Ugrás a kommentre

A Walt Disney megvette a Lucasfilmet!


Zééé

Ajánlott hozzászólás

  • 7 hónappal később...
  • 3 hónappal később...

Ilyen számok mellett csak pislogok... mit/hogyan számít 1 film bevétele a SW kapcsán és egyéb "mozgóképeknél". 71 milliárdnál tart a licit most, kb. :) Nem azon múlik igazán a Stories filmek sorsa, hogy 400 vagy 700 millió jön be a Solo-ból...

https://index.hu/kultur/media/2018/06/27/vege_a_gigaszok_harcanak_a_disney_viheti_a_foxot/

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
59 perccel korábban, Bomarr írta:

Az utóbbi pár hét bejelentései alapján egyébként két dolog egyértelmű. Egyrészt a Disney-nek jövőre a streaming szolgáltatás bevezetése lesz a legnagyobb prioritás. Ezt így szó szerint ki is mondták és érthető is. A moziipart már letarolták. A Fox megvásárlásával nem lesz kihivójuk.  Ezért az utolsó nagy csatatér az emberek nappalija lesz: ki fog nekik TV-sorozatot és filmeket szállitani.... ez lesz a nagy kérdés és a Disney most azon lesz hogy legyürje a Netflixet. 

A másik dolog: a streaming szolgáltatásuk zászlóshajója a Star Wars sorozat lesz. Lesznek Marveles meg Pixaros anyagok is, de egyetlen produkció se kap annyi erőforrást és annyi figyelmet, mint Favreau szériája. Ez az lesz nekik mint az HBO-nak a Trónok harca. Ezzel akarják megmutatni hogy mire képesek. 

Viszont a korábbi SW tartalmakat egyelőre nem lehet majd elérni a jogi problémák miatt.

 

"To that end, Iger suggested that Disney’s streaming service might be a lower cost option to Netflix. He noted that the company’s pricing will reflect its “lower volume” of content. There will also be some notable omissions. Some of Disney’s biggest franchises, such as “Star Wars” movies released before next year, will not be available. They have been licensed to other distributors.

“The marketing will make clear that it’s not going to be on there,” said Iger. “But ‘Star Wars’ movies that come out in 2019 and later, you’ll find them there.”

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, már mennek a tárgyalások a streaming jogok visszavásárlásáról (ITT a hír), de úgy tűnik hogy az érintettek ajtót mutattak a Disney-nek. Ha nem tudnak megállapodni -már pedig úgy tűnik hogy nem tudnak- akkor legkésőbb 2024-ben újra visszaszállnak a streaming jogok a Disney-re és akkor már nyugodtan feltehetik a régi filmeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minden azon múlik, hogy mikor fog megjelenni a Disney streaming szolgáltatása itthon. Amig Magyarországon nem elérhetőek addig valszeg engedik a hazai adóknak a filmek sugárzását, de amint beteszik a lábukat ide onnantól csak rajtuk keresztül lehet megnézni a filmeket. A Netflix is ezt csinálta. Ezért nem nézhetőek a legújabb sorozataik a hazai adókon: mert a Netflix már Magyarországról is előrendelhető. Egyébként azt mondják, hogy árban a Netflix alá fognak menni. Jelenleg a Netflix kb. havi 3000 forint.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most ránéztem és a Netflixen 14 produkción van magyar szinkron és 259 produkción van magyar felirat. De ez a kínálatuknak egy picuri töredéke. Igazából eléggé tojnak a magyar piacra. A románt viszont nagyon tolják. Alig van olyan friss művük amin ne lenne román felirat.

Magyar vonatkozásban az HBO GO viszi a primet a streaming szolgáltatások között. Náluk mindenen van magyar vonatkozás. Már az kifejezetten ritka ha csak magyar felirat van valamin. Általában szinkront és feliratot is raknak alájuk. Ők külön vásárolva fél éve havi 1990 Ft-ba kerültek. Mi kábellel együtt kapjuk a GO-t úgyhogy nem tudom hogy azóta változott-e az ára, mindenesetre maga a szolgáltatás nagyon igényes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Azért az nem olcsó. Bár most nem tudom mennyi pl. az HBO. 

 

A Netflix tesz magyar feliratot vagy szinkront a tartalmakra? Mert ha nem nagy sikerre nem számíthat. 

3000 ft havonta nem olcsó? Ezért rengeteg filmet és sorozatot kapsz. Szerintem szinte" ingyen" van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2012. 10. 30. - 22:13, Ody Mandrell írta:

Pontosan! Eleve már rossz előjel, hogy a 7-8-9 -re gyúrnak. Na vajon miért? Mert abban a pénz! Majd visszahozzák a csoffadt öregeket, aztán a sok klasszikus trilógia fan fitymacsattogásától lesz hangos a moziterem.

Ez mindent visz! :lol2: De a többi hsz is zseniál, imádom. :) Bomarr, le a kalap!

 

Ody, ez nagy időutazás volt, köszikeee! :)

 

2012. 10. 30. - 22:30, Dzséjt írta:

Aha, jó példa, hogy a Disney hogyan védi a saját "gyermekeit". Kiadta a kezéből, miután ő nem volt elégedett vele, hadd szarja össze boldog boldogtalan. Ugye milyen jól csinálja a Disney? :P Te sem leszel ilyen vidám, amikor már a Star Wars vs Terminatort forgatják direct to BR formában. :evil::para:

Imádom. :)) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2012. 10. 31. - 19:09, MissKarrde írta:

Csak ma este olvastam a hírt, és elsőre teljesen megdöbbentem rajta, mivel valahogy ez az eshetőség sose jutott eszembe. Agyaltam egy kicsit rajta, és arra jutottam, hogy ebből még nagyon jól is kijöhet a SW, és persze a rajongók is. Mindenesetre bízom benne :)

Attól még az SW múltját, az eddigi történetét senki nem veheti el, az mindig ott fog maradni, ahol volt, a jelentőségét nem fogja semmi kisebbíteni. A többit meglátjuk 2015-ben :D

A 9. oldalon találtam meg az első reakciómat, jó sokat kattogtatok a témán, mire feljöttem a fórumra, nem két perc volt végig olvasni :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk vannak ott érdekes  gondolatok is, amik azért beigazolódni látszanak most a Solo kapcsán. Pl. ez:

 

2012. 10. 30. - 22:37, Obi1 írta:

Ez arcon csapott.

 

Szerintem egy gond van. Az hogy folytatódni fog a Star Wars előbb-utóbb valamilyen módon, ebben biztosak lehettünk, de az hogy a Disney már az első közleményében azt mondja hogy ők bizony 2 évente új SW filmet fognak gyártani, mindenféle légből kapott ötletekből.. ez nem bizakodásra ad okot, hanem arra hogy tömegcikké válnak a SW filmek, nem lesz már kuriózum, egy egyedülálló világ amiből nem készítenek mindenféle sz*rt. George Lucas 16 éven át tervezte mondhatni a folytatást, ezek meg csettintenek és már a játékbábukat gyártják a 7. részhez.

 

Lehet folytatni a SW-t, nem azzal van a gond, de ne k*rvuljon el.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez nem igazolódott be. A Solo egy kifejezetten jó film volt. Obi1 nem gyenge BO-ról hanem arról ír hogy majd az SW-ből esetleg mindenféle gyenge film készül majd ("nem lesz már kuriózum, egy egyedülálló világ amiből nem készítenek mindenféle sz*rt"). Amit jósol annak nem látom nyomát. Sok SW produkció készül de ragaszkodnak egy bizonyos szinvonalhoz. A franchise -Obi1 szavaival élve- semmiféle "elk*rvulás" jeleit nem mutatja. A Disney igenis törödik a franchise-al, erre sok szempontból pont a Solo az egyik legjobb példa. Mert lehet akármi rosszat mondani marketingről, bemutatónaptárról bármiről, egy biztos: magánál a produkciónál a Disney még azt a keserű pirulát is lenyelte, hogy erre az egyébként érdektelenség övezte projektbe rengeteg plusz milliót beleöltek pusztán azért hogy jó legyen. A Millenium Falconos maketteket, játékokat el lehetett volna adni Ron Howard bevonása nélkül is. Nyugodtan beküldhették volna azt a verziót is a mozikba, ami egyébként maguk a szinészek szerint is elég gyengus lett. De nem tették (az másik kérdés hogy szerintem bármilyen rosszul volt megválasztva a bemutatónaptár ez túl van értékelve: maga a téma nem érdekelt senkit... és ezt azért előre kevesen gondolták volna).

A Solo igazából mindannak az ellenkezője amitől 2012-ben itt féltek az emberek: egy film ami nem csak a felszint kapargatja de komolyan veszi a világépitést, koherens mindazzal amit Lucas letett az asztalra és közben nem csak majmol, de újat, izgalmasat, érdekeset mutat. Ja és nem ignorálja a prequelt. Ami ugye az egyik nagy korai félelem volt, egészen odáig elmenve, hogy talán remake-elni is fogják az egészet. Ehhez képest Ray Park az eredeti Maul játsza újra a figurát, akit úgy hoztak be hogy nem csak a prequelt hanem az utolsó nagy Lucas-projektet a TCW-t is figyelembe vették. Ez szerintem az ellenkezője mindennek amire itt a többség számitott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez szép, de én erre gondolok főleg:

"de az hogy a Disney már az első közleményében azt mondja hogy ők bizony 2 évente új SW filmet fognak gyártani, mindenféle légből kapott ötletekből.. ez nem bizakodásra ad okot, hanem arra hogy tömegcikké válnak a SW filmek, nem lesz már kuriózum,

 

És szerintem pont ezt látjuk a Solonál. Nem a filmmel van a baj, hanem az azt körülvevő közeggel, ami talán súlyosabb probléma. Lehet dicshimnuszt írni a pozitívumokról, de ha a fenét se érdekli a film, akkor jöhet itt Maul meg akármilyen remek kapocs ide-oda, válthatnak ami már talán nem lesz ilyen kellemes. Ki tudja milyen következtetést vonnak majd le a kevesebb bevételből? A nagy vízválasztó a IX lesz ebben a tekintetben. Ha az megint esemény lesz, és hoz egy valag pénzt (illene többet hoznia mint a TLJ WW már csak a trendek miatt is), akkor nincs gond, és a Solo tényleg csak egyedi eset volt. Egyébként egy ilyen IX siker azt is megmutathatja, hogy időt kell hagyni két film között, nem szabad azt csinálni mint a TLJ-SOLO párosnál. Akár tetszik akár nem, ez nem a Marvel hanem az SW. Ott lehet, hogy elbír két vagy több filmet is egy év, itt úgy tűnik nem. A SOLO-nak még úgy is legalább 500 milliót kellett volna hoznia WW szinten, hogy "senkit nem érdekelt" (eleve miért csinálnak olyan témáról filmet ami senkit se érdekelt?)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

eleve miért csinálnak olyan témáról filmet ami senkit se érdekelt?

Mert azt hitték, hogy mindenkit érdekelni fog (még én is optimista voltam ezzel kapcsolatban 2012-ben, ami meglepett). Han Solo egy popkulturális ikon, "űrkalózok" generációjának lett sablonja. Adta magát, hogy egy Han Solóról szóló film tömeges érdeklődésre tehet szert. Aztán a premier napján kiderült, hogy popkulturális ikonság ide vagy oda, ez kevés.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

És szerintem pont ezt látjuk a Solonál.

Levágtad a mondat végét: "egy egyedülálló világ amiből nem készítenek mindenféle sz*rt". Ez volt kuriozum elvesztése alatt értve.. És nem ez továbbra se vált be.

 

Ami a Solo fogadtatását illeti: az hogy Han Solo popkulturális ikon nem hit kérdése hanem tény volt. Minden alapjuk megvolt azt hinni hogy ez siker lesz. De a jövőbe nem láthattak. Eleve ha minden ötletről kilehetne kalkulálni hogy mekkora siker lesz akkor a mozikban soha semmi nem bukna meg. Ehhez képest a Disney-nek -legyenek bármekkora cég- így is szép számmal vannak bukásai az elmúlt években (idén a legnagyobb az Időcsavar volt). Mert vannak tényezők amikre már csak akkor derül fény mikor megvolt a bemutató. Utólag könnyű azt mondani hogy egyértelmű volt a bukása. De ha siker lenne akkor meg arra mondanánk, hogy természetes, hisz az SW-t imádják. Mert öszintén: ha normális pénzt hozott volna olyan nagyon nem lepődtünk volna meg. A BO szakik eleve kifejezetten jó számokra számítottak (még közvetlen a premier után is!). És a Disney a bukásai ellenére az első számú stúdió. A többiek náluk sokkal rosszabbul üzik az ipart. Elég csak teszem azt az Universal stúdió "Dark Universe" moziverzumára gondolni ami már kétszer fejreállt és úgy tűnik hogy az egészből nem lesz semmi, pedig ez lett volna a jövőjük egyik fő tartóoszlopa.

Eleve szerintem nekünk rajongóknak fontosabb kéne legyen az hogy milyen a film maga minthogy mi a közeg meg hogy fogadták.... mert ez utóbbira nagyon magasról tojok. Ennyi erővel akkor a prequelre is rálehet húzni hogy lejáratta a Star Wars mert szemben a régi triógiával ami a nézők körében rögtön kult lett ez nagyon vegyes fogadtatást kapott. Most akkor az a lényeg, hogy egy kritikailag-anyagilag is sikeres Star Warst akarunk vagy jó Star Wars akarunk? Mert ha utóbbit és tényleg kisérleteznek a formátummal akkor benne van a pakliban hogy néha nem lesz olyan a BO mint a nagy sikereknél. Láttuk a TCW mozifilmet is mennyire keblére ölelte anno a közönség...

És hát ugye az elején pont amiatt ment a sirás, hogy mostantól minden a pénzről szól, kreativ szinten egy nagy nulla lesz a Star Wars és a lényeg csak az lesz hogy hozza a dellát. Na most akkor kezdjünk el azért rimánkodni hogy ez a bizonyos pénzhajhászság aminek a lehetőségétől mindenki kivolt akadva 2012-ben váljon valósággá? Akkor a pénz a lényeg? Részemről abszolút nem. Felőlem ha az ep.9 nem hoz jól és abbahagyják emiatt az SW filmgyártást akkor oké. Jó Star Wars filmeket akarok. Az esetleges sikeresség max egy bónusz. Ha jót nem tudnak kigazdálkodni akkor hagyják. Már igy is elképesztő, hogy az ep.3 után kaptam négy -hamarosan öt- Star Wars filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bomarr írta:

Levágtad a mondat végét: "egy egyedülálló világ amiből nem készítenek mindenféle sz*rt". Ez volt kuriozum elvesztése alatt értve.. És nem ez továbbra se vált be.

Ezt kihagytam mert eddig még nem következett be. Viszont mondat első fele ül, ezért is idéztem csak azt.

Idézet

  

Ami a Solo fogadtatását illeti: az hogy Han Solo popkulturális ikon nem hit kérdése hanem tény volt. Minden alapjuk megvolt azt hinni hogy ez siker lesz. De a jövőbe nem láthattak. Eleve ha minden ötletről kilehetne kalkulálni hogy mekkora siker lesz akkor a mozikban soha semmi nem bukna meg. Ehhez képest a Disney-nek -legyenek bármekkora cég- így is szép számmal vannak bukásai az elmúlt években (idén a legnagyobb az Időcsavar volt). Mert vannak tényezők amikre már csak akkor derül fény mikor megvolt a bemutató. Utólag könnyű azt mondani hogy egyértelmű volt a bukása. De ha siker lenne akkor meg arra mondanánk, hogy természetes, hisz az SW-t imádják. Mert öszintén: ha normális pénzt hozott volna olyan nagyon nem lepődtünk volna meg. A BO szakik eleve kifejezetten jó számokra számítottak (még közvetlen a premier után is!). És a Disney a bukásai ellenére az első számú stúdió. A többiek náluk sokkal rosszabbul üzik az ipart. Elég csak teszem azt az Universal stúdió "Dark Universe" moziverzumára gondolni ami már kétszer fejreállt és úgy tűnik hogy az egészből nem lesz semmi, pedig ez lett volna a jövőjük egyik fő tartóoszlopa.

Ez igaz de valahol csak hibáztak, benéztek valamit. És ha a film jó akkor máshol kell keresgélni... Épp erre céloztam fentebb. Tanulni kell az esetből.

Idézet

Eleve szerintem nekünk rajongóknak fontosabb kéne legyen az hogy milyen a film maga minthogy mi a közeg meg hogy fogadták.... mert ez utóbbira nagyon magasról tojok.

Csak az a baj, hogy ez nem szeretetszolgálat. Én se azért foglalkozok a bevételekkel mert enélkül nem tudok aludni, hanem mert a showbiznisz a bevételre épül. Könnyű lesöpörni a vállamról, hogy sz*rok a bevételre főleg akkor, amikor kevesebbet hoz egy SW az elvártnál. Én vagy Te lehet, hogy tojunk rá, de a Disney nem fogja feltenni a kezét és azt mondani, hogy "jaj bocsi, ha nektek nem jön be a minőségi SW akkor többet nem csinálunk". Egy fenét. Csinálni fogja tovább csak éppen máshogy. Olyan filmekkel áll elő ami esetleg marketing szempontból eladhatóbb. Persze ne jöjjön el ez a korszak, de simán benne van. Szép ez a rózsaszín szemüveg de azért legyünk reálisak. Persze még nem kell aggódni, a SOLO remélhetőleg csak kivétel volt és nincs veszélyben a minőségi SW mozik gyártása. 

Idézet

Ennyi erővel akkor a prequelre is rálehet húzni hogy lejáratta a Star Wars mert szemben a régi triógiával ami a nézők körében rögtön kult lett ez nagyon vegyes fogadtatást kapott. Most akkor az a lényeg, hogy egy kritikailag-anyagilag is sikeres Star Warst akarunk vagy jó Star Wars akarunk? Mert ha utóbbit és tényleg kisérleteznek a formátummal akkor benne van a pakliban hogy néha nem lesz olyan a BO mint a nagy sikereknél. Láttuk a TCW mozifilmet is mennyire keblére ölelte anno a közönség...

A nézők fogják eldönteni milyet akarnak. Ha a többség megveszi rá a jegyet akkor jöhetnek, ha nem akkor nem. Ez ilyen egyszerű. A PT pedig anyagilag nagyon sikeres volt, amiből látszik, hogy a duma nem sokat számít, csak a jövedelmezőség.

Idézet

És hát ugye az elején pont amiatt ment a sirás, hogy mostantól minden a pénzről szól, kreativ szinten egy nagy nulla lesz a Star Wars és a lényeg csak az lesz hogy hozza a dellát. Na most akkor kezdjünk el azért rimánkodni hogy ez a bizonyos pénzhajhászság aminek a lehetőségétől mindenki kivolt akadva 2012-ben váljon valósággá? Akkor a pénz a lényeg? Részemről abszolút nem. Felőlem ha az ep.9 nem hoz jól és abbahagyják emiatt az SW filmgyártást akkor oké. Jó Star Wars filmeket akarok. Az esetleges sikeresség max egy bónusz. 

Csak ez nem így működik. Fentebb írtam már, de az anyagi siker azért lényeges mert biztosítja azt az irányvonalat ami most van, ami szerintem jó. Viszont ha ez nem fogja érdekelni az embereket, ergo nem lesz nyereséges, váltani fognak. Akkor majd mindenki eldönti szépen, hogy az neki ok vagy nem ok. Már itt is vannak jó páran akik szerint ez ami most van egy rakás sz*r és nem is járnak ide. Szóval ez nem lesz új keletű dolog. Abban is nyugodt lehetsz, hogy ha fostalicska SW-ket gyártana a Disney és sokat hozna akkor igenis az lenne a véleményem mint a legelején. Szerencsére a nagy bevételhez minőség is párosul ami nagy dolog! Jó lenne nem elveszíteni. Ez múlik a IX-cen. Két bukta zsinórban nem fér bele. 

 

Csak csendben teszem hozzá, hogy remélem az SW sose lesz olyan mint a Marvel színes-szagos filmjei, mert amit láttam eddig a IW-ből ( a felénél járok) az nekem baromira műanyag. Pedig ha tetszik ha nem ez is benne van a pakliban! 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a 3000 Ft nekem is sok lenne, főleg úgy, hogy a tartalmaknak csak egy kis töredéke érdekelne.

Nem biztos, hogy jól értettem. Ha ez a Disney steaming megvetné a lábát itthon, akkor a Star Wars mozifilmeket már nem lehetne megkapni DVD-n se?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Ez a 3000 Ft nekem is sok lenne, főleg úgy, hogy a tartalmaknak csak egy kis töredéke érdekelne.

Nem biztos, hogy jól értettem. Ha ez a Disney steaming megvetné a lábát itthon, akkor a Star Wars mozifilmeket már nem lehetne megkapni DVD-n se?

Dehogy, csak a sugárzás jogát tartanák meg maguknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.