Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

R. A. és Geno Salvatore: Az Őrzők

 

A trilógia befejező része elég mozgalmas és izgalmas lett. Nagyon sok helyre elvittek bennünket. Vízmélyvára, Alkonytorony, Ezüsthold, Anauroch, Baldur Kapuja. Időben ugrottunk is, most már kb. A sötétség ostroma eseményei után járunk.

 

Spoiler nélkül nehéz lenne beszélni a kötetről.

 

 

Maimun kegyetlen döntés előtt áll. Deudermont oldalára áll, vagy megmenti Joen-t. Ez nagyszerű feszültséget keltett a történetben, amit nagyon élveztem. Bár akik olvasták a Kalózkirályt ki tudnak következtetni majd pár dolgot. Maimun és Joen Chrysaor, a genasi segítségével megtalálják Malchor Harpell lakhelyét az Alkonytoronyban. Itt egy évet is eltöltenek, fontos dolgokat tanulnak, majd irány Ezüsthold, ahol Drizzt és Alustriel közbenjárása segítségével fontos információkat tudnak meg Tymora és Beshabel köveiről. Chrysaor elvezeti őket az Anauroch sivatagba, ahol meglelik Beshabel kövét. Jaide útmutatását követve jön Baldur Kapuja, és a leszámolás Asbeel-lel. A sztoriban itt derül ki a legtöbb titok. Ami nagyon jó: sokáig nem sejthető ki kivel van, ki hazudik. A végén lévő váratlan fordulatok nagyon ütöttek. Chrysaor, Jaide és Joen is rejtélyes a maga módján. Eleinte egyértelműnek tűnt több dolog is, de mindig sikerült annyit csavarni a sztorin, hogy meglepődjek. A harci jelenetek jól kidolgozottak. A párbeszédeken itt-ott lehetett volna gyúrni, de nem volt vészes.

 

 

 

Elégedett voltam a zárással. Geno is jól ír, az apja hatása erősen érződik pozitív értelemben. Ifjúsági regényhez képest nagyon szórakoztató olvasmány. Négy és fél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Szerintem belefáradt, és már egyáltalán nem élvezetből írja. Valószínűleg az ihlet is elfogyott, minden mondatért meg kell küzdenie, az agyonbonyolított, szerteágazó történetbe meg belefulladt.

 

Nálam a GoT már egyértelműen a sorozatot, és nem a könyvet jelenti.

 

Mivel még mindig síri csönd a készülő könyv körül, valószínűleg igazad is van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Térség

 

Tulajdonképp mennyi idő is telik el a Cibola meghódítása eleje és a Nemezis játékai között?

Csak azért, mert a NJ első fejezetében azt írják, hogy 3 évvel ezelőtt indultak el az Iloszra, viszont az egyik későbbi fejezetben (64. oldal) az szerepel, hogy Sam Rosenberg még csak 1 éve halott, és ez a kettő meglehetősen üti egymást :hmm:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyjából 3 év - majdnem egy év volt az odaút, egy év a visszaút és maga a könyv fő cselekménye is nagyjából egy évet ölel át. Ee ez a dolog Sammel egy fordítói hiba. Eredetileg ezt írták:

 

"The only two people he’d been close with on Tycho were Fred, so busy with his political machinations he barely had time to breathe, and Sam, who’d died in the slow zone years ago."

 

Azt ne kérdezd meg, hogy lehet a "years" szót "egy évnek" fordítani...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

R. A. Salvatore: A Vastörpe bosszúja

 

Folytatódik az előző kötetben megkezdett hadakozás, mely lángba borítja az Ezüstgyepűket. Salvatore ebben a kötetben magasabbra kapcsolta a csaták és összecsapások számát. A háború nem tartott olyan sokáig, mint a Vadászpengék-trilógia eseményei során zajló konfliktus, sőt meglepően gyorsan le is zárult. A Vándorok Könyve elején még volt bennem egy érzés, hogy hová fognak kanyarodni az események. Nos, ez most csak részben valósult meg. A sötételfek szándékai teljesen összekuszálódtak és végül is több pont homályban maradt. Talán csak Tiago szándéka volt világos: végezni Drizzt-tel mindenáron. Ezt egy kicsit túlzásba is vitte, néhol már szinte hisztizett emiatt. Az összes többi drow szándéka megkérdőjeleződött bennem. Jarlaxle, Kimmuriel. Gromph, Quenthel és még maga Lolth is: mintha mindegyikük mást akarna. Nem tudom mi lesz ebből, de így még izgalmasabb lesz az utolsó három rész. Epikusságát tekintve nagyon topon van a könyv. Ilyen csatákat és feszültséget korábban egyetlen Drizzt könyvben sem éreztem. Nagy pozitívum, hogy minden eddiginél jobban megismerjük a törpék összes északi királyságát: Adbar Citadellát, Felbar Citadellát és a jelen Mithrill Csarnokát is.

 

 

 

 

A hősök szétváltak. Wulfgar és Regis a túlélésért küzdenek Mélysötét felsőbb járataiban. Drizzt, Bruenor és Cattie-brie megpróbálják összekovácsolni a törpék közötti szövetséget. Mindenki számára megdöbbentő az igazság a Csarnok Vándoraival kapcsolatban, de elég gyorsan elfogadják. Drizzt hírneve itt megkopott. A feltámasztott Do’Urden ház sötét és kegyetlen tettei besározták a hős kószát. Több törpe is gyanakvóan néz rá. Jarlaxle és a sárkány nővérek felbukkanása a lehető legjobbkor jött, mert a harcok nagyon elkeseredettek. Szinte lehetetlen kitörni, de az megváltozik Tazmikella és Ilnezhara segítségével. Előbb Mithrill Csarnokból törnek ki, majd kisegítik Harbromm és Emerus erőit. Wulfgar és Regis váratlan segítséget kap Fénylándzsa Aleinától és Nesmé túlélőitől. Wulfgar és Aleina kapcsolata nagyon tetszett, így talán a barbárnak még több oka lesz életben maradni. Jarlaxle úgy kanyarítja az eseményeket, hogy Drizzt hírneve tisztázódjon. Keményagyar nyomába sem érhet első Obould királynak. Hevessége és vérszomja miatt Everlund ellen vonul, ám ez nagy hiba, mert a törpéknek kitűnő lehetősége nyílik csapást mérni az ellenfeleikre. A Surbrin melletti csata az eddigi legnagyobb összecsapás, kifejezetten tetszett. Főleg a Drizzt és Tazmikella vs Tiago és Arauthator, valamint az Afafrenfere és Ilnezhara vs Tos’un és Aurbangras. Tos’un jól megkapta a magáét. A sárkányháton való harc új volt Drizzt számára. Ezek voltak a legélvezetesebb részei a regénynek, a leírások is rendkívül élénkek lettek. Tiago azt hiszem később is fel fog bukkanni, talán kell majd egy epikus kardpárbaj is. Doum’wielle őrlődései nagyon jó részek voltak. Szegényt már egyre jobban sajnáltam. Drizzt nem akarja elfogadni, hogy minden szörny gonosz, ami kifejezetten tetszett. Örülök, hogy mindig a szívét követi és kitart a végsőkig eszméi mellett. A kötet végi cselekedete hihetetlen volt. Eleinte én is elhittem, hogy Mielikki istennő vette át a teste felett az irányítást. De így, hogy Gromph oszlatta el titokban a Sötétedést még inkább növelte az ősmágus szándékai körüli ködöt. A drow-k intrikákkal teli világára kevesebb idő jutott, de előrevetíti a következő trilógia bizonyos vonalait.

 

 

 

 

A Vándorok Könyve kitűnő lezárása. Salvatore ezúttal elvarr több szálat is. Lásd Sötétvessző. Elkészült a terep az utolsó trilógiához, a Hazatéréshez. Minden megvan, hogy egy nagyon epikus lezárást kapjon Drizzt legendája…

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Revan, mikor tervezed a Malazai Bukottak könyvének regéje fantasy-regénysorozat olvasni, melyet Steven Erikson írt?

 

Lehetetlen beszerezni az első kötetet?

Pedig neked szerintem nagyon tetszene a sorozat. Mágia gazdag militarista fantasy.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A távolabbi jövőbe csúsztattam. Most egyelőre a Drizzt sorozat vége, Vaják, Dragonlance, Az Idő Kereke, Dűne, Holmes, Warhemmer fantasy, The Horus Heresy könyvek szerepelnek a közeljövő olvasási listámon - természetesen Star Wars regények mellett.

Egyébként Erikson sorozatát a Delta Vision fogja átvenni a jövőben. Kiadják a régi részeket új borítóval, és folytatják is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra ez az év híre! :yes::clap:

Vannak esetleg dátumok, mikor is?

Sajnos még nincs konkrét dátum. A Delta elég sorozatot futtat, sok kötelezettséget kell letudni. Pl. Forgotten Realms regényeket idén adnak ki utoljára. Ha ez a világ felszabadul több szabad hely lesz. Az általam nagyon várt Rúnalovagok sorozat is még odább van...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

William King: Vámpírvadász vélemény

A Felix és Gotrek 6. kötete Praag ostroma után játszódik. Egy félelmetes, vérfagyasztó, tragikus, drámai és izgalmas kötetre lehet számítani. Másodjára olvastam újra és most is nagyon élveztem. A sorozat előző köteteihez hasonlóan itt is egy különleges teremtmény lesz a főgonosz. Ezúttal a Warhammer fantasy vámpírjainak világát ismerhetjük meg. William King most is egy nagyon élvezetes darabot hozott össze. A sorozat címei látszólag egyhangúságot tükröznek, a cselekmény mégis lebilincselő és leírások nagyon érzékletesek. Ez a rész mérföldkő a sorozat történetében, hisz az itt történtek kihatással vannak Felix és Gotrek, valamint más hősök legendájára is.

 

 

 

A fő ellenfél Adolphus Krieger, a megalomániás vámpír, aki Khemri Szemével akarja leigázni a vámpírokat, később pedig az egész világot. Ahogy William a Khemri Szeméről írt, az az érzés keltett hatalmába, hogy a legendás Nagash-ról is szívesen olvasnék. (Remélem egyszer megjelenik magyarul Mike Lee Nagash-trilógiája is.) Az őrült, hataloméhes gonosztevők mindig is kedvenceim közé tartoztak, Adolphus-nak ráadásul volt egyfajta teátrális megjelenése, ami különleges hangulatot kölcsönzött a figurájának. Emlékezetes volt az Ulrika és Krieger közötti párbeszéd a vámpírlétről, mely eredetibb megközelítést adott a vérszívóknak. Felix és Max egyformán szerelmesek Ulrikába, így az elrabolt lány után egyforma hévvel vetik magukat. A rivalizálás helyett itt inkább a bajtársiasság kerül előtérbe. Gotrek is tanúbizonyságát adja, hogy nincs híján észnek, mikor Felix a Gabriella grófnővel kötött szövetségről győzködi a trollvadászt. A Sylvania földjén való utazás hangulatos lett. Itt is előkerült a nemesség, parasztság kérdésköre a Waldenhof körül játszódó jelenetekben. A Drakenhof várában zajló végső összecsapás sötét, komor és drámai. Krieger cselekedeti fájó sebeket hagynak hőseink lelkében. Ulrika vámpírrá való átváltozása azok számára lehet nagyobb meglepetés, akik nem tudnak a saját sorozatáról.

 

 

 

Jó volt újra olvasni. Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

R. A. Salvatore: Ősmágus

Az Ősmágus elindítja az utolsó Drizzt trilógiát, a Hazatérést. Ez a kötet az előzőekhez képest lassabb tempójú, a cselekmény lassan hömpölyög. Salvatore jól előkészíti a talajt a befejezéshez. Az utolsó 200-250 oldal folyamán pörögnek fel az események. A Mélysötéttel és az Abyss-szal foglalkozó részek kifejezetten élvezetesek lettek, még akkor is, ha csak előkészítési szerepük van. Lolth minden eddiginél többet szerepel. Nem volt még olyan Forgotten Realms regény, ahol ennyit szerepelt volna. A tervei homályosak és megkérdőjelezhetők. Drizzt és társai a családalapítás gondolatával is eljátszanak még Gauntlgrym visszafoglalása előtt. A vége megdöbbentő lett, a következmények pedig felcsigázzák az olvasót.

 

 

Talán az Otthon, a Száműzött, illetve A drow öröksége és a Pókkirálynő háborúja sorozat óta nem volt olyan regény, ami ennyit foglalkozott volna Mélysötéttel, vagy Menzoberranzannal. Lolth szerepe és cselekedetei egy újabb Pókkirálynő Háborújához hasonló eseményt vetítenek elő. Habár Lolth elvesztette a harcot a Szövetért, úgy tűnik máris életbe léptetett egy tartalék tervet, melyben egymás ellen hangolja Gromph-ot és Quenthelt, Quenthelt és a nagyasszonyanyákat, elárasztja démonokkal a Mélysötétet, a Faerzress burkának felsértésével pedig eléri, hogy a démonokat ne lehessen visszaűzni. Kifejezetten élveztem az összeesküvések hálóját, amelyben Lolth átvágta Kimmurielt, Kimmuriel pedig Gromph-ot. Yvonnel újjászületése Gromph és Minolin lányának testében váratlanul ért. A legmegdöbbentőbb rész Demogorgon megjelenése volt.

A felszínen Drizzt, Bruenor és Cattie-bire összeverbuválják minden idők legnagyobb törpe seregét Mithrill Csarnokból, Felbarrból, Adbarrból és Mirabarból. Az útjuk Gauntlgrym felé viszonylag eseménytelen. Talán a Harpell család csatalakozása, Cattie-bire új botjának elkészítése volt ami megfogott. Tiago és Doum’wielle továbbra is Drizzt fejét akarják. Mindketten úgy gondolják, hogy csak így szerezhetnek érdemeket Menzoberranzanban. A párbajuk Gauntlgrymben Drizzt-tel nagyon élvezetes lett. Itt, ennél a résznél még Drizzt-ért is aggódtam, holott tudtam, hogy felesleges lenne. Gromph közbelépése Tiagót Menzoberranzaba vitte, Doum’wielle pedig a Világ Hátán tért magához Khazid’hea, a gonosz kard nélkül. A felsőbbrendű démonok támadása elég elsöprő lett, több szereplőtől is búcsút kellett vennünk. Drizzt közbelépése nagyon drámai és heroikus, az egyik legepikusabb összecsapás volt, melyet Marilith és Nalfeshnee, a két felsőbbrendű démon ellen zajlott. A kötet végén Demogorgon megjelenése, Gromh megjelenése és Jarlaxle cselszövése ígér nagyszerű folytatást.

 

 

Ha ez így folytatódik, sokkal méltóbb lezárása lesz ez a trilógia az egész sorozatnak, sem mint elsőre gondolta. Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

George RR Martin azt írja a blogján, hogy nagyon reméli, hogy jövőre vagy 2019 elejére megjelenik a következő Tűz és Jég dala könyv. Tekintve hogy mennyire rosszul szokta megtippelni az ilyesmit ez valszeg azt jelenti hogy 2019 a legkorábbi dátum a megjelenésre. Ebben az a "mókás", hogy a következő könyvben Daenerys valszeg el se jut Westerosra vagy legfejlebb a végén keveredik oda. Ahhoz hogy utána mi lesz az majd talán egy 2026 környékén megjelenő könyvből derül ki..... félek tőle hogy túl nagy hype már nem fogja körbevenni addigra, hisz a TV sorozat legkésőbb 2019-re véget ér.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aha, szóval jövőre sem jön ki a következő könyv. Van egy olyan érzésem, hogy soha nem fogja befejezni, és nem kapjuk meg teljes befejezést. A filmes az filmes, szeretném majd elolvasni a könyves verziót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami miatt még furább az egész: Martin megígérte, hogy a Trónok harca világához is készül majd egy "Szilmarilok" vagyis egy könyv, ami a világ történelmét foglalja össze. Egy hasonló kiadvány már készült a "Tűz és Jég világa" címmel, ami itthon is megjelent, de azt csak kis részben jegyezte Martin nagyrészt a segédei kalapálták össze a regényekben megjelent részletek alapján. De ígérte, hogy lesz egy könyv ami óriási részletességgel fogja taglalni a Targaryen királyok uralkodását. Viszont eddig úgy volt hogy a Fire and Blood csak azután jelenik meg hogy elkészült a fő sorozattal. Na most meg azt mondja, hogy két részletben fog megjelenni és az első már akár jövőre kikerülhet a boltokba....

 

Tehát ahelyett hogy csak a Winds of Winteren dolgozna, közben elkészült egy vadiúj "történelem könyvvel" is. Mondjuk itt a kiadó kezét érzem a dologban. Szerintem jelezték neki hogy amig megy a TV-sorozat addig legyen szives valamit letenni az asztalra. Ha a regény nem megy akkor legalább valami mást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aha, szóval jövőre sem jön ki a következő könyv. Van egy olyan érzésem, hogy soha nem fogja befejezni, és nem kapjuk meg teljes befejezést. A filmes az filmes, szeretném majd elolvasni a könyves verziót.

Én is, de pont mostanában gondoltam abba bele, hogy milyen is lesz olvasni a könyves folytatást úgy, hogy a sorozat szépen kereken elmeséli a történetet addigra (legalábbis eddig eléggé kereknek tűnik), miközben a könyvben van olyan történetszál, amit a sorozatból eleve ki is hagytak, és így utólag meg is tudom érteni. Ha készen van az egész könyves eposz, és aztán a belőle készülő sorozatot kissé egyszerűsítik, ráadásul úgy, hogy az történet javára válik, akkor az valahogy jobban emészthető, mintha az időbeliséget felcserélik.

És őszintén szólva magam is azt hiszem, hogy a könyvek már sosem fognak elkészülni, mert az író túlbonyolította a dolgokat és egyszerűen nem tudja úgy összerakni, hogy élvezhető és összefüggéseiben is rendben legyen. És hogy ez minél később derüljön ki, húzza az időt, és közben megírja a történelmi háttér könyvet, hogy a rajongókat valamennyire kielégítse.

 

Szerk: kissé lassan készült ez a poszt, és látom, közben Nute egyszerűbben megfogalmazta ugyanezt. :D

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami miatt még furább az egész: Martin megígérte, hogy a Trónok harca világához is készül majd egy "Szilmarilok" vagyis egy könyv, ami a világ történelmét foglalja össze.

Köszi, jó tudni erről. Egy ilyen kiadvány biztosan izgalmas lesz, ugyanakkor mégsem pótolja egy regényt hiányát. Persze, több a semminél, és ha a kiadó keze van benne, azt is meg lehet érteni, most megy a sorozat, sokkal nagyobb az érdeklődés a kiadványok után, mint mondjuk a sorozat után egy-két évvel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most gondoljatok bele: mennyi motivációja lehet Martinnak a könyv megírására úgy, hogy tudja, a sorozat kvázi el fogja lőni az összes poénját, mire odaér, hogy megírja. Szerintem nem sok. Egyrészt hálásak lehetünk Martinnak, amiért ezt a világot megteremtette, másrészt nem hiszem, hogy befejezi a könyveket, és őszintén: nem is nagyon izgat. Inkább írjon olyat, amit nem visznek a képernyőre, így több hozzáadott értéke van az univerzumhoz. Csak ezt őszintén kéne kommunikálni, mert egy csomóan még mindig a könyvre várnak, és nem is nézik emiatt a sorozatot. Ezekkel az emberekkel szemben ez kitolás. Mondom ezt úgy, hogy én is elolvastam eddig az összes elérhető könyvet, és csak utána kezdtem hozzá a sorozatnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Találkoztam már olyan fantasy sorozattal, amelynél az író egy idő után már nem nagyon tudta a befejezést elhozni az olvasóknak. Rober Jordan Az Idő Kereke sorozatnál kitalálta mi lesz a ciklus eleje és vége. Viszont idő közben annyira felduzzasztotta a cselekményt, hogy már nem élte meg azt, hogy teljesen befejezze. Szerencsére levettette papírra a befejezés tervezetét, így egy másik író befejezhette helyette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jobbat mondok: mennyi motivációja lehet úgy, hogy a kisujját sem kell megmozdítania, a Trónok harca mégis ömleszti hozzá a pénzt.

Ez sem segíti a dolgot, nyilván. De az íróknál - gondolom - hasonlóan fontos, hogy mondanivalója van, amit szeretne közölni. A pénz is jó persze, de legalább ennyire fontos, hogy el akar mesélni valamit. Na most ha azt a sztorit egy másik médium évekkel korábban leközli, elvéve ezzel a lényegét... hát nem tudom, lehet nekem sem akaródzna befejezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az íróknál - gondolom - hasonlóan fontos, hogy mondanivalója van, amit szeretne közölni.

Nope. Komolyan mondom, az az író, aki csak mondanivalót akar közölni, arról nem hallunk. Azok az írók, akikről hallunk, azok meg pénzért csinálják. Amikor mondanivalóval írtam novellát, visszadobták. Amikor szórakoztatás céljából (= pénzért) írtam, megjelent. Súlyos lecke, de az első lecke, amivel ezen a pályán szembesülsz. Mondanivalót akarsz? Egy megjelenés, max. Pénzt akarsz? A mondanivalót majd belelátja az olvasó, te meg írd azt, amit el tudsz adni. Martin ezt jól csinálta, szvsz, pedig eddigi tapasztalataim szerint közepes író, de annak tükrében, hogy saját irományába gabalyodott bele, még lehet, hogy túl pozitívan ítélem meg. És mégis ugyanolyan zseniális, mint Lucas. De annak a sok szexnek, incestnek, gyilkosságnak a hátterében nem a mondanivaló állt. Ha így lenne, az első részben gyereket az ablakon kilökő Jaime Lannister nem lenne pozitív hős. ;)

Az persze jó, ha az eladhatóság mögött mondanivaló is akad, de szerintem a Trónok harca pont nem ez a kategória (a sorozat alapján). Ha csak nem az a mondanivaló, hogy az emberiség sz*r alakokból áll. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.