Ugrás a kommentre

A Walt Disney megvette a Lucasfilmet!


Zééé

Ajánlott hozzászólás

Annak idején nagyon szitkozódtam. Az elmúlt hárpm évben a Disney tett olyan lépéseket, melyeknél még durvábban szitkozódtam. Most meg csak méla pesszimzmussal várom az új filmet. Bár azt meg kell jegyeznem, hogy a film reklámozása nálam nem aratott sikert. Eddig minden SW filmet úgy vártam, mint a messiást, ez most teljesen eltűnt belőlem.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ehhez hozzá lehet venni azt, hogy az elejétől tudni lehetett: a Disney-nek máris van egy embere, akit hagyhatnak dolgozni: Kathleen Kennedy, akit maga Lucas választott ki. I

És ez a Marvelnél is így van ezért működik olyan jól. Ott is Disney rá hagyta a képregény filmeket olyan emberekre akik értenek hozzá. Kevin Feige a Marvel atya úristen többször elmondta hogy a Disney fejesek nem szólnak bele a munkájukba és én nem vagyok nagy képregény fan de sztem azokból a képregényekből elég jól felépített ás átgondolt film univerzumot hoztak létre és azok a filmek a saját kategóriájukban kiemelkedő alkotások. És látjuk a Sony és a FOX példáján de még sorolni lehetne többi zakókat hogy a képregény adaptáció se olyan egyszerű feladat és a Marvelnek sikerült. És a másik fontos ami sikerült a Marvelnek az pedig a rajongók kiszolgálása mert a képregény rajongók imádják a filmjeiket.

 

A Marvel és a Pixar profi példája de még a Karib-tenger kalózai-t is ide veszem miatt gondoltam azt hogy nem lesz itt baj annak ellenére mondom hogy még nem láttuk a filmet (kivéve Zééé-t ő már látta :)).

 

Az akkori aggodalmak jogosak voltak.

Az aggodalmak igen azok voltak sőt még most is jogosak de amiket ott akkor leírtatok azokra nem az aggódaalom a legjobb jelző. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Disney felbukkanásának egy negatív hozadéka volt egyelőre, mégpedig a TCW-kasza. Rebels ide vagy oda, azért abban a sorozatban még komoly potenciál volt (amelyet a később megjelent félbehagyott epizódok is bizonyítanak).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Disney felbukkanásának egy negatív hozadéka volt egyelőre, mégpedig a TCW-kasza. Rebels ide vagy oda, azért abban a sorozatban még komoly potenciál volt (amelyet a később megjelent félbehagyott epizódok is bizonyítanak).

Az igaz de ha nincs a TCW kasza akkor Rebels sincs. Ezen már agyaltam már melyik lenne a jobb egy TCW 6.-7.-8. évad ami nekem már bizonyos szempontból egy kicsit túlpörgetett lenne vagy egy Rebels. Engem mondjuk a Rebels jobban érdekel már csak Ahsoka miatt is egy felnőtt Ahsoka jobban érdekel mint egy kibukott jedi kalandjai az alvilágban akinek még fénykardja se volt. Meg a lázadás megalakulása is jobban érdekel mint a háború végső szakasza de azért azt is megnézném szívesen. A legjobb megoldás az lett volna ha Disney csinált volna egy olyan teljes 6. évadot ahol mindent lezártak volna és úgy végződött volna ahogy azt tervezték EP III eseményeivel.

 

Bennem még él a remény TCW végét még látni fogjuk valamilyen formában. Ugye volt olyan pletyka hogy 2016-ban is lesz TCW én bízok a Disneyben.

 

De sztem a Disney nem döntött rosszul csak lehetett volna jobban is.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyelőre én a TCW-t még erősebbnek érzem, mint a Rebels-t (amelynek előnye viszont a folytonos történetmesélés). Nem hiszem, hogy lesz valaha még TCW. Én akkor tudtam volna elképzelni ezt a lehetőséget, ha a Disney nem járul hozzá a félkész epizódok megjelentetéséhez, hanem csak jegeli őket egy későbbi alkalmas pillanatra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyelőre én a TCW-t még erősebbnek érzem, mint a Rebels-t (amelynek előnye viszont a folytonos történetmesélés). Nem hiszem, hogy lesz valaha még TCW. Én akkor tudtam volna elképzelni ezt a lehetőséget, ha a Disney nem járul hozzá a félkész epizódok megjelentetéséhez, hanem csak jegeli őket egy későbbi alkalmas pillanatra.

Hát igen én egy képregénybe reménykedek Disney most nagyon rá állt erre hogy ontja ki magából a mindenféle képregényt (Chewbacca, Obi és Anakin) így talán lehet kiadnak egy Clone Wars-t is egy viszonylag hosszabb sorozatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ostobaságnak tartom azt, hogy nem illene a SW irányvonalába egy előzmény trilógia korszakában játszódó sorozat.

Ha a regények, képregények között is vannak más korszakokban játszódó történetek, akkor a mozgóképesnél is lehetne ugyanígy. Egy vegyesebb felhozatal sokkal változatosabb és jobb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Abrams elismeri, hogy történt irányváltás Lucas eredeti ötleteihez képest, de azt mondja, ez már azelőtt megtörtént, hogy ő maga csatlakozott a produkcióhoz.

 

http://ovibankenobi.blog.hu/2015/12/10/igy_vette_kezdetet_a_star_wars_uj_korszaka_2_resz

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Egy kincsesbánya ez a topik, itt biztos nem unatkozik az ember. :D Főleg az elején nem. :lol:

 

 

Én még nem temetném a dolgot, csak az nem fér a fejembe, hogy minek kell folytatni az epizódokat, teljesen új történeteket is lehetne készíteni az univerzumban. De ha valami tucadszorra-is-Luke-Han-Leia b*ziság lesz, új színészekkel, akkor bizony d*gják fel maguknak. Ugyanígy vagyok az új Szárnyas fejvadásszal is.[/font][/color]

Nagyrészt ez lett de azért ne dugják fel maguknak. :D

 

Pontosan! Eleve már rossz előjel, hogy a 7-8-9 -re gyúrnak. Na vajon miért? Mert abban a pénz! Majd visszahozzák a csoffadt öregeket, aztán a sok klasszikus trilógia fan fitymacsattogásától lesz hangos a moziterem.

Köztük voltam én is. :lol:

 

Ez arcon csapott.

 

Szerintem egy gond van. Az hogy folytatódni fog a Star Wars előbb-utóbb valamilyen módon, ebben biztosak lehettünk, de az hogy a Disney már az első közleményében azt mondja hogy ők bizony 2 évente új SW filmet fognak gyártani, mindenféle légből kapott ötletekből.. ez nem bizakodásra ad okot, hanem arra hogy tömegcikké válnak a SW filmek, nem lesz már kuriózum, egy egyedülálló világ amiből nem készítenek mindenféle sz*rt. George Lucas 16 éven át tervezte mondhatni a folytatást, ezek meg csettintenek és már a játékbábukat gyártják a 7. részhez.

 

Lehet folytatni a SW-t, nem azzal van a gond, de ne k*rvuljon el.

Merre vagy Obi1? :(

 

Szerintem ahogy Lucas is mondta azért ott lesz mint őrangyal és nem hiszem hogy hagyná hogy egy sz-rt csináljanak a "gyermekéből".

El is zavarták gyorsan a gyermekétől. :D

 

Nolan rendezett már mesét? Ez a baj! Az SW nem a Batman... Áhhhh....úgy sz*r ez az egész ahogy van. De ha mondani kellene valakit, akkor én csak egy embert tudnék, az pedig J.J. Abrams.

Most egy kis önigazolás: mennyire igazam volt. :P

 

Szerintem alap, hogy a hat film külön egész. Ez Lucas Saga-ja. Ami ezután jön az valami tök más még ha látszolag a történet szintjén csatlakozni is fog hozzá. Én nem hiszem, hogy van aki egybe akarja őket láti majd, mert az erőltetett lenne. A Sagat azért néztük egybe mert egy alkotó állt mögöttük, aki ezt a mesét mint élete munkája el akarta mondani. Majd biztos lesz valami frappáns név arra ami ezután jön.

Lett. Episode VII, illeszkedve a SAGA -hoz. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 2 héttel később...
  • 1 hónappal később...

Mondjuk a TCW kaszához képest itt az első oldalon még egész jó a hangulat. A Clone Wars kinyírásakor igy nézett ki az ep.7 várás:

 

"Szuper lesz a nyolcvan éves Harrison Forddal, meg a lassan a saját hányásában meg hugyában fetrengő Carrie Fischerrel!" :kylo:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek a reakciók azért érthetőek voltak akkor. :)

Mondjuk nem tudom. Én is nagyon csalódott voltam a TCW kaszája miatt, de ezt kivetíteni az új filmekre, ill. a Rebels-re, szerintem már akkor se volt túl vérbő megoldás. :) A Disney miatt kitört ilyen mértékű pánikhangulatot szintén nem értettem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért jegyezzük meg, hogy benne volt a pakliban, hogy nagyon rossz irányba mennek majd a dolgok. Én mondjuk anno a felvásárlásnál örültem és hála égnek utólag mint kiderült erre minden okom megvolt. De mi van ha Abrams nem vállalja és valaki olyan ugrik a helyére, akinek egészen hülye ötletei vannak? Vagy imádja az EU-t és jöttek volna az Erőt ki-be kapcsoló kis állatkák. Ez biztos sokaknak tetszett volna de én tuti a falat kapartam volna.

 

Végülis nem az eladásnál el dőlt el minden, hanem a készitők kiválasztásánál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk nem tudom. Én is nagyon csalódott voltam a TCW kaszája miatt, de ezt kivetíteni az új filmekre, ill. a Rebels-re, szerintem már akkor se volt túl vérbő megoldás. :) A Disney miatt kitört ilyen mértékű pánikhangulatot szintén nem értettem.

 

Így utólag a TCW, az EU kasza akkor is brutális lépések volt, és ezen nem szépít sem EP VII, meg Rebels. Gyakorlatilag Disney gondoskodott a nem békés átmenetről. Úgy éreztük, hogy a mi kis Lucas-os, langyos állóvizünkel együtt a gyereket is kiöntötték. És ezen az sem segített hogy majd, megy egyszercsak lesz VII rész, mert baromira nem azt vártuk, hanem hogy a TCW folytassák lehetőleg a végtelenségig,meg legyen Underworld tv sorozat az is lehetőleg a végtelenségig. A Rebels első évadáig meg rohadtul böjtös volt hogy nem volt mit nézni, és vele párhuzamosan még azt is elvették amit olvashattam, meg játszahattam volna, az EU-t. Itt egy rohadt nagy írtás volt ám.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért jegyezzük meg, hogy benne volt a pakliban, hogy nagyon rossz irányba mennek majd a dolgok.

Jó, de ez mindenképp benne lett volna. Akkor is, ha másnak adják el a franchise-t, vagy ha maradnak a Lucas-nál a jogok, akkor is. Ennyi év után semmi garancia nem volt arra, hogy bárki kellően jól fog hozzányúlni a Saga-hoz.

 

Így utólag a TCW, az EU kasza akkor is brutális lépések volt, és ezen nem szépít sem EP VII, meg Rebels.

Jó, de akkor sincs semmi értelme az új filmeket vagy sorozatokat szidni már előre emiatt. A TCW kaszája, ill. annak körülményei semmivel nem emészthetőbbek számomra most se, mint akkor, hiába lett jó a Rebels vagy az Ep.7. Ezeknek semmi közük egymáshoz, nekünk kevésbé fáj már így utólag a dolog, mert megvan a minőségi pótlás, de ettől nem lesz az akkori döntésük jobb vagy rosszabb. Most ha gyengén sikerült volna pl. a Rebels, akkor se ezért kellene ekézni a TCW kaszája miatt a Disney-t, valamint az új sorozatot se az elődje sorsa miatt kéne szidni.

 

Az EU-nál meg nyilván mindenkinek megvoltak a maga kedvencei, aminek kidobása fájó pont volt számára, de ez az átszervezés már elkerülhetetlen volt. Az a rommá bonyolított kánonrendszer nonszensz volt, rendet kellett tenni. Az persze lehet egy felvetés, hogy ezt talán finomabban is meg lehetett volna oldani, de én úgy gondolom, hogy a kukázott cuccok döntő többségéért egyáltalán nem kár. Meg vannak olyanok is, amikért ugyan kár, de egyszerűen összeegyeztethetetlen volt a Saga kigondolt folytatásával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, de ez mindenképp benne lett volna. Akkor is, ha másnak adják el a franchise-t, vagy ha maradnak a Lucas-nál a jogok, akkor is. Ennyi év után semmi garancia nem volt arra, hogy bárki kellően jól fog hozzányúlni a Saga-hoz.

Szerintem a többséget az eladás ténye cukkolta fel igazán, meg az hogy jön egy rahedli új film Lucas nélkül. A Disney személye szerintem a legtöbb embernek már másodlagos volt. Ha a Universal jelenti be az új trilógiát meg az évente érkező új filmeket akkor a Universal kapta volna a savazást. Gondolom én.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.