Ugrás a kommentre

Luke vs. Vader


Szisz

Ajánlott hozzászólás

Némelyiket szétvágta , amit nem az meg olyan anyagból lehetett amit nem vág át a fénykard.

Csak ennek nem sok értelme van. Miért lenne pár korlát más-más anyagból, ráadásul fénykardálló? Nem sok anyag áll ellen a fénykardnak, minek kellene ilyen anyagból pár vacak korlátot készíteni, főleg a Bespinen? A többit meg szimplából? Jedik sem voltam, max. az Uralkodó meg Vader miatt kellene fénykardálló korlát, az meg minek? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak ennek nem sok értelme van. Miért lenne pár korlát más-más anyagból, ráadásul fénykardálló? Nem sok anyag áll ellen a fénykardnak, minek kellene ilyen anyagból pár vacak korlátot készíteni, főleg a Bespinen? A többit meg szimplából? Jedik sem voltam, max. az Uralkodó meg Vader miatt kellene fénykardálló korlát, az meg minek? :)

 

 

Elismerem kicsit erőltetett magyarázat. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak ennek nem sok értelme van. Miért lenne pár korlát más-más anyagból, ráadásul fénykardálló? Nem sok anyag áll ellen a fénykardnak, minek kellene ilyen anyagból pár vacak korlátot készíteni, főleg a Bespinen? A többit meg szimplából? Jedik sem voltam, max. az Uralkodó meg Vader miatt kellene fénykardálló korlát, az meg minek? :)
A Jediben is ez volt.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elismerem kicsit erőltetett magyarázat. :)

Pláne, hogy a felvetésem kiindulópontja Lucas szava: nincs semmi, amit a fénykard ne tudna átvágni. Innentől kezdve kár feldobni a fénykardálló korlátok elméletét (vagy bármit, ami fénykardálló és szilárd). Már ha tényként kezeljük Lucas szavát, de vannak páran, akik így kezelik.

A lecsúszás is erőltetett. Ez nem egy normális kard, hanem fénykard, érintésre is vág (és azt hiszem, a fény nem csúszik). Mint írtam, ha lenne összefüggés a lesújtás ereje és az átvághatóság között, akkor Qui-Gonnak a tömör ajtót erőlködve kellett volna vágnia. Ennek ellenére úgy hasította át, mintha csak vajat szelne (márpedig egy űrhajón valószínűleg a sima zsilipek sem papírból készültek). És az ep1 a legjobb példa rá, hogy ezek a kardok hővel, igen nagy hővel bírnak, hiszen azt a zsilipet, amit robbanóanyagok ellen építettek, izzó fémmé avanzsálta. Másik példa, hogy a harci droidokat, pontosabban a B2-es szuper harci droidokat, amik igen komoly páncéllal vannak megáldva, Obi-Wan az ep3-ban laza csuklómozdulatokkal darabolta fel. Nem két kézzel odasújtva, csak lazán, mintha csak legyeket hajtanak el maga elől.

Ezek után azt gondoljátok, hogy ezzel a hőenergiával bíró fegyver csupán az érintése sem nyisszantana el egy olyan vékony lemezt, mint ami Vader vállát védi?

Amúgy meg, a jelenet megnézése után egyértelműen merem állítani, az a kard egyáltalán nem csúszkált. Tisztán eltalálta Vader vállát, majd szikrákat hányva visszapattant róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem átgondolatlanság és technikai korlátok. Az ep4-5-6 idején még pirotechnikával kellett megoldani az ilyesmit, és szerintem nem akartak lépten-nyomon erre áldozni, csak olyan helyeken, ahol feltétlen szükséges.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Vader láthatólag nem akart végezni a fiával (kb. tucatszor megtehette volna). Mondta is Palpatine-nak: "Átáll vagy meghal..." Ha nem áll át, Vader sokat nem tudott volna kezdeni vele, de Hant sem véletlenül fagyasztották le. A Sith lefagyasztva akarta elvinni a fiát a mesteréhez, így eredetileg is csak a foglyul ejtés játszott. Gondolom Palpatine is zabos lett volna Vaderre, ha az engedély nélkül kinyírja Luke-ot. Az öreg személyesen akarta intézni, ahogy az Ep6-ból is kiderül.

 

A Yodás dolgot leírtátok előttem, a csillagrombolóshoz csak annyit, hogy nem igazán mehettek más irányba a lázadók. A bolygó azon részéről szálltak fel, ahol a hajók voltak, a gravitációs mezőből pedig ki kellett érniük. Ha nem fedezik őket az ionágyúk, a csillagrombolók és TIE-ok valószínűleg darabokra szedték volna őket X-szárnyú kísérőstül együtt. ;)

 

A Family Guy-hoz: én is szeretem, sőt... de ezeket a poénokat nem azért csinálták, hogy komolyan is vegyük őket. :)

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke túlélése viszont nem a szerencsén múlott. Vader egyszerűen nem akarta megölni, innentől nem beszélhetünk szerencséről a párbajban. :)

 

Ezzel csak az a gond, hogy amikor Vader az Erővel tárgyakat vágott Luke-hoz az ablak előtt és az kitört akkor hagyta Luke-ot kizuhanni a mélység felé. Azaz a nem rajta múlott hogy nem halt meg, hanem Luke-on aki meg tudott kapaszkodni. Lehet hogy később már nem akarta megölni de itt még szerintem igen.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel csak az a gond, hogy amikor Vader az Erővel tárgyakat vágott Luke-hoz az ablak előtt és az kitört akkor hagyta Luke-ot kizuhanni a mélység felé. Azaz a nem rajta múlott hogy nem halt meg, hanem Luke-on aki meg tudott kapaszkodni. Lehet hogy később már nem akarta megölni de itt még szerintem igen.

Szerintem csak tesztelte mit tud. A kezdettől szórakozott vele. Amikor igazán ráment akkor gyorsan le is győzte (a hídon).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen. Ha egy kétbalkezes hülyegyereknek bizonyult volna Luke, akit sikerül lefagyasztani 10 mp alatt, vagy kizuhan az ablakon, akkor nem érdeklődött volna Vader iránta, és hagyta is volna a fenébe. De mivel értékes szövetségesnek bizonyult, nem akarta megölni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt el tudom képzelni de csak úgy ha nem fiaként tekintett még rá ekkor.

Szerintem itt még nem is. Érzelmei itt még nemigen vannak iránta. Szerintem csak a párbaj után kezdett felébredni benne az apai láng. Ne feledjük, amíg nem találkoztak a Bespinen, Vadernek Luke Skywalker senki volt. Még csak nem is látta, max annyi ideig, míg ránézett a Halálcsillagon. Esetleg a biztonsági felvételeket, de igazán a fiát csak ott a Bespinen ismerhette meg. Amikor lecsapta a kezét, amikor a fia meghozta azt a döntést, amit ő nem tudott, és alapvetően, realizálódott benne, hogy a fia ott és akkor, mikor levetette magát, meg is halhatott volna, majd kiderült, életben maradt, szerintem ez gyújtotta fel végleg a szeretet lángját benne. Nem véletlen, hogy Piett admirálisnak már csak a félelemtől szorult össze a torka.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen. Ha egy kétbalkezes hülyegyereknek bizonyult volna Luke, akit sikerül lefagyasztani 10 mp alatt, vagy kizuhan az ablakon, akkor nem érdeklődött volna Vader iránta, és hagyta is volna a fenébe. De mivel értékes szövetségesnek bizonyult, nem akarta megölni.

Szerintem se díjazta volna ezt Palpi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A birodalom arnyait kiolvasvan es a kulonbeke befejezesevel egeszen mas kepet kaptam erol az egeszrol aki nem olvasta az tegye meg meroben megvaltoztatja az egesz oszetetelet

OFF

Hát még a pont és a vessző használata a mondanivaló szerkezetét. ;)

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

bocs mindenkitol a hejjesirasi hibakert :)

magyarazat nemet billentyuzet es csak a star Wars hasznalata kozben megy a magyar nyelv nemetben elek elore is elnezest kerek meg utolag is:)))

Jól van, azért én is oldalra pillanthatnék néha az adatlapra, és akkor leesne, hogy ki vagy. :roll::pfff: Bocsesz. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(Hm, mostanában a Firefox már nem jelentkeztet ki folyton és önfejűen. Lassan elkezdhetem itt utolérni magam :) )

 

Szerintem a "mindent átvág" nem jutott el a kardkoreográfushoz. Baki, becsúszott. Vader válla egyértelműen fénykard-álló abban a jelenetben. Különben mellmagasságban az egész Nagyúr szét lett volna nyisszantva. Így viszont még az sem biztos, hogy lebénult a karja. Egyáltalán, Luke ott élő részbe vágott vagy fémbe? Ep3 végén pont mintha a jobb karja lett volna a legnagyobbrészt megmaradt végtagja. (Jujj ez nagyon morbid. De.... jahh. )

A fény tuti nem csúszik, egymáson meg aztán végképp nem, különben lenne keresztvas a fénykardokon. Nincsen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(Hm, mostanában a Firefox már nem jelentkeztet ki folyton és önfejűen. Lassan elkezdhetem itt utolérni magam :) )

 

Szerintem a "mindent átvág" nem jutott el a kardkoreográfushoz. Baki, becsúszott. Vader válla egyértelműen fénykard-álló abban a jelenetben. Különben mellmagasságban az egész Nagyúr szét lett volna nyisszantva. Így viszont még az sem biztos, hogy lebénult a karja. Egyáltalán, Luke ott élő részbe vágott vagy fémbe? Ep3 végén pont mintha a jobb karja lett volna a legnagyobbrészt megmaradt végtagja. (Jujj ez nagyon morbid. De.... jahh. )

A fény tuti nem csúszik, egymáson meg aztán végképp nem, különben lenne keresztvas a fénykardokon. Nincsen.

Te mit szívsz Krande? Nekem is adhatnál az anyagból. :fű:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(Hm, mostanában a Firefox már nem jelentkeztet ki folyton és önfejűen. Lassan elkezdhetem itt utolérni magam :) )

 

Szerintem a "mindent átvág" nem jutott el a kardkoreográfushoz. Baki, becsúszott. Vader válla egyértelműen fénykard-álló abban a jelenetben. Különben mellmagasságban az egész Nagyúr szét lett volna nyisszantva. Így viszont még az sem biztos, hogy lebénult a karja. Egyáltalán, Luke ott élő részbe vágott vagy fémbe? Ep3 végén pont mintha a jobb karja lett volna a legnagyobbrészt megmaradt végtagja. (Jujj ez nagyon morbid. De.... jahh. )

A fény tuti nem csúszik, egymáson meg aztán végképp nem, különben lenne keresztvas a fénykardokon. Nincsen.

Ja, vagy Vader karjához csak hozzá érintette a kardot Luke, nem akarta kettévágni. ;)

Fénykardálló, mi? :lol:

Szerkesztve: - Ben
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, vagy Vader karjához csak hozzá érintette a kardot Luke, nem akarta kettévágni. ;)

Fénykardálló, mi? :lol:

Lehet mandaroli páncélból volt a válltömése. :) Mert ahogy látom kicsit se sérült meg a páncél.

 

Ha Luke tehette volna, az első suhintással levágta volna Vadert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.