Ugrás a kommentre

Luke vs. Vader


Szisz

Ajánlott hozzászólás

  • 1 évvel később...
Luke önszántából zuhant bele a mélybe azért, mert az öngyilkosságot választott az alternatíva (Sötét Oldal) helyett. Biztos volt abban, hogy meg fog halni, csak aztán a szerencse Erő közbeszólt. Ne keverjük ide, mivel ő tudatos döntést hozott.

 

Szerintem nem. Pusztán azt tudta: mit nem akar - Vadert és a Sötét oldalt. Emellett olyan sokkos állapotban volt, hogy kizárt dolognak tartom, hogy ott képes lett volna tudatos öngyilkosságot elkövetni. Csak minél messzebb akart kerülni Vadertől. Ettől még nem tudta, hol fog kikötni az esés végén, csak sejtette, hogy lehet, hogy nem lesz jó vége. Ahogy Obi-wan is az EpI-ben, ettől még nincs arra garancia, hogy ha leesett volna meghal, mivel nem tudta mi van az egész alján. Ha annak is olyan volt az alja, mint a bespini, akkor megúszhatta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Bespin alját nem láttuk, és a Naboon lévő lik kicsit keskenyebb volt. ;) De azért sokkos állapot ide és menekülés oda, ha egy háztömb kerületű szakadék közepén elengeded magad, szerintem nincs olyan ember, aki sanszot adna magának a túlélésre. Arra, hogy Luke megúszta C-3PO egy irdatlan nagy számot köpne ki az egyhez.

Mellesleg, a sokkos állapotban azért mégis volt annyi lelki ereje, hogy felmérje a lehetőségeket. Letekint, mielőtt zuhanni kezd, ez nekem erősen azt sugallja, hogy tudta, hogy a halált választja. És például ezért is jó, hogy a BR-ről levették az ordítását, mert ez is a belenyugvást jelzi. Tudta, hogy meghal, és ezzel semmi baja sincs. Legalább nem áll a Sötét Oldalon, mint az apja. Aztán jött a mázli.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

BR-ről levették az ordítását? :o Ne már :S És pontosn azért, amit Dzséjt ír: belenyugvás. Luke itt még minden csak nem egy belenyugvó érett Jedi. Belenyugvás az, amikor az első Halálcsillagon Ben Kenobi rásandít Vaderre hogy "látod, ott mennek elfele a gyerekeid" aztán becsukja a szemét és hagyja hogy keresztbe megfelezze a nem-tanítványa. Az Ep5-ben Luke még egy forró fejű padawan aki belerohant élete egyik első pofonjába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Ep5-ben Luke még egy forró fejű padawan aki belerohant élete egyik első pofonjába.

Aki azon a ponton érett meg. ;) A végén már minden, csak nem forrófejű tanítvány. És ahogy Ody írta, ez az eredeti koncepció, csak az SE-be tették rá valamiért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 évvel később...

Biztos nagyon gonosz vagyok de (most ,hogy este ujraneztuk,megint) a parbajukban,mikor Vader mindenfele targyakkal hajigalja meg Luke-ot....szo szerint sikitva rohogok,ahogy Luke azt se tudja hol van. :D

 

Amugy is katasztrofa Hamill szineszi jateka az egesz filmben.....de itt kegyetlen szerencsetlenkedes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos nagyon gonosz vagyok de (most ,hogy este ujraneztuk,megint) a parbajukban,mikor Vader mindenfele targyakkal hajigalja meg Luke-ot....szo szerint sikitva rohogok,ahogy Luke azt se tudja hol van. :D

 

Amugy is katasztrofa Hamill szineszi jateka az egesz filmben.....de itt kegyetlen szerencsetlenkedes.

 

Sikítva röhögsz? Jó helyen jársz Te Zolikám?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 évvel később...
4 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ja, és mágikus úton került oda Luke alá. :P:D 

Megvárta még Luke kiesik az antennákra. :D 

 

De most tényleg! Van már HD verzió a filmből, ki kellene vágni azt a valamit és megvizsgálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Néztem már, a HD verzióban is csak egy szürke paca az egész. De eleve lehetetlen, hogy a kard legyen.

1. Percekkel korábban vágják le Luke kezét. Már rég Bespin mélyebb légkörében járhatott volna, mire Luke egyáltalán elengedi magát.

2. Rengeteg olyan légcső van lefelé menet, ami Luke-ot beszívja, és mind máshová vezet. Szinte kizárt, hogy Luke és a keze ugyanott kössön ki.

3. Luke környékén sem látszódott a keze és a kard, mielőtt szétnyílt alatta az ajtó.

4. Amikor Luke kiesik, nem látni előtte semmit átesni a nyíláson.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a legjobb kép. Összehasonlításul betettem azt is amikor Vader levágja Luke kezét. A második lehet akár egy fénykard is mert olyan alakja van. Persze nem valószínű, hogy az. :) Meg kellene kérdezni Pablót.

image.png

 

image.png

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.