Ugrás a kommentre

A szereplők


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Igen, de az elég faramuci volna. Ahhoz ki kéne cserélni az EpV~VI szellem Obi jeleneteit mcgregorosra ellenkező esetben lőttek a kontinuitásnak...

Fenét kellene! Azért, mert érthető okokból leváltják a színészt, még nem kell mindenhol leváltani. Igen, más lenne, de sajnos ott a megváltoztathatatlan tény, hogy Alec Guiness meghalt, viszont Obi-Wan Kenobi paradox mód még él, és használható. Vagy sose jelenik meg többet, és vakarjuk a fejünket, hogy mi lett vele, vagy használják azt az Obi-Want, aki már három részen át, sokkal több ideig játszotta a Jedit, mint Guiness, mégis tudta az ő játékát utánozni. Bár tényleg nem lenne ugyanaz (most komolyan, hogyan lenne?), elsőre talán szokatlan is (kétlem, már rég megszoktuk McGregort mint Obi-Want), de simán használható anélkül, hogy bele kéne nyúlni az ep5-6-ban. Mi több, a 4-ben... És ennek semmi köze a kontiunitáshoz, eleve két színész játssza. Ha köze lenne hozzá, már rég le kellett volna cserélni, elvégre akárhogy csűrjük-csavarjuk, McGregor nem Guiness, jó sok eltérés van köztük. (Az viszont tényleg törés lenne, ha egy harmadik színész alakítaná, holott semmi ok nem lenne rá.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De akkor logikus volt a választás, most viszont nem lenne az a film szempontjából. Inkább hagyják a fenébe. :) Persze ezt is meg lehetne magyarázni valami Erő dologgal, hogy visszafiatalodik vagy valami ilyesmi, de ez azért elég erőltetett lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Visszafiatalodik? Aucs! Ezek szerint nem volt nyilvánvaló, hogy úgy gondoltam, hogy megöregítenék. ;) Nyilván nem "fiatalon" szerepelne, hanem elmaszkírozva (amit kihasználva még Guinessesebbé tehetnék).

 

Bár amikor Marlon Brando feltámad egy szerepért, és Schwarzenegger feltűnik olyan filmben, amiben nem is szerepel, a klónok arcát meg két ember adja egyszerre, egy időben egy karakteren, még Guienss szereplését sem zárnám ki, ha csak nem kegyeleti okokból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akár még Qui-Gon is jöhetne. :)

Belőle elvileg sosem lett Erő-szellem, csak hang formájában tudott kommunikálni halála után. Így persze megoldható, de kérdés, hogy mennyire van rá szükség.

 

Ez a kérdés az öreg Obi-Wanra is áll. Egyébként nem lenne nagyon zavaró Ewanként, hiszen ott van Yoda, aki az Ep5-6-ban báb, az 1-2-3-ban CGI, mégsem érezzük szükségesnek lecserélni a klasszikusban. Én legalábbis nem.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Belőle elvileg sosem lett Erő-szellem, csak hang formájában tudott kommunikálni halála után. Így persze megoldható, de kérdés, hogy mennyire van rá szükség.

 

Ez a kérdés az öreg Obi-Wanra is áll. Egyébként nem lenne nagyon zavaró Ewanként, hiszen ott van Yoda, aki az Ep5-6-ban báb, az 1-2-3-ban CGI, mégsem érezzük szükségesnek lecserélni a klasszikusban. Én legalábbis nem.

 

 

Ez a lényeg. Qui-Gon az átmenet a Jedik totál meghalása és a szellemként való visszatérésük közt. Ő volt az első aki visszatért az Erő honából hang formájában. Őt nem szeretném szellemként látni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, Qui-Gonnak azért nincs helye, mert nincs kinek megjelennie. Legfeljebb, ha hullákat is bevesznek a Jedi Tanácsba. :) Obi-Wan, Yoda és Anakin még adhatnak tanácsot Luke-nak, Leianak, lenne helyük a történetben, de Qui-Gon Obi-Wan és Anakin mentora volt, neki az ő halálukkal megszűnt a szerepe, mivel ahhoz, hogy velük beszéljen, nem kell manifesztálódnia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván nem kötöm az ebet a karóhoz, csak megemlítettem ;)

 

A régiek visszahozásán agyaltam egyébként, és arra gondoltam, hogy egy Jinn szellemkénti visszatérése is jobb lenne, mint mondjuk egy (aszem már említett) robotkezes Windu.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem szellemként .. élő emberként. Többször is előkerült poén szintjén más topicban már ez. Azt hiszem a "ha Maul túlélte akkor Windu is túlélhette és akkor akár jöhet az EP VII-be" téma vetődött fel valahol még korábban, ott olvastam ilyesmit.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az eddigi 6 rész és az új trilógia egységessé fűzése nem abból áll, hogy a régi szereplőket hozzuk vissza, ha kell, ha nem. Luke, Leia, Han rendben van, C-3PO, R2-D2 szintén... talán még Lando, Chewie, esetleg szellemként Yoda, vagy Anakin. De másokat már erőltetettnek éreznék. Ez egy új trilógia, egy új kor, új szereplőkkel, így legyen csak rajtuk a hangsúly. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mintha én találtam volna ki, én is csak olvastam, hogy volt szó erről valamelyik topicban. Épp ez az, hogy én is baromságnak tartom!

 

Sky, egyetértek. Abban biztos vagyok, hogy Anakin szellemként még jelen lesz. Túl fontos volt ő a korábbi részekben és Luke történetéhez passzolna is.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És miért előírás, hogy Jinn megmarad az only voice kategóriában?

 

Mert az Erő neki ezt a képességet adta a célból hogy a maradék Jedinek legyen esélye a 2 Sith ellen.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.