Ugrás a kommentre

A Walt Disney megvette a Lucasfilmet!


Zééé

Ajánlott hozzászólás

Oké, akkor a vér mutogatásában aranyérmes. És ez csak azért van mert a Disney keményebb? Szerintem semmi köze ehhez.

A Disney-t még csak meg se említettem....

 

A Jurassic Park filmekben nekem egy durvulás maradt meg: a levágott kéz az első részben. Lehet hogy ennél sokkal durvábbak is voltak, de azok elég hamar kiestek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jurassic Park filmekben nekem egy durvulás maradt meg: a levágott kéz az első részben. Lehet hogy ennél sokkal durvábbak is voltak, de azok elég hamar kiestek.

Hát épp ez az, hogy nem voltak. Illetve, a második részben még ketté harapták Eddie-t, de az sötétben, szakadó esőben, távolról lett filmezve, szépen elvéve az élét. Ehhez képest a JW-ben legalább három embert tépnek cafatokra sugárban spriccelő vér keretében, egy nőt élve felfalnak, miután egy madárka megkínozza, egy faszit a szemünk láttára kapnak be egyben, stb. Most ehhez képest, hogy az ep7-ben csöpögött a vér Kylóból, meg véres volt Poe arca, smafu, ez jelentéktelen különbség a többi epizódhoz képest, amikben azért tényleg volt élve elégés, lefejezés, kettévágás, levágott kézből ömlő vér, szénné égett holttestek.

Sötétebb a tónusa, komorabb a hangulata, de egyáltalán nem lett az erőszak, mondjuk így, naturálisabban ábrázolva benne a korábbiakhoz képest.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Birodalom visszavágnál, a Jedi visszatérnél, a Baljós Árnyaknál és a Klónok támadásánál véresebb. Persze nem azt mondom, nem nehéz. A JW-t majd lehet újranézem. Nekem ezekből a nagy durvulásokból semmi nem ragadt meg. Az egész valahogy olyan semmilyen volt egy maroknyi igazán jó jelenetet (pl. a finálét) leszámitva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Birodalom visszavágnál, a Jedi visszatérnél, a Baljós Árnyaknál és a Klónok támadásánál véresebb. Persze nem azt mondom, nem nehéz.

Az ep5-nél annyira azért nem, mert ott például Luke arca nem éppen vérmentes az elején, ráadásul a wampa épp csak totálplánba csámcsog egy szép véres tauntaun cupákon, amitől az ő szép fehér bundája is itt-ott felvesz némi vörös árnyalatot, meg még egy cafat is lepottyan róla. Meg Zev arca is véres, mielőtt lelövik az égről. És azért a film végén Luke arca sem néz ki jobban, mint Poe arca az ep7-ben. És akkor már másodszor rongyolódott le egy epizód alatt.

Meg azért az ep2-ben Padmé háta és Shmi arca sem éppen arról tanúskodik, hogy vérszegények lennének. Ezek sem annyira maradnak el a Kylóból kicsöppent egy-két csepphez képest.

Egyedül az ep1 és az ep6 az, ami így végiggondolva tényleg nem tartalmaz véres jelenetet, de az ep1-ben cserébe van kettévágás, az ep6-ban emberevés, macigyilkosság, emberkínzás. Igaz, vér nélkül, de nem hiszem, hogy néhány csepp vér az arcon vagy a hóban durvább lenne, mint Luke megkínzása. És persze, nem nehéz vérbőségben felülmúlni olyan filmeket, amiben egy csepp vér sincs, hiszen azt egy cseppel is túl lehet szárnyalni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep5-nél annyira azért nem, mert ott például Luke arca nem éppen vérmentes az elején, ráadásul a wampa épp csak totálplánba csámcsog egy szép véres tauntaun cupákon, amitől az ő szép fehér bundája is itt-ott felvesz némi vörös árnyalatot, meg még egy cafat is lepottyan róla. Meg Zev arca is véres, mielőtt lelövik az égről. És azért a film végén Luke arca sem néz ki jobban, mint Poe arca az ep7-ben. És akkor már másodszor rongyolódott le egy epizód alatt.

Meg azért az ep2-ben Padmé háta és Shmi arca sem éppen arról tanúskodik, hogy vérszegények lennének. Ezek sem annyira maradnak el a Kylóból kicsöppent egy-két csepphez képest.

Egyedül az ep1 és az ep6 az, ami így végiggondolva tényleg nem tartalmaz véres jelenetet, de az ep1-ben cserébe van kettévágás, az ep6-ban emberevés, macigyilkosság, emberkínzás. Igaz, vér nélkül, de nem hiszem, hogy néhány csepp vér az arcon vagy a hóban durvább lenne, mint Luke megkínzása. És persze, nem nehéz vérbőségben felülmúlni olyan filmeket, amiben egy csepp vér sincs, hiszen azt egy cseppel is túl lehet szárnyalni.

Így van, szépen csokorba szedted!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk az érdekes hogy hőseinket állandóan a szeretteik erőszakos halálával, vagy elvesztésével, tehát veszteségekkel motiválta mind Lucas, mind Abrams. Maga a Rogue One is egy nagy gyilok lesz. Szegény gyerekek.

Milyen gyerekek? Mármint "mi" nagy gyerekek? Vagy a gyerek-gyerekek? Értük ne aggódj, hisz mi is korábban láttuk a kelleténél Owen és Beru csontvázát, Ben halálát stb.

És normálisak vagyunk. Na jó! Talán mégsem! :P;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szertettek halála általános jelenség a hősi eposzokban, kevés olyan hős van, akinek múltjában ne lenne valamilyen szörnyű tragédia. Ezek így vagy úgy aztán fontos szerepet kap az életükben. Elég csak megnézni Héraklész születésének körülményeit, mi az, ha nem tragikus. :) A gyerekeket én sem félteném, valószínűleg egyikünk sem az ajánlott korban látta először az SW-t. Jómagam 4-5 éves lehettem, amikor először láttam az ep4-et, és hét, amikor az Alienst (érzek némi erőszakbeli különbséget a két film között), aztán én is olyan normális lettem, mint Csoli is. Ugye? :D

 

Mondjuk az aranyos, hogy az előbb még arról volt szó, hogy a Disney-nek hála nem lesz durvulás, most meg már félteni kell a gyerekeket a Rogue One erőszakosságától.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep5-nél annyira azért nem, mert ott például Luke arca nem éppen vérmentes az elején, ráadásul a wampa épp csak totálplánba csámcsog egy szép véres tauntaun cupákon, amitől az ő szép fehér bundája is itt-ott felvesz némi vörös árnyalatot, meg még egy cafat is lepottyan róla. Meg Zev arca is véres, mielőtt lelövik az égről. És azért a film végén Luke arca sem néz ki jobban, mint Poe arca az ep7-ben. És akkor már másodszor rongyolódott le egy epizód alatt.

Meg azért az ep2-ben Padmé háta és Shmi arca sem éppen arról tanúskodik, hogy vérszegények lennének. Ezek sem annyira maradnak el a Kylóból kicsöppent egy-két csepphez képest.

Egyedül az ep1 és az ep6 az, ami így végiggondolva tényleg nem tartalmaz véres jelenetet, de az ep1-ben cserébe van kettévágás, az ep6-ban emberevés, macigyilkosság, emberkínzás. Igaz, vér nélkül, de nem hiszem, hogy néhány csepp vér az arcon vagy a hóban durvább lenne, mint Luke megkínzása. És persze, nem nehéz vérbőségben felülmúlni olyan filmeket, amiben egy csepp vér sincs, hiszen azt egy cseppel is túl lehet szárnyalni.

Nem is gondoltam, hogy a többi film vérmentes, csak az ep.7 véresebb. Nyilván nem véletlen hogy te se Finn véres sisakjához hasonlitod például az ep.2 "durvulásait".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Milyen gyerekek? Mármint "mi" nagy gyerekek? Vagy a gyerek-gyerekek? Értük ne aggódj, hisz mi is korábban láttuk a kelleténél Owen és Beru csontvázát, Ben halálát stb.

És normálisak vagyunk. Na jó! Talán mégsem! :P;)

 

Te csak beszélj a saját nevedben. :evil: Tudod mivé váltunk. De nem baj, én ember voltam előtte. :lol: Jaj szegény Owen, szegény, Beru, szegény Én. :cry: Csak hülyülök, vagy talán mégis?

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is gondoltam, hogy a többi film vérmentes, csak az ep.7 véresebb. Nyilván nem véletlen hogy te se Finn véres sisakjához hasonlitod például az ep.2 "durvulásait".

Persze, hogy nem véletlen, egyszerűen nem jutott eszembe. Ennyire mélyen megmaradt bennem az a véres kézlenyomat. :):evil:

Szerintem abban a jelenetben sokkal durvább, amikor a halálra vált idegen fejéhez nyomják oda a puskát, amikor a lángszóróval kunyhót gyújtogat a rohamoszi, vagy ahogy Tekka a lángoló épület előtt áll döbbenten. És ha már így említetted, szerintem a véres kézlenyomat fasorban sincs Jango Fett hidegvérű lefejezésével. Az engem anno sokkolt, nem voltam felkészülve arra, hogy egy Star Warsban totálplánban fejeznek le valakit (Darth Maul kettévágása dettó ugyanez).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem meg pont az nem tűnik annak. Levágtak egy kezet, nagy ügy, jó pár másikat is lenyisszantottak később. Az ep7 az egyetlen olyan SW film, amiben minden és mindenki megtarthatta a kicsi kacsóját. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem csak az számit hogy mi történik hanem hogy miként ábrázolják. Egy elszállt hasonlattal élve: bár az Oroszlánkirályban és a Cannibal Holocaustban is van állatgyilkosság, csak utóbbi vált hirhedté emiatt. A Lion King-ben élve felfalják a hiénák Zordont, de ez nagyon sitlizálva látszik ráadásul a film animációs, Deodato filmjében viszont igazi állatokat öltek meg a kamera előtt. A példám rettentő végletes és ilyen óriási kilengések a "durva jelenetek" között nyilván nincsenek az SW-ben csak azért hoztam fel hogy érthető legyen mire gondolok azalatt, hogy a kivitelezés nagyonis számít: oké levágják valaki fejét, de hogyan?

 

Ezen a téren az SW filmek talán az egyik legvisszafogottabbak. Jango fejét levágják de az egész amit látunk hogy elrepül egy sisak. Ami aztán teljesen üres, mert pont azért hogy ne legyen túl sokkoló időközben alig észrevehetően -a DVD változatban is csak egy árnyék utal rá, a mozi-verzióban még ennyi se- kireppen a fej, igy Boba már egy teljesen üres sisakot emelhet magához (kontrasztnak össze lehet ezt hasonlítani mondjuk a Gyűrű Szövetsége végével, ahol Aragorn lenyesi a főork fejét). Az SW ilyen szempontból sajátos: kacérkodik azzal hogy valami durvát mutasson de aztán mindent megtesz hogy az egyáltalán ne nézzen ki durván. Annyira ne hogy még egy kisiskolás is nyugodtan megnézhesse. Emlékszem még az 5 éves rokonom, aki még a Különvélemény prekogjaitól is halálra rémült, simán élvezte az ep.2 második felét, anélkül hogy akár egy pillanatra is meghökkent volna. Bezzeg az ep.3 végét nem mertük megmutatni neki. Merthogy pont ebben a korban ez a bizonyos hogyan nagyon számít: és bár az SW nagyon óvatos vannak a Sagaban részek amik tovább mernek menni egy icicpicit annál mint ami a megszokott. És az ep.4 bárjelenete pont ilyen, függetlenül attól hogy jött le neked. Tény hogy durvább.

 

Nekem az a szint amit az ep.7 belőtt kifejezetten tetszik. Icipicit nyers, de csak addig a szintig hogy súlya legyen a dolgoknak, nem viszi túlzásba, továbbra is megmarad a családi film kategóriában, mint egy bájos mese.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a befogadó fél is számít, mert hiába mondogatod, hogy durvább, ha ezer másik embernek meg durvább egy nyers, de vértelen fejlevágás. Számít a megjelenés, de számít az is, hogy azt a megjelenítést ki hogyan tudja feldolgozni. Nekem százszor félelmetesebb egy olyan horrorfilm, amiben a szörnyet csak néha mutatják, mint egy olyan, amiben állandóan totálplánba mászkál és gyilkol. Más meg éppen fordítva van.

Elfogadom, hogy az a csonka kéz néhány csepp vérrel valóban véresebb, mint Jango Fett vértelen lefejezése, de engem akkor is sokkolt 17 évesen az a lefejezés, míg 4-5 évesen kicsit sem zavart a véres, csonka kacsó. Mert egészen addig az SW-ben sehogyan sem volt ábrázolva a lefejezés. Se expliciten, se kacérkodva, se sehogy. Ilyen durvulás nem volt az SW-ben ábrázolva. Vér volt, lefejezés nem volt. És a csonkítás ábrázolása bármilyen formában a mai napig megüt engem.

Egy másik példa: az Aliensben hét évesen nem mertem, csak a fotel mögül megnézni, ahogy Ripley álmában megindul az alienszülés. Nincs vér, még csak ki sem kell a lény, csak felemelkedik Rip hasa. Mégis megrémisztett ez a jelenet. Ellenben alig egy évvel később álmulkodva néztem végig az Alien hasonló jelenetét, ahol spriccelő vérrel és csontszilánkokkal robban ki a lény Kane mellkasából.

Szóval igenis számít, hogy mi jön le nekem, mert én vagyok a befogadó fél. Mint ahogy a rokonodnál is számít, és nálad is. Mindenkinél. Bár elismerem, lehet, hogy ritka madár vagyok azzal, hogy egy fejlevágást vagy emberkínzást vér nélkül is durvábbnak tartok, mint egy véres kézlenyomatot és a nagy többség inkább a vér mennyiségében méri a durvaságot. De akkor is, a befogadó fél számít.

 

Amúgy nekem is tetszik az ep7 szintje, csak szerintem semmiben sem explicitebb az erőszak ábrázolása ebben az epizódban, mint az előző hatban. Sőt, mivel ebben senkit nem csonkítanak, azt a kevés vért még kompenzálják is. Az ep7-et is megnézheti egy kisiskolás. Sőt, tapasztalatból tudom, hogy az ep3-at is, mert elsősökkel volt lehetőségem a buszon beszélgetni anno róla, amikor kiszúrták a kezemben a Fejvadászok című könyvet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a befogadó fél is számít, mert hiába mondogatod, hogy durvább, ha ezer másik embernek meg durvább egy nyers, de vértelen fejlevágás.

Csak hát ahogy végülis te is írod ez forditva is igaz lehet: ráadásul az SW mindenhol lightosként van elkönyvelve, az ep.2 a világ nagyobbik felén kifejezetten alacsony korhatár-besorolást kapott, mig mondjuk a Gyűrű Szövetsége, ami majdnem ugyanaz az évjárat megkapta az USA-ban a PG-13-at. Neked lehet hogy durva Jango lenyakazása de jó pár jel arra mutat, hogy sok-sok embernek viszont nem volt sokkoló.

Az Alien-nel nekem is hasonló volt a tapasztalatom: kiváló példa rá, hogy sejtetéssel is lehet félelmetes hangulatot kelteni. Az SW-ben mondjuk ilyesmi nem nagyon van. Bár erről most eszembe jut, hogy amikor 6-7 éves forma voltam nagyon féltem a viz alatti rémektől és nekem az egyik legfélelmetesebb az volt a Birodalom visszavágban, amikor megmutatják a mocsári szörny hátát. Sose derül ki hogy miként néz ki teljes valójában ezért én valami nagyon durvát képzeltem hozzá.

 

Abban egyébként teljesen egyetértek, hogy az ep.7 a kisiskolásoknak is teljesen oké. És az SW-nél szerintem valahol ez fontos szempont, mert elsősorban ez mégis csak a gyerekeknek szól.

 

A kettőnk álláspontja között úgy látom igazából a fő különbség, hogy nekem fontos hogy ne legyen teljesen steril ha van valami durvulás. Nekem ez kell ahhoz, hogy súlya legyen a dolgoknak. Érződjön hogy azért ezek a figurák hősök de azért nem tündérmesei értelemben. Nekem az SW-ben egyébként is vonzó hogy van benne egy kis földhöz ragadtság. Az Erővel se lehet nagyon elszállt dolgokat csinálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abban egyébként teljesen egyetértek, hogy az ep.7 a kisiskolásoknak is teljesen oké. És az SW-nél szerintem valahol ez fontos szempont, mert elsősorban ez mégis csak a gyerekeknek szól.

És ezzel zárhatjuk is a gondolatot. Illetve, ehhez még zárásul hozzátenném, hogy pontosan ne legyen az, amit páran korábban pedzegettek: sötétebb és durvább az SW. Az ep7 egy jó irányt lőtt be, azt tarthatják, vagy legfeljebb az ep3 szintjéig menjenek el.

 

A kettőnk álláspontja között úgy látom igazából a fő különbség, hogy nekem fontos hogy ne legyen teljesen steril ha van valami durvulás. Nekem ez kell ahhoz, hogy súlya legyen a dolgoknak. Érződjön hogy azért ezek a figurák hősök de azért nem tündérmesei értelemben. Nekem az SW-ben egyébként is vonzó hogy van benne egy kis földhöz ragadtság. Az Erővel se lehet nagyon elszállt dolgokat csinálni.

Igen, ez nem elhanyagolható különbség. Nekem nem számít ez a földhözragadtság, a durvulást sterilen is elfogadom, amíg nem megy át komikusba (ne vérezzen a nyak, ha fénykarddal vágják le, mert kauterizál, de ha vibrokarddal vágják le a kobakot, akkor ott, ha minimálisan is, de legyen vér). És felőlem az Erővel is elszállhatnak, mert nekem inkább tündérmese az SW. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem érzem egyébként, hogy az EpVII szintet lépett volna erőszakosságban. A falu kiirtása szerintem hasonló kategória, mint a buckalakók lemészárlása, és én amúgy az EpIV-ből sem a véres kezet emelném ki, sokkal inkább a füstölgő csontvázakat a Tatooine-on. Nálam az a rész legdurvább jelenete, de lehet még az egész IV-V-VI-é is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy alább utaltam is rá: az ep.4 és az ep.3 szerintem durvább, mint az ep.7. Tehát igen, nem történt semmiféle szintlépés. De szerintem ilyesmiről nem is volt szó.

Alább felmerült, hogy elkezdődött a Disney-féle "keménykedés". Erre írtam, hogy az EpVII-tel nem történt szintlépés. Egyetértek abban, hogy szépen belesimul az eddigiekbe, viszont a véres kezes sisak simogatás elsőre valóban meglepőnek tűnt egy SW-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

A Disney erősen érdeklődik a Netflix iránt. A Disney eddigi agresszív terjeszkedés stratégia láttán valószínűleg csak időkérdése hogy mikor fog létrejönni a megállapodás. Ez Star Wars szempontból egy jó hír lenne mert akkor valószínűleg elindulna egy erős Lucasfilm TV ágazat a Marvel Televison mintájára ahol kb már vagy 10 sorozat gyártása zajlik jelenleg.

http://hu.ign.com/walt-disney-1/18311/news/a-disney-ujabb-nagy-lepest-tehet-a-vilaguralom-fele

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Minden film után jönnek most már majd menetrendszerűen a topik első hszein merengő kommentek? Igen, akkor még úgy tűnt, most meg már máshogy. Nyilván ott hirtelen felindulásból vagy félelemből vezérelve még más volt a tranzakció megítélése. Inkább így vegyen 180'os fordulatot, mint fordítva. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.