Ugrás a kommentre

A szereplők


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Bocsi Dzséjt, de a szexizmus létezik ;)

Létezik, de ha valaki korábban több ízben is szemrehányást tett rá, az később ne éljen vele. ;)

Semmi sem gátolja Leiát és Hant, hogy rögvest az Endoron gyereket csináljon, vagy bármikor akörül - pláne nem abban a helyzetben, amikor mindkettejüknek non-stop egy hajszálon függött az élete és ez végre elmúlt. Elég csak abba belegondolni, hogy amint végre elismerték egymásnak az érzelmeiket, mindketten olyan helyzetbe kerültek, amiből az élve kijutás kétségessé vált. Ez a helyzet megszűnt az Endor után, és úgy tűnt, az életük sokkal jobbra fordul. Nem tudom, milyen más helyzetben lenne elfogadhatóbb egy ifjú párnak utódot nemzeni. Mondjuk, ha egy újabb Halálcsillag lebegne a bolygó fölött, ahol vannak, az jobb helyzet lenne? Esetleg egy újabb Sith nagyúr foglyaként?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Létezik, de ha valaki korábban több ízben is szemrehányást tett rá, az később ne éljen vele. ;)

Semmi sem gátolja Leiát és Hant, hogy rögvest az Endoron gyereket csináljon, vagy bármikor akörül - pláne nem abban a helyzetben, amikor mindkettejüknek non-stop egy hajszálon függött az élete és ez végre elmúlt. Elég csak abba belegondolni, hogy amint végre elismerték egymásnak az érzelmeiket, mindketten olyan helyzetbe kerültek, amiből az élve kijutás kétségessé vált. Ez a helyzet megszűnt az Endor után, és úgy tűnt, az életük sokkal jobbra fordul. Nem tudom, milyen más helyzetben lenne elfogadhatóbb egy ifjú párnak utódot nemzeni. Mondjuk, ha egy újabb Halálcsillag lebegne a bolygó fölött, ahol vannak, az jobb helyzet lenne? Esetleg egy újabb Sith nagyúr foglyaként?

Azt is tegyük hozzá, hogy az SW világában nem feltétlenül ugyanazok a társadalmi normák, vagy nemi szerepek (illetve azoknak a hiánya), beidegződések, stb. léteznek, mint nálunk.

 

Viszont, ha mégis próbálkozunk a valóságból példákat hozni, akkor ott van az Egyesült Államokban a "baby boomer" generáció, akik ugye a II. Világháború utáni hirtelen optimizmusból következő demográfiai robbanás eredményei. Amint véget ért a háború, többek kezdtek el gyereket vállalni, mint az azt megelőző 20-25 évben valaha is. Ezek alapján nem lenne meglepő egy hasonló "baby boom" az endori csata után, még úgy is, hogy azért a konfliktus nem ért teljesen véget. A Birodalom, mint egységes állam, széthullott, és ez sokaknak már elég lehetett ahhoz, hogy úgy gondolják, most már érdemes gyereket vállalni. Talán Han és Leia is azt hitték akkor, hogy most már minden rendben lesz, átveszi a Birodalom helyét az Új Köztársaság, és boldogan élhetnek, amíg meg nem halnak.

 

De az is teljesen realisztikus, ha mindezektől teljesen függetlenül vállalták / csúszott be a gyerek. Szerintem nem tudunk sokat a Star Wars univerzumon belüli szexuális szokásokról sem, így nehéz képet kialakítani arról, hogy mi számít "normálisnak" vagy "elfogadottnak". Ha kicsit is hasonlítanak a SW-beli jóléti államok (Alderaan, Corellia) az itteniekhez, akkor gondolom ott is mindenki maga dönti el, hogy akar-e gyereket, és ha igen, mikor. Nem kényszeríti őket senki. Azt sem tudom, hogy konkrétan bolygó-szintű "nacionalizmus" létezik-e, ha esetleg igen, akkor pl. Alderaan pusztulása után el lehet képzelni azt, hogy a megmaradt alderaaniak minél előbb szeretnének sokasodni, hogy ne vesszenek el örökre és véglegesen. Tényleg, ebből következik egy kérdés, amibe eddig bele se gondoltam: ha Leia meghal, akkor Kylo Ren az alderaani trónörökös? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokszor magának a háborúnak a vége is elég, hogy beinduljon a baby boom, még jobb életkörülmények se kellenek feltétlenül. Ott van pl. az 1945 utáni Magyarország, már abban az évben nőtt a születések száma jelentősen (igaz ebben még a szovjet katonák is közreműködhettek dicstelen módon...), ez folytatódott sokáig, és akkor még a Rattkó-korszak sehol sem volt.

 

Leia a 23 évével teljesen átlagos életkorban volt, egyáltalán nem kirívó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Létezik, de ha valaki korábban több ízben is szemrehányást tett rá, az később ne éljen vele. ;)

Semmi sem gátolja Leiát és Hant, hogy rögvest az Endoron gyereket csináljon, vagy bármikor akörül - pláne nem abban a helyzetben, amikor mindkettejüknek non-stop egy hajszálon függött az élete és ez végre elmúlt. Elég csak abba belegondolni, hogy amint végre elismerték egymásnak az érzelmeiket, mindketten olyan helyzetbe kerültek, amiből az élve kijutás kétségessé vált. Ez a helyzet megszűnt az Endor után, és úgy tűnt, az életük sokkal jobbra fordul. Nem tudom, milyen más helyzetben lenne elfogadhatóbb egy ifjú párnak utódot nemzeni. Mondjuk, ha egy újabb Halálcsillag lebegne a bolygó fölött, ahol vannak, az jobb helyzet lenne? Esetleg egy újabb Sith nagyúr foglyaként?

Hát nézd: Han több mint félévet töltött kb. karbonitba fagyva. Leia egy metálbikiniben szabadul el Jabbától. Szerintem Kylo már akkor megfogant, mielőtt annyit mondhattak volna Leiáék, hogy Sullust. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Létezik, de ha valaki korábban több ízben is szemrehányást tett rá, az később ne éljen vele. ;)

Semmi sem gátolja Leiát és Hant, hogy rögvest az Endoron gyereket csináljon, vagy bármikor akörül - pláne nem abban a helyzetben, amikor mindkettejüknek non-stop egy hajszálon függött az élete és ez végre elmúlt. Elég csak abba belegondolni, hogy amint végre elismerték egymásnak az érzelmeiket, mindketten olyan helyzetbe kerültek, amiből az élve kijutás kétségessé vált. Ez a helyzet megszűnt az Endor után, és úgy tűnt, az életük sokkal jobbra fordul. Nem tudom, milyen más helyzetben lenne elfogadhatóbb egy ifjú párnak utódot nemzeni. Mondjuk, ha egy újabb Halálcsillag lebegne a bolygó fölött, ahol vannak, az jobb helyzet lenne? Esetleg egy újabb Sith nagyúr foglyaként?

Most is szemrehányó voltam ezzel kapcsolatban :)

Nem gátolja, de Leia elég elkötelezett volt a Lázadás felé (ez utóbbi nem múlt el 30 év alatt sem), Han pedig frissen kötelezte el magát, legalább megvárhatták volna az Endor utáni stabilizálódást a családalapítással, nekem ez lenne a logikus. Csak pár évet. Biztosan ezer tennivaló volt egy politikus és egy tábornok számára a káoszból teremtsünk valamiféle új rendet állapot környékén. Mindegy, ebben a témában nem fogunk egyetérteni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most is szemrehányó voltam ezzel kapcsolatban :)

Nem gátolja, de Leia elég elkötelezett volt a Lázadás felé (ez utóbbi nem múlt el 30 év alatt sem), Han pedig frissen kötelezte el magát, legalább megvárhatták volna az Endor utáni stabilizálódást a családalapítással, nekem ez lenne a logikus. Csak pár évet. Biztosan ezer tennivaló volt egy politikus és egy tábornok számára a káoszból teremtsünk valamiféle új rendet állapot környékén. Mindegy, ebben a témában nem fogunk egyetérteni :)

Mert most, harminc évvel később is olyan marha nagy a rend és a béke. :P Épp csak küszöbön az újabb háború, amit Leia mindvégig előre látott. Amúgy is, honnan tudhatták volna, hogy sikerül valaha is stabilitást elérni? Az Endor után akár stabilizálódhatott is volna a Birodalom egy, kettő vagy öt évvel később, és állhattak volna megint ott, ahol anno elkezdték. Arról nem beszélve, hogy Leia politikusként még simán lehet családanya, pláne, ha ott van mellette a meló nélkül maradt Han, aki egész nap ráér játszani a prücsökkel, amíg át nem passzolják a nagybácsinak.

 

Érdekességek a képes útmutatóból:

- Hux nullkilométeres katona, nincsen harctéri tapasztalata. Az apja az arkanisi birodalmi akadémia parancsnoka volt. Az öreg ötletét fejlesztette tovább, amikor kigondolta az Első Rend kiképzési módszerét, vagyis azt, hogy élethűen szimulált harci helyzetekben képzik ki a katonákat.

- Phasma százados páncélja Palpatine naboo-i cirkálójának burkolatából készült.

- Han a lázadás végével versenyűrhajó pilóta lett egy rövid időre.

- Chewbacca a lázadás végeztével hazaköltözött a Kashyyykra a családjához (Holiday Special 2? :D).

- Chewie az ep7 idején 234 éves, a wookiee-k között még ezzel is csak középkorúnak számít.

- A ratharok egyes elméletek szerint rokonságban állnak a sarlaccokkal, a blixikkel és az umbarai vixusokkal - de mivel elénk falánk jószágok, nehéz őket tanulmányozni. :)

- Az Ellenállás egyik vezére, Satura admirális a Birodalom idején a Garelen lakott.

- Bár Ithano kapitány, akivel Finn le akar lépni Takodanáról, delphidian, a maszkja kaleesh - ezért hasonlít Grievous maszkjára.

- C-3PO az Ellenállás droid kémhálózatának a vezetője. Kialakított egy sajátosan kódolt protokollt, így az Ellenállás összes droidja tud kommunikálni egymással - viszont BB-8 helyzetjelzőjét elfelejtette bekapcsolni. Piros kezéről nem sokat beszél, de egy másik droid önfeláldozásának köszönheti. Emellett frissítette nyelvi programját, az ep7-ben már hétmillió kommunikációs nyelvjárásban járatos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

- Hux nullkilométeres katona, nincsen harctéri tapasztalata. Az apja az arkanisi birodalmi akadémia parancsnoka volt. Az öreg ötletét fejlesztette tovább, amikor kigondolta az Első Rend kiképzési módszerét, vagyis azt, hogy élethűen szimulált harci helyzetekben képzik ki a katonákat.

Akkor ezzel már 100%, hogy Brendol Hux a kedves apuka, aki egy Rebels érában játszódó könyvben tűnt fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

- Hux nullkilométeres katona, nincsen harctéri tapasztalata. Az apja az arkanisi birodalmi akadémia parancsnoka volt. Az öreg ötletét fejlesztette tovább, amikor kigondolta az Első Rend kiképzési módszerét, vagyis azt, hogy élethűen szimulált harci helyzetekben képzik ki a katonákat.

Honnan is ismerős ez a képzési módszer? :D Ja meg van, Kamino. :P

 

- Phasma százados páncélja Palpatine naboo-i cirkálójának burkolatából készült.

:o

 

- Chewie az ep7 idején 234 éves, a wookiee-k között még ezzel is csak középkorúnak számít.

Ha innen nézem, érthető, hogy Chewie viszonylag könnyedén feldolgozza Han halálát. Mivel elég öreg már, hozzászokhatott, hogy a barátai idővel előtte halnak meg - talán ezért is kedvelte Yodát, de vele is befürdött. :P:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert most, harminc évvel később is olyan marha nagy a rend és a béke. :P Épp csak küszöbön az újabb háború, amit Leia mindvégig előre látott.

 

- Phasma százados páncélja Palpatine naboo-i cirkálójának burkolatából készült.

Időközben meggondolta magát látva, hogy nem lesz rend :P

 

Jaj, és az a páncél ment a szemétzúzóba? De kár érte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert most, harminc évvel később is olyan marha nagy a rend és a béke. :P Épp csak küszöbön az újabb háború, amit Leia mindvégig előre látott. Amúgy is, honnan tudhatták volna, hogy sikerül valaha is stabilitást elérni? Az Endor után akár stabilizálódhatott is volna a Birodalom egy, kettő vagy öt évvel később, és állhattak volna megint ott, ahol anno elkezdték. Arról nem beszélve, hogy Leia politikusként még simán lehet családanya, pláne, ha ott van mellette a meló nélkül maradt Han, aki egész nap ráér játszani a prücsökkel, amíg át nem passzolják a nagybácsinak.

Hát éppenséggel emiatt lehetett az a helyzet, hogy egyiküknek sem volt ideje igazán a gyerekükkel foglalkozni, így a benne felmerülő kérdések adott esetben Vaderrel kapcsolatban megválaszolatlanok maradtak, és ezt kihasználhatta Snoke. Ez persze teória, csak arra akartam rávilágítani, hogy lehetett Ben tervezett vagy nem tervezett gyerek, mindegy, mert adódhattak úgy a körülmények, hogy a mai szóhasználattal élve "elkallódott".

 

Érdekességek a képes útmutatóból:

- Hux nullkilométeres katona, nincsen harctéri tapasztalata. Az apja az arkanisi birodalmi akadémia parancsnoka volt. Az öreg ötletét fejlesztette tovább, amikor kigondolta az Első Rend kiképzési módszerét, vagyis azt, hogy élethűen szimulált harci helyzetekben képzik ki a katonákat.

- Phasma százados páncélja Palpatine naboo-i cirkálójának burkolatából készült.

- Han a lázadás végével versenyűrhajó pilóta lett egy rövid időre.

- Chewbacca a lázadás végeztével hazaköltözött a Kashyyykra a családjához (Holiday Special 2? :D).

- Chewie az ep7 idején 234 éves, a wookiee-k között még ezzel is csak középkorúnak számít.

- A ratharok egyes elméletek szerint rokonságban állnak a sarlaccokkal, a blixikkel és az umbarai vixusokkal - de mivel elénk falánk jószágok, nehéz őket tanulmányozni. :)

- Az Ellenállás egyik vezére, Satura admirális a Birodalom idején a Garelen lakott.

- Bár Ithano kapitány, akivel Finn le akar lépni Takodanáról, delphidian, a maszkja kaleesh - ezért hasonlít Grievous maszkjára.

- C-3PO az Ellenállás droid kémhálózatának a vezetője. Kialakított egy sajátosan kódolt protokollt, így az Ellenállás összes droidja tud kommunikálni egymással - viszont BB-8 helyzetjelzőjét elfelejtette bekapcsolni. Piros kezéről nem sokat beszél, de egy másik droid önfeláldozásának köszönheti. Emellett frissítette nyelvi programját, az ep7-ben már hétmillió kommunikációs nyelvjárásban járatos.

Köszi a rövid infókat! Remélem, jövő héten már én is olvashatom. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Előjöttünk mindenféle teóriákkal és fantazmagóriákkal a szereplőkkel kapcsolatban, nekem Rey és Kylo harca közben jutott eszembe az a nagyon vad ötlet, hogy azért nem látjuk Luke-ot a filmben, mert Reyt belőle klónozták, és Rey=Luke olyan módon, ahogyan Boba meg az "apja" :D Az "igazi" Luke meg legfeljebb flashbackként fog visszatérni :D Persze ilyenformán h*lyeség a térkép után rohangálás :hehe: De sok marhaság megfordul az ember agyában, mondhatni a fantázia olykor határtalan(ul őrült) :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én eléggé csalódásként éltem meg a filmben szereplő fajokat. Két komoly problémám is volt az egésszel.

 

Az egyik, hogy nagyon durván túlsúlyban voltak az emberek. Szinte az összes érdemi (legalább nevesített) karakter ember volt, kivéve Maz-t, Chewie-t és valószínűleg Snoke-ot (bár ő még bármi lehet). Biztos volt még pár (pl. a kancellár), de ők mondhatni csak statisztáltak. Az Első Rend és az Ellenállás sorai közt elenyésző számban voltak idegenek. Ez engem azért eléggé frusztrál, mert azt a fajta ötlettelenséget és egysíkúságot vélem felfedezni benne, mint a bolygók kapcsán is.

 

A másik pedig, hogy az itt-ott feltűnő idegenek masszívan döntő többsége új fajból került ki. Nyilván kell újítani, de miért ilyen drasztikusan? Azért az OT-ban is voltak jócskán idegen fajok, a PT, TCW és Rebels pedig elképesztően szélesre húzta a palettát. Jobbnál jobb fajok voltak az eddigi pakliban, ehhez képest gyakorlatilag egyikhez se nyúltak, inkább kitaláltak teljesen újakat.

Lényegében a film eredetiségének 90%-a ebben merül ki, ami egy kínos kiegyensúlyozatlanság. Az univerzum egységessége szempontjából elengedhetetlennek tartom, hogy a már ismert idegen fajok közül azért jó pár előkerüljön 1-1 SW alkotásban. Most az egy másik dolog, hogy az új fajok egy részét én nem is tartom túl jól sikerültnek. Persze majd szokom őket, a Rebels vagy egyéb művekben az újak közül több fel is tűnhet majd, de ez így akkor is problémás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, ez az egyik komoly negatívuma a filmnek számomra. Maz kantinájában azért az újak mellé elfért volna pár régi is. Miután Abrams munkásságát ismertem a két ST-film kapcsán, már jó előre felkészültem, hogy itt hasonló helyzet fog fennállni. Talán majd a 8. epizódban. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel az Első Rend a Birodalom nyomdokaiban lépdel alap hogy emberközpontú. Nagyon fura lenne másfajú rohamosztagosokat látni. Szerintem az idegen fajok jelenlétével semmi probléma nem volt. Ami a régi fajokat illeti lehetett volna több. De ha a következő részekben lesznek akkor én nem bánom hogy kaptunk egy filmet amiben minden idegen faj friss volt. Pláne hogy ez mind új bolygó volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.