Ugrás a kommentre

A Walt Disney megvette a Lucasfilmet!


Zééé

Ajánlott hozzászólás

No igen. És akkor itt majd hogy beszélgetünk erről az egészről? Az egyik csak a felét fogadja a másik meg a másik felét? Így csak veszekedni lehet, mert nem egy alapról indul az egész téma kivesézése.

Nyugodtan kezelhetnénk "új EU-nak" egy adott részlegen kívül. Addig még sok minden fog alakulni. Alaposan felpezsdül majd most az élet az SW körül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben nincs semmi reménykeltő, és aki kicsit is érdeklődik a politika iránt, az érti, hogy én most mire gondolok most.

Amiket irtál azok pár évtizede megállták volna a helyüket. Ma már rég nem. Lucasnak meg Hollywoodnak már semmi baja nincs... miért lenne? Lucas a trükkcégein keresztül kiszolgálta és kiszolgálja a teljes amerikai filmipart. Vicces lenne ha emellett ősellenségek lennének.

 

Donát: jó név :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amiket irtál azok pár évtizede megállták volna a helyüket. Ma már rég nem. Lucasnak meg Hollywoodnak már semmi baja nincs... miért lenne? Lucas a trükkcégein keresztül kiszolgálta és kiszolgálja a teljes amerikai filmipart. Vicces lenne ha emellett ősellenségek lennének.

 

Donát: jó név :)

 

Ez igaz, és nem is arra akartam kilyukadni, hogy Lucas és Hollywood ma is harcban áll, de a tőke érdeke, hogy ne legyen riválisa. Ez azért nyilt titok, hogy a tőke igyekszik mindent egy kéz alá öszpontosítani. A korlátlan hatalom csak akkor valósul meg, ha minden szál összefut és Lucas milliárdjai most már maradéktalanul Hollywoodba fognak vándorolni. Egy csepp nem vész majd kárba.....hát erre gondoltam. A tőke leigázta a Lucasfilmet és ez nekünk rossz....mert a Lucasfilm többé nem független stúdió és mert a tőkének többé nincs riválisa.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Komolyan kijön egy hír hogy lesz új SW film és a kommentelők 99% jajveszékelésben tör ki, és már temeti az egészet amikor ma...egy órája röppent fel a hír, egy képkocka, egy vázlat, egy információmorzsa nincs a kezünkben, de már mindenki azon a halálán van...csodás. Akkor nézzük csak tovább még 8 évadon keresztül a Clone Warst, talán az majd segít. Én filmet akarok látni újra a moziban. Lehet hogy csalódás lesz, de eddig ez nálam nem fordult elő. Sokaknál már az előzménynél. Na és? Én várom, és remélem majd Ti is örülni fogtok ennek a hírnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez igaz, és nem is arra akartam kilukadni, hogy Lucas és Hollywood ma is harcban áll, de a tőke érdeke, hogy ne legyen riválisa. Ez azért nyilt titok, hogy a tőke igyekszik mindent egy kéz alá öszpontosítani. A korlátlan hatalom csak akkor valósul meg, ha minden szál összefut és Lucas milliárdjai most már maradéktalanul Hollywoodba fognak vándorolni. Egy csepp nem vész majd kárba.....hát erre gondoltam. A tőke leigázta a Lucasfilmet és ez nekünk rossz....mert a Lucasfilm többé nem független stúdió és mert a tőkének többé nincs riválisa.

Lucas döntött úgy hogy eladja és azt is hogy kinek adja el, nem valami tőkének cimzett titokzatos sötét háttérben lévő erő, aki korlátlan hatalomra vágyik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A francba is kudar... igazad van! Inkább én is így állok hozzá... majd hőzöngök ha egyértelműen lesz okom rá. Ha nem jönnek be az új filmek tényleg ott lesz még az eredeti LUCASI SAGA!! Az megmarad!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez igaz, és nem is arra akartam kilukadni, hogy Lucas és Hollywood ma is harcban áll, de a tőke érdeke, hogy ne legyen riválisa. Ez azért nyilt titok, hogy a tőke igyekszik mindent egy kéz alá öszpontosítani. A korlátlan hatalom csak akkor valósul meg, ha minden szál összefut és Lucas milliárdjai most már maradéktalanul Hollywoodba fognak vándorolni. Egy csepp nem vész majd kárba.....hát erre gondoltam. A tőke leigázta a Lucasfilmet és ez nekünk rossz....mert a Lucasfilm többé nem független stúdió és mert a tőkének többé nincs riválisa.

És a Lucasfilm mennyiben riválisa az általad csak "tőkének" nevezett (ami önmagában is nonszensz, hisz szerinted a Lucasfilm miből épült fel, ha nem tőkéből, de ezt most hagyjuk) koncentrált hollywoodi filmgyártóknak? Csak mert 2005 óta komoly egy filmet gyártottak, ha emlékem nem csal, és ez pedig a Red Tales volt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És a Lucasfilm mennyiben riválisa az általad csak "tőkének" nevezett (ami önmagában is nonszensz, hisz szerinted a Lucasfilm miből épült fel, ha nem tőkéből, de ezt most hagyjuk) koncentrált hollywoodi filmgyártóknak? Csak mert 2005 óta komoly egy filmet gyártottak, ha emlékem nem csal, és ez pedig a Red Tales volt...

Hollywood rettegett, hogy jön a Red Tales folytatása :D (nem láttam még, jó film is lehet akár)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem alap, hogy a hat film külön egész. Ez Lucas Saga-ja. Ami ezután jön az valami tök más még ha látszolag a történet szintjén csatlakozni is fog hozzá. Én nem hiszem, hogy van aki egybe akarja őket láti majd, mert az erőltetett lenne. A Sagat azért néztük egybe mert egy alkotó állt mögöttük, aki ezt a mesét mint élete munkája el akarta mondani. Majd biztos lesz valami frappáns név arra ami ezután jön.

De most hova tegyünk egy ilyen filmet a fórumban, ha szerves folytatása lesz az EPVI -nak? Nem rakhatom be az EU -k közé... Én továbbra is az egységesség megtörésében látom a nagy problémát.

 

Nyugodtan kezelhetnénk "új EU-nak" egy adott részlegen kívül. Addig még sok minden fog alakulni. Alaposan felpezsdül majd most az élet az SW körül.

Ilyen biztos nem lesz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De most hova tegyünk egy ilyen filmet a fórumban, ha szerves folytatása lesz az EPVI -nak? Nem rakhatom be az EU -k közé... Én továbbra is az egységesség megtörésében látom a nagy problémát.

Ha tényleg több mozifilm lesz akkor ennek az új mozifilm érának érdemes szerintem új szekciót avatni. Valoszinüleg egyébként is sok tekintetben el fog ütni a hat eddigi filmtől, bár ez csak tipp.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hat konnyes szemmel olvastam vegig a dolgokat

Miert adta el Lucas a SW:?

Es gondoljatok ugy adta el hogy tonkretegye az eletmuvet ketlem

Ez most egy iszonyatos nagy reklamfogas

2 evente uj SW hat ez vagy egy sz*r tv sorozat lesz az egeszbol amit lehuzhatjuk a wc

Vagy Lucasnak mar megvannak a forgatokonyvei es en tutira veszem ezt

Mondtam hogy valami keszul 8 evig semmi csak a CW ketlem sunyogtak ok ott hatul es most olyan reklamot csinalt amitol a holtak is kikelnek a sirjukbol

Csak en latom vagy tevednek hogy a The OLd Republik konyv reklam celjabol kiadott es a jatek kisfilmjeibol iszonyat jo filmet lehetne csinalni ????

es van egy mondas egy gyereket felnevelsz de amikor itt az ideje el kell engedned a kezet es ha jol nevelted tulszarnyalja a kepzeletedet

marpedig a SW alapja G Lucas es a tobbiek es en bizom benne hogy mink rajongok akik hozzasegitettuk ahoz hogy felnotte valjon a SW buszkek lehetunk arra hogy tulszarnyalja minden kepzeletunket

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucas döntött úgy hogy eladja és azt is hogy kinek adja el, nem valami tőkének cimzett titokzatos sötét háttérben lévő erő, aki korlátlan hatalomra vágyik.

 

Nyilván átvitt értelemben írtam...a lényeg, hogy ami eddig független társaság volt, az most már ízig-vérig behódol a hollywoodi szellemiségnek. Mainstream színészek, mainstream forgatókönyvírok és mainstream rendezők.

Azért ha Hollywood készítette volna az új trilógiát, bizonyosan nyakon lett volna öntve Justin Timberlakkel (és egy kicsit trendibb szellemiséggel a szélesebb körök érdekében)...miért? Mert Hollywood kizárólagos alapon a bevételt figyeli, míg Lucas atyai szeretettel gondozza a filmjeit. Senki ne higgye, hogy a Disney jót akar a rajongóknak....szarik Ő a rajongókra, csak dőljön a della. 4 milliárd dollárt azért adta ki, hogy 24-et lássanak viszont. Üzletemberek és nem szentek....hello! :hmm: Ezért rázzukk itt páran az eperfát!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Munkatársaink megkeresték a Star Wars szereplőit, akik így reagáltak a hírre:

http://www.youtube.com/watch?v=0_rc4ltH27A

 

Kudar: ha annyira "na és?", akkor miért reméled, hogy "mi is örülünk majd a hírnek"? Kicsit paradox a dolog. :) Amúgy meg, majd örülök neki, ha nem állíthatom a sírkövét a többi kicsinált kedvencem mellé. Mert én nagyon szívesen elnézem az örökkévalóságig is, ha JÓ marad. A tapasztalat mondatja velem, hogy nem marad. De adja isten, a Star Wars legyen a szabályerősítő kivétel. (Nem lesz az! :()

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha tényleg több mozifilm lesz akkor ennek az új mozifilm érának érdemes szerintem új szekciót avatni. Valoszinüleg egyébként is sok tekintetben el fog ütni a hat eddigi filmtől, bár ez csak tipp.

Majd meglátjuk hova illik be. Ha az EPVI folytatása lesz akkor biztos, hogy a filmek szekcióban kezdi a pályafutását.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És a Lucasfilm mennyiben riválisa az általad csak "tőkének" nevezett (ami önmagában is nonszensz, hisz szerinted a Lucasfilm miből épült fel, ha nem tőkéből, de ezt most hagyjuk) koncentrált hollywoodi filmgyártóknak? Csak mert 2005 óta komoly egy filmet gyártottak, ha emlékem nem csal, és ez pedig a Red Tales volt...

 

4 milliárd dollár erejéig.....az jó sok pénz....mikor volt utoljára ilyen gigászi adásvétel az USA-ban? Brandről van szó Donat....okos vagy és tudod jól, hogy a sikeres brand akkor is milliárdokat ér és kurva nagy rivális, ha nem hoz ki terméket csak 10 évente egyszer! És ha ez a cég még független is a koncentrált köröktől, akkor mindent meg kell mozgatni, hogy fel legyen vásárolva. Természetesen a Lucasfilm is pénzből épült, a hollywoodi tőke azonban egészen mást jelent. Egészen ferde szellemiséget, ami eszköz, eszköz arra, hogy a világ szemlélete befolyásolva legyen. ÉS most megszűnt az ellentétes nézőpont....és ez rossz, nagyon rossz, ha minden egy kézben összegződik, mert csökken a látókör. Gondold el, hogy a piacon van 100 napilap és mindegyik napilap az én politikai és társadalmi szemléletemet tükrözi.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy biztos, ahogy éket vert SW rajongó és SW rajongó közé a Prequel Trilogy úgy éket fog verni ez a dolog is a rajongók közé... már itt, ebben a topicban is érződik ez :(

Sztem szépen leülepedik, most azért nem csoda a kavarodás. Ezt senki se gondolta volna. Más lesz, ha jön majd a hír, miről szól a hetes, ki rendezi, kik játszanak. Adddig minden csak fikció. És miért is kéne mindenkinek egyetértenie? Ha mindenki egyetértene, akkor nem kellene fórum, megbeszélni, kitárgyalni, hisz egyformán vélekednénk. Ha jó lesz, ha nem, a régi nem változik attól.

Szerkesztve: - Tenel Ka
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 milliárd dollár erejéig.....az jó sok pénz....mikor volt utoljára ilyen gigászi adásvétel az USA-ban? Brandről van szó Donat....okos vagy és tudod jól, hogy a sikeres brand akkor is milliárdokat ér és kurva nagy rivális, ha nem hoz ki terméket csak 10 évente egyszer! És ha ez a cég még független is a koncentrált köröktől, akkor mindent meg kell mozgatni, hogy fel legyen vásárolva.

Jó, de hol versenytárs? A filmpiacon? Tíz évente egyszer, nem nagy kunszt, felosztják a torta többi részét: tíz év alatt vetélytárs nélkül elég szép profitot lehet hasítani.

A merchandise termékek piacán? Elismerem, sok Star Wars logóval találkozik az ember, de még több nem Star Wars logóval, ami szerinted koncentráltan Hollywood kezében van, tehát megint csak: az SW csak egy márka, míg Hollywood kezében ennek jelentős része összpontosul. Szóval nyilván valamilyen szinten versenytárs, és én megértem, hogy ez most a kivásárlása volt, de aligha volt túl sok álmatlan éjszakájuk az ügyben. A filmeken 100x többet kereshetnek, mint a merchandise-on, valószínűleg azért vették meg, mert hatalmas potenciál van benne, és Lucas csak ült a jogokon. Ennyi, és nem több.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jó lesz, ha nem, a régi nem változik attól.

Ezt embere válogatja. :) Nekem az SW van. Nem a fele, harmada, 1-2 rész hanem az egész hat rész és a TCW. Na már most itt sem lenne baj, ha csak megmaradna EU szinten a dolog, de nem fog hisz ez lesz a hivatalos folytatás! Innentől kezdve mi nevezhetjük "új EU" -nak meg minden másnak, ha el lesz sz*rva akkor biza annak végleg annyi. Kíváncsi vagyok Simon Zoli mit szól majd ehhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy biztos, ahogy éket vert SW rajongó és SW rajongó közé a Prequel Trilogy úgy éket fog verni ez a dolog is a rajongók közé... már itt, ebben a topicban is érződik ez :(

A dolgok változnak, még az SW táján is, és ahol változás van, ott mindig vannak, akik jobban el tudják ezt fogadni, és vannak, akik kevésbé. Ez a világ rendje. Igazi éket verni pedig csak akkor tud majd, ha már lesz miről konkrétan beszélni, vagyis kijön az első új film. Hol van az még...

 

Amúgy meg elsőre meredeknek tűnő dolgok is sülhetnek el jól, lásd Ahsoka személyét a TCW-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A filmeken 100x többet kereshetnek, mint a merchandise-on, valószínűleg azért vették meg, mert hatalmas potenciál van benne, és Lucas csak ült a jogokon.

A nagy kérdés. Lucas vajon a merchadise jogokat is eladta, vagy csak a filmkészítés jogait?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy meg elsőre meredeknek tűnő dolgok is sülhetnek el jól, lásd Ahsoka személyét a TCW-ben.

Ez igaz, de nekem a Disney korántsem jelent garanciát egy élvezhető és a korábbi részekhez méltó SW film elkészítésére. Nagyon nem kellett volna ez a hír most.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucas is, Cameron is. Attól, hogy valaki üzletember és nem szent, még lehet jó mesélő. Különben is, mesélőket és nem szenteket akarok egy SW élére.

 

Persze, de azért Lucas saját gyereke a Star Wars és ugyan a szülő is azért dolgozik, hogy legyen pénz a családra, de a gyermekét nem a profit keresztmetszetén keresztül vizsgálja. Cameron meg maximum rajongó, az agyában összeállhat ugyan egy közel tökéletes kép, de az annyira sosem lesz tökéletes, mint az alkotó képzeletében!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.