Ugrás a kommentre

Zene


Ajánlott hozzászólás

Az SW filmek egyik fele mindig a zene volt. Így hát nem elhanyagolható ki fogja szerezni az új film soundtrack- ét. JW lenne a legjobb, szerintetek mennyi az esély rá?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos csak nagyon minimális, John Williams már elég idős. Csak halkan jegyzem meg, ha Abrams volna a befutó, akkor neki van egy remek "házi" zeneszerzője, szóval más volna, de nem feltétlenül rosszabb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha imáim/imáink meghallgatásra nyernének, és Abrams lenne a befutó, ő tényleg hozná Michael Giacchinot, amit én is díjaznék. Igaz, először nem voltam kibékülve a Star Trek zenéjével, mondván, nem startrekes, de végül nagyon megszerettem. Nagyon más - azért néha hozzányúlt az eredeti TOS témához -, de kiváló. Személy szerint nem aggódnék akkor sem, ha Steve Jablonsky, Hans Zimmer, Alan Silvestri, Randy Edelman, Ilan Eshkeri, John Powell, James Horner, Don Davis vagy Patrick Doyle lenne Williams utódja. Esetleg még bevethető lehetne Kevin Kiner, a TCW zeneszerzője. Persze a legjobb Williams lenne, de szerintem az öreg már kicsit belefáradt a Star Wars filmekbe - meg úgy alapvetően a filmzene készítésbe. Igazán emlékezeteset az ep3 óta nem alkotott, de már az ep2-3 esetében (és a Harry Potter filmeknél is) érezhető a lendület hiánya. A főtémák remekek, de sok a korábbról átvett anyag, jóval több, mint az ep1-4-5-6 esetében. Úgyhogy én nem érzem úgy, hogy ő lenne a legjobb. Éppen ezért cseppet sem tartok, hogy fura lenne egy Star Wars film Williams nélkül, hiszen a TCW-ben csak néha-néha csendül föl az ő témáinak valamelyike, nem egyszer áthangszerelve, és teljesen jó (máig nem értem, miért nem adnak ki soundtrack albumot a sorozathoz).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jelenleg nem tudok, és nem is akarok mást elképzelni, mint Williams. Ő maga, A STAR WARS. Nem vagyok filmzene-bubus de ha az utca emberének azt mondod, hogy "filmzene", az első háromban benne lesz a Star Wars, Williams meg az első 2-ben. Noha, én úgy érzem, hogy 1999 óta nem alkotott olyan nagyot, mint előtte.

 

A VII. epizód zeneszerzésénél, 82 éves lesz, Morricone idén 83 és még dolgozik.

 

Ha meg más lesz, pl. J.J. zeneszerzője, azt kérem, hogy egységes legyen, fel se tűnjön az egyszeri nézőnek a csere. Semmi modern hangzás, opening-, ending zene ugyanaz, stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Star Wars azért lett, ami, mert ott volt John Williams. Azt viszont, sajnos, tényleg el kell ismerni, hogy ő már nagyon idős, ha jól tudom, idén töltötte be a 80-at. A Lost zeneszerzője valóban nem lenne rossz, bár azért a sorozat és a saga muzsikái között elég nagy a különbség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy ki? :nana: Ő nem holmi "vagy ki", hanem kb. a sorozatok John Williamse. A Losttal is zseniális volt, amit művelt, még ma is két dolgot szoktam dúdolgatni magamban: Star Warst, vagy Lost soundtracket.

 

Jaj de elképesztően nagyon egyetértek! Giacchino remek választás lenne.

 

(Csak zárójelben jegyzem meg, hogy én Hans Zimmert is nagyon komálom...:P és el is tudok képzelni egy a Star Wars-hoz illő soundtrack-et tőle).

 

Dzséjt felsorolása is EPIC! ;)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: bár ez szubjektív, de nem értek egyet. Szerintem az EpII-III-ban is olyan zseniális munkát végzett, mint előtte, akárcsak a Harry Potter 1-2-3-ban. Az EpII-ben a szerelmi téma szerintem az egész Star Warsban a legszebb, nem beszélve a kaminoi zenéről, vagy a Zam Wassel üldözéses hangzásvilágról. A dookus dobokat is lehetne említeni, vagy a Jango vs. Obi-wan részt. Szerintem ezek is zseniálisak. A 3. részben pedig a Both, az Anakin vs. Obiwan, a Betrayal zenéje, vagy a születéskor hallható hangzás világ... frenetikus.

 

A Harry Pottert meg nem is értem, miért soroltad ide. Az első három rész, és az utána következő 4+1 zenei téren ég és föld, Williams zsenialitását senki sem tudta még csak megközelíteni sem. Egy Hedvig's Theme, vagy a "Csíny letudva", vagy a fuvoladal a 3. részben... mind fantasztikus, szerintem kár megkülönböztetni a 99 utáni korszakát az előzőtől, zseniális szintet hozott végig - még akkor is, ha az EpIII-as zenéjét sokan támadják, mert nem koherens, vagy mert bizonyos jelenetekben nem indokolható a zene választás. Összességében még is akkorát alkotott itt is, hogy arra csak egy zseni képes, és magához képest is teljesen rendben van.

 

(Szubjektív persze).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát: zseniális igen, és minden muzsika remekül működik a filmek nézése közben, de amikor a Harry Potter alatt megszólal a fogatverseny zenéje, vagy amikor a klónok először színre lépnek, és ahelyett, hogy saját témát kaptak volna, inkább alá vágták a Kereskedelmi Szövetség (az ellenség főszervezetének) a zenéjét, vagy a Templom ellen vonulása Vadernek, és alatta a egy ep2-es zenével... Nos, ezek nálam levonnak az ep2-3 zenei anyagából. Hangsúlyozom, a film alatt semmi bajom velük, de a tény az tény: az ep1-4-5-6 alatt fele annyi ismétlés sincs, mint az ep2-3 alatt. Persze imádom a Battle of Heroes, az Across the Stars, vagy az Anakin's Betrayal (éppen ez szól) című számokat, ezek valóban a zseniális szint legfelsőbb fokát képviselik. Viszont a sok ismétlés, a kultikus jelenetek témátlanul hagyása, filmspecifikus taktusok áthelyezése más filmekbe, ezek nekem durván azt jelzik, hogy Williams fárad. Másoktól simán elnézem (pl. Hornertől, aki az Aliens zenéjét lazán felhasználta a Titanicban és az Avatarban is), de John Willamstől nem, pláne, amikor a Star Wars zenéjét hasznosítja újra egy totál más filmben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Harry Potter alatt hol szólal meg a Fogatverseny zenéje? A Kóbor Grimbuszra gondolsz?

Roszul emlékeztem, nem konkrétan fogatverseny zene, hanem egyrészt az ep1-2 zenéi kerültek át, másrészt a coruscanti üldözés.

Az első részben a quidditch meccs alatt hallani az ep1 taktusait.

A második részben pedig szintén a meccs alatt az ep2 taktusait, itt konkrétan amikor Harry-ék berepülnek a versenypálya alá, a Zam the Assassin and the Chase Through Coruscant egy része szól, változtatás nélkül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak John Williams lehet a befutó senki más. Más képtelen jó sw zenét írni mert nem érti a lényeget. Emlékezzünk az Actross the Stars-ra. Minden lejön belőle Anakin és Padmé tragikus végkifejletü szerelméből. Ha más zeneszertő lesz az már el lesz rontva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Esetleg szóba jöhet Jeremy Soule vagy Mark Griskey, akiknek a nevéhez olyan dolgok fűzhetőek, mint a KOTOR I-II, TOR és a TFU I-II Soundtrack-je. Nekik már eleve közük van a Star Warshoz. Soule szerzett zenét már filmekhez is, Griskey meg filmelőzetesekhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak John Williams lehet a befutó senki más. Más képtelen jó sw zenét írni mert nem érti a lényeget. Emlékezzünk az Actross the Stars-ra. Minden lejön belőle Anakin és Padmé tragikus végkifejletü szerelméből. Ha más zeneszertő lesz az már el lesz rontva.

Nem tudom, a TCW alapján szerintem Kevin Kinnernek elég jól átjött, milyennek kell lennie egy Star Wars muzsikának. Vagy szerinted a TCW zenéje el van rontva? ;)

 

Esetleg szóba jöhet Jeremy Soule vagy Mark Griskey, akiknek a nevéhez olyan dolgok fűzhetőek, mint a KOTOR I-II, TOR és a TFU I-II Soundtrack-je. Nekik már eleve közük van a Star Warshoz. Soule szerzett zenét már filmekhez is, Griskey meg filmelőzetesekhez.

Az b*szna be, ha holmi játék zeneszerzők esnének be a film mögé. Ne legyenek illúzióid, ők nem olyan zenészek, akik nagy zenekarokat vezényelnek. A játékokhoz (akárcsak a sorozatokhoz) keverőpulttal és szintetizátorral készülnek a zenék. Nagyon ritka kivétel, amikor egy játék nagy zenekarral felvett zenét kap (pl: Modern Warfare 3). Szóval az ilyenek a közelébe se menjenek, mert képtelenek lennének egy London Symphony Orchestra kihasználására.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, a TCW alapján szerintem Kevin Kinnernek elég jól átjött, milyennek kell lennie egy Star Wars muzsikának. Vagy szerinted a TCW zenéje el van rontva? ;)

 

Nincs elrontva, de én fényéveket látok a TCW zenéje és a filmek zenéje között. Megmondom neked őszintén egy dallamot nem tudnék felidézni a TCW-ből. Ami nem azt jelenti hogy rossz zene. John Williams azért lenne jó mert neki évtizedes tapasztalata van az sw-zenék terén. Nem tudok mást írni de az Actross the Stars(a kedvenc sw-zeném) annyira profi, annyira átérzi a jelenet lényegét hogy egyszerűen nem tudom elképzelni hogy valaki más ezt jobban vagy akár ilyen színvonalon képes megvalósítani. Egy jó zenéhez az kell szerintem hogy nagyon mélyen ismerd a történetet, nagyon érezd át a szereplők érzelmeit. Amikor meghallod a taktusokat akkor ne csak a film adott jelenet jusson eszedbe, hanem ezen jelenet által kiváltott érzelmek. Ezt nagyon nehéz megcsinálni, nem véletlenül van nagyon kevés jő filmzeneszerző(Pl Morricone, Hans Zimmer).

Szóval remélem vállalja Williams az új trilógiát is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is nagy tisztelője vagyok John Williamsnek, de véleményem szerint tovább kell lépni. Ahogy a TCW már sikeresen tovább is lépett. Már csak azért is, mert ha tényleg akkora filmfolyam lesz, mint ígérték, akkor előbb-uóbb ezt majd sajnos szükségből is meg kell tenni. Most viszont ideális alakom a váltásra.

 

Érdekes, Ramin Djawadit nem említi senki. Az utóbbi időkben csak jó zenéket hallottam tőle.

 

Sammy, Frászkarika, Szökés, Trónok harca, Flashforward, Iron Man... impozáns lista. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, Ramin Djawadit nem említi senki. Az utóbbi időkben csak jó zenéket hallottam tőle.

A stílusa nem igazán passzol az SW-hez. Legalábbis én nekem általában a keményebb, akciósabb, modern zenék ugranak be róla. Az SW-hez klasszikus, epikus csengés kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a videojátékok zeneszerzői sem rosszak. Ott van pl a tag, aki a Mass Effecthez szerzett zenéket. (Nem tudom a nevét - szép rajongó vagyok... tudom :P) de pl a Mass Effect 2 Suicide Mission kellően EPIC.

 

Ez tipikusan Mass Effecthez illő zene (vajon miért?), de valami hasonlót marhára el tudnék képzelni Star Wars-hoz is:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.