Ugrás a kommentre

Zene


Ajánlott hozzászólás

Az a tag, aki a 'suicide mission' (imént berakott EPIC ME muzsika) szerzője, táplálkozva a régi SW zenékből és átlátva az új film érzelmi világát tuti, hogy le tudna tenni egy tisztességes témákkal telerakott soundtracket az asztalra. Szvsz!

 

Én ezt mondom, ha ehhez hasonló színvonalat kapok az új zeneszerzőtől az EPISODE VI-ben, akkor már elégedett leszek. Ugyanis engem ezekkel a zenékkel is kenyérre lehet kenni.

 

Itt is egy:

 

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A gond az, hogy A) ami működik egy játékban, az nem eltétlen működik egy filmben, és ugye a Mass Effectek zenéjét sem egy szimfónikus zenekar vette föl. És B) több, mint egy tucat zeneszerzője volt a szériának.

Jack Wall, Sam Hulick, Richard Jacques, David Kates, Faunts, Jimmy Hinson, Brian DiDomenico, Sascha Dikiciyan, Cris Velasco, Christopher Lennertz, Saki Kaskas, Jesse Allen, John Morgan, Comaduster és Clint Mansell. Mégis melyikükre gondolsz "a tag, aki a Mass Effecthez szerzett zenéket" jelzővel? :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Mass Effect zenéi fantasztikusak, de egyelőre ezt a stílust nem tudom elképzelni az SW-nál. Nehéz kérdés ez. Mi van akkor, ha az Episode VII a már meglévő, előző hat filmre komponált zenékből táplálkozik és semmi újat nem adnak ki? Ez elképzelhetetlen? Jó, nyilván, példának okáért a birodalmi indulót egy teljesen új ellenségre alkalmazni botorság lenne...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, tudom, hogy voltak vagy "ezren"... én arra gondoltam, aki a 'Suicide missiont' szerezte, vagy az előbb linkelt lassabb, zongorás számot (az már megint másik szerző, tudom... csak a nevüket nem vágom).

 

Szerintem ha jól eltalálja a csóka az új SW film hangulatát zeneileg, akkor igenis tud értékelhető, szép és EPIC zenét írni hozzá.

 

Hangsúlyozom, saját egyéni vélemény és nem univerzális igazság, amit leírtam. Csak én így gondolom. ;)

 

Megjegyzem, ha valaha lesz ME film, sírni fogok, ha nem a játék zenéit fogják használni hozzá. Silent Hill-nél meg tudták tenni, hogy a játék zenéjét használták a filmhez. - de ez csak zárójeles megjegyzés és ráadásul off is... sorry :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, tudom, hogy voltak vagy "ezren"... én arra gondoltam, aki a 'Suicide missiont' szerezte

A Suicide Mission zenéjét speciel hárman szerezték, mert bár Jack Wall követte el ezt a számot, az nem több, mint a Mass Effect Theme és a Spectre Induction átdolgozása és összemixelése, amit Wall Hulickkal és Jacquesszel együtt szerzett.

 

A Mass Effect zenéi fantasztikusak, de egyelőre ezt a stílust nem tudom elképzelni az SW-nál. Nehéz kérdés ez. Mi van akkor, ha az Episode VII a már meglévő, előző hat filmre komponált zenékből táplálkozik és semmi újat nem adnak ki? Ez elképzelhetetlen?

Eddig az tűnt elképzelhetetlennek, hogy ilyen... khm... érdekességet valaki egyáltalán képes feltételezni. De, valószínűleg a Star Wars következő része semmi új zenét nem fog tartalmazni, sőt, eleve a hat rész képanyagából vágják össze... További no comment. :facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó Dzséjt, én nem vágom ennyire alaposan a témát... csak annyit tudok, hogy (számomra) elképesztően jó volt ez a zene. És miért is kellene feltétlenül egyetlen egy embernek szereznie a zenét a filmhez? Dolgozhat rajta több ember is. Mellesleg én ezzel a stílussal simán kibékülnék az új filmhez, de persze a régi szériákból megszokott dallamok átemelésével és új zenék szerzésével. És ez is saját vélemény ;)

 

Nute, azért az tényleg vicces lenne. Az új Trilógiához és az azt követő filmekhez is mindig ugyan azokat a zenéket felhasználni? Viccnek esetleg elmegy, de abszolút nem komolyan vehető ötlet. És azt is vegyük hozzá, hogy ahogy kihívás és megtiszteltetés lesz majd a leendő rendezőnek, hogy SW-t rendezhet ugyan úgy az lesz a leendő zeneszerző(k)nek is! :) Szóval egészen biztos, hogy nem lesz elszarva a muzsika. :)

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig az tűnt elképzelhetetlennek, hogy ilyen... khm... érdekességet valaki egyáltalán képes feltételezni. De, valószínűleg a Star Wars következő része semmi új zenét nem fog tartalmazni, sőt, eleve a hat rész képanyagából vágják össze... További no comment. :facepalm:

Csak felvetettem, mint lehetőséget, de persze nem lesz így. :) Egyelőre viszont nem látom, ki lehetne John Williams méltó utóda. És ha új zeneszerző jön, nyilván azért a jól ismert régi zenék is visszatérnek (teszem azt a Skywalker Theme), amelyek viszont Williams szerzeményei. Félek attól, hogy feltűnő lesz a stílusbeli különbség a régi és az új zeneszerző között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó Dzséjt, én nem vágom ennyire alaposan a témát... csak annyit tudok, hogy (számomra) elképesztően jó volt ez a zene. És miért is kellene feltétlenül egyetlen egy embernek szereznie a zenét a filmhez? Dolgozhat rajta több ember is. Mellesleg én ezzel a stílussal simán kibékülnék az új filmhez, de persze a régi szériákból megszokott dallamok átemelésével és új zenék szerzésével. És ez is saját vélemény ;)

Akkor legközelebb nézz utána! :roll: Nem nagy cucc, az én életemből is két percet vett el a wikizés, mivel én sem fújom fejből a Mass Effect trilógia stáblistáját. De nyilván dolgozhatnak rajta tizenöten, húszan és százan is, sőt, jöhetnek a Tetris, a Mario és a Dragon Ball zenéinek megalkotói is. Csak kicsit gáz lenne, mivel nem ehhez értenek. De most kapaszkodj meg a tökfödődben: az meg az én véleményem, hogy a te elképzelésed hülyeség. Na most erre reflektáljál. :P

Érdemes lenne elolvasnod ezt az összeállítást. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos lehetsz benne, hogy feltűnő lesz a stílusbeli különbség. Ez borítékolható, mint ahogy (szerintem) az is, hogy lesznek átvéve a jól ismert témákból azért jócskán.

 

Úgy gondolom, hogy ha sikerül valóban tehetséges szerzőt találni a feladatra, és az kellő tisztelettel viseltet a korábbi részek zenéire (így Williams munkájára) és kellően átérzi az új Epizód szellemiségét, lényegét, belső értékeit, mondanivalóját, stb... akkor JÓ zenét fogunk kapni, még akkor is, ha felfedezhető lesz a stílusbeli különbség.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak felvetettem, mint lehetőséget, de persze nem lesz így. :) Egyelőre viszont nem látom, ki lehetne John Williams méltó utóda. És ha új zeneszerző jön, nyilván azért a jól ismert régi zenék is visszatérnek (teszem azt a Skywalker Theme), amelyek viszont Williams szerzeményei. Félek attól, hogy feltűnő lesz a stílusbeli különbség a régi és az új zeneszerző között.

Ezért találták fel az áthangszerelést. Ezért nem lógnak ki például az ismert taktusok a TCW zenéiből sem. Bár egy jó zeneszerző le tudja másolni az előd stílusát. Például ott van Don Davis, akit a Jurassic Park III-ra maga Williams ajánlott be, és aki remekül összeillesztette a saját stílusát Williamsével (ezért is írtam korábban fel a listámra).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az b*szna be, ha holmi játék zeneszerzők esnének be a film mögé. Ne legyenek illúzióid, ők nem olyan zenészek, akik nagy zenekarokat vezényelnek. A játékokhoz (akárcsak a sorozatokhoz) keverőpulttal és szintetizátorral készülnek a zenék. Nagyon ritka kivétel, amikor egy játék nagy zenekarral felvett zenét kap (pl: Modern Warfare 3). Szóval az ilyenek a közelébe se menjenek, mert képtelenek lennének egy London Symphony Orchestra kihasználására.

 

Azért én el tudnék képzelni ezek közül egy-két zenét felcsendülni a filmvásznon(főleg a KOTOR II-ből):

 

http://www.youtube.com/watch?v=zeoGAKXsMjE

 

http://www.youtube.com/watch?v=wVofKM-_7GM

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is John Williamsnek örülnék, de sajnos ő sem élhet örökké. Így is csodálatos pályát tudhat már maga mögött, aki ha pár évszázaddal évvel korábban születik, akkor Mozarttal és Beethovennel emlegetnénk egy lapon. Bár ki tudja? Tényleg beírta magát a filmiparba, így a munkássága halhatatlan marad. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

John Williams remek zeneszerző, ez kétségtelen, de úgy vélem, elszállt felette az idő. Mármint, mai napig örökzöldek, amiket alkotott, de már érződik rajta, hogy kezd kifogyni az ötletekből. A Harry Potter második részében például egy az egyben visszaköszön az EPII. zenéjének egy jelentős része. Kevin Kinert és Alan Silvestrit javasolnám. Bár ha valóban J.J. Abrams rendezné, akkor valószínűleg jönne Michael Giacchino is. Semmi bajom vele, csak nem tudom, hogy az ő stílusa mennyire illene ide. A LOST zenéje zseniális, az egyszerűsége ellenére. (Mert olykor komolyan csak egy gombot nyomkod a szintetizátoron egymás után többször, mégis hatásos.) Nagyon szépeket tud írni, meg is van a tehetsége, csak nem tudom, hogy az az epikus grandiózusság mennyire áll közel hozzá. (A Star Trek zenéje nem igazán fogott meg.) Még Hans Zimmert sem ajánlanám, pedig ő azért nagyon tud. Mindenképpen olyasvalakit ajánlanék, aki nem hiszi azt, hogy csak azért, mert kórust rak a zenéjébe, már nagyon jó. :D

 

Mellesleg úgy, ahogy dalekterminator írj, a játékvilágban van egy két zeneszerző, aki nagyon durva SW zenéket tett le az asztalra, Mark Griskey például, akiben eleinte nem sok fantáziát láttam, de nagyon elit lett.

 

http://www.youtube.com/watch?v=qx_WiFJgFDQ

 

Hát, ha valaki szerint ez nem király, akkor nem tudom, hogy mit vár. :)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy itt van egy másik, szintén TOR zene, a videóban ott van alul, hogy kik írták. (A zenében jól észrevehető, hogy három szakaszra van osztva, mindegyiket egy-egy zeneszerző írta, abban a sorrendben, ahogy látható. Lennie Moore felejtős, de Mark Griskey és Jesse Harlin nagyon durván nyomják) Szerintem zseniális és illik az SW világához.

 

 

Szerk.: Apropó, Ody, véletlenül Jonh Williamset írtál a topik alcímébe. :D De nem akarok ám grammar nazi lenni. :)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Hát, ha lesz beleszólása - már miért ne lenne? -, akkor szerintem igen nagy rá az esély. Aminek szintén örülnék. A Star Treknek is egy hangulatos, bár az előzőektől igencsak eltérő zenét írt, ám tudta, hová kell belecsempészni a klasszikus taktust. Mondjuk a Star Warsnál nyilván kicsit jobban tartaná magát az elődökhöz, hiszen nem egy reboot-sequel-prequel lenne. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Istenem milyen örökségről beszélsz kedves Donát? Williams nélkül elképzelhetetlen az új SW film mint ahogy a régiek is azok lennének. Nem szeretnék mást, az öreg jó egészségnek örvend, még sok dolga van az új filmekkel. Szerintem a Disney itt is tekintettel lesz a hagyományra. Az más kérdés hogy Lucas és Williams között jol működött a kémia, vajon Abrams-sal is egy hullám hosszon lesz Williams?

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem már az is kérdőjeles, hogy Williams egyáltalán akar-e még ekkora projektbe fogni, mint egy új SW trilógia. Az utóbbi években egyébként se alkotott túl maradandót. Spielberg mellett összehozza a kötelezőt, de nagyot mostanság nem igen durrantott. Nyugodtan jöhet szerintem a vérfrissítés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Williams nélkül elképzelhetetlen az új SW film

Ez jó vicc volt, még most is kacagok. :evil: Simán elképzelhető és rátenném az amúgy röhejes fizetésem, hogy nem csak elképzelhető, de 2015-ben hallgatható is lesz majd. És nem is az első alkalom lenne, hogy Star Wars című mozifilm alatt nem Williams zenéje szól. The Clone Wars.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annak ellenére, hogy nagyon szeretem John Williams munkásságát, nem vagyok meggyőződve róla, hogy ő lenne a legjobb választás az új filmekhez. Nem nagyon ismerem a legújabb darabjait, csak a War Horse-t hallgattam meg, de az nem tett rám mély benyomást, tényleg "összehozta a kötelezőt". És ami az EP3-ban történt zeneileg, az több ponton nem sikerült túl szerencsésen, bár ez nem feltétlenül/kizárólag Williams hibája.

Szóval, hagyomány és tisztelet ide vagy oda, bizony kíváncsi vagyok, mit tudna kezdeni egy új zeneszerző Williams örökségével. Nyilván nem lennék csalódott, ha kiderülne, hogy ő csinálja, de nem tartom ördögtől valónak, hogy más.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.