Ugrás a kommentre

A szereplők


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Ugye mégiscsak az "Ismeretlen régióról" beszélünk, nem népesíthetik be a megszokott, jól ismert lények. Egyébként nem is értem hogy a galaxis több évezredes történelme során nem sikerült feltérképezni egy ekkora szeletet. Ezzel az erővel a Lázadók is itt bújkálhattak volna állandóan OT idején.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel az Első Rend a Birodalom nyomdokaiban lépdel alap hogy emberközpontú. Nagyon fura lenne másfajú rohamosztagosokat látni. Szerintem az idegen fajok jelenlétével semmi probléma nem volt. Ami a régi fajokat illeti lehetett volna több. De ha a következő részekben lesznek akkor én nem bánom hogy kaptunk egy filmet amiben minden idegen faj friss volt. Pláne hogy ez mind új bolygó volt.

Nekem se tetszett volna ha az Első Rend -ben nyüzsögnek az idegen lények. Szerintem ez így volt jó.

 

Ugye mégiscsak az "Ismeretlen régióról" beszélünk, nem népesíthetik be a megszokott, jól ismert lények.

Nekem is tetszett, hogy rengeteg új fajt hoztak be. Maz kastélya eleve különleges hangulatot árasztott, ő maga is ős-öreg így a vendégei is lehetnek olyanok, akik a galaxis többi részén nem igazán ismertek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjttől úgy tudom, hogy ez Abrams hülyesége, a Star Trekben is hasonlót művelt a fajokkal. Talán a VIII. rész ilyen tekintetben jobb összekötő elem lesz.

Bezony, ez Abrams dilije. Mondjuk, még mindig jobbnak érzem a helyzetet, mint a Star Treknél, mert itt egy film alatt visszahozott majdnem annyi idegent, mint a Trekben két film alatt. Azért volt itt wookiee, sullustan, mon cala, kyuzo, míg a Trekben a két film alatt volt vulcan, romulan, orion és klingon (miközben a vulcan és a romulan tök ugyanúgy néz ki). Annak azért örülök, hogy sok új fajjal találtuk szembe magunkat. Az ep1 is rengeteg új lényt hozott be, majdnem harmincat, és az ep4 és 6 repertoárja sem kicsi. Engem is inkább az zavar, hogy bár a jakkui Niima és Kanata kastélya lehetőséget adott volna rá, a régi fajok közül nem bukkant fel egy sem bukkant fel ezeken a helyeken. Pedig szerintem nem került volna sokba betenni egy rodit, zabrakot, twi'leket, trandoshant vagy bármit.

Az Első Rend emberközpontúsága nem zavart, ezt valahogy elvárom a Birodalom utódállamától. Eleve, a legtöbb faj nem is tudna viselni rohamosztagos páncélt - nekem máig hihetetlen, hogy Cad Bane fel tudta venni a klónok sisakját, amikor sokkal nagyobb feje van, mint egy embernek. Persze tiszt még lehetne, de eleddig a Birodalomban csak egyféleképpen láttunk idegeneket: inkvizítorként. Az viszont nagyon bejön, hogy ezúttal legalább nők is szolgálnak a rossz fiúk oldalán, és nem csak Phasmára gondolok. Mellette legalább még két női rohamosztagos volt, és sok női tiszt is csellengett a háttérben.

Az Ellenállás meg szerintem kifejezetten idegen és droidbarát volt. Sokkal inkább az, mint az ep4-5-ben, de még a 6-ot is messze túlszárnyalták. Volt ott abednedo, mon cala, sullusti, tarsunt, wookiee, shozer és amphibian. Ez hét idegen faj, míg az ep4-5-6-ban összesen van négy, amiből három eleve csak az ep6-ban tűnik fel. És abból a négyből három itt is itt van (mon cala, wookiee és sullusti). Szerintem ez egész jó arány, még úgy is, hogy a fajok java új. Pláne egy ilyen kicsi szervezet esetén. És mindehhez még egy elég méretes droid aparátus is jár. Nekem az például baromira tetszik, hogy az ep6-ban még mindig a kalandok miatt panaszkodó C-3PO itt már egy olyan droid, aki elfogadta sorsát, hogy szenvedésre terveztetett és battya meg a nyavaja, szerintem baromi tökös lett önmagához mérten. Végre pofán vágta R2-t! :rock: Az ep4-5-6-ban én nagyon nem kedveltem C-3PO-t. Az ep1-2-3-ban nagyjából elfogadtam, amihez hozzájárult, hogy igen keveset szerepelt. És bár szerepe az ep7-ben mennyiségében vetekszik az ep3-mal, most azt mondom, hogy több C-3PO-t az ep8-9-be. C bútorozzon össze BB-8-tel és kalandozzanak Finnel és Poe-val.

 

Ugye mégiscsak az "Ismeretlen régióról" beszélünk, nem népesíthetik be a megszokott, jól ismert lények. Egyébként nem is értem hogy a galaxis több évezredes történelme során nem sikerült feltérképezni egy ekkora szeletet. Ezzel az erővel a Lázadók is itt bújkálhattak volna állandóan OT idején.

Hát, ha a többi bolygó is az Ismeretlen Régióban lett volna, akkor a sok új idegenre és a régiek mellőzésére ez tényleg magyarázatul szolgálna, de sajnos a Csillagpusztítót leszámítva minden bolygó a Galaxis ismert területein van.

Leginkább azért nem fedezték még fel, mert a Galaxis baromi nagy, és maga az Ismeretlen Régió is hatalmas. A Galaxis majdnem fel még az. A felfedezést ugyanis a hiperűr-útvonalak megismerése hozza el, viszont új hiperűr-útvonalakat nagyon-nagyon veszélyes keresgélni. Természetesen a Birodalom és a Köztársaság is indított expedíciókat oda, de azok nagy átlagban vagy nem tértek vissza, vagy nem fedeztek fel túl nagy területeket. Egy-egy csillagrendszer még nem nagy szám több tízezer fényéves területen. A Birodalom meg lehet, hogy titokban is tartotta a saját felfedezéseit.

De valószínűleg sok ismeretlen terület van még a Galaxis ismert pontjain is. Több ezer év alatt elavulhattak térképek, arra is láttunk már példát (immár kettőt is), hogy eltüntetnek rendszereket vagy komplett területeket csillagtérképekről. Sok titkot rejt a Galaxis, és ezeknek csak egy része, bár elég nagy része az Ismeretlen Régiók.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem még az is feltűnt, hogy pilótaként nem csak emberek szolgálnak az Ellenállásban (konkréten két különböző fajra emlékszem, amelyikből az egyik nem az új fajok közül került ki), korábban pedig mintha csak embereket láttunk volna a vadászgépekben. Vagy már régen láttam a filmeket, és poros az emlékezetem :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, két idegen is pilótáskodott, az új fajba tartozó Ello Asty-t még le is lőtték. A másik már ismert fajú volt, sullusti, sőt, nem csak a faja, de a karakter sem új: Nien Nunb volt az, Lando másodpilótája az endori csatából. :)

Tulajdonképpen a kánon szerint voltak idegen pilóták az endori ütközetben, és nem csak Nien a Falconon, hanem egy másik sullusti is, Ten Nunb, aki B-szárnyút vezetett. Csak a B-szárnyúakkal együtt őt is kivágták az ep6-ból - de az eligazítás alatt látni a háttérben. Sőt, azóta képregényben ha jól tudom, van egy durosunk is, aki A-szárnyút vezetett az Endornál. Meg, ha azt vesszük, van egy Hera nevű B-szárnyú pilótánk is, és Ahsoka is röpült már A-szárnyúval. De természetesen a filmek esetén eleddig csak Plo Koont láthattuk egy rövid időre vadászgépben ülni, rajta kívül csak emberek röpködtek egyszemélyes hajókkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az idegenek kapcsán nekem akkor is hiányérzetem volt. A döntő többségük megint a kocsmában volt, máshol épp csak mutatóban volt pár. Az Első Rendnél megértem, logikus, de az Ellenállásnál se estek túlzásokba. Meg oké, hogy szerepeltek idegenek, akár fontos in-universe szerepben is, de a filmben akkor is alig láttuk őket 1-2 pillanatra. Az új fajoknál meg nem az a bajom, hogy vannak, hanem az, hogy szinte csak azok vannak.

 

Abban egyetértek, hogy a nemek terén pozitív irányba mozdultak el, kiegyensúlyozottabb a helyzet. Leginkább Phasma lepett meg, de tetszett, hogy női karakter. Csak remélem, hogy aztán kezdenek is vele valamit később, mert most nem igazán értettem a szerepét a filmben. A látványos krómpáncélon kívül. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A döntő többségük megint a kocsmában volt, máshol épp csak mutatóban volt pár.

Hát nem tudom, te mit néztél, de én az Ellenállás bázisán, Honsian Prime erkélyén, Niima és Tuanul utcáin sem csak mutatóban láttam idegeneket. A főgonosz egy idegen lény. A hősöket két fontos idegen lény segíti. Finn két idegennel akar távozni, Rey egy idegen lénynek dolgozik. BB-8-at egy idegen lényen lovagló idegen hálózza be. A végső csatában konkrétan három idegen lény is harcol az amúgy nem nagy számú hősök között. Mit vártál? Ezt komolyan nem értem. Hogy minden második szereplő valami idegen lény lesz?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem még az is feltűnt, hogy pilótaként nem csak emberek szolgálnak az Ellenállásban (konkréten két különböző fajra emlékszem, amelyikből az egyik nem az új fajok közül került ki), korábban pedig mintha csak embereket láttunk volna a vadászgépekben. Vagy már régen láttam a filmeket, és poros az emlékezetem :hehe:

 

Hát magán a gépen voltak de nem nem ők irányították.. egyre emlékszem...erre... a Falcon-on volt Lando-val de csak mint másodpilóta kxxrG.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leginkább Phasma lepett meg, de tetszett, hogy női karakter. Csak remélem, hogy aztán kezdenek is vele valamit később, mert most nem igazán értettem a szerepét a filmben. A látványos krómpáncélon kívül. :D

Szerintem Phasmának annyi, igaz, hogy nem láttuk meghalni, de szerintem elég egyértelmű utalás volt a sorsára és ő nem is volt olyan jelentős figura az Első Rendben, hogy a Starkiller pusztulásakor ki kelljen menteni, mint Kylo Rent. Persze ettől függetlenül lehet, hogy megúszta az esetet és később felbukkan, de sem az Első Rendbeli szerepe, sem a filmbeli funkciója nem indokolja ezt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Phasmának annyi, igaz, hogy nem láttuk meghalni, de szerintem elég egyértelmű utalás volt a sorsára és ő nem is volt olyan jelentős figura az Első Rendben, hogy a Starkiller pusztulásakor ki kelljen menteni, mint Kylo Rent. Persze ettől függetlenül lehet, hogy megúszta az esetet és később felbukkan, de sem az Első Rendbeli szerepe, sem a filmbeli funkciója nem indokolja ezt.

Szerintem simán túlélte a robbanást, csak úgy mint a többi tiszt. Az más kérdés, hogy mit kap majd azért, hogy kikapcsolta a pajzsot...

 

Plusz hivatalosan is megerősítették hogy benne lesz a nyolcadik részben. Már az IMDb-n is fel van tüntetve.

Ez meg a másik. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem simán túlélte a robbanást, csak úgy mint a többi tiszt. Az más kérdés, hogy mit kap majd azért, hogy kikapcsolta a pajzsot...

Már ha tudják, hogy ő kapcsolta ki. Ha ezt senki sem tudja, ő tuti nem fogja reklámozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak azt hallottam, hogy azt erősítették meg, hogy minden ep7-es szereplő benne lesz az ep8-ban, ami nyilván túlzás, mert ha Han mondjuk egy flashback jelenetben benne is lenne, pl. Max Von Sydow kétlem, hogy visszatérne, az imdb pedig szabadon szerkeszthető. Ha nem zúzták össze Phasmát a hulladékgyűjtőben, ott ragadhatott, összességében egy jelentéktelen karakter, de ettől függetlenül én sem tartom kizártnak, hogy visszatér, de szerintem a Starkillerrel együtt odaveszett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ritka ostoba húzás lenne, ha rögtön kiírnák. Csomó promóciós anyagban szerepelt, tök vagány egyedi páncélja van, női rohamosztagos karakter, aki valamilyen felsőbb pozícióban van. Ez így sokkal potensebb annál, mintsem hogy pár ilyen súlytalan jelenet után kinyírják. Pláne így, ezzel a szemétpréselős dologgal. Mint Boba méltatlan kilépője. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért Maul szerepét ne hasonlítsuk már Phasma-éhoz. Ő volt az első sith, akit teljes életnagyságban láthattunk, vele fedte fel magát újra a Sith Rend, ő ölte meg Qui-Gon-t. Az igaz, hogy kiírták az Ep.1-ben, de annak a filmnek több tekintetben is az egyik legfontosabb szereplője volt. Ehhez képest Phasma csesztette egy kicsit Finn-t, aztán elfogták és kikapcsoltatták vele a pajzsot. Ha nincs a krómpáncél, akkor senki nem figyel fel rá és meg se jegyzik a karakterét. Maul azért kevésbé extravagáns kinézettel is bőven emlékezetes maradt volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most remekül meg fogalmaztad, miért tartom valószínűnek, hogy Phasma nem lesz benne a következő részekben. :)

 

Maulhoz pedig egyáltalán nem hasonlítottam, csak ezzel akartam jelezni, hogy mennyire nem mérvadó a promóció.

Szerkesztve: - Palpi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke-hoz:

Nekem baromira bejött az új fizimiskája és a világos ruhakombó is. Érdekes, hogy az OT-ban a fehérből egészen a feketéig "öltözködött át", itt újfent visszatér a világos színekhez. De nagyon tetszik.

 

A szövegkönyve mondjuk nem volt túl terjedelmes. :D Szerintem nem feltétlenül baj, a zárójelenet epic volt. Azok a tekintetek Rey és közte... ráadásul mindketten bitang Erőérzékenyek, szóval ki tudja milyen "eszmecsere" folyt a háttérben, miközben mi csak a néma tekinteteket láttuk. Nagyon remélem, hogy nem csupán a fénykard látványa és a megtalálás ténye hatott így Luke-ra, hanem egy régi ismerőst láthat viszont Rey személyében.

 

Amúgy azt tudjuk, hogy R2 mitől kapcsolt vissza és miért pont akkor? Csak mert BB8-tel már korábban is találkozott és egyesíthették volna a térképet. Már csak azért is, mert akkor még lett volna idejük reagálni az infóra. Így viszont ha nem sikerült volna kilőni a Starkiller bázist, akkor a térkép is megsemmisül az Ellenállás központjával együtt és Luke lehet örökre a periférián ragad. Hacsak nem tért volna vissza önként.

Vagy R2 pont a nagy térkép darabkáit keresgette/gyűjtögette és pont a film végére találta meg? Csak mert így elég furcsa volt a dramaturgia, hogy a film jó sokáig Luke kereséséről szólt, aztán jött a Han-Kylo dráma a Starkiller bázissal, majd a legvégén hirtelen újra Luke került a középpontba és a semmiből megoldódott a rejtélye. Pontosabban a rejtekhelye.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abrams elmondta, hogy BB-8 megkérdezte R2 -tól, hogy nála van-e a másik fele a térképnek. R2 annak ellenére, hogy sztázisban volt, hallotta a kérdést és annyi időbe tellett neki "felébredni" a hosszú kómából amit láttunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abrams elmondta, hogy BB-8 megkérdezte R2 -tól, hogy nála van-e a másik fele a térképnek. R2 annak ellenére, hogy sztázisban volt, hallotta a kérdést és annyi időbe tellett neki "felébredni" a hosszú kómából amit láttunk.

C-3PO azt mondta, hogy takarékenergián van. Ugyanúgy, mint amikor Padmét őrizte az apartmanban. Akkor is felébredt, amikor a kounhunok végigaraszoltak a szobán. És azért akkor se reagált túl gyorsan. Azóta még több adat gyűlt benne össze (elvégre az ep2 óta nem volt törölve a memóriája, de legalább háromszor szétlőtték/robbantották), és ahogy az lenni szokott az a számítógépekkel, egyre lassabban bootol be. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Keresgéltem megfelelő topikot a gondolatomhoz (egy Színészek topikot, vagy ilyesmit), de nem találtam, ez tűnik a legmegfelelőbbnek.

 

Valójában azon töprengek már azóta, hogy a moziban ülve néztem a filmet, hogy vajon a régi SW színészei hogyan élhették meg ezt az egészet? A forgatást, ezt a régi-új történetet, milyen érzés volt számukra újra belebújni a karaktereik bőrébe, most, jóval idősebben?

 

Amikor Leia és Han elbúcsúzik egymástól, van közöttük egy rövid párbeszéd, amit akár Carrie Fisherként és Harrison Fordként is elmondhatnának egymásnak, hiszen ismerik a forgatókönyvet, tudják, hogy az egész Star Wars-ban az a legutolsó közös jelenetük. Amikor arról beszélnek, hogy "nem volt olyan rossz, néhány emlék jó".

 

Engem az a pár mondat nagyon szíven ütött, éppen azért, mert mintha egy pillanatra eltűnt volna Leia és Han, és Carrie és Harrison állt ott előttem. Azóta töprengek ezen.

Ezek az évek a színészek fölött is elmúltak, nagyjából tudhatjuk, mi minden történt velük a SW VI. óta. És hát ők is emberek, ugyanolyanok, mint ti vagy én... 30valahány éve még fiatalon álltak a kamerák előtt, most pedig már idősek, és átadják a stafétabotot az új generációnak.

A Star Wars világát ők teremtették meg a játékukkal, ők adtak a karaktereknek életet, gondolom, fontos a számukra. Rengeteg közös emlék kötheti őket össze az első 3 SW-filmjük kapcsán.

Szerkesztve: - DarthKirk
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban hatalmas élmény lehetett nekik ennyi év után visszatérni a SW-ba. Ha jól tudom, mindegyiküknek ez volt az első komolyabb filmszerepük, szóval visszatértek a gyökerekhez, ahol minden elkezdődött. Nemcsak nekik, de az egész SW univerzumnak. Aminek színészileg anno ők tették le az alapköveit, abba most újra bekapcsolódhattak.

 

Szerencsére én nem éreztem olyasmit, hogy bármelyik szereplő inkább a konkrét színészként, mintsem a játszott karaktereként jelent volna meg. Mint korábban írtam is, Han és Leia jelenetei nekem valahogy legalább annyira voltak kínosak, mint megindítóak, de nem hinném, hogy emiatt. A kisebb, beszólogatós dolgok még tök jól működtek, a hosszabb jeleneteik már kevésbé. Bár a végső búcsú a végén azért már szépre kerekedett. Az első újratalálkozásuk pedig akár szándékosan is lehetett olyan furcsára tervezve, mindketten zavarban voltak kicsit, de ezt megoldhatták volna jobban.

 

Ha már Fisher és Ford, akkor nekem az egész filmből az jött le, hogy ebben tényleg benne van kettejük színészi pályafutása és életműve. Két elképesztően fontos karakter a SW világában, ami a pályájuk indulását jelképezi. Ford viszont hamar belép a képbe, főszereplővé lép elő, sok jelenetben brillírozik, tökéletesen hozza az öreg Solo-t, ő megy a végső csatába is, majd éri el a dicső halál. Ahogy neki jelentett tényleges áttörést a SW és lett aztán világhírű színész.

Fisher pedig előkerül, van pár emlékezetes jelenete Han kapcsán, ezen kívül viszont végig háttérbe szorul. Tábornok, tehát in-universe többre vitte, de így se jut neki érdemi önálló szerep, Han nélkül kb. egyetlen jelenetére se lett volna szükség. A karrierje se haladt túl jó irányba, messze nem lett annyira sikeres, mint ami kinézett neki.

Ilyen szempontból persze Hamill s idevehető, aki ugyanúgy a SW egyik legfontosabb karaktere, a filmben viszont annyi szerep jut neki, hogy mindenki őt keresi, aztán a végén meglelik. A filmek terén is így járt, a SW után szinte teljesen eltűnt és a feledés homályába süllyedt, majd mostanában előkerült és újra megmutatta magát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet valami jelzés abban - mármint azon kívül, hogy Erőhasználók -, hogy Rey és Kylo mennyire hasonló öltözéket visel? Oks, az egyik szegényes, világos, sivatagi style, a másik meg ennek az ellenkezője, de egyébként majdnem ugyanolyan: csizma, gatya, felső, köpeny egy övvel összefogva, és mindkettőjüket először egy kámzsaféleséggel a fejükön, nyakukon és maszkban látjuk. Egy nagyon kicsit még emlékeztet is a régi Jedi-öltözékre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.