe volt. Gondolom a neten van egy 3 oldalas életrajza, de nem igazán izgat. :)

Ami még baromi nagy csalódás volt, az a kalózok hajói...ennyire ötlettelen ufó utánzatokat már rég láttam. A készítők kifogytak a modellekből?

Örülök neki, hogy végre ez a szál pihen egyet és Skywalker visszatér, ez az idegbeteg Maul számomra nem valami érdekfeszítő.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra az eddigi legütősebb évadnyitó volt. A fő cselekmény, vagyis a florrumi csata hihetetlenül látványos volt. Tetszett a weequayek sokszínűsége, és egy kicsit megszántam szegény Hondot, hogy most egykori palotája roncsain él. Apropó Hondo.. gyerekek, olyan fürge volt és úgy harcolt, ahogy azt egy idősebb kalóztól nem is remélném. A nagy párbaj már csak meggy volt a habon. Sajnáltam Galliat, nagyon csúnyán elbánt vele Savage. Nade aztán Obi... most igazán megmutatta, mit jelent a Tanács tagjának lenni. Rendesen elbánt Savageal, itt nagyon fura látvány volt a zöld trutyi, nem tudtam hogy a mágia ennyire komoly még mindig "benne". Közben Hondo szövegei és amikor megkente az embereit hogy újra vele legyenek haláliak voltak :D Maul és Savage menekülése már-már drámai behatást tett. Továbbá meglepett hogy Hondoék felszállás után is zargatják a szerencsétlen végtaghiányos testvéreket-érthető hisz ott a pénz :D Még utólag megemlítem, hogy a roncsoknál a kalózok között zajló kegyetlen közelharc is nagyon bejött-Hondoval az élen (egyébként hogy összehaverkodtak mostanra Obival :D ) Végül Palpatine szövege, hogy "ugyan nem kell ilyen kósza Sithekkel foglalkozni" nagyon megmosolyogtató volt a záróképpel együtt :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagy családi összejövetel volt ma nálunk (nagyapám 86 éves és Őt köszöntöttük). Így csak most jutottam gép elé. Már jön le a rész, megnézni valószínűleg csak holnap fogom... bár ez még változhat! :P De iszonyúan vártam már! Yeeee!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A rész szerintem történetileg elég gyenge volt. Az erőviszonyokat mindig úgy félretolják a készítők. Obi nem tudta az előző évadban egyedül lenyomni Mault, itt meg sikeresen aprítja őket... amíg az űrben utazgattak megtanult pár új fogást? Gallia halála kb. annyira rázott meg, mint a Baljós árnyakban bármelyik karakteré. Sokat nem számított, a történethez semmit sem adott hozzá, tipikus "kötelezően meg fog halni egy jó, ezért kell egy karakter" szerepe volt. Gondolom a neten van egy 3 oldalas életrajza, de nem igazán izgat. :)

Ami még baromi nagy csalódás volt, az a kalózok hajói...ennyire ötlettelen ufó utánzatokat már rég láttam. A készítők kifogytak a modellekből?

Örülök neki, hogy végre ez a szál pihen egyet és Skywalker visszatér, ez az idegbeteg Maul számomra nem valami érdekfeszítő.

Flóri először is, epizód topikokban nincs a következő részről spoilerkedés. :nana: Légyszíves mellőzd ezeket!

Ami az erőviszonyokat illeti nem toltak el semmit, csak te keresel már megint a kákán is csomót: az előző részben Obi-nak ideje sem volt felfogni, hogy Maul tényleg él, és erre a semmiből előbukkant Savage is...köpni-nyelni nem tudott, teljesen készületlenül érték, és kiütötték még mielőtt belerázódhatott volna a harcba. Később pedig azért nem tudott mindent beleadni Maul ellen, mert nem tudom észrevetted-e, de előzőleg elég alaposan összeverték. Itt már más volt a helyzet. Tudta mire számíthat, és felkészült rá, hogy lehet hogy megint egyedül kell megküzdenie mindkettejükkel és fizikailag is a toppon volt. Másrészt pedig Maul most még nem akarta megölni őt, ezért nem is adott bele mindent. Ott volt az a jelenet is, amikor a levegőben lebegtette Obi-Want és a falhoz csapta, ahelyett, hogy várt volna míg Savage ledöfi hátulról. Meg még mondta is, hogy túl korán érték utol a Jedik, meg hogy tervei vannak.

 

Holnap én is megírom az értékelőmet, egyenlőre annyit, hogy egy picit csalódtam. Hondo vitte el a hátán szinte az egész epizódot, a látványon és Adi Gallia brutális halálán kívül egyedül ő volt értékelhető.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még senki nem írta le, hogy a résznek Star Wars történeti jelentősége is van!?

 

Most láthattunk először fűszert, amire már oly sokszor hivatkoztak akár a filmek, akár az EU művek. Han Solo is ezt a drága mannát csempészte éppen Jabbának, amikor a birodalmi fináncok (vámosok) rajtaütöttek és ugye kénytelen volt megszabadulni a drága kincstől. Említi is a kalóz, hogy tiszta fűszert találtak.

 

spice.jpg

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ez valami :) Egyébként a szállítmányban észrevehető volt még egy zyggeriai lézerpuska is. Ha már Zygerria, nem is tudtam hogy a zygerriai rabszolgahajó is tud olyan mutatványt mint a Revenge-ben a Turtle Tanker. Ja és láttátok, hogy az egyik nagydarab kalóznak trandoshan sörétes puskája volt? :)

Egy kis plusz infó:

-a snivvian akit az űrállomáson láthatunk Obival beszélni Zutton, és látható a Kantinban az EPIV-ben

-a twi'lek jedi lovag Finn Ertay, a Grievous Intrigue-ben ott van a háttérben a megbeszélésen, valamint a Wookie Hunt végén (valószínűlwg Jinx vagy O-Mer mestere)

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a 3.évad nyitó része jobb volt, mint ez. Itt azt sajnálom, hogy a történések nem igazán vittek előre semmit a cseleményben, Obi így is, úgy is beszámolt volna a tanácsnak a dolgokról, Maul semmivel sem lett több, csak a testvére, vagyis ahogy ő hívja, Tanítványa kevesebb... Mondanivaló terén kb. 0 volt az egész. Az meg, hogy Obi az előző évad végén meg volt lepve...hát, tudta, hogy Maul él, hiszen látta a hologramon és ha minden Jedi a meglepetés ereje miatt visszafogottan harcolna, akkor még gyorsabban hullanának. Lásd pl. az első évadban mikor megtalálták Grivi rejtekhelyét...

A spojlert mondjuk nem értem, bárki aki megnézi ezt a részt látni fogja, hogy mi lesz a következőben, a végén pár mp-ben bemutatják...

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.