Ugrás a kommentre

Zene


Ajánlott hozzászólás

Szóval Oscar Díjas író, egy kiválló rendező, Lucas jováhagyásával, hagyományos, magas szinvonalat képviselő képzőművész a plakát terén. Mindenben a minőség és hagyomány. Itt egyedül Williamsen múlik.

 

Egyébként sok tehetséges zenész van még hollywoodban, sok oscar díjas is.

Ha már szóba került, Giacchino is Oscar-díjas zeneszerző, bár személy szerint nekem az a zenéje pont nem jön be annyira.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Azt hiszem, hogy ezt minden egyes SW rajongó szívből reméli, még azok is, akik nem annyira "fertőzöttek", mint mi. A SW nem SW Williams zenéje nélkül.

A klasszikus témák elengedhetetlenek, ez tény, de hallottam már számos SW témájú zenét, amit mások írtak és kimagaslóan jók. Elég csak Kevin Kinerre gondolnunk.

 

Apropó, Williams le van maradva. :D Azt írja, hogy alig várja, hogy újra együtt dolgozzon George-al. Kíváncsi vagyok, mennyire fog meglepődni, amikor Lucas helyett Abramsszel néz majd farkasszemet. :) Bár Abramst ismerve lehet Giacchino lesz az új komponista. De egy ilyen labdát, mint Williams, csak úgy félreütni... Ostobaság lenne. (Remélhetőleg még mindig meg tud idézni valami varázslatosat abból a zenei zseni elméjéből. :) )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ÁÁááá... Kizárt, hogy Abrams félreütne egy olyan lasztit, mint Williams. Ha nem is vele fogja az egész film zenei anyagát megcsinálni, akkor is rábízza a főtémát, és valószínűleg a kezdő bötűk alatti muzsikát is vele veteti föl. Egy közös munka John Williamsszal, ezt nem utasíthatja vissza se a rajongó, se a szakember Abrams.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Disney dönt. John Williams egy SW alapvetés. Sokkal kisebb dolgokban (plakátot ki rajzolja meg) is a hagyomány folytatására törekszik a Disney, majd pont az egyik sarkalatos pontnál, a zenénél akarna változtatni. A 7-8-9 résznél biztos nem bizza másra a zenét, szerintem. A spin-off az más kérdés, az nem a fő story vonal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A jelenlegi állás szerint még mindig a Lucasfilm dönt. ;) Vagyis, leginkább a rendező döntsön, ne egy stúdió fejese, mert abból jó még sosem sült ki jó. Elvégre a rendező csinálja a filmet, nem a producer, nem is a tulaj stúdió vezérigazgatója.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Minden tiszteletem Williamsé, de nekem már a 3. epizód is nagyon egy tömbnyi zenének tűnt, kevés volt belőle az olyan kiemelkedő, egyedi darab, mint az előzőeknél, (Accross the Stars és társai). Ha elvállalja, és tud újítani, áldásom rá, de nem rettennék meg, ha bárki új kerülne a helyére. Akárki is kapná a pozíciót, mindenképpen megtiszteltetés egy ilyen örökség utódjává válni.

 

Giacchinót én is támogatot, Silvestrivel és Desplat-val együtt, utóbbinál mostanában elképesztően hangulatos, és mindig formailag nagyon eltérő filmzenéket hallottam, és ez mindenképpen pozitívum - nem ismétlődnek a megszokott dallamok, mint mostanában Hans Zimmernél. Giacchinótól egyébként ez a kedvencem (és nagyban hozzájárult nálam, hogy az új ST-filmet ennyire megkedveltem):

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=Qu0QO1za64E

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minden tiszteletem Williamsé, de nekem már a 3. epizód is nagyon egy tömbnyi zenének tűnt, kevés volt belőle az olyan kiemelkedő, egyedi darab, mint az előzőeknél, (Accross the Stars és társai). Ha elvállalja, és tud újítani, áldásom rá, de nem rettennék meg, ha bárki új kerülne a helyére. Akárki is kapná a pozíciót, mindenképpen megtiszteltetés egy ilyen örökség utódjává válni.

 

Giacchinót én is támogatot, Silvestrivel és Desplat-val együtt, utóbbinál mostanában elképesztően hangulatos, és mindig formailag nagyon eltérő filmzenéket hallottam, és ez mindenképpen pozitívum - nem ismétlődnek a megszokott dallamok, mint mostanában Hans Zimmernél. Giacchinótól egyébként ez a kedvencem (és nagyban hozzájárult nálam, hogy az új ST-filmet ennyire megkedveltem):

 

 

http://www.youtube.c...h?v=Qu0QO1za64E

 

Sajnos a váltás elkerülhetetlen a mester a 81-et tapossa, de amig képes rá, és szeretné (Ő az mondta, hogy szeretné) akkor mindenképpen Ő legyen, mert Tőle is lett a SW az ami.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Brigivel értek egyet (hú, egy név a régmúltból... :) ). Az EP3 zeneileg szerintem jóval kevesebbet nyújtott, mint a korábbi epizódok, és nem érzem biztosítottnak, hogy Williams képes lesz megint egy akkora dobásra, ami ezekhez a filmekhez kell.

Itt OFF, de a plakátról még nem született döntés. Drew-t senki nem kereste meg hivatalosan, csak pár Disney-ember mondta, hogy nem lenne rossz ötlet, de ezek nem döntéshozók, nincs befolyásuk semmire. És Drew sem döntött arról, hogy elvállalná-e, ha megkeresnék. Elvileg visszavonult, bár néha még felbukkan egy-egy új poszterrel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az az igazság, hogy a prequell zenéjét szokni kell. Első hallgatásra az EP I-ben felhangzó kórustól meglepődtem. Mi van? Teljesen idegen volt a SW-tól eddig egy kórus. (az ewok ünneplést kivéve és azt a morajt ami a császár jelenlétében a trónteremben hallható) Valamint az ember több klasszikus trilógiás dallamot várt volna el. DE a prequell zenei világának is meg van a maga értelme. Itt még más a galaxis, vidámabb, ahogy a konfliktus éleződik, ahogy a fokozatosan a sötét oldal hatása alá kerül Anakin, az már a klasszikus sith témával (palpatine a trónteremben) lehetett jellemezni, mint ahogy az EP II végén felcsendülő birodalmi téma is igen beszédes volt, amikor Palpatine főkancellár a háborúba induló Köztársasági csapatokat szemléli. Ez a zene egyértelműen elárulta, itt már a jövendő birodalom ura szemléli a seregeit. Szóval csinnyán bánt a klasszikus trilógia zenei témáival, de amikor alkalmazta őket azok a jelenbe gyökereztették az eljövendő birodalmat, meg mindent.. Zseniális az az ember.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg zeneileg pont az EP3 volt a csúcs.

Az érzelmi csúcspontokon túl is volt néhány klasszikus az EPIII zenei palettájában (pl. a Palpatine's teachings csak az Emperor Throne Room -al vethető össze). Williams mind a három SW filmnél remek munkát végzett szvsz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem érzem úgy, hogy az Ep.3 zenei palettája szegényesebb vagy gyengébb minőségű lett volna. Sőt, én minden egyes betétnél a tökéletességet éreztem ki. Nem csak a film végi párbajoknál, de a 66-os végrehajtása alatt szóló zene is tökéletesen átadja a drámát. Vagy pl., amikor Anakin ül a Tanácsteremben és szinte full csend van. Jobban illett oda, mint bmilyen igazán megkomponált téma.

 

Az persze igaz, hogy a két trilógia zenei világa is eltér, de igazából szinte minden eltér. Az alapvető hangulat teljesen más, így a zenének is idomulnia kell ehhez. Arra pedig csak maximálisan bólogatni tudok, milyen fantasztikusan nyúltak a klasszikus témákhoz. Nem sokszor történt meg, de akkor remekül át volt dolgozva és mindig ütött. Elcsépelt is lett volna ha minél több régi dallamot akarnak belerőltetni.

 

Az Ep.7-től is azt várom, hogy merőben új hangulatot árasszon zenei téren is. Érthető okokból leginkább a klasszikus témákat lehet majd előhozni, de engem nem fog zavarni ha nagyon korlátozott lesz ennek mennyisége, ha az újonnan írt művek minősége hozza az eddigi átlag SW szintet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Úgy legyen! Bár az szinte bizonyos, hogy ha az Öreg is lesz a VII. rész zeneszerzője, tuti nem ő fogja komponálni az összes filmhez. Ahhoz szegény már túl öreg. Tehát, előbb-utóbb lesz zeneszerző csere.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban szép kort megélt, de azért még nem temetném Williamst. ;) Bőven benne van a pakliban, hogy akár 90 éves korában is életerős, ereje teljében lévő ember lesz (még ha ez nem is jellemző a nagy átlagra), aki gond nélkül, minőségi módon képes ellátni feladatát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Állítólag Williams a Jurassic Park 4-hez is visszatér, de már csak a főtémát csinálja meg ő. Ha ez a pletyka igaz, szerintem az sem lenne kizárható, hogy az ep7-nél is ez állna fel. Azért senki sem épít fel arra egy nagyszabású filmtrilógia egységesnek szánt zenei anyagát, hogy talán a fő zeneszerző 90 évesen is aktív lesz.

Arról nem beszélve, hogy Williams már most sem annyira aktív. A 2000-es évek kezdete óta csak 2-3 filmhez komponál zenét, sőt, már van több év is, amikor semmit sem csinált (2003, 2006, 2007, 2009). Innét nézve nagyon kacsintgat a nyugdíj felé, amire abszolúte rá is szolgált.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én örülnék Williamsnek! Ha Christopher Lee is bevállalta anno Dooku szerepét 8X évesen, akkor az öregnek is menni fog a komponálás. :)

Aki szintén megosztva játszotta a szerepet a dublőrével. ;) Persze én is örülnék Williamsnak, de tartok is tőle. Isten adná, hogy lezavarjon még három csodálatos SW soundtrackot, de benne van a korban, amikor ez már nem feltétlen lehetséges. Én távolról sem a halál közelsége miatt, hanem mert már rászolgált, hogy visszautasítson egy ilyen projektet. De amennyire ismerem a munkásságát, szerintem legalább egy főtémát fog ő nekünk komponálni. Már csak búcsúzásként sem lenne rossz neki a Star Warsszal távozni. És egy ilyen érzelmi többlettel megalkotott SW zene szerintem mind közül a legjobb lenne.

Ezért szeretem nagyon a Battle of the Heroes-t, amiben mintha érezni, hogy Williams abban a tudatban komponálta, hogy többé nem készít SW filmhez zenét. Fenséges búcsúdal, és emiatt talán kicsit bánnám is, ha az ep7-hez készítene zenét, mert olyan szép ez így, hogy az eredeti hexalógián Williams zenei anyaga is kört járnak be. Eh... basszus, végiggondolom ezt, aztán kitör rajtam a "minek ep7-et csinálni, amikor ez a hat film in és out universe is szép kerek" láz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eh... basszus, végiggondolom ezt, aztán kitör rajtam a "minek ep7-et csinálni, amikor ez a hat film in és out universe is szép kerek" láz. :)

Egy kicsit én is így vagyok az egész projekttel. Olvasom a híreket, hogy mégis tudjam, épp hol áll a dolog, mit lehet tudni róla, de nekem nincs az SW terén különösebb hiányérzetem.

 

 

Ez a felkérés szerintem is inkább gesztusértékű. De tetszik, hogy szükségét érzik az ilyen lépéseknek. Remélem nem csak a stáblistán, de magán a filmen is hasonló mód érezhető lesz a régi filmek tisztelete :)

Ez szép gondolat. Ha már készül "folytatás", akkor csakis így érdemes és szabad/na megcsinálni. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.