Ugrás a kommentre

A történet


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

George Lucas életrajzi írója fokozza az izgalmat, mivel ő tud egy s mást.

 

Read more at http://www.comicbookmovie.com/fansites/JoshWildingNewsAndReviews/news/?a=69483#yKcKBG5oCwCeqX3F.99

 

 

Az egyik legizgalmasabb lesz a szériában a 7-8-9 :o

Eredetileg 12 részesre tervezték a sagat.

Luke Skywalker 30-as , 40-es éveit meséli el az új trilógia. Hmm..

Luke legyen kicsit öregebb és úgy jó. Kicsit marketing szövegnek tűnik ez, hogy ez a legérdekesebb része az SW -nek. Persze. Mindig az a legérdekesebb amit épp csinálnak, ezt jól tudjuk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát Avengers stílusban bővítenék a Star Wars univerzumot. Fontosabb karakterek szóló filmben kalandoznának.

Na mit szóltok? :hmm:

Nofene, a végén még tényleg igaza lesz annak aki azt mondta, hogy Fury valójában Windu inkognitóban :D

 

Engem az EU nem izgat, de szerintem minimum ezer évvel a RotJ után játszódjon, ha valami galaktikus, az Erő egyensúlyát megbontó konfliktusról szól. Ha meg ez a fontos karakterek kalandozásairól infó helytálló, akkor akármikor játszódhat, csak ne Luke-Han-Leia trió legyenek a főszereplők.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindig az a legérdekesebb amit épp csinálnak, ezt jól tudjuk. :)

Persze, kinek mi. És bár nem értek egyet azzal így látatlanba, hogy ez lenne a legérdekesebb, mert az előzmény jobban annak tűnik, engem viszont a folytatás jobban érdekel. :) Mark Hamill szerintem tuti vállalná újra. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ne....akkor nem is érdekelne. Azért remélem ennél több van a tarsolyban. Itt egy újabb konfliktust kellene építeni, nem folytatni a régit (ami egyébként le is lett zárva).

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hivatalos persze, de azért ugye érzed, hogy más formátum? Egy TV sorozatba több minden belefér mint egy mozifilmbe. És nyilván a mozifilmek vannak a csúcson, a TCW is csak kiegészítés hozzá. Szóval ide eredetibb történet kell, mint hogy Palpatine -t klónozzák....

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hivatalos persze, de azért ugye érzed, hogy más formátum? Egy TV sorozatba több minden belefér mint egy mozifilmbe. És nyilván a mozifilmek vannak a csúcson, a TCW is csak kiegészítés hozzá. Szóval ide eredetibb történet kell, mint hogy Palpatine -t klónozzák....

Igen én is remélem, hogy eredeti lesz.

Az viszont zavar, hogy Lucas csak egy kreatív konzulens lesz. Mondanak itt sok mindent, hogy mi lesz, meg hogy az eredeti elképzeléseit folytatják, illetve valósítják meg. De mi van, ha ez az egész csak abban fog kimerülni, hogy George-ot megkérdezik mi az ötlete erről, aztán meg ha a Disney nagyon akar valamit és George nem, akkor figyelmen kívül hagyják az öreget és mennek a maguk feje után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen én is remélem, hogy eredeti lesz.

Az viszont zavar, hogy Lucas csak egy kreatív konzulens lesz. Mondanak itt sok mindent, hogy mi lesz, meg hogy az eredeti elképzeléseit folytatják, illetve valósítják meg. De mi van, ha ez az egész csak abban fog kimerülni, hogy George-ot megkérdezik mi az ötlete erről, aztán meg ha a Disney nagyon akar valamit és George nem, akkor figyelmen kívül hagyják az öreget és mennek a maguk feje után.

Ezt gondolom a következő években még százszor fogom leirni az eddigiek alapján: a filmet nem a Disney hanem a Lucasfilm késziti. Lucas az egész "örökség átruházást" úgy kezdte hogy előbb el kezdett dolgozni az ep.7-8-9-en majd utána átruházta a Lucasfilmet az egykori alelnöknek, majd hogy biztositva legyen a háttere a cégnek eladta a Disney-nek bizonyos feltételek között. A Lucasfilm gyártja a Star Wars filmeket és Kethleen, az egykori alelnök felügyeli a kreativ munkáat az ep.7-8-9-nél amiket Lucas vázlatai alapján kezdtek el. Az tök rendben van hogy nem SW-s helyeken megy majd ez a Disney csinálja a Star Wars filmeket, de mi legyünk már képben pláne ha tényleg komolyan erről akarunk beszélgetni ebben az ep.7-es topikban a következő hónapokban/években.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is úgy érzem, hogy még mindig van némi zavar a fórumon azzal kapcsolatban, hogy is megy ez a Lucasfilm-Disney "együttműködés".

Ez majd jobban a helyére kerül szerintem, ha lesz rendezőnk meg irónk. Mindenki úgy van vele, hogy valakiről kéne beszélni és most itt van a Disney jobb hiján, ami ugyan kicsit személytelen, de valakiről lehet beszélni mint alkotó és számon kérni a lehetséges rossz irányt. De ez főleg az irókon rendezőkön fog múlni és ha ők meglesznek, szerintem a Disney-zés is alább hagy és inkáb JJ Abrams-ozunk... legalábbis az utóbbit remélem :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt gondolom a következő években még százszor fogom leirni az eddigiek alapján: a filmet nem a Disney hanem a Lucasfilm késziti. Lucas az egész "örökség átruházást" úgy kezdte hogy előbb el kezdett dolgozni az ep.7-8-9-en majd utána átruházta a Lucasfilmet az egykori alelnöknek, majd hogy biztositva legyen a háttere a cégnek eladta a Disney-nek bizonyos feltételek között. A Lucasfilm gyártja a Star Wars filmeket és Kethleen, az egykori alelnök felügyeli a kreativ munkáat az ep.7-8-9-nél amiket Lucas vázlatai alapján kezdtek el. Az tök rendben van hogy nem SW-s helyeken megy majd ez a Disney csinálja a Star Wars filmeket, de mi legyünk már képben pláne ha tényleg komolyan erről akarunk beszélgetni ebben az ep.7-es topikban a következő hónapokban/években.

Fel lehet használni vázlatokat, de nem biztos, hogy Lucas elképzeléseit fogják megvalósítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eszembe jutott Palpatine feltámadása. Lucas kedvenc képregénye a Dark Empire. Mi van, hogy ha ez lesz az alapötlet?

Én imádtam azt a képregényt, még mindig itt van valahol a polcomon. Nagyon darkos volt, az ötlet is nagyon tetszett, de időben kicsit korábban van mint a színészeink mostani állapota. :D

047.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem két dolgot lesz érdemes meglépni sztori szintjén:

1) Évtizedes ugrás kell. Úgy húsz-harminc-negyven év. Én a negyvenre szavazok. Közvetlen folytatás azért nem lehet, mert az unalmas lenne. Elmondom miért: mert Sidious és Vader meghaltak. Ezzel harangoztak az Első Galaktikus Birodalomnak. Az Uralkodó volt az összetartó erő, a személy, aki átlátta és irányította a Birodalmat, a személye nélkül az állam összeomlik, mivel Vader halálával és a Szenátus évekkel korábbi feloszlatásával nincs utódja, ami kézbe vehetné a hatalmat. Ha csak be nem mesélnek egy eddig sosem látott, sosem hallott szuperfőnököt (pl. Thrawn), ami szerintem igen amatőr húzás lenne, főleg, ha Lucas is ott van. (Ez az egyik negatívuma a Thrawn sztoriknak is, hogy a kalapból előrántanak egy Palpatine szintű konspirátort. Eleve, ha létezett volna ilyen ember a Birodalomban, azt Sidious megöli, mint potenciális veszélyforrást.) Szóval, a Birodalom összeomlik, mi marad? Az új állam megszervezése, és ezt nem fogják a Birodalom maradványaira ráépíteni, mint anno a Birodalmat a Köztársaságra, és nem lehet a Köztársaságot sem újjáépíteni (sicc iszonyú uncsi és lapos, ráadásul fantáziátlan nevű Új Köztársaság). Az előbbi nyilvánvaló, az utóbbi meg, nos, nem telt el olyan sok év, hogy a Galaxis lakóiból kikopott volna, milyen rossz volt a Köztársaság. Tehát új államot kell szervezni, ez viszont nem háborút, hanem diplomáciát hoz. Az meg nem éppen a Csillagok Háborúja. Politikai szálak ide vagy oda, azért a Star Wars filmek mindig is a katonai problémamegoldásról szóltak. Úgyhogy mindenképpen akkora ugrás kell, hogy már reális létezése legyen egy galaktikus vagy több csillagközi kormányzatnak, nem mellesleg, ebben az esetben már a Jedi Rend is új életet élhet, nem csak Luke lenne. És ezzel rákanyarodunk a 2-es pontra.

2) Ne legyen egységes galaktikus kormány. Már kétszer láttuk, hogyan sodródik végveszélybe az ilyen, a franc se kíváncsi rá harmadszor (egy újabb pont, amiért nem csípem az EU-t, ahol ezt ismétlik újra, és újra, és újra, és újra). Az ep6 után szerintem nem is lehet egy ideig egységes galaktikus kormányt szervezni, hiszen a népek egymás után kettőben is mélységesen csalódtak. A Köztársaságot egy pusztító háború, a Birodalmat egy nem kevésbé félelmetes polgárháború nyírta ki, és egyik kormány sem szolgálta a közjót. Két ekkora csalódás és háború után sokáig nem lehet egységbe rendezni a világokat. És izgalmasabb is lenne egy olyan Galaxis, ahol sokkal jobban tagozódnak a népek. Ahol sok kis kormány létezik egymás mellett. A Jedi Rend meg lehetne egy olyan szervezet, ami - tanulva az első hibájából - nem kötelezi el magát egyik ilyen csillagközi kormány mellett sem.

És persze, nehogy előmásszon nekem egy újabb Sith. Asajj Ventress és Savage Opress mintájára jöhetnek olyanok, akiket megkísértet a Sötét Oldal, de Sith pár ezer évig ne tegye a lábát a Galaxisba, mert azzal semmibe vennék Anakin tragédiáját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jókat irsz Dzséjt! Én egyébként örülnék neki, ha kicsit több minden kiderülne a jóslatról. Anakin Egyensúlyt hozott az Erőben.... ez akkor most egész pontosan miben nyilvánul meg? Többé senkit nem kisért meg az Erő sötét oldala? Vagy igen de nem tud felkapaszkodni egy szinten túl? Vagy a Sith Rend halálát hozta csak el? Nem kell mindent tudni most se a jóslatról, de tudhatnánk többet mint eddig. Tetszene ha Luke kutatná a jedik múltját, esetleg mivel ugrunk pár évtizedet hirtelen most találna rá valami érdekesre. Talán kiderülhetne az is kitől mitől van a jóslat...

 

Nem mondom hogy ezek tényleg olyan nyerőn müködnének a filmben, de most igy hirtelen ezek érdekelnének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 90-es évek elején még azt lehetett tudni, hogy az előzmények kb.40 évvel az EP IV előtt játszódnak (EP I) az Ep VI utáni folytatás pedig kb. 40 évvel utána (EP VII).

 

Akkor még Lucas a Saga-t a Kereszetapához hasonlította:

 

- EP IV, V, VI = Keresztapa (apa- fia sztori, a végén apa meghal)

- EP I,II,III = Keresztapa II. (apa előzmények történet)

- EP VII,VIII,IX = Keresztapa III (fiú öregkori története, a végén a fiú meghal)

 

Ha ezt valósítják meg Mark Hamill-nek szerepelnie kellene, mint bölcs Jedi mester.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abszolút egyetértek, Dzséjt.

Ha valóban folytatásban gondolkodnak, ahogy arra az epizód számozás is utal, akkor biztos, hogy ugrani fognak, hiszen a készítők sem akarnak kitolni magukkal, hogy folyamatos Hamill - Ford - Fisher sminkkel teljen a forgatás jelentős része (a színész csere szerintem kizárva, max, ha ne adj' isten, valaki meghalna, de lehet akkor inkább bele se írják).

 

Szóval az ugrás adott, és én magam is úgy vélem, hogy egyáltalán nem biztos, hogy lesz "szupranacionális hatalom", már ami galaxis méretű. Ez kb. olyan lenne, mintha 56 után az emberek forrongás nélkül belementek volna egy új kemény diktatúrába. Nem valószínű. Szóval lehet egyrészről az, hogy vagy a régi, vagy az új érdekek mentén új csoportosulások jönnek létre, és ezek állnak szembe egymással.

 

De én azt is el tudom képzelni, hogy Apocalyptosra veszik a figurát: a galaxis lázong, bolygócsoportok a bolygócsoportok ellen harcolnak, aztán amikor úgy fest, valaki nyer, akkor egy másik galaxisból megérkezik egy még nagyobb fenyegetés. Bár nem feltétlenül örülnék ilyesminek (vongok... brrr...), de szerintem benne van a pakliban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jókat irsz Dzséjt! Én egyébként örülnék neki, ha kicsit több minden kiderülne a jóslatról. Anakin Egyensúlyt hozott az Erőben.... ez akkor most egész pontosan miben nyilvánul meg? Többé senkit nem kisért meg az Erő sötét oldala? Vagy igen de nem tud felkapaszkodni egy szinten túl? Vagy a Sith Rend halálát hozta csak el? Nem kell mindent tudni most se a jóslatról, de tudhatnánk többet mint eddig. Tetszene ha Luke kutatná a jedik múltját, esetleg mivel ugrunk pár évtizedet hirtelen most találna rá valami érdekesre. Talán kiderülhetne az is kitől mitől van a jóslat...

 

Nem mondom hogy ezek tényleg olyan nyerőn müködnének a filmben, de most igy hirtelen ezek érdekelnének.

Ezek jó ötletek, valami ilyesmi nekem is tetszene. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.