Ugrás a kommentre

Szükség van-e a VII. Epizód elkészítésére?


Nute Gunray

Szeretnél 7. részt?  

60 felhasználó szavazott

  1. 1. Szeretnél 7. részt?



Ajánlott hozzászólás

Ez a helyes hozzáállás talán. :) Kicsit fura ám a kérdés mert a szükségesség és a várakozás sokszor nincs összhangban. Én várom a filmet. Talán több kétség van bennem mint másokban, de az is biztos, hogy többet nézek mostanában SW -t mint a nagy várakozók többsége. :) Sose untam meg, nekem mindig egy biztos pontot jelentett ha ki akartam kapcsolódni. Számomra nem feltétlen kell új impulzus, hogy továbbra is tudjam élvezni ezt a világot. A lényeg tehát, hogy a szavazatom nem az SW ellen van, hanem egyszerűen csak a kétségeimet fejezi ki.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 1 hónappal később...

Feltétlen, Kylo-ból csinálnia kell egy FŐGONOSZT vagy térítsék vissza a Világos oldalra, de képezzék ki már rendesen! Rey-t meg kell magyarázni! A kard megkerüléséről is jó lenne értesülni. Meg egyáltalán most akkor mi a pontos helyzet az Új Rend-Köztársaság-Ellenállás hármassal?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyi megmagyarázatlan dolog van egyelőre, hogy én nem érzem úgy, hogy a RotJ vége indokolta volna ezt a filmet. Főleg a...

Snoke-t körül lebegő bizonytalanság az, ami egyelőre lóg a levegőben. Honnan jött, hol volt eddig stb?

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Visszatérve erre a kérdésre. Látni kell majd az egész sequel trilógiát, hiszen akkor lehet érdemben eldönteni, hogy szükség volt-e a Saga folytatására. Egyelőre csak a 7 van meg, de ez alapján próbálok valami reakciót csiholni. Az az igazság, hogy eddig teljesen biztos voltam benne, hogy lehet, sőt érdemes is folytatni a Saga-t, de most kicsit meginogtam. A 7 egy jó film lett, de nem vagyok benne biztos, hogy jó irányba fogja vinni a SW univerzumot.

 

Egyelőre nagyon azt érzem, hogy a 7 nem a Saga, hanem sokkal inkább az OT folytatása. Nem SW hangulata van, hanem OT hangulata. Lehet, hogy ez így hülyeségnek tűnik, de ismerve a 7 előtti megosztottságot, igenis nagyon fontos dolog. Eddig már most rengeteg helyen futottam bele abba, hogy 1-1 értékelés vagy kritika azzal nyit (vagy akár másról sem szól), hogy végre el lehet felejteni a PT-t meg az egész PT-érát, végre itt a méltó és igazi SW folytatás.

Köszönhető ez annak, hogy a 7 hiába játszódik 30 évvel a 6 után, de nagyon kevés benne az igazán szembetűnő és domináns egyediség az OT-hoz képest. A PT szinte minden tekintetben más, mint az OT, az Ep.7 pedig nyíltan felvállalja, hogy alapjaiban egyáltalán nem más. Nyilván időben az OT van közelebb, így természetes, hogy az van jelen erősebben, de itt lényegében nemcsak erről van szó, a hasonlóság szerintem már túlmutat ezen.

 

Eddig nem az történik, hogy jön egy újabb trilógia, egy újabb az eddigiekkel összetéveszthetetlen érával, hangulattal stb., hanem jön egy újabb trilógia, ami a PT-vel ellentétben sokkal szorosabban kapcsolódik az OT-hoz. Ez így nem az univerzum egységességét szolgálja, hanem kiélezi a PT különbözőségét és kvázi kicsit leválasztja a Saga-ról. A szoros egység nem a 3 trilógia közt, hanem az OT-ST közt látszik megvalósulni. Nem akarok vészmadár lenni vagy előre ítélkezni, de én eddig hasznosabbnak tartom a TCW-t vagy a Rebels-t. Legalábbis ha az univerzum egészét nézem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem két elem van ami az OT idézi: a TIE és az X-Wing. A többin bőven látszik a fejlődés. Egyébként nem egy, hanem rakat PT utalás van a filmben. A jelek szerint fel se tűnt neked. Érdemes visszaolvasni ebben a témában is, rengeteg információ van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abban igaza van Pb-nek, hogy abszolút az OT nyomvonalán indul el a sztori, és sok esetben követi azt. A PT-s utalások bár valóban megvannak, de sokkal kisebb volumenben és súllyal (ami szerintem nem probléma, mert időben sokkal távolabb áll a 7. résztől).

 

Én azzal nem értek egyet, hogy ne lenne saját hangulata a 7. résznek. Szerintem teljesen új hangulatot teremt a rész, hiába a hasonlóságok, szerintem az eltérő képvilág (szűrők, kamerakezelés?), PT hangulatú zene, eltérő karakterek és az Erőhasználat számomra egy teljesen más hangulatot ad a résznek. Kb. ahhoz tudnám hasonlítani, mint a Tatooine - Jakku. A rész előtt nagyon féltem, hogy Tatooine koppintás lesz, ehhez képest most szinte a kedvenc bolygómmá nőtte ki magát, és a zene, a helyszínek, a roncsok, a karakterek és a lények miatt a Jakku teljesen más érzetet kelt, mint Tatooine. Nálam így lett ez a 7. résszel is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fel lehet hozni rengeteg PT utalást, de azért szerintem ez erős önámítás. Én még olyan emberrel nem találkoztam, akivel beszéltünk az új élményről és rövid időn belül bármi PT-vel kapcsolatos dolgot felhozott volna. Azon kívül persze, hogy mennyire távol áll attól és mennyivel dominánsabb az OT.

 

Nyilván van némi egyedi hangulata a 7-nek, de ez már csak a technikai fejlődésből is adódik. Voltak számomra olyan részek, amik tényleg egyediek voltak, de azok egyelőre a SW hangulatát se adták vissza, ez lehet változni fog, ha többször megnézem ezt, ill. kijön a 8-9. Szerintem viszont tagadhatatlan, hogy a 7 nemcsak pár elemben, motívumban vagy aspektusban alapul az OT-n, de 70-75%-ban nagyon erős az azonosság.

Megmondom őszintén, hogy ha a két oldal elnevezését és a színészeket nem nézném, akkor én nem tudnám belőni, hogy 30 évvel az Ep.6 után vagyunk és elvileg már más a galaxis berendezkedése. Ugyanígy, ha nem látom az Ep.6 végét, akkor nyugodtan kicserélhették volna Snoke-ot Sidious-ra és lazán elhiszem, hogy az akkori lázadás elbukott és semmi különös nem történt azóta.

 

Az is aggaszt, hogy mennyire brutális túlsúlyban vannak a pozitív kritikák a filmmel kapcsolatban, főképp a PT-hoz viszonyítva. Ilyen téren már az OT szentségét és sérthetetlenségét se értettem, de a 7-nél meg pláne frusztrál. Ha az 1-2-3-at ízekre lehetett szedni és minden egyes apró hibájába megkapaszkodni és belekötni, akkor nem értem, hogy miért csorog ennyire a nyál a 7 kapcsán. Vagyis értem, azért mert nagyrészt az OT fan-service volt a vezérelv.

Én az OT-val szemben is tudok kritikus lenni és ugyanazzal a szemüveggel nézem az összes SW filmet, de a többség még leragadt ott, hogy az OT a mérce, abban max. 2-3 kisebb megkérdőjelezhető dolog van, de szinte tökéletes. Ha így nézem, akkor a PT tényleg rossz, a 7 pedig remek és ha ebben a szellemiségben fog folytatódni a ST, akkor nagyon sokan fogják így nézni. Úgy érzem, hogy a 7 egyértelműen azoknak kedvez és azok véleményére erősít rá, akik szerint a SW=OT és nem pedig a Saga=SW.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az OT-utalások egyértelműen dominánsabbak, ezt szerintem nem is tagadhatja senki, aki józanul látta a filmeket. Egyébként, attól, hogy mások esetleg csorgatják a nyálukat a különböző fórumokon, oldalakon stb., te még leírhatod nyugodtan a kritikáidat, észrevételeidet. :) Ha majd visszaolvasol, láthatod, hogy sokunk megfogalmazott negatívumokat is... ez teljesen természetes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fel lehet hozni rengeteg PT utalást, de azért szerintem ez erős önámítás. Én még olyan emberrel nem találkoztam, akivel beszéltünk az új élményről és rövid időn belül bármi PT-vel kapcsolatos dolgot felhozott volna. Azon kívül persze, hogy mennyire távol áll attól és mennyivel dominánsabb az OT.

 

Nyilván van némi egyedi hangulata a 7-nek, de ez már csak a technikai fejlődésből is adódik. Voltak számomra olyan részek, amik tényleg egyediek voltak, de azok egyelőre a SW hangulatát se adták vissza, ez lehet változni fog, ha többször megnézem ezt, ill. kijön a 8-9. Szerintem viszont tagadhatatlan, hogy a 7 nemcsak pár elemben, motívumban vagy aspektusban alapul az OT-n, de 70-75%-ban nagyon erős az azonosság.

Megmondom őszintén, hogy ha a két oldal elnevezését és a színészeket nem nézném, akkor én nem tudnám belőni, hogy 30 évvel az Ep.6 után vagyunk és elvileg már más a galaxis berendezkedése. Ugyanígy, ha nem látom az Ep.6 végét, akkor nyugodtan kicserélhették volna Snoke-ot Sidious-ra és lazán elhiszem, hogy az akkori lázadás elbukott és semmi különös nem történt azóta.

 

Az is aggaszt, hogy mennyire brutális túlsúlyban vannak a pozitív kritikák a filmmel kapcsolatban, főképp a PT-hoz viszonyítva. Ilyen téren már az OT szentségét és sérthetetlenségét se értettem, de a 7-nél meg pláne frusztrál. Ha az 1-2-3-at ízekre lehetett szedni és minden egyes apró hibájába megkapaszkodni és belekötni, akkor nem értem, hogy miért csorog ennyire a nyál a 7 kapcsán. Vagyis értem, azért mert nagyrészt az OT fan-service volt a vezérelv.

Én az OT-val szemben is tudok kritikus lenni és ugyanazzal a szemüveggel nézem az összes SW filmet, de a többség még leragadt ott, hogy az OT a mérce, abban max. 2-3 kisebb megkérdőjelezhető dolog van, de szinte tökéletes. Ha így nézem, akkor a PT tényleg rossz, a 7 pedig remek és ha ebben a szellemiségben fog folytatódni a ST, akkor nagyon sokan fogják így nézni. Úgy érzem, hogy a 7 egyértelműen azoknak kedvez és azok véleményére erősít rá, akik szerint a SW=OT és nem pedig a Saga=SW.

Egyértelműen több az OT feeling, de ez miért is baj? Annak a folytatása. Jól írod. Akkor? Én is látom, hogy nem nagyon akartak tolakodó PT elemeket belepakolni de azért ott vannak azok. Persze ezen lehet polemizálni mennyire elég vagy kevés, de azt elvitatni, hogy benne vannak, nem lehet. És leírni se szabadna. Szerintem egy nézés után brutálisan sok tényt, vélt igazságot vonsz le ami nem feltétlen jó.

 

Egyébként láthatóan megvették a népeket kilóra. Köztük engem is. Ez egy nagyon jó film ,szórakoztató és egy méltó folytatás. Én bele tudom illeszteni a SAGA -ba még akkor is ha nincs tele PT utalással. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tagadom, hogy ott vannak a PT utalások, noha annyira halványan, hogy jó részét elsőre nem is vettem észre. Mondjuk a sith szó elhangzása szerintem nem is az, de a klónok megemlítése se jelentős. Az Erő egyensúlya már annál inkább, persze ez is inkább akkor, ha lesz is később jelentősége. McGregor hangja megint olyan, hogy megkérdőjelezhető, hisz azért Obi-Wan nem csak PT-karakter és az, hogy 1 másodperce egy PT színész hangját halljuk minden csak nem erős kapocs.

 

Ilyen, sőt ennél sokkal erősebb kapcsok voltak a PT és OT közt, ami persze annyiból érthető, hogy azok szomszédos érák. Ugyanakkor abban azt hiszem nem lehet vita, hogy a PT és OT a lehető legtöbb tekintetben totálisan különbözik. Én el nem tudom képzelni, hogy akár csak egy félperces jelenetet levetítsek úgy valakinek, hogy ne vágná rá rögtön, hogy melyik érából van. Ugyanez igaz a TCW-Rebels viszonylatára. Ehhez képest az OT és a 7 nekem sokkal hasonlóbb.

Nem is azt várnám el, hogy a ST legyen tele PT utalásokkal, vagy ne legyenek benne masszív túlsúlyban az OT elemek, de azt szerettem volna, ha ennek is annyira egyedi és összetéveszthetetlen miliője lenne, mint a másik két trilógiának. Megvan az egyedisége, de messze nem annyira, amennyire szükséges lenne ez ahhoz, hogy ebből ne egy PT vs OT+ST törés alakuljon ki. A PT és OT közt az egész univerzum kifordult magából, a 7 meg akár 1-2 évvel is játszódhatna az Ep.6 után, nyilván néhány külsőséget leszámítva.

 

Azért csak nem véletlen az, hogy kb. 10/8 embernek rögtön az a legerősebb benyomása a film kapcsán, hogy kaptunk egy egyenes OT folytatást, aminek az eszközkészlete minden téren az OT-t idézi. A PT-t nem kedvelők 99%-a szerint pedig végre visszajött az OT és el lehet felejteni a PT-t, mert az egyre inkább távolodik a Saga-ból. Ehhez képest eddig egyetlen olyan véleménybe se futottam bele, hogy az OT királyság, de a 7 nem jó.

Mindenhol arról áradoznak, hogy mennyire tökéletes szellemi örököse ez az OT-nak. Ha bármiben is igazán eltérne a klasszikustól, akkor sokkal többen emelnék fel a szavukat, hogy ez se igazi SW, ahogyan az a PT esetében történt. Elvégre annak elhanyagolhatóan kicsi a valószínűsége, hogy a 7 is és a PT is (a SW keretein belül, de) teljesen más, mint az OT, mégis a 7 az pont úgy tök más, hogy minden OT-rajongónak egyaránt tetszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kérdésre annyiból egyértelműen igenlő a válasz, hogy láthattunk egy jó filmet, ráadásul egy jó SW filmet. És fogunk is még remélhetőleg ennél még csak jobb továbbiakat, ami enélkül nyilván nem menne. Ha viszont a Saga történetét tekintve közelítem meg a kérdést és kicsit félretolom a rajongói énem, akkor nekem már nem egyértelmű a válasz.

Vagyis inkább úgy fogalmaznám, hogy ha szükség van erre a 7-re, akkor ugyanennyire szükség lenne ehhez is egy előzménytrilógiára. Sok más egyéb mellett ezt is sikerült átemelni az OT-ból, ami nem jó. Azért nem jó, mert nyilvánvaló, hogy nem lesz egy Ep.6,2, Ep. 6,5 és Ep.6,7. Persze sorozat lehet, ami szorosan a Saga-hoz tartozik, meg egyéb kanonizált alkotások is, de az mégse ugyanaz.

 

Anno elkészült az Ep.4 és mások beszámolóiból úgy tudom, hogy amennyire érdekelte az embereket a folytatása, annyira izgatta őket az előzmény. Ha megpróbálom beleképzelni magam a szituba, hogy első SW élményem az Ep.4, akkor én is tök kíváncsi lennék a régi rendszerre, a jedikre, Vader előéletére, a Birodalom kiépülésére és az uralkodó hatalomátvételére és az egész előkészületeire, a Halálcsillag eredetére. Az egész OT tükrében érdekelne kik is ezek a sötét oldali Erőhasználók és honnan jutottak oda, ahol látjuk őket, milyen is volt Obi-Wan mielőtt Ben lett és hasonlók.

Ezekre a kérdésekre (sok más kíséretében, bár pár dolgot meg hanyagolva) a PT meg is adja a válaszokat. A 3 után vajmi kevés megválaszolatlan kérdés marad, az Ep.4 eleji felvezető szöveg, a galaxis aktuális berendezkedése, a karakterek stb.. mind-mind egyenesen következnek a 3 végéből. Eltelik noha 19 év, nem tökéletes a trilógiák közti kötés, de könnyedén áthidalható lyukak vannak csak. Ennyi meg kell is, elvégre nem lehetett az Ep.3-nak pont ott vége, ahol a 4 kezdődik, hiszen mégis elég sok idő telik el köztük.

 

Az Ep.7-re ugyanaz igaz, mint a 4-re, felvet annyi kérdést a múlt kapcsán, mint a jövő terén. A felvezető szövegből és a filmben elhangzottakból elfog a kíváncsiság, hogy hogyan lett a Köztársaság, hogyan épült ki az Első Rend, hogy került ebbe a furcsa helyzetbe az Ellenállás, milyen volt Luke Jedi Rendje és hogyan bukott el, miért állt át Kylo, milyen volt régen Leia és Han kapcsolata, mi és kik alkotják a Ren Rendet, kiféle/miféle Snoke, a Starkiller bázis eredete.

Ha viszont előveszem az ezt megelőző trilógiát, akkor ezekre nem kapok választ. Az ugyanis nem a ST közvetlen előzménye, hanem egy valamivel ezeknél is korábban játszódó korszak. Szinte ennyi erővel akár a PT-t is "elénézhetném" az OT helyett és nem lenne sokkal ködösebb semmi.

Az Ep.6 vége sok dolgot sejtet, ahogyan azt is, hogy aligha jött itt el a gördülékeny és tartós béke. Ennek ellenére messze nem az következik belőle, amit a 7-ben felvázolnak, mint alaphelyzetet. Egyszerűen túl nagynak érzem a 6 és 7 közti szakadékot. Úgy érzem, hogy itt legalább annyira fontos dolgok történtek időközben, amikről lemaradtunk, mint amilyeneket látunk épp a vásznon. Ezt pedig korábban nem éreztem.

 

Hátravan a 8-9 és fel van adva a lecke a készítőknek, hogy ne csak folytassák a 7-et, de annak előzményeiről is minél több dolgot fellebbentsenek valahogy. Akár flashback-ekkel, akár a szereplők párbeszédeivel, akárhogy. Ez némileg hasonlít a prequel-nél adódó feladatra, ahol azért a Saga legelső része is hagyott maga mögött kérdéseket a múlttal kapcsolatban. Bár ott ezek többségét egyáltalán nem éreztem annyira égetőnek, de a 2-3-ban ügyesen megoldották, hogy nagy részükre megkapjuk a magyarázatot.

Ha ez a 8-9 esetében is sikerülni fog, akkor azt mondom, hogy a Saga szempontjából is érdemes volt belefogni a 7-be és elkészíteni a ST-t. Ha esetleg mégse, akkor viszont inkább azon az állásponton vagyok, hogy egy ilyen 7. részre nem volt szüksége a sztorinak, és ha már folytatták, akkor inkább ne 30 évvel később tették volna mindezt, hanem korábbról indítva dolgozták volna fel azokat a kulcsmomentumokat is, amire a 7-ben egyelőre csak utalnak vagy elmesélik őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek jó gondolatok pb. Én próbálom most úgy megfogni, hogy az ep 4 is megállt a lábán előzménytrilógia nélkül is.

De vitathatatlan, hogy a sok párhuzam közé ez is feljegyezhető, hogy egy olyan 30 év tátong a film előtt, amit az ember szívesen megnézne.

De vissza az Egy új reményre. Hálisten fogyasztható volt az is és két utódja is flashback-ek nélkül és remélem, hogy párbeszédekkel oldják meg a 8-ban és 9-ben is a történetek előzményei közül a szükséges események bemutatását.

Valószinüleg így lesz, mert ami a 7-ben volt, nem igazi flashback volt. Ne is jöjjön divatba.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen pb, de az nem volt opció, hogy hamarabb folytatódjon a sztori, ezt te is tudod. Hamill, Fisher, Ford már idősek, szükség volt az időugrásra. Folytatni akarták, de úgy, hogy az eredeti karakterekkel tisztelettel bánjanak, a színészek állapota és kora miatt ez csak így volt lehetséges. Persze, fel lehetett volna vázolni egy olyan háttérsztorit is, ahol minden most bontakozik ki, most fordul Kylo Ren Luke ellen és ahol minden real time történik, de akkor sokkal nehezebb lenne átadni a stafétabotot a fiatalabbaknak, és az idősek már nem biztos, hogy készen állnának egy ilyen kaliberű szerepre.

 

A kisebb időugrás nem volt lehetséges, a nagyobb időugrás meg felveti azt, hogy valaminek csak történnie kellett 30 év alatt. Nekem ez sokkal jobban tetszett, hogy balladai homályban maradtak fontos részletek, amikről később egy másik mű fellebbentheti a leplet, lehet agyalni rajtuk, gondolkodni. Ez sokkal jobb, mint kész tények elé állítani a nézőket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 évvel később...

Nálam is még az első, de szerintem főleg azért, mert még tart az újdonság varázsa. Mind a filmekben, mind az érában még rengeteg a felfedezni való, amit a másik két trilógiáról koruk miatt már nem lehet annyira elmondani - bár az új filmek és sorozatok azért itt-ott segítenek ezeknek is. Aztán, ha ez elmúlik, ha elmúlik, akkor lehet, hogy lezuttyan a második helyre a PT és az OT közé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam ami egyértelmű, hogy az OT a 3. a sorban, annak ellenére, hogy ős-rajongó vagyok, és továbbra is nagyon szeretem az ep4-6-ot.

Hogy melyik az első, az viszont nehéz kérdés, és trilógia szinten bizonytalan is vagyok, köszönhetően annak, hogy az ep3-at csak hajszállal előzi meg az ep9, és az ep2 sem veszített a varázsából számomra, viszont marha nehéz összevetni egy e7-tel vagy ep8-cal, amelyeknek egészen más hangulata és erényei vannak. Szóval mondjuk inkább úgy, hogy az ST és a PT holtversenyben állnak az első helyen, és alig lemaradva követi őket az OT mint második. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.