Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Már máshol is olvastam azt a teóriát, miszerint Harry is horcrux lenne. Ez esetben elvileg neki is meg kellene halnia, méghozzá a végső párbaj során, mire már a többi horcrux elpusztult, és már csak ő maga van. Így tulajdonképpen tényleg meghalna, és nem csak azért, mert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az hogy egy év eltelt az azért is lehet mert nem voltak benne biztosak hogy Potterékről van szó. Mint mondák, lehet akár Neville is. De persze ez is csak találgatás.

Nem tudták, de aztán valamiért Voldi eldöntötte, hogy Harry lesz az. De vajon mitől döntött így? Könyvből ez most nem rémlik. Szerintem a szülőkben kell keresni a választ arra, hogy miért gondolt Voldi arra, hogy Harry lenne a jóslatban szereplő kölyök. Esetleg ezért is lehet fontos, hogy mivel foglalkoztak Harry szülei? :yeah: Meg szem dolog is talán.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem utána, megmondom miért.

 

A négyes könyvben van ugyebár Bellatrix tárgyalása, ott azt vágják a fejéhez, hogy megkínozta és az őrületbe kergette Neville anyáékat.Ezt a merengőben látja Harry.

 

Ezt az emléket követi Karkarov emléke, ahol Karkarov neveket mond. Köztük Pitonét is. Ekkor DD tliltakozik, hogy Piton már átállt. Márpedig akkor ez azután kellett, hogy játszódjon, hogy Piton kihallgatta a próféciát (máskülönben minek hallgatózott volna, ha már DD oldalán áll?). Tehát, ha a Bellatrix emlék és a Karkarov emlék között nincs sok eltérés időben, akkor Bellatrix azután kinozta meg Longbottomékat, hogy kiderült a jóslat.

 

 

Donát

Szerkesztve: - Csabai Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke Rhinehart - A Kockavető

 

Aki szereti a pszichológiát, szereti a korlátok feszegetésének vizsgálatát, vagy szimplán szeretne jókat nevetni egy mélyebb értelemmel bíró könyvön, az olvassa el. Nálam alapkönyv lett.

 

Donát

Szerkesztve: - Csabai Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már máshol is olvastam azt a teóriát, miszerint Harry is horcrux lenne.

Voldi a 4-ben eléggé megpróbálta megölni, sőt akkor sem szólt egy rossz szót sem, amikor egy falka halálfalat "lövöldözött" a gyerekre. Egy horkruxra ennyire nem vigyázni azért már több mint hülyeség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont ezt akartam én is írni: inkább feláldozna egy horcruxot, semmint hogy hagyná Harryt élni. Van még neki néhány másik, és különben is a jóslattól félt (na meg D-tól, de az más téma), vagyis Harrytól, ha ő nincs, akkor igazából nincs is mitől tartania. Egyébként miért tart Dumbledore-tól ennyire?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert DD már gyerekkorában is átlátott rajta, plussz DD szinte az egyetlen, aki tudja, honnan is származott Tom (és még él...

a hatodik rész végéig
)

 

Donát

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont ezt akartam én is írni: inkább feláldozna egy horcruxot, semmint hogy hagyná Harryt élni. Van még neki néhány másik, és különben is a jóslattól félt (na meg D-tól, de az más téma), vagyis Harrytól, ha ő nincs, akkor igazából nincs is mitől tartania. Egyébként miért tart Dumbledore-tól ennyire?

Ok anyu, nem is értem miről írogatsz. :) Mi az a horcrux :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ok anyu, nem is értem miről írogatsz. :) Mi az a horcrux :)

Öhöm, mire ez a megszólítás? :)

Mi lenne, ha mondjuk inkább msn-en mesélnék a horcruxokról? Vagy írjak be ide egy kis tájékoztatót, az jobb lenne?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Filóztam rajta, hogy mennyit írjak a horcruxokról, mert ugye spoilert is kéne írni (így is lesz, mert elkerülhetetlen), aztán úgy döntöttem, hogy csak röviden, aztán ha van még kérdés, szerintem szívesen válaszolunk rá.

A horcrux a hatodik, vagyis a legutóbbi könyv "újítása" (HP és a Félvér Herceg, egek, aki nem olvasta, ki sem találná, hogy ki a Félvér Herceg, én is csak lestem).

Ez egy olyan tárgy, amibe egy varázsló a lelke egy részét elrejti. Szétszakítja azt, és a levált darabot elhelyezi a kiválasztott tárgyban, ergo ha meghal az illető, a lelke így tovább él (na így nem halt meg Voldi a sztori elején). Horcrux készítése a legsötétebb feketemágia, ami csak létezik. A Roxfortban még csak meg sem említik, hogy egyáltalán létezik ilyen. Ha jól emlékszem, még a könyvtári könyvek sem említik a kifejezést sem. Harry mégis tudomást szerez róla (ez már erősen spoileres, szóval részletek külön felszólításra!). Készítésének alapvető és kötelező kelléke egy gyilkosság elkövetése, mivel a gyilkosság elkövetése kettészakítja a lelket. Dumbledore szerint még senki nem szakította a lelkét két darabnál többre, de D szerint bizonyos bizonyítékok alapján Voldemort mindjárt hét felé, és jól elrejtette a lelkét őrző akármiket. Tom Denem naplója volt pl. az egyik, ugyanis Dumbledore szerint túlságosan is önálló volt az emlék, tehát nem pusztán emlék volt. Szerencsére ezt H elpusztította, így eggyel csökkent V horcruxainak száma (ugyebár egy meg kellett, hogy életben maradjon). Nagyjából biztosan tudja D, hogy mikben vannak elrejtve Voldemort lélekdarabjai, de az utolsó csak feltevés (Voldi kígyója, Nagini). És itt lép be a dologba szegény Harry. Mert mi van ha, miközben megölte a szüleit, akaratlanul Harry lett a hetedik lélekhordó horcrux (ugyanis gyaníthatóan H megölésével szeretett volna még egyet készíteni, csak hát tudjuk, hogy akkor a dolgok nem egészen V ízlése alapján alakultak)? Erről már több vitát is olvastam.

Ennek ellenokára írta Krande, hogy akkor miért akarta Voldi Harryt megölni a negyedik rész végén. Mire mi: ugyan, inkább elveszt egy horcruxot, mint hogy Harry éljen. Egyébként mi van akkor, ha Voldemort nem is tudja, hogy Harry horcrux, már ha valóban az? :)

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként mi van akkor, ha Voldemort nem is tudja, hogy Harry horcrux, már ha valóban az?

 

Hát az akkor lenne érdekes, ha Harrynek sikerülne az összes lélekdarabot elpusztítania (saját magát leszámítva persze), és amikor Voldemort kinyírná Harryt, azzal együtt saját magával is végezne. Na, az egy érdekes végkifejlet lenne.

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát az akkor lenne érdekes, ha Harrynek sikerülne az összes lélekdarabot elpusztítania (saját magát leszámítva persze), és amikor Voldemort kinyírná Harryt, azzal együtt saját magával is végezne. Na, az egy érdekes végkifejlet lenne.

 

 

Donát

Szerintem Harryval egy horcrux elpusztulna, de maga Voldemort nem. Őt még valakinek el kéne pusztítania. Mondjuk Pitonnak :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1) Utálja őt a Főnix Rendje és Harry

 

2) Voldemort is ki akarja nyírni, hisz: a) Ha nem volt semmi színjáték, akkor Piton kinyírta Voldemort legnagyobb ellenségét, s ezzel olyat tett, amit a Sötét Nagyúr nem. Így könnyen lehet, hogy túl növi Piton Voldemortot, ezért a Sötét nagyúr meg akarja majd ölni. b) Ha színjátékot gyanít Voldemort, akkor meg azért fogja megölni Pitont.

 

 

Ergo Piton jelenállás szerint annak tudatában vállalta el DD kinyírását (legyen az Dumbledore vagy Voldemort kérésére), hogy tudta: mindenki az életét akarja majd.

 

Hogy arról a sok "mihaszna" aurorról, amelyek őt fogják keresni, ne is beszéljünk.

 

Sztem nyugodt szívvel mondhatjuk, hogy akármit tesz is, meg fog halni, vagy így, vagy úgy.

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Na most újra olvasom az első részt, és pár érdekesség, kérdés, stb.

 

A legfontosabbal kezdeném.

 

A könyv elején ugyebár reggel van, minden varázsló örvendezik, talárban mutatkoznak az utcán, baglyokat küldenek, stb. Este DD és McGalagony prof találkozik, ekkor érkezik a kis Harry.

 

Két nagy kérdés van: 1) Honnan szivárogtak ki a pletykák, melyek megerősítését McGalagony DD-től várja? (Lily és James halott, a kicsi Potter él). Ki szivárogtatta ki ezeket?

 

2) Voldemort eltűnése, s Harry feltűnése között a Privet Drive-on 24 óra telik el. Hol volt eddig Harry? Amit ugye tudunk, hogy Little Whinging az London déli részén lévő kisváros, továbbá Hagrid szerint Harry Bristol fölött szunyókált el. Bristol olyan 100-120 km-re van Londontól, repülve körülbelül egy - maximum két óra. Illetőleg az is biztos, hogy Godrick Hollow, ahonnan Harry jött, szal az Anglia nyugati részén van, de 200-250 km-nél nem lehet messzebb Londontól. Tehát az út maximum 3 óra lehetett, esetleg négy. De még így is maradt további 20. Tehát adódik a kérdés: Hol volt Harry 20 órán át?

 

Menjünk tovább. Szintén a Privet Drive-on Hagrid említi DD-nek, hogy vissza kell vinnie a motort Siriusnak. Igen ám, de ekkor DD-nek már sejtenie kellett, hogy Sirius árulta el Potteréket (legalábbis ő így kellett, hogy tudja), tehát ha őt valóban nem figyelmeztették Jamesék a Sirius - Pettigrew cserére, akkor miért nem tartott Hagriddel, s vonta kérdőre Blacket?

 

Még mindig ez a szál. Ha Harryék házán Fidelius bűbáj volt, hogy vette észre Hagrid a romokat? És hogy látta meg Harryt? Vagy Voldemort megtörte a bűbájt azzal, hogy kifagatta Pettigrew-t?

 

Egy érdekes kérdés: A Foltozott Üstöt tényleg csak varázslók látják?

 

Pár érdekesség:

 

Lily Potter: 10 és 1/4 hüvelyk, fűzfa pálca, igézéshez megfelelő . Ugye emlékeztek arra a pletykára, hogy Lily szeme fontos szerepet tölthet be? Nos, lehet, hogy az igézéshez van köze?

 

És egy kis matematika, csupán érdekességként, mert mindig elfeljtjük:

 

1 galleon = 17 ezüst sarló = 493 knút

 

1 ezüst sarló = 29 knút.

 

 

Donát

Szerkesztve: - Csabai Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem még történt valami Godrick Hollow-ban, ami nem percek alatt zajlott le, csak nem tudjuk, hogy micsoda. Ott lehetett még órákon át Harry. És DD hol volt egész nap? Nem rémlik, hogy erról szó lett volna :para: Mi van, ha DD is ott járt? Csak éppen valamiért nem ő hozta el Harryt a rokonaihoz. Black esete tényleg talányos, majd töröm a fejem rajta. Ha bűbáj védte a házat, mégis hogyan találtak rá? Honnan tudták meg mások, hogy ott voltak Potterék? DD keze lesz a dologban (és ha minden titok, stb. ellenére ő is tudta, hogy ott vannak? nem tartom lehetetlennek). Lehet, hogy maga a gyilkosság szüntette meg a bűbájt. De még akkor is felvetődik a kérdés, honnan tudták meg mások ezt a helyet. Meg ugye a pletyka is.

 

Szem dologban lehet valami, elvégre az igézést is pont ehhez a testrészhez szokták kötni általában.

 

Újra olvasás nálam is lesz majd. Valamikor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.