Ugrás a kommentre

5x07 - A Test of Strength


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nagyjából feledtetni tudta a velem a rész azirányú korai aggodalmam, miszerint: "megint Hondo és brigádja, miért nem más?"

Ez azért következett be, mert Hondo számomra jó irányba fordult azzal, hogy megmutatta milyen aljas tud lenni és hogy ki is Ő valójában.

A Revival-ban nagydumás és szimpatikus volt, itt meg az akinek megismertük. Haszonleső és bizony negatív figura.

Kellett! A rész meg jó volt utalásokkal, tempójával, karaktrereivel mindennel. Nálam Petro felrobbanó kard-csapdája az egyik legjobb jelenet. Nagyot szólt!

Várom a folytatást, jó ez a történet. Egy nagatív érzést fogalmaznék meg, mint korábban a Hondóval kapcsolatos előérzet, most Ahsokáról jutott eszembe, hogy miért Ő van itt?

A tcw a kezdeti részekhez képest nagyon karakterközpontú lett.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még pár ilyen zseniális rész és az évad letaszítja a trónról a harmadik évadot. :) Nagyon jó volt, a Doktorral Professzorral, ahogy magyaráz, ahogy pakol, remekül eltalált droid. Az ifjak is, kezdenek felnőni a Jediséghez. Ahsoka is egyre komolyabb, azért mennyire másabb már a jelleme, mint amikor a mozifilmben lemasírozott a hajóról és először találkoztunk vele. Az űrhajó is szép, és persze itt van Hondo. Nagyszerű karakter! Bár szerintem ezzel a lépésével elérte, hogy rövid úton kivonják a forgalomból, mert ha Ahsoka elfogása eljut Anakinig, akkor neki gatter. Még jól jár, ha letartóztatják, de Anakin mentalitását ismerve, inkább le lesz vágva. Egyedül Yodát hiányoltam, ő vajon miért maradt az Iliumon? Lehet több ifjonc is érkezik (végül is az előző részben is már ott volt)?

 

Azt viszont remélem, hogy a következő részben a kicsik nem kezdenek el magán akciózni. Az egész mintha arra menne ki, meg illik is hozzájuk, de annyira elcsépelt húzás lenne, ráadásul anno a gyerek klónokkal már láttunk valami hasonlót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel ismét zéró elvárásokkal ültem le, ismét nem csalódtam.

Jó volt egy kicsit belemerülni a fénykardkészítés rejtelmeibe. Már Hondo sem lógott ki annyira mint az Onderonon tette, és mivel nem vagyok DW fan nekem ki is merült a rész ennyiben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy nagatív érzést fogalmaznék meg, mint korábban a Hondóval kapcsolatos előérzet, most Ahsokáról jutott eszembe, hogy miért Ő van itt?

A tcw a kezdeti részekhez képest nagyon karakterközpontú lett.

Ez miért baj, illetve konkrétan mire gondolsz? Elég valószínű, miről fognak szólni a folytatások. Kit mentsenek meg az ifjak, Yodát? Röhejes lenne. Ahsoka kapcsán utoljára a Padawan Lost - Wookiee Hunt duót tudnám említeni, amiben tényleg karakterközpontú szerepe volt. A 4. évadban gyakorlatilag alig szerepelt, akkor is elveszettnek éreztem a többiek között... idén az Onderon-szálban sok minden volt a visszahúzódó tanácsadótól kezdve, a háttérszereplőig, de központi karakter nem éppen. A jelen szálban is inkább az ifjakon a hangsúly az eddigiek alapján, Ahsokát másodlagosnak érzem (talán ebben a részben mutatott valamit). Így már csak a Ventress-szálban bízom, bár nem tudom, mit tudnak csinálni, hogy megvalósuljon a "többet fog fejlődni ebben az évadban, mint az eddigi sorozatban összesen" kijelentés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is inkább a gyerkőcökön van a hangsúly, Ahsoka meg azért érdekes mert látjuk mennyire érett már. És miért ne mehetett volna ő? Valami biztos történni fog vele ebbe na szálban is. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez miért baj, illetve konkrétan mire gondolsz? Elég valószínű, miről fognak szólni a folytatások. Kit mentsenek meg az ifjak, Yodát? Röhejes lenne. Ahsoka kapcsán utoljára a Padawan Lost - Wookiee Hunt duót tudnám említeni, amiben tényleg karakterközpontú szerepe volt. A 4. évadban gyakorlatilag alig szerepelt, akkor is elveszettnek éreztem a többiek között... idén az Onderon-szálban sok minden volt a visszahúzódó tanácsadótól kezdve, a háttérszereplőig, de központi karakter nem éppen. A jelen szálban is inkább az ifjakon a hangsúly az eddigiek alapján, Ahsokát másodlagosnak érzem (talán ebben a részben mutatott valamit). Így már csak a Ventress-szálban bízom, bár nem tudom, mit tudnak csinálni, hogy megvalósuljon a "többet fog fejlődni ebben az évadban, mint az eddigi sorozatban összesen" kijelentés.

 

Nem Ahsokára gondoltam konkrétan, illetve nem így. Hanem a sorozatra. Tetszett az első évadban, hogy Yoda kap egy részt, Plo Koon is kb., Luminara egyet, Fisto és Nahdar, s még egyet Windu is például.

Érzésem szerint megismerkedhettünk volna akár az ifjak mellett egy másik padawannal, vagy méginkább egy lovaggal, mert fura egy picit, hogy padawan kísér és okít padawanokat.

De lehet, hogy jobban megérted mire gondoltam, ha belekötök kicsit R2-ba. Ő nem Anakin droidja? Sokszor van a kicsi kölcsönben..

Szóval úgy értettem, hogy "karakterközpontú lett a sorozat", hogy legtöbbzör a fő karaktereket nyomatják, pedig szerintem nem ezzel a stílussal indult a sorozat és én szívesen venném továbbra is, ha egy két mozifilmekben mellékszereplő, csillogna-villogna nekünk egy kicsit. Valaki írta is hogy Barissnek is jól állt volna ez a szerep. Hát egyetértek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kit mentsenek meg az ifjak, Yodát? Röhejes lenne.

A szál első részében többségük még maga alá vizelt, most meg majd kalózokat nyomnak le? Na ne! Ez lenne röhejes.Ha a következő részben a kis ifjoncok fogják magukat és megbütykölik a hajót, majd a nyomára akadnak a kalózoknak és visszaszerzik a "tanárnőjüket", az szerintem a széria egyik mélypontja lesz. Azért ez már nagyon degradáló és Disney jellegű, én pont ilyen oltári nagy baromságoktól féltem a sorozatot. A droidokat leszedi pár órás képzést kapott bagázs, a vad és harcedzett kalózokat, meg pár p*csös?

Csolival értek egyet, ő is felteszi R2 kérdését, ezért én hurrogást kaptam, plusz tökéletesen egyetértek azzal is, hogy ekkora univerzumban nem kéne ennyi részen keresztül erőltetni valakit, egy kevésbé ismert karakterhez jobban illett volna ez a pesztrálás. Gondolom a Ben féléket megszánták a 300.000.000 kérvényező levelük után, szerepeltetik orrvérzésik a sorozat szexbombáját! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre jut időm az értékelésre. Nehéz összefoglalni, de a legjobb rész volt eddig ebben az évadban szerintem :)

A filmekre való utalások nagyon ültek és ilyenkor mindig megdobog egy kicsit a szívem, mert még ha nálam inkább csak kiegészítés is a TCW, akkor is az EU legfelső fokán található :)

Huyang professzor (remélem nem rontottam el a nevét) zseniális volt. Nagyon jól keltették életre az öreg fénykard építő droid karakterét, és ehhez természetesen a kitűnő szinkron is hozzájárult :rock:

Az ifjak ugyan központi szerepet játszottak a részben, karakterfejlődésük sokat nem haladt előre. Huyang remekre sikeredett, a Gungival folytatott kis jelenetben jó volt, hogy kicsit kitértek erre a wookie-jedi dologra is... Ahsoka tanítói szerepkörben igen érdekes, de nekem nagyon tetszett ez a helyzet, úgyhogy egy kicsit sajnáltam is, hogy a kalózok támadása belerondított ebbe a képbe... Ha már a kalózok, a legjobb dialógusok még mindig a Hondo-s részekben vannak szerintem: "Lose them and you lose more, than your head" + amikor az mondja, hogy "No one gets hurt... Much" :D Láttam sokan említettétek itt, hogy Hondo milyen kegyetlen volt ebben a részben. Én ezt vártam tőle, vagy jobban fogalmazva én mindig is ilyennek láttam őt! Igazából ez a spanolós stílusa is csak a jelleme része, ami szerintem szintén egy tudatosan felvett viselkedésforma nála (ez kicsit ilyen pszichiáteresen hangzott), van egy ilyen mondás, hogy "tartsd közel magadhoz a barátaidat, de még közelebb az ellenségeidet" - én ezt érzem Hondo-nál is amikor a jedikkel haverkodik. Igazán jól őt a saját szavaival tudnám jellemezni: "My mood is based on profit!" A nagy szajré nagy áldozatot is kíván, úgyhogy mikor Hondo embere megemlíti, hogy csak gyerekek azon lepődtem volna meg akkor, ha azt mondja, hogy áh nem hagyjuk csak őket akkor... Ettől függetlenül arra kíváncsi lettem volna, hogy tényleg megtette e volna, ha arra kerül a sor, mert mondani meg meg is tenni az két külön dolog :)

Mint már említettem az utalásokért nagy piros pont!! Nagyon megvolt a hangulat :) A behatolás és a padló alá rejtőzés a negyedik részt idézte, aztán amikor ellövik Huyang fejét, de a feje szinte külön életet él és még beszél tovább ott az Ep. II jutott eszembe, míg amikor Gungi elkezdi vinni ki akkor pedig egyértelműen az Ep. V feeling tört rám :)

Az akciók jók voltak, az a szigonyozós támadás elég szokatlan volt számomra (valószínű a vonósugarat drága lett volna beszerelni a kalózoknak a hajójukra) , de az nagyon jól nézett ki ahogy az űrruhás kalózok "behúzzák" a hajót... Ahsoka durvult :yeah: de azért szerencsére hagyott nekünk egy kis közelharcot is Hondoval... Az egyébként érdekes volt, hogy próbált jó pedagógus lenni és jól elosztani a csapatokat, bár sejtettem, hogy Petro be fog kavarni, mondjuk jól jöttek ki belőle :)

A fináléban egyébként jó volt, ahogy lelökdöste Ahsoka a kalózokat a csövön, látszott a szemében az elszántság, bár azért ő is gondolhatta, hogy nem veszélytelen és akár még véletlenül is de ő is át kerülhet a másik oldalra, ami végül, mint számítani is lehetett rá be is következett, mondjuk szerintem ez nem vesz el az értékéből!

A záró jelentben a kalózok szempontjából érthető Hondo felháborodása, az meg hogy Ahsokából profitot csinál... emlékezzünk csak vissza, hogy miként tűnt ő fel a sorozatba. Profitot szeretett volna csinálni egy jediből meg egy sithből... nem idegen tőle ez a fajta biznisz :D

Írtátok itt sokan, hogy hát hogy is mondjam... Ahsokának lehet lesz valami "kalandja" Hondóval... én egyáltalán nem gondolnám ezt abból az ajak érintésből. Ő csak, mint árura gondol Ahsokára és nem hiszem, hogy ez az a platform ahol az ilyennek egyébként is helye lenne, tehát remélem is, hogy ez nem fordul elő... nem azért, mert szegény Ahsoka vagy valami... hanem csak szimplán szerintem ez nem ide való, nekem legalábbis egyáltalán nem illene a képbe ;)

Összességében, az ifjak jól működtek csapatként, nagyon érdekes rész volt, Zatt pedig még mindig a kedvencem :D !!!

Megint csak azt tudom mondani, mint múlt héten... Nagyon jó ez a szál és várom a folytatást :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szál első részében többségük még maga alá vizelt, most meg majd kalózokat nyomnak le? Na ne! Ez lenne röhejes...

Az kevésbé röhejes, hogy kőkarszaki fegyverekkel nyomuló, kis plüssmackók leamortizálják a technikailag sokkal fejlettebb birodalmi csapatot? Vagy az, hogy maréknyi gungan kiiktatja a rettegett Grievous tábornokot? Sorolhatnám még az erőviszonyokat, de ennyiből is tiszta képet lehet kapni... nem mindig papírforma szerinti erősebb fél győz. ;) Itt nyilván (legalábbis az eddigiek alapján) azon lesz a hangsúly, hogy szemtanúi leszünk az ifjoncok (véletlenül sem padawanok) fejlődésének, miként győzik le saját félelmeiket, korlátaikat és leleményességgel, csapatmunkával, véletlenül sem nyers erővel kiszabadítják Ahsokát. Aztán hogy ez kinek elcsépelt, degradáló, kinek bejövős, azt mindenkinek szíve joga eldönteni.

 

Viszont azt ne felejtsük már el, hogy a TCW főszereplői mégis csak az Obi-Wan - Anakin - Ahsoka trió, így a fel-felbukkanó mellékszereplők értelemszerűen ritkábban teszik tiszteletüket az említett hármasnál. Én nyilván nem lehetek mérce, hiszen minden részben elnézném a karaktert, viszont megértem azokat, akik szívesebben látnák akár Barriss-t, Aaylát, vagy Vost... ettől függetlenül nem várom el, és nem is akarom, hogy a mellékszereplőké legyen a dominancia a sorozatban. Obi-Wannak és Anakinnak A-ból B-be kell jutniuk (Ep2-3), Ahsokát illő volna komolyabban tovább építeni a 3. évad vége után... ezek mellé biztos vagyok benne, hogy elfér még néhány mellékszereplő-centrikus rész is, így senkinek nem lesz hiányérzete. ;)

 

Ami Ahsokát illeti... azt csak sajnálni tudom, ha számodra nem jelent többet a karakter egy szexbombánál, illetve azzal vagy elfoglalva, mekkora a mellmérete. Ha ezeken képes volnál túllátni, nem kevés esély van rá, hogy egy remek szereplővel találnád szembe magad, akinek a felbukkanása üdítőleg hatna rád. Bár gondolom az jobban tetszene, ha a fantasztikus jellemű Grievous tábornokot szerepeltetnék orrvérzésig. :)

 

Na de ennyi OFF egy napra legyen is elég.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Grivi már nagyon rég nem szerepelt nagyobb szerepben (2-3 rész), ezt tényleg sajnálom is. Ha ő megjelenik, akkor pusztulás , nagy csaták és rengetegen veszélybe kerülnek, repülnek a droid fejek. Plusz én már nagyon hiányolok egy igazi űr, vagy felszín feletti csatát, ahol nem az Erő, meg az ügyesség számít, hanem az egységek képességei és a taktika.

Ahsokát amúgy kedvelem, nem az a baj vele, hogy sokat szerepel, inkább az, hogy én nem érzem a szükségességét. Biztos az évadban még nagyon sokat láthatjuk, de aki számára nem A kedvenc karakter, félő kicsit sok lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben felkerült a full guide! Megen köszönet illeti Norbit a segítségért. A kedvencem érdekességem ez: "Az Ishi Tib kalóz mely faj már a Jedi visszatérben is feltűnt, a kalóz, és a kalóz papagáj keresztezése."

 

Vajon ezt hogy kell elképzelni? :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Írtátok itt sokan, hogy hát hogy is mondjam... Ahsokának lehet lesz valami "kalandja" Hondóval... én egyáltalán nem gondolnám ezt abból az ajak érintésből.

Megmondom őszintén én sem. Hondo csak olyan laza amilyen mindig is volt, nincs ebben semmi. Egyébként jó lett az írásod. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A záró jelentben a kalózok szempontjából érthető Hondo felháborodása, az meg hogy Ahsokából profitot csinál... emlékezzünk csak vissza, hogy miként tűnt ő fel a sorozatba. Profitot szeretett volna csinálni egy jediből meg egy sithből... nem idegen tőle ez a fajta biznisz :D

Írtátok itt sokan, hogy hát hogy is mondjam... Ahsokának lehet lesz valami "kalandja" Hondóval... én egyáltalán nem gondolnám ezt abból az ajak érintésből. Ő csak, mint árura gondol Ahsokára és nem hiszem, hogy ez az a platform ahol az ilyennek egyébként is helye lenne, tehát remélem is, hogy ez nem fordul elő... nem azért, mert szegény Ahsoka vagy valami... hanem csak szimplán szerintem ez nem ide való, nekem legalábbis egyáltalán nem illene a képbe ;)

Kiemeltem a lényeget. Nem láttam én semmi olyat abba a jelenetbe, hogy Ahsokának kalandja lesz Hondo-val. Nem! Arról van szó, hogy a jelenet, hogy is mondjam... "félreérthető". Szóval Hondo nyilván arra gondolt, hogy váltságdíjat követel majd Ahsokáért, de ebben a megfogalmazásban, hogy "profitot csinál belőle" és ráadásul közben úgy fogja az állát és simogatja az ajkát, mintha árut vizslatna egész egyszerűen az ugrik be az embernek, hogy legalábbis rabszolgának akarja eladni. Azt pedig tudjuk, hogy Jabba például miért gyűjtötte a humanoid női rabszolgákat...

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Írtátok itt sokan, hogy hát hogy is mondjam... Ahsokának lehet lesz valami "kalandja" Hondóval... én egyáltalán nem gondolnám ezt abból az ajak érintésből. Ő csak, mint árura gondol Ahsokára és nem hiszem, hogy ez az a platform ahol az ilyennek egyébként is helye lenne, tehát remélem is, hogy ez nem fordul elő... nem azért, mert szegény Ahsoka vagy valami... hanem csak szimplán szerintem ez nem ide való, nekem legalábbis egyáltalán nem illene a képbe ;)

Én biztos vagyok benne, hogy nem lesz semmi, hiszen mégiscsak a Star Warsról beszélünk, ami valahol egy mese, nem 100%-ig realisztikus dokumentumfilm, ami a valóság minden szituációját visszaadja. :)

 

Gondolom az 1. évados esethez hasonlóan szeretne hasznot csinálni Ahsokából. Bár ez azért necces számára, mert a Jedikkel való viszonylagos jó viszonya, amit sikerült kiépítenie, semmivé lenne. Másik, és valószínűbbnek tűnő tippem szerint esetleg a rabszolgapiacra akarja dobni. Viszont így is fenn áll a veszélye annak, hogy előbb-utóbb a Jedik fülébe jut, mit tett, akkor pedig ugyanott tart.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megmondom őszintén én sem. Hondo csak olyan laza amilyen mindig is volt, nincs ebben semmi. Egyébként jó lett az írásod. :peace:

 

Igyekszik az ember :) Bár néhány dolgot kihagytam belőle... pl. az a bizonyos forrás amit Hondo említ az engem is érdekelne, valószínűleg tégla van a dologba, mert ez csak belső információ lehetett, hogy mikor indulnak, hova mennek stb. és kapásból egy olyan tag ugrik be nekem aki mindkét kapura játszik az pedig Palpi... bár ő nincs benne a jedik dolgaiba, úgyhogy ez lehet, hogy hülyeség... mindenesetre erre a forrásra nagyon kíváncsi vagyok, csak még jobban felcsigázott a kövi részre :hmm:

 

Kiemeltem a lényeget. Nem láttam én semmi olyat abba a jelenetbe, hogy Ahsokának kalandja lesz Hondo-val. Nem! Arról van szó, hogy a jelenet, hogy is mondjam... "félreérthető". Szóval Hondo nyilván arra gondolt, hogy váltságdíjat követel majd Ahsokáért, de ebben a megfogalmazásban, hogy "profitot csinál belőle" és ráadásul közben úgy fogja az állát és simogatja az ajkát, mintha árut vizslatna egész egyszerűen az ugrik be az embernek, hogy legalábbis rabszolgának akarja eladni. Azt pedig tudjuk, hogy Jabba például miért gyűjtötte a humanoid női rabszolgákat...

 

Látod ez pl. nekem eszembe se jutott, de ez is egy jó meglátás :) Bár ahogy írtam is szerintem itt a profitot hasonló módon szeretné megcsinálni, mint az 1. évadba, de ezúttal más végeredménnyel :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igyekszik az ember :) Bár néhány dolgot kihagytam belőle... pl. az a bizonyos forrás amit Hondo említ az engem is érdekelne, valószínűleg tégla van a dologba, mert ez csak belső információ lehetett, hogy mikor indulnak, hova mennek stb. és kapásból egy olyan tag ugrik be nekem aki mindkét kapura játszik az pedig Palpi... bár ő nincs benne a jedik dolgaiba, úgyhogy ez lehet, hogy hülyeség... mindenesetre erre a forrásra nagyon kíváncsi vagyok, csak még jobban felcsigázott a kövi részre :hmm:

De, mint ahogy a fordításban is van, talán többesszámot használt Hondo. De tényleg nagyon érdekes, hogy ki az aki kiszivárogtathat ilyen infót. Nagy aljasság kell hozzá, hisz valószínűsíti a gyerekek halált ezzel a lépésével. Egy Jediről nem tudom elképzelni ezt. Szerintem is csak Pali lehetett.

 

Tudjátok, hogy mi lenne nagyon szomorú a következő részben? Ha Ahsoka megmentésében az ifjoncoknak besegítene Anakin. :(

Ez szerintem 100% -ig kizárt.

 

OFF

Nem jött még meg a TCW -s pakkod?

ON

 

Gondolom az 1. évados esethez hasonlóan szeretne hasznot csinálni Ahsokából. Bár ez azért necces számára, mert a Jedikkel való viszonylagos jó viszonya, amit sikerült kiépítenie, semmivé lenne. Másik, és valószínűbbnek tűnő tippem szerint esetleg a rabszolgapiacra akarja dobni. Viszont így is fenn áll a veszélye annak, hogy előbb-utóbb a Jedik fülébe jut, mit tett, akkor pedig ugyanott tart.

Na de akkor kinek adja el? Dooku -hoz se mehet az ismert okok miatt. Csak a hutt -ok, vagy ami egy fokkal jobb, a rabszolgapiac marad.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Nem jött még meg a TCW -s pakkod?

ON

OFF

Még nem, mivel még el sem küldték. Ha isten is úgy akarja, a héten kifizet a kiadó, aztán akkor rányomok a "küldhetik az árut" gombra, és jövő héten talán be is fut. Már nagyon várom, csak lassan őrölnek a malomkerekek. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na de akkor kinek adja el? Dooku -hoz se mehet az ismert okok miatt. Csak a hutt -ok, vagy ami egy fokkal jobb, a rabszolgapiac marad.

Szerintem rabszolgának akarja eladni. Scintel szavai alapján Ahsoka sokat ér a piacon, ráadásul így esély van rá, hogy nem jut a Jedik fülébe a dolog. Másrészt, Hondo talán abban bízik, hogy elveiknél fogva a Jedik elnézik majd neki ezt a kis "malőrt", ahogy az 1. évad után is történt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudjátok, hogy mi lenne nagyon szomorú a következő részben? Ha Ahsoka megmentésében az ifjoncoknak besegítene Anakin. :(

 

Hát visszás lenne az biztos... Ha Hondónál felháborodtunk(jogosan) a gyerekgyilkosság gondolatán... akkor mit szóljunk Anakinhoz, aki már ekkor is gyerekgyilkos volt, meg ugye az ifjakat is ő küldi majd az örök vadászmezőkre... úgyhogy az súlyos amatőrizmus lenne ha ezt meglépnék :nana:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát visszás lenne az biztos... Ha Hondónál felháborodtunk(jogosan) a gyerekgyilkosság gondolatán... akkor mit szóljunk Anakinhoz, aki már ekkor is gyerekgyilkos volt, meg ugye az ifjakat is ő küldi majd az örök vadászmezőkre... úgyhogy az súlyos amatőrizmus lenne ha ezt meglépnék :nana:

Amatőrizmus a fenét, drámai lenne az. Egy ilyen húzással, hogy a jövendőbeli gyilkosuk segít nekik iszonyú mély érzelmeket megpendítő sztorit lehetne írni. Arról nem beszélve, hogy árnyalná az Anakin és Vader közötti különbséget és láthatnánk, hogy Anakin milyen apa lett volna. Amatőrizmus... :facepalm:

Eleve ott lebeg az egész sztoriban, hogy ezek a gyerekek már nem érik meg, hogy Jedik, de azt sem biztos, hogy padawanok lehessenek. Az univerzumon belül hónapokon belül Vader vagy a klónok végeznek velük. A fénykardok, amiket építenek, fogják az utolsó védvonalat képezni köztük és az őket meggyilkolni szándékozó 501-es légió között. És ezt a készítők is tudják, azért írtak a droidnak olyan szöveget, amiben kifejti, utánuk is ő fogja a növendékeket fénykardépítésre okítani. Holott tudjuk, nem lesz már utánuk. Talán az egyikük pont az, akin Yoda meglátta Vader kardjának nyomát, aki láttán még a Nagy Harcosnál is majdnem eltört a mécses.

Jobban jártak volna, ha Hondo fogságába kerülnek, legalább több esélyük lett volna felnőni. Szomorú történet ez nagyon. :( Az előző történeti szálban a felszabadított bolygók, most a növendékek tragédiájával szembesülhetünk. Öröm a felszínen, borzalom a háttérben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amatőrizmus a fenét, drámai lenne az. Egy ilyen húzással, hogy a jövendőbeli gyilkosuk segít nekik iszonyú mély érzelmeket megpendítő sztorit lehetne írni. Arról nem beszélve, hogy árnyalná az Anakin és Vader közötti különbséget és láthatnánk, hogy Anakin milyen apa lett volna. Amatőrizmus... :facepalm:

 

A korábbi hsz-edben, mikor azt írtad "szomorú", azt szerintem Wilde félreértette és csak próbált egyetérteni a félreértett hsz-szel..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De, mint ahogy a fordításban is van, talán többesszámot használt Hondo. De tényleg nagyon érdekes, hogy ki az aki kiszivárogtathat ilyen infót. Nagy aljasság kell hozzá, hisz valószínűsíti a gyerekek halált ezzel a lépésével. Egy Jediről nem tudom elképzelni ezt. Szerintem is csak Pali lehetett.

 

Nekem is Palpi jutott elsőként eszembe, de aztán elvetettem a dolgot, mert hát szerintem nincsen annyira benne az ilyen belső jedi ügyekbe... tehát gondolok itt a kiképzésre, bár lehet, hogy valahogy megtudakolta. A jediknél viszont megismerhettünk egy fazont az előző évadban aki nem a világos oldalon játszik... ez pedig Krell :) Tudom elsőre kicsit meredek elképzelés, és azt nem tudom (világosítsatok fel), hogy ez szál az Umbara előtt v. után játszódik... de Krell benne van az ilyen belső dolgokba és róla el is tudom képzelni, hogy elköp egy ilyet :)

 

Amatőrizmus a fenét, drámai lenne az. Egy ilyen húzással, hogy a jövendőbeli gyilkosuk segít nekik iszonyú mély érzelmeket megpendítő sztorit lehetne írni. Arról nem beszélve, hogy árnyalná az Anakin és Vader közötti különbséget és láthatnánk, hogy Anakin milyen apa lett volna. Amatőrizmus... :facepalm:

Eleve ott lebeg az egész sztoriban, hogy ezek a gyerekek már nem érik meg, hogy Jedik, de azt sem biztos, hogy padawanok lehessenek. Az univerzumon belül hónapokon belül Vader vagy a klónok végeznek velük. A fénykardok, amiket építenek, fogják az utolsó védvonalat képezni köztük és az őket meggyilkolni szándékozó 501-es légió között. És ezt a készítők is tudják, azért írtak a droidnak olyan szöveget, amiben kifejti, utánuk is ő fogja a növendékeket fénykardépítésre okítani. Holott tudjuk, nem lesz már utánuk. Talán az egyikük pont az, akin Yoda meglátta Vader kardjának nyomát, aki láttán még a Nagy Harcosnál is majdnem eltört a mécses.

Jobban jártak volna, ha Hondo fogságába kerülnek, legalább több esélyük lett volna felnőni. Szomorú történet ez nagyon. :( Az előző történeti szálban a felszabadított bolygók, most a növendékek tragédiájával szembesülhetünk. Öröm a felszínen, borzalom a háttérben.

 

Szerintem meg pont nem. Az mentse meg őket, aki aztán megöli szerintem ez nem drámai hanem paradox :nana: Erre a szerepre akkor már inkább Obi-t tenném be, de sokkal több potenciál lehetne, ha Ahsoka mentené meg őket, meg saját magát... Rá vannak bízva a gyerekek és ez neki is egy remek fejlődési pont lehetne a jedivé válás folyamatában... Amugy szerintem Hondo fog valami pozitív dolgot tenni, lehet, hogy elengedi Ahsokát, mikor jönnek Grievousék, mert a szál után Hondot mégis mint pozitív ismerőst üdvözölték a jedik :hmm:

Az meg, hogy Anakin milyen apa lett volna szerintem semmi köze nincs ehhez... viszont ezt megtudhatjuk az Ep. 6 végéről :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy megnéztem a részt egyből felmerült bennem a kérdés, hogy nem sok már egy kicsit Hondo bandájából?

Egyrészt nem sok belőlük, mert a galaxis talán leghíresebb söpredékei, másrészt erre az évadra nekem nagyon elég volt belőlük, vannak mások is, elég nagy ez a galaxis. A ishi-tib kalóz-papagáj meg elképesztő nagy fantáziátlanság volt. Pilf Mukmuk és fajtársai szerintem tök jól helyettesítik a tradicionális kalóz papagájokat. Hondo ebben a részben megmutatta a foga fehérjét (vagy inkább a sárgáját), igazi kalózként viselkedett.

 

A kardépítős rész nagyon érdekes volt, jó látni mégis hogyan készül egy fénykard, én eddig nem tudtam szinte semmit az összerakásról.

Annyira nem tetszik, hogy a droidok mostanában nevet kapnak, bár Huyang lehet, hogy megérdemli, hiszen elég régóta szolgálja a Rendet.

Remélem Ahsoka nem csak azért van ott, hogy legyen kit megmentenie az ifjoncoknak, mert én is megnéznék valaki mást ebben a szerepben.

Cin Drallig szerintem a tökéletesnél is jobb lett volna oktatónak Yoda mellé. Tehát remélem, hogy Ahsoka jókora karakterfejlődésen megy át, legyen az bármilyen.

Várom a jövőhetet. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Embo, az ishi tib nem Filoniék "találmánya", hiszen már az EP6-ban is feltűnnek ugyanilyen ábrázattal... De láthattuk a faj szakadár szenátorát a Heroes on Both Sides-ban is. :)

 

Nekem nagyon tetszett a rész. Az ifjoncokat továbbra is nagyon szeretem, és Ahsoka szerepeltetését is sokkal kevésbé éreztem terhesnek, mint az előző epizódban. A háború alatt szinte már felnőtté vált, ez jól leszűrhető volt a tanoncokkal való beszélgetéseiben is. :) Huyang az egyik legérdekesebb droid, amit láthattunk a sorozat folyamán, a formáján és külső tulajdonságain is látszik, hogy ősi szerkezetről van szó. D. Tennant remek szinkronhangnak bizonyult.

 

Hondo és bandájának szerepeltetését először nem fogadtam túl jól, mondván "jóból is megárt a sok". Furcsa volt egy merőben más kalózvezért látni, gondolok itt arra, hogy Onderonnál még milyen szívélyes volt. Ez a rész viszont emlékeztetett mindannyiunkat arra, hogy végtére is ő csak egy kisstílű bűnöző. Kíváncsi vagyok, mi a terve Ahsokával, remélem nem a Jedi-rendnek akarja felajánlani váltságdíjért, az már elcsépelt lenne. A rabszolgapiac viszont nem is olyan rossz ötlet... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.