Ugrás a kommentre

5x04 - The Soft War


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

4. rész - The Soft War / A könnyű háború

 

epguide504.jpg

 

Írta: Chris Collins

Rendezte: Kyle Dunlevy

 

Helyszín: Onderon

 

Szereplők:

Saw Gerrera - Andrew Kishino

Steela Gerrera - Dawn-Lyen Gardner

Lux Bonteri - Jason Spisak

Ramsis Dendup - Barry Dennen

Sanjay Rash - Kirk Thornton

Ahsoka Tano - Ashley Eckstein

Dono - Nika Futterman

Kalani tábornok - Gregg Berger

Tandin tábornok - David Kaye

Anakin Skywalker - Matt Lanter

Obi-Wan Kenobi - James Arnold Taylor

Hutch - ???

Okalin - ???

R9-D9

 

 

Történet

A sok rajtaütést megelégelve Rash király továbbra is abban a tévhitben él, hogy a korábbi uralkodó irányítja a lázadókat. Hogy a felkelőket és a hozzájuk csatlakozó lakosokat elrettentse, Rash, Dendup király nyilvános kivégzésére készül.

 

Előzetes

 

Érdekességek

- A droid Kalani tábornok hangja Gregg Berger. Ő egy veterán szinkronszínész, akit ismerhetünk pl. a Transformersből (mint Grimlock), a G.I.Joe: A Real American Hero-ból (mint Spirit), a Duckman-ből (Cornfed) és mint Odie a Garfieldból.

- David Kaye játssza Tandin tábornokot. Hangja ismerős lehet, mint Clank, a Ratchet & Clank videójátékokból, vagy Optimusként is felismerhetjük a Transformers: Animated-ben, plusz még Megatronként is szerepel a Beast Wars: Transformersben.

- Kalani tábornok az első szuper taktikai droid a sorozatban. Egy erősebb változata az 1. évadban látott taktikai droidoknak, egyúttal előfutára annak a több taktikai droid mintának, amik majd az ötödik évadban megjelennek.

- Rash király droidja, R9-D9 eredetileg királyi festést kapott volna, végül azonban hasonlóra pingálták, mint R4-M1 –et az 2x21 R2 Come Home epizódban.

 

Concept Art galéria

 

sw01.jpg

Lux Bonteri köpenye

 

sw02.jpg

Saw nyílvetője

 

sw03.jpg

Tandin tábornok karakter dizájnja

 

sw04.jpg

Saw Gerrera köpenye

 

sw05.jpg

Onderoni királyi őrs dizájnja

 

sw06.jpg

Az Izizi vallató szoba dizájnja

 

sw07.jpg

A lázadók főhadiszállásának hátsó szobája

 

sw08.jpg

Az electroguillotine illusztrációja

 

 

Pár kitétel.

 

1. A letöltéssel és a felirattal kapcsolatban itt találsz információt. Ezt a topikot ne erre használd.

2. Amennyire az lehetséges próbálj meg az adott rész keretei között maradni.

3. A történet elemeit ne rakd spoiler gomb mögé. Itt az epizód konkrét történéseit tárgyaljuk ki.

4. Csak akkor szólj hozzá a témához, ha már láttad az aktuális részt.

5. Tartsd be a fórumszabályzatban leírtakat.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszett, továbbra is tartotta az előző részek színvonalát, bár így harmadjára azért vártam volna egy kicsit többet is. Ezúttal végre több idő jutott a karakterekre. Lux Bonteri félelmetesen jó karakter, epizódról epizódra egyre jobb, (Egyedül a Heroes On Both Sidesban nem jött be annyira) bár még így is eléggé háttérbe van szorulva. Mostanra már egyértelművé vált, hogy mit érez Steela Gerrera iránt, aki furcsa módon most kevésbé volt olyan hangulatában, hogy Lux-szal foglalkozzon, akinek sok mindent le lehetett olvasni a tekintetéből. Szeretet, sajnálat, segíteni akarás, részvét... Tömören az a tipikus tekintet, amikor meg akarjuk ölelni a másik felet, mert szeretjük és bajban van, biztosítani afelől, hogy minden rendben lesz. De Steelát is meg lehet érteni, ő nem az a fajta lány, aki szeret gyengének, törékenynek tűnni, pláne most, hogy ő lett a lázadás vezetője, rengeteg tehet szakadt a nyakába és olyan döntést kellett hoznia, ahol háttérbe szorult a bátyja. Azt hittem, hogy ebből lesz némi feszültség Saw részéről, de talán ő is ugyanígy tett volna.

 

Dono halála meglepett, bár annyira mellékszereplő volt, hogy nem igazán tudott meghatni. Kalani egyelőre még nem adta tanújelét annak, hogy mennyivel fejlettebb az átlagos taktikai droidoknál, de valljuk be, brutálisan jól néz ki. Továbbra is Sanjay Rash király volt a főnök, azt hittem, hogy Kalani megjelenésével itt megváltoznak a dolgok és átveszi a parancsnokságot, de ehelyett csak magával hozta az erősítést és... Ennyi. Különösebben nem brillírozott. De abban biztos vagyok, hogy a következő részben a történtekért kegyelmet nem ismerve fel akarja majd perzselni az Onderont.

 

Jópofa volt az erőtérrel működő guillotine, tovább erősítette a bolygó középkori közegét. Amúgy aprócska elem, de az, hogy Rash folyton gyümölcsöt zabál... Az valahogy annyira az ilyen korrupt király karakterek sajátja. A MagnaGuardok még mindig sárga energiabotokkal harcolnak, fene tudja miért és megjelent egy tábornok is, akinek a nevét nem igazán hallottam és fogalmam sincs, hogy került ide, hiszen eddig egy percet sem szerepelt.

 

Ahsoka Tano úgy igazán nem támadta meg a szeparatistákat, hanem csak fellökte őket, de innentől már be fognak durvulni a dolgok. A szeparatistáknak annyi is elég, hogy látták a fénykardot. Kíváncsi vagyok, hogy Dooku gróf ebből mekkora propagandát formál majd a Szeparatista Kongresszusban. Szinte már el tudom képzelni a CIS napilapjának főcímét: A JEDIK TERRORISTÁKAT TÁMOGATNAK.

 

A "nagy" szerelmi szál inkább csak Steela és Lux között haladt tovább. Ahsoka és Lux között a dolog... Ugyanott van, ahol eddig, fikarcnyit sem haladt előre. A végén egymásra mosolyogtak ugyan, meg váltottak néhány szót, de... Lux nem szerelmes Ahsokába, ez tisztán látszik. Vagy csak olyannyira elfedi az érzéseit, hogy megtévesztő. Ha kettejük történetének vége az lesz, hogy végül egymásra találnak... Nincs bajom vele, csak ha három rész alatt nem történt közöttük semmi, csak az ilyen Alkonyatra jellemző egymásra nézések, akkor remélem, hogy nem az utolsó részben akarják bepótolni azokat a lépcsőfokokat, amiket az előző kettőben kihagytak, mert akkor ez így nem fog működni. De szerintem az lesz a vége, hogy Lux és Steela egymásra talál, Ahsoka pedig félig csalódottan elsétál, de közben félig örül neki, hogy a srác otthonra lelt végül. És akkor jöhet a tanmese a Jedik életének nehézségéről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jobban tetszett az elősző két résznél, nagyon feszültséggel telire sikeredett a "kivégzés"-jelenet, főleg Ahsoka vívódásával, hogy beszzáljon-e vagy sem.

Tetszett a Saw-féle mentőakció is, benne főleg az egyoldalú pajzs.

Mikor Ahsoka villant egyet, az jól példázta, mit tud egy padawan, ha kell, igaz egyúttal emlékeztetett is a régi fanyalgás(aink) tárgyára,

miszerint a szereplők ereje egy adott szituációhoz van igazítva. Mindegy, Tano most nem tökölt, odébbrakta a droid hordát sec perc alatt és az ilyen megmozdulás sokal közeleb áll a szívemhez, mint mikor percekig tökölnek két battle driddal.

Szóval 4-ből 3 rész lement. Remélem nem lesz összecsapott a záró rész, mert eddig nem siettek semmivel, de azthiszem mindenki vár egyet, s mást a történet végétől.

Meglátjuk mit kapunk..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A "nagy" szerelmi szál inkább csak Steela és Lux között haladt tovább. Ahsoka és Lux között a dolog... Ugyanott van, ahol eddig, fikarcnyit sem haladt előre. A végén egymásra mosolyogtak ugyan, meg váltottak néhány szót, de... Lux nem szerelmes Ahsokába, ez tisztán látszik. Vagy csak olyannyira elfedi az érzéseit, hogy megtévesztő. Ha kettejük történetének vége az lesz, hogy végül egymásra találnak... Nincs bajom vele, csak ha három rész alatt nem történt közöttük semmi, csak az ilyen Alkonyatra jellemző egymásra nézések, akkor remélem, hogy nem az utolsó részben akarják bepótolni azokat a lépcsőfokokat, amiket az előző kettőben kihagytak, mert akkor ez így nem fog működni. De szerintem az lesz a vége, hogy Lux és Steela egymásra talál, Ahsoka pedig félig csalódottan elsétál, de közben félig örül neki, hogy a srác otthonra lelt végül. És akkor jöhet a tanmese a Jedik életének nehézségéről.

 

Á, sztem Steela halála lesz a vége. Így fog Lux egymásra találni a nagy szomorúság közepette Ahsokával

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Á, sztem Steela halála lesz a vége. Így fog Lux egymásra találni a nagy szomorúság közepette Ahsokával

Ez is egy opció, de azért szerintem ez így túl meredek. Mármint, Steela, aki oly közel került a szívéhez, meghal, nem fog ezért rögtön Ahsoka karjaiban landolni, ha mégis, nem abban az értelemben. Szerintem egy átlagos ember nem fog a szerelme halála után rögtön az utódján gondolkodni, hogy ki töltse be a szívében a keletkezett űrt. Persze ez még koránt sem biztos, hogy szerelmes belé, annyi viszont világos, hogy nem közömbös Steela iránt. Ennek amolyan, "Hmmm... Steela meghalt, hát jó lesz Ahsoka" is szaga van, ami szerintem elég érzéketlen dolog lenne és teljességgel karakteridegen. Ha valaki esélyes ebben a szálban arra, hogy meghaljon, azt szerintem egyértelműen Saw.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nagyon tetszett a rész. Sejtettem, hogy a szeparatista rezsim szándékozik kivégezni Dendup királyt, de azért sajnálom, hogy megmentették. Így az egész olyan klisés lett. :( Dono halálában viszont szinte biztos voltam, hisz nyilván azért került előtérbe pár mondat erejéig, hogy aztán ne valami noname háttérszereplőt nyírjanak ki a droidok. Még így is azt mondom, hogy a felkelők oldaláról túl kevés az áldozat. Tetszett, hogy a rész végén a nép fellázadt és visszatartotta a droidokat. Ha Rash király belelövetett volna a tömegbe, a maradék legitimitását is elveszítette volna.

 

Az új droid Kalani eddig nem sok mindent csinált, taktikai zsenialitása sem mutatkozik meg, de azt meg kell hagyni, hogy brutál jól néz ki. :) A rész egyik legjobb jelenete volt, amikor vitázott Tandin tábornokkal. Az effajta megszállásokkor mindig jelentkezik a hatásköri konfliktus a helyi, kollaboráns milícia és a megszálló hadsereg között. Jó, hogy ezt itt is bemutatták. Az onderoni királyi testőrök nagyon jól néznek ki, bár vibrolándzsájuk nem tudom, hogy mennyit ér a droidok fegyverei ellen.

 

A guillotine megjelenése egyszerre ötvözte Onderon "középkori" hagyományait és a modern időket, és ez szerintem tök jó. A MagnaGuardok talán túlzottan is gyöngének bizonyultak a lázadók ellen, de hát már megszokhattuk ezt ebben a történetszálban (az előző részben a BX kommandó droidok presztízsén ejtettek csorbát a készítők). Ahsoka kénytelen volt felfedni a kilétét, így a helyi ellenállásból indult polgárháborús konfliktus immár része lett a galaktikus háborúnak. Biztos vagyok benne, hogy Dooku gróf több hadsereget fog küldeni, most hogy a Köztársaság is érintett.

 

Steela egyelőre nagyon jó vezetőnek tűnik, féltem is az életét. :) Saw és a régi király beszélgetése a rész egyik csúcsjelenete. Egy háborúban a kisebb hatalmaknak lavírózni kell a két szembenálló fél között. Dendup megpróbált semleges maradni és kivonni bolygóját az egészből, de ez nem sikerülhetett. Valamelyik félhez csatlakozni kell, mégha a Köztársaság és a Konföderáció is ugyanolyan gátlástalan és korrupt szerveződésnek tűnik sokak szemében. Onderon sorsa jól megmutatja a többi világ sorsát is.

 

A rész 9/10.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A résztől szerintem megkaptuk azt amit elvártunk és elégedett is vagyok vele. nagyon tartalmas és pörgős epizód volt tele jó dolgokkal.

Az elején azt gondoltam, hogy Kalani megérkezését on-screen csinálják, de végül sajnos nem így lett. Pedig örültem volna valami ütős beérkezésnek, na de egye fene. Ha már Kalani: bár itt nem villogtatta meg hőn dicsért taktikai érzékét, viszont hihetetlenül izgulhatunk a következő részért, ahol minden bizonnyal mutat nekünk egyet s mást a végső csatában.(egyébként oltári jól néz ki tényleg) A Steela és Saw közötti esetleges feszültséget sikerült enyhén levezetni aminek örültem, viszont Saw önfejűsége megnehezítette a király kiszabadítását. Érdekes volt az az egyirányú pajzs, a legkevésbé sem számítottam ilyesmire. A Lux és Steela közötti kapcsolat egész sokat fejlődött (észrevette valaki, hogy ez a "ne nézz így rám" módszer hasonlít arra amit Padmé mondott Anakinnak az EPII-ben? :) ) Ezután jött Tandin tábornok és Kalani vitája ami tipikus volt, hiszen érthető hogy még a szeparatistákkal szövetkezett helyi haderő sem bízik a droidokban. Tandin egyébként nekem bejött, igazi tábornokúr feje van :D. Furcsa volt az a lézeres guillotine, tetszett ahogy gyümölcszabáló zsarnokunk demonstrálta a hatását Dendupnak. És jött a mentőakció. Komolyan izgultam, hogy mikor lépnek már közbe, hisz nem sokon múlott, hogy baj legyen. A füstgránátok használata jó döntés volt, csak hát kicsit sokat tökölődtek, aminek eredménye Dono halála volt. Nagyon meglepő és hirtelen halála volt, én sajnáltam.Egyébként milyen komikus volt már Kalani bénázása a füstben :D

Ezután Rash látszólag elégedett volt magával, hogy megmutathatta a népnek "hatalmát", de ez nem élt sokáig, hisz jött a jóságos Tandin, akire látszólag hatott Saw beszéde. Jól néznek ki a testőrök, tetszett ahogy Tandin megparancsolja nekik hogy menjenek a lázadókkal. Ahsoka beavatkozása sajnos felfedte a titkot, így jóval nagyobb csatára várhatunk, mintha nem tudtak volna a jelenlétéről. A végén az ünneplés és az ahogy Tandin felesküdött a királyra, egy kisebb happy-end érzést adott a résznek.Ha jól értettem akkor most az onderoni önkéntes katonaság is csatlakozott a lázadókhoz? Lux és Ahsoka pár mondata egész aranyos volt, nem beszélve a lány arckifejezéséről( szerintem ilyet még nem láttunk). Viszont nem gondolom, hogy ebből az utolsó részre valami nagy szerelmi dolog alakulna ki, mert én úgy látom ha Lux nem is hajt Steelara, legalább kötődik hozzá valamennyire. Ahsoka beszélgetései Anakinnal és Obival jóra sikeredtek, adtak néhány nyugodt percet a résznek. Jöhet a nagy finálé ahol minden kikerül a véka alól !

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:facepalm: Azt hittem ennél jobban nem lehet már hypeolni a 3 napos képzést kapott A-Team-et, de tévedtem. A rajtaütés a tetőről baromi vicces volt, komolyan ezeket a lázadókat kéne bevetni mindenhol a Galaxisban, pár nap alatt felszámolnák a droid hadsereget.

A kivégzés inkább vicces volt, mint sem élvezetes, IG-100 MagnaGuard droidok még a Jedik számára is halálosak és nagyobb veszélynek tartják őket, mint a Pusztítókat. Itt a rajtaütést követően levágnak párat, aztán az a kettő aki folytatná a kivégzést, gondolom a füstös rész alatt olajoztatta magát, ezért nem lépett közbe. Komolyan már nincsen mit a gerillák ellen küldeni, bemutatták, hogy minden egység ellen remekül boldogulnak, irtják őket szó nélkül. A király meg szerintem valami gyümölcs fétisben szenved, még a kivégzésre is visz egy kis harapni valót!

A rész másik nagy hátránya a rengeteg sablonos és unalmas párbeszéd. A testvérek közötti rivalizálás, ami a vezető tekintélyét nagyban aláássa.

A másik a Tábornok döntése...nem értem ő eddig miért nem így látta a dolgokat, miért nem tudott arról, hogy mit művelnek a droidok a városlakokkal, vadásszák le a népeket a környező területeken és miért szükséges a lázadás. Ha nem kapták volna el a lázadót a trükkel és nem beszélget vele, végignézi simán, ahogy az ex királyt lefejezik. Szóval nekem ez az egész olyan unalmas és klisés jelenet volt.

Végül a végén a slussz poén, hogy most még nagyobb lett a gerillák serege és még erősebbek...miért, eddig nem nyerték meg minden csatájukat és nem aprítottak fel 3-4 szakasznyi droidot? Amúgy nekem hiányoznak a tökös, T-szériás taktikai droidok, ők előbb lőnek és utána kérdeznek, ez a "vezető" aki az erősítéssel jött, azon kívül, hogy látványosan nézett ki semmit sem mutatott fel. Az egész szál kezd átmenni unalmasba, egyfelől a politikai párbeszédek, másfelől a balancetalan harcok miatt. Szinte már nem is számít ki kivel csap össze, tudjuk a végét.

Ha tippelnem kéne, a következő részben a szepik már valóban elit egységeket vetnek majd be, akár pár ismert vezető is feltűnik, akik jelentős veszteséget okoznak a gerillák számára, majd mikor már minden veszni látszik, jön a felmentő klón és Jedi erősítés...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:facepalm: Azt hittem ennél jobban nem lehet már hypeolni a 3 napos képzést kapott A-Team-et, de tévedtem. A rajtaütés a tetőről baromi vicces volt, komolyan ezeket a lázadókat kéne bevetni mindenhol a Galaxisban, pár nap alatt felszámolnák a droid hadsereget.

A lázadók csak kisebb helyőrségekre csaptak le eddig, a mostani támadás meg a meglepetés erejével hatott. Leginkább az 56-os forradalom jutott eszembe, amikor a maroknyi szabadságharcos jól megtervezett rajtaütésekkel könnyedén megsemmisítették a szovjet tankokat.

 

A kivégzés inkább vicces volt, mint sem élvezetes, IG-100 MagnaGuard droidok még a Jedik számára is halálosak és nagyobb veszélynek tartják őket, mint a Pusztítókat. Itt a rajtaütést követően levágnak párat, aztán az a kettő aki folytatná a kivégzést, gondolom a füstös rész alatt olajoztatta magát, ezért nem lépett közbe.

Ez sajnos igaz, a MagnaGuardok elég csúnyán leszerepeltek. A füstben vártam pár akciót tőlük, de még csak fel sem vették a harcot.

 

Az egész szál kezd átmenni unalmasba, egyfelől a politikai párbeszédek, másfelől a balancetalan harcok miatt.

Szerintem pont ez volt ennek a résznek a legfőbb erőssége. Néha hiányolom is az ilyen jeleneteket, több kéne ezekből a TCW-ben. Az egyenlőtlen harc valóban komoly rákfenéje ennek a történetszálnak, de itt talán nem is ez a lényeg. Az Onderon esetében nem nyílt háborúról van szó, egyelőre.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem volt rossz rész, de félek, hogy a történetzáró össze lesz csapva. Karakterfejlődés és történet szempontjából is sok lenne még hátra, és erre szerintem kevés a 21 perc.

A részről sokat nem szeretnék írni, rendben volt, Tandin generális árulásának, illetve átállásának örültem, így a lázadók és a királyi milícia egy oldalon harcolhat a droidok ellen.

Kalani egyébként semmit nem nyújtott, ráadásul sokakkal ellentétben nekem a kinézete sem tetszik. :D

A guillotine-t is frappáns megoldással ültették át a Star Wars világába, mindenképpen jó ötlet volt.

Igazából nagyon nem fogott meg a rész, inkább a jövőhetitől várok sokat, ha nem esik le az állam, akkor csalódni fogok. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az oké, hogy a tankot leszedték, rendben van. Az is oké, hogy pár roham droidot. De most már senki sem jöhet azzal, hogy béna, régi szériás egységek, akik még azt sem tudják mi az a droidgránát és ezért voltak ilyen bénák... Ezek már gondolom frissebb programmal rendelkező, újabb kiadások.

A másik érdekes, hogy eddig volt egy viccelődési idő, miután behajították a gránátokat, mindig eltelt 3-4 mp, hogy történhessen az ellenséggel valami vicces. Itt, kiélesít, eldob és egyből robban...

Az is szomorú, hogy Ash jelenléte teljesen felesleges, hiszen egyedül most tett egy fontos dolgot, az eddigi két rész folyamán, ettől függetlenül, itt is a jelenléte csak a helyzeten rosszabbított, hiszen még erősebb egységek bevetésére sarkallja az ellenséget, amit majd a városlakók sínylenek meg...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jah, valami kevésbé kiszámítható és akció dúsabb történetszál tényleg nem ártana már. Én hiányolom az első évad durva zúzásait, meg az űrcsatákat. Mostanában a szárazföldre koncentrálnak a rendezők. Azért sajnálom, mert itt a Jedik előnyben vannak, míg az űrben sokkal kiegyenlítettebb a küzdelem, ott tényleg a reflexek és a jó taktika számít, nem tudnak csak úgy rombolókat, meg fregattokat arrébb dobálni, meg egy csapással feldönteni....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én hiányolom az akciót és az izgalmat. Ott volt az az évadkezdés, mikor a klónokat edzették, majd jöttek a Szepik a DNS-ért és volt vizi, meg űrbéli offenzíva. Sok érdekes és újfajta karakter. A többségükkel már az első részben lehetett szimpatizálni és a haláluk megrázó volt. Én a 3 rész alatt senkit sem kedveltem meg igazán, most is meghalt az a nő, alapban számomra a megjelenítése nagyon ronda volt, az a kalap a fején...meghalt, mondom jól van, még a nevét sem tudom, a többieket sem nagyon rázta meg, a végén sem ejtettek egy szót sem róla, az volt inkább a téma, milyen jól sikerült ez a kis menekítés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Különösebben nem nyűgözött le az epizód, a szál korábbi 2 része jobban bejött. Ettől függetlenül nem gondolom, hogy gyenge rész lett volna, főleg nem az olyan szőrszálhasogató "hibák" miatt, amiket most futólag visszaolvastam. Ahsoka egy nem éppen apró kőfalat rántott le a mozifilmben, de néhány droid fellökése máris hihetetlenné válik (csak hogy ne jöjjek Yoda állításával, ami szerint nem az izmokban rejlik az Erő) - pedig nem egy csillagrombolót rántott le az égboltról.

 

A lázadók rátermettsége már a korábbi részekben bebizonyosodott. Roppant "hihetetlen", hogy lenyomtak 2 tankot, meg néhány marék droidot... a meglepetés ereje, harci felszereltségük, és némi nemű tapasztalatuk lehetővé tette számukra. Ami valóban nem nyerő, az a könnyedén felnyitható tank. Így kiszolgáltatottá válnak egy egyszerű gránát ellen, amit a lázadók (és nyilván köztársaságiak is) előszeretettel bevetnek. Az ember okkal gondolná, hogy a CIS ezt igyekszik kiküszöbölni.

 

Szépen, még ha nem is kiszámíthatatlan fordulatokkal dúsítva haladt tovább a lázadás vonala. Nem okozott meglepetést, hogy Dendup mentőakcióját végül siker koronázta. Kenobi gyakorlatilag kimondta a lényeget, miszerint ő testesíti meg a reményt a lázadók számára. De Dendup eszmefuttatása is tetszett a Köztársaság - Konföderáció korruptságáról. Innen már célegyenesben van a csapat, pontosabban Onderon népe, "csupán" Dooku nyilvánvalóan hamarosan megérkező seregét kell lenyomniuk, így az akcióért siránkozóknak is kedvére tesznek. Különben épp az ilyen részek teszik sokszínűvé a sorozatot. Én legalábbis baromira unnám, ha évadonként 22 részen keresztül kellett volna csatázó droidokat, klónokat, űrhajókat és Jediket néznem. Ez nem csak erről szól, hanem egy korszak részletének bemutatásáról, amiben ne adj isten szerepet kap egy bolygó minimális harccal való felszabadítása, némi politikai töltet, esetleg karakterfejlődés.

 

Steela remek vezetőnek tűnik, a csapat jól járt vele a forrófejű testvére helyett. Tandin pálfordulása volt még baromi szimpatikus, ahogy a nép valós érzelmeinek kihangsúlyozása is. Ettől az új taktikai droidtól nem tudom, miért kellett volna hanyatt esnem (Dooku előző részbeli beharangozója alapján), semmi érdekeset nem tett, tipikus megfélemlítéssel és fájdalommal manipuláló programozást kapott.

 

A "szerelmi" szállal nem tudom, mi van már... Ha Lux és Ahsoka közt akarnak valami hihető románcot kialakítani, akkor nagyon nem jó úton járnak. A 4-ből 3 rész már eltelt, ami idő alatt annyival lettem okosabb, hogy a lánynak nem közömbös Lux, ám fordítva ez már kevésbé igaz, mint ahogy arra a korábbi évadokban utaltak. Lux vonzódását Steela iránt gyakorlatilag lehetetlen nem észrevenni (különben az Ep2-es Anakin-Padmé utalás bejött). Ha ezek után - a tippem szerint csatározással zajló - záró részbe belerőltetnek valami hihetetlen baromságot, akkor morcos leszek. Akkor még inkább, ha semerre nem halad tovább a szál, és ennyiben hagyják, hogy a következő évadban megint visszatérjen Lux egy "villámrandira", így megoldva, hogy Ahsokának csak a sorozat végén kelljen összejönnie vele... a lényeg, hogy konkrét utalást akarok végre a sorsának irányvonalára, mert ez a bizonytalanság marha idegesítő. :roll:

 

Kiemelném a látványt, ami ezúttal különösen bejött. Kissé áthatotta egyfajta 300/Spartacus jellegű képregény-feeling, ami sokat dobott a hangulaton.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel a szerelmi szállal én sem vagyok megelégedve. Mármint, tetszik, meg minden, de remélhetőleg nem a következő részben óhajtják összecsapni az egészet, mert az úgy elég snassz lenne. Egyébként idáig az egész Onderon szálra igaz, hogy rengeteg lehetőség rejlik benne ahhoz, hogy valami gigász eposz váljék belőle, még a játékidő is megvan rá, hiszen ott van az Umbara szál is, ami szintén négy részes volt. Igaz, itt sokkal több mindent akarnak kibontani, karaktereket, testvérharcot, szerelmi szálat, a lázadás morális kérdését, a királydrámát, ebbe még valami ütős akciót is csempészni. Annyi mindent akar egyszerre és talán lehetősége is lenne rá, de valahogy nem él vele. Ettől függetlenül jó ez a szál, csak végig ott lebeg a néző előtt az, hogy akár milyen is lehetett volna. (Legalábbis nálam.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, nekem is hiányérzetem volt minden egyes rész végén, de nem tudnám mondani egyik epizódra sem, hogy rossz lenne, még a War on Two Fronts is tetszett. Az Umbara-kvadrológia egy mestermű volt, kár ezzel a szállal összehasonlítani. Amit ott láttuk, az a megtestesült Klónháborúk :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az eddigi három közül ez volt messze a leggyengébb, és remélem ezt a minőség romlási tendenciát megszakítják a következő részre.

Annyi pozitívumot el tudok mondani hogy már legalább az ambushok kinéznek valahogy, bár mégjobb lett volna ha nem mindenki egy tetőről lövöldözik.

Viszont ami utána jött: Gerrera kisasszony egyenest a roncsokon állva tart beszédet, ennyi erővel akár leülhettek volna piknikezni is, mályvacukrot pirítva a lángoló droidokon.

Aztán a semmiből megjelenik egy tábornok azzal az egyetlen céllal, hogy legyen majd valaki, aki egy pálfordulás után kihúzza a lázadókat a nyakig érő ürülékből. A nagy taktikai droid teljesen hasznavehetetlen volt, tulajdonképp azt sem tudja ki ellen harcol.

Majd jön a nagy dilemma hogy "se emberünk se időnk nincs megmenteni mindkettőjüket", erre mi lesz a vége? Ugyanakkor mentik meg mindkettőt, komolyan mintha 2 külön író írta volna. És a mentőakciót még nem is említettem: 4-en bemennek a tömegbe majd közelről leszednek két droidot, dobnak két füstgránátot, egy-két EMP-t, berohannak a foglyokért aztán lesz ami lesz. Valóban hatalmas terv.

És ha már ott vannak a királytól 2 lépésre miért nem kínálják meg egy kis lézerrel, hisz azt már korábbról tudjuk, hogy egyszer már megpróbálták megölni.

Végezetül B-2-ek meg csak úgy hagyják magukat bekeríteni, miközben a hiper-szuper taktikai droid is csak les, hogy mivan? Ott azonnal le kellett volna mészárolni mindenkit aki csak lélegzik és nem visel koronát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel a HSZ -el értek a legjobban egyet. A droidokat itt kb. tényleg konzervként használják, se reakció idő, sem fejlődés, egyszerűen tök mindegy, hogy Battle Droid, vagy legjobban félt Testőrök, két lövés és elhullanak. Jó, persze az új vezető tele van szép rajzokkal és jól néz ki. De ettől függetlenül, úgy lekaszáltatta volna a tömeget és a lázadó tábornokot, hogy csak úgy fütyül, szerintem 3-4méterről azok a droidok simán fejbe lövik a királyt fogva tartó lázadót.... Zavaró, hogy ilyen butának állítják be az ellenséget és ezáltal teszik számomra érdemtelenné a harcokat és az emberi veszteségeket. Láttuk már pár részben, hogy azért a droidok is képesek nagy károkat és nagyon sok klónt kiirtani. Erre kaptunk 4db impotens magna guard-ot, akik ezen rész alapján nem, hogy testőrnek, de még nehezéknek sem valók....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként most hogy képbe jött a szuper taktikai droid és Tandin tábornok, Okalin nem igazán jutott szóhoz, én észre sem vettem, hogy szerepelt ebben az epizódban. :)

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyi mindent akar egyszerre és talán lehetősége is lenne rá, de valahogy nem él vele. Ettől függetlenül jó ez a szál, csak végig ott lebeg a néző előtt az, hogy akár milyen is lehetett volna. (Legalábbis nálam.)

Ezzel nagyjából én is így vagyok. Leginkább az Ahsoka-Lux száltól vártam többet 3 rész után, olyan szinten, hogy körvonalazódjon, mi is vár rájuk. Láthatóan elindult valami a Heroes On Both Sides-ban, ami aztán úgy ahogy, de folytatódott, A Friend In Needben, majd A War On Two Fronts-ban... az utóbbi 2 részben viszont jóformán egy helyben toporognak, ami sajnos kihasználatlan időpazarlás. Így odavész a fokozatosság lehetősége... ha lesz valami köztük (ebben a szálban már ki merem zárni ennek lehetőségét), ha nem, nem ártana folyamatosan adagolni a nézőnek, így viszont az egyébként is magas elvárásokat támasztó zárórészre hárul a feladat, hogy épkézláb irányvonalat mutasson a jövőjükre nézve, amire nem túl valószínű, hogy elég idő lesz. Szerintem egyszerűen csak elválnak egymástól Onderon felszabadulása után, majd a 6. évadban újra találkoznak, így viszont a már említett bizonytalansággal idegesítenek. Persze tudom, ez talán engem foglalkoztat leginkább, míg mások inkább néznék a zúzós csatákat, ettől függetlenül remélem, Filoni tudja mit miért csinál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.