Ugrás a kommentre

Star Wars Celebration Europe - Essen 2013


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Összefutottunk vele ott, bár nem tudom, mennyire emlékszik erre ennyi idő után. Valamelyik topikban mi is leírtuk az élményeinket, meg kell lenniük még. Tényleg nagy élmény, de mivel már voltam, most nem sajnálom kihagyni :) Sajnos annyi mindent be lehetne még tervezni ezen kívül. Mindenesetre sok sikert a szabikéréshez :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 2 héttel később...

Mármint LeeLee hercegnő? :D Egyébként nincs kedved napi beszámolót írni amit ide kirakhatnánk a hírekbe? Esetleg ha érdekel, akkor megkereslek privibe és megbeszéljük a részleteket. :)

Számítógép biztos nem lesz nálam, így mindenképpen csak utólag tudok részletes beszámolót írni. De ha valami ultrafontos történik vagy hangzik el, azt telóról tudom majd posztolni. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek szerint igen, bár én se nagyon reménykedtem benne. Emellett úgy nézem, a ROTJ-t is vetíteni fogják (szabadtéren... na, úgy se néztem még SW-t! biztos lesz egy hangulata :) ) annak évfordulója miatt.

 

OFF: végre foglaltam szállást is, így legalább nem leszek hajléktalan, ha odaérek. :D

Szerkesztve: - LeeLee
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te hotelbe mész?

Igen. Külföldön nem szeretek panzióban megszállni, és hostelben is csak akkor, ha társasággal megyek, és csak mi használjuk a fürdöt. ;) Nem tudom, lehet, hogy fura, de nekem fontos, hogy meglegyen a magam privát, zárható kis helye, ahova visszavonulhatok, és az efajta biztonságérzetet csak rendes kinézetü hotelben fog el. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok!

 

Úgy alakult a dolog, hogy jelen állás szerint én is el tudok menni - egy kedves ismerősöm meggyőzött, hogy lesz néhány kihagyhatatlan program :)

 

Van valaki, akihez be tudok csatlakozni? Jegyet, utazást, szállást még nem intéztem, de improvizálásban jó vagyok ;)

 

Beba1 véleményét csak megerősíteni tudom: a társaságában voltam Londonban és tényleg felejthetetlen élmény volt. Remélem az idei rendezvény is hasonlóan színvonalas lesz.

 

Üdv:

 

Atlas

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hai Atlas,

 

Jó lesz újra találkozni ennyi év után. Bebáék nem jönnek ezúttal? :) Vele se találkoztam már vagy egy éve.

 

Én igazából már leszerveztem mindent, nem tudom, a többiek hol tartanak vele. Naboval értekeztem, hátha benéz majd ide. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én és a húgom vonattal megyünk Münchenig, ott pedig Hunner (müncheni fórumos) fuvaroz minket tovább Essenig. Úgy tudom, még van hely nála, de ha igénybe vennéd a szolgáltatását, akkor nem árt vele megbeszélned (ha kell az e-mail címe, dobj meg egy priváttal engem, és megadom).

Szállásnak a hotel Bredeney (vagy hogy a fenébe kell írni) a legalkalmasabb: 4 csillag, viszonylag olcsó és 20 perc sétára van a helyszíntől

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok!

 

LeeLee: elsőre nem esett le, kit is takar a nicknév - nagyon örülök, hogy Te is jössz :)

 

Az infókat köszönöm, egy kérdésem lenne még. Münchenbe talán vonattal a legcélszerűbb utazni, Ti pontosan melyikkel mentek és jöttök haza? Ez egyrészt nyilván meghatározza a szállásfoglalást (a Bredeney teltházas, de a Booking.com szerint van vagy 42 alternatíva, úgyhogy az nem lehet gond), másrészt ha sikerül megoldani a Hunner-féle "taxit", akkor mindenkinek az lenne a legjobb, ha együtt érkeznénk/távoznánk.

 

Mások nem jönnek a fórumról?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az infókat köszönöm, egy kérdésem lenne még. Münchenbe talán vonattal a legcélszerűbb utazni, Ti pontosan melyikkel mentek és jöttök haza? Ez egyrészt nyilván meghatározza a szállásfoglalást (a Bredeney teltházas, de a Booking.com szerint van vagy 42 alternatíva, úgyhogy az nem lehet gond), másrészt ha sikerül megoldani a Hunner-féle "taxit", akkor mindenkinek az lenne a legjobb, ha együtt érkeznénk/távoznánk.

Még nem kaptam visszaigazolást Hunnertől, de mi valószínűleg a 9:00-kor indulunk Hegyeshalomról, és így 14:30-ra leszünk Münchenben

Mások nem jönnek a fórumról?

Ha jól tudom csak mi 4-en

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mások nem jönnek a fórumról?

Szia :) Essen számomra nem egy vonzó célpont más szempontból, és mivel voltam a Londonin (de erre biztosan emlékszel :)), így ezt most kihagyom (anyagiak miatt is). Nektek jó szórakozást, a beszámolókat pedig szívesen olvasom majd utólag.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok!

 

LeeLee: elsőre nem esett le, kit is takar a nicknév - nagyon örülök, hogy Te is jössz :)

 

Az infókat köszönöm, egy kérdésem lenne még. Münchenbe talán vonattal a legcélszerűbb utazni, Ti pontosan melyikkel mentek és jöttök haza? Ez egyrészt nyilván meghatározza a szállásfoglalást (a Bredeney teltházas, de a Booking.com szerint van vagy 42 alternatíva, úgyhogy az nem lehet gond), másrészt ha sikerül megoldani a Hunner-féle "taxit", akkor mindenkinek az lenne a legjobb, ha együtt érkeznénk/távoznánk.

 

Mások nem jönnek a fórumról?

 

Én repülővel megyek Dortmundig Pestről, visszafelé meg Debrecenbe fogok érkezni. Úgyhogy mi majd csak ott találkozunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kérdés azoktól, akik már voltak.

 

A jegyet a helyszínen lehet majd átvenni, vagy csak azzal lehet belépni, amit a jegyvásárláskor kinyomtatott az ember? Sok szokott lenni a várakozási idő? Magyar rendezvényekből kiindulva ott is biztos órákat kell sorban állni a bejutáshoz. Kár lenne amiatt lemaradni valamilyen programról...

 

Megosztanátok a tapasztalatokat? :)

 

Köszi!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Londoni tapasztalatok: a szervezés akkor nem állt a tetőfokán, konkrétan a belépőjegy-kiadóknak gőzük sem volt, hogy ki miféle belépőt rendelt, mihez mi jár (szerintem kiadták diákmelóba, aztán senki nem mondott el semmit a nünükéknek, vagy nem tudom). Nekem pl. volt HS-előfizetés mellé (amit meg kellett adni a vásárláskor a neten), amihez más nyakbavaló kellett, mivel akinek volt HS-előfizetése, az egy órával előbb bemehetett a rendezvényre (az a kis összegű előfizetés megérte ezért a kedvezményért). Az előrerendelt és kifizetett belépőt a kóddal lehetett átvenni. Nekünk 3 napos belépőnk volt, az első nap reggelén átvettük, aztán már ezzel nem volt gondunk. Több átvevő hely is működött, így nem kellett órákat sorban állni, de azért vártunk eleget. Akik viszont a helyszínen vettek jegyet, sz*vtak rendesen a sorban állással, nekik külön pénztár működött. Remek érzés volt végig menni a várakozó sor mellett, és csak egyszerűen bemenni a helyszínre :D Nem tudom, hogy idén működik-e ez a fenti kedvezmény, de akkor nagyon jó volt, hogy 10 helyett már 9-kor bemehettünk. Másnap, harmadnap csak odamentünk reggel, és már mehettünk is be. A konkrét bejáratnál nem kellett várnunk semennyit se szombaton, se vasárnap.

Arra tippelek, hogy sok múlik magán a rendezvény helyszíni lebonyolítóin.

A belépő egy plasztikszerű kártya volt, amin rajta volt, hogy 3 napos felnőtt belépő, hozzá kaptam az említett HS-logóval ellátott nyakbavalót, amire fel lehetett csatolni a belépőt.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szia :) Essen számomra nem egy vonzó célpont más szempontból, és mivel voltam a Londonin (de erre biztosan emlékszel :)), így ezt most kihagyom (anyagiak miatt is). Nektek jó szórakozást, a beszámolókat pedig szívesen olvasom majd utólag.

Nem kötözködni akarok, de akit az SW érdekel, azt nagyobb részt hidegen hagyja a város ahol rendezik az eseményt. :) Most a látnivaló miatt vagy az SW miatt megyünk? Az meg, hogy valaki volt pár éve. Na és? :) Most nem ugyanaz a műsor lesz. :) Én is megyek négy évente DM koncertre, pedig mindig ott van és sok szám ugyanaz. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Londoni tapasztalatok: a szervezés akkor nem állt a tetőfokán, konkrétan a belépőjegy-kiadóknak gőzük sem volt, hogy ki miféle belépőt rendelt, mihez mi jár (szerintem kiadták diákmelóba, aztán senki nem mondott el semmit a nünükéknek, vagy nem tudom). Nekem pl. volt HS-előfizetés mellé (amit meg kellett adni a vásárláskor a neten), amihez más nyakbavaló kellett, mivel akinek volt HS-előfizetése, az egy órával előbb bemehetett a rendezvényre (az a kis összegű előfizetés megérte ezért a kedvezményért). Az előrerendelt és kifizetett belépőt a kóddal lehetett átvenni. Nekünk 3 napos belépőnk volt, az első nap reggelén átvettük, aztán már ezzel nem volt gondunk. Több átvevő hely is működött, így nem kellett órákat sorban állni, de azért vártunk eleget. Akik viszont a helyszínen vettek jegyet, sz*vtak rendesen a sorban állással, nekik külön pénztár működött. Remek érzés volt végig menni a várakozó sor mellett, és csak egyszerűen bemenni a helyszínre :D Nem tudom, hogy idén működik-e ez a fenti kedvezmény, de akkor nagyon jó volt, hogy 10 helyett már 9-kor bemehettünk. Másnap, harmadnap csak odamentünk reggel, és már mehettünk is be. A konkrét bejáratnál nem kellett várnunk semennyit se szombaton, se vasárnap.

Arra tippelek, hogy sok múlik magán a rendezvény helyszíni lebonyolítóin.

A belépő egy plasztikszerű kártya volt, amin rajta volt, hogy 3 napos felnőtt belépő, hozzá kaptam az említett HS-logóval ellátott nyakbavalót, amire fel lehetett csatolni a belépőt.

Köszi az infót. :) Azon gondolkoztam, h ha már úgyis 1 nappal elötte érkezek, elballagok majd a pénztárhoz, hátha fel lehet venni a belépöt hamarabb is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kötözködni akarok, de akit az SW érdekel, azt nagyobb részt hidegen hagyja a város ahol rendezik az eseményt. :)

Kötözködj csak. Ha valaki annyi pénzt kifizet egy külföldi útért, és nem milliomos, hogy gyakran el tudjon menni, akkor már mást is látni akar. London pont jó volt erre, Essen meg totál alkalmatlan.

 

Köszi az infót. :) Azon gondolkoztam, h ha már úgyis 1 nappal elötte érkezek, elballagok majd a pénztárhoz, hátha fel lehet venni a belépöt hamarabb is. :)

Nagyon szívesen. Sajnos azt nem tudom megmondani, hogy előző nap odaadják-e a belépőt, de mindenképpen próbáld meg, hátha.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kötözködj csak. Ha valaki annyi pénzt kifizet egy külföldi útért, és nem milliomos, hogy gyakran el tudjon menni, akkor már mást is látni akar. London pont jó volt erre, Essen meg totál alkalmatlan.

Ok. :D Hát nemtom ,de én legfőképp az SW miatt indulnék neki, nem másért. Persze biztos jobb úgy menni ha van látnivaló a városban, de ha kevés a pénz akkor örülünk, ha a rendezvényre bejutunk. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy ki miért nem megy, annak több oka is lehet, és valóban, ezek között azért valahol sokaknál megbújhat az is, hogy Essen nem London. Ez utóbbi nekem is sokkal jobban tetszene, de egy másik, könnyebben megközelíthető nagyváros is vonzóbb lenne. De én nem csak ezért nem megyek.

 

A magam részéről komolyan foglalkoztam a gondolattal, hogy menni kéne, de aztán letettem róla. Londonban én is voltam (a szűkebb családommal), nagyon élveztem, és szerettem volna elmenni most is, de mivel pont azok nem tudnak eljönni a fórumról anyagi és egyéb okok miatt, akikkel igazán szerettem volna megosztani az élményt (márpedig kifejezetten erre vártam az előző CelEu óta, ahol ebből még kimaradtam), így inkább én sem megyek. Túl sok lenne a kompromisszum.

 

Ettől függetlenül (mert ezek csak az én szempontjaim) élményekben gazdag kirándulást kívánok minden résztvevőnek! :) És várjuk az élménybeszámolókat majd sok képpel. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy ki miért nem megy, annak több oka is lehet, és valóban, ezek között azért valahol sokaknál megbújhat az is, hogy Essen nem London.

Tehát önmagában nem vonzó egy Star Wars Celebration? :hmm:

 

Engem nem érdekel a város, az SW miatt mentem is volna, csak közbe jött más esemény, ami most jobban érdekelt és szintúgy kihagyhatatlan volt. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.