Ugrás a kommentre

5x07 - A Test of Strength


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Én egyenlőre sokkolva vagyok...ilyen izgalmas részt szerintem még nem láttunk.

Remélem azóta magadhoz tértél már. :D

 

Pedig még most is ugyanaz, aki volt. Hondo kalóz, neki ez színtiszta üzlet. Ahogy mondta is, amikor vívtak, hogy ha tudta volna, hogy ő fent van a hajón, akkor csak simán elkérte volna a kristályokat, mert valamilyen szinten azért kedveli Ahsokát.

És akkor Ahsokáék önként és dalolva átadják a kristályokat? :D Így is-úgy is konfrontáció lett volna belőle.

 

Az epizódot nem nevezném annyira izgalmasnak, mivelhogy a fő feszültségkeltő jelenet egyedül a vége volt, amikor Ahsoka és Hondo megvívott egymással. A kölykök nyilván nem fognak meghalni, Hondo megjelenik a Revivalban, ami később játszódik, tehát nyilván túléli, Ahsokánál sem volt valószínű, hogy pont ebben a történetszálban fog meghalni, ahol nem ő a főszereplő.

A résznek inkább az "érdekes" faktora volt jelentős.

Ez a lényeg. Ebből a szempontból viszont tarolt az epizód. Az elején annyi infót adtak megint ami a Jediséghez köthető, hogy már ezért hatalmas taps jár. :clap: Megint azt érzem itt, hogy színesítették a sorozat palettáját, ami így a századik rész környékén igen csak megsüvegelendő. :)

 

Huyang nagyon jó szereplő volt, még egy droid, akinek van neve, ami ebben az évadban egyre nagyobb divat, Kalani után. Talán az ilyen jelentősebb droidokat már illik elnevezni?

Csak az a baj, hogy a két robot között egy deka hasonlóság nincs. Valószínű egy több mint ezer éves droidnak lehet neve, míg Kalani egy kitüntetett gép lehetett a szepik táborában. Ennyi és nem több a magyarázat szerintem.

 

A szinkronszínész nagyon jól hozta a karakterét. Főleg amikor ott keresgél a polcok között, az nagyon tetszett. Meg az, hogy Gunginak egy fa markolatú fénykardot szeretnének. Annyira wookiee-ra jellemző és annyira jól nézhet ki, alig várom, hogy elkészüljön. Egyébként az ifjoncok nekem még annyira nem nőttek a szívemhez, de aranyosak, kivéve talán Petrót, ő amolyan mini Anakin, csak míg nála nem zavar az önfejűsége, itt kicsit olyan bosszantó, nehéz vele azonosulni.

Tennant valóban zseniálisat alakított. Amikor keresgélt, akkor olyan bohókás volt mint a Doctor. :D Gungi kardjára én is kíváncsi leszek, mert fa markolatú fénykardotl még nem láthattunk. Mindenképpen unikum lesz.

 

Tetszett, hogy Ahsoka milyen éretten viselkedett az ifjakkal.

Ahsoka hihetetlen milyen érett lett a sorozat során. Tényleg nem lehet már messze az a Jedi rang. Nagyon jó karakter. A folytatásoknál pedig elég megnézi a címeiket, és sejthető mi lesz. ;)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És akkor Ahsokáék önként és dalolva átadják a kristályokat? :D Így is-úgy is konfrontáció lett volna belőle.

Nyilván nem, csak gondolta akkor egy kicsit... "Udvariasabban" lép a fedélzetre. :D

 

Ez a lényeg. Ebből a szempontból viszont tarolt az epizód. Az elején annyi infót adtak megint ami a Jediséghez köthető, hogy már ezért hatalmas taps jár. :clap: Megint azt érzem itt, hogy színesítették a sorozat palettáját, ami így a századik rész környékén igen csak megsüvegelendő. :)

Bizony. :) Annak egyébként örülök, hogy egyelőre még nem jelent meg az, amit talán Sky mesélt nekem Facebookon. Valami olyasmiről volt szó benne, az ifjoncok életenergiája ad színt a kardnak, ami ugyan jól hangzik, csak kevés értelme lenne. Akkor a Jedik 90%-ának csak ilyen kék, meg ugyanolyan árnyalatú zöld életenergiája lenne? Így megmaradt az, hogy sokkal inkább a kristályok határozzák meg a színt, mintsem a hordozójuk, így érthető lenne, hogy miért más színű Ahsoka rövid fénykardja. (Emlékszem Werebazs verziójára is, de az nekem már túl furcsa lenne. :D) Azt viszont meghagyták az EU-ból, hogy a Jedi ereje lehel életet a kristályokba és ezáltal létre is jöhetne a szín. Piros kristály pedig nyilván nem lenne az Ilumon, mert a Sithek nem a Jedik legszentebb templomába járnának kristályért. :):D

 

Csak az a baj, hogy a két robot között egy deka hasonlóság nincs. Valószínű egy több mint ezer éves droidnak lehet neve, míg Kalani egy kitüntetett gép lehetett a szepik táborában. Ennyi és nem több a magyarázat szerintem.

Nem is összehasonlítani akartam őket. :) Pusztán arra akartam rávilágítani, hogy a jelentősebb droidok úgy tűnik kiérdemlik, hogy neveket kapjanak. Huyang értelemszerű, Kalani pedig már egy szuper taktikai droid és az episode guide alapján nem az utolsó az évadban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit viszont nem értek, hogy ezek az ifjoncok idősebbek, mint akiket Yoda oktatott az EP II-ben, azok mégis már fénykarddal gyakoroltak. Hogyan ha a koruk alapján még nem készíthették el?

Azok csak gyakorló kardok lehettek. Láttuk, hogy Pedro is mennyire profin használta már azt a botot. Szerintem a templomban vannak ilyen kis kardok a legkisebbeknek, de az igazi kardot azt úgy csinálják ahogy itt látjuk.

 

Nyilván nem, csak gondolta akkor egy kicsit... "Udvariasabban" lép a fedélzetre. :D

Éspedig hogyan? :) Ha a kristályokat akarja, mindenképpen erőszakot kell alkalmaznia.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes rész volt, de nekem a kalózok megjelenéséig tetszett. Több olyan dolog is következett utána , amit baromi nagy hülyeségnek tartottam.

Először Ahsoka szerintem elég képzett ahhoz, hogy egy szűk átjáróban megállítson néhány, akkor még kis csoportokba támadó kalózt, úgy tűnik a szerelem visszavett a bátorságából...

Aztán a füstös rész...először kezdett megtelni a folyosó, a kalózok egyet sem köhögtek. Jó, megértem a szellőző elszívta, de akkor amikor elkapják a tanítványokat, hirtelen hova tűnik?Itt a kard robbanás előtti részre gondolok. Néha ott van és folytogat, aztán megint sehol...

R2 nem hiszem, hogy megölte volna a kalózt, a sokkolója inkább csak bénító hatású, mondjuk azt sem értem ő mit keres ott, Ahsokának mindig volt hasonló típusú droidja.

A végjáték pedig... Tano a régi, pl. első évadban visszaveri Grivit és egy kezét is lemetszi, holott ő 4 karddal támad rá, plusz egy remek mestertől tanult. Itt az elején egy lökéssel elintéz egy rakás kalózt, utána pedig, annak ellenére, hogy tudjam mennyire sürgeti az idő leáll jópofizni, meg beszélgetni, plusz a vívó tudománya sem volt valami emlékezetes. Sajnos tovább folytatódik az az érzés bennem, hogy már jó pár része csak a lejáratása és a felesleges szerepeltetése a lényeg, ami az endingre már szinte bosszantóvá vált.

Huyang azonban az eddigi évad legjobb karaktere volt, jól kioktatta a kis beszólós "jedit". A fej és kezek nélküli harc szintén tetszett, érdekes, hogy egy tanító egység ilyen ügyesen támad, jó volt látni, hogy nem csak gránátra csodálkozó fajtájuk létezik.

Ha érdekelne Ahsoka története és lenne bármilyen szerepe, vagy hatása a filmekben, akkor nagyon várnám a következő részt, így azonban ha, már hasonlítani kell, akkor a Downfall of droid és Duel of Droids100* hangulatosabb és izgalmasabb volt.

Az meg, hogy a kalóz meghalt az úrben, hát ha lenne gyerekem, akkor nehéz lenne elmagyarázni neki, hogy ő ott halálra fagy, mert légüres tér van, ahol sem a hang, sem a túz nem terjed. Egyből jönne a kérdés, hogy akkor a hajóknak miért van hangjuk és miért égnek, meg robbannak fel olyan látványosan a dolgok...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éspedig hogyan? :) Ha a kristályokat akarja, mindenképpen erőszakot kell alkalmaznia.

Teszem azt Hondo kapcsolatba lép velük, hogy valami létfontosságú információ birtokában van, amit szeretne átadni, persze némi összegért cserébe, amiért megegyeznének a hajón, mivel az adásukat lehallgathatják a szeparatisták, ezért fontos lenne, hogy élőben beszéljék meg. Aztán persze körbevenné őket az egész legénység csőre töltött fegyverekkel és elkérné a kristályokat. Olyan helyzetben Ahsoka biztosan nem hősködött volna. Csak egy alternatíva. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aztán a füstös rész...először kezdett megtelni a folyosó, a kalózok egyet sem köhögtek.

Szerintem a weequayek szervezete nem olyan érzékeny az efféle ingerekre, mint az embereké. Legalábbis nem emlékszem, hogy láttam volna a sorozatban weequayt köhögni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Több olyan dolog is következett utána , amit baromi nagy hülyeségnek tartottam.

Nem mondod? :lol:

 

Először Ahsoka szerintem elég képzett ahhoz, hogy egy szűk átjáróban megállítson néhány, akkor még kis csoportokba támadó kalózt, úgy tűnik a szerelem visszavett a bátorságából...

Ja. Ez a rész erről szólt. Ahsoka kinyír mindenkit mert ő a szupernagyi. :D

 

Aztán a füstös rész...először kezdett megtelni a folyosó, a kalózok egyet sem köhögtek. Jó, megértem a szellőző elszívta, de akkor amikor elkapják a tanítványokat, hirtelen hova tűnik? Itt a kard robbanás előtti részre gondolok. Néha ott van és folytogat, aztán megint sehol...

Egy szűk helyen fojtogathat a füst, de amint kitágul a tér, elillan. Ismerős a fing? Na, akkor helyettesítsd be a füsttel. Gáz halmazállapotú mind a kettő. Remélem menni fog. :D

 

R2 nem hiszem, hogy megölte volna a kalózt, a sokkolója inkább csak bénító hatású, mondjuk azt sem értem ő mit keres ott, Ahsokának mindig volt hasonló típusú droidja.

Hasonló típusú droidja? Ahsokának? Újra kell néznem a sorit...

 

A végjáték pedig... Tano a régi, pl. első évadban visszaveri Grivit és egy kezét is lemetszi, holott ő 4 karddal támad rá, plusz egy remek mestertől tanult. Itt az elején egy lökéssel elintéz egy rakás kalózt, utána pedig, annak ellenére, hogy tudjam mennyire sürgeti az idő leáll jópofizni, meg beszélgetni, plusz a vívó tudománya sem volt valami emlékezetes.

Végül is...ellökhetett volna mindenkit egy sullangra nem? Mekkora rész kerekedett volna belőle? :D

 

Sajnos tovább folytatódik az az érzés bennem, hogy már jó pár része csak a lejáratása és a felesleges szerepeltetése a lényeg, ami az endingre már szinte bosszantóvá vált.

Nekem meg az az érzésem, hogy abszolút nem érted a lényegét a sorozatnak.

 

Ha érdekelne Ahsoka története

De nem érdekel, és ezért fikázod. Ugye ezért nem az írok a hibásak?

 

Downfall of droid

Mindig ezzel jössz, de szerintem csak azért, mert volt benne egy DNB zenei betét. :D Szerintem ha itt megkérdezed 100 -ból 99 -en azt mondják, hogy a DOD a sorozat mélypontja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

r7a7_droid_starfighter.jpg

 

:facepalm:

 

A fing nem látható szemmel, míg itt a füst eléggé beleszorult a szellőzőbe, na amikor bent kúsztak még dölt a füst, felemelték a vasrácsot és már semmi...azért ez erős púzás, vagyis túlzás.

A DoDban baromi nagy volt a tét, hiszen az összes tervrajz, minden lényeges dolog benne volt R2-ben, nagyon nagy hátrányt okozott volna a Köztársaságnak, ha ezek kitudódnak. Míg Ahsokáért csupán pénzt kérhetnek és visszakerül, igazából a Köztársaság számára a léte (és a filmek szemszögéből is, mint írtam) teljesen lényegtelen.

Nem azt mondom, hogy rossz harcos, vagy béna, de most ezen rész alapján mégis minek tekintsem? Elég csalódás volt, hogy egy kalóz vezér ilyen ügyesen és rugalmasan lekezelte...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nem a kedveléstől függ, hanem inkább attól, hogy eddig jelentős szerepe volt és jó harcosként mutatták be, aki vakmerően szembe szállt az ellenséggel, ha a barátait kellett védeni. Most is jobban illet volna hozzá egy hirtelen, gyors támadás. Megértem, hogy aggódott a gyerekekért, de az is durva, hogy miért nem Petrot küldte R2-höz, amikor tudta, hogy jó harcos és képes lenne magát megvédeni, a többieket pátyolgatta volna a droid.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nem a kedveléstől függ, hanem inkább attól, hogy eddig jelentős szerepe volt és jó harcosként mutatták be, aki vakmerően szembe szállt az ellenséggel, ha a barátait kellett védeni.

Szerintem most is pontosan ez történt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A végjáték pedig... Tano a régi, pl. első évadban visszaveri Grivit és egy kezét is lemetszi, holott ő 4 karddal támad rá, plusz egy remek mestertől tanult. Itt az elején egy lökéssel elintéz egy rakás kalózt, utána pedig, annak ellenére, hogy tudjam mennyire sürgeti az idő leáll jópofizni, meg beszélgetni, plusz a vívó tudománya sem volt valami emlékezetes. Sajnos tovább folytatódik az az érzés bennem, hogy már jó pár része csak a lejáratása és a felesleges szerepeltetése a lényeg, ami az endingre már szinte bosszantóvá vált.

Elég csalódás volt, hogy egy kalóz vezér ilyen ügyesen és rugalmasan lekezelte...

 

:facepalm:

Légy szíves nézd meg még egyszer a Duel of Droids-ot és úgy, hogy másra is odafigyelsz a zenén kívül. Griveous ugyanis simán feltörölte Ahsokával a padlót, még csak meg sem erőltette magát. Négy fénykardot meg qrvára nem használt, hiszen az első menetben két csapásváltás után az alkarjával ütötte ki a lányt. A második menetben is csak két fénykardot használt, és Ahsokának végig menekülnie kellett. Griveous kezét is csak azért tudta levágni, mert baromi nagy mákja volt, hogy Rex épp abban a pillanatban robbantott és elterelte a már amúgy elbizakodott tábornok figyelmét. Szó nem volt ott arról, hogy Ahsoka visszaverte volna Grievous-t.

Ami pedig Ahsoka remek mesterét illetti, ő is éppencsak egy kicsivel kerekedett Hondo fölé a Bounty Hunters-ben, szóval simán belefér hogy ez a "kalóz vezér ilyen ügyesen és rugalmasan lekezelje" Ahsokát is.

És még valami, amit már nem tudom hányszor leírtam neked: Ahsoka Jedi! A Jedik pedig nem ölnek, nem csonkítanak, nem rombolnak ha nem nagyon muszáj.

 

Megértem, hogy aggódott a gyerekekért, de az is durva, hogy miért nem Petrot küldte R2-höz, amikor tudta, hogy jó harcos és képes lenne magát megvédeni, a többieket pátyolgatta volna a droid.

:facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Például, mert 1: Zatt a komputer zseni a csapatban, aki képes végrehajtani az utasításait, 2: Pontosan azért, mert attól tartott, hogy Ganodi (mert hát ha Petro ment volna Zatt-el a pilótafülkbe akkor nyilván Ganodi a többiekkel maradt volna) és Byph bepánikolnak és valami hülyeséget csinálnak, ha nincs velük egy bátor legény. Az már más kérdés, hogy épp a bátor legény vette rá a többieket a hülyeségre, de Petro ugyanígy csinálhatott volna valami még nagyobb ostobaságot, ha a hajó vezérlők közelébe kerül.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen, pontosan ez az ami abból az utolsó jelenetből lejött Hondo Ahsokát illető terveiről. :angry:

 

most_interesting_pirate_in_the_galaxy_by_liquidmark-d5kqr09.jpg

 

A szöveg viszont színigaz, Ahsoka elrablása nem volt egyike Hondo legbrilliánsabb ötleteinek :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen, pontosan ez az ami abból az utolsó jelenetből lejött Hondo Ahsokát illető terveiről. :angry:

A szöveg viszont színigaz, Ahsoka elrablása nem volt egyike Hondo legbrilliánsabb ötleteinek :D

Még jó hogy Anakin nem fog itt szerepelni, Hondo jólléte érdekében :D

Egyébként a képen befigyel a Johnatan Goldsmith szövegalap :D

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Határozottan nem volt rossz rész, de engem az előző varázsa, hangulata jobban magával tudott ragadni. Nagyon jó, hogy epizódot szántak az ifjoncok fénykardépítési fázisára (és magára a fegyverre), számos érdekes infóval gazdagodtunk. Kiderült, valójában mennyire nem egyszerű feladat ez. Tovább növelte a fénykard misztikumát a tény, hogy nem csupán a baromi ritka kristály szükséges az életre keltéséhez, de a holokronokhoz hasonlóan kizárólag egy Jedi képes rá, az Erő segítségével, ezáltal válik vérbeli Jedi-fegyverré. Viszont ezidáig úgy tudtam, hogy a kardépítés az ifjoncok utolsó vizsgaszakasza, mielőtt padawanokká válnak, de lehet, hogy csak egy már felülírt kijelentés tartalma villant be.

 

Huyang első felbukkanását jól összehozták, ahogy maga a droid is kellően egyedire sikerült, bár engem nem érdekelt különösebben ki a hangja, mivel nem nézem a DW-t. Aztért megnézném, mihez kezdene a négy karjával (természetesen fénykardokkal tele) Grievous ellen. Nem semmi küzdelem lenne, ez szinte biztos. :cool: Bár a kalózok számomra meglepően könnyen kiiktatták a droidot, azt hittem, az oktatáson kívül egyfajta Jedi-testőrként is funkcionál. Ha nincs Ahsoka, az ifjoncok szinte garantáltan holtan végzik, és nem hiszem, hogy minden egyes Gyűlést padawanok biztosítanak. Apropó, hova tűnt Yoda? Az Ilumon maradt, egy következő csoportot várva? Nem hiszem, hogy a Gyűlés ilyen gyakori esemény volna. Sztori szempontjából érthető a lépés, hiszen Yoda félkézzel aprította volna a kalózokat, így nincs aki meggátolja Ahsoka elrablását (bár itt is csak szerencséje volt a csőcseléknek), ráadásul a lány jellemének fejlődése is kevésbé tudott volna érvényesülni, mégis... érdekelt volna, hova tűnt a zöld mester.

 

Hondo-ban sajons nekem is negatívan kellett csalódnom. A szememben egy viszonylag kedvelhető kalózból kisstílű bűnözővé zsugorodott. Persze, kalóz, neki ezek a módszerei, ebből él, ez mégsem jogosítja fel efféle tettekre. Szép is lenne... "nincs mit ennem, nem vagyok milliárdos, megyek gyerekeket gyilkolászni". Teljesen elfogadható, kizárólag ironikus értelemben. Bármilyen vendégszerető, vagy segítőkész is volt olykor Kenoibékkal, immár nem tud megtéveszteni, akkor is csak azért tette, mert a saját, önző érdekei úgy kívánták - erre utal is a részben - hogy jóban legyen a Jedikkel. Azt pedig nyíltan kimondta, mik a céljai: megszerezni a kristályokat, majd - hogy ne legyenek hírvivők a Tanácsnak - megölni Ahsokát és az ifjoncokat. Tudom, miért lepődök meg, hisz csak kalózok?... Lényeg a lényeg, Hondo elvágta magát nálam, ezek után nem érdekel, a jövőben mennyit bratyizik majd Obi-Wanékkal. A rész végi jelenete meg hab a tortán, de ezt majd Ahsokánál...

 

Felmerült, ha ez a rész valóban a Revival előtt játszódik, és Anakin értesül Ahsoka elrablásáról, miért bánik gyakorlatilag haverként Hondo-val az Onderon-szálban? Ha valaki, hát Anakin Jedi létére nem épp egy könnyen megbocsájtó, és megtorlást mellőző típus.

 

Aminek jobban örültem volna, az Aurra Sing szereplése... egyrészt, nem utáltam volna meg Hondo-t, másrészt, ő gyakorlatilag Ahsoka nemezise (Lethal Trackdown, Assassin - két kedvenc Ahsoka-centrikus részem a sorozatban :love: ). Persze ez más sztorit is igényelt volna, de a kalózokat lecserélve pár bérencre, bőven megoldható lett volna, hogy Ahsoka és Aurra harmadszor is összecsapjanak, mely során ezőttal a nő nyert volna. Sokkal több potenciált láttam volna így a sztoriban, Hondo már egyébként is szerepelt idén többször is, pedig még csak néhány részt láttunk az évadból. Különös, de Aurrát negatív mivolta ellenére csípem, van benne egy kisugárzás, ami jót tesz a sorozat hangulatának - mondatnám úgy is, hogy jól adja a negatív karaktert. Persze ez Hondo-ra is igaz, de őt már valamennyire pozitívnak hittem, míg Aurránál ez a veszély jelenleg nem valószínű, hogy fennáll.

 

Az ifjoncok továbbra is hozták korábbi jellemüket, nem volt velük semmi bajom. Persze van még hova fejlődniük, ez nem kérdés. Főleg Petro az, akit bajba keverheti forrófejű, mindenbe fejest ugró, kalandvágyó énje. Az edzőgömbös trükk mellesleg ügyes volt. Jelenleg Katooniban látom a legtöbb potenciált, de mindegyikükből remek Jedi lehet egy nap, ha a 66-os parancs idején nem tartózkodnak majd a Jedi Templomban, vagy a klónoktól hemzsegő csatamezőn (ez elég valószínűtlen).

 

Ahsoka csodálatos volt, mint mindig. Valószínűleg most újat írok, de hihetetlenül bejön a karaktere, viszont ebbe nem szeretnék nagyon mélyen belemenni, mert magamat ismerve reggel is itt gépelnék. :P Tovább nőt a szememben (már ha ez lehetséges) a korához képest érett, a Jedik elveihez hű és emberséges viselkedésével. A Hondo-nak tett kijelentése is szimpatukus volt (még ha nem is félt bepiszkolni a kezét), miszerint nem szeretné bántani a történtek (és a kalóz nyilvánvaló szándékai) ellenére... de a higgadtsága is példa értékű volt, amikor támadás érte a hajót. Igaz, már nem egy képzetlen és tapasztalatlan ifjonc, de ne feledjük, hogy csupán egy 15 éves padawanról van szó, aki egymaga felelt nemcsak a saját, de hat ifjonc életéért is, egy komplett kalózbandával szemben, ami még egy Jedi-lovagnak is komoly kihívás lett volna. Ennek ellenére képes volt hideg fejjel gondolkodni, és társait is a pánik elkerülésére, tiszta gondolkodásra ösztönözni, hogy túléljék a szituációt. A terve nem mellesleg ügyes volt, miszerint kiszippantja a kalózokat a vákuum segítségével, sajnálatos, milyen pech áldozatává vált.

 

A rész végén Hondo viselkedése vérlázító volt számomra. Ennek nyilván az elfogultságomhoz van köze, de gyűlölöm Ahsokát ilyen helyzetben, maximálisan kiszolgáltatottan látni, pedig már megesett a sorozatban, nem is egyszer, de ennyire, mint itt, még soha nem irritált. :angry: Az ifjoncok iránti önzetlensége és önfeláldozása nem ilyen "jutalmat" érdemelt volna. Persze sztori szempontjából ez is érthető... kell valaki, akit az ifjoncok közös erővel megmenthetnek, de mégis...

 

Mellesleg ilyenkor örülök teljes szívemből, hogy ez valahol továbbra is a gyereksorozat kategória, így nem kell attól tartani, hogy Hondo valami olyasmit művel, amit egy átlagos kalóz egy átlagos, szép lánnyal egy átlagos filmben csinálna... szerintem kiakadnának páran rajtam kívül is.

 

Összegezve, jó rész volt, de az eddigi évad legjobbjának nem nevezném. Várom a folytatást, remélem az ifjoncok tovább fejlődnek, Ahsoka is brillírozik még, és a kalózok is megkapják, ami jár, akár egy négykarú droidtábornok, akár egy padawan lány zöld fénykardja által...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Határozottan nem volt rossz rész, de engem az előző varázsa, hangulata jobban magával tudott ragadni. Nagyon jó, hogy epizódot szántak az ifjoncok fénykardépítési fázisára (és magára a fegyverre), számos érdekes infóval gazdagodtunk. Kiderült, valójában mennyire nem egyszerű feladat ez. Tovább növelte a fénykard misztikumát a tény, hogy nem csupán a baromi ritka kristály szükséges az életre keltéséhez, de a holokronokhoz hasonlóan kizárólag egy Jedi képes rá, az Erő segítségével, ezáltal válik vérbeli Jedi-fegyverré. Viszont ezidáig úgy tudtam, hogy a kardépítés az ifjoncok utolsó vizsgaszakasza, mielőtt padawanokká válnak, de lehet, hogy csak egy már felülírt kijelentés tartalma villant be.

És mi van ha most is ezt a szakaszt látjuk?

 

Huyang első felbukkanását jól összehozták, ahogy maga a droid is kellően egyedire sikerült, bár engem nem érdekelt különösebben ki a hangja, mivel nem nézem a DW-t. Aztért megnézném, mihez kezdene a négy karjával (természetesen fénykardokkal tele) Grievous ellen. Nem semmi küzdelem lenne, ez szinte biztos. :cool: Bár a kalózok számomra meglepően könnyen kiiktatták a droidot, azt hittem, az oktatáson kívül egyfajta Jedi-testőrként is funkcionál. Ha nincs Ahsoka, az ifjoncok szinte garantáltan holtan végzik, és nem hiszem, hogy minden egyes Gyűlést padawanok biztosítanak. Apropó, hova tűnt Yoda? Az Ilumon maradt, egy következő csoportot várva? Nem hiszem, hogy a Gyűlés ilyen gyakori esemény volna. Sztori szempontjából érthető a lépés, hiszen Yoda félkézzel aprította volna a kalózokat, így nincs aki meggátolja Ahsoka elrablását (bár itt is csak szerencséje volt a csőcseléknek), ráadásul a lány jellemének fejlődése is kevésbé tudott volna érvényesülni, mégis... érdekelt volna, hova tűnt a zöld mester.

Lehet, hogy ez egy több hullámos vizsga. Úgy értem, hogy van egy olyan időszak amikor ezek a vizsgák zajlanak. Ez megmagyarázná Yoda jelenlétét az Ilumon, hisz az előző részben is már eleve ott volt, még az ifjak megérkezése előtt. A professzor szerintem inkább a nagy tudásával tűnhet ki, és bár tud harcolni is, nem ez az elsődleges funkciója.

 

 

Hondo-ban sajons nekem is negatívan kellett csalódnom.

Egyszerű bűnöző, semmi több. Ok, néha jó fejnek tűnik de ez csak érdek, ahogy Te is írod. Aki képes lenne gyerekeket kinyírni az egy féreg.

 

Felmerült, ha ez a rész valóban a Revival előtt játszódik, és Anakin értesül Ahsoka elrablásáról, miért bánik gyakorlatilag haverként Hondo-val az Onderon-szálban? Ha valaki, hát Anakin Jedi létére nem épp egy könnyen megbocsájtó, és megtorlást mellőző típus.

Erre majd az sztori szál végén térjünk vissza. ;)

 

Aminek jobban örültem volna, az Aurra Sing szereplése... egyrészt, nem utáltam volna meg Hondo-t, másrészt, ő gyakorlatilag Ahsoka nemezise (Lethal Trackdown, Assassin - két kedvenc Ahsoka-centrikus részem a sorozatban :love: ). Persze ez más sztorit is igényelt volna, de a kalózokat lecserélve pár bérencre, bőven megoldható lett volna, hogy Ahsoka és Aurra harmadszor is összecsapjanak, mely során ezőttal a nő nyert volna. Sokkal több potenciált láttam volna így a sztoriban, Hondo már egyébként is szerepelt idén többször is, pedig még csak néhány részt láttunk az évadból. Különös, de Aurrát negatív mivolta ellenére csípem, van benne egy kisugárzás, ami jót tesz a sorozat hangulatának - mondatnám úgy is, hogy jól adja a negatív karaktert. Persze ez Hondo-ra is igaz, de őt már valamennyire pozitívnak hittem, míg Aurránál ez a veszély jelenleg nem valószínű, hogy fennáll.

Sing értelmetlen lett volna. Kevés is egy ilyen akcióhoz. A későbbiekben lesz ezeknek a dolgoknak jelentősége.

 

Ahsoka csodálatos volt, mint mindig.

Az biztos, hogy már messze nem az a kislány aki lejött azon a rámpán a TCW moziban. Láthatóan nagyon rágyúrtak ebben az évadban, kíváncsi vagyok merre halad majd az évad során. Persze az se mellékes mi lesz most vele.

 

A rész végén Hondo viselkedése vérlázító volt számomra. Ennek nyilván az elfogultságomhoz van köze, de gyűlölöm Ahsokát ilyen helyzetben, maximálisan kiszolgáltatottan látni, pedig már megesett a sorozatban, nem is egyszer, de ennyire, mint itt, még soha nem irritált. :angry: Az ifjoncok iránti önzetlensége és önfeláldozása nem ilyen "jutalmat" érdemelt volna. Persze sztori szempontjából ez is érthető... kell valaki, akit az ifjoncok közös erővel megmenthetnek, de mégis...

Ne már. :D Kell ilyen is, nehogy már mindig pátyolgatva legyen Ahsoka kisasszony. Szenved még eleget, szóval ehhez jobb ha hozzászoksz. :) Amúgy meg az a jó, ha heves érzelmeket vált ki belőled a sorsa alakulása. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó írás lett Sky, ahogy azt megszokhattuk tőled :clap:

 

nem hiszem, hogy minden egyes Gyűlést padawanok biztosítanak.

Szerintem viszont pontosan arról van szó, hogy a Gyűlések levezetése is része a Padawan-ok kötelezettségeinek. A TCW filmben Obi-Wan mondta is, hogy a következő generációk tanítása a Jedi kötelessége, szóval miért ne lehetne arról szó, hogy a Gyűlés ugyanúgy próba a Padawanok számára, mint az ifjoncoknak? Egy alkalom, hogy megtapasztalják, milyen felelősséget vállalni a fiatalság oktatásában. :) És ez azt is megmagyarázná, hogy Yoda miért nem volt velük.

Mindenesetre nagyon jó lenne ha mondanának erről valamit Filoniék.

 

Felmerült, ha ez a rész valóban a Revival előtt játszódik, és Anakin értesül Ahsoka elrablásáról, miért bánik gyakorlatilag haverként Hondo-val az Onderon-szálban? Ha valaki, hát Anakin Jedi létére nem épp egy könnyen megbocsájtó, és megtorlást mellőző típus.

Az Onderon szál is a Revival előtt játszódik, hisz a Tipping Points-ban Hondo még a régi gúnyájában szerepelt, a bázisa pedig még épen volt ráadásul Ahsoka ebben a részben konkrétan visszautalt a találkozásukra :)

 

Hondo rész végi viselkedése kapcsán abszolút egyetértek, a "vérlázító" tényleg tökéletes kifejezés rá :angry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért mert Ody felemlegetett egy akkora baromságot, hogy a Dod azért a kedvencem, mert van benne egy olyan jellegű zene, még nem kéne ezt elhinni. Az egyik legjobb és legötletesebb űrhajós támadást láthattuk ott, remek taktikával és ellentaktikával. Pontosan ábrázolja, hogy a droidok mennek előre és mindent eltörölnek, nem az ész, hanem az erő hajtja őket, míg az emberek taktikusabbak és minden áldozat számukra, még ha egy droid is mennyire fontos...

 

Zatt teljesen odaillet, nem tudom honnan jött az, hogy vele gondom van... De, ha ilyen kulcsfontosságú feladattal bízom meg az egyik technikában jártas emberem, logikus, hogy egy jó harcos teszek mellé, hogy ha gond van, akkor se legyen sikertelen az ügy, nem pedig egy rinyálós, félős lényre bízom. Huyang pedig szerintem remekül megvédte és megvédte volna a csapatot, Petrot a lopás miatt kellett a csapattal hagyni, nem a logika miatt. De, ha már ott tartunk, hogy az SW-ben nagyon sok az utalás a való életre, akkor szegénynek elég barna a bőre, imád felvágni és szabályokat megszegni. Kíváncsi vagyok, ez mennyire tudatos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne már. :D Kell ilyen is, nehogy már mindig pátyolgatva legyen Ahsoka kisasszony. Szenved még eleget, szóval ehhez jobb ha hozzászoksz. :) Amúgy meg az a jó, ha heves érzelmeket vált ki belőled a sorsa alakulása. :)

Azért láttuk már őt kiszolgáltatott helyzetben a sorozatban, szép számmal. Többek közt a The Academy-ben, az Altar of Mortisban, a Padawan Lostban, a Slaves of the Republic-ban, A Friend In Needben (csak amik hirtelen eszembe jutottak), így nem mondanám, hogy mindig pátyolgatva lenne Ahsoka kisasszony. :P

 

Nagyon jó írás lett Sky, ahogy azt megszokhattuk tőled :clap:

Köszi szépen, Werebazs! :)

 

Szerintem viszont pontosan arról van szó, hogy a Gyűlések levezetése is része a Padawan-ok kötelezettségeinek. A TCW filmben Obi-Wan mondta is, hogy a következő generációk tanítása a Jedi kötelessége, szóval miért ne lehetne arról szó, hogy a Gyűlés ugyanúgy próba a Padawanok számára, mint az ifjoncoknak? Egy alkalom, hogy megtapasztalják, milyen felelősséget vállalni a fiatalság oktatásában. :) És ez azt is megmagyarázná, hogy Yoda miért nem volt velük.

Ebben van valami, sőt, tetszik is a magyarázat. Ugyanakkor felelőtlennek tartom (már ha valóban ez a helyzet) Yoda részéről, hogy élet-halál kérdésben méri az ifjoncok és padawanok rátermettségét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben van valami, sőt, tetszik is a magyarázat. Ugyanakkor felelőtlennek tartom (már ha valóban ez a helyzet) Yoda részéről, hogy élet-halál kérdésben méri az ifjoncok és padawanok rátermettségét.

Élet halál kérdésben? Mire gondolsz? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Élet halál kérdésben? Mire gondolsz? :hmm:

Természetesen a kalóztámadásra. Nyilván nem egy betervezett pontja a vizsgának (érdekes is lenne), de mint láttuk, reális esély van a bekövetkezésére, aminek figyelmen kívül hagyása felelőtlenség Yoda részéről.

 

Egyébként érdekelne, Hondo-ék miféle forrásból értesültek az ilumi Gyűlésről? Az eddigiek alapján privát Jedi-dolognak tűnt, ami nem szivárog ki csak úgy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg épp hogy nem szokványos esetről beszélhetünk. Ez azt is alátámasztja, hogy még legénység se volt a hajón, R2 vezette. Plusz egy padawan az ifjoncokkal.... Ez egy kirívó eset lehetett, és nyilván a forrás lenne a lényeges, akitől az infót kapta Hondo. Írtam is erről az értékelésemben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felmerült, ha ez a rész valóban a Revival előtt játszódik, és Anakin értesül Ahsoka elrablásáról, miért bánik gyakorlatilag haverként Hondo-val az Onderon-szálban? Ha valaki, hát Anakin Jedi létére nem épp egy könnyen megbocsájtó, és megtorlást mellőző típus.

Mert az Onderon-szál is ez előtt játszódik. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.