Ugrás a kommentre

Zene


Ajánlott hozzászólás

Megjelent! Sőt lehet, hogy megjelentek.

A webshop szerint mindhárom változat elérhető.

A westendben állítólag "papírtokos" van.

Ezt mondta a csávó.

Pécsen nincs még semmilyen..

 

Szóval még mindig az a bajom, hogy nem tudom mi a különbség a változatok közt!!!?

 

Egyikőtök sem jár MM ben Pesten? Rendelnem kell, de nem tudom melyiket...

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kedvenc témáim:

 

The Scavenger, Rey's Theme, March of the Resistance, Snoke, Torn Apart, The Ways of the Force, Farewell and the Trip, The Jedi Steps and Finale

 

Az abszolút no.1 a Rey's Theme

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy rakás telefonálás után összeált kép:

 

Legolcsóbb: sima cd tok

Deluxe: digipack

Limitált: valszeg digi, star ward feliratban vannak szereplők(nem fekete) és plusz 2db valmilyen exklúzív kártya gyűjtőknek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy hallom, hogy ebben az OSTben nagyon sok olyan nyúlfarknyi részlet van, ami majdnem olyan, mint ami PT-ben volt, viszont nem viszi teljesen végig a dallamot és a végén eltér. Több ilyet kihallottam belőle és vannak nagyon durva párhuzamok is (pl. Van egy teljesen hasonló dinamikàjú rész, mint ami akkor szólt, amikor Anakin karjában tartotta a halott Shmit.

 

Pont most hallgattam az albumot és nagyon igazad van. A 17. "Snoke" eleje meglehetősen hasonlít az Episode III - 6. "Palpatine's teachings" elejéhez. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont most hallgattam az albumot és nagyon igazad van. A 17. "Snoke" eleje meglehetősen hasonlít az Episode III - 6. "Palpatine's teachings" elejéhez. :)

Bizony. Közben rájöttem, hogy az Anakin halálára hajazó zenei rész akkor szól, mikor Chewiék bedühödnek Han halála után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyikőtök sem jár MM ben Pesten? Rendelnem kell, de nem tudom melyiket...

Ma délelőtt voltam az MM westendi üzletében, de meg se néztem a filmzenéket, mert arról volt szó, hogy januárban jön... :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én holnap a Duna Plazában megnézem, és este tudósítok majd, mit láttam.

 

 

Hát, ha korábban olvaslak, hoztam volna egyet Ausztriából. Volt kezemben kétfajta is. A sima meg a deluxe.

 

Jólvan, meséljetek azért, milyeneket láttatok?

 

amúgy berendeltem a legdrágábbat. Remélem az is Digi..És remélem megjön karácsonyig.. :clap2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne tartsd vissza magad, mert megbetegszel, én már javában olvasom.

Komplex a helyzet. Olyan adja nekem, aki nem tudja, hogy valójában én rendeltem.

A nejem közvetít! Mindenki boldog. Áldott békés, álságos karácsony! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Húúú ez a főoldalon található "John Williams nem alkotott maradandót" kitétel nagyon kihozott a sodromból. Mindenki, aki ezt mondja, hallgassa még néhány napig a soundtracket, és rájön, hogy DE. Különösen javaslom a 2-es és 6-os trackek tömbösített verzióját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az az érdekes, hogy a soundtrack külön hallgatásánál rengeteg olyan zeneszám van, ami nagyon tetszik. A filmben viszont különösebben fel sem tűnnek a dallamok, és szvsz nem azért, mert a zene sikerült rosszul, hanem mert néhány jelenetet kivéve (a megszokottnál) halk(abb) volt az egész a film alatt. Ezt rajtam kívül mások is megjegyezték, és most hogy így eszembe jut, talán nem is mondanak hülyeséget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Halkabb valóban a muzsika keverése az effektek alá...6x láttam eddig a filmet, és első két nézésnél nekem is szürkébbnek tűnt, de azóta minden a helyére került, nálam. :) Zseniál ez, most is, mint mindig. Rey téma, és J.steps...brutál. Starkiller is...és a "sima" zenei alátámasztások is, mindenhol nagyon ülnek-ütnek ám...más a film képi és jelenetbeli felépítése is, nincsenek olyan extra belépők és szituk, mint pl. Maul-é volt...stb. Ezért sincs akkora csinnadratta-, de "piciben" mégis mindenhol ott van, ami máskor nagyban, ha érthető vagyok... :)

 

Isten ments, hogy Williams Mestert lecseréljék-, ez az övé...mint Unkar Plutt-é a Falcon... :) Remélem megéli a 9. részt is-, de tuti, mert vele van az Erő.

Szerkesztve: - Wallatos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek, óriási a zene. Ha a film kozben nem tűnik fel, az nem biztos hogy halk, inkább azt jelenti, hogy rohadtul együtt él a filmmel, ami a lehető legjobb jel. Én ezt tapasztaltam. De ott a párbaj..

Rey közbelépésénél milyen ütősek a Skywalker témák?! (Vajon miért ezek?) ;)

De amiket írtratok, mind nagyon jó!

De kinek is magyarázok? Hisz ti érzitek, amit én! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiváló aláfestő zene, nem vitás, csak éppen egy SW-zene mindig több volt ennél. És ez a több most nincs meg, hiába sikerült remekül Rey témája. Akkor tud igazán maradandót nyújtani a zene film közben, amikor az Erő-téma szól, az pedig szinte egy 40 éves darab.

Biztosan egyedül vagyok azzal a véleményemmel, hogy Abramsnak hoznia kellett volna magával a házi zeneszerzőjét. Amit MG annak idején a Super8-hoz írt, simán jobb az ep7 score-jánál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztosan egyedül vagyok azzal a véleményemmel, hogy Abramsnak hoznia kellett volna magával a házi zeneszerzőjét.

Nem vagy egyedül, én talán csak annyiban árnyalnám a véleményemet, hogy vagy hozta volna magával házi zeneszerzőjét, vagy pontos instrukciókkal láthatta volna el Williamset. Én sem vagyok elégedett ezzel a score-ral. Valóban remek a filmben, de ahogy írtad, a Star Wars ennél több. Mindennap meghallgatom, de igazából egyetlen dallam maradt meg az egészből a fülemben: The Jedi Steps. Ez az egyetlen új, minden más, ami megmarad, az az Erőtéma újrakeverése, ami nem új. Oké, a Rey's Theme-re még felfigyelek, de meg az sem nagyon akar maradni.

Ebben a score-ban sehol sincsenek olyan örökzöldek, mint a Duel of the Fates, az Across the Stars, a Battle of the Heroes, az Anakin's Betrayal, a Grievous Speaks to Lord Sidious, a Binary Sunset, a The Battle of Yavin, a The Throne Room, a The Asteroid Field, a The Imperial March, az Emperors Throne Room vagy a Victory Celebration.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban nincsenek ekkora slágerek-, de valahogy nem is érzem a filmben a helyüket. A cd-t hallgatva jól elvagyok a dallamokkal, a hangulattal és a hangszereléssel-, de elsőre azt éreztem én is, hogy ez most vékonyabb. De szerintem ez nem Williams halványodása, egyszerűen a film nem kívánt többet....ezen persze nehéz vitázni, mert... :) A Super 8-at a napokban megnézem, nem láttam még.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek a score-nak a Rey's theme a főtémája, és hozza is. Napok óta csak azt hallgatom, zseniális.

 

Amúgy még a Kylo érkezésekor használt felütést is kiemelném, ami szintén zseniális, és fenyegető, valahányszor csak meghallom.

 

Miss, Giacchino ezúttal leragadt egy rohamosztagos eljátszásában. :P

 

Amúgy ha valaki, én szeretem őt is (Lost pl.), de a Star Wars Williamsé. És minél többet hallgatom a VII-s scoret, annál inkább reménykedem, hogy végig tudja vinni a 9. részig. Ha Giacchino szeretne Star Wars zenét, akkor próbálja ki magát a Rogue One-ban, ahol kíváncsi lennék arra, hogy mit alkot. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miss, Giacchino ezúttal leragadt egy rohamosztagos eljátszásában. :P

 

Ha Giacchino szeretne Star Wars zenét, akkor próbálja ki magát a Rogue One-ban, ahol kíváncsi lennék arra, hogy mit alkot. :peace:

Olvastam róla :D

Az a helyzet, hogy én is kíváncsi vagyok rá, mit alkotna, tehát reméljük, hogy lesz alkalma bizonyítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én semmiképp nem váltanám le Williams-t, ő annyira szerves része a SW-nak, mint mondjuk a Skywalker-ek vagy a Halálcsillagok. Ettől függetlenül én is azt érzem, hogy most nem annyira erős az új soundtrack. Szép és jó, de nincs meg benne az az extra, az a sodró lendület (nem jellegre érem, hanem érzelmileg).

Persze az is lehet, hogy csak szoknom kell és évek múltán már ebből is kitűnik majd néhány igazi nagy remekmű, de nem venném biztosra. Anno az Ep.1-nél pl. a Duel of the Fates úgy földhöz vágott, hogy nem tudtam szabadulni tőle. De gondolom sokaknál régebben a birodalmi induló vagy az Erő témája hasonlóan működött. Az Ep.3 után szintén sok zenénél azt éreztem, hogy egyből elragadott.

A 7-nél ezeket hiányoltam. Kevésbé éreztem, hogy a zene olyan szinten megtámasztaná a jeleneteket, hogy ettől az egész sokkal jobb és értékesebb lesz. Az átdolgozott témáknál ez meg-megvillant, de hol vannak az újak? A Harry Potter-ben is voltak olyan dallamok, amik nagyon hamar a fülembe égtek, itt most egyelőre nem tudnék igazán emlékezeteset felhozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek a score-nak a Rey's theme a főtémája, és hozza is. Napok óta csak azt hallgatom, zseniális.

 

Amúgy még a Kylo érkezésekor használt felütést is kiemelném, ami szintén zseniális, és fenyegető, valahányszor csak meghallom.

Én veled vagyok Donát, nekem is nagyon bejön már. Igaz sokat is hallgatom és teljesen megfognak a témái.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk más külön a zenéket hallgatni, ill. a filmmel együtt újranézve ráérezni a dologra. A PT és OT elég sok olyan témát termelt, ami már a filmek alapján teljesen magával ragadott és bennem maradt. Ettől függetlenül sok olyan zene is van, ami a filmeknél nem különösebben fogtak meg, de külön hallgatva idővel megtetszettek. Csak ezek mégse annyira grandiózusak.

 

A 7-nél is akkor leszek elégedett, ha a filmet többször újranézve csengenek majd ki belőle olyan zenék, amik annyira kultikussá lehetnek, mint a korábbiak közül a Dzséjt által is írtak. Azért a PT filmjeinél konkrétan emlékszem, hogy nem sok idő kellett ahhoz, hogy a leghíresebb témák hódítóútjukra induljanak. Kíváncsi leszek megtörténik-e ez a 7 esetében is, de remélem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Finomítok én is: ezt a komplett filmre is írtam már, de ide is igaz lehet.

Hányszor láttuk a filmet? Hányszor hallgattuk a zenét? -párszor.

A régieket hányszor? -pár százszor vagy fene se tudja..

A Sithek dallamait is 10 éve gyűrjük már! És filmenként kb 2 sláger van, ahogy Dzséjt is sorolta..

10 év múlva a Rey's Theme és a Jedi Steps lesz ennek a filmnek a védjegye és zenei reprezentációja.

Többre nem vágyhattunk. :peace:

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.