Ugrás a kommentre

5x05 - Tipping Points


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Eleve egy háborúban hadászati feladatokat ellátó szervezetté lett. Próbálnak morálisan tiszták maradni, de ez egyre nehezebben sikerül. Lásd ezt a szálat.

 

Tudom én, hogy muszáj volt, de attól még nem lesz kisebb disznóság. Abból a szempontból pedig kifejezetten tetszik, hogy mutatja hogy Anakin és a Jedik mennyire "elzüllöttek". :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetlen dolog volt, ami valóban megragadta a kíváncsiságom, hogy mégis mivel fizetett Anakin Hondo-nak? Ezt ugye Ahsoka is megkérdezte, de csak annyit válaszolt a vén űrkalóz, hogy "bő kézzel". Csaknem "fűszer"-t kapott fuvardíjként? Mert az azért durva lenne, vészhelyzet ide-vagy-oda. Már akkor is túlzásnak éreztem, hogy droggal fizessenek egy bűnözőnek, amikor Dooku-t akarták megvenni tőle. De Anakin-ból kinézem, hogy képes ilyen disznóságra "a cél érdekében".

Hát, nem tudom... pedig elég valószínű a fűszer. Ők nem sokra mennek a kreditekkel, így Anakin sok mással nem tudott volna fizetni. Az mennyivel jobb, ha pénzt ad nekik a Jedi? Ha annyira kell nekik, Hondóék ugyanúgy fűszert vesznek belőle. Az eredmény ugyanaz. Így legalább megmenekült néhány ártatlan ember és egy padawan... a Jedik erkölcsi tisztaságának hiányát pedig ez esetben nem Anakinnak kezdeném felróni, holott nem épp kedvenc Jedim a srác.

 

Várható volt, hogy a történet végén meg fog halni valamelyik nagyobb karakter is, azt hittem Saw lesz az, de így, hogy Steela lett, egyértelművé tették számomra Ashoka és Lux jövőbeli sorsát. Végignéztem az ominózus csók jelenetet és Ashoka arcán nem véltem felfedezni igazi boldogságot; mikor Lux felül, "megveregeti" a vállát, mégis mi mást tudott volna csinálni? Tudja, hogy Lux csak barátként tekint rá, ezért viselkedik ő is úgy, pedig ő többet érez szerintem...

Nagyjából leírtad az én benyomásaimat is, de a végkimenetelt nem mondanám egyértelműnek. Ugyanakkor az is igaz, hogy nem lőttek volna el ennyi műsoridőt egy nem létező románcra, továbbá a halál, mint opció kiesésével nem sok lehetőség marad, ami még a TCW-n belül lezárulna...

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Steela a felkelés vezetője volt, nem egy mezei pocok. Továbbra se értem miért baj, hogy őt nevezte ki. Egyébként is jól láthatóan a frontvonalban Tandin volt a fő irányító.

Steela talán belejött az utóbbi időkben, hogyan kell rajtaütéseket sikeresen végrehajtani, azonban egy ilyen csata teljesen másféle tudást igényel (a harctér melyik részére érkezzen a tartalék, ki maradjon fedezni a visszavonulókat, azok merre menjenek, mikor és milyen úton), ami nem hiszem, hogy meg van egy <20 éves mesterlövészben, ellenben valószínű hogy megvan egy vén róka tábornokban.

Mellesleg a karmester sem hiába, ül a zenészekkel szemben és nem közöttük. Ő onnan baromira nem láthatott át semmi olyat, amivel döntően befolyásolhatta a csata kimenetelét, mivel ő annyi embert irányíthatott amennyit körülötte volt, és ezt egy kicsit pocsékolásnak érzem

Szerintem mindent a Jedik "álltak". A fegyvereket is. ÉS továbbra is tartom, hogy ha nincsenek a Jedik akkor Onderon nem szabadul fel.

Annyiban igazad van, hogy nélkülük, nem szabadult volna fel Onderon, mivel az ötletgazdák ők voltak, és valószínűleg ők is kérték a GAR-t, hogy biztosítson már egy-két fegyvert néhány lázadó számára, viszont az egy percig nem élvezett elsőbbséget, hogy Onderon felszabaduljon, sőt minél tovább nyúltak volna a harcok, annál nagyobb siker lett volna az akció a Jedi Tanácsban

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

viszont az egy percig nem élvezett elsőbbséget, hogy Onderon felszabaduljon, sőt minél tovább nyúltak volna a harcok, annál nagyobb siker lett volna az akció a Jedi Tanácsban

Ezt nem igazán értem...miért lett volna nagyobb siker a több harc ergo több halál? :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt nem igazán értem...miért lett volna nagyobb siker a több harc ergo több halál? :?

Mert annál tovább tartják lefoglalva a droid sereg egy részét, hisz a bolygó elfoglalása átállása egyedül propaganda szempontból hasznos a Köztársaságnak. Nem szabad elfelejteni, hogy itt a jedik csak kihasználták a lázadókat, hisz nem tökmindegy kié Onderon azzal az egyetlen városával és megzabolázhatatlan dzsungelével?

Windu is mondta, hogy ezzel megnyitnak egy újabb frontot, és minél tovább áll az a front, annál tovább lesznek rákényszerítve a droidok, hogy megosszák az erőiket

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, nem tudom... pedig elég valószínű a fűszer. Ők nem sokra mennek a kreditekkel, így Anakin sok mással nem tudott volna fizetni. Az mennyivel jobb, ha pénzt ad nekik a Jedi? Ha annyira kell nekik, Hondóék ugyanúgy fűszert vesznek belőle. Az eredmény ugyanaz. Így legalább megmenekült néhány ártatlan ember és egy padawan... a Jedik erkölcsi tisztaságának hiányát pedig ez esetben nem Anakinnak kezdeném felróni, holott nem épp kedvenc Jedim a srác.

Na jó, de vajon mivel fizettek a fűszerért? Van tán egy titkos alap az ilyen nem publikus ügyletek lebonyolítására a Jediknél is? :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem erről volt szó, hanem a taktikájuk sikeréről. Ez azért durva lenne, hogy embereket áldoznak be csak azért, hogy a csapataik addig is nyugodtabban harcolhassanak... Ráadásul az a "pár" droid összességében nem sokat számított a háború kimenetelét illetően. Ráadásul ha megnézzük, az egész akcióval csak azt érték el, hogy Dooku kivonta a seregeit a bolygóról, ergo növelte a fronton lévő droidok számát. Ha a Jedik nem csinálnak semmit, akkor marad Rash hatalmon, a droidok meg a bolygón. Ezen megfontolás alapján nem biztos, hogy a Köztársaság és a lovagok jól jártak. Éppen ezért szerintem itt nem erről volt szó. Anakin egyébként jól összefoglalja a lényeget az első rész jedi tanács jelentében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ráadásul ha megnézzük, az egész akcióval csak azt érték el, hogy Dooku kivonta a seregeit a bolygóról, ergo növelte a fronton lévő droidok számát.

Pont ezért lett volna stratégiailag ideálisabb, ha a fegyveres konfliktus tovább húzódik, lehetőleg a nélkül, hogy akár egy klónt szakaszt is segítségre bocsájtottak volna

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ez a gondolkodásmód nem illik a Jedikhez, és itt nem ez volt a cél. De mint már említettem, ezt el is mondják az első részben, még találgatni se kell. :)

Az csak a kamu része, hogy a tanács tagjai nehogy rossz lelkiismerettel térjenek aludni este. Ha tényleg érdekelné őket a lázadók sorsa, nem vonakodnának annyira segítséget küldeni. Egyetlen célja ennek a taktikának, hogy a szepiknek 2 szinte teljesen független fenyegetéssel kelljen szembenézniük, és ha a lázadók még így is sikerrel járnak, az már csak a hab a tortán.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez csak morális kérdés. Egy olyan háborúban, ahol a Szeparatisták agresszorok és csak úgy elfoglalnak bolygókat előny szerzés céljából, propagandikusabb egy olyan hír, hogy a helyi lázadó erők, segítség nélkül kiűzték a "gonoszt". Ennek a híre erőt adhat más bolygóknak is, ha ők képesek rá, mi is elven, és kevesebben rinyálnak a Tanácsnak segítségért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont itt nem foglaltak el semmit, hisz az új király szövetséget kötött velük. Szerintem a legtöbb szeparatista bolygó önként lépett be a szövetségbe. Persze az más kérdés, hogy miként tették ezt meg. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt realizáltátok, hogy ebben a részben kis túlzással több ember halt meg mint az egész TCW -ben eddig? :D Egyben megnéztem az egészet szünetek nélkül, és valami fenomenális volt! Steela halála nagyon megérintett így a végén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt realizáltátok, hogy ebben a részben kis túlzással több ember halt meg mint az egész TCW -ben eddig?

Szerintem Umbarán is hullottak szép számmal, és ott úgy, hogy nem is a fő hadszínteret láttuk, mert azt Kenobi tábornok vezette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ugye itt nem a droidok elhullásáról van szó. Kicsit erőltetettnek érzem ezt a dolgot. Ez másképpen drámai mint az Umbara volt. És ez olyan biztos, mint hogy itt ülök. Lehet, hogy téged nem érintett meg amikor a droid hajó egy sortűzzel kiirtott vagy hét lázadót, de engem igen. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ez sokkal jobban megérinti az embert, mint amikor klónok ütköznek meg droidokkal, hiszen mindkettőt direkt a háborúra kreálták. Itt viszont olyan szabadságharcosokról van szó, akiknek otthonuk, családjuk van, konkrét célokért küzdenek. Kár hogy kevés ilyet látunk a sorozatban, de hát ez a Klónháborúk jellemzője. :(

 

Néha sokkal több polgári áldozatot ábrázolnék a készítők helyében, hogy a néző átérezhesse ennek a háborúnak a súlyát és a nyomában megjelenő szenvedést, de jól is néznének ki ilyen háborús jelenetek a CN-en...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha meg így nézzük akkor szerintem Ryloth viszi a prímet, mert ott meg civileket bombáztak hasonló lelkesedéssel.

Mellesleg egy efféle húzást hiányolok innen, mert az tényleg olyan megrázó lett volna, amilyenre még nem volt példa a sorozatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetlen dolog volt, ami valóban megragadta a kíváncsiságom, hogy mégis mivel fizetett Anakin Hondo-nak? Ezt ugye Ahsoka is megkérdezte, de csak annyit válaszolt a vén űrkalóz, hogy "bő kézzel".

Nem akarom tudni, de ilyen leírás után pedig pláne.... :D

 

A rész nem volt rossz, de még realistább is lehetett volna, ha halomra ölik a lázadókat. Így is nagy csoda, hogy egy jól felépített új karaktert ki is mertek írni a végén, bár kicsit bugyuta megoldás, hogy Ahsoka előző részben komplett droid szakaszt odébb taszít, most meg egy kis vonzás gondot okoz neki. A gyógyítást is bevehetnék végre az Erő képességek közzé, ha már a játékokban szerepelt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.