Ugrás a kommentre

5x04 - The Soft War


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Tudod, hogy az első két rész nagyon tetszett az eddigi 3 Onderonos részből. :) Vagy úgy érted, hogy egyben a 3. is jobb? Majd teszek akkor egy próbát.

Talán így lesz, de persze nem garantálom. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hú, de jó rész volt ez is. Megmondom őszintén nekem már nem is hiányoznak a klónok vs droid csaták. Denduop király hatalmas figura, hogy megörült a Jedik jelenlétének. Saw kicsit forrófejü de bátor harcos és igaz szívü. Ő adta meg az utolsó löketet az addig is már az átállást fontolgató tábornoknak(tehát nem Saw szavaira állt át, főleg hogy látta hogy még gyilkosságra is képes az új király). Az sem nagy ördöngösség hogy ezeket a droidokat simán kinyírják. Ezek agyatlan gépek ,semmi több, csak a nagy számuk teszi őket félelmetessé. A B 2-est is egy lövéssel el lehet intézni. A tank pedig olalra nem tud lőni sem lefele, így azt is könnyen ki lehet iktatni. A Magna Guardok meg főleg nem érnek semmit hisz nem tudnak lőni. Egy gyerek lelövi őket egy stukkerral.

Az Ashoka-Lux ügyet újragondolva itt már nyilvánvalóüvá válik hogy Steela lesz Lux nője és nem lesz Ashoka és közte semmi. ami persze nem baj. Az erőteres guillotine jó ötlet volt. Az is teljesen egyértelmű hogy nem lehet a tömegbe lövetni mert azzal a szepik ellen fordul a nép. A taktikai droidot is rendet tenni küldték de nem úgy hogy tömeggyilkosságokat kövessen el, hanem találjon ki egy hatékony taktikát a gerillák ellen. Ezért nem lötek a B 2-esek. Kiváncsi vagyok hogy fog folytatódni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

 

Már rég óta szúrja a szemem... Ahsoka semmi esetre sem Ashoka. Nem vagyok nagy angolos, de az "sh" tudtommal az "s" hangnak felel meg, nem az "sz"-nek. Csak hogy tisztában legyünk vele így az 5. évad tájékán. Ez nem csak Frenkie-nek szól, mivel többektől is láttam már... és még véletlenül sem kekeckedi akarok, mielőtt valakinek megfordulna a fejében.

 

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

 

Már rég óta szúrja a szemem... Ahsoka semmi esetre sem Ashoka. Nem vagyok nagy angolos, de az "sh" tudtommal az "s" hangnak felel meg, nem az "sz"-nek. Csak hogy tisztában legyünk vele így az 5. évad tájékán. Ez nem csak Frenkie-nek szól, mivel többektől is láttam már... és még véletlenül sem kekeckedi akarok, mielőtt valakinek megfordulna a fejében.

 

ON

A számból vetted ki a szót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ásóka! :evil:

 

Dzséjt: Ezt jól leírtad, de vajon a lázadók annak tudatában voltak, hogy a szeparatisták számára a király feláldozható? Mert csak ebben az esetben lenne racionális a király "lek@kilása" az akció közben...

Ha nem is tudták, valamit sejthettek. Ugye volt már egy merényletkísérlet ellene, ezt azonban nem követte komoly megtorló akció. Márpedig azért a zsarnok uralkodók nem azok a megbocsátó félék, hogy elnézzék az életükre törést. Vagyis valakit ott magas körökben marhára nem érdekel, hogy Rash él vagy hal. Ráadásul Ahsokáéktól is kaphattak felvilágosítást (például Wat Tambor esete), hogy a Konföderáció mennyire értékeli a "szövetségeseit". És Lux is beszámolhatott egyről s másról, elvégre az anyját a szeparatisták ölték meg, akiket a hölgy támogatott és egyetlen bűne az volt, hogy békét akart. Ezek után nem nehéz levonni azt a konklúziót, hogy Dooku nem sokra becsüli a bábjait.

De ha még nem is sejtették ezt - amit én személy szerint a fentiek ismeretében kétlek -, a szituáció továbbra is nehezíti egy ilyen élő pajzs helyzet fenntartását. Ugye a végére négy lázadó maradt plusz Dendup. Egynek mindenképpen Rash-t kell sakkban tartani, egynek Dendupot védelmezni. A maradék kettőnek pedig valahogy biztosítania kell, hogy ne kerüljön senki a hátuk mögé és hozza őket a következő két helyzet egyikébe vagy mindegyikébe:

A) Nyakon csípik Dendupot és a fagyi visszanyal. Onnantól kezdve feláll a "ha nem engeditek el Rasht, Dendup agya hamuvá lesz" helyzet, és ezt demonstrálásul itt-ott belelőhetnek az öregbe, eltörhet pár csontja.

B) A Rash-t fogva tartót szimplán hátba lövik lézerrel vagy kábító sugárral.

Nyilván mindkettő kockázattal jár, de háború van, minden lőfegyveres szituáció kockázatos ilyenkor.

Viszont két ember ezek kivédésére, pláne abban a helyzetben kevés. Ugyanis nemcsak nagyszámú ellenség volt ott, hanem körbevették őket. Vagyis már eleve a hátukba kerültek, meg melléjük, ami rosszabb, föléjük is. Túl sok irányból nyújtottak tiszta célpontot, voltak védtelenek. Kalaninak pedig rendelkezésére állt a fenti két taktika, de volt még kettő. Apellál a lázadók bajtársiasságára és egyszerűen megfenyegeti őket, és nyomatékosítás címén lelövi a biztosító emberek egyikét, aztán közli, hogy a következő Dendup lesz. A másik, hogy elkezdi a tömeget lövetni.

Ellenben a lázadóknak mi volt? Reménykedhettek benne, hogy a szepiknek elég fontos Rash és aztán valahogy felszívódhatnak a - nyilván - ellenkező királlyal (az elengedése ezen a ponton már nem lett volna opció, hiszen abban a pillanatban, hogy a király nincs a célgömb és a lázadók között, lézereső kezd hullani). Amennyiben ez utóbbi megtörténik, korábban vázoltam a lehetséges következményeket.

 

Érdemes megfigyelni Tandin tábornokot. Ő ugye megfelelő létszámú emberrel bírva képes volt biztosítani a szituációt. Míg ő pajzsként tartotta Rash-t, az emberei sakkban tartották a droidokat, így azok nem tudták megtenni a fent említett ellenintézkedéseket. Persze a tábornok tisztában volt azzal is, hogy amint a lázadók elmentek és ő lazít a szorításon, halottak, ezért is döntött úgy, hogy a szorítás feloldása egyben a katonái elbocsájtása is, így legalább őket megmenthette. Onnantól persze Tandin percei meg voltak számlálva (amikor a droidekák begördülnek, nekem olyan érzésem van Kalani mutogatása és testtartása alapján, hogy Rash akár pajzs, akár nem, lövetni fog). Csak mázlijára ott volt Ahsoka.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én pontosan ezért nem értem, hogy mi a fr*ncnak kellett Steelának odaállnia közvetlen a droidok elé. Egy háztetőről ugyanígy leszedhette volna a Magnákat, aztán fedezhette volna a társait, amíg kimentik Dendup-ot...bocs rosszul fogalmaztam. Értem, hogy miért így volt, mert a Tandin átállásának meg kellett lennie, csak marhára idegesít, hogy ilyen hülyeséget képesek voltak megírni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, egyrészt, a lázadók még nem taktikai zsenik és mint minden ember, hibázhatnak (és ez az akció már akkor el lett cseszve, amikor kitalálták, hogy Dendupot a placcon fogják kiszabadítani: kis létszámmal, nyílt terepen?). Hülyeség azt várni, hogy mindig minden tökéletes legyen. Másrészt: háztetőről? :pfff: Egy, füstgránátot használtak, vagyis ha távol marad a hölgy, semmit sem látott volna. Olyan fontos dolgokat sem, mint a célpontok, amik - javíts ki, ha tévednék - elég fontosak a céllövészeten. :) Kettő, még a valóságban, a golyóval - ami ugye mozgásban "láthatatlan" - operáló orvlövész is hamar kiszúrható, ha túl sok lövést ad le egymás után a lövész. Egy lézersugárral operáló orvlövész egyetlen lövés után kiszúrható. Ezután a droidok szépen felsorjáznak az emeletre és nagyon sok pici darabra lövik széjjel Steela csini hátsóját. Akinek ugye nincs sok menekülési útvonala, hiszen egy háztetőn van. Könnyű a hátába kerülni, bekeríteni és megölni. Ha pedig egy tank szúrja ki, nos...

http://www.youtube.com/watch?v=XY61XmDJ-1w

Nincs olyan stratégia a világon, amiben egy orvlövész hathatós fedezetet tudna biztosítani, kivétel persze az amerikai akciófilmekben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, egyrészt, a lázadók még nem taktikai zsenik és mint minden ember, hibázhatnak (

Ahhoz képest eddig elég jól megállták a helyüket taktika terén.

 

és ez az akció már akkor el lett cseszve, amikor kitalálták, hogy Dendupot a placcon fogják kiszabadítani: kis létszámmal, nyílt terepen?).

Pontosan ezért kellett volna alaposan átgondolniuk mindent, és gondoskodniuk valakiről, aki legalább jelképes fedezetet tud biztosítani nekik, még ha a megvalósítás közben nem is ért volna sokat..

 

Másrészt: háztetőről? :pfff: Egy, füstgránátot használtak, vagyis ha távol marad a hölgy, semmit sem látott volna. Olyan fontos dolgokat sem, mint a célpontok, amik - javíts ki, ha tévednék - elég fontosak a céllövészeten. :) Kettő, még a valóságban, a golyóval - ami ugye mozgásban "láthatatlan" - operáló orvlövész is hamar kiszúrható, ha túl sok lövést ad le egymás után a lövész. Egy lézersugárral operáló orvlövész egyetlen lövés után kiszúrható.

Leszedi a Magnákat, Lux eldobja a füstgránátot, kiszabadítják Dendupot, és menekülőre fogják. Lehet, hogy Steela nem látta volna, hogy mi zajlik a füstfüggöny mögött, de a droidok sem láttak tőle, és ha kilépnek a füstből egyből elkaphatta volna őket. Másrészt leszedhette volna azokat a B2-eseket is, amik nem a füstben ácsorogtak, hanem a tömegből masíroztak elő, és bekerítették a mentőalakulatot. Ez lett volna a körülményekhez képest legjobb terv, minden hibájával együtt. Vagy legalábbis egy épkézláb terv lett volna, nem egy ilyen öngyilkos, fejest ugrás a sekély medencébe.

 

Ezután a droidok szépen felsorjáznak az emeletre és nagyon sok pici darabra lövik széjjel Steela csini hátsóját. Akinek ugye nincs sok menekülési útvonala, hiszen egy háztetőn van. Könnyű a hátába kerülni, bekeríteni és megölni. Ha pedig egy tank szúrja ki, nos...

Ez világos, nem is arról van szó, hogy azt hiszem, hogy ez a taktika jobban bevált volna, hiszen az akció kudarcra kellett hogy legyen ítélve. Arról van szó, hogy az író csapat szerintem összecsapott, trehány munkát végzett. Mi különbség lett volna aközt, ha Steelát a tetőn kerítik be, és aközt ami történt? Végkimenetel szempontjából semmi. Nyilván ugyanígy megadta volna magát. Akkor miért nem csinálták ezt? Mert magyarán megmondva az írók sz*rtak bele, hogy mennyire bárgyú a sztori, amit kisajtoltak magukból.

 

Nincs olyan stratégia a világon, amiben egy orvlövész hathatós fedezetet tudna biztosítani, kivétel persze az amerikai akciófilmekben.

:facepalm: Lehet, hogy ezzel újat mondok, de a TCW egy amerikai akció rajzfilmsorozat.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahhoz képest eddig elég jól megállták a helyüket taktika terén.

Tényleg nagyon jól, végül is az első érdemi akciójuk során kis híján lemészárolták a komplett lázadást. Ez tényleg boldogulás a javából. :)

 

Pontosan ezért kellett volna alaposan átgondolniuk mindent, és gondoskodniuk valakiről, aki legalább jelképes fedezetet tud biztosítani nekik, még ha a megvalósítás közben nem is ért volna sokat..

:facepalm: Jelképes fedezék, még ha nem is ér el vele semmit. Ezt átgondoltad? Mert ha csak jelképes, ami amúgy sem ér semmit, akkor nem ugyanott vagyunk? Magyarán, ugyanúgy nincs fedezetük, viszont legalább lenne egy bónusz halottjuk. Arról nem beszélve, hogy idejük sem volt nagyon gondolkodni, mivel ment a tik-tak.

 

Leszedi a Magnákat, Lux eldobja a füstgránátot, kiszabadítják Dendupot, és menekülőre fogják.

Nem tudom, hogy a te verziódban mi történik, de az enyémben pont ez. :)

 

Lehet, hogy Steela nem látta volna, hogy mi zajlik a füstfüggöny mögött, de a droidok sem láttak tőle, és ha kilépnek a füstből egyből elkaphatta volna őket. Másrészt leszedhette volna azokat a B2-eseket is, amik nem a füstben ácsorogtak, hanem a tömegből masíroztak elő, és bekerítették a mentőalakulatot. Ez lett volna a körülményekhez képest legjobb terv, minden hibájával együtt. Vagy legalábbis egy épkézláb terv lett volna, nem egy ilyen öngyilkos, fejest ugrás a sekély medencébe.

Ez ugyanúgy kudarcra ítélt terv. Nem tudom, neked miért jobb egy olyan terv, amiben elfogják és kivégezhetik őket, mint egy olyan terv, amiben elfogják és kivégezhetik őket. Mert ez a terv, amit itt vázoltál, legalább olyan elcseszett, mint amit megpróbáltak végrehajtani, elvégre csak egy jelentéktelen, de legalább több áldozatot követelő módosítás van benne: Steela máshol van. Meg lőjön bele a tömegben masítozó B2-esekbe? És ha civileket talál el? Az biztos sokat segített volna a lázadók megítélésében. Nem utolsó sorban, a mesterlövész puskák nem gyorstüzelő ágyúk, B2-esből viszont rohadt sok volt, aligha tudta volna őket időben lekapkodni a droidekák, magnák és B1-esek mellett.

 

Ez világos, nem is arról van szó, hogy azt hiszem, hogy ez a taktika jobban bevált volna, hiszen az akció kudarcra kellett hogy legyen ítélve.

Tehát egy taktika, ami kudarcra van ítélve sokkal jobb, mint egy taktika, ami nem működik. Aucs... :pfff:

 

Mi különbség lett volna aközt, ha Steelát a tetőn kerítik be, és aközt ami történt? Végkimenetel szempontjából semmi.

Aucs 2... :roll: Hát akkor meg? Ergo azon lovagolsz, hogy az írók írtak egy akciót, ami el van batyarintva az alapjaitól, ahelyett, hogy írtak volna egy akciót, ami az alapjaitól van elbatyarintva. Világos, tényleg jobb, ha az ágyban nem szexelek, mintha a pamlagon nem szexelnék. :D

 

Lehet, hogy ezzel újat mondok, de a TCW egy amerikai akció rajzfilmsorozat.

Ami a keretein belül megpróbál viszonylag reálisan működni. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan ez a bajom, hogy az írók is úgy álltak hozzá , hogy ha már meg kell buknia az akciónak, akkor tökmindegy, hogy hogyan bukik meg. Pedig rohadtul nem mindegy, hogy a lázadók terve abszolút ostoba, és az átgondolatlan, vagy legalább látszik rajta, hogy megpróbáltak valami olyannal előállni, ami maximalizálja a siker esélyét. Persze még a legjobb terv sem garantálja a sikert, de legalább látszik rajta, hogy próbálkoznak. Ez a "terv", amit végrehajtottak olyan volt, mintha szándékosan elakartak volna bukni.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdemes megfigyelni Tandin tábornokot. Ő ugye megfelelő létszámú emberrel bírva képes volt biztosítani a szituációt. Míg ő pajzsként tartotta Rash-t, az emberei sakkban tartották a droidokat, így azok nem tudták megtenni a fent említett ellenintézkedéseket. Persze a tábornok tisztában volt azzal is, hogy amint a lázadók elmentek és ő lazít a szorításon, halottak, ezért is döntött úgy, hogy a szorítás feloldása egyben a katonái elbocsájtása is, így legalább őket megmenthette. Onnantól persze Tandin percei meg voltak számlálva (amikor a droidekák begördülnek, nekem olyan érzésem van Kalani mutogatása és testtartása alapján, hogy Rash akár pajzs, akár nem, lövetni fog). Csak mázlijára ott volt Ahsoka.

Én is így láttam, és pontosan ez az eseménysor jelentette Ahsoka tettének a súlyát. Ha ő nincs akkor, biztos vagyok benne, hogy rossz irányba fordultak volna az események. Más esetben teljesen felesleges lett volna a Jedi-lány közbelépése, így viszont alapjaiban befolyásolta az eseményeket. Innentől nincs mese, az onderoni konfliktus immár a Köztársaság-Konföderáció szembenállás része.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan ez a bajom, hogy az írók is úgy álltak hozzá , hogy ha már meg kell buknia az akciónak, akkor tökmindegy, hogy hogyan bukik meg. Pedig rohadtul nem mindegy, hogy a lázadók terve abszolút ostoba, és az átgondolatlan, vagy legalább látszik rajta, hogy megpróbáltak valami olyannal előállni, ami maximalizálja a siker esélyét. Persze még a legjobb terv sem garantálja a sikert, de legalább látszik rajta, hogy próbálkoznak. Ez a "terv", amit végrehajtottak olyan volt, mintha szándékosan elakartak volna bukni.

De amit te felvázolsz az sem felel meg kicsit sem annak, amit elvársz. Egy szikrányival sincs benne több értelem, sőt, még kevesebb van benne, hiszen te a lázadók vezérét dobnád oda koncnak. Amit elvársz, az csak úgy kivitelezhető, ha totál máshogy írják meg az EGÉSZ sztorit. :pfff: Nem tapasztalatlan, fiatal lázadók a főszereplők, nem egy padawan a "fő" kiképző, nem egy ilyen város a helyszín, stb. Totál más történetet vársz el, más cselekménnyel, más szereplőkkel, más technikával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy írtam volna meg, hogy Ahsoka mindenkit levág, és elmenekülnek a tömegbe (vicc). :D Egyébként én se értem werebazs-t. Egyébként is messziről, egy füstös helyszínt ahol kb. káosz van és elég sok droid egy mesterlövésznek, azt hogy lehet kontrollálni és biztonsággal "belőni"? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a füstöt ők produkálták, nem? Azt nyilván nem dobták volna el, ha mondjuk Steela mesterlövész képességére apellálnának végig.

Füsttel együtt a kilenc támadóból maradt három a végére. Szerinted füst nélkül mennyi maradt volna? :) Anélkül Dendupig sem jutnak el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egyedül azt nem értem, miért óvatoskodnak a Szepik!? A droidok nem okosak, nem gyorsak, nem gondolkodnak. Két dolog miatt nyernek csatát. Az egyik a morál hiánya, beküldöd őket és hiába vesztes a csata, akár az utolsó chipig, is de harcolnak, parancs szerint. Ezáltal lelketlenek és nem tisztelik az emberi életet. A másik a túlerő, ha én egy bolygót vissza akarok szerezni nem egy impotens tábornokot küldök, hanem 4* annyi egységet, vagy keveset, de elitet...

Egy taktikai droid a régi szép időkben simán a tömegbe lő, ha látja, hogy ott egy Jedi, vagy egy menekülő vezető, hiszen a félelem sokkal nagyobb erőt képvisel az ő szemszögéből. Megölet néhány civilt? ÉS akkor mi van? 200 képzelten, darálóba való városival, simán elboldogulnak még a Battle Droidok is. Annyira nem jelentős ez a bolygó és mint kiderült a Köztársaság is sz*rik rá, miért ne lehetne vérfürdőbe fullasztani a kis paraszt lázadást? A terror mindig a gonosz oldal fegyvere volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aham, a volt király kivégzése, az amit a droidok bemutattak az utcán, illetve, mivel nem voltak papírjai az egyik tagnak ezért letartóztatták (3.rész), az nem terror. A beléptető kapu sem erre utal...meg az, ahogy a nép félelemben élt és esténként tilos volt kb. még sz utcára is kimenni... Nem értem, ha a Szeparatisták számára ennyire egyértelmű volt, hogy ez a terület nem érdekelt a Köztársaság számára, miért nem mentek oda és csaptak szét erővel, nem húsvér báb király kell oda, hanem pár drodid vezér, gyorsabb, ésszerűbb, kézben tarthatóbb az egész, a nép így is, úgy is félni fog.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért Flóri, mert Onderon nincs megszállva. Látszólag a Nép választotta vezetők léptek be a Konföderációba. Így aztán itt nincs helye terrornak. Legalább is itt most még nincs helye.

A megszállás ténye megkérdőjelezhetetlen, mint ahogy az is, hogy az új király báb. de a megszálló rezsimnek is bizonyos értelemben támaszkodnia kell a nép támogatására vagy minimum közönyére (tehát nem lázadoznak szüntelen, nincs passzív rezisztencia, sztrájk stb.). Egy tömegbe lövetés súlyosan megrengette volna Rash maradék legitimitását is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én pont ezt hiányolom a régi részek miatt. Ott, ha valami meg volt szállva, akkor meg volt szállva. Egy ilyen, kis jelentéktelen várost új fegyverek tesztelésére, gyakorlásra használtak régen. Tegyük fel, ez a város fontos és gócpont a további harcokban. Akkor pedig az az elmélet rossz, hogy ide elég volt új, harcokban tapasztalatlan droidokat küldeni, akik simán elveszítik a küzdelmeket. Most akkor melyik? Ez a fontos terület? Akkor mire fel a béna egységek, meg miért egy ilyen semmirekellő tábornokot küldenek? Ha fontos, akkor megszállom a bolygót, kiirtom az ellenállást, fejek karóra és kuss van. Ha nép azt látja, hogy a képzett, kitanított gerillák a város körül rohadnak, szerintem mindenki visszavesz.

 

Lehet rájöttem mi a gond ezzel a szállal, a rész címét, ha magyarosan fordítjuk, akkor puhap*csűek háborúja...így máris több értelme van az egésznek! :)

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én pont ezt hiányolom a régi részek miatt. Ott, ha valami meg volt szállva, akkor meg volt szállva. Egy ilyen, kis jelentéktelen várost új fegyverek tesztelésére, gyakorlásra használtak régen. Tegyük fel, ez a város fontos és gócpont a további harcokban. Akkor pedig az az elmélet rossz, hogy ide elég volt új, harcokban tapasztalatlan droidokat küldeni, akik simán elveszítik a küzdelmeket. Most akkor melyik? Ez a fontos terület? Akkor mire fel a béna egységek, meg miért egy ilyen semmirekellő tábornokot küldenek? Ha fontos, akkor megszállom a bolygót, kiirtom az ellenállást, fejek karóra és kuss van. Ha nép azt látja, hogy a képzett, kitanított gerillák a város körül rohadnak, szerintem mindenki visszavesz.

 

Lehet rájöttem mi a gond ezzel a szállal, a rész címét, ha magyarosan fordítjuk, akkor puhap*csűek háborúja...így máris több értelme van az egésznek! :)

 

Minél több ártatlant ölsz meg annyival többen lázadnak majd ellened. Terrorral soha semmikor nem mentek semmire hosszú távon. Minden diktátor egyszer megbukik.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minél több ártatlant ölsz meg annyival többen lázadnak majd ellened. Terrorral soha semmikor nem mentek semmire hosszú távon. Minden diktátor egyszer megbukik.

Így van, ezt a történelem sokszor igazolta. Azért a szeparatisták sem idióták, sőt, nagyon jó, hogy ilyen politikai manővereket is bemutatnak a sorozatban, így az egész életszerű lesz. Persze 4X20 perc alatt nem lehet hosszan kifejteni a dolgokat (a valóságban a nép meggyőzésénél azért több kell, mint pár nap robbantgatás), de így is nagyszerű képet kapunk Onderon helyzetéről.

 

Ma megnéztem az eddigi három részt újra, jó minőségben, és azt kell hogy mondjam, talán még jobban tetszett, mint eddig. Legalábbis a 2. és 3. rész nagyon rendben van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De amit te felvázolsz az sem felel meg kicsit sem annak, amit elvársz.

 

Ácsi! Én nem azt vártam, hogy az történjen, amit felvázoltam. Az csak egy példa volt, amit a hasamra csapva írtam, hogy hogyan lehetett volna jobban megírni ezt a jelenetet. Biztos vagyok benne, hogy lett volna sokkal jobb megoldás annál, amit mondtam, ami ugyanígy megbukhatott volna. Meg lehet írni egy eleve kudarcra ítélt, amatőr mentőakciót jól is meg rosszul is. És hogy valami jól van-e megírva vagy rosszul, ahhoz semmi köze, hogy mennyire "valósághű" vagy hihető. Ez a mentőakció nem azért volt összecsapott, mert a szereplők amatőrök, hanem mert az írók voltak trehányak.

 

Egy szikrányival sincs benne több értelem, sőt, még kevesebb van benne, hiszen te a lázadók vezérét dobnád oda koncnak.

 

Elárulnád, hogy mégis mi a fr*nctól lett volna Steela nagyobb veszélyben, ha egy tetőről lövöldöz, annál, mint hogy besétált a droidok közé? Egy szereplő mindig akkora veszélyben van, amekkorába az írók teszik, nem akkorában, mint amekkorában egy valódi személy valós helyzetben lenne. A TCW eddig is vígan el volt hollywood-i taktikákkal és ezután is számíthatunk rá. Simán megírhatták volna úgy, hogy Steela kilő egy B2-est, aztán néhány kommandós droid elfogja, és leviszi a térre a társai közé, hogy aztán nyilvánosan kivégezzék, ahogy azt az epizódban is tervezték. Történet szempontjából van különbség? Nincs. Karakterek szempontjából annyi, hogy a pontosan 0% esélyű öngyilkos fejestugrás helyett adtak 0,0001% esélyt a sikerre. Az igazi különbség az írás. Arról ami végül az epizódban történt üvölt, hogy az írók tettek magasról az egészre.

Ez egyébként nem csak a mentőakcióra, hanem az egész szálra is igaz. Amit felvázoltak, hogy Rash puccs útján került hatalomra, még a háború elején és hogy a lakosság egyáltalán nem támogatja, összeegyeztethetetlen azzal, amilyen meggyőződéses szeparatista Mina Bonteri volt. Egész egyszerűen nincs így értelme az egész sztorinak. Megírhatták volna ezt úgy, hogy Dendup és a bolygó lakosságának a többsége Minához hasonlóan kezdetben hitt abban, hogy a CIS egy jobb állam lehet, mint a Köztársaság, aztán szépen fokozatosan kiábrándultak belőle. Droidok jöttek, hogy "védelmezzék őket", a parlament ugyanolyan korrupt, mint a köztársasági szenátus stb stb. Aztán utolsó cseppként Lux-nak sikerül értesítenie az öreg királyt, arról, hogy az anyját Dooku ölette meg. Dendup ezt hallva megpróbál kilépni a CIS-ből, de mielőtt egy szót is szólhatna félreállítják, mert a droidok lehallgatták a beszélgetését Lux-al, Dooku a helyére ülteti Rash-t, és még több droidot küld a bolygóra, kiprovokálva ezzel a Steela-féle lázadást. Ez lett volna, egy értelmes és érdekes kerettörténet a szálnak, és ugyanúgy el lehetett volna mondani négy mondatban, mint ezt az átgondolatlan, értelmetlen maszlagot, amit kreáltak helyette. Akkor miért nem? Mert az írók lusták voltak egy icipicit megerőltetni a fantáziájukat.

 

Aham, a volt király kivégzése, az amit a droidok bemutattak az utcán, illetve, mivel nem voltak papírjai az egyik tagnak ezért letartóztatták (3.rész), az nem terror. A beléptető kapu sem erre utal...meg az, ahogy a nép félelemben élt és esténként tilos volt kb. még sz utcára is kimenni... Nem értem, ha a Szeparatisták számára ennyire egyértelmű volt, hogy ez a terület nem érdekelt a Köztársaság számára, miért nem mentek oda és csaptak szét erővel, nem húsvér báb király kell oda, hanem pár droid vezér, gyorsabb, ésszerűbb, kézben tarthatóbb az egész, a nép így is, úgy is félni fog.

 

Onderon elméletileg önként állt a Szepikhez, tehát egy bizonyos látszatot fenn kell tartani. A kijárási tilalmat, meg az igazoltatást rá lehet fogni a "terroristák" jelentette veszélyre. De annak bizony előbb-utóbb híre menne a CIS bolygókon, hogyha Onderon belelőnek a tömegbe és nyílt terrorral irányítják a bolygót. Az pedig nem tenne jót Dooku megítélésének (hiszen ő a korrupt Köztársaság ellen harcoló idealista a Szepi közvélemény számára), ami pedig Sidious terveire volna kedvezőtlen hatással, hiszen ha már a saját népe is Dooku ellenfordul, akkor már nem lehet sokáig elhúzni a háborút.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Idáig bírtam... :facepalm::pfff::roll: Nem elég, hogy ellentmondasz önmagadnak, még hülyeség is.

Egész pontosan miben is? Hihetetlen sztorikat is lehet jól megírni. Maul-al bizonyították. Valósághűségnek meg vagy van helye egy sztori világában vagy nincs. Egyiknek sincs köze az írás minőségéhez.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy jó sztori attól jó, hogy elhiszed. És akkor hiszed el, ha az író jól írja meg a történetet és a cselekményt. Jelen esetben nem hiszed, hogy amit láttunk, az lehetséges, ezért kardoskodsz amellett, hogy az rossz sztori, és aztán kijelented, hogy a hihetőségnek semmi köze a jó sztorikhoz. Akkor ezek szerint Niels Horgerson is leereszkedhet ultrahangpallost lengetve az égből Süsü hátán, aki természetesen térhajtóművel a farka végén vágtat be a harctérre egyenesen a siklópályáról, az is jó sztori lesz, csak legyen valami csak általad ismert logika és mérce alapján jól megírva. Csak azt tudnám, hogy ha kivonjuk a hihetőséget az egyenletből, milyen nyakatekert elmélet szerint lehet jó egy sztori.

 

Maul sztorija tényleg nagyon jól meg van írva, leszámítva azt az apróságot, hogy még mindig nincs megválaszolva a legnagyobb kérdés: hogyan élhet még mindig? Amíg erre a kérdésre nem kapunk választ, azzal a sztorival lesz egy aprócska bibi: hihetetlen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy jó sztori attól jó, hogy elhiszed. És akkor hiszed el, ha az író jól írja meg a történetet és a cselekményt. Jelen esetben nem hiszed, hogy amit láttunk, az lehetséges, ezért kardoskodsz amellett, hogy az rossz sztori, és aztán kijelented, hogy a hihetőségnek semmi köze a jó sztorikhoz. Akkor ezek szerint Niels Horgerson is leereszkedhet ultrahangpallost lengetve az égből Süsü hátán, aki természetesen térhajtóművel a farka végén vágtat be a harctérre egyenesen a siklópályáról, az is jó sztori lesz, csak legyen valami csak általad ismert logika és mérce alapján jól megírva. Csak azt tudnám, hogy ha kivonjuk a hihetőséget az egyenletből, milyen nyakatekert elmélet szerint lehet jó egy sztori.

Maul sztorija tényleg nagyon jól meg van írva, leszámítva azt az apróságot, hogy még mindig nincs megválaszolva a legnagyobb kérdés: hogyan élhet még mindig? Amíg erre a kérdésre nem kapunk választ, azzal a sztorival lesz egy aprócska bibi: hihetetlen.

 

Totálisan félremagyarázod, amit mondok és kevered a beleélést a hihetőséggel. Egy sztori nem akkor van jól megírva, ha hihető. Akkor jó ha a néző beleéli magát, az pedig akkor következik be, ha magával ragadja, ÉLVEZI azt amit lát. Szóval igen ez a Niels Horgerson Süsü háton is lehet jó sztori. Meg lehet jól írni. Attól még, hogy abszurd és hihetelen, nem jelenti, hogy nem lesz élvezhető. Ugyanez a helyzet a Maul sztorival. Hihetetlen? Eléggé. Befolyásolta ez a "Revenge" és a "Revival" élvezhetőségét? Alig-alig.

 

Véletlenül sem arról van szó, hogy nem hittem el a látottakat. Arról van szó, hogy ebben a tálalásban nem tetszett, nem tudtam beleélni magam, és elmondtam egy alternatívát, amiben talán-esetleg jobban élveztem volna. Nem értem miért kezeled ezt úgy, mintha tényekről beszélnénk. Ha félreérthető voltam elnézést kérek, és ezúton jelzem, mindenki másfelé is hogy amikor ilyesmikről beszélek, hogy "jobb lett volna ha ezt-meg-azt máshogy csinálják meg", az mindig az én szubjektív véleményem. Eddig azért nem jeleztem, mert azt hittem, teljesen nyilvánvaló.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.