Ugrás a kommentre

Ki mit vár a hetedik epizódtól?


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Számomra ez lenne a megtestesült álom. Korábban, talán még évekkel ezelőtt írtam a Saga topikba, hogy én legkíváncsibb Luke -ra vagyok, amint pl. a Jedi templom tanácstermében üldögél a többi ifjú vagy középkorú Jedivel. Hihetetlen nagy feeling lenne! Sőt, Luke talán olyan szerepet tölthetne be az új trilógiában, mint anno Yoda a régiben. Nagy szent ember lehet, hisz ő támasztotta fel a rendet, és plusz tudjuk mi minden hőstettet hajtott végre. Egy élő legenda lehet a galaxisban.

 

A templomos folytatásnak ráadásul megágyaz az EPVI vége, ahol látjuk ezeket az épületeket. Ami egykor lezárás volt az most átvezetés lett, vagy lehet. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Igazából nem várok mást, mint egy igazi vérbeli SW filmet. Sok-sok SW feelingel. Legyen izgalmas, drámai, vicces, váratlan csavarokkal, érdekes sztorival, új szereplőkkel, bolygókkal, járművekkel. Nem bánnám, ha átvennének egy-két jó ötletet az EU-ból, mint ahogyan azt a TCW csapata is csinálja. Remélem lesznek kikacsintások a korábbi filmekre vagy esetleg néhány cameo.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Hogy ez hogyan állna egy Star Wars mozinak, azt nem tudom, de korábban azt sem hittem volna, hogy egyszer azt fogom mondani, hogy egy Star Trek mozinak jól áll. Mint ahogy azt sem hittem volna, hogy az SW-nek jól fog állni az a fajta animáció, amivel a TCW operál. Szerintem ez rendező, no meg megvalósítás kérdése. Plusz hát ugye ott van Lucas is, aki rászólhat a jómadárra, ha valami nem az igazi. :) De egyvalami szerintem biztos, az ep7 gyorsabb lesz, mint az ep3, márpedig első megnézés után az is baromi gyors film volt már. És én tartok tőle, hogy a kamerarángás is felkerülhet a porondra, az nagyon sikk a sci-fiben manapság. :para:

De mi lesz ha a film három órás vagy több lesz? Ez a bő két órás időtartam csak Lucas kedvence volt. :) Lehet, hogy az újak már hosszabbak lesznek, ezáltal eltűnik a "gyorsaság". Az a gyorsaság ami szerintem csak azért volt érezhető, mert túl sok információ volt egyszerre. Harmadik (és főleg a 130 -ik) nézés után már minden teljesen jó ritmusú volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De mi lesz ha a film három órás vagy több lesz? Ez a bő két órás időtartam csak Lucas kedvence volt. :) Lehet, hogy az újak már hosszabbak lesznek, ezáltal eltűnik a "gyorsaság". Az a gyorsaság ami szerintem csak azért volt érezhető, mert túl sok információ volt egyszerre. Harmadik (és főleg a 130 -ik) nézés után már minden teljesen jó ritmusú volt.

Nekem 130. nézésre is az ep3 tűnik a leggyorsabbnak. :) Iszonyú sok cselekmény van benne, rekord mennyiségű szereplő és rengeteg akció, rengeteg helyszínnel. Abban meg erősen reménykedem, hogy nem megyünk el Gyűrűk Urába, mert bár szeretem a Star Warsot, a jóból is megárt a sok. Két és fél óránál ne legyen több.

Amúgy a gyorsaság nem a játékidőtől függ, hanem a cselekménytől, a vágástól, az akciók mennyiségétől és lendületétől, stb. Szóval egy három órás filmet is meg lehet csinálni olyan tempójúra, mint a Star Trek, mondjuk, most így hirtelen más ultrasebes sci-fi nem ugrik be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy aprónak tűnő, de számomra fontos elvárás, hogy a szinkront készítők jó lenne, ha rájönnének, hogy a "light saber" szó az nem lézerkard-ot takar, hanem fénykard-ot! Engem ez nagyon zavart a prequel trilógiánál. Nem tudom, ki hogy van vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy aprónak tűnő, de számomra fontos elvárás, hogy a szinkront készítők jó lenne, ha rájönnének, hogy a "light saber" szó az nem lézerkard-ot takar, hanem fénykard-ot! Engem ez nagyon zavart a prequel trilógiánál. Nem tudom, ki hogy van vele.

Hát ez tényleg a legnagyobb aggályom nekem is. De tudok egy trükköt: nézd meg feliratosan. ;):)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Egy aprónak tűnő, de számomra fontos elvárás, hogy a szinkront készítők jó lenne, ha rájönnének, hogy a "light saber" szó az nem lézerkard-ot takar, hanem fénykard-ot! Engem ez nagyon zavart a prequel trilógiánál. Nem tudom, ki hogy van vele.

Ez engem is idegesít, hogy az nem lézerkard, hanem fénykard.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lézerkard, fénykard engem köbö semennyire sem izgat. Úgy is tudom miről van szó akár ezt, akár azt használják. Nyilván a fénykard a megfelelő, de úgy veszem, hogy a lézerkard a "parasztos" szóhasználatú megfelelője :D Tudósok szerint egyébként is ha valaha meg is lehetne építeni egy az SW-ból ismert fénykardot az nem lézerből lenne, hanem valószínűleg plazmából. De egy átlagember sokkal előbb vágná rá, hogy lézer, mint hogy plazma szvsz.

 

Ami pedig a Jedi Academy és a Jedi Outcast sztoriját illeti, nagyon remélem, hogy nem az lesz! Sőt, biztos vagyok benne, hogy nem az lesz, pláne ha arra hagyatkozunk, hogy hivatalosan közölték már, hogy teljesen új történet várható!

 

Ami a film hosszát illeti... az utóbbi időben 'feltűnően sok' olyan filmet néztem moziban, ami 2 óra 30 / 45 perces volt, de mindegyiknél azt éreztem, mikor vége lett, hogy "bakker, de nézném még tovább!" Szóval ha hosszabb a megszokott 2 óránál de azt jól oldják meg, akkor semmi bajom nem lesz vele.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek minden szavaddal. Teljesen új történet legyen, és nem bánnám, ha túllépné a 2 órát. :) A "lézerkard" kifejezés engem sem zavart sohasem, legalább a filmekben nem "fényszablyáznak". :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez engem is idegesít, hogy az nem lézerkard, hanem fénykard.

Ha már ilyen szőrszálhasogatóak vagyunk, akkor miért nem rögtön a fényszablyát követeled, hisz ez lenne a megfelelő fordítás :P

 

Mellesleg remélem a Jedi Knight sztorijánál valami jobbat dobnak majd össze, mert őszintén megmondva, az nem egy nagy durranás...

 

Szerk.: Látom Nute megelőztél, a szablyával :P

Amúgy meg volt egy szinkron (hogy melyik arról fogalmam sincs), ahol ezt a kifejezést használják

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Én azt várom el az új filmtől, hogy vigye tovább azt a szellemiséget, amit eddig képviselt a Saga. Ezt egyben Abramstől is, de ha azon a színvonalon teljesít, amit megszokhattunk tőle, akkor szerintem rendben lesz az Ep. VII :cool: (még mindig milyen fura leírni ezt, hogy Ep. VII)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt várom, hogy úgy rebootolják a sagtá, ahogy az új Trek filmek tették. Folytatás is, ugyanakkor új aspektusban a régi dolgok ismételt bemutatása is. Egyébként a filmek, főleg egy trilógia, alapvető sablonokra épül, amiben a régi és az új részek se különböznek. Kell egy karizmatikus főgonosz, kellenek új hősök akiknek az útját a régi nagyok igazgatják, csak most Yoda helyett az öreg Luke - Leia - Han szabja majd meg a morális irányt, ami lehet a konfliktusok forrása is, hiszen más tanácsod ad majd Luke és megint más tanácsod ad majd Han a gyermekeinek (vagy a főhősnek). Szerintem az új részek sokkal közelebb lesznek a régi trilógia hangulatához, mint volt a prequel trilógia. Ott a rajongók legnagyobb bánata pont az volt, hogy a részek nem majmolták eléggé a régi részeket és a Disney is tudja, hogy végre eredeti rohamosztagosokat, eredeti X szárnyú vadászgépeket és az eredetivel megegyező díszleteket szeretnének majd látni a rajongók, ezért is kétlem, hogy a új részek évtizedekkel távolodnának el a régi trilógiától. Maximum 20 év lesz majd a távolság és sokat mondtam. Szóval egyértelmű, hogy a birodalom maradéka valamilyen formában meg fog jelenni, hiszen a régi hajókat, a régi főgonoszokat vissza kell csempészni. A sith - jedi viszályt sem lehet kihagyni, hiszen a történet alapvető kettőssége a JEdi vs Sith, Birodalom vs Köztársaság szembenállása, megfűszerezve némi családi drámával. Kétlem továbbá, hogy a történet Han Solo EUs gyerekeiről szólna, ugyanis az teljesen megbonyolítaná a dolgot. A Star Warsban mindig egy központi hős van, Anakin az új részekben, Luke a régi részekben. Akik mellé csapódnak, azok is fontosak, de nem állnak a történet központjában, csak segítik a hős útját. Egy hős, se több, se kevesebb.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok mindent el tudok képzelni, pl. hogy a régi triót hogyan lehetne hatásosan beemelni, szerepeltetni, és szerintem nem ez a nehéz része. A kihívás egyértelműen a Palpatine után maradt űr kitöltése.

Olyan főgonoszt, mint ő szerintem nem is érdemes keresni. Tehát ez az irány zsákutca.

Ezzel együtt én a politikai kérdéseket is hanyagolnám, mivel az eddigi hat rész a hatalom és a birtoklási vágy körül forgott. Talán egy amolyan Jokeres irány működhetne, vagyis olyan gonosz, akit nem a hatalom érdekel, hanem a rombolás vagy valami más.

De még abból is kisülhet valami jó, ha felborulna a sithek törvénye, vagyis több lenne belőlük, mint a jedikből, és lenne köztük ilyen-olyan: van akit a hatalom, van akit más motivál, így széthúzás alakulhat ki, de ez csak pusztítást hoz a galaxisra. Pl. kialakul az évek folyamán egy Palpatine-imádat, amibe az új jedi-növendékek közül páran beleesnek.

Nem lenne még jedi-tanács, ezért nagyobb szabadságuk lenne az új erő-használóknak.

És a női főhős felvetése is nekem kimondottan tetszik.

 

Megmondom őszintén, amit meg Hamill nyilatkozott, nekem nem jön be. Hogy visszatérni a klasszikus trilógia stílusához, meg több makett, ez nekem csak a prequelen megsértődött nézők sebeinek nyalogatásának tűnik. Nyilván kellenek az ismerős dolgok is, de ne majmoljuk agyon a régi részeket. Domináló új irány kell, ez nem kérdés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hamill nyilatkozatának vannak bizonyos elemei, amik nem jönnek be.

"Azt mondtam George-nak, hogy én visszatérnék az eredeti stílushoz, abban az értelemben, hogy miénk sokkal önfeledtebb, vidámabb és humorosabb volt – véleményem szerint."

Talán elfelejtette az EP5-öt? Annak azért komorabb volt a hangvétele.

 

"És a másik dolog, amiről meg szeretnék bizonyosodni, hogy az egész csapat visszatér. Visszatér Carrie, Harrison, Billy Dee, Tony Daniels és mindenki aki elérhető az eredetiből? Biztosra akarok menni, hogy mindenki a fedélzeten van, nem csak egyvalaki."

Miért kéne visszarángatni mindenkit? Ha már nem lesz ott mindenki, akkor Hamil nem vállalja?

Persze legyenek ott a régiek közül páran, de elsősorban ne rajtuk legyen a hangsúly.

 

"Remélem megtalálják a megfelelő egyensúlyt a CGI és a klasszikus effektek között. Imádom a kellékeket, imádom a miniatúrákat, a festményeket – elég old-school vagyok. Úgy gondolom, ha nagyon elmegyünk a CGI irányába, úgy fog kinézni, mint egy hatalmas videojáték, ami nem szerencsés. …Ha egy kicsit is hallgatnak rám, akkor “Könnyed hangvételű és retro kinézetű” lesz."

 

Én viszont remélem, hogy a lehető legmodernebb technikával valósul meg.

 

"Elmondta, hogy ha nem akarjuk megcsinálni, nem keresnek másik színészt a helyünkre – kiírnának minket."

Azt hiszem ez is azt mutatja, hogy Lucasék inkább az új generáció középpontba helyezésén gondolkodnak. Nagyon jó, ezt támogatnám a leginkább.

 

 

Végezetül. Én nem szeretném, hogy rebootolják a sagát. Teljesen felesleges lenne. Nagyon remélem, hogy az új trilógia nem csak a klasszikus, hanem az előzmény trilógia hangulatát is idézni fogják. Én megvagyok az eredeti rohamosztagosok, X-szárnyúak nélkül is. Valami Világos Oldal vs Sötét Oldal konfliktus lenne a legmegfelelőbb, de ennek nem kell feltétlenül Jedi vs Sith, vagy Új kormány vs Birodalmi maradvány töltetűnek lenni. Valami globális fenyegetés kéne, talán ahhoz hasonló, mint a Fate of the Jedi regényekben volt Abeloth.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azért kellenek a régi őregek az új trilógiába, hogy az átmenet meglegyen. Valószínűbb hogy az öregek (élők vagy holtak) valamilyen "örökségével" kapcsolatos sztori lesz, melyeket a fiaik lányaik fognak kibontani. Mondjuk meghal Luke Han vagy akárki a régiek közül. és marad valami tisztázatlan dolog utánuk, ami egy új konfliktusba bontakozik ki. Csak az a bajom hogy eddig a sagában ezek a konfliktusok grandiózusak, galaxis méretűek voltak. ráadásul volt egy egyértelmű jó és rossz, ami végül is a végén csak nézőpont kérdése volt. Csak legyen elég nagy volumenű az a fenyegetés, nem lenne jó ha valami piszlicsáré elfeledett gengszter bukkanna fel Han vagy Lando multjából. Inkább Luke körül kellene a sztorinak bonyolódnia, végül is Ő az erőhasználó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenképpen mutasson be egy új világot. Az ep6 óta eltelt harminc év, az ep7 premierjekor véletlen pont ugyanúgy 32 lesz ez a korkülönbség, mint az ep1 és ep4 között. Simán játszódhat ennyivel az ep7 az ep6 után, és jöhetnek az eredetitől eltérő, de néha ismerős elemek. Ne legyen X-szárnyú, vagy A-szárnyú, se TIE vadász, de ahogy az ep1-2-3-ban is, azért feltűnhet egy olyan hajó, ami emlékeztet rá, különleges esetben akár többre is egyszerre (lásd: V-szárnyú az ep3-ban, ami az A-szárnyú, az X-szárnyú és a TIE vadász keveréke). Vagy tűnjenek föl lépegetők, de ne AT-AT-k.

Technikában is ugyanez. A Birodalomban baromi sok rohamosztagos volt, ha erre egy új galaktikus kormány épület, ezt a haderőt hülyeség lenne szélnek ereszteni, maradhatna a klón/önkéntes állomány. Visszatérhetnek a megszokott fehér páncélok, de ne ugyanazok a fehér páncélok. Mindennek jeleznie kellett, hogy a dolgok az ep4-5-6-ból fejlődtek ki.

Bár az sem lenne azért tragédia, ha még mindig lennének X-szárnyúak (és ezt nem csak azért írom, mert imádom azt a géptípust :D). Egyáltalán nem szokatlan, hogy egy hadsereg ragaszkodik egy bevált géptípushoz. Sőt, ezen a ponton inkább pont az irreális, hogy az összes hajó, ami a klón háborúkban szerepelt, eltűnt az ep4-5-6-ra. Ez azért egy hatalmas géppark, amit nem hiszem, hogy csak úgy kidobtak. Pláne vicces ez a dolog annak fényében, hogy az ARC-170-esek, a Alpha 3 Nimbus V-Szárnyúak, a BTL-B Y-szárnyúak, az Eta-2 Actiss elfogók mind fejlettebbek a TIE vadásznál. Hogy az Acclamatorokról és Venatorokról már ne is beszéljek. Szóval azért ezen a ponton én díjaztam volna, ha a felújítások alkalmával ilyen gépek is feltűnnek itt-ott, mert a két trilógia között a hajópark igen kemény határvonallá lett avanzsálva. Az YT-1300-as az egyetlen típus, ami mindkét érában feltűnik.

 

De mindenképpen legyen sok új hajó, új eszköz, idegen és világ, és ezek legyenek változatosak, ne egy kaptafára készüljenek el. Teremtsenek egy "harmadik Star Wars világot."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egy olyan történetvezetés és szellemiséget szeretnék látni, amit a korábbi részekben is felfedezhettünk. Dramaturgiailag remekül megszerkesztett alkotások. A keretek sokkal kevésbé lesznek behatároltak, ennél fogva még több potenciál rejlik egy új történetben! Én úgy álok hozzá, hogy lehet, hogy a Saga legjobb korszaka köszönt ránk az elkövetkezőkben (igen lehet, hogy Abrams-el). A karakterábrázolásban és kibontakoztatásban hasonló szellemiséget várnék, mint amit eddig kaptunk (ahogy Zéé ezt meg is írta), akár egy női főhőssel is ;) Ehhez jó táptalajt szolgáltathatna Luke és Hanék gyerekeinek története is...

Kíváncsi lennék egy kicsit más stílusra is, de hasonló értékekkel, megoldásokkal, mint amit eddig láttunk a 6 film során. Nem zárkózom el az elől sem, hogy a jövőben esetleg valamelyik sequel film lesz majd a kedvencem az összes SW alkotás közül :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az elsődleges mindenképp a hangulat kell legyen. Fontos, hogy ne legyenek hosszabb SW-idegen részek. Az újítás nem árt, sőt kell, de ezeknek is képviselniük kell egyfajta minőséget, feelinget, ami passzol a SW-ba.

Mivel az eddigi trilógiák folytatása, a sztori magvának is egyeznie kéne. Tehát az Erő és a jedik a középpontban, egy egyértelmű főszereplő, aki köré épül minden más. Kell a mély érzelmi töltés és nehezen maradhatna el a "politikai" szál is.

Ennek ellenére a Birodalmat és a sitheket szerintem hanyagolni kéne. Elmúlt, lépjünk túl rajta. Akkora volumenű sithet, mint Palpi, úgyse tudnának a semmiből előhúzni, akkor meg már érdemes új vonalat behozni (mondjuk egy titkos sith tanítvány ötletétől az agygörcs kerülgetne...). Lehetne pl. egy megosztottság az új Jedi Rendben (már ha lesz ilyen, kellene legyen), hogy mi legyen a jövő útja (érzelmi kötődések, párkapcsolatok kérdése, sötét erők használhatósága, stb.). Ez indukálhatna klasszikus fénykardos szembenállásokat sithek nélkül (kicsit olyasmi, mint az X-men filmek alapkonfliktusa).

De az Új Köztársaságot is fel kell építeni eltelik elég sok idő a 6. részhez képest, így ezalatt nagyon sok probléma generálódhatott. A birodalmiak helyett előkerülhetnének korrupt kalózszervezetek, vagy itt is ellőhetik az előbb vázolt megosztottságot, csak itt a jedik helyett a köztársasággal kapcsolatos jövőkép merülne fel.

A technika terén én is a "vessünk be mindent!" elvet vallom. A Birodalom szürke, túlegyszerűsített, csak a racionalitásra alapuló hozzáállásának vége, jöhetnének újra a sokszínű, "gazdag" dolgok.

Én a 3. és 4. rész közti sok változást annak tudom be, hogy Palpi kényszeresen mindent el akart törölni, ami a Köztársaságra emlékeztette. Erre kevésbé lenne szükség most, így akár maradhatna is több hajótípus, öltözék, stb..

Azt is fontosnak tartom, hogy valóban mindkét eddigi trilógiából mentsenek át ötleteket, feelingeket, szellemiséget. A régiből azért, mert időben elég közel esik és közvetlen előzmény, az újból pedig azért, mert mégis vmi hasonló köztársasági rendszert akarhatnak kiépíteni (még ha nem is tudatosan).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem lesz ismerős űrhajó, helyszin, karakter. Falcon biztosan, Harrison Fordból kiindulva. Most abban kellene gondolkodni, ami a való életben is szokott történni egy diktatúra bukása után. Békés átmenet, vagy káosz?

A káosz több konfliktust, feszültséget rejt magában. Megalakúl az új szenátus? Ki lesz a főkancellár, háborús hős, vagy politikus, vagy mindkettő (Leia)? Mi a helyzet a birodalom maradékával, leszerelik-e a flottát, és a szárazfoldi alakulatokat? Vagy esetleg a galaxis egy új polgárháborúba süllyed, ahol a galaxis, hadurak által irányított, acsarkodó szektorokra bomlik ( pl: Revolution amerikai tv sorozat)? Itt rengeteg űrcsatát lehetne bemutatni, míg béke nem lesz a galaxisban, míg a hadurakat az új köztársaság el nem tiporja. Ez olyan Thrawn trilógiás gondolatmenet lett, de elég logikus lenne valami ilyesmi.

 

Ha megtudunk valamit a gonoszról, vagy a konfliktusról akkor lehet igazán találgatni. A jók csapata körvonalazódik. Mi van Luke-al, és nem csak Luke-al, vannak ott szellem jedik is (Yoda, Obi wan, Anakin, Jinn), mi van ha valami sith legenda után lesz a kutatás, valami galaktikus gonosz fog elszabadulni (sith holokronok, vagy a jedi rend által örzött sötét titokra derül fény)?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Amit én remélek, hogy végre a filmekben is megjelenik a különböző világok kultúrája, zenéje, divatja, az éjszaka kialudni nem akaró neonfényei, melyeket a TCW-ban már láthatunk. Legyen jelen ez is, amolyan adalékként a történetben, hisz a sok dráma és háború ezt mind annyira háttérbe szorította. Néhány apró részleten kívül alig tudni pl., mit esznek, hogy alszanak, hol tanulnak, hogyan szórakoznak a galaxis lényei, milyen sportok vannak, milyen zenét hallgatnak... Nem tudom, nekem ez úgy mindig is hiányzott kicsit. Hátha az új filmek egy "boldog békeidők" fílinggel nyit, ahol ilyesmivel találkozunk. Ez nekem sokat dobna a hangulaton.

 

Emellett szerintem az is fontos, hogy ne a régi trió színészei legyenek a főszereplők, hanem teret kapjanak az ifjú, új karakterek. Leiát el tudom képzelni a szenátus élén, Hant nyugdíjas éveit élvezvén otthon, a közös lakosztályukban, Luke-ot, ahogy Yoda-szerűen kicsi növendékeket oktat. :) És persze szerintem se maradjon ki a Cad Bane vagy Hondo Ohnaka-szerű, új galaktikus söpredék a történetből.

 

És nyilván lesz valami konfliktus is, ha már "WARS"-ról van szó. :D

Szerkesztve: - LeeLee
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Szerintem Tatooine és Coruscant szinte biztos, hogy szerepelni fognak. Coruscantba 100% vagyok. Tatooine-t viszont csak úgy tegyék bele, ha értelemmel tudják használni. Ha nincs rá szükség, akkor nem kell megint elmenni oda (gyakorlatilag már semmi nem köti oda a szereplőket, így nem feltétlen kell megjelennie).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Tatooine és Coruscant szinte biztos, hogy szerepelni fognak. Coruscantba 100% vagyok. Tatooine-t viszont csak úgy tegyék bele, ha értelemmel tudják használni. Ha nincs rá szükség, akkor nem kell megint elmenni oda (gyakorlatilag már semmi nem köti oda a szereplőket, így nem feltétlen kell megjelennie).

Coruscant szerintem is nagyon esélyes és abszolút indokolt is. Gondolom az új rendszerben is ez lesz a főváros, így igencsak nehezen megkerülhető. Emellett egy rendkívül népszerű és sokrétű bolygó, összességében a SW univerzum egyik legkidolgozottabb eleme. Abban viszont nagyon bízok, hogy a coruscant-i alvilág (alsóbb szintek) is kap némi szerepet, hogy immáron a filmek világában is egy kiterjesztettebb verzió szerepelhessen.

 

A Tatooine-os felvetéssel is egyetértek.

Már Anakin is kifejezetten kerülte a visszatérést, akkor ment, amikor nagyon muszáj volt. Vader pedig tudtommal soha nem ment már vissza. Luke és Obi miatt maradt fontos a helyszín, de az Ep.4-ben minden szálat elvágnak, még a Lars-családot is kiírják. Aztán a Jabba-Han ellentét kerül terítékre, de ott is minden szálat elvarrnak, még Boba is meghal (vagy nem, ki tudja...).

Innentől kezdve elég rejtélyes mi lesz a bolygó sorsa, ki veszi át Jabba (vagy eleve a huttok) helyét. A Köztársaságnak anno nem volt része, a Birodalommal se volt túl szoros a kötődése, szóval önmagában aligha lesz jelentősége. Kötődni pedig már nem igazán kötődik senki oda, így tényleg alapos indok kell az elővételéhez, nem szabadna csak azért behozni a képbe, hogy elmondhassák magukról a készítők, hogy a legújabb trilógiában is szerepelt a helyszín.

Amúgy Obi-Wan ott töltött ~20 évet és kapcsolatban volt Qui-Gon szellemével, Luke pedig ott nőtt fel. Akárhogy kiderítheti milyen viszony fűzi/fűzte apját a bolygóhoz. Mindebből akár jó érzékkel össze is lehetne kombinálni egy remek szálat, ha éppen úgy akarják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.