Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Az Aquilanál a Booklinenál és az Antikváriumnál is.Neked is és Lokatellinek is jár a köszönet! :(  :57:

 

Valamelyik majd csak küldi.

 

Ezt a puszis smileyt szisz szokta küldeni nekem, ezért vagyok képzavarban néha. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap jártam az Alexandra könyváruházban a Nyugatinál. Nagyon szuper, nekem tetszett. Mivel vidéki vagyok, a megközelítése is bejön :D Kb. háromnegyed órát töltöttem el ott, de többet is tudtam volna.

Valamivel kisebb, mint azt elsőre gondoltam, de nagyon szép, és rendes választékból szemezgethetünk. Még A Gyűrű keresése című Tolkien könyv is megvolt nekik, amit sehol nem látok már egy ideje.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok helyen van, mert az egyik legnagyobb hálózattal rendelkező könyvárusító cégről van szó. Egyébként nem tudtam, hogy ott is van :)

A Nyugatinál lévő nemrég nyílt, ha jól emlékszem, 6 szintes. Alul tankönyvek, stb. Földszinten vegyes, első és második emelet irodalom, szakkönyvek. Következőn cd és dvd részleg, amit már nem láttam, de valószínűleg nagy kínálatuk lehet. Még fentebb van egy galéria (?). Nem tudtam mindent jól megnézni, mert nem volt rá időm. Felületes nézelődére is kell kb. 2 óra hossza! Ja, és van egy kávézója is :)

Mivel járkálok Pestre mindenféle okokból kifolyólag, így mindig ott vásárolok. Biztosabb, hogy ott megkapom, amit keresek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Mit szóltok, hogy az Egri csillagok lett a Nagy könyv? Sajnos elfelejtettem a műsort nézni, de másnap mondták. Ahhoz képest, hogy kiesett a 12-ből, és csak vígaszágon jutott vissza, szép teljesítmény. Inkább a Pál utcai fiúkat vártam volna a hármasból "győztesnek".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mit szóltok, hogy az Egri csillagok lett a Nagy könyv? Sajnos elfelejtettem a műsort nézni, de másnap mondták. Ahhoz képest, hogy kiesett a 12-ből, és csak vígaszágon jutott vissza, szép teljesítmény. Inkább a Pál utcai fiúkat vártam volna a hármasból "győztesnek".

Mikor még lehetett neten szavazni én már akkor a Pál utcai fiúkra szavaztam.

Anyáméknak az Abigél a kedvence.

Egri csillagokból a film tök jó. Könyvbe nekem vontatott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annak idején kötelező olvasmány volt. Ez azért eléggé megdobhatta a szavazatokat. Mondjuk a Pál utcai is az volt.

Remek könyv az ECS, amikor az általánosban el kellett olvasni, három nap alatt végeztem vele. Gyerekként ennyire tetszett :) Most már persze más a helyzet, de sok sulis gondolhat rá még úgy, hogy nagy élmény volt, esetleg mások nosztalgiából.

És valóban vannak sokkal jobbak is. Számomra ez inkább ifjúsági könyv, még ha igazából a történelmi kategóriába tartozik, akkor is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pál utcai fiúkra szavaztam.

 

Nem szavaztam a döntőben, mert az én választottam kiesett a 12-ben :) A vígaszágas szavazatom volt az utolsó. Na találjátok ki, hogy melyik könyv volt az :)

Az Abigélt nem olvastam, de egyszer majd sort kerítek rá. A másik kettő közül a fiúkra szavaztam volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...

Most fejeztem be egy újabb Philip K. Dick regényt aminek a címe Időugrás a Marson. 64es sci-fi, de teljesen szuper. Dicktől még nem olvastam rosszat. Mindenkinek ajánlom minden írását!!! Főleg a novelláit.

ÉS most fogom majd a Római vér című római korban játszódó krimit olvasni. Jónak ígérkezik. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre valaki feltámasztotta ezt a topikot!

Én is épp erre készültem. Hamarosan a végére érek Asimov Alapítvány-Birodalom-Robot univerzumának, és akkor majd szösszentek róla valamit.

 

Dicktől "csak" novellákhoz volt szerencsém, megvan a Galaktika P. K. Dick emlékszáma is. Nagyon tetszik a stílusa, igazi nagymester!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre valaki feltámasztotta ezt a topikot!

Én is épp erre készültem. Hamarosan a végére érek Asimov Alapítvány-Birodalom-Robot univerzumának, és akkor majd szösszentek róla valamit.

 

Dicktől "csak" novellákhoz volt szerencsém, megvan a Galaktika P. K. Dick emlékszáma is. Nagyon tetszik a stílusa, igazi nagymester!

Hát igen Dick írt egy pár novellát amiből filmet is készítettek. Emlékmás, Különvélemény, Imposztor és akkor nem beszéltünk a regénykről: Szárnyas fejvadász, Scanner Darkly ami hamarosan kerül a mozikba! :pfff: 10nap ha jól emlékszem. Egy igazi zseni. És minden alkotása hátborzongató.

 

Asimovot én is szeretem. Még nem olvastam tőle csak egy könyvet de tervezem a többit is! :peace:

 

Bár most a Római vér után - ami eddig nagyon érdekes - a Monte Cristo 3 kötetét fogom bevállalni! Az első igazi Vendetta, és én most ilyen hangulatomban vagyok, szóval jót fog tenni! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen Dick írt egy pár novellát amiből filmet is készítettek. Emlékmás, Különvélemény, Imposztor és akkor nem beszéltünk a regénykről: Szárnyas fejvadász, Scanner Darkly ami hamarosan kerül a mozikba! :pfff: 10nap ha jól emlékszem. Egy igazi zseni. És minden alkotása hátborzongató.

 

Asimovot én is szeretem. Még nem olvastam tőle csak egy könyvet de tervezem a többit is! :peace:

 

Bár most a Római vér után - ami eddig nagyon érdekes - a Monte Cristo 3 kötetét fogom bevállalni! Az első igazi Vendetta, és én most ilyen hangulatomban vagyok, szóval jót fog tenni! :)

Mit olvastál Asimovtól?

 

A Monte Cristo grófjára gondolsz? (Az nálam kétkötetes.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mit olvastál Asimovtól?

 

A Monte Cristo grófjára gondolsz? (Az nálam kétkötetes.)

Akkor rövidebb is? :D Kötelezők röviden? :pfff:

:)

 

Asimovtól még régen a kezembe nyomta egy haverom az alapítvány első kötét. Sajnos ott megragadtam. És nem is sikerült eljutnom a végéig ha jól emlékszem... :peace: És pont ezért fogom az egészet pótolni, vagy ha ajánlasz tőle valamit akkor azzal kezdem. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerencsére nem rövidebb, legalábbis bízom benne. :peace: Az egyik kedvenc könyvem, már egy csomószor elolvastam.

 

Hát, pont azt ajánlottam volna. :pfff: De ha beleragadtál, akkor talán az Én, a robottal kezdd, amiben a robotnovellái vannak. Ez nem keverendő az Én, a robot című, nemrégiben készült filmmel, ami szerintem Asimov meggyalázása... Ezeknek a novelláknak a mixelésével és plusz 1000% agyatlanság hozzáadásával készült az említett film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerencsére nem rövidebb, legalábbis bízom benne. :pfff: Az egyik kedvenc könyvem, már egy csomószor elolvastam.

 

Hát, pont azt ajánlottam volna. :) De ha beleragadtál, akkor talán az Én, a robottal kezdd, amiben a robotnovellái vannak. Ez nem keverendő az Én, a robot című, nemrégiben készült filmmel, ami szerintem Asimov meggyalázása... Ezeknek a novelláknak a mixelésével és plusz 1000% agyatlanság hozzáadásával készült az említett film.

Az most jelent meg tavaly nem? Mármint a Robot. Mintha akkor szemeztem volna vele. Lehet hogy akkor előbb azt iktatom be és csak utána az Alapítványt. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, mikor jelent meg... A Szukits Kiadó sorozatában vettem meg nemrég, egyben az összes ilyen könyvével. Az a sorozat tavalyelőtt indult, ha jól emlékszem. (Előtte már olvastam az Én, a robotot, de akkor könyvtárból vettem ki, szóval a megjelenés idejéről gőzöm sincs. Kilencvenvalahány.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha a Dumas-féle Monte Cristóról van szó, az három kötetes. Általánosban olvastam először, és a kedvenc könyveim közé tartozik :peace: Ajánlom mindenkinek, nagggyon jó.

Kudar: Asimovtól kettő Alapítvány könyvet olvastam, de én is tervezem a többit is. Hajaj, ha kicsit leszállnék a netről, több időm lenne olvasni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Két hónapja nem vagyok képes befejezni az éppen aktuális olvasmányomat :peace:

Ma azért már haladtam a netről való leszakadással, ugyanis csak fél nyolckor kapcsoltam be a gépet. Na ja, ma délután olasz meccset néztem :pfff:

Ehhez még a következőt tudom tanácsolni Neked és magamnak is: Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha ez ilyen egyszerűen menne. TEljesen megvonás kéne. Elkezdek olvasni, aztán a géphez megyek hogy megnézzem a fórumot, de ha már itt vagyok akkor még egyet és még egyet. Aztán kész... :peace:

Kihúzom a netet! :pfff: Az a legbiztosabb és akkor talán eszembe jut olvasni is.

Mint a Truman Showba, mikor véget ér az adás, erre az egyik néző előveszi a könyvet és elkezdi lapozgatni! :) Hát valahogy én is így vagyok most. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Neked legalább ott van a nyári szünet, most juthat időd az olvasásra is.

Hehe, én a nyáriszünet alatt kevesebbett olvasok, mint iskolaidőben. Mivel már évek óta másik városba járok suliba, ráadásul suliról sulira egyre messzebb megyek (most Veszprémből Fehérvárra), így a buszon bőven van időm olvasni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hehe, én a nyáriszünet alatt kevesebbett olvasok, mint iskolaidőben. Mivel már évek óta másik városba járok suliba, ráadásul suliról sulira egyre messzebb megyek (most Veszprémből Fehérvárra), így a buszon bőven van időm olvasni.

Buszon nem tudok olvasni. Inkább vonaton. De ott is inkább zenét hallgatok. :peace:

 

Karrde: Már 5kor a gép előtt üllsz! Ne csodálkozz! :pfff::)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karrde: Már 5kor a gép előtt üllsz! Ne csodálkozz! :):D

Szerintem rosszul van beállítva Nálad a fórum órája. Hétkor vagyok gép előtt a melóhelyen (ugye itt ez munkaeszköz), ahol nem tudok ellenállni annak, hogy felnézzek ide egy-két percre :D:peace:

Olvasni már nehézkes lenne közben. Vonaton szoktam olvasni én is, de ez nem sokszor fordul elő :pfff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.