Ugrás a kommentre
Darth Sky

Anakin és Padmé szerelme

23 felhasználó szavazott

1. 1. Szerinted jól ábrázolták kettejük románcának kibontakozását?

• Igen, tökéletesen mutatták be.
      13
    • Nem volt rossz, de lehetett volna jobb is.
      5
    • Voltak jó pillanatai, de összességében nem sikerült jól.
      4
    • Szörny? volt, egyáltalán nem tetszett.
      1

Ajánlott hozzászólás

Egyszer nem nézek meg valamit wookie-n, hogy 100% legyen és már bukta is :) és úgy gondoltam, hogy egymással nem csináltak semmit :D

Pedig Padmé biztos nem volt szűz már akkor. Az ő eszében nem folyton Anakin járt. Palo lehetséges, de Clovis biztosan odacsapott neki, hisz jártak is korábban.

Nem azt mondom, hogy nem lehet megérteni, hogy miért van Anakin-ban ilyen erős vonzalom Padmé iránt, csak azt mondom, hogy nekem mindezzel együtt betegesnek hat. Nem kell egyetértened, sem győzködnöd az ellenkezőjéről, ez csak az én véleményem.

Mert beteges is. Persze ez csak később jön elő de a végterméket tekintve az.

Tényleg, abszolút semmi értelme olyasmit feltételezni róla, hogy visszaélne a hatalmával ha mindenáron megakarja kapni a csajt. :roll:

Feltételezni lehet, csak ezzel az eszközzel egyszerűen nem élt. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ott a pont, Ody-nál.

Beteges persze, hiszen Anakin születésétől halálig egy igen beteg környezetben élt, naná, hogy viselkedése minden irányba beteges. Ez a bukásának egyik mozgatórugója, a betegs ragaszkodás. Ellenpélda Luke és Leia, akik egészséges környezetben nőttek fel, és milyen jól is kezelte a dolgot.

Az meg, hogy néz és viccelődik, még nem jelenti azt, hogy az Erővel elmeerőszakot követett el. Azért Anakin Skywalker jó ember volt, és szándékában nem állt bántani a szeretteit. Nem használta az Erőt azért, hogy szétcsessze Amidala agyát. Ez nonszensz, még Darth Vaderkánt sem folyamodott ilyenhez Luke-kal szemben, arról nem is beszélve, hogy a film által lefektett törvények értelmében az elképzelés is lehetetlen, hiszen az Erő csak azok tudata felett bír nagy hatalommal, akik gyengeakaratúak. Amidala meg még emberi sztenderdek szerint mérve sem tűnik akaratgyengének. Az egész elképzelés karakter- és világidegen.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Ez még oké, de akkor miért van úgy beállítva az egész egymásba-szeretés, mintha Anakin mániákus ragaszkodása imponálna Padmé-nak?

Feltételezni lehet, csak ezzel az eszközzel egyszerűen nem élt. :)

Oké, hogy nem élt vele, de ha ilyesmi már pusztán felmerül mint a karakter személyisége alapján elképzelhető lehetőség (és mondom, utánanéztem, nem csak bennem merült ez föl), akkor az már régen rossz. Mármint, ha a karakternek szimpatikusnak kéne lennie.

Ott a pont, Ody-nál.

Beteges persze, hiszen Anakin születésétől halálig egy igen beteg környezetben élt, naná, hogy viselkedése minden irányba beteges. Ez a bukásának egyik mozgatórugója, a betegs ragaszkodás.

Mondtam. Meg tudom érteni, hogy Anakin miért olyan amilyen, de attól még hadd ne legyen muszáj tetszenie annak, ahogy bemutatták, és hadd kérdőjelezzem meg, hogy mégis mit szeretett volna Padmé egy ilyen alakban.

Ellenpélda Luke és Leia, akik egészséges környezetben nőttek fel, és milyen jól is kezelte a dolgot.

Luke tényleg jól kezelte, épp csak kis híján meghalt, mert bízott az apjában...

Az meg, hogy néz és viccelődik, még nem jelenti azt, hogy az Erővel elmeerőszakot követett el. Azért Anakin Skywalker jó ember volt, és szándékában nem állt bántani a szeretteit. Nem használta az Erőt azért, hogy szétcsessze Amidala agyát. Ez nonszensz, még Darth Vaderkánt sem folyamodott ilyenhez Luke-kal szemben,

De Leia agyából igenis megpróbálta kitépni a tervrajzok és Lázadó bázis helyzetét. És légy szíves ne próbáld azzal védeni, hogy nem tudta, hogy Leia a lánya!

arról nem is beszélve, hogy a film által lefektett törvények értelmében az elképzelés is lehetetlen, hiszen az Erő csak azok tudata felett bír nagy hatalommal, akik gyengeakaratúak. Amidala meg még emberi sztenderdek szerint mérve sem tűnik akaratgyengének. Az egész elképzelés karakter- és világidegen.

Khm Cad Bane tripla-elmeerőszakára még emlékszel? Várj, várj, tudom mit akarsz mondani. Hogy azt három Jedi próbálta és mégis kudarcba fulladt.

Nem azt mondom, hogy Anakin szánt-szándékkal erőltette volna magát Padmé-ra. Sőt, azt még könnyebb elképzelni, hogy tudatalatt befolyásolta a lányt, ráadásul nem egyszeri alkalommal, hiszen az tényleg nem működött volna, hanem szép fokozatosan morzsolta fel az akaratát.

És igen a TCW és RotS eleji jelenetek révén tényleg egyértelmű, hogy Anakin tényleg jóember volt, aki nem tett volna ilyet. De ebben az egy filmben ez nem jön át, akárhogy is győzködj, és emiatt nekem ez románc szál nem tetszik.

Szerkesztve: - Werebazs

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Ez még oké, de akkor miért van úgy beállítva az egész egymásba-szeretés, mintha Anakin mániákus ragaszkodása imponálna Padmé-nak?

Én ilyet sose vettem észre. Az udvarlása imponál, de mániákus ragaszkodásról az EPII -ben még szó sincs.

Oké, hogy nem élt vele, de ha ilyesmi már pusztán felmerül mint a karakter személyisége alapján elképzelhető lehetőség (és mondom, utánanéztem, nem csak bennem merült ez föl), akkor az már régen rossz. Mármint, ha a karakternek szimpatikusnak kéne lennie.

A karakternek nem kell full szimpatikusnak lennie. ezekkel a jellemhibákkal éppen annyira az amennyire egy ifjú Vader -nek lennie kell. Szerintem. szép is lenne ha Anakin egy galamblelkű valaki lenne aki a légynek se tud ártani. Akkor kiből/miből lett volna Vader?

Szerkesztve: - Ody Mandrell

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

A karakternek nem kell full szimpatikusnak lennie. ezekkel a jellemhibákkal éppen annyira az amennyire egy ifjú Vader -nek lennie kell. Szerintem. szép is lenne ha Anakin egy galamblelkű valaki lenne aki a légynek se tud ártani. Akkor kiből/miből lett volna Vader?

Én sem mondtam olyat, hogy full-szimpatikusnak kéne legyen. Csak szerintem túlzásba vitték a jellemhibákat, és nem mutattak eleget a szimpatikusból. Miért nem volt elég a 40% psziho, a 70% helyett?

Szerkesztve: - Werebazs

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Pedig Padmé biztos nem volt szűz már akkor. Az ő eszében nem folyton Anakin járt. Palo lehetséges, de Clovis biztosan odacsapott neki, hisz jártak is korábban.

Micsoda megfogalmazás, behalok. :D

Persze, hogy beteges. De úgy is mondhatjuk, hogy olyan anakin-os. Mert azért lássuk be, hogy nála a legtöbb dolog elég betegesen tudott működni, egészen furcsa módon tudott szemlélni dolgokat.

Nem használta az Erőt azért, hogy szétcsessze Amidala agyát. Ez nonszensz, még Darth Vaderkánt sem folyamodott ilyenhez Luke-kal szemben, arról nem is beszélve, hogy a film által lefektett törvények értelmében az elképzelés is lehetetlen, hiszen az Erő csak azok tudata felett bír nagy hatalommal, akik gyengeakaratúak. Amidala meg még emberi sztenderdek szerint mérve sem tűnik akaratgyengének. Az egész elképzelés karakter- és világidegen.

Azért egy ilyen horderejű dologra kaptunk volna erősebb utalásokat. Az elmetrükköknél is ott volt az "integetés", hogy mindenki lássa mi történik. Ráadásul Padmé is viszonylag hamar belezúgott Anakin-ba, az előzetes kis huzavona után. A fiú ezt elég korán felismerte (pakolós jelenet pl.), ezután nem lett volna értelme bármi Erős dologgal is próbálkozni, mert csak ronthatott volna a helyzetén, ha a lány rájön.

Eléggé szerelmesek voltak egymásba, kb. minden imponált a másiknak. Padmé aligha filózott azon, hogy mennyire beteges Anakin hozzáállása. Ráadásul a betegesség inkább akkor dominált, amikor nem voltak konkrétan együtt. A kapcsolatuk előtt, illetve később, amikor egymástól távol dolgoztak, majd amikor jött a para, hogy örökre elveszíti.

De miért kéne annak lennie? Az Anakin topikban is felmerült ez, hogy Anakin nem sikerült szimpatikusra és nem lehet igazán sajnálni, amikor átáll. Szerintem nem is volt céljuk a készítőknek, hogy ő egy áldott jó karakter legyen, aki mindenkinek szimpi és tőle független módon, pusztán a körülmények áldozataként álljon át. Az Ep.1-ben még tényleg egy becsületes, jó gyerek volt, mégis volt pár olyan húzása, amivel nem lett túl népszerű és idegesítő volt. Az Ep.2 a csúcspont, ott végig elviselhetetlen, a 3-ban hullámzik.

Gondolom, ez nem véletlen, hanem tudatos koncepció. Azért nem véletlenül nem egy Obi-ból lett Vader és végtére is, Anakin-on múltak a dolgok. Én nem örültem volna annak, ha túl jó ember lett volna, aztán úgy mutatták volna be, mintha neki semmi köze nem lenne ahhoz, amiket tesz.

De Leia agyából igenis megpróbálta kitépni a tervrajzok és Lázadó bázis helyzetét. És légy szíves ne próbáld azzal védeni, hogy nem tudta, hogy Leia a lánya!

Azért nem szakadt bele abba, hogy ezt az Erővel tegye. Eleve nem is igazán Anakin módszere az elmetrükk. Hamarabb pofozna vkit végig egy folyosón vagy fojtogatná percekig, mintsem trükközgessen. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Luke tényleg jól kezelte, épp csak kis híján meghalt, mert bízott az apjában...

De nem halt meg, ugye, azt hiszem, ebben megegyezhetünk. Sőt, emlékeim szerint Vader is visszatért Luke miatt, és még az Uralkodó is kikötött egy akna mélyén, Luke miatt. A kis híján az, ha a szakadék három méter széles, de te csak 2,40-et tudsz ugrani. :D A végeredmények szempontjából a majdnemek rohadtul nem számítnaak.

Nem is akartam, mivel fel sem merült bennem, hogy ilyen ide nem illő példát hozol. Mert hát azt mintha egy droid csinálta volna, legalábbis eléggé biztosra veszem, hogy az a fekete droid az injekciós tűvel nem nézőnek repült be abba a cellába. Te meg itt az Erővel történő elmeerőszakolásról beszélsz. Hogy jön egymáshoz a kettő?

Khm Cad Bane tripla-elmeerőszakára még emlékszel? Várj, várj, tudom mit akarsz mondani. Hogy azt három Jedi próbálta és mégis kudarcba fulladt.

Három Jedi mester akarta, kudarc volt és minden volt, csak nem "szép lassú lebontás", hanem egy k*rva nagy bomba. Én nem láttam hasonló jelenetet, amit Anakin elköveti ugyanezt Padmé ellen. És minek jössz olyan példával, amit aztán lazán meg is cáfolsz?

Egyáltalán nincs így beállítva. Padménak a srác könnyedsége, felelőtlensége, családiassága, óvása, hősiessége, bátorsága jön be. Ezek nem beteges dolgok egy egyszerű, szerelemes ember számára, legalábbis itt még egyáltalán nem. Semmi olyat nem tesz a filmben Anakin Amidala jelenlétében (sőt, még a jelenlétén kívül sem igazán), ami eltorzult pszichót tükrözne, az az ep3-ban van. Még a buckalakók lemészárlása sem ilyen, mert bármilyen hevesebb ember megtette volna ugyanazt. Jediként csúnya dolog, de Padmé fel sem fogta annak jelentősségét, milyen hatással van egy ilyen tett egy Erőhasználóra.

Azért egy ilyen horderejű dologra kaptunk volna erősebb utalásokat.

Erősebbet, hát még halványat sem kaptunk, mert most még halvány lepkefingnyi utalás sincs erre.

Azzal meg én is mélységesen egyet tudok érteni, hogy Anakin eleve nem akarták szimpatikusra varázsolni. Pontosabb úgy megfogalmazni, hogy nem akarta Lucas makulátlanná tenni. Obi-Wan az, de egy ilyen jellemmel, még egy Han Solo jellemmel is nehezemre esne bevenni, hogy átállt Anakin a Sötét Oldalra.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Vagy ha egy ennél szimpatikusabb Anakin átállna valahogy, nehezen tudom elképzelni, hogy a totális összeomlás helyett egy Vader váljon belőle.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Regisztrálj, vagy jelentkezz be a hozzászóláshoz

Regisztrálni kell a hozzászólási jogosultsághoz

Regisztráció

Egyszerűen regisztrálhatsz közösségünkbe.

Regisztráció új felhasználóként

Bejelentkezés

Már regisztráltál? Lépj be!

Belépés

• Jelenlévő felhasználók:   0 tag

Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.

Fontos információ