Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Jó észrevétel. Hol volt DD? Mert a könyvől az derül ki, hogy McGalagony kereste, és Hagrid igazította útnak, miszerint DD a Privet drive-ra fog menni aznap. Biztos, hogy nem azt mondta Hagrid, hogy este fog odamenni, mert akkor McGalagony nem szobrozott volna ott egész idő alatt.

 

De való igaz, hol volt DD? És hogy bízhatta meg Hagridot Harry elhozásával, ha nem is adott neki járművet? Előre látta, hogy Siriusszal talizni fog az óriás? Vagy hoppanállással akarta? Nem hinném, Hagrid sztem képtelen végigvinni egy társas hoppanálást. Ha meg zsupszkulcsot tervezett, akkor miért nem azt használta Hagrid? Egyszerűen nem illik össze a kép. DD mindig mindent megtervez, erre ilyen hanyagságot követne el, hogy "majd lesz valahogy"?

 

A Szem dolog szerintem telitalálat. Kellően elbújtatott utalás a könyv elején... szóval szerintem most ráakadtam valamire :para:

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Szem dolog szerintem telitalálat. Kellően elbújtatott utalás a könyv elején... szóval szerintem most ráakadtam valamire :para:

:) Remélem, igazad lesz :)

 

Azzal a bizonyos nappal kapcsolatban egyre több a talány, úgy néz ki, hogy több, mint bármi mással kapcsolatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez és illetőleg a Piton átállása / jóslat kikerülése dolog. Itt vannak nagyon érdekes dolgok, amikről jó lenne többet megtudni. Ahogy haladok majd az olvasásban, úgy próbálom feltárni az évek közti kapcsolatot, hogy mikor is került ki a jóslat, mikor állhatott át Piton, stb.

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha még egyszer nekiállok olvasni, már én is a részleteket, stb fogom figyelni, és nem az izgalmas sztorival hagyom magam sodortatni :para:

Piton átállásával kapcsolatban igazad van, az a másik nagyon-nagy talány.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, ígéretemhez híven íme a Pitonos dolog:

 

"Egy olyan 700 hsz-szel ezelőtt volt szó a prófécia, Piton átállása, stb kérdéskörről.

Ehhez kapcsolódna az a felvetésem, hogy Harryt most gyakorlatilag mikor kísérelte megölni Voldemort? Csak mert itt az a megállapodás született a fórumon, hogy a jóslat júniusban látott napvilágot, Harry júliusban megszületett, Piton pedig abban az évben állt munkába (s könnyen lehet, hogy akkora már átállt, hacsak nem hazudott DD A Wisengamot előtt > már azelőtt kémkedett nekünk, hogy Voldemort elbukott volna ). Viszont ezekszerint Harry még nem volt egy éves, amikor megkísérelte őt megölni Voldemort Halloweenkor? Ugyanakkor viszont az első könyv elején amikor bemutatják a felcseperedő Harryt, Rowling azt írja: "közel tíz év telt el azóta, hogy DD az ajtó elé helyezte a kis túlélőt". Ha viszont közel 10 év telt el, akkor Harry még nem lehetne 11 éves a könyv elején, ha Voldemort 0 éves korában kísérelte megölni (3 hónaposan). Ebből viszont az következne, hogy Voldemort csak a rákövetkező évben kísérelte meg a gyilkosságot, tehát:

 

1. x év jún. - Prófécia - Piton elviszi a hírt. - 16 évvel a főnix rendje (HP5) előtt

2. x év júl. - Harry megszületik

3. x év szept. - Piton munkába áll

3. (x+1) év okt 30. - Lily & James meghal. - 15 évvel a főnix rendje előtt

 

Ezesetben viszont mi a fenét művelt Voldemort egy éven át? Várt, hogy ki is lehet az a kölök, akit meg kell ölnie?

 

Donát

Szerkesztve: - Csabai Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem x+1 év múlva próbálta megölni. Gondoljunk időben arra is, hogy a HP6 és 7 között nagykorú lesz. Ööö.. pontosan hány éves is lesz akkor? :para: Tudom, hogy a konkrét szám benne volt a 6-ban, de most nem találom.

De hogy mit művelt addig Voldemort, arról nem sok elképzelésem van. Talán kutatott biztosíték után, hogy ki lehet az, akiről a próférica szól, mint ahogy lentebb elhangzott.

Mit lehet arról tudni, hogy Potterék mikor rejtőzködtek el? Esetleg ez is fontos lehet. És Pettigrew mikor lett áruló? Nem rémlik, hogy erről szó volt.

Ha Piton már szeptemben is DD oldalán volt, kémkedett, akkor valaminek a születés körül kellett történnie, ami miatt átállt :) Valahogy nem hiszem, hogy halálfalóként kapott volna munkát Roxfortban.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 éves lesz júliusban Harry, tehát csak addig kell Dursley-éknél maradnia.

 

Piton elmondása szerint Voldemort parancsára akart állást vállalni a Roxfortban, tehát elméletileg amikor elment az állásinterjúra (ahol ugyebár meghallotta a próféciát), akkor még Voldemort embere volt (ha hiszünk Piton magyarázatának...). És DD elmondása szerint Piton ki is szivárogtatta a prófécia azon részét, amit hallott, ez is arra utal, hogy Voldemort oldalán állt, ha csak nem mondjuk rajtakapták, s ő ennek hatására átállt, vagy hazudott mindenkinek, és már akkor is DD oldalán állt, amikor Voldemort megkérte, hogy dolgozzon a Roxfortban...

 

Az biztos, hogy DD azt mondta a Wizengamot előtt, hogy Piton már azelőtt kémkedett a Rendnek, hogy megbukott volna Voldemort - ez viszont ellentmond annak a ténynek, hogy DD a hatos könyvben azt mondta Harrynek, hogy Piton a szülei halála miatt tért meg. Hiszen ez meg már Voldemort bukása után volt. Tehát vagy Harrynek hazudott DD, vagy a Wizengamotnak.

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De jól belejöttetek :D

Lehet csatlakozni :)

 

Köszi, Donát, fejben a 17 jött ki, csak arra nem emlékeztem, hogy a könyben is ennyit mondanak-e. Szerintem DD Harrynek hazudott, elvégre kellett valamit H-nek mondania, de szerintem az igazat arról, hogy Piton miért állt az ő oldalára, nem akarta valami oknál fogva elárulni senkinek. Lehet, hogy valami megrázó vagy lényeges dolog, aminek nem szabad kitudódnia.

Nem tudom elképzelni, hogy egy közismerten halálfalót felvegyenek Roxfortba gyerekeket tanítani, még ha el is megy az állásinterjúra. Amikor a prófécia kibukott, akkor még Voldemort mellett állt, volt még pár hét, max. két hónap, hogy valamiért átálljon (ami szerintem nem a szülei halála), és DD felvegye tanárnak. Meg kémnek is.

Azt sem igazán hiszem, hogy ha DD embere lett volna már a prófécia idején is, kiszivárogtatta volna a kihallgatott részleteket.

De mindez csak találgatás :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az biztos, hogy DD azt mondta a Wizengamot előtt, hogy Piton már azelőtt kémkedett a Rendnek... Tehát vagy Harrynek hazudott DD, vagy a Wizengamotnak.

Ha valakit ki akarsz magyarázni, legelső szöveg hogy már régóta nekem dolgozik. Ha DD épp kimosni akarta Pitont akkor teljesen logikus h mond ilyet, fggetlenül a tényektől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen... de mi van, ha DD először csak kettős kémként vette fel Pitont? Mondjuk rávette, hogy odavissza játszon, és aztán sikerült meggyőznie, hogy csak a Rendnek kémkedjen? (Mármint DD így gondolta, hogy ez valóban megtörtént-e, az rejtély).

 

Azt viszont egyszerűen nem értem, hogy hogy a fenébe, milyen alapon képes megbízni ennyire Pitonban? Valamit tenni kellett Perselusnak ehhez.

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Coce kérésére, de mindenkinek ajánlom.

Stephen King: A Setét Torony

 

A Setét Torony cím sorozat összefoglaló cím, egy hét könyvből álló regényciklusé, melyek a következő alcímekkel jelentek meg:

1. A harcos

2. A hármak elhivatása

3. Puszta földek

4. Varázsló és üveg

5. Callai farkasok

6. Susannah dala

7. Ennek egyelőre nem ismerem a címét, mivel még nem jelent meg idehaza, de külföldön sem olyan régen adták ki. Ha tartja magát a kiadó az eddigiekhez, a hetekben kellett, hogy megjelenjen, vagy megjelenik. Reménykedem benne, hogy igen, mert évek óta olvasom a sztorit, és most már piszkosul érdekel, hogyan fejeződik be. (Na most gonosz leszek, és valószínűleg valami banális vége lesz, mert ugye az egész sztoriban maga a keresés lesz a fontos, nem az cél, de talán mégsem, majd kiderül.)

Először egy kis egyáltalán nem mellékes mellékes jöjjön :)

A műfaját tekintve: fantasy. Persze King stílusban (bár csak néhány könyvet olvastam tőle, de hangulati elemek felismerhetőek), de mégsem horror történetről van szó.

Ez a sorozat King szíve csücske, ha lehet írónál ilyenről beszélni. Robert Browning: Roland vitéz a Setét Toronyhoz ért című verse ihlette, amit még az egyetemen olvasott. Még az egyetem alatt kezdte el írni 1970-ben, és a 2000-es évek alatt fejezte be. Az első részt, A harcost húsz éven át írta, egyfolytában ott motoszkált a fejében a történet, és soha nem hagyta nyugodni. Van a történetben két, egymást néhány óra különbséggel követő jelenet, melyet 26 év különbséggel írt meg! Saját bevallása szerint ezekben a könyvekben minden műve benne van, minden mást tartalmaz bizonyos szinten (erről fentebb írtak miatt nem tudok érdemben nyilatkozni). Az első rész kb. 250 oldal, de a többi 500 és 900 között mozog, szóval elég terjedelmes műről van szó. Amikor először olvastam, ha jól emlékszem 4 éve karácsonykor (kölcsönkaptam egyik kolléganőmtől), furcsának találtam, de a történet egyszerűen nem hagyta magát, muszáj volt végigolvasni, és azt vettem észre, hogy tetszett A harcos, holott túl nagy cselekménye nincs, és tele van mindenféle utalásokkal, melyek csak később nyernek értelmet. King maga sem tudta még akkor, hova fog kilyukadni a regény, csak írta.

Sztori (nyugi nem írok le sok konkrétumot, csak a lényeget). Történetünk in medias res kezdődik az alábbi mondattal: ?A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte.? Eleinte nem derül ki sok minden a két szereplőről, de aztán ahogy haladunk, előkerülnek a motivációk, az ismeretek. Történetünk főhőse a Roland nevű harcos, aki a Setét Tornyot keresi, ez az egyetlen életcélja, képes lenne ezért bármit feláldozni. Ő világának utolsó tagja, mert ahonnan jött, ott már minden elpusztult. Úgy véli, hogy ha megtalálja a Setét Tornyot, akkor sikerül visszaállítania a világ rendjét (Roland szavajárásával, a világ elmozdult), ami tulajdonképpen, mint harcosnak, a feladata (ja, csak elvileg nem ilyen nagyszabású szinten :D). Roland világa különbözik a miénktől, van benne varázslat, gonosz boszorkány, lovagias külsőségek és eszmék, de a harcosok pisztollyal küzdenek, és farmert hordanak. Sok westernes beütéssel. Még az első részben megtudja ő is, és mi is, hogy egymás mellett párhuzamos világok léteznek. Mindennek a középpontjában a Torony áll. A különböző világok között átjárók vannak, melyeken keresztül képesek közlekedni. A későbbiekben lesz három társa, akik vele tartanak a Torony utáni kutatásban. Mindhárman a mi világunkból származnak, tulajdonképpen Roland akaratuk ellenére viszi át a maga világába őket (hopp, kivéve egyet), és így négyesben folytatják Roland küldetését. Teljes másfél kötetet foglal magába a ?Hármak elhívatása?, nem csak a másodikat. A negyedik rész Roland múltjáról szól, mindarról, ami vele történt, mielőtt hallott volna egyáltalán a Toronyról. Utána pedig a közös útról. Hogy ennek mi lesz a vége, még én sem tudom. Remélem, hamar a végére járunk a Toronynak :D

Több részletet nem írok le egyelőre, ha valakit több is érdekel, annak még szívesen írok a történetről.

Most, hogy így írom, kedvet kaptam újra elolvasni. Mondjuk ez nem két napos program lenne, de amint megszereztem a gyűjteményből hiányzó 3.részt, talán újra nekiállok :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:) Szívesen. Az az igazság, hogy nem sok fogalmam volt arról, hogy hogyan és mit kéne leírni, azért született ez a rövidke :D Kérdezz utána nyugodtan, ha tudok, válaszolok :) Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szoktam olvasgatni a tolkien.hu HP topikját, egész jó kis fejtegetések mennek ott néha.

Írták, hogy az 5. rész elején Sirius házában találnak takarítás vagy mi közben egy heavy locket tárgyat, ami a magyarban lakatnak van fordítva, de ez medál (is) lehet inkább. Angolosok, ha erre emlékeztek, erősítsétek meg, légy szi. És ha RAB az Regulus, akkor akár ez az a medál is lehetne. Akár :) Még felvetődött az is, hogy RAB lehet akár Tonks mamája is, bár ezt nem tartom valószínűnek. Viszont a RAB b betűje több országban sem b, hanem a Black helyi megfelelője :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ezt már TTB (a HP fordítója) is elismerte, hogy hibázott, nehezen kinyitható lakatnak fordította a locket-ot, pedig medált jelent.

 

És az sem mellékesen lett sztem megemlítve a hatosban, hogy Mundungus Fletcher ellopkodta a Black holmikat, lehet, hogy nála (volt) van a medál is...

 

 

R.A.B. = 100% kb = Regulus.

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.