Ugrás a kommentre

Szükség van-e a VII. Epizód elkészítésére?


Nute Gunray

Szeretnél 7. részt?  

60 felhasználó szavazott

  1. 1. Szeretnél 7. részt?



Ajánlott hozzászólás

Ez hihetetlen, nem ismerek rá a kedves fórumozós társaimra. Eddig minden pozitív volt és remény teljes. Abrams volt az isten. Most meg mindenki kétked.

 

Azért a "mindenki" erős túlzás :)

 

- - -

 

A Trónok nem érdekel, a DW kaszája pedig nem mostanában lesz, pedig egyszer majd annak is eljön az ideje... hacsak nem élesztik fel újra X év múlva. Egy a lényeg, eddig sem tomboltam dühömben egy leállított sorozatom miatt sem, a DW kapcsán sem fogok, ha majd eljön az ideje.

 

Még egyszer mondom, megint más egy lényegében lefejezett sorozat, és megint más egy nagyjából lezártnak tekinthető sorozat. Ott van pl az Invasion (Rejtélyek városa) imádtam, de csak 1 évadot élt meg. Szerintem remek sorozat volt jó hangulattal és számomra érdekes történettel. Nem tudom ki ismeri innen a szóban forgó show-t, de ahogy azt elkaszálták az bődületes volt. De ez csak egy példa, számtalant lehetne hozni még...

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szimplán csak furcsállom, hogy ennyire optimista vagy. Szinte minden disney akcióhoz egyből jön a pozitív magyarázat, hogy az miért is lehet jó.

Amig számomra igazán rossz hirek nem jönnek, addig nem bosszankodom. Szerintem -ahogy irtam is- a TCW zárás a lezáró szálak elkészitésével teljesen korrekt. A filmről se tudok olyat ami negativ lenne: a rendező munkái tetszenek, a forgatókönyviróéi is. De amint jönnek olyan hírek amiket rossznak tartok, nem fogom magamban tartani a negativ jelzőket (mondjuk hogy a sztori tényleg ütős lesz az egyelőre egész hihetetlenül hangzik... ott könnyen elcsúszhatnak, de nagyon kiváncsian várom mit szeretnének).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nagyon szerettem a TCW-t, de egy film az teljesen más kategória. Nagyon bízom Abrams-ben, hogy valami olyan újat fog alkotni, ami egy hatalmas lökést ad az egész Saga-nak. Azt sem tartom elképzelhetetlennek, hogy esetleg az új trilógiából az egyik felülmúlja az eddigi kedvencemet (Ep. V), de ha nem is szerintem akkor is remekül fogok szórakozni. Ennek az egész mozis SW-nek megvan egy olyan feeling-je, amit (akármennyire is szerettem, de) nem tud megütni egy sorozat! Nem örülök neki, hogy így alakult, de ha választani kellene film és sorozat között, hogy melyiket nézném szívesebben, mindenképpen az elsőre szavaznék. Tehát szerintem szükség van az Ep. VII-re :cool:

Egyébként, ha lesz a TCW helyett, egy másik korban játszódó, de hasonló felépítésű és színvonalú sorozat, az 5. évadban nyitva maradt kérdések közül, pedig van amit lezárnak akkor nálam minden oké :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem az EpVIIet kellene büntetni a TCW leállása miatt. A fórum akkor is porgott, amikor az EpIII boncolgatasan kívül semmi nem adott beszédtémát, nem volt se TcW se új részek kilátásban. Ehhez képest lehet, hogy hamarosan soha nem látott volumenben jönnek a magas minőségű alkotások. Ne féljünk a változástól, hisz ha Lucas is félt volna, kaptunk volna egy klasszikus trilógia másolat prequelt, és sose indult volna el a TCW projekt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nagyon szép optimista hozzáállás.

Most nagyon általánosságban igyekszek beszélni. A változástól való félelem érdekes lehet egyesek számára. És ha ez a változás majd egyszer olyan elemeket hoz, be amiket egyesek SW idegennek bélyegeznek, akkor mi lesz a helyzet? Ha például lesznek majd egyszer a Vong invázióhoz hasonló sztorik a filmekben? Vagy ilyen-olyan Sith-ek bukkanak elő?

Maga Lucas is több mindent változtatott az elképzelésein egy idő után. Ki tudja mit hoz a jövő?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor eredménytől és ízléstől függően örülünk vagy ne örülünk azoknak a változásoknak. Mint ahogy az ep1-2-3 változtatásainak, vagy a TCW változtatásainak sem örült mindenki, lásd: Darth Maul. De ezek csak azután jöjjenek elő, hogy láttuk azokat a változtatásokat, ne azelőtt, hogy egyáltalán megszülettek.

Szerintem ha anno az első Maulos hírek után én kijelentem, hogy Lucas egy barom és húzzon a fenébe, aztán meg elkezdem szidni a TCW-t és nem is nézem tovább, nagyon sokan illettek volna érdekes jelzőkkel itten. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor eredménytől és ízléstől függően örülünk vagy ne örülünk azoknak a változásoknak. Mint ahogy az ep1-2-3 változtatásainak, vagy a TCW változtatásainak sem örült mindenki, lásd: Darth Maul. De ezek csak azután jöjjenek elő, hogy láttuk azokat a változtatásokat, ne azelőtt, hogy egyáltalán megszülettek.

Szerintem ha anno az első Maulos hírek után én kijelentem, hogy Lucas egy barom és húzzon a fenébe, aztán meg elkezdem szidni a TCW-t és nem is nézem tovább, nagyon sokan illettek volna érdekes jelzőkkel itten. :)

Pontosan, a számból vetted ki a szót. Majd ráérünk akkor ítélkezni az új rész(ek) fölött, ha már megérkezett, többször láttuk és átgondoltuk a helyét a SW univerzumban.

A prequellel kapcsolatosan is felmerült rengeteg előzetesen vérlázítónak tűnő dolog, mai aztán tökéletesen passzolt a képbe és akár sokunk kedvencei lettek. De ugyanígy volt jó pár olyan is, amit nagy ötletnek tartottunk, aztán besültek vele, vagy épp nem ütött akkorát.

 

De elég csak a TCW-t felhozni példának. Eleinte nagyon sokan (köztük én is) felháborodtak, hogy "mi ez a fos???". Aztán idővel sokunk rájött arra, hogy elhamarkodottan ítélkeztünk és nagy élményektől fosztottuk meg magunkat az elutasító magatartással. Sőt, kifejezett rajongók is kerültek ki ebből a körből.

Ne kövessük el ugyanezt a hibát a legújabb trilógiánál! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor eredménytől és ízléstől függően örülünk vagy ne örülünk azoknak a változásoknak. Mint ahogy az ep1-2-3 változtatásainak, vagy a TCW változtatásainak sem örült mindenki, lásd: Darth Maul. De ezek csak azután jöjjenek elő, hogy láttuk azokat a változtatásokat, ne azelőtt, hogy egyáltalán megszülettek.

Szerintem ha anno az első Maulos hírek után én kijelentem, hogy Lucas egy barom és húzzon a fenébe, aztán meg elkezdem szidni a TCW-t és nem is nézem tovább, nagyon sokan illettek volna érdekes jelzőkkel itten. :)

Ebben sok igazság van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TV-sorozatokkal nem ápolok olyan belsőséges érzelmi kapcsolatot, hogy tomboljak miattuk. Ha véget érnek hát véget érnek.

Hasonló véleményen vagyok én is.

 

Egyébként meg miért nem lehet örülni annak, hogy egyáltalán volt TCW, és előre tekintve izgatottan várni az újdonságokat? :) Belőletek sem lenne jó Jedi :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Tegnap befejeztem a SAGA -t. A végét már úgy néztem, hogy lesz folytatás és egyszer csak azt éreztem, hogy iszonyúan várom! :D Érdekel mi lett a szereplőkkel békeidőben, hogy sikerült lerombolni a Birodalmat és még a sor hosszan folytatható. Szóval egyre inkább úgy érzem, hogy annak ellenére, hogy lezárt történetről beszélünk, szükség van folytatásra. Vagy egy új kezdetre?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bizony, nagyon is szükség van az VII. epizód elkészítésére :)

Engem a fő gonosz kiléte érdekel majd a legjobban. Honnan jött, eddig hol rejtegették? :D Vagy idővel kapaszkodott fel a csúcsra?

Csak jól valósítsák meg a háttérsztoriját :clap2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt így nem állítanám, hogy szükség van az Ep.7-re. Ez azt sugallná, hogy a Saga nem teljes, nem elég kerek és el kell varrni a fennmaradó szálakat, hogy teljes értékű lehessen. Ez szerintem nem igaz.

Ugyanakkor azt sem mondom, hogy nincs szükség rá. Mindig úgy álltam a dologhoz, hogy nagyon szerettem volna a folytatást, ugyanakkor bennem volt/van a félsz a minőség okán. Ha igényes munkát végeznek, akkor mindenki jól jár az új részekkel, de én maradéktalanul elégedett voltam az eddigi 6 résszel is. Ha nem döntenek a folytatás mellett, akkor sem érezném a hiányát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt így nem állítanám, hogy szükség van az Ep.7-re. Ez azt sugallná, hogy a Saga nem teljes, nem elég kerek és el kell varrni a fennmaradó szálakat, hogy teljes értékű lehessen. Ez szerintem nem igaz.

Szerintem sem. A Saga a jelenleg létező 6 epizódjával is tökéletes kerek egészet alkot. Az viszont nem rossz ómen, ha a korábbi megnyilvánulásokkal ellentétben, már nem tartjuk elképzelhetetlennek a sztori minőségi, elődeihez hű folytatását az új trilógia formájában. Nem ugyanaz, ha szükség van 7. epizód elkészítésére (ez arra utalna, hogy az 1-6. rész során nem zárul be a kör), vagy elképzelhető minőségi folytatás, ami nem rombolja le az elődei által felépített legenda nimbuszát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szükség szó szerintem itt nem is konkrétan a Saga folytatásának, még kerekebbé tételének szükségességét jelképezi, hanem azt, hogy a mai (2010 utáni) gyerekek, fiatalok generációjának is kell egy trilógia, mint ahogy a '70-es '80-as évek generációjának, és a '90 és 2000 utániaknak is volt egy saját trilógiája, amire azt mondhatták, ezen nőttek fel. Ezek közül jómagam is az utóbbiak közé tartozom, viszont az a trilógia már elmúlt, és kell egy új a mai gyerekeknek, akik a Sagával megismerkednek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Merr-Sonn-nal értek egyet. Szerintem is azért van szükség a SW folytatására, mert túl sok lehetőség van ebbe az univerzumba még és ezt kár lenne kihasználatlanul hagyni. Ehhez nincs köze annak, hogy mennyire alkot kerek egészet az eddig hat film. Szóval a kontinuitás szempontjából az eddigi Saga teljesen befejezett, de lehet egy új korszakot is teremteni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Amúgy, én Lucas szavára sem vagyok hajlandó adni egy jó ideje, mert az öreg sűrűn változtatja a véleményét. Mi sem bizonyítja jobban ez a 2008-as Total Film interjú. Azt kérdezték tőle, hogy örül-e, hogy tovább szövik a Star Wars sztoriját, miután ő távozott. Mai ismereteink fényében elgondolkodtató a válasz, ami Lucas szavahihetőségét illeti...

 

"I've left pretty explicit instructions for there not to be any more features. There will definitely be no Episodes VII-IX. That's because there isn't any story. I mean, I never thought of anything. And now there have been novels about the events after Episode VI, which isn't at all what I would have done with it. The Star Wars story is really the tragedy of Darth Vader. That is the story. Once Vader dies, he doesn't come back to life, the Emperor doesn't get cloned and Luke doesn't get married..."

 

Nem lesz ep7-8, mert nincs mit elmesélni? Tényleg, Mr. Lucas? :D

Bár néhány dolog azért jól hangzik a készülő filmekkel kapcsolatban (no feltámadás, nő Luke-prücsök), mint írtam: Lucasnak ebbe már nincs beleszólása. Vagy megfogadják, amit mond, vagy nem.

 

Lucas ezt a "nincs-sztori" dolgot rengetegszer mondta. Ez az ami aggaszt engem az EPVII -tel kapcsolatban. :para: Lehet, hogy nem lenne szükség rá, de a Disney erővel is folytatni akarja, hisz a pénz...

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sztori az szerintem lenne, a Star Wars-univerzum múltja, jelene, a jövője meg aztán pláne tele van potenciális sztorikkal. A jelent a TCW és a Rebels aknázza, aknázta ki, a jövő eddig az EU-é volt, most az ep7-9 csap le rá, a múltat meg elkezdi feltárni az eredettörténet-sorozat. Szóval sztori az van.

Csak nem biztos, hogy ezek feltétlen ep7-8-9-ként működnek, azaz nem Anakin-történetként. Szerintem Lucas főleg így gondolt a Star Warsra, mint Anakin története. Így is lehet értelmezni, hiszen ő áll végig a Saga fő cselekménysodrának középpontjában (noha technikailag csak az ep2-3-ban főszereplő). Viszont, ha tágabb értelemben, Skywalker-sagaként hivatkozunk rá, akkor működhet a dolog. Három trilógia, három generációnyi Skywalker. És ebben már van sztorilehetőség bőséggel, csak merjék kihasználni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sztori az szerintem lenne, a Star Wars-univerzum múltja, jelene, a jövője meg aztán pláne tele van potenciális sztorikkal. A jelent a TCW és a Rebels aknázza, aknázta ki, a jövő eddig az EU-é volt, most az ep7-9 csap le rá, a múltat meg elkezdi feltárni az eredettörténet-sorozat. Szóval sztori az van.

Csak nem biztos, hogy ezek feltétlen ep7-8-9-ként működnek, azaz nem Anakin-történetként. Szerintem Lucas főleg így gondolt a Star Warsra, mint Anakin története. Így is lehet értelmezni, hiszen ő áll végig a Saga fő cselekménysodrának középpontjában (noha technikailag csak az ep2-3-ban főszereplő). Viszont, ha tágabb értelemben, Skywalker-sagaként hivatkozunk rá, akkor működhet a dolog. Három trilógia, három generációnyi Skywalker. És ebben már van sztorilehetőség bőséggel, csak merjék kihasználni.

Abszolút! Amit szerintem ebből ki lehet hozni, az a Skywalker hagyaték. Milyen lehet úgy felnőni, hogy az apád tudod, hogy egy hős volt, a nagyapád pedig egy tömegmészáros? Szerintem a nagyok árnyékában szárba szökkenhet egy új hős, és az új éra problémáit megoldva ki is léphet onnan.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucas legalább annyiszor mondta el, hogy tuti lesz ep.7-8-9 mint hogy tuti nem. Emiatt aggódnék a legkevésbé. Nála ingatagabb filmest/történetmesélőt nem hordott hátán a Föld (lásd ugyanitt: még a kész filmek sokadik kiadására is talál valami apró nüanszot amit át szeretne variálni). És ugye vegyük számba hogy nem úgy volt ez, hogy Lucas eladta az SW-t a Disney-nek, az egeres cég pedig pénzhajhász módon kitörpölte, hogy ebből folytatást fog kovácsolni, hanem pont forditva: Lucas azért adta el a céget, mert úgy volt vele, hogy folytatodjon a történet, de immáron nélküle és úgy gondolta, hogy a folytatások menedzselésére a Disney lenne a legmegfelelőbb. Hamilléknak már akkor csepegtette az új trilógia készülésének lehetőségét, amikor még csak a tárgyalások mentek a Disney-vel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár így lenne!

Nekem van egy olyan gyanúm, hogy ez állhat a háttérben. Én akkor nagyon örülnék egy új trilógiának, ha az kb egy Mortis-hoz hasonló szori szálat tálalna fel előttünk nagyobb Glalktikus mértékben. Sok misztikummal és az Erővel kapcsolatos értelmezésekkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.