Ugrás a kommentre

Ki mit vár a hetedik epizódtól?


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Egyesek nem azt kapták a filmtől, amit vártak, és elindult egy petíció! :D Érdekes felállás lenne, az már tény:

 

https://www.change.org/p/disney-lucasfilm-kathleen-kennedy-george-lucas-back-to-the-star-wars-movies?recruiter=358392784&utm_source=share_petition&utm_medium=copylink

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyesek nem azt kapták a filmtől, amit vártak, és elindult egy petíció! :D Érdekes felállás lenne, az már tény:

 

https://www.change.org/p/disney-lucasfilm-kathleen-kennedy-george-lucas-back-to-the-star-wars-movies?recruiter=358392784&utm_source=share_petition&utm_medium=copylink

Igazából a petició egy rossz szót nem ír az ep.7-ről. Csak nagyon illedelmesen annyit állapítanak meg, hogy bár Trevorrow nem tehetségtelen, de talán mégse ő a legalkalmasabb figura a trilógia lezárására és szép gesztus és egyfajta elköszönés lenne Lucastól ha ő rendezné a záró-részt.

 

Mondjuk a levél írója úgy tűnik nem igazán ismeri Lucast. Hogy olyan figurákról meséljen akiket nem ő alkotott? Hogy olyan történetre tegye ki a pontot, amit nem ő gyúrt össze? Azért az ep.8 után már aligha lesz nagy a mozgástér. Ráadásul fura, hogy a forgatókönyvíró leváltását nem kérik. Persze meredek is lenne ha nem ugyanaz írná az ep.8-at meg az ep.9-et (hisz ennek a kettőnek nagyon szervesen kell kapcsolódnia, az ep.8 gyakorlatilag arról kell szóljon hogy megcsinálja a helyet a végső nagy konfliktusnak). Csak hát Lucas még sose csinált olyan filmet amit nem ő írt. És most nyilván csak Lucas felöl közelítettem, de tucatnyi másik oka van amiért ennek nem lenne értelme. Például hogy az ilyen alig tizezres aláíróval bíró globális peticióknak soha semmi következménye.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ez alapján nem érzem felháborítónak vagy annyira megdöbbentőnek a véleményét. Megvallom őszintén, hogy nem követem sem az ember, sem pedig a klubjának a ténykedését, de így tipikusan olyan figurának tűnik, akinek megvoltak a maga igencsak erős elvárásai. Ezeknek az új film nem felelt meg, ő pedig nem tudta befogadni az eltérő hozzáállást és így megbarátkozni az egésszel. Sokan így jártak az előzménytrilógiával és onnan robbant ki az jelenség, amit ma leginkább PT-gyűlöletnek vagy pocskondiázásnak hívunk.

 

Lehet, hogy ha részletesebben és spoiler-esebben beszéltek volna a filmről, akkor kibújt volna a szög a zsákból, de én nem éreztem annyira agyatlanul agresszívnak és "fikázónak" a szövegét, mint mondjuk amiket nagyon sokan a prequel kapcsán megengednek maguknak. Azt mondjuk nem igazán értettem, hogy egyrészt hiányzik neki a klasszikus SW hangulat és elemek, miközben hibának rója fel, hogy túlságosan az Ep.4-re hajaz az egész és nem mertek újítani. Kicsit ellentmondásosnak tűnik ez nekem. Ugyanezen recept szerint nem érzi elég egyedinek a sztorit és a karaktereket, mert az Ep.4 "reboot"-ja, viszont félrecsúszottnak és összecsapottnak is ítéli a történetet, miközben az Ep.4 meg minden szempontból kielégítette, így nyilván e téren is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt mondjuk nem igazán értettem, hogy egyrészt hiányzik neki a klasszikus SW hangulat és elemek, miközben hibának rója fel, hogy túlságosan az Ep.4-re hajaz az egész és nem mertek újítani. Kicsit ellentmondásosnak tűnik ez nekem.

Nem is kicsit az. Akkor lett volna klasszikus SW-hangulat, ha a régebbi részeket nézi meg a moziban újra :hehe: De most komolyan, egy új trilógiának, de még egy új filmnek is biztosan más lesz a hangulata, ha meg a történet teljesen eltérő, pláne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Barta a Star Wars-t tekintve megrekedt 1983-ban (de még az is lehet, hogy 1980-ban). Persze ez nem baj, csak ennyi idő után meg kéne már emészteni, hogy ahogy a világ, úgy a Star Wars is változik, 30 év alatt óhatatlanul. Mivel már a PT is láthatóan fizikai fájdalmat jelentett neki, nem értem, minek csinálja még. Bár sejtem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég csak ránézni a fejére az elején, mikor arról beszél, hogy már 14 éve ő a klub vezetője. Minden világfájdalom rajta van az arcán. Most vagy minden dologról, ami kedves számára, ilyen fejjel nyilatkozik (ami elég gáz lenne már önmagában is :D), vagy elege van az egészből. Nem tudom, melyik opció lenne a jobb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.