Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...

Simon Hawke: Ragadozó 2

 

Kiváló filmadaptáció, végig hűen követi a film cselekményét. Gyors és pörgős, hamar el lehet olvasni, külön öröm , mikor az író a Ragadozó belső gondolatait ecseteli, ami szintén érdekes pontja a regénynek.

A legvégén a befejezés eltér viszont a filmétől. 

Itt az Elder Predator

Spoiler

lefejezi a haldokló Ragadozót, mert elbukott a küzdelemben. 

 

Összességében remekül eltelt az idő, miközben olvastam.

5/5

covers_223529.jpg?1395447515

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bán Mór (Bán János): Hunyadi: A hajnalcsillag fénye

Ez egy roppant érdekes és ambiciózus sorozat első kötete. Nem éppen a hagyományos, Gárdonyi és Jókai-féle romantikus, hősöket eszményítő regény. Éppen ellenkezőleg. Elég összetett lett. Ez tetten érhető mind a szereplőket mind a cselekményt nézve. Az író a Cherubion Kiadónál megjelent fantasy és sci-fi regények révén szerzett népszerűséget. (Olvastam már Cherubion-os antológiát, de most nem emlékszem, hogy találkoztam volna a nevével, így most bizonytalan vagyok abban, hogy A hajnalcsillag fénye az első írás-e amit olvastam tőle.) A történet elég grandiózus. A könyvön érezhető, hogy ez csupán egy nagyszabású ciklus eleje. Inkább történelmi regénynek mondanám, de azért sikerült egy kis fantasy érzést is belecsempészni. A történet eleje a mohácsi csatával indít. A vereség után egy sérült, idős lovag: Deér-Solyóm István mesél egy Dénes nevű kis fiatal papnak a Hunyadiakról. A könyv nagyjából első harmada, negyede Hunyadi Vajkot, Hunyadi János apját állítja a középpontba.



A szerző a Hunyadiak román (vagyis oláh) eredete mellett tette le a voksát, de egy érdekes szál erejéig bemutatja, miért volt korábban elterjedt a Zsigmond királytól való származás. Sikerült belevinni a kun származását is a sztoriba. Vajk és apja, Csorba egy Vlad nevű titokzatos havaselvi előkelőség elől menekülnek Magyarországra, ahol Zsigomond király szolgálatába állnak. Vajkot összeboronáljak Morzsinai Erzsével. Hamarosan képbe kerül egy kisfiú, akiről az a szóbeszéd járja, hogy Zsigmond és Erzse gyermeke, de kiderül, hogy valójában Zsigmond és Anjou Mária királynő gyermeke. Ez a fiú elég korán meghal, nem sokkal később születik meg a valódi Hunyadi János, Vajk és Erzse fia. A királytól szolgálataik fejében megkapják Hunyad várát, innen a család neve. Vajk és János is a király hű alattvalói. Hunyadi Jankó fiatal korában sok helyen megfordul. A Szilágyiakkal barátságot köt, Lazarevics szerb despotánál tölti apród éveit. Szerelmes is lesz, de szíve választottját, Brankovics György leányát odaadják Murád szultánnak ágyasként. Ez megtöri az ifjú Hunyadit, és egy elzüllött, tomboló, erőszakos, iszákos alak lesz belőle. Ez az önpusztító magatartás a könyv végéig jelen lesz. Galambóc ostrománál elköveti élete legnagyobb hibáját: részeg dühében véletlenül megöli egyik legjobb barátját, Szilágyi Osvátot. (Eredetileg az ifjabb Újlaki Miklósnak akart rontani.) Nem sokkal később megmenti a király életét a csatában, ezért megkegyelmeznek neki. Szülei ezután Újlakra küldik Jankót, hogy itt tanuljon tovább. Az Újlakiak vára egy kész viperafészek. Ifjabb Újlaki Miklós megpróbálja a saját oldalukra állítani és később be akarják vonni egy király elleni merényletbe is. A lovagi tornára és az Újlaki Miklós és Csáki Borbála közit esküvőre készülve Jankó megismerkedik Vitéz Zrednai Jánossal, aki jó barátja lesz, valamint Szilágyi Erzsébettel. Borbála epekedik az ifjú Hunyadi János iránt. Zrednai János, a pap igaz barátja lesz később Jankónak. A Szilágyi Erzsébettel való viszony a legérdekesebb. Erzsébet lelkében a szerelem lassan átveszi a gyűlölet és a gyász helyét. Szilágyi Erzsébet lesz az, aki kiragadja Jánost az önpusztító életéből. újra szerelemmel tölti meg a lelkét. A lány újra célt ad a fiúnak: szolgálni a hazáját, egyfajta vezeklésképpen korábbi bűneiért. Az esküvőre újra feltűnik Vlad herceg, aki szövetkezik Újlaki Miklóssal és megpróbáljak zsarolással rávenni Jánost a királygyilkosságra. Az ifjú Hunyadi ellenáll, apja, Vajk segítségével szembeszáll Vladdal és megmenti Erzsébetet. A könyv végén Szilágyi László áldását adja a frigyükre.

A csaták és összecsapások ábrázolása nagyon szép és részletes. Főleg a nikápolyi és a galambóci csaták lettek kiemelkedőek. Negatívum, hogy sajnos a kegyetlenség faktor több helyen feleslegesen túl van tekerve. Több jelenetnél úgy éreztem, hogy kissé elnyújtott a borzalmak lefestése. A másik negatívum, hogy a szereplők szexuális élete szintén néhol túlrészletezett. Örültem, hogy egy idő után lehet olvasni röviden a háttérben zajló nemzetközi politikáról, cselszövésekről. Ezeket részletesebben is ki lehetett volna fejteni. Vlad herceg személyében egy erős fantasy motívum kerül az olvasó elé. Vlad olyan, mintha valami földöntúli erővel megáldott vámpír lenne. Szeretem a fantasy-t, de történelmi regényekben nem szeretek ilyen elemeket olvasni. János karakterfejlődése ragyogó. Egy önpusztító, felelőtlen, duhajkodó, bánkódó fiatalemberből egy felelősségteljes, tudatos, hazáját szolgáló férfi lesz.

Az egyik kedvenc jelenetem, amikor János újjáépíti a szegény, öreg paraszt lerombolt otthonát.

János mellett még Erzsébet és Zrednai figurái fogtak meg.

Jó képet fest a korabeli dolgokról, az írói szülemény által kipótolt dolgok is érdekesek lettek. A kötet vége nagyon izgalmas, nehéz letenni. A negatívumok miatt nem tudok maximumot adni rá, de egy négyest megérdemel, mivel jó könyv.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Agatha Christie: Poirot: A titokzatos stylesi eset

Most fejeztem be életem első Agatha Christie regényét. Annak idején gyerekkoromban láttam több részt is a Poirot tv filmek közül. Tavaly a könyvtárból sikerült kikölcsönöznöm, úgy éreztem eljött az ideje, hogy a krimibe is komolyabban belekóstoljak. (Tavaly egy Sir Arthur Conan Doyle könyvet már olvastam.) A titokzatos stylesi eset. Fantasztikus, lehengerlő és zseniális. Ahogy olvastam beugrott pár apró emlékfoszlány a tv filmből. Szerencsére nem sok mindenre emlékeztem – csak az Inglethorp név, a széttört kávéscsésze, a kávéfolt volt csak ismerős. Nagy mázli, mert így hihetetlen módon élveztem a könyvet, annak minden fordulatát. Hercule Poirot egy zseniális figura. Már a filmben is megfogott a karaktere, de most még inkább. Hastings nem volt különösebben nagy szám, Egy kissé naiv figura. A nyomozás során sok gyanúsítotton végigmegy az írónő. Sokszor félre is vezeti az olvasót a különféle csavarokkal. A sztori elején bőséges információt kapunk a szereplőkről, valamint a gyilkosság helyszínéről. A könyvben még rajzok is találhatók, melyek a szobákat, illetve Mrs Inglethorp szobáját ábrázolják.



Az elején még Alfred Inglethorp a gyanúsított, de rá túl sok terhelő bizonyíték is van, ezért gyanítottam, hogy mégse ő lesz az. Egy idő után Dr. Bauernstein, még később John és Lawrence Cavendish lesznek gyanúsak és az irányukban folyik a nyomozás. Személy szerint nekem az első gondolatom valahogy Mary Cavendish és Cynthia Murdoch voltak. A felboruló asztal miatt lettek gyanúsak. Reméltem, hogy mégse ők lesznek, mert a történet során megkedveltem őket. Evelyn Howard pedig elejétől fogva minden gyanú felett állt. Hihetetlen kis dolgon buktak le. A sztrichnin, a kávé, a kakaó, a szereplők viszonyai, orvosi ismeretei, a végrendelet, a levél… mind apró kis dolgok, és ezekből állt össze az egész. Hastings apró utalása a kandalló feletti rendezgetésről beindította Poirot-t és rávezette őt az utolsó és egyben legfontosabb nyomra. Az utolsó két fejezetben lett világos minden és az olvasó fejében is összeállt a kép. Alfred és Evely elnyerte méltó büntetését. John és Mary, valamint Lawrence és Cynthia megtalálták a boldogságot.



Nem hittem volna még az elején, hogy ennyire fogom élvezni. Életem egyik legjobb olvasmány élménye lett. Ötös. Biztos, hogy folytatni fogom még a Poirot könyvek sorát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rick Fraser: Ragadozó 3: Új vadászok

covers_88196.jpg?1395372188

Az egyik magyar író által írt rajongói alkotás. Nem sokat tököl a szereplőkkel, és a cselekményt se próbálja érdekessé, feszülté tenni.  Érezhető rajta, hogy  kőkemény ponyvaregénynek szánta. 

Túl sok mellékszerelő, akikkel sokáig foglalkozik, és teljesen érdekeltenek (Tony Pope pl)

Kábítószer bárók, bűnözők közti interakció szintén unalmas. A főbb szereplőkért sajnos nem igazán lehet izgulni, nincsennek megfelelően kidolgozva.

A könyv végi nagy fináléban nagyítóval kell keresni a feszültséget. A ragadozók gondolatait viszont jó volt olvasni ismételten. 

Az  író most kiélhette rajongását, és isteni képeséggekel ruházhatta fel az elmúlt filmek szereplőit. Ragadozóknak itt nem osztanak kárytát. Legalább 1-2 karakter eltávozna, de ez idilli happy end nem nyerte el a tetszésem. Ráadásul sok a copy paste. 

3 pont az 5-ből.

Közepes

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 02. 01. - 19:36, Darth Revan9 írta:

Ennek ellenére azért egyszer próbát tennék ezzel a könyvvel is.

Ha szereted az univerzumot, érdemes elolvasni :)

Kyle  Sternhagen - Ragadozó 2017 - Hőhullám New Yorkban

covers_114467.jpg?1395382932

Ismét egy magyar író tollából... :D Szántai Zsolt írta ezt fan fictiont. Nos ez már sokkal jobban sikerült, mint az előző Ragadozó 3 könyv. Kiforrottabb karakterek, akik sokkal érdekesebbek. Több akció, több brutalitás, és magasabb fordulatszámon pörög. 

Harrigan itt is visszatér, és egy kisebb hadsereget gyűjt maga mellé. Abszolúte abszurd a felállás, a Ragadozók boldog boldogtalant levadásznak, az író fantázia kellően elszabadult.

A történet vége tartogat egy nagy meglepetést, ami borzasztó erőltetett és izzadságszagú :D De még ezt is el lehet nézni, mivel a könyv nem veszi magát komolyan.

Párbeszédek sajnos itt is nagyon fájtak, de elviselhetőbbek, mint az előző könyvnél.

Összességében jobban élveztem, többet adott nekem ez a "folytatás"

4/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
11 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

A Timeless című regénnyel egy másik kiadónál folytatódik a Drizzt legendája sorozat. Nem tudom, hogy csinálták, de örülök neki.:clap:

Várom már a hírt, hogy a Deltavision mikor adja már ki Erikson fantasy ciklusát a Malaziai bukottak regéjét, de nagy a csönd...

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, JakeSully írta:

Várom már a hírt, hogy a Deltavision mikor adja már ki Erikson fantasy ciklusát a Malaziai bukottak regéjét, de nagy a csönd...

Idén nem, mert a tavalyi nyomdaváltás miatt a tavalyra tervezett könyveik majdnem fele idénre csúszott át. Úgyhogy idén a tavalyi évet pótolják nagyrészt. Sajnos ezét sok könyv sorozat csúszni fog. Erikosn is, Salvatore Démonháborúja is, a Rúnalovagok is.... stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Agatha Christie: Gyilkosság a golfpályán

A regény más kiadó gondozásába más fordítással Az ijedt szemű lány címmel jelent meg.

Érdekes és csavaros gyilkossági eset volt. Főleg a szereplők valódi kiléte kavarta meg a dolgokat. Az elején még túlságosan is egyszerűnek is tűnt az eset. Ahogy Poirot fokozatosan felvázolja az esettel kapcsolatos összefüggéseket, egyszerűen bámulatos. Az egyik pontnál végre valahára ki tudtam találni egy apróságot, de ez semmi volt ahhoz képest, hogy hová futott ki az ügy. Mikor már a sokadik személy került a gyanúsítottak körébe azt hittem, hogy szépen lassan lezárul a sztori, de Agatha Christie képes volt még egy hatalmasat csavarni a fejleményeken.

 

Eleinte minden Jack ellen szól, de én valahogy úgy éreztem, hogy ez túl egyszerű, nem lehet ő tettes. Madame Daubreuil-t Poirot okfejtése nyomán kizártam. A lánya Marthe, eleinte gyanús volt, de a lány az ártatlan viselkedésével alaposan félrevezeti az olvasót. Eleinte még Madame Renauld is gyanús, de a viselkedése meggyőzött az ártatlanságáról, ahogy Poirot-t is. Paul Renauld valódi kiléte az igazi csavar a történetben. Georges Conneau-ként nem is tudtam már sajnálni. Érdekes volt behozni a sztoriba ezt a Beroldy-esetet. Bella és Dulcie Duveen, a két akrobata testvér behozatala pedig még jobban megkavarta az esetet. Plusz Hastings számára is személyessé vált az ügy az egyik Duveen lány miatt érzett szerelme miatt. A Duveen ikrek kiléte a plusz fordulatok szerepét töltötte be. Jack és Bella önfeláldozása megható. Marthe Daubreuil tette és szerepe teljesen megdöbbentett. Már elhittem, hogy ő pozitív női hős, aztán kiderült, hogy pont nem az. Az új holttest előkerülése során Poirot pedig kellően megdöbbenti az olvasót. A Giraud – Poirot rivalizálás pedig plusz humort szolgáltatott.

 

Hihetetlen csavarok és fordulatok sora gazdagította a történetet, újra megtudtuk, hogy Poirot a világ egyik legnagyobb elméje, Agatha Christie pedig az egyik legjobb író. Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Daminel Forrestall: Aliens vs Predator: Kelepce

covers_292599.jpg?1395485939

Szintén egy magyar író műve, Gáspár Andrásé. Haladok sorba időrendben a kiadásokkal. 

Nos, szerintem hozta a kötelezőt, szépen összeboronálta a két kultikus rémet. Nagyon tetszett, hogy van hivatkozási pont a Hőhullám New Yorkba könyvel. 

Izgalmas, fordulatos, könnyed olvasmány. Nem váltja meg a világot, de remek kis fan fiction.

4/5

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jules Verne: Grant kapitány gyermekei

 

Jó hosszú, több mint 720 oldalas regénynek fogtam neki. Alapvetően egy szórakoztató és érdekes olvasmány, azonban némileg soknak tartom ezt a több mint 720 oldalt. Volt benne nem egy olyan fejezet, amelyet feleslegesnek tartottam, mivel Verne majhogynem azt is leírta, hogy hány centiméter magas a fű Patagóniában, milyen kemény a szikla, amely mellett elhaladnak a főhősök, meg hogy melyik nap hány milliméter eső esett Új-Zéland legkisebb településén. És ha az ilyesmi fejezetekt levonjuk, kb. 500-600 oldalas lenne a regény. De ha a jó oldalát nézem, megtudhattam rengeteg újdonságot egyes országok kultúrájáról, lakóiról, mindennapjairól stb. - olyan információkat, melyeknek eddig nem voltam birtokában.

A karakterek egytől egyig szerethetőek, szimpatikusak voltak. A földrajztudós Paganel néha kissé fárasztó volt, de alapjáraton egy kedves és megmosolygtató karakter. Tulajdonképpen az ő szórakozottságára épül az egész történet. A másik nagyszerű karakter Mac Nabbs, aki folyton kételkedik a földrajztudósban, állandóan élcelődik vele, próbára teszi. Az ilyesmi sorok nagyon mulatságosak voltak. 

Összességében egy remek kalandregény, egyedül a néhol túlságosan is aprólékos, szájbarágós leírások zavaróak benne. Ajánlom mindenkinek, aki szereti a tengerészes-kalózos-kalandozós műveket. Ráadásul szerintem fiatalok számára is könnyen emészthető és olvasható könyv, szóval minden korosztálynak bátran merem ajánlani. 

 

10/7

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Jake, most utána kérdeztem Erikson Malazai Bukottak sorozatának. Elméletileg nem kizárt, hogy idén elindítják, de még nem biztos. Meglátjuk. Elég nagy elmaradása van a Delta Vision-nek tavalyról, de szeretnének olyat is kiadni, amit eredetileg is 2019-re terveztek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Jake, most utána kérdeztem Erikson Malazai Bukottak sorozatának. Elméletileg nem kizárt, hogy idén elindítják, de még nem biztos. Meglátjuk. Elég nagy elmaradása van a Delta Vision-nek tavalyról, de szeretnének olyat is kiadni, amit eredetileg is 2019-re terveztek.

Köszi , ezek biztató hírek :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Jake, a Delta Vision a jelen állás szerint először az előzmény-trilógiával nyitja a Malazai Bukottak sorozatot, abból még nem jelent meg semmi. Aztán jönnek a régiek újra kiadásai és ezzel párhuzamosan a befejezés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kérdésem lenne azokhoz, akik szeretik a DC sztorikat, Batman világát.
Ha kiadásra kerülne két Batman világához kötődő regény, akkor melyiket választanátok?
A.) Jason Starr: Gotham: Dawn of Darkness
Jason Starr. Gotham: Citiy of Darkness

B.) Marv Wolfman: Batman: Arkham Knight, a videojáték regényváltozata
Alex Irvine: Batman: Arkham Knight: The Riddler's Gambit

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Andrzej Sapkowski: Vaják Tűzkeresztség másodjára

Úgy döntöttem, hogy a Fecske-torony előtt újraolvasom legalább a Vaják sorozat ötödik kötetét. Az első négyet már úgy is legalább 2-szer elolvastam.

A Tűzkeresztség tempója lassabb a megszokottnál. Hőseink elszakadtak egymástól. A hangsúly elsősorban Geralt utazásán van. A karakterek viszonya egymáshoz összetettebb, sem mint bári gondolná. Ami nagyon tetszett: Geralt egyre inkább elmozdul a rezignáltság és beletörődés érzéséből.

Fontos neki Ciri és mindenáron meg akarja találni. Geralt és társai vándorútjuk során láthatják a háború dúlta vidék borzalmait. Ilyen szörnyű időkben nagyon fontos, hogy az ember megőrizze emberségét és a jóságba vetett hitét. Hőseink e tekintetben jól vizsgáznak. Geralt nem bírja nézni, hogy egy lányt megerőszakolnak és közbelép, levágja a támadókat. Megvédi a beteg lányt az ostoba emberek haragjától és a tűzhaláltól. A kötet végén Milva életéért mindet megtesz, még egy olyan csatában is részt vesz, mely nem érdekli. Cahir Mawr Dyffryn aep Ceallach figurája központba került. Nem olyan ember, akinek eddig hittük. Még nem tudjuk miért akar segíteni Geraltnak, de valószínűleg őt is becsapták. Ellenségből szövetséges lett. A vámpír Emiel Regis Rohellec Terzieff-Godefroy külön érdekesség volt. Egy ilyen pozitív figurát nem igazán lehet találni a vérszívók között. Geraltnak ellentmondásos is volt a helyzet, hiszen a fajtájára vadászott, de Regis mégis végig kitartott mellettük és segítette az útjukat. Ő testesíti meg a bűnbánó figurát, aki jóvá akarja tenni hibáit. Milva, azaz Maria Barring egy egyszerű, kedves íjászlány, aki meg tudja védeni magát és kiáll az igazságért. Sajnáltam a végén őt, amikor elvetélt. A törpök: Zoltán Chivay, Munro Bruys, Yazon Varda, Figgis Merluzzo, Caleb Stratton, a manó Percival Schuttenbach és a papagájuk, Duda Feldmarschall nagyszerű csapatot alkotnak. Ők sem azok teljesen, amiknek látszanak. Sok jó poén hozzájuk kötődik. A kötet végi hajsza és csata a könyv talán legjobb része. Meglepő fordulat volt, hogy Vissegerd marsall miatt a cintraiak inkább Ciri ellen helyezkednek el, így nem lehet számítani rájuk.



Yennefer-rel nem túl sok szál foglalkozott. Viszont a varázslónők páholyával foglalkozó részek a kötet legjobb részei voltak. A Ciri származáráról szóló történet érdekfeszítő és elég kesze-kusza. Ott oda kellett figyelni rendesen. Ciri egy régen élt varázslónő, Lara leszármazottja. A felmenői között pedig lehet találni olyanokat akik rokonok voltak – Fiona és Amavet vonala. Filippa Eilhart terve Cirivel lenyűgöző és bámulatos. Kíváncsi vagyok sikerülhet-e neki. És ez szembefordítja majd vele Yennefert és Trisst? Ciri, mint egész észak máguskirálynője, ez egész jól hangzik.



Cirivel kevés rész foglalkozott csak. Éli tovább az életét a Patkányokkal. Bonehart fejvadász pedig a nyomában jár.

Egy kicsit jobban elmerülhettünk a világban és megismerhettük több szereplő jó oldalát is. Sapkowski megmutatta, hogy a babonák és tévhitek mennyire fals képet festhetnek a valóságról. Jó volt újra olvasni a folytatás előtt. Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Andrzej Sapkowski: Vaják: Fecske-torony

A hatodik Vaják könyv vastagabb lett, mint az előző öt. Itt már voltak olyan részek, melyek kevésbé nyerték el a tetszésemet. A kötet vége felé az írónak sikerült egyenlíteni.

A könyvben egy kicsit össze-vissza ugrálunk az időben. A különféle eseményeket sokszor más szereplők elbeszéléseiből ismerjük meg. Ezek az elbeszélések pedig sokszor felváltva következnek. Nagyon oda kellett figyelni. Jó pár mellékszereplő lép színre, akik mesélnek Ciriről, illetve egyéb eseményekről. Ezeket a figurákat eleinte nehéz hova tenni, csak a regény vége felé áll össze a kép.



Geralt és társai szála. Kevesebbet kaptunk belőlük, mint vártam. Kökörcsin visszaemlékezései és feljegyzései nyomán szerezhetünk tudomást a Hídi Csata következményeiről. Geralték egész végig a druidákat kutatják, közben belekeverednek Fulko Artevelde riedbrunei prefektus fosztogatókat üldöző játszmájába. Geralt szerencséjére így megtudhatta, hogy a Schirrú nevű féltünde volt felelős Codringher haláláért. Schirrú és szövetségese, a Fülemüle nevű bandita komoly és veszélyes ellenfelek. Geralt csapatának új tagja, Angouléme, a fiatal lány, aki hasonló utat járt be, mint Ciri a császárság területén. Hasznosnak bizonyul, mert tőle fontos információkat kapnak. Geralt és a többiek többször bajba kerülnek, nehezen tudják csak kivágni magukat Schirrú katonáinak gyűrűjéből. A végén nem várt módon a druidák vetnek véget ennek és igazságot is szolgáltatnak. Geralt bizalma meginog Yenneferben. Cahirban viszont, a veszekedések ellenére egyre jobban megbízik. Végre megtudjuk mi hajtja Cahirt és kiderül nem is rossz ember ő. A vaják és Avallac’h beszélgetése a Gorgona (az Ördöghegy) alatt az egyik legjobb rész. Geralt tudomást szerez Lara génjének örökségéről. Rossz érzés lehet neki: nem biztos, hogy tud Cirin segíteni, hisz elég messze van. Avallac’h szerint már nem is lehet befolyásolni a lány sorsát, amit a vaják nem akar elfogadni. A Toussaint közelében, a Myrkvid ligetében döbben rá Geralt, hogy mennyire elhagyta a vajákok útját.



Yennefer sorsa érdekesen alakult. Sikerül rávennie volt szerelmét, Crah an Craite-t, hogy segítsen neki. A Brisingamen nevű mágikus ékkő segítségével próbál információikhoz jutni. Itt jön a képbe Vilgefortz, aki csapdába ejti a varázslónőt. Yennefer szála sajnos függőbe marad, remélem a következő kötetben megoldódik.



Ciri sorsa most tele van szenvedésekkel. Leo Bonhart, a fejvadász megölte társait, őt pedig kegyetlenül elverte. Bonhart megtudja, ki is valójában Ciri. Hasznot akar húzni belőle, ezért Ebbingben gladiátor arénába veti. Ciri súlyos sérüléseket szenved menekülés közben, a mocsárban, Pereplut közelében az öreg corvói Vysogota, a remete száműzött ápolja. A lány gyógyulása során beszámol Vysogotának a vele történtekről. Ezek az elbeszélések is segítenek Ciri sorsának feldeírtésében. Szegény lány sokat szenvedett, ezeket a részeket elnyújtottnak és unalmasnak éreztem. A vége viszont érdekfeszítő lett. Ciriben felébredtek rejtett képességei, előkerült Rience és Stefan Skellen. Skellen vizsgálóbíró indítékai elég érdekesek. Azt nem értettem, hogy Ciri elfogása, megölése miben segíti majd elő a demokrácia megszületését a Nilfgaardi Császárságban. Jó volt bepillantást nyerni Nilfgaard ügyeibe. Látni Vattier de Rideaux-t és a titkosszolgálatát. A széttagolt, egymás ellen játszó hatalmasságokat. Dijkstra ügye Kovirban szintén érdekes. Főleg az, hogy a varázslónők manipulációi jöttek be. Nem mi lesz ebből az érdekházasságból, amit Tankred és Ciri között terveznek.



A könyvben egyre jobban érezhető, hogy mindenki Cirit akarja valamilyen formában a saját terveihez. Vilgefortz tervei a génje kivonásáról az egyik legérdekesebb. A végén a Fecske-toronynál történtek a kedvenc jeleneteim közé tartoznak. Ciri szépen elbánt az üldözőkkel, Rience jól megszívta. Ezzel párhuzamosan északabbra Schirrú is a fűbe harapott. A Fecske-torony jó adag misztikusságot és megválaszolatlan kérdéseket hozott a sztoriba.



A Criivel foglalkozó részek csak a kötet végén tetszettek. Kaptunk erkölcsről, etikáról, a bosszúról és a társadalmi ellentétekről is érdekes momentumokat. A korábbi kötetekhez képest kissé visszafogott lett, néha zavartak a különböző szemszögek túl gyors váltása. De azért így is egy nagyon kellemes olvasmány, sok emlékezetes pillanattal. Négy és fél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én anno a Witcher 3 miatt kezdtem el elolvasni a könyveket. Mielőtt nekiültem volna a játéknak kiolvastam az összes könyvet (leszámítva a Season of Storms-ot, ami csak most fog megjelenni magyarul), és kijátszottam az első két részt is (igaz, csak egyszer-egyszer, pedig a sztori nagyon szerteágazó, főleg a 2-ben). Az első 4 könyv szerintem nagyon jó, viszont onnantól számomra lejtmenetbe indult a sorozat. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Agatha Chirstie: Poirot: Poirot nyomoz

A könyv 11 fantasztikus elbeszélést tartalmaz a belga mesterdetektív eseteiből. A történetek rövidek, de nagyon szórakoztatóak. Nem minden esetben történik gyilkosság és még különleges helyszíneken is megfordulunk. Poirot magabiztossága és egója többször is a poénok forrása, melyeken jót derültem.

A Nyugat Csillaga-eset

A „két ékkő” esetében a történet végén világosodtam meg csak. Furfangos sztori, a szereplők szándékai homályban maradnak.

Tragédia a Marsdon-kastélyban

A gyilkos itt egy érdekes sztoriból merít ötletet. És csak trükkel lehet rábírni, hogy vallomást tegyen. Tetszett.

Az olcsó lakás esete

Inkább kém sztorira hajazott, de nagyon élveztem. Változatos sztori.

A vadászlak rejtélye

Egyik kedvencem. Itt elsőre sikerült beletalálnom a gyilkos személyébe. Még akkor is, ha a személyazonosságok kérdése csak a novella végére lett világos. A végkifejlet kifejezetten eredeti.

Az egymillió dolláros kötvényrablás

A legkézenfekvőbb megoldás eszembe se jutott. Bár a bankigazgatók gyanúsak voltak. Nagyon jó.

Az egyiptomi királysír esete

A helyszín a kedvenceim közé tartozik. Poirot a végéig félrevezet mindenkit, ami kifejezetten tetszett. Nem tudtam kitalálni, hogy ki lehet a tettes. A sztori bekerült a kedvenceim közé.

Ékszerrablás a Grand Metropolitanben

Egy újabb kedvenc. Itt sikerült legalább az egyik tettest eltalálnom, és a bűntény bizonyos körülményeit kitalálnom. Csak a tettes társ személye okozott meglepetést.

Az elrabolt miniszterelnök

Már az elején sejtettem, hogy nem Franciaországban kell keresni a miniszterelnököt. A tettes és a körülmények viszont meglepetést okoztak.

Mr Davenheim eltűnése

Valahogy itt is sejtettem ki is a ludas. Poirot itt elképesztő. Főleg a poénok jók. Amikor a tojásokkal szórakozott, jót nevettem.

Az olasz gróf esete

Az eset amikor az ételek mennyisége volt árulkodó. Fantasztikus.

A hiányzó végrendelet esete

Poirot majdnem felsül, csak az utolsó pillanatban jött rá. Az egója itt nagyon humoros.

E rövid szösszenetek is nagyon szórakoztatóak és élvezetesek voltak. Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most olvasom a Vaják sorozat harmadik kötetét. A felénél járok, de ezt eddig nagyon nem élvezem. Az első két könyv egyből beszippantott, és a kedvenceim közé került. Remélem a második fele érdekesebb lesz, mert így megfontolandó lesz belekezdeni a negyedik kötetbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.