Ugrás a kommentre

5x06 - The Gathering


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Az elsőre a válasz, hogy gyerekek. A Jediket pedig nem fondorlatoskodó figuráknak látják valószínűleg, akik mindenféle fúrmánnyal okítják őket. Ráadásul, az a bazi jégfal az egész körítéssel igen riasztó lehet egy gyerek számára. Valószínűleg nem véletlen viszik oda ilyen fiatalon őket, amikor még mindent elhisznek. Egy Ahsoka korú padawan már nem venné be a dolgot.

A másik kérdés megint nem bonyolult. Anakinban nem olyan félelem volt, mint Byph-ben. Anakin attól félt, hogy elveszti az anyját, valamit, amihez ragaszkodik, amit birtokolni akar (ahogy azt később láttuk, hogy félte Padmé elvesztésétől). Byth pedig a környezettől félt, az események rá nézve rossz fordulatától.

Első elfogadva, persze, de akkor is vicces. :)

 

Második: Dzséjt, te nem tudom hogy emlékszel Yoda szavaira, de én így:

"Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to Suffering."

 

Nem tudom, te látsz a "Fear" szó előtt bármilyen minősített esetet? Mert én nem. Úgyhogy a félelem minden esetben dühöt szül, az gyűlöletet, az pedig szenvedést. Függetlenül attól, hogy mitől fél. Szóval én örülök, hogy a kis Ithorit levágták a templomban, mert ő lehetett volna Darth Vader II. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vajon, a Sith-ek is idejárnak kristályért?

Mivel ez egy jedi szentély, nem tartom valószínűnek. Nem ez az egyetlen hely, ahol kristályt lehet szerezni, több kristálybarlang is van galaxis szerte.

Ebből a részből nekem az jön le hogy Ilumnak egy olyan "Dagobah barlang" szerepe is lehet, amit a jedik ki is használnak mint egy próba(ugye ez a Gathering). Legalábbis én ezzel magyarázom magamba, hogy miért csak a saját kristályaikat láthatták meg.

Illetve, Luke volt itt a "Jedi..." előtt, vagy Obi-Wan többet hozott el magával?

Mint már fent említettem nem ez az egyetlen barlang, és még ezt leszámítva is számtalan más módja lehet egy kristály megszerzésének. Sőt az EU szerint egy krayt sárkány gyöngy (ami a krayt sárkány gyomrában/zúzájában levő kő) is használható mint kristály, no nem mintha ezt olyan könnyű lenne megszerezni

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, te látsz a "Fear" szó előtt bármilyen minősített esetet? Mert én nem. Úgyhogy a félelem minden esetben dühöt szül, az gyűlöletet, az pedig szenvedést. Függetlenül attól, hogy mitől fél. Szóval én örülök, hogy a kis Ithorit levágták a templomban, mert ő lehetett volna Darth Vader II. :)

Mivel ez a Gathering is egy próba, gondolom a kis ithorinak adtak még egy esélyt, hogy bebizonyítsa, hogy igenis le tudja győzni a félelmeit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel ez a Gathering is egy próba, gondolom a kis ithorinak adtak még egy esélyt, hogy bebizonyítsa, hogy igenis le tudja győzni a félelmeit.

Ezzel csak az a gond, hogy a rész elején azt mondták: ők a tanoncok krémje. Akkor milyen lehet a többi? :pfff: Ha ilyen padawanom lenne, én is elmormolnék egy imát a Rend életben maradásáért. :clap2: Mondjuk Petro se sokkal jobb, ha az önzetlenséget meg is tanulta, még mindig ugyanott tart, mint Mace Windu kis korában... :death:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, te látsz a "Fear" szó előtt bármilyen minősített esetet? Mert én nem.

Ami azt illeti, én látok:

 

Yoda: How feel you?

Anakin: Cold, sir.

Yoda: Afraid are you?

Anakin: No, sir.

Yoda: See through you, we can.

Windu: Be mindful of your feelings…

Ki-Adi-Mundi: Your thoughts dwell on your mother.

Anakin: I miss her.

Yoda: Hmm, afraid to lose her… I think.

Anakin: What has that got to do with anything?

Yoda: Everything! Fear is the path to the Dark Side… fear leads to anger… anger leads to hate… hate leads… to suffering. I sense much fear in you.

 

Nem véletlen hozza szóba az anyját Ki-Adi-Mundi, nem véletlen emeli ki Yoda, hogy attól fél, hogy elveszti őt, és nem véletlen születik a válasz arra a kérdésre, hogy ennek a félelemnek mi köze bármihez is. Szép a mondat kiemelve, de nem véletlen van előtte még egy komplett párbeszéd. Ráadásul, amikor ezt firtatják, Anakin még mérges is lesz, hogy teljes legyen az összkép. Önmagában valóban bármilyen félelemről lehet szó, de a szövegkörnyezet már egyértelműsíti, hogy milyen félelemről van szó.

 

Első elfogadva, persze, de akkor is vicces. :)

Igen, gyereknek lenni ezért mókás, mert nem akarnak mindent racionális keretek közé gyömöszölve értelmezni, megmagyarázni. Egyszerűen hisznek a mesékben és feltételezik, hogy a felnőttek, akik óvják és tanítják őket, nem fognak hazudni nekik.

 

Ezzel csak az a gond, hogy a rész elején azt mondták: ők a tanoncok krémje. Akkor milyen lehet a többi? :pfff: Ha ilyen padawanom lenne, én is elmormolnék egy imát a Rend életben maradásáért. :clap2: Mondjuk Petro se sokkal jobb, ha az önzetlenséget meg is tanulta, még mindig ugyanott tart, mint Mace Windu kis korában... :death:

Most mit vártál? Hogy azonnal átlátják a Galaxis politikai szövevényét, hatmillió nyelven beszélnek tolmácsdroid nélkül, olyan kardforgatók, akik álomból riadva is két másodperc alatt szecskává aprítják Darth Mault, és az Erőhordozók lópikulák hozzájuk képest az Erőben? Azért ők a younglingsek, mert van még mit tanulniuk.Egyik sincsen tíz éves. Gondolj bele, te milyen voltál akkor. :pfff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, te látsz a "Fear" szó előtt bármilyen minősített esetet? Mert én nem. Úgyhogy a félelem minden esetben dühöt szül, az gyűlöletet, az pedig szenvedést. Függetlenül attól, hogy mitől fél. Szóval én örülök, hogy a kis Ithorit levágták a templomban, mert ő lehetett volna Darth Vader II. :)

Ez szerintem erőltetett belemagyarázás. Yoda anno nyilván nem arra gondolt Anakin kapcsán, hogy fél a szörnyektől.... Sokkal mélyebb és nagyobb hatású dologra gondolt (ahogy Dzséjt is írta). Egy gyerek, legyen akár padawan jelölt is, miért ne félhetne képzeletbeli szörnyektől? Ráadásul ha az olyan "lény", akit csupán a bátorságával legyőz? Anakinnál ez kicsit más eset.... Ő lelkileg nem volt kész a Jediségre.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ráadásul, ha a Jedik annyira nem érezhetnek félelmet, akkor nagyon furcsa a következő párbeszéd, amit Yoda a háborús veterán, az Erőt már ismerő és pár meredek dolgot már látott Luke-hoz intéz.

Luke: I won’t fail you... I’m not afraid.

Yoda: Oh, you will be. You will be.

 

Ja, és az ep5-ben az Erő ugyanígy megmutatta, mitől fél, hogy gyűlöletében ugyanolyanná válik, mint Vader (tudat alatt tudván: az apja).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami azt illeti, én látok:

 

Yoda: How feel you?

Anakin: Cold, sir.

Yoda: Afraid are you?

Anakin: No, sir.

Yoda: See through you, we can.

Windu: Be mindful of your feelings…

Ki-Adi-Mundi: Your thoughts dwell on your mother.

Anakin: I miss her.

Yoda: Hmm, afraid to lose her… I think.

Anakin: What has that got to do with anything?

Yoda: Everything! Fear is the path to the Dark Side… fear leads to anger… anger leads to hate… hate leads… to suffering. I sense much fear in you.

 

Nem véletlen hozza szóba az anyját Ki-Adi-Mundi, nem véletlen emeli ki Yoda, hogy attól fél, hogy elveszti őt, és nem véletlen születik a válasz arra a kérdésre, hogy ennek a félelemnek mi köze bármihez is. Szép a mondat kiemelve, de nem véletlen van előtte még egy komplett párbeszéd. Ráadásul, amikor ezt firtatják, Anakin még mérges is lesz, hogy teljes legyen az összkép. Önmagában valóban bármilyen félelemről lehet szó, de a szövegkörnyezet már egyértelműsíti, hogy milyen félelemről van szó.

Igen, de az Everything épp a félelemre utal. Szerintem egy Jedinek nem szabad félnie - semmitől - mert az a Sötét Oldal kapujába sodorja. Pont.

 

 

Most mit vártál? Hogy azonnal átlátják a Galaxis politikai szövevényét, hatmillió nyelven beszélnek tolmácsdroid nélkül, olyan kardforgatók, akik álomból riadva is két másodperc alatt szecskává aprítják Darth Mault, és az Erőhordozók lópikulák hozzájuk képest az Erőben? Azért ők a younglingsek, mert van még mit tanulniuk.Egyik sincsen tíz éves. Gondolj bele, te milyen voltál akkor. :pfff:

Igen. Teljesen életképes az összehasonlítás, hiszen engem is Jedinek neveltek újszülött korom óta... ;)

 

Yoda pedig pont azért mondta Luke-nak, hogy fog félni. mert nem kapott Jedi nevelést, ergo: olyan dolgokkal szembesülhet a kiképzés során, ami új neki.

 

Az pedig, hogy mit vártam: hát a padawanok krémjétől nem ezt az tuti. Átlagos padawanoktól igen, ezt. A legjobbaktól, hangsúlyosan a legjobbaktól ennél azért többet. Petro full önelégült, az Ithori teljesen nyomi, a többiről talán még el tudom képzelni, hogy a rend büszkesége, na de ők?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de az Everything épp a félelemre utal. Szerintem egy Jedinek nem szabad félnie - semmitől - mert az a Sötét Oldal kapujába sodorja. Pont.

De itt a srác azon nyomban legyőzi a félelmét, amint elveszi a kristályt. Nyilván más természetű ez a dolog, mint ami Anakinnál volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bárki félhet. A kérdés csak az; készek vagyunk-e legyőzni, le tudjuk-e győzni és milyen fajta félelem?

Mert sokféle van.

A kis Ithori a legegyszerűbb fajtájúnak a próbáján esett át: Az ok nélküli félelem legyőzésén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bárki félhet. A kérdés csak az; készek vagyunk-e legyőzni, le tudjuk-e győzni és milyen fajta félelem?

Mert sokféle van.

A kis Ithori a legegyszerűbb fajtájúnak a próbáján esett át: Az ok nélküli félelem legyőzésén.

:clap::)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bárki félhet. A kérdés csak az; készek vagyunk-e legyőzni, le tudjuk-e győzni és milyen fajta félelem?

Mert sokféle van.

A kis Ithori a legegyszerűbb fajtájúnak a próbáján esett át: Az ok nélküli félelem legyőzésén.

Ez tetszik. :clap:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de az Everything épp a félelemre utal. Szerintem egy Jedinek nem szabad félnie - semmitől - mert az a Sötét Oldal kapujába sodorja. Pont.

Akkor rosszul hiszed, pont, fuss neki még egyszer. :P Arra a félelemre vonatkozik, amiről Anakint faggatják. Még Anakin is félreérti, hogy ő bizony nem fél. És aztán nem azt kérdik meg, hogy félsz, hogy nem leszel Jedi, vagy félsz attól a nagy kopasz niggától, aki olyan szúrósan méreget. Nem, konkrétan, célorientáltan, félreérthetetlenül kijelentették, hogy fél az anyja elvesztésétől. Félelem és félelem között nagy a különbség. Ahogy eggyel lejjebb írom...

 

Yoda pedig pont azért mondta Luke-nak, hogy fog félni. mert nem kapott Jedi nevelést, ergo: olyan dolgokkal szembesülhet a kiképzés során, ami új neki.

Tehát akkor alapból nem félhet, csak ha Yoda mondja. Amúgy az megvan, hogy a Jedik nem érzelemmentes robotok, hanem élőlények, ilyesformán szabad érezniük, csak az nem szabad, hogy az a hatalmukba kerítse őket? Ez a rész pont erről szólt.

 

Az pedig, hogy mit vártam: hát a padawanok krémjétől nem ezt az tuti.

És teljesen elképzelhetetlen, hogy tényleg ők voltak a legjobbak, mert az átlagosok még ennél is rosszabbak. Tíz évesek sem, még évtizedek vannak hátra a nevelésükből (csak sajnos hónapokkal ezután mindet levágják).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha valaki elhagyja a fénykardját, amiben az első évadra volt példa, akkor ebből a kristályból pakol bele egy darabot, vagy hogy van ez? Mindig vágnak le egy kis bicskával belőle. Mi van, ha elfogy? Ennek a résznek lesz folytatása? Wookiee lézerkarddal?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aranyos rész volt és az ifjak számára tanulságos. Volt benne valami igazi SW feeling, főleg, mikor itt-ott felcsendült a Force Theme. A látvány is nagyon szép volt és végre láthattuk az apró Ahsokát is, amint először találkozik Plo-val. :) Kíváncsi leszek a folytatásra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Könnyed kis rész volt, nekem az elejétől a végéig tetszett.

A Jedi Rend 3 generációja is szerepelt benne, volt egy mindent látott vén róka, egy tapasztalattal ugyan rendelkező, de még mindig tanuló padawan és egy csapat újonc, aki még csak most kóstól bele a Jedi életbe.

Nekem az összes kis növendék szimpatikus, a nautolit is megszerettem, ahogy félpercenként törölgette az orrát. :D

Tanulságos volt, ahogy mindegyikük új tulajdonságokat sajátított el.

Az meg, hogy Byph félt teljesen helyén van egy ilyen korú gyereknél, akár Jedi, akár nem. Boba mondjuk kivétel, ő hírből sem ismeri a félelmet. :D

Izgatottan várom a jövő szombatot!

Szerkesztve: - Embo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindig öröm látni amikor a Jedik életébe nyerhetünk bepillantást. Ez a mostani alkalom azért is volt különleges, mert a padawanok egy fontos állomását kísérhettük figyelemmel. Ilum ugyan már feltűnt korábban, de látványban eltörpült az itt látottakhoz képest. Ebből is következik, hogy számomra a képi világ igen csak a plafont verdeste. Az egyik leggyönyörűbb volt a sorozatban eddig látottak között. Ebben a részben egyébként is együtt volt minden: történet, látvány és zene. A Mortis trilógia írója megint kitett magáért, sőt, korábbi művére is tett utalást (szinte mindenki észrevette a Mortison látott köröket a sziklafal előtt illetve bent a templomban). Igazán kíváncsi lennék már mik ezek, és honnan származnak. A younglingek nagyon aranyosak voltak, és én sem éreztem bennük semmi kivetni valót, pont olyanok voltak mint a Jedi gyerekek. :) Nagyon tetszett az egész filozófia, de az különösen, hogy a gyerkőcöknek szinte testre szabott kristályokra leltek, amiket csak ők láttak, a többiek nem. Ráadásul ezeket csak azután szerezhették meg, ha teljesítettek egy próbát. Az egészben ez volt a legjobb. Mintha a barlang öntudattal is bírt volna, mert olyan megpróbáltatás elé állította a tanoncokat, amik mind egy-egy jellemhibaként volt jellemző rájuk. Persze nem valószínű ez a verzió, sokkal inkább arról van szó amit Yoda is mondott, miszerint az egész dolog a fejekben dőlt el. Azért az nem semmi, hogy ez a templom ahol az összes Jedi a kristályát megszerezte... Nekem beugrott a padawan Qui-Gon vagy Kenobi, ahogy itt lófrálnak. De mondhattam volna Anakin-t vagy Windu-t is. Yoda -ról nem is beszélve. :D Az itt látható eresztésből mindenképp kiemelném Petro -t, aki ugyan kissé önfejű, de eléggé tehetségesnek tűnt. Viszont a legaranyosabbak azok a félős Ithorian és wookie padawanok voltak. :D Yoda meg elég szenyó, ahogy szívatta őket a jégfallal. :D Felmerült itt alább, hogy Ahsoka miért van ott. Na majd a következő részből megtudjátok. :P Egyébként Yoda hogy a fenébe került oda? Engem meglepett, hogy egyszer csak ott ült azon a sziklán... Én azt gondoltam volna, hogy a többiekkel együtt megy oda. :hmm:

 

Szóval nagyon jó kis rész volt, és kíváncsian várom mi lesz ebből. ;)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek kis eipzód lett, nekem nagyon tetszett. A drámaibb Onderon sztori után üdítő hangulatváltás. Sugárzott a Star Wars hangulattal csordultig töltött tanmese érzés az egészből. Újabb kitűnő példa arra, mennyire nem az akcióközpontúság tesz jóvá egy részt. Számomra biztosan nem. Jó, hogy a Jedik életének egy újabb részébe nyertünk bepillatást a Gyűlés során, ahogy a flashbackekből is láthattunk érdekességeket, mint a Sinube általi ifjoncképzés, vagy a parányi Ahsoka Templomba kerülésének eredete. Meglepő módon ez utóbbi nagyon bejött, baromi aranyosra sikerült leanimálni a 3 éves lányt. Az pedig külön jó pont, hogy a már említett képet szinte egy az egyben a sorozatba ültették. Az ifjoncok mindegyike kedvelhetőre sikerült. Jellemüket, hibáik felismerését, majd azok leküzdését szépen mutatták, ami nem kis szó úgy, hogy a 6 karakterre jutott alig több, mint 20 perc. Számomra Byph volt a legszimpatikusabb, ahogy sikerült legyőznie a félelmét. Teljesen természetes, ösztönös dolog egy élőlény félelme, főleg, ha egy 10 év körüli gyerekről van szó. Hiába nevelik 2-3 éves koruk óta Jedik, ők is érző lények, nem droidok. Nem hiába épült arra Byph szála, hogy leküzdje félelmeit, mivel ez a tulajdonság fontos egy leendő Jedi számára. De magát a félelmet, mint tulajdonságot nem hiszem, hogy nyomtalanul ki lehetne irtani valakiből. Gungi szintén aranyis volt, főleg abban a jelenetben, amikor rálelt a kristályra. De csaknem mindegyik ifjoncot kiemelhetném ezen a téren. A Dagobah-feeling szintén telitalálat lett, Yoda gyakorlatilag ugyanazt csinálta az ifjoncokkal, mint anno (azaz majdan) Luke-al. Megtestesíti az akadályt, amit a Jedinek le kell küzdenie, legyen az türelem, félelem, önbizalomhiány, bármi, ezáltal tanítva őket. Különben Yoda is nagyon elemében volt. Végre nem csak a Templom falai közt láthattuk politizálni, vagy stratégiai döntéseket hozni a háborúhoz, hanem képezte a jövő nemzedékét (bár sajnos előreláthatólag nem lesz túl jó sorsuk). Ahsokát picit fölöslegesnek éreztem. Nem azt mondom, hogy bánom a szereplését, gondolom a következő epizódok miatt szükséges, de itt nem sok dolga volt, az tény. A háborúból való mellőzése nem annyira zavaró, hiszen anno ki tudja hány hetes/hónapos büntetést töltött a Templomban a feluciai eset miatt. Így valószínűleg nem érvágó a Köztársaságnak a hiánya. Yoda pedig eddig se a fronton harcolt, így vele sincs semmi gond. A látvány gyönyörű lett, bár ez a jelző nem fejezi ki eléggé. A kékes-fehér látványvilág, a kristálybarlang, a csillogás... kitűnő. És a zenéről még nem is beszéltem. Csakugyan remek kiegészítése a hangulatnak, a The Force téma egyébként is az egyik kedvencem. Lényeg a lényeg, tetszetős részre sikerült, kíváncsi vagyok, mi sül ki ebből a maradék 3 részben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ez is lehetséges, ez egy jó ötlet. :hmm: Vagy más nem bírta volna megolvasztani a jeget a vízeséshez. :D

 

Sky: Byph valóban nagyon szeretni való volt, most, hogy jobban belegondolok nekem is ő lett a kedvencem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem egyből úgy jött le, hogy Yoda irányítja az eseményeket, szerintem így sokkal szebb. :) Amikor Petro először otthagyta Katoonit a jégfal mögött, Yoda olyasmi reakciót mutatott, mint Luke-nál, amikor az a barlangban meglátja a felpattanó Vader maszkot. Szerintem mindvégig a kis zöld mester irányította a próbák elemeit, mint Byph "szörnyét", Petro jéggé váló kristályát, vagy azt, hogy Katooni épp akkor és oda zuhant le, amikor Petro (akinek "véletlenül" épp a segítőkészség kapcsán akadtak hiányosságai) arra járt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg irányított volt a dolog. Ráadásul ez egy négy részes arc, megint igen nagy jellemfejlődésekre számíthatunk.

 

Petro esetében én biztos voltam, hogy ha ledöntik a falat, akkor megkapja ő is a kristályt.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Yoda azért volt ott, mert az ifjak felkészítése az egyik legfontosabb feladata, és a saját fénykard elkészítése elég jelentős mérföldkő lehet egy Jedi életében. :) A barlangban történteket nem ő hívta életre, hanem maga a barlang lehet olyan hely, ahol az embernek szembe kell néznie önmagával. Nekem is abszolút Dagobah-érzésem volt itt. :)

 

Remek rész volt, tanulságos és hangulatos. :) És hogy az ifjak közül páran nem viselkedtek úgymond Jedihez méltóan? Csak akkor válhat valaki jó Jedivé (vagy ha már itt tartunk, akkor szimplán akár jó emberré is), ha túl tud lépni a saját korlátain, és legyőzi önmagát. Márpedig korlátjai mindenkinek vannak, és lesznek is, csak a távolságot kell kitolni egyre messzebb, hogy minél több dolog férjen el a saját magunk által felügyelt szférában. Ezek a srácok még kisgyerekek, akiknél a korlátok még nagyon közel vannak, és gyanítom, hogy a próbák során épp az az egyik cél, hogy ezeket kitolják.

Nekem nagyon tetszett a vége, amikor hősködő barátunk kitörte a jeget. :) Ebből egyből kiderült, hogy ami a többieknek korlát volt, az neki a végén már nem volt az, neki mást kellett legyőznie. Igen, nagyon igaz, hogy a dolgok sikere nagyon nagy mértékben a fejünkben dől el. Lehetetlen helyzetben is lehet győzni, csak hinni kell benne, hogy sikerülhet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem egyből úgy jött le, hogy Yoda irányítja az eseményeket, szerintem így sokkal szebb. :) Amikor Petro először otthagyta Katoonit a jégfal mögött, Yoda olyasmi reakciót mutatott, mint Luke-nál, amikor az a barlangban meglátja a felpattanó Vader maszkot. Szerintem mindvégig a kis zöld mester irányította a próbák elemeit, mint Byph "szörnyét", Petro jéggé váló kristályát, vagy azt, hogy Katooni épp akkor és oda zuhant le, amikor Petro (akinek "véletlenül" épp a segítőkészség kapcsán akadtak hiányosságai) arra járt.

Az, hogy Yoda tudta, mi zajlik bent, és erről megvolt a véleménye, még nem jelenti azt, hogy ő idézte elő. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Márpedig korlátjai mindenkinek vannak, és lesznek is, csak a távolságot kell kitolni egyre messzebb, hogy minél több dolog férjen el a saját magunk által felügyelt szférában. Ezek a srácok még kisgyerekek, akiknél a korlátok még nagyon közel vannak, és gyanítom, hogy a próbák során épp az az egyik cél, hogy ezeket kitolják.

Ez elég "nevelő" volt, gondolom a való életben is használod ezt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez elég "nevelő" volt, gondolom a való életben is használod ezt. :)

Inkább úgy mondanám, hogy tapasztalom, hogy a korlátok nagyon egyéniek tudnak lenni, már gyerekeknél is, aztán a felnőtteknél meg végképp. :) Hol vagyok én Yodától... :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy Yoda tudta, mi zajlik bent, és erről megvolt a véleménye, még nem jelenti azt, hogy ő idézte elő. :)

Én így gondolom. :) Nem egy hétköznapi barlangról van szó, de Yoda nélkül számomra nem magyarázható a sok "véletlen". A Jedi - jelen esetben Yoda az Erő megtestesülése, aki próba elé állítja az ifjoncokat, akik végül sikeresen átmennek azon.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én így gondolom. :) Nem egy hétköznapi barlangról van szó, de Yoda nélkül számomra nem magyarázható a sok "véletlen". A Jedi - jelen esetben Yoda az Erő megtestesülése, aki próba elé állítja az ifjoncokat, akik végül sikeresen átmennek azon.

Gondolj csak bele, hogy már önmagában az, hogy mindenki csak a saját kristályát láthatja ragyogni, és a többiek számára az csak olyan kő, mint a többi, ez jelzi, hogy a hely különleges. Nem hiszem, hogy magukhoz a kristályokhoz Yodának köze lenne. És ahogy Petro is csak akkor láthatta meg a sajátját, amikor képes volt legyőzni az önzőségét, ez számomra azt jelzi, hogy a hely inspirálta őt ebben.

Byph félelmeit saját képzelete táplálta, szerintem ő akármilyen sötét helyen képes lett volna egyedül szörnyeket látni. A kis vuki máshol is türelmetlen lett volna, a lánynak meg kevés lett volna az önbizalma első körben ahhoz, hogy a magasba másszon. Ezeket az akadályokat nem Yoda támasztotta, hanem a szereplők maguk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.