Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Egy magyar nábob után Kárpáthy Zoltán is kipipálva.

Jóóóó volt. Pesti árvíz mindent visz.

Ami még tanulságos, a végszó, komolyan, legalább azt kötelező olvasmánnyá kéne Hollywoodban emelni.

De a választási jelenetet, a jelöltek vitáját meg a háromszáz verekedős nemest, hát azt meg idehaza kéne elolvastatni sokakkal....

Remek regénypáros volt!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Feltűnően.

 

Mockingjay: a történeten már túltettem magam (először magyarul olvastam, és ez az utolsó könyv nagyon nem tetszett) de aki közepesen tud angolul, annak ajánlom. Egyszerű, de nem lebutított, inkább letisztult nyelvtana van, szókincsből sem vészes. Persze ha van egy szótárprogram a tableten, vagy egy magyar fordítás az e-olvasón, akkor úgy sokkal egyszerűbb :) Olvastatja magát, még ha maga a sztori nem is olyan letehetetlen, mint a legelső Éhezők Viadala volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Hernád Péter: Hollóember

Magyar szuperhősregény, erős "kismagyarvalóság" hangulattal, vámpírvadász pappal, kissé (khm) kiszámítható történettel, meg egy csotrogány Garabonciás Mobillal amit csak az atlantiszi mágia tart össze. Úgy értelmezi újra a történelmet, hogy közben végig csak bólogatok, hogy igen, így már van értelme. (Báthory Erzsébet vérgrófnő szerepe kameója az '56-os forradalomban mindent visz) Maguk a karakterek inkább jól kitaláltak mint jól vezetettek, valahol olvastam egy olyan kritikát hogy túl képregényszerű - ez nagyon igaz, de az összbenyomás nálam az, hogy rohanok megvenni a folytatását.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hernád Péter: Hollóember

Magyar szuperhősregény, erős "kismagyarvalóság" hangulattal, vámpírvadász pappal, kissé (khm) kiszámítható történettel, meg egy csotrogány Garabonciás Mobillal amit csak az atlantiszi mágia tart össze. Úgy értelmezi újra a történelmet, hogy közben végig csak bólogatok, hogy igen, így már van értelme. (Báthory Erzsébet vérgrófnő szerepe kameója az '56-os forradalomban mindent visz) Maguk a karakterek inkább jól kitaláltak mint jól vezetettek, valahol olvastam egy olyan kritikát hogy túl képregényszerű - ez nagyon igaz, de az összbenyomás nálam az, hogy rohanok megvenni a folytatását.

Pétertől már olvastam könyveket és novellát is. A leceai játszma, a Feketepart nagyon ütős történetek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja. Most elkezdtem a Pannónia Parancsnokot. Ha az előző kiszámítható vadásztörténet, akkor ez a felelősségéhez kényszerből felnövő ember kliséje. Viszont van egy logikai kapocs a két regény befejezésében, ami ígéretes koncepció :)

(Igen, első dolgom volt hogy a végét elolvassam.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kb annyira, mint amennyire a Marvel filmek cselekményének a többsége egy alternatív USA-ban. Bár itt nagyobb szerepet kapnak a történelmi tények.

 

(Mármint a magyar szuperhősregények, amiket olvasok/olvastam. A többit nem ismerem.)

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyanúgy van kommunizmus és '56-ban egy szovjet szuperhős kiirtotta az akkori magyar szuperhősöket. Meg egy csomó régi hősről (Botond, Kinizsi, Toldi, stb) kiderül hogy ők is szuperhősök voltak, csak akkor még ez a szó nem volt rájuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Jó kérdés. Az én tippem: lejárt a szerződés és nem lehet őket árusítani. Majd rákérdezek.

Hát ez csodás. :( Régi sw könyvek után most ezeket is leszedték. Pont múltkor a nagy leárazáskor rendeltem egy Predator könyvet. Azért közölhették volna előre vagy valami. Ha tudtam volna többet veszek. És ilyenkor megsemmisítik a könyveket? Én meg pont most kezdeném el begyűjteni őket. :D Na mindegy könyvesboltokban még van belőlük pár.

Szerkesztve: - ati
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez csodás. :( Régi sw könyvek után most ezeket is leszedték. Pont múltkor a nagy leárazáskor rendeltem egy Predator könyvet. Azért közölhették volna előre vagy valami. Ha tudtam volna többet veszek. És ilyenkor megsemmisítik a könyveket? Én meg pont most kezdeném el begyűjteni őket. :D Na mindegy könyvesboltokban még van belőlük pár.

Úgy tudom, hogy ilyen estetekben megpróbálnak szerződést hosszabbítani. Ha valami vigaszt jelent: a Titan Books rendesen felpörgeti a jövőben az Alien és Predator regényeket és antológiákat, amelyekből valószínűleg magyarul is látni fogunk példányokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Térség sorozat többi része milyen? Mennyire egybefüggő a történet?

Úgy értem olyan mint Harry Potter ahol minden könyvnek van egy storya és úgy áll össze vagy mint a Trónok Harca ami teljesen folyamatos ott folytatja ahol másik véget ért.

 

Az első könyvet olvastam még év elején ami tetszett főleg a realisztikus sc-fi világa csak a történet utolsó harmadával volt bajon. Nekem az valahogy kilógót a történetből. De mindenképp folytatni akarom csak mindig tolódott más könyvek miatt de legkésőbb karácsonykor megveszem a 2. részt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Inkább olyan, mint a Harry Potter. Külön is megállják a helyüket, de közben épül fel egy szép, nagy világ, megoldódnak a rejtélyek, kiderül, mi miért létezik, hová tart, honnan jött.

Amúgy szerintem mindegyik könyv kiemelkedően jó, és mindegyik kicsit más. Persze azért nem annyira összefüggő, mint a HP, itt olykor évek telnek el két könyv között (sokszor a könyvek alatt is), pl. most az ötödik könyv, a Nemezis játékai három évvel kezdődik az előz könyv, a Cibola meghódítása eleje után - szóval a harmadik könyv nagyjából 3 évet ölel fel. Amúgy tavaly írtam az első három könyvről egy kis értékelést itten:

 

A Térség-trilógia

A végére értem a Leviatán ébredése, a Kalibán háborúja és az Abadon kapuja című könyvek alkotta trilógiának (a negyedik rész, a Cibola meghódítása e hónapban került a boltok polcaira). James S. A. Corey - e név valójában két embert takar, Daniel Abrahamet és Ty Francket - műve az elmúlt, hát nem is tudom, tíz év legjobb űrupera sorozatát produkálta a szememben. Ráadásul nem úgy űropera, mint a Star Wars vagy a Guardians of the Galaxy, ez nem hagyja figyelmen kívül a fizika törvényeit. Éppen ellenkezőleg, ez adja sajátos báját, hogy úgy merészkedik el a lehetetlen felé, hogy közben az emberiség két lábon a földön marad - képletesen szólva persze, hiszen már az űrt járjuk.

De nem a távoli csillagokat, neeeem. Odáig az ember nem tudott eljutni. Legmesszebb az Uránuszig jutott, az úgynevezett Epstein hajtómű idáig tudja elröpíteni az embereket belátható időn belül (értsd: folyamatos gyorsítás mellett néhány hónap). Szóval itt nincsenek hiperhajtóművek, mesterséges gravitáció (legfeljebb akkor, ha valami forog vagy gyorsul). Ha a hajók túllépik az emberileg elviselhető gyorsulást, présülésbe kell huppanniuk és magukba csorgatni a "lét" (egyfajta gyógyszerkoktél), vagy szétlapulnak, szakadnak, loccsannak, attól függ, éppen milyen erővel csap le rájuk a fizika. A csatákat (mert bizony űrcsaták is vannak) s reálisan vívják, sínágyúkkal, torpedókkal, rakétákkal, és a védelmet itt a pontvédelmi ágyúk adják, nem holmi energiapajzs. Ennek megfelelően ha kilyukad a hajó, az hamar a legénység pályafutásának végét jelentheti - bár a csatákban szkafandert viselnek, így sok esetben az ideig-óráig megmenti az életüket. A Térség-sorozat tehát ilyen téren a realitás talaján maradt.

Az űrcsata és űrhajózás mellé természetesen kell a politika is, mert hát mégis csak egy világot építünk fel, emberekkel, azok meg nem bírják ki politika nélkül. Szóval intrikából is akad elég, főleg a Kalibán háborújában, ott ugyanis az egyik főszereplő egy politikus (és a legjobb arc az egész trilógiában). A Naprendszert három nagy frakció irányítja:

- az Egyesült Nemzetek (EN) fennhatósága alá tartozik a Föld és a Hold.

- a Marsi Kongresszusi Köztársaság, nevéből adódóan ez a Marsot uralja.

- a Külső Bolygók Szövetsége (KBSz) pedig a Marson túl mindent a kezében tart, a bolygóktól kezdve a holdakon át az aszteroidákig (összefoglaló nevén: az Övet). Nem mellesleg terrorszervezetként kezdte, és a regények egyik cselekményszálán azt láthatjuk, hogyan lesznek valódi kormánnyá.

És mindezen kormányokhoz csatlakoznak be a gátlástalan nagyvállalatok, akik még több sz*rt kevernek. Ráadásul egészséges fajgyűlölet is van a történetben, mert az emberiség fejlődése kissé szétvált. Már külsőségek alapján felismerhető, ki született a Földön, ki a Marson, és ki az alacsony vagy zéró gravitációs kúttal bíró Övben.

Szóval a béke a Naprendszerben egy hajszálon függ, olyan kényes az egyensúly, hogy azt egy rossz szóhasználat képes felborítani. És ebbe a katyvaszba robban be valami, ami a történet misztikumát adja, de amiről inkább nem árulnék el semmit, mert az már spoileres infó lenne. Annyit azonban megemlíthetek, hogy elég komoly horrorelemet csempésznek be ezzel a sztoriba.

Nos, ebbe a katyvaszba esik bele James Holden kapitány és hajója, a Rocinante legénysége. Bár mellettük nagyon sok más szereplő is tiszteletét teszi, Jim a fő-főszereplő, az állandó konstans. És, hogy éppen merre fordul a világ, az mindig attól függ, hogy mennyi ideig tudják a hatalmasságok távol tartani Holdent egy rádiótól. :D

 

Essék pár szó a könyvekről. A trilógia nagyjából úgy épül fel, mint a Star Wars ep4-5-6 (vagy a Mass Effect-trilógia). A Leviatán ébredése csak bevezeti a hősöket, ismerkedik a világgal - nem csak az olvasó, az írók is, még nagyon érezni, hogy ők sem jöttek bele. Ennek megfelelően kicsit lassú a tempó, a könyv első fele szerintem kicsit unalmas is. Nekem elsőre nem sikerült végigolvasnom, tartottam egy kis szünetet, aztán egy hónap alatt bedaráltam mindegyik részt. A kedvencem a Kalibán háborúja lett, mert itt elmélyülünk a világ hátterében, nagyon sok a politikai rész, az intrika, amit én ugye nagyon szeretek. A harmadik rész pedig hozza az epikus konklúziót, megmagyarázza az addigi rejtélyeket és megnyitja az utat a következő trilógiának.

A fejlődést az írók részéről mi sem mutatja amúgy jobban, minthogy az első könyvben még a két főszereplőt sem tudták mindig jól kezelni (az említett unalmas szakasz részben emiatt van), míg a harmadik könyvben már négy főszereplőt és rengeteg mellékszereplőt mozgatnak magabiztosan és üresjárat egyáltalán nincsen. Sőt, ebben van az egyik legmellbevágóbb pillanat is (a második részben meg az egyik leghűbazmegelmentekak*rvaanyátokba pillanat), amit eddig könyvben olvastam. És persze a történetszálak is ezer felé ágaznak a végén - na jó, azért nem egy Trónok harca.

Szóval, aki szereti az olyan űroperát, amiben vannak háborúk, társadalmi kérdések, némi horror, sok politikai intrika és egy űrhajó szerethető legénységgel, plusz még a valóságtól sem rugaszkodik el nagyon, azoknak csak ajánlani tudom a Térség-sorozatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma majdnem a munka rovására ment, hogy alig tudtam letenni. :)

:peace:

Annyi szerencsém volt vele, hogy munkába nem tudtam vinni, tehát a meló haladt, de itthon állandóan a könyvön lógtam. Úgy emlékszem, rekord idő alatt elolvastam.

A lenti összefoglalót ennyi idő után is jó volt olvasni, főleg, hogy mindent értek belőle, és most már annál is többet tudunk a történetről :D

Az ötödik könyv + sorozat kapcsolata

 

Dzséjt, nem tudom, hogy emlékszel-e, hogy a sorozatban Naomi említést tett Frednek, hogy valószínűleg egyszer megkéri, keressen meg neki valakit. Szerintem Philipre gondolt, de más, az ötödik könyvvel kapcsolatban lévő eseményt is becsempésztek az első évadba. Erről majd később.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.