Ugrás a kommentre

5x05 - Tipping Points


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ma kapcsolgattam a tv-t, és az RTL Spike-on pont a The Clone Warst adták, egészen pontosan az 5x05-öt. Így nosztalgiából végignéztem.

Annak idején nem ez volt a kedvenc történetszálam, de így, újbóli megnézés után már sokkal jobban tetszett. Nagyon tetszetős ez a középkori hangulatot keltő városka az epizódban. Illetve a Rebels meg a Rogue One megtekintése után jó volt újra látni Saw Gerrerát, mert már nem igazán emlékeztem tisztán a TCW-s tevékenységeire. Örülök, hogy átemelték őt egy élőszereplős filmbe, remélem, más karakterekkel is megcsinálják majd ezt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Nagyon tetszett ez a szál, erre is már csak homályosan emlékeztem, ez a "szerelmi hároszög" Steela + Lux + Ahsoka között például totál kimaradt, viszont érdekes volt látni a kifutását. Ahsoka erre az epizódra mintha már teljesen elfogadta volna, hogy Lux inkább Steela felé közeledne és igazából a Lux - Steela viszony is itt tetőzik be azzal a csókkal, ami egyébként pont Ahsoka szeme előtt csattan el. A harcok is nagyon jók voltak, a HMP-k felűnésének, vagy Hondo visszatérésnek is örültem, de ami a leginkább így az újranézés perspektívájából eszembe ötlött az egyrészt Kalani szereplése volt. Nagyszerű dolog volt, hogy azok után, hogy itt láthattuk ebben a szálban még az előző sorozatban egy egyszerű mellékkarakterként és itt Dooku egy félmondat erejéig megemlíti neki, hogy vonuljanak vissza az Agamaron lévő bázisra (az is milyen badass volt, ahogy utána csak egyszerűen lelövi a hisztiző királyt) és aztán hosszú évekkel később már egy másik korszakban egy másik sorozat keretein belül ennek a félmondatnak még jelentősége lesz és ott visszatér ez a mellékszereplő! Így utólag ennek ismeretében nagyon jó érzés visszatekinteni erre a kis részletre. A másik hasonló tényező maga Saw Gerrera, aki egyrészt szintén visszatér a Rebelsben, sőt őt még a nagyvásznon is láthatjuk (tényleg messzire jutott innen), de a karakterének a drámáját Steela elvesztését is itt láthatjuk, ami részben - még ha véletlenül is - de az ő hibájából következett be. Egyébként az nagyon tökös húzás volt, hogy meg mertek ölni egy ilyen karaktert, mint Steela... ja és Lux is itt változtatja meg az álláspontját a Köztársaságról, úgyhogy sok tekintetben volt mérföldkő ez az epizód.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 07. 23. - 17:28, Wilde írta:

Nagyon tetszett ez a szál, erre is már csak homályosan emlékeztem, ez a "szerelmi hároszög" Steela + Lux + Ahsoka között például totál kimaradt, viszont érdekes volt látni a kifutását.

Ezt az ügyet ügyesen mentették, amit tényleg jó volt látni. Ez az Ahsoka-Lux szál szerintem nagyon zavaróan és erőltetetten indult, aztán bejött a képbe Steela is, elég szappanoperás iránbya indult az egész. Aztán szerencsére sikerült jól feloldaniuk és értelmes dolgokat kihozni belőle.

2019. 07. 23. - 17:28, Wilde írta:

Nagyszerű dolog volt, hogy azok után, hogy itt láthattuk ebben a szálban még az előző sorozatban egy egyszerű mellékkarakterként és itt Dooku egy félmondat erejéig megemlíti neki, hogy vonuljanak vissza az Agamaron lévő bázisra (az is milyen badass volt, ahogy utána csak egyszerűen lelövi a hisztiző királyt) és aztán hosszú évekkel később már egy másik korszakban egy másik sorozat keretein belül ennek a félmondatnak még jelentősége lesz és ott visszatér ez a mellékszereplő! Így utólag ennek ismeretében nagyon jó érzés visszatekinteni erre a kis részletre. A másik hasonló tényező maga Saw Gerrera, aki egyrészt szintén visszatér a Rebelsben, sőt őt még a nagyvásznon is láthatjuk (tényleg messzire jutott innen), de a karakterének a drámáját Steela elvesztését is itt láthatjuk, ami részben - még ha véletlenül is - de az ő hibájából következett be.

+1

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.