Ugrás a kommentre

Anakin és Padmé szerelme


Darth Sky

  

25 felhasználó szavazott

  1. 1. Szerinted jól ábrázolták kettejük románcának kibontakozását?

    • Igen, tökéletesen mutatták be.
      15
    • Nem volt rossz, de lehetett volna jobb is.
      5
    • Voltak jó pillanatai, de összességében nem sikerült jól.
      5
    • Szörny? volt, egyáltalán nem tetszett.
      0


Ajánlott hozzászólás

Egyszer nem nézek meg valamit wookie-n, hogy 100% legyen és már bukta is :) és úgy gondoltam, hogy egymással nem csináltak semmit :D

Pedig Padmé biztos nem volt szűz már akkor. Az ő eszében nem folyton Anakin járt. Palo lehetséges, de Clovis biztosan odacsapott neki, hisz jártak is korábban.

 

Nem azt mondom, hogy nem lehet megérteni, hogy miért van Anakin-ban ilyen erős vonzalom Padmé iránt, csak azt mondom, hogy nekem mindezzel együtt betegesnek hat. Nem kell egyetértened, sem győzködnöd az ellenkezőjéről, ez csak az én véleményem.

Mert beteges is. Persze ez csak később jön elő de a végterméket tekintve az.

 

 

Tényleg, abszolút semmi értelme olyasmit feltételezni róla, hogy visszaélne a hatalmával ha mindenáron megakarja kapni a csajt. :roll:

Feltételezni lehet, csak ezzel az eszközzel egyszerűen nem élt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ott a pont, Ody-nál.

 

Beteges persze, hiszen Anakin születésétől halálig egy igen beteg környezetben élt, naná, hogy viselkedése minden irányba beteges. Ez a bukásának egyik mozgatórugója, a betegs ragaszkodás. Ellenpélda Luke és Leia, akik egészséges környezetben nőttek fel, és milyen jól is kezelte a dolgot.

Az meg, hogy néz és viccelődik, még nem jelenti azt, hogy az Erővel elmeerőszakot követett el. Azért Anakin Skywalker jó ember volt, és szándékában nem állt bántani a szeretteit. Nem használta az Erőt azért, hogy szétcsessze Amidala agyát. Ez nonszensz, még Darth Vaderkánt sem folyamodott ilyenhez Luke-kal szemben, arról nem is beszélve, hogy a film által lefektett törvények értelmében az elképzelés is lehetetlen, hiszen az Erő csak azok tudata felett bír nagy hatalommal, akik gyengeakaratúak. Amidala meg még emberi sztenderdek szerint mérve sem tűnik akaratgyengének. Az egész elképzelés karakter- és világidegen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert beteges is. Persze ez csak később jön elő de a végterméket tekintve az.

Ez még oké, de akkor miért van úgy beállítva az egész egymásba-szeretés, mintha Anakin mániákus ragaszkodása imponálna Padmé-nak?

 

Feltételezni lehet, csak ezzel az eszközzel egyszerűen nem élt. :)

Oké, hogy nem élt vele, de ha ilyesmi már pusztán felmerül mint a karakter személyisége alapján elképzelhető lehetőség (és mondom, utánanéztem, nem csak bennem merült ez föl), akkor az már régen rossz. Mármint, ha a karakternek szimpatikusnak kéne lennie.

 

Ott a pont, Ody-nál.

 

Beteges persze, hiszen Anakin születésétől halálig egy igen beteg környezetben élt, naná, hogy viselkedése minden irányba beteges. Ez a bukásának egyik mozgatórugója, a betegs ragaszkodás.

Mondtam. Meg tudom érteni, hogy Anakin miért olyan amilyen, de attól még hadd ne legyen muszáj tetszenie annak, ahogy bemutatták, és hadd kérdőjelezzem meg, hogy mégis mit szeretett volna Padmé egy ilyen alakban.

 

Ellenpélda Luke és Leia, akik egészséges környezetben nőttek fel, és milyen jól is kezelte a dolgot.

Luke tényleg jól kezelte, épp csak kis híján meghalt, mert bízott az apjában...

 

Az meg, hogy néz és viccelődik, még nem jelenti azt, hogy az Erővel elmeerőszakot követett el. Azért Anakin Skywalker jó ember volt, és szándékában nem állt bántani a szeretteit. Nem használta az Erőt azért, hogy szétcsessze Amidala agyát. Ez nonszensz, még Darth Vaderkánt sem folyamodott ilyenhez Luke-kal szemben,

De Leia agyából igenis megpróbálta kitépni a tervrajzok és Lázadó bázis helyzetét. És légy szíves ne próbáld azzal védeni, hogy nem tudta, hogy Leia a lánya!

arról nem is beszélve, hogy a film által lefektett törvények értelmében az elképzelés is lehetetlen, hiszen az Erő csak azok tudata felett bír nagy hatalommal, akik gyengeakaratúak. Amidala meg még emberi sztenderdek szerint mérve sem tűnik akaratgyengének. Az egész elképzelés karakter- és világidegen.

Khm Cad Bane tripla-elmeerőszakára még emlékszel? Várj, várj, tudom mit akarsz mondani. Hogy azt három Jedi próbálta és mégis kudarcba fulladt.

 

Nem azt mondom, hogy Anakin szánt-szándékkal erőltette volna magát Padmé-ra. Sőt, azt még könnyebb elképzelni, hogy tudatalatt befolyásolta a lányt, ráadásul nem egyszeri alkalommal, hiszen az tényleg nem működött volna, hanem szép fokozatosan morzsolta fel az akaratát.

 

És igen a TCW és RotS eleji jelenetek révén tényleg egyértelmű, hogy Anakin tényleg jóember volt, aki nem tett volna ilyet. De ebben az egy filmben ez nem jön át, akárhogy is győzködj, és emiatt nekem ez románc szál nem tetszik.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez még oké, de akkor miért van úgy beállítva az egész egymásba-szeretés, mintha Anakin mániákus ragaszkodása imponálna Padmé-nak?

Én ilyet sose vettem észre. Az udvarlása imponál, de mániákus ragaszkodásról az EPII -ben még szó sincs.

 

Oké, hogy nem élt vele, de ha ilyesmi már pusztán felmerül mint a karakter személyisége alapján elképzelhető lehetőség (és mondom, utánanéztem, nem csak bennem merült ez föl), akkor az már régen rossz. Mármint, ha a karakternek szimpatikusnak kéne lennie.

A karakternek nem kell full szimpatikusnak lennie. ezekkel a jellemhibákkal éppen annyira az amennyire egy ifjú Vader -nek lennie kell. Szerintem. szép is lenne ha Anakin egy galamblelkű valaki lenne aki a légynek se tud ártani. Akkor kiből/miből lett volna Vader?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A karakternek nem kell full szimpatikusnak lennie. ezekkel a jellemhibákkal éppen annyira az amennyire egy ifjú Vader -nek lennie kell. Szerintem. szép is lenne ha Anakin egy galamblelkű valaki lenne aki a légynek se tud ártani. Akkor kiből/miből lett volna Vader?

Én sem mondtam olyat, hogy full-szimpatikusnak kéne legyen. Csak szerintem túlzásba vitték a jellemhibákat, és nem mutattak eleget a szimpatikusból. Miért nem volt elég a 40% psziho, a 70% helyett?

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig Padmé biztos nem volt szűz már akkor. Az ő eszében nem folyton Anakin járt. Palo lehetséges, de Clovis biztosan odacsapott neki, hisz jártak is korábban.

Micsoda megfogalmazás, behalok. :D

 

Mert beteges is. Persze ez csak később jön elő de a végterméket tekintve az.

Persze, hogy beteges. De úgy is mondhatjuk, hogy olyan anakin-os. Mert azért lássuk be, hogy nála a legtöbb dolog elég betegesen tudott működni, egészen furcsa módon tudott szemlélni dolgokat.

 

Nem használta az Erőt azért, hogy szétcsessze Amidala agyát. Ez nonszensz, még Darth Vaderkánt sem folyamodott ilyenhez Luke-kal szemben, arról nem is beszélve, hogy a film által lefektett törvények értelmében az elképzelés is lehetetlen, hiszen az Erő csak azok tudata felett bír nagy hatalommal, akik gyengeakaratúak. Amidala meg még emberi sztenderdek szerint mérve sem tűnik akaratgyengének. Az egész elképzelés karakter- és világidegen.

Azért egy ilyen horderejű dologra kaptunk volna erősebb utalásokat. Az elmetrükköknél is ott volt az "integetés", hogy mindenki lássa mi történik. Ráadásul Padmé is viszonylag hamar belezúgott Anakin-ba, az előzetes kis huzavona után. A fiú ezt elég korán felismerte (pakolós jelenet pl.), ezután nem lett volna értelme bármi Erős dologgal is próbálkozni, mert csak ronthatott volna a helyzetén, ha a lány rájön.

 

Ez még oké, de akkor miért van úgy beállítva az egész egymásba-szeretés, mintha Anakin mániákus ragaszkodása imponálna Padmé-nak?

Eléggé szerelmesek voltak egymásba, kb. minden imponált a másiknak. Padmé aligha filózott azon, hogy mennyire beteges Anakin hozzáállása. Ráadásul a betegesség inkább akkor dominált, amikor nem voltak konkrétan együtt. A kapcsolatuk előtt, illetve később, amikor egymástól távol dolgoztak, majd amikor jött a para, hogy örökre elveszíti.

 

Oké, hogy nem élt vele, de ha ilyesmi már pusztán felmerül mint a karakter személyisége alapján elképzelhető lehetőség (és mondom, utánanéztem, nem csak bennem merült ez föl), akkor az már régen rossz. Mármint, ha a karakternek szimpatikusnak kéne lennie.

De miért kéne annak lennie? Az Anakin topikban is felmerült ez, hogy Anakin nem sikerült szimpatikusra és nem lehet igazán sajnálni, amikor átáll. Szerintem nem is volt céljuk a készítőknek, hogy ő egy áldott jó karakter legyen, aki mindenkinek szimpi és tőle független módon, pusztán a körülmények áldozataként álljon át. Az Ep.1-ben még tényleg egy becsületes, jó gyerek volt, mégis volt pár olyan húzása, amivel nem lett túl népszerű és idegesítő volt. Az Ep.2 a csúcspont, ott végig elviselhetetlen, a 3-ban hullámzik.

Gondolom, ez nem véletlen, hanem tudatos koncepció. Azért nem véletlenül nem egy Obi-ból lett Vader és végtére is, Anakin-on múltak a dolgok. Én nem örültem volna annak, ha túl jó ember lett volna, aztán úgy mutatták volna be, mintha neki semmi köze nem lenne ahhoz, amiket tesz.

 

De Leia agyából igenis megpróbálta kitépni a tervrajzok és Lázadó bázis helyzetét. És légy szíves ne próbáld azzal védeni, hogy nem tudta, hogy Leia a lánya!

Azért nem szakadt bele abba, hogy ezt az Erővel tegye. Eleve nem is igazán Anakin módszere az elmetrükk. Hamarabb pofozna vkit végig egy folyosón vagy fojtogatná percekig, mintsem trükközgessen. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke tényleg jól kezelte, épp csak kis híján meghalt, mert bízott az apjában...

De nem halt meg, ugye, azt hiszem, ebben megegyezhetünk. Sőt, emlékeim szerint Vader is visszatért Luke miatt, és még az Uralkodó is kikötött egy akna mélyén, Luke miatt. A kis híján az, ha a szakadék három méter széles, de te csak 2,40-et tudsz ugrani. :D A végeredmények szempontjából a majdnemek rohadtul nem számítnaak.

 

De Leia agyából igenis megpróbálta kitépni a tervrajzok és Lázadó bázis helyzetét. És légy szíves ne próbáld azzal védeni, hogy nem tudta, hogy Leia a lánya!

Nem is akartam, mivel fel sem merült bennem, hogy ilyen ide nem illő példát hozol. Mert hát azt mintha egy droid csinálta volna, legalábbis eléggé biztosra veszem, hogy az a fekete droid az injekciós tűvel nem nézőnek repült be abba a cellába. Te meg itt az Erővel történő elmeerőszakolásról beszélsz. Hogy jön egymáshoz a kettő?

 

Khm Cad Bane tripla-elmeerőszakára még emlékszel? Várj, várj, tudom mit akarsz mondani. Hogy azt három Jedi próbálta és mégis kudarcba fulladt.

Három Jedi mester akarta, kudarc volt és minden volt, csak nem "szép lassú lebontás", hanem egy k*rva nagy bomba. Én nem láttam hasonló jelenetet, amit Anakin elköveti ugyanezt Padmé ellen. És minek jössz olyan példával, amit aztán lazán meg is cáfolsz?

 

Ez még oké, de akkor miért van úgy beállítva az egész egymásba-szeretés, mintha Anakin mániákus ragaszkodása imponálna Padmé-nak?

Egyáltalán nincs így beállítva. Padménak a srác könnyedsége, felelőtlensége, családiassága, óvása, hősiessége, bátorsága jön be. Ezek nem beteges dolgok egy egyszerű, szerelemes ember számára, legalábbis itt még egyáltalán nem. Semmi olyat nem tesz a filmben Anakin Amidala jelenlétében (sőt, még a jelenlétén kívül sem igazán), ami eltorzult pszichót tükrözne, az az ep3-ban van. Még a buckalakók lemészárlása sem ilyen, mert bármilyen hevesebb ember megtette volna ugyanazt. Jediként csúnya dolog, de Padmé fel sem fogta annak jelentősségét, milyen hatással van egy ilyen tett egy Erőhasználóra.

 

Azért egy ilyen horderejű dologra kaptunk volna erősebb utalásokat.

Erősebbet, hát még halványat sem kaptunk, mert most még halvány lepkefingnyi utalás sincs erre.

 

Azzal meg én is mélységesen egyet tudok érteni, hogy Anakin eleve nem akarták szimpatikusra varázsolni. Pontosabb úgy megfogalmazni, hogy nem akarta Lucas makulátlanná tenni. Obi-Wan az, de egy ilyen jellemmel, még egy Han Solo jellemmel is nehezemre esne bevenni, hogy átállt Anakin a Sötét Oldalra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 7 évvel később...

Anakin ebben a részben öles léptekkel halad a sötét oldal felé, amit Lucas bravúrosan ábrázolt. Három kulcsmomentum. 

 

1. Anakin szerelmet vall Padménak. A kandalló tüzének lobogása végig megvilágítja az arcukat.

anakin1.jpg

 

2. Shmi halála, ami talán még Padménál is nagyobb hatást gyakorol a fiúra. Itt is a vöröses tábortűz lobogása a kulcsmomentum. 

anakin2.jpg

 

3. Padmé is szerelmet vall Anakinnak a Geonosisi aréna kapujában. Itt annyira nem erős a vörös tónus, de azért ott van.

anakin3.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként Anakin az Ep2 idején magához képest kimagasló önuralomról tett tanúságot Padméval kapcsolatban. A lány a kandallós jelenetben megkérte, hogy ne bonyolódjanak szerelmi viszonyba, mert nem vezet jó utakra, és Anakin jobban tartotta magát ehhez, mint Padmé. A Geonosisi arénabeli jelenetben a lány fordította meg a sorsukat; ha ő nem vall szerelmet, akkor talán az egész történet máshogy végződött volna. Az egy fontos érzelmi pillanat volt, a halál küszöbén még a mindig nagyon józanul gondolkodó Padmé is megadta magát az érzéseinek - de ha nem kerültek volna ilyen helyzetbe, akkor lehet, hogy kitart a józan ész tanácsa mellett és baráti marad a viszonyuk. Ha így nézzük, tulajdonképpen Padmé indította el ezt a lavinát, hiszen eleve ő határozta el, hogy elmennek megsegíteni Obi-Want, így végül is ő a felelős ezért a helyzetért is. Nem véletlenül mondta Typho kapitány, hogy inkább miatta aggódik, hogy bajba keveri magukat. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szerelembe esés elkerülhetetlen lehet, de az, hogy bevallják az érzéseiket, miközben korábban amellett döntöttek, hogy ilyet nem tesznek a veszélyei miatt, már elkerülhető, hiszen az úgyszintén döntés volt. És tényleg Padmé döntött úgy, hogy felrúgja azt, amiben korábban megegyeztek. Persze érthető, akkor és ott nem tűnt úgy, hogy még sokáig fognak élni. Nyilván nem akarta elszalasztani a lehetőséget, hogy egyszer az életben ne a feje, hanem a szíve után menjen.

Ugyanakkor én nem okolom őt azért, ami Anakinnal történt. Padmé végül a legutolsó eleme volt az átállásának, a csali, amit utolsóként bedobott Palpatine. De odáig sok dolog vezetett. Shmi halála sokkal jelentősebb volt ilyen téren, hiszen, ha a nő nem hal meg, vagy nem úgy, ahogy végül szegény életét vesztette, akkor Anakin eleve máshogy viszonyult volna Padmé lehetséges sorsához is. De ott van Dooku esete is, akin bosszút akart állni a srác. Vagy a hatalomvágya, amivel a Jedik ellen hangolhatta.

Anakinnak nagyon sok jellemhibája volt, amit Palpatine kacarászva kihasznált. A ragaszkodása a szeretteihez csak az utolsóként felhasznált volt, akkor vetette be, amikor már sikeresen a Jedik ellen hangolta a hatalomvágyát kihasználva, és a bosszúvágyát felkorbácsolva megmutatta neki, milyen erő várhatja a Sötét Oldalon. És a legnagyobb gubancot a hatalomvágya és az egoizmusa okozta, hiszen ezt a Padmé iránti szeretetére is kivetítette mindezeket. Ha Amidala nem lett volna a képben, Palpatine akkor is elérte volna a célját. Mert Anakin Padmétól függetlenül is önző volt és hatalomra vágyott. Viszont, ha nem jönnek össze a nővel, akkor nincs Luke és Leia, se Ben, se Rey. És annak lett volna igazán rossz vége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ugyanakkor én nem okolom őt azért, ami Anakinnal történt. Padmé végül a legutolsó eleme volt az átállásának, a csali, amit utolsóként bedobott Palpatine.

Én sem hibáztatásképpen írtam, csupán hogy Padmé önkéntelenül is aktívan részt vett a folyamatban. Én sem hiszem, hogy csak kettejük szerelmén múlt, de ez egy különlegesen erős csalétek volt pont azért, mert és ahogy Anakin az anyját elvesztette. Enélkül, csak a hatalomvágyra építve szerintem nem biztos, hogy működött volna az átállás abban a pillanatban, hiszen még így is nagy volt Anakinban a vívódás, ne felejtsük el a tanácstermi jelenetet, mielőtt Winduék után indult. Látható, hogy Padmé megmentése és a beígért hatalom ellenére sem volt könnyű úgy döntenie, hogy elárulja a Jedi Rendet és barátját, Obi-Want is. Nem mondom, hogy nem állt volna át, de lehet, hogy mindez időben tovább tartott volna.

 

11 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Szerintem így vagy úgy de mindenképp szerelembe estek volna. :) 

Már megvolt a szerelem Padmé vallomása előtt is, itt most csak arról van szó, hogy felvállalták egymás felé. :) Nekem van olyan érzésem, hogy ha nincs az aréna és az "úgyis vége az életünknek" helyzet, Padmé magában tartotta volna és nem bátorította volna Anakint, ő ennél sokkal kötelességtudóbb és gyakorlatiasabb volt.

 

9 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Viszont, ha nem jönnek össze a nővel, akkor nincs Luke és Leia, se Ben, se Rey. És annak lett volna igazán rossz vége.

Ez igaz. :) És ez is az Erő egyensúlyra törekvését igazolja: Padmé szerelme tovább taszította Anakint a bukás útján, viszont épp ez a szerelem és ennek gyümölcsei, a gyerekek és Anakin Padmé iránt ki nem hunyó, csak Vaderben mélyen eltemetett érzései vezettek aztán oda, hogy a Kiválasztott mégis csak beteljesítse a sorsát, és legyőzze a Sith uralmát. :) 

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

 Mert Anakin Padmétól függetlenül is önző volt és hatalomra vágyott. 

Az hogy hatalomra vágyott az tiszta sor. De hogy önző lett volna? 

Az egész klónháború alatt(na meg előtte is) másokon segített rengeteg klónt mentett meg. Még a coruscanti csatában is segíteni akart egy klónpilótának aki bajba került. 

Ha a Padméval való kapcsolatára érted az egy érdekes kérdés.

Szerintem az EP2 - ben még tiszta szívből szerette Padmét ahogy egy szerelmes srác. A geonosisi csatában mikor Dooku-t üldözik és Padmé kizuhan a hajóból ott én még a szerelméért aggódó srácot érzek Anakin örjöngése mögött. 

Azt én is úgy látom ahogy Pildi hogy ebben az epizódban Padmé a domináns fél a kapcsolatukban. Szerintem még azt is ő javasolta hogy házasodjanak össze. 

A háború alatt vált Anakin fokozatosan Padmé rabjává ami már nem a  szerelemről szólt nála, hanem a birtoklásról. 

Lsd Clovist majdnem megölte féltékenységében. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Frenkie írta:

De hogy önző lett volna? 

Az egész klónháború alatt(na meg előtte is) másokon segített rengeteg klónt mentett meg. Még a coruscanti csatában is segíteni akart egy klónpilótának aki bajba került. 

Ezzel nagyon egyetértek, Anakin mindenkit meg akart menteni. Azt pedig egyenesen nem tudta elfogadni, ha egy hozzá közel álló szenved súlyos sérülést, ne adj isten meghal. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 03. 17. - 21:34, Frenkie írta:

Az hogy hatalomra vágyott az tiszta sor. De hogy önző lett volna?

Nem feltétlen csak az ep2-re gondoltam, és nem is úgy gondolom, hogy Anakin az önzés netovábbja. Komplexebb figura, akiben ott van az önzés csírája, ami időről-időre, ha rövid időre is, de kivirágzott. Sokszor pont a szerettei védelme okán. Emberileg persze abszolút érthető, hogy a geonosisi csatában, amikor Padmé kiesett a gépből, Anakin utána akart menni. Sőt igazából még Jedi szemszögből is illett volna annyi, hogy jelentik a Köztársaság egyik szenátorának pozícióját egy háborús zónában, és esetleg visszafordulnak annyi időre, hogy megállapítsák, jól van-e.

Ugyanakkor az is igaz, hogy Jedi szemszögből elég önző dolog, hogy egy ilyen helyzetben a saját szeretteddel törődsz, félredobva a kötelességedet és annak lehetőségét, hogy megállíts több millió életet kockáztató galaktikus háborút ott helyben. Erre Obi-Wan is emlékezteti és végül ezzel is győzi meg. Nem ez az önzőség legje, de mindenképpen önző dolog egy Jedi számára, ha a kötelességét és a nagyobb jó érdekeit a saját szerettei mögé rendeli. Valahogy úgy, mint amikor Rose önzőnek nevezi Finnt, amiért az el akart menni egy mentőkabinnal, hogy mentse a saját barátját, azaz Rey-t.

Szóval ez egy jellemhiba, amit Palpatine ki is használ, tudván, hogy Anakin minden mást a saját érzelmei és a szerettei mögé rendel majd. Ezért tudja kihasználni a Padmé iránti érzéseit is később.

Tehát én sem vitatom, hogy Anakin önzetlen, ez is komoly jellemvonása, de az önzőség csírája is ott van benne. Ettől jól megírt karakter, hogy nem csak fehér vagy fekete, hanem komplex, olykor ellentétes érzelmeket is felmutat. Mint minden valódi ember. Mindenkiben vannak ellentétes jellemvonások.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

57 perccel korábban, Dzséjt írta:

Szóval ez egy jellemhiba, amit Palpatine ki is használ, tudván, hogy Anakin minden mást a saját érzelmei és a szerettei mögé rendel majd.

Éppen ezért Palpatine-nak már tudnia kellett akkor amikor Luke feltűnt, hogy gáz lesz. Azt hitte Vader teljesen az övé, de tévedett. Anakin minden mást a saját szerettei mögé rendelt....tök mindegy, hogy sith vagy Jedi, vagy a jó isten. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Éppen ezért Palpatine-nak már tudnia kellett akkor amikor Luke feltűnt, hogy gáz lesz. Azt hitte Vader teljesen az övé, de tévedett. Anakin minden mást a saját szerettei mögé rendelt....tök mindegy, hogy sith vagy Jedi, vagy a jó isten. :) 

Hát igen, Palpatine ezt elszúrta, nem kicsit, nagyon. Az arroganciája elvakíttotta, ahogy a Sötét Oldalba vetett bizalma is falsnak bizonyult. Ahogy Yoda az ep3-ban meg is mondta neki:

"Hited az új tanítványodban, megtéveszthet. Ahogy az Erő Sötét Oldalába vetett hited is."

Persze ezt ekkor, a klón háborúk előestélyén még ki tudta. Ha Sidious már ekkor sejtette volna, mennyire megszívja ezzel a fiúval és a családjával, lehet hagyja a csudába az egész galaktikus hatalomátvételt, és visszavonult vona a Naboora, hogy ott munkálkodjon egy békés nyugdíjas életen. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 minutes ago, Dzséjt said:

Ha Sidious már ekkor sejtette volna, mennyire megszívja ezzel a fiúval és a családjával, lehet hagyja a csudába az egész galaktikus hatalomátvételt, és visszavonult vona a Naboora, hogy ott munkálkodjon egy békés nyugdíjas életen. :) 

Aztán megírta volna a memoárját: Palpatine, így vettem át, majdnem, a hatalmat a galaxisban. Csak a Skywalker család közbeszólt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.