Ugrás a kommentre

5x03 - Front Runners


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A filmeket csak szinkronosba láttam, ezért nem is volt meg ez a destroyers elnevezés... ;)

Mindjárt gondoltam. :P Egyébként hallgass csolira. Megéri megnézni eredetiben is.

 

Steela alkalmasabb vezérnek mint a testvére, valahogy karakánabb személyiség, jó döntés volt hogy őt választották meg.

A testvére inkább katonának jó, de annak viszont inkább kiváló! Már most is miket akciózott egy kis kiképzés után. Persze előtte se lehetett béna, de nekem nagyon bejön az ügyessége.

 

Ja és felkerült a full epizód guide, lehet szemezgetni. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég drámai sors az övé. A szülei egy olyan hamis rendszerért harcoltak, ami végül megölte őket. Érthető ha miért akar semleges maradni a fiú.

Csak éppen annyira hamis, amilyen most a Köztársaság maga is. Az apja azért halt meg, mert harcolt az eszméért, amiben hitt, az anyját pedig elhallgattatták azért, mert békét akart. Talán az onderoni lázadók körében végre otthonra lelhet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak az a különbség, hogy a Köztársaság valaha egy jó rendszer volt, és papíron még most is az. A szeparatista mozgalom viszont abszolút nem jó... A Bonteri féle becsületes embereknek egyfajta alternatíva lett volna ez a szerveződés a Köztársaságra, csak sajnos a sithek őket is becsapták. :( Azért megnéztem volna Minát, ahogy Sanjay -al egyetértésben vezeti a népet... Egyáltalán mit szólhatott a régi király félreállításához?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyi még, hogy kár, hogy az előző topikban lelőttétek a poént a testvérekről... jobb lett volna ezen részben meglepődni rajta. :( Bár úgy emlékszem, hogy ez az epizód guide-ban volt, ha pedig így volt, akkor nem nagyon van mit tenni, hiszen elvileg "official" infó, csak ha nem szerepeltetik, és később cliffhangert építenek rá, akkor jó lenne, ha "offically" titokban tartanák a készítők...

 

Ebben a részben szerintem csak Ashoka nem tudta hogy ők testvérek, mi nézők viszont igen az előző részből. Ez ugyanaz a szituáció mint mikor Leia elmondta Hannak hogy Luke a testvére. Mi nézők már tudtuk csak Han nem.

 

A droideka meg csak magyarul ez. Angolul destroyer azaz pusztitó. Szerintem a pusztítódroid jobb kifejezés lett volna rá mint a droideka.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak az a különbség, hogy a Köztársaság valaha egy jó rendszer volt, és papíron még most is az. A szeparatista mozgalom viszont abszolút nem jó...

Papíron az is az, elég ha csak a Szeparatista Kongresszusra gondolsz.

 

A droideka meg csak magyarul ez. Angolul destroyer azaz pusztitó. Szerintem a pusztítódroid jobb kifejezés lett volna rá mint a droideka.

Eredetiben is az. Ott ugyanúgy egy alternatív név a destroyerre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maximum azoknak jó, akik oda csatlakoztak. :) Ez egy gyökerek nélküli szervezet, kétes elemekkel a háttrében.

A Köztársaság pedig egy már a gyökereiben rothadó szervezet, kétes elemekkel a háttérben. Ha nem csak egy sith nagyúr eszköze lenne a CIS a totális diktatúra kialakításához, hanem mondjuk egy normális politikus alapította volna meg, akkor én látnék jogosultságot a működésére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszett a folytatás. :) Én nem bánom, hogy az Ahsoka-Lux szálat pihentetik még, ennek a résznek nem ez volt a lényege, hanem az akció. A lázadók ingoványos terepen járnak, mert népük támogatása nélkül nem győzhetnek, és ahhoz kevesen vannak, hogy igazán ütősen léphessenek fel. Itt jönnek azonban a jó ötletek, és ebben élen jár a csapat. :) Ahsoka pont azt teszi, amiért ott maradt: tanácsot ad, ha kell, de nem ő a vezető. Steela tökéletes választás, nemcsak bátor és erős, de taktikusabb is, mint a bátyja, és mindez szépen magától teszi vezetővé az epizód végére. Lux csodálja ugyan, de kérdés, hogy ezen túl érez-e mást is iránta.

Íziz egyre szebb, ahogy minél többet látunk belőle. :) A bábkirály meg tökéletes alany lesz ahhoz, hogy simán leváltsák a következő részben. Nincs benne valódi erő, csak fenyegetőzni tud, és új szövetségesei nélkül hatalma semmit nem ér. Azt meg tudjuk, mit szokott Dooku tenni az ilyen "szövetségesekkel". :D

 

Elég drámai sors az övé. A szülei egy olyan hamis rendszerért harcoltak, ami végül megölte őket. Érthető ha miért akar semleges maradni a fiú.

De lehetne megkeseredett és bosszúálló is ezzel a háttérrel. Nagyon szimpatikus, hogy békepárti. :)

 

 

Ebben a részben szerintem csak Ashoka nem tudta hogy ők testvérek, mi nézők viszont igen az előző részből. Ez ugyanaz a szituáció mint mikor Leia elmondta Hannak hogy Luke a testvére. Mi nézők már tudtuk csak Han nem.

Egyébként eléggé hasonlítanak is egymásra, az arcvonásaik és a jégkék szemük. A rivalizálásuk is simán belefér egy testvéri kapcsolatba. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézőpont és propaganda kérdése, hogy rosszabb-e a Konföderáció a Köztársaságnál, vagy sem. Lényegében a két szervezet között sokkal több a hasonlóság, mint bármelyik fél is gondolná, és ezt nem csak a közös vezető, Sidious személyére értem. :)

 

Annak a szerencsétlen, Jedikről csak a legendákkal elegyített, kocsmabeli asztaltársaságok körében elhangzott történetek szintjén halló átlagpolgárnak teljesen mindegy, hogy a bolygóját a droidok szállják meg vagy a klónok pusztítják el, amikor végighalad rajta a front. De ez most tényleg nem kapcsolódik ehhez a részhez, így be is fejezem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De lehetne megkeseredett és bosszúálló is ezzel a háttérrel. Nagyon szimpatikus, hogy békepárti. :)

Volt is, amikor meg akarta ölni Dooku -t, és majdnem hülyeséget csinált. Még szerencse, hogy akkor mellette volt Ahsoka. :) Ennyin múlnak dogok.

 

Egyébként eléggé hasonlítanak is egymásra, az arcvonásaik és a jégkék szemük. A rivalizálásuk is simán belefér egy testvéri kapcsolatba. :)

Steela ha morcos akkor elég félelmetes fejet tud vágni. :para: Elég határozottak az arcvonásai.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt is, amikor meg akarta ölni Dooku -t, és majdnem hülyeséget csinált. Még szerencse, hogy akkor mellette volt Ahsoka. :) Ennyin múlnak dogok.

Igaz. Az elkeseredettség legtöbbször rossz tanácsadó, és a legjobb személyt adta neki a sors, hogy ezt a hibát kikerülhesse.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arról beszélek ami kifelé látszik.

Megnyugtatlak, hogy a szeparatista szimpatizáns bolygók pont úgy látják a Köztársaságot, mint a köztársaság pártiak a CIS-t. Azoknak a bolygóknak amelyikek először csatlakoztak a szepikhez megvolt az okuk rá az okuk, hogy elhagyják a Köztársaságot, hisz ők érezték meg legelőször a romlottság következményeit.

Inkább írhatnál a részről. :)

Ahhoz meg kellene néznem még egyszer, viszont a jelenlegi zh maratonban erre nem sok idő jut :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez is egy nagyon jó rész volt, bár nekem az előző kicsit jobban tetszett. Még mindig meglepődöm magamon hogy bejött, mert nekem általában az ilyen részek nem szoktak, de ennek is nagyon jó volt a feelingje, a felépítése. A köv rész biztos nagyon jó lesz, remélem azért már lezárás is. :D Ha Dooku küldi az erősítést, akkor lehet hogy Ashokának nem csak védenie kell majd a lázadókat. :) Várós. :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben a részben szerintem csak Ashoka nem tudta hogy ők testvérek, mi nézők viszont igen az előző részből. Ez ugyanaz a szituáció mint mikor Leia elmondta Hannak hogy Luke a testvére. Mi nézők már tudtuk csak Han nem.

 

Ha jól tudom, az előző részből ez max a stáblistából derül ki.

Volt ebben a kérdésben már pro és kontra, de én azt mondom, hogy ennek a résznek a végén Lux reakcióiból az jön le hogy Ő sem tudta.

(Mikor Saw felkapja, tök féltékenyen néz, és a tényközlés után pedig kicsit a háttérben ugyan, de ledöbbenve..)

+mivel a rész végi beszólás volt, afféle slussz poén, megkockáztatom, hogy azon nézőknek szánták, akik nem néznek a neten epguide-okat, háttérinfókat és rész végén stáblistát sem.

Részemről lefogadom, hogy jópáran szerte a világon keresték az állukat a rész végén, hogy; "hoppá-hoppá, nocsak-nocsak"

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahhoz meg kellene néznem még egyszer, viszont a jelenlegi zh maratonban erre nem sok idő jut :(

Kár. :( Amúgy pedig hajrá. :)

 

Ez is egy nagyon jó rész volt, bár nekem az előző kicsit jobban tetszett. Még mindig meglepődöm magamon hogy bejött, mert nekem általában az ilyen részek nem szoktak, de ennek is nagyon jó volt a feelingje, a felépítése. A köv rész biztos nagyon jó lesz, remélem azért már lezárás is. :D Ha Dooku küldi az erősítést, akkor lehet hogy Ashokának nem csak védenie kell majd a lázadókat. :) Várós. :cool:

Nincs pontszám? :D 6/10? :D Csak viccelek...örülök, hogy bejött. :) Egyébként még kettő rész lesz ebben a szálban.

 

Ha jól tudom, az előző részből ez max a stáblistából derül ki.

Volt ebben a kérdésben már pro és kontra, de én azt mondom, hogy ennek a résznek a végén Lux reakcióiból az jön le hogy Ő sem tudta.

(Mikor Saw felkapja, tök féltékenyen néz, és a tényközlés után pedig kicsit a háttérben ugyan, de ledöbbenve..)

+mivel a rész végi beszólás volt, afféle slussz poén, megkockáztatom, hogy azon nézőknek szánták, akik nem néznek a neten epguide-okat, háttérinfókat és rész végén stáblistát sem.

Részemről lefogadom, hogy jópáran szerte a világon keresték az állukat a rész végén, hogy; "hoppá-hoppá, nocsak-nocsak"

Szerintem Lux tudta, hogy Saw és Steela tesók, hisz már elég régóta a csapattal volt. Egy esetben lehetséges ez, ha esetleg titkolták a rokoni szálakat. Akkor már csak az a kérdés, miért tettek volna ilyet?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Szerintem Lux tudta, hogy Saw és Steela tesók, hisz már elég régóta a csapattal volt. Egy esetben lehetséges ez, ha esetleg titkolták a rokoni szálakat. Akkor már csak az a kérdés, miért tettek volna ilyet?

 

Érdekes ezt tőled hallani, mert a War on two frtonts-os egyik első érdemi hsz-edben még te is azt írod ,hogy

"Főleg úgy, hogy Saw meg fülig bele van zúgva Steela –ba, és a végletekig féltékeny a Bonteri kölyökre."

Akárhogy is Luxnak reakciói vannak, aki nem látja őket az vak.

Vagy már annyira bele van esve Steelába, hogy a bátyja sem érhet hozzá?

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs pontszám? :D 6/10? :D Csak viccelek...örülök, hogy bejött. :) Egyébként még kettő rész lesz ebben a szálban.

Amúgy 7/10 akartam írni, de paradoxon lett volna mert az előzőre ha jól emlékszem 6,5et adtam viszont azt írtam az jobban tetszett. :D De akkor is ez a rész, 7/10. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Főleg úgy, hogy Saw meg fülig bele van zúgva Steela –ba, és a végletekig féltékeny a Bonteri kölyökre."

Azt a szitut teljesen rosszul értelmeztem. Először is nem tudtam, hogy tesók, másodszor Saw csak a hugicát akarta védeni, szóval nem szerelmes volt, csak aggódó. :)

 

Amúgy 7/10 akartam írni, de paradoxon lett volna mert az előzőre ha jól emlékszem 6,5et adtam viszont azt írtam az jobban tetszett. :D De akkor is ez a rész, 7/10. :D

Emelkedünk. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes ezt tőled hallani, mert a War on two frtonts-os egyik első érdemi hsz-edben még te is azt írod ,hogy

"Főleg úgy, hogy Saw meg fülig bele van zúgva Steela –ba, és a végletekig féltékeny a Bonteri kölyökre."

Akárhogy is Luxnak reakciói vannak, aki nem látja őket az vak.

Vagy már annyira bele van esve Steelába, hogy a bátyja sem érhet hozzá?

Ha A Friend In Needtől számoljuk, Lux kb. pár hónapja tagja a lázadásnak. Ettől függetlenül nem kell hozzá lángész, hogy rájöjjünk, Steela és Saw testvérek (elég csak a külsőségeket nézni). Persze ha Lux annyira bele van esve Steelába, meglehet, hogy nem veszi észre, ha pedig a bemutatkozásnál csak a keresztnevek hangzottak el, nem lehetetlen.

 

Különben engem meglepett Lux. A Friend In Needben valósággal nyomult Ahsokára (az a csók szükségtelen volt az álcájuk szempontjából, bárki bármint mond), ebben a szálban viszont mintha lassan már a fordítottja történne... továbbra is kíváncsi vagyok, mire megy ki a játék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

nem kell hozzá lángész, hogy rájöjjünk, Steela és Saw testvérek (elég csak a külsőségeket nézni).

 

Hát itt kishíjján burkoltan lehülyéztél, de vállalom a titulust, mert számomra a tcw "baltával faragott arc" stílusából külsőségekre meg nem mondom, hogy ki kinek a testvére..

Én a stáblistából és a star wars.comról tudom valami guideból, vagy már nemtom hol írták...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ettől függetlenül nem kell hozzá lángész, hogy rájöjjünk, Steela és Saw testvérek (elég csak a külsőségeket nézni).

Azért érdemes észrevenni, hogy Steela néger, míg Saw nekem fehérnek tűnik. Persze biológiailag kivitelezhető, hogy tesók legyenek, mint ahogyan esetükben ez történt, de én sem gondoltam egyből, hogy ez a két különböző rasszból származó ember tesó legyen. Nem szeretem biológiai oldalról megközelíteni a TCW-t, de azért ez kikívánkozott. Esetleg a nagy kék szem, ami valóban megegyezik. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát itt kishíjján burkoltan lehülyéztél, de vállalom a titulust, mert számomra a tcw "baltával faragott arc" stílusából külsőségekre meg nem mondom, hogy ki kinek a testvére..

Én a stáblistából és a star wars.comról tudom valami guideból, vagy már nemtom hol írták...

Szerintem te is tudod, hogy nem erről van szó, de vállalom, hogy nem a legelőnyösebben fogalmaztam, emiatt bocs.

 

Ha megnézitek ezt a képet, rögtön megfigyelhető például az azonos bőrszín, hajszín, de számomra a tekintet tette szinte egyértelművé. De tény, hogy a készítők ködösítették a dolgot a viselkedésük terén. Ott a "probléma" gyökere, hogy az emberek java része alapból azt feltételezi, hogy egy nagyjából azonos korú férfi és nő közt előbb lehet szerelmi/romantikus viszony, mint barátság vagy rokonság. Ettől még nem tartok hülyének senkit, csak hogy tiszta legyen.

 

ep06.jpg

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha megnézitek ezt a képet, rögtön megfigyelhető például az azonos bőrszín, hajszín, de számomra a tekintet tette szinte egyértelművé. De tény, hogy a készítők ködösítették a dolgot a viselkedésük terén. Ott a "probléma" gyökere, hogy az emberek java része alapból azt feltételezi, hogy egy nagyjából azonos korú férfi és nő közt előbb lehet szerelmi/romantikus viszony, mint barátság vagy rokonság. Ettől még nem tartok hülyének senkit, csak hogy tiszta legyen.

Nekem első pillanattól feltűnt a hasonlóságok, de akkor még azt hittem, csupán maga ez a nép ilyen típusú. Amint megismertünk több onderonit is, kiderült, hogy ennyire azért csak ők hasonlítanak. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Különben engem meglepett Lux. A Friend In Needben valósággal nyomult Ahsokára (az a csók szükségtelen volt az álcájuk szempontjából, bárki bármint mond), ebben a szálban viszont mintha lassan már a fordítottja történne... továbbra is kíváncsi vagyok, mire megy ki a játék.

Ezt mondom már kezdetek óta, hogy Lux itt nem úgy viszonyul Ahsokahoz mint korábban. Van egy másik nő a képben, aki láthatólag sokat jelent neki. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.