Ugrás a kommentre

A Jedik Jedije, A Sithek Sithe.


Obi1

Szerinted ki a leghatalmasabb Jedi?  

49 felhasználó szavazott

  1. 1. Szerinted ki a leghatalmasabb Jedi?

    • Yoda
      13
    • Mace Windu
      1
    • Qui-Gon
      11
    • Obi-Wan
      6
    • Anakin
      9
    • Luke Skywalker
      5
    • Ki-Adi Mundi
      0
    • Plo Koon
      1
    • Aayla Secura
      0
    • Más....
      1


Ajánlott hozzászólás

Hát Anakin már csak ilyen volt. Azt hitte, tanácstag csak mester lehet, mert az úgy hangzik jól, meg az a fasza dolog. Az már meg se fordult a fejében, hogy esetleg érdem és nem rang szerint van osztályozva a Jedi Rend.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zoli: Qui-Gonn mester volt? :) Szerintem nem. Csak azért volt "mester", mert volt padawanja. Nem igazi "Jedi-mester" volt, azt csak tanácstagok szerezhetik meg. Szerintem.

 

A Jedi rend hierarchiája a padawanoktól nézve:

 

Jedi padawan

Jedi lovag

Jedi mester (padawannal)

Jedi tanácstag (Anakin)

Jedi mester (tanácstag)

Jedi tanács vezető mesterei (Plo Koon, Yoda, Mace Windu, Ki-Adi Mundi)

 

Javítsatok ki, ha tévedek :oops:

 

Donát.

Én így tudom.

 

1. Padawan

2. Jedi

3. Jedi lovag

4. Jedi Mester

 

Qui-Gon mester volt.Nem csak a tanácstagok lehetnek mesterek.Viszont csak mester lehet tanácstag.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Először valamiért ugy olvastam a kérdést, hogy ki a legjobb jedi és erősen gondolkodóba estem. Elég nehéz lenne a válasz, hisz az összes felsoroltnak megvannak a maga erényei és hibái (najó kivéve Aayla Securának :oops:), viszont aztán láttam, hogy a kérdés a leghatalmasabbra vonatkozik. Nos akkor természetesen Yoda a válasz :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

maga erényei és hibái (najó kivéve Aayla Securának :oops:)

Jéééé, tényleg, a listán Secura kisasszony is rajta van. Akkor ő a leghatalmasabb. Ledobja a ruháit, aztán nincs olyan férfi lény a Galaxisban, aki nem fekszik ki :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ki-Adi esete EU. Az viszont nem EU amit Anakin mond hogy "it's never happened in the history of the Jedi before"

"It has never happend in the history of the Jedi... it's insulting!"

 

Csak a pontosság kedvéért :peace:

 

 

Donát.

Szerkesztve: - Csabai Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

A legutóbbi ROTS nézés alatt kicsit megváltozott bennem a kép, mégpedig a 66-os parancs miatt. Két Jedi marad életben, ezek közül az egyiknek szerencséje van, noha az ő szótárából hiányzik az a szó, hogy szerencse :clap:, a másik viszont az egyetlen Jedi, aki éberségénk köszönheti, s az a mozdulat ahogy a klónkatonák fejét veszi, mindent elárul. Yoda egyetlen aki éber mindvégig, s amikor alul marad az is meghajlás az eleven erő áramlatai előtt. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:P Meg vagyok vezetve.

:lol::lol:

 

Egyébként a Jedik Jedije nálam még mindig Yoda mester. Bár így visszaolvasva, Luke is aspirálhatna a címre, de ő inkább ösztönből alkotott. A jedik egy új 'alfaja'. Bár talán ezért is lehetne megosztott aranyérem Yoda és Luke között? Na majd még gondolkodom ezen. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Nekem az egyik nagy kedvencem Anakin. Én vele tudok legjobban azonosulni. Áttudom érezni az Édesanyja , Padmé irnánti szenvedését érzéseit. Az álmait a vágyait. Mit félt a legjobban. Hogyan próbálja megmentemi Padmét. Még a legrosszab dolgokra is képes érte. De végül felülkerekedik önnmagán, nembírja szenvedni látni a fiát és végül végez az Uralkodóval. És ezzel beteljesedik a prófécia, miszerint ő a kiválasztott...

 

A másik nagy Kedvencem Luke. Ő az aki felismer az értékeket. Mit szabad tenni mit nem. Szembeszáll az Uralkodóval is hogy apját megmenthesse. Az biztos ha Luke nemlett volna akkor Vader/Anakin örökre a sötétség ösvényén marad :)

 

Van még rengeteg kedvencem rajtuk kiívül is. Yoda, Qui-Gon, Mace

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
  • 6 évvel később...

Ő (Luke) a legnagyobb jedi az egész történetben és nem az erőben való jártassága vagy a fénykard tudása miatt, hanem az emberközelisége és a pozitív irányú érzelem vezéreltsége miatt. Képes volt visszahozni egy sith-et a sötét oldalról, az egy dolog, hogy a saját apja volt az és ebben ez si közrejátszott, de nem tudni egyelőre senki másról aki Vaderen kívül visszatért a sötét oldalról és ebben Luke óriási szerepet játszott. Aztán ott van az a tény, hogy ő harc nélkül is képes volt diadalmaskodni az uralkodó felett, technikailag nem ő győzte meg, de jelentős részben rajta múlott a sith rend megdöntése, morális ereje mondhatni a földbe döngölte a sith nagyúrat, ami által az önmagát hajszolta a vesztébe. És sosem szabad azt elfelejteni ahogyan megtagadta a sötét oldalt és kijelentette, hogy ő sosem áll a sötét oldalra.

Én mindig is kicsit túlmisztifikáltnak éreztem Luke hatalmas jediségét. Ő szerintem egyelőre a SW tökéletes hőse, egy tisztalelkű és minden szempontból pozitív karakter. A fő erénye, hogy annyira emberi (Anakin-nal szemben egyértelműen a jó értelemben véve), ennek minden előnyével és hátrányával együtt. Ő az OT (és mivel máshol még nem jelenik meg, így az egész Saga-nak is) mesebeli szőke hercege, a legkisebb királyfi, a kissé naiv, de végletekig letisztult erkölcsű mesehős. Vele minden jó érzésű ember azonosulni tud és elfogadja etalonnak, a hiányosságaival együtt is.

 

Ugyanakkor szerintem ettől még nem lesz tökéletes jedi, vagy közülük messze kiemelkedő. A harci képességeket és Erőismeretet félretéve, csak a morális szempontokat nézve sem. Jelenleg tudtommal ugyan nem kánon semmiféle Jedi Kódex vagy ilyesmi, de a PT-TCW-OT-ben róluk és/vagy általuk elhangzottak alapján elég jól be lehet lőni milyen az ideális jedi. Nem az ideális hős vagy ember stb., az ideális jedi. Úgy tűnt, hogy a Rendnek megvannak a maga által szabott kritériumai. Lehet is vitatkozni vele, hogy jól van-e ez így, nem kéne-e másképp lennie, de ez most más lapra tartozik.

 

Szóval Luke jedi akar lenni, hogy apja nyomdokaiba lépjen, de semmit nem tud az egész témáról. Obi és Yoda sok szempontból felnyitják a szemét, de azért túlzás lenne azt állítani, hogy az Ep.6 végére is akár elég átfogó ismeretei lennének a jediségről. Persze ahhoz képest, hogy a legnagyobb jedik közé emeljük. Minden egyes tettét szigorúan érzelmi indíttatás vezérli. Igazából már eleve ezért akar jedi lenni, de utána is csak az számít, hogy megmentse a szeretteit, köztük az apját. Rögeszmésen ragaszkodik ahhoz, hogy Vader-t megtérítse. Ez nem épp az a mentalitás, amit a jedik magukéinak vallanak.

Yoda és Obi tanácsainak egy részét elutasítja, mindent kockára tesz a barátaiért, majd az apjáért. Hősies cselekedetek, de nem annyira jedihez méltóak. Tény, hogy a sötét oldal dogmatikus elutasítása jól passzol a jedik elveihez, ahogyan az önfeláldozása is az árulással szemben. Végül sikerre is viszi a misszióját, de azért igencsak sajátos módon, aligha ezt tanították a Templomban. :) Az apját jó útra térítette, de ebben a jediségnek vajmi kevés szerepe volt. Azért Vader biztosan nem a jedi eszmeiség miatt tért meg, ugyanúgy érzelmi húrokat pendítettek meg a fiával (Padmé emlékéről se feledkezzünk meg) és ez volt a megoldás.

Arról nem is beszélve, hogy Sidious nyíltan elárulta Vader-t. Luke mentálisan megtréfálta az öreget, jól hülyére vette, de földbe Sidious döngölte saját magát. Azért kíváncsi lettem volna arra, mi lett volna Vader hozzáállása, ha az öreg nem köpi szembe nyíltan, törli bele a lábát, vizeli jelképesen körbe, majd próbálja meg ezután kedélyesen halálra kínozni a fiát a szeme láttára (meg persze aztán/közben kinyírni a lányát is). Helyette mondjuk foglyul ejti, majd sunyiban megpróbálja kigolyózni Vader mellől vagy eltenni láb alól. Nem igazán vagyok biztos benne, hogy Vader akkor is ilyen markánsan átáll.

 

Mindez Luke érdemeiből semmit nem von le, de ettől számomra nem lesz mintajedi, "csak" mintahős. Az új trilógiától várom azt, hogy akár egy olyan Luke-ot mutasson fel, aki már sokkal érettebb, bölcsebb, racionálisabb stb.. Aki sokkal több ismerettel rendelkezik a Rendekről vagy az Erőről, átfogó tudással bír. Mellette persze sokkal jobban is képes bánni az Erővel, használni azt. A fénykardforgatás már csak extra. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én mindig is kicsit túlmisztifikáltnak éreztem Luke hatalmas jediségét. Ő szerintem egyelőre a SW tökéletes hőse, egy tisztalelkű és minden szempontból pozitív karakter. A fő erénye, hogy annyira emberi (Anakin-nal szemben egyértelműen a jó értelemben véve), ennek minden előnyével és hátrányával együtt. Ő az OT (és mivel máshol még nem jelenik meg, így az egész Saga-nak is) mesebeli szőke hercege, a legkisebb királyfi, a kissé naiv, de végletekig letisztult erkölcsű mesehős. Vele minden jó érzésű ember azonosulni tud és elfogadja etalonnak, a hiányosságaival együtt is.

 

Ugyanakkor szerintem ettől még nem lesz tökéletes jedi, vagy közülük messze kiemelkedő. A harci képességeket és Erőismeretet félretéve, csak a morális szempontokat nézve sem. Jelenleg tudtommal ugyan nem kánon semmiféle Jedi Kódex vagy ilyesmi, de a PT-TCW-OT-ben róluk és/vagy általuk elhangzottak alapján elég jól be lehet lőni milyen az ideális jedi. Nem az ideális hős vagy ember stb., az ideális jedi. Úgy tűnt, hogy a Rendnek megvannak a maga által szabott kritériumai. Lehet is vitatkozni vele, hogy jól van-e ez így, nem kéne-e másképp lennie, de ez most más lapra tartozik.

 

Szóval Luke jedi akar lenni, hogy apja nyomdokaiba lépjen, de semmit nem tud az egész témáról. Obi és Yoda sok szempontból felnyitják a szemét, de azért túlzás lenne azt állítani, hogy az Ep.6 végére is akár elég átfogó ismeretei lennének a jediségről. Persze ahhoz képest, hogy a legnagyobb jedik közé emeljük. Minden egyes tettét szigorúan érzelmi indíttatás vezérli. Igazából már eleve ezért akar jedi lenni, de utána is csak az számít, hogy megmentse a szeretteit, köztük az apját. Rögeszmésen ragaszkodik ahhoz, hogy Vader-t megtérítse. Ez nem épp az a mentalitás, amit a jedik magukéinak vallanak.

Yoda és Obi tanácsainak egy részét elutasítja, mindent kockára tesz a barátaiért, majd az apjáért. Hősies cselekedetek, de nem annyira jedihez méltóak. Tény, hogy a sötét oldal dogmatikus elutasítása jól passzol a jedik elveihez, ahogyan az önfeláldozása is az árulással szemben. Végül sikerre is viszi a misszióját, de azért igencsak sajátos módon, aligha ezt tanították a Templomban. :) Az apját jó útra térítette, de ebben a jediségnek vajmi kevés szerepe volt. Azért Vader biztosan nem a jedi eszmeiség miatt tért meg, ugyanúgy érzelmi húrokat pendítettek meg a fiával (Padmé emlékéről se feledkezzünk meg) és ez volt a megoldás.

Arról nem is beszélve, hogy Sidious nyíltan elárulta Vader-t. Luke mentálisan megtréfálta az öreget, jól hülyére vette, de földbe Sidious döngölte saját magát. Azért kíváncsi lettem volna arra, mi lett volna Vader hozzáállása, ha az öreg nem köpi szembe nyíltan, törli bele a lábát, vizeli jelképesen körbe, majd próbálja meg ezután kedélyesen halálra kínozni a fiát a szeme láttára (meg persze aztán/közben kinyírni a lányát is). Helyette mondjuk foglyul ejti, majd sunyiban megpróbálja kigolyózni Vader mellől vagy eltenni láb alól. Nem igazán vagyok biztos benne, hogy Vader akkor is ilyen markánsan átáll.

 

Mindez Luke érdemeiből semmit nem von le, de ettől számomra nem lesz mintajedi, "csak" mintahős. Az új trilógiától várom azt, hogy akár egy olyan Luke-ot mutasson fel, aki már sokkal érettebb, bölcsebb, racionálisabb stb.. Aki sokkal több ismerettel rendelkezik a Rendekről vagy az Erőről, átfogó tudással bír. Mellette persze sokkal jobban is képes bánni az Erővel, használni azt. A fénykardforgatás már csak extra. :D

 

Az igaz, hogy Luke elsősorban inkább hősként mint jediként van bemutatva, de szerintem ez a kettő nem áll távol egymástól. A jediknek mindig egy fajta hős szerepet kell betölteniük, a feladatuk mások segítése, az élet védelme, a harc a gonosz ellen és ezeket Luke mind tökéletesen megoldja a lehető legpozitívabb hozzáállással. Ilyen szempontból Luke-ra okkal mondhatjuk, hogy tökéletes jedi lett az ep6-ra, ráadásul a látásmódja is kiemeli őt a jedik közül, ebben csak Qui-gon mérhető hozzá. Persze sok olyan körülmény felsorolható ami miatt ez könnyebben kialakulhatott benne mond a régi rend többi tagjában, de ez a tényen nem változtat. A Jedi visszatérben már igen bölcs és kiválóan használja az erőt is, persze tény, nagyon sok tanulni valója van még ebben a témában. Viszont megértem a te álláspontodat is, összevetve a régi jedikkel valóban el kell gondolkodni azon, hogy Luke-ott hová is helyezzük, első ránézésre talán nem egyértelmű a róla kialakult kép mint jedi. Abban viszont szerintem megegyezhetünk, hogy Luke-ban abszolút megvan a lehetőség, hogy tökéletes jedivé váljon és ezen az úton már elindult, ami egy átlag mozinézőnek is átjöhet róla :)

 

Sidious bukását tekintve a megjegyzése, hogy "foglald el apád helyét az én oldalamon" csak olaj volt a tűre. Vaderben erős volt a vívódás és a fő ok amiért mestere ellen fordult, hogy nem bírta nézni fia szenvedését.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.