Ugrás a kommentre

5x09 - A Necessary Bond


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Gondoltam, hogy mindenkinek bejön majd ez a rész. Pedig aztán eddig ez volt a legnagyobb ökörség. Volt egy 10 perces üldözés, aminél már azt nem értettem, mikor a menekülésre szánt hajó ellebeg a kalózok felett, miért nem arra nyitnak tüzet, a tankban nem igazán tudtak kárt tenni. Ez még oké, de mikor a hajtóműve találatot kap és felrobban, az már tényleg érdekes volt. Utána 3db kalóz elkap 6, azaz 7 Jedit, mert miért is ne...így az egész üldözéses jelenet haszontalan volt, hiszen, minek menekültek ennyire, ha most meg szó és harc nélkül megadják magukat, főleg, hogy Ahsoka itt is használhatta volna az erőt, a kis jediknek meg ott volt a kardjuk...

Aztán jött a megszállás, oké, hogy sem a cirkuszt, sem a kényszerleszállást végző hajót nem vették észre, de egy egész megszálló droid sereget? Plusz, mikor közlik Hondoval a hírt, a konzervek már a fél tábort átrendezték. A buli miatt tényleg mindenki ennyire részeg, vagy a kalózoknak a védelem luxus?

A börtönös részt nagyon untam, Hondo inkább már irritáló a kétszínűségével, mint sem vicces, vagy jó karakter. Megértem, hogy olyanná szeretnék tenni, mint a víz, tehát bárki próbálja elfogni, kicsúszik a keze közül, de az a 2. részben még bátran lemészárolna bárkit, kérdés nélkül, most meg a becsület felemlegetésére meggondolja magát? Szegény olyan, mintha agyilag nem lenne ép.

Egyedül Grivi részéről éreztem azt, hogy hozza amit elvárhatunk tőle, kemény volt, durva és végre kaptunk egy olyan karaktert aki nyafogás, meg rinya helyett támad és harcol... A mentő akció inkább vicces volt, mint izgalmas, Ahsoka még mindig nem nőtt fel a tábornokhoz, szerintem már nem is fog. Mondjuk 100%ig kiszámítható volt ez is, ha az előző részben Obit így elpakolták, logikátlan lett volna a tanonc győzelme. Arról már nem is szólok, hogy két tank nem tudott leszedni egy tőlük kb. 20 méterre lebegő gépet, hiszen jönne az egyértelmű válasz, ők csak droidok, nem tudnak célozni.

A szepik nagoyn betörtek ebbe a rendszerbe, reméljük a folytatás kicsit komolyabb és kevésbé kiszámítható lesz, több harccal és kevesebb semmitmondó párbeszéddel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem egészen, hisz ha a hivatalos oldalon megnézel valamit, akkor a két osr után a "More on Wookiepedia" szöveg fogad. A régi Database szekciót megszüntették? Az sokkal bővebb volt.

Ebben az esetben akkor elég nagy gáz az, hogy ennyire következetlen ez a forrás. :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondoltam, hogy mindenkinek bejön majd ez a rész. Pedig aztán eddig ez volt a legnagyobb ökörség. Volt egy 10 perces üldözés, aminél már azt nem értettem, mikor a menekülésre szánt hajó ellebeg a kalózok felett, miért nem arra nyitnak tüzet, a tankban nem igazán tudtak kárt tenni. Ez még oké, de mikor a hajtóműve találatot kap és felrobban, az már tényleg érdekes volt. Utána 3db kalóz elkap 6, azaz 7 Jedit, mert miért is ne...így az egész üldözéses jelenet haszontalan volt, hiszen, minek menekültek ennyire, ha most meg szó és harc nélkül megadják magukat, főleg, hogy Ahsoka itt is használhatta volna az erőt, a kis jediknek meg ott volt a kardjuk...

Aztán jött a megszállás, oké, hogy sem a cirkuszt, sem a kényszerleszállást végző hajót nem vették észre, de egy egész megszálló droid sereget? Plusz, mikor közlik Hondoval a hírt, a konzervek már a fél tábort átrendezték. A buli miatt tényleg mindenki ennyire részeg, vagy a kalózoknak a védelem luxus?

A börtönös részt nagyon untam, Hondo inkább már irritáló a kétszínűségével, mint sem vicces, vagy jó karakter. Megértem, hogy olyanná szeretnék tenni, mint a víz, tehát bárki próbálja elfogni, kicsúszik a keze közül, de az a 2. részben még bátran lemészárolna bárkit, kérdés nélkül, most meg a becsület felemlegetésére meggondolja magát? Szegény olyan, mintha agyilag nem lenne ép.

Egyedül Grivi részéről éreztem azt, hogy hozza amit elvárhatunk tőle, kemény volt, durva és végre kaptunk egy olyan karaktert aki nyafogás, meg rinya helyett támad és harcol... A mentő akció inkább vicces volt, mint izgalmas, Ahsoka még mindig nem nőtt fel a tábornokhoz, szerintem már nem is fog. Mondjuk 100%ig kiszámítható volt ez is, ha az előző részben Obit így elpakolták, logikátlan lett volna a tanonc győzelme. Arról már nem is szólok, hogy két tank nem tudott leszedni egy tőlük kb. 20 méterre lebegő gépet, hiszen jönne az egyértelmű válasz, ők csak droidok, nem tudnak célozni.

A szepik nagoyn betörtek ebbe a rendszerbe, reméljük a folytatás kicsit komolyabb és kevésbé kiszámítható lesz, több harccal és kevesebb semmitmondó párbeszéddel.

Haha. Úgy látom megvan az utódom, hiba keresésben. :D

 

Az elején az üldözéses jelenet engem teljesen a Serenityre emlékeztetett. Mikor hívták a hajót, azt vártam, hogy majd az rendezi le az üldöző tankot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nem hiba, inkább szembeötlő hülyeség. Ha valaki elől menekülsz 10percig és ezt úgy akarod beállítani, hogy izgalmas és jó rész legyen, akkor nem úgy fejezed be, hogy miután a járműved felrobbant, minden harc és ellenkezés nélkül megadod magad, holott erősebbek vagytok és túlerővel is rendelkeztek.

A másik a "Boss, boss, we are all in trouble!"...bárki megnézi a jelenetet rájöhet mekkora logikátlanság. A szepik már a spájzban vannak, ekkor jelentik csak a főnöknek, hogy itt tényleg nagy a gond? A drámaiságot miért kell észérvekre felcserélni?

Az is érdekes, hogy Grivit már láttuk akkorákat ugrani, mint egy Jedi, sőt néha nagyobbakat is, most azonban simán hagyja, hogy Ahsoka elmeneküljön, meg sem próbálja követni, vagy a hajóját üldöztetni. Gondolom a bolygó körüli röppályán maradt pár hajó, amivel a megszállást végezték.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy újabb zseniális történetszál zseniális befejezése. A kényszerszövetség nagyon a helyén volt. Örültem, hogy Grievous nem ölt meg egyetlen Jedi gyereket sem. Valahogy már nagyon a szívemhez nőttek. Ahsoka és Grievosu párbaja nagyszerűre sikeredett és a zene is nagyszerű volt közben. A végén csodálom, hogy Hondo megúszta. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

El se hiszem, hogy itt lentebb arról ment a vita, hogy a Slave 1 szerepel -e az epizódban. :lol:

Aura Singel együtt zuhant le korábban, ráadásul közel ott, ahol a hangár is van, hiszen Aurát is azokban a vájatokban üldözte Ashoka, ami a hangár bejáratához is vezet. Ez így teljesen rendben van és Hondo nyilván becsületből adja majd oda Bobának. Várom már azt a pici jelenetet, amikor Boba felsiet a Slave 1 rámpáján. Bizonyosan nyulfarknyi lesz, mint a kis Ashoka debütálása, de legalább olyan jelentős.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt kell mondjam sikerült feltenni a koronát erre a történeti szálra. Az eleje nagyon jól megkoreografált volt, izgalmas üldözés bontakozott ki. Örültem, hogy visszatért Huyang professzor, mert már hiányzott. :D Aranyos jelenet volt, amikor Petro hívta Ganodit, de az nem válaszolt, mert mint kiderült épp a robotot javította. :D Néha tényleg azt érzem, hogy nem kellene annyit spoilereznem, mert így elveszik az izgalom. Most épp a gyerkőcökért lehetett volna izgulni, mert a rész eleji üldözés alatt bármi érhette volna őket. Na, jó azért a lelkem mélyén sejtettem, hogy nem fognak meghalni. :P Mindenesetre látványos volt, ahogy próbálták menteni magukat. A kalózok érthetően reagáltak a helyzetre, hisz nekik nem az volt a céljuk, hogy megöljék az ifjakat és Ahsokát, éppen ellenkezőleg. Ők voltak az árucikkek, akikből busás hasznot húzhattak. Miután elkapták Ahsokát, a többi gyerkőcöt már nem volt nehéz begyűjteni. Túszhelyzet ugyebár… Apropó azért volt egy nagyon szomorú ebben az egészben. Ez pedig az ősi hajó elvesztése! Egy igazán tradicionális jármű veszett oda, aminek a hiánya érzékenyen érintheti a rend tagjait. Ha másért nem, érzelmi okokból. Öröm az ürömben, hogy legalább Huyang nem veszett oda. Amíg az ifjak és a kalózok messze a tábortól fogócskáztak, megérkezett Grievous a droidjaival. Talán eleve is ide indultak, csak előbb még elintézték Obiékat. :) A tábornok belépője nagyon tetszett, főleg amilyen szöveget lenyomott Hondo –nak. :cool: Meglátszott, hogy ebben már nagyon profi a pléhdoboz. Ahogy kivágja Hondo –t a placra, az igen tetszetős. :) Gondolom ezt a repülést már nem csipázta annyira az öreg kalóz. :D Maga a szövetségkötés az ifjak és a kalózok között szükségszerű volt, nem maradt más választásuk, egymásra lettek utalva. Hondo nagyon szeszélyes személyiség, ezt most is bemutatta. :) Persze az ő helyzetében minden segítség jól jött, így aztán boldogan bratyizott az ifjakkal és Ahsokával. Igazi köpönyegforgató ez a manus, mindig azt az arcát mutatja, ami éppen szükséges. Ráadásul még egy álszenteskedés is belefért, a gyerekek harcba küldésével kapcsolatban. :D Ami viszont meglepett, az az őszinte áhítat ahogy figyelte Katooni fénykard-összerakását. Ráadásul szerinte nincs is annál ritkább és érdekesebb dolog, mint figyelni ezt a műveletet. Ahsoka persze levágta a lényeget, és szembesíti is a kalózt a korábbi magatartásával. Hondo persze egy mondattal kivágja magát pont úgy, ahogy szokta. :) Ez egy igen jól megírt jelent volt, de igaz ez az egész szálra. Taylor újfent remek munkát végzett. A harc látványos volt, tele jobbnál jobb jelenetekkel. Ezek közül is kiemelkedik Hondo, ahogy sima karddal aprítja a droidokat, vagy pedig OOM-87 szövegelése a kis jedikről. :D Valószínűleg a droid még nem látott gyereket, de olyan poénosan adta elő a dolgot, hogy szakadtam rajta. :D A végén az Ahsoka vs. Grievous kellemes volt, ráadásul szép kontrasztot is kaptunk a sorozat elején látott párbajukkal. Itt már Ahsoka a sok tapasztalattal felvértezve már korántsem az a könnyű falat, mint volt anno. Remekül pörgött vagy akár gurult a földön, amit a helyzet megkívánt. Nagyon jól harcolt. A végén mintha hezitált volna, hogy felugorjon-e Slave I –re, mintha nem akarta volna ott hagyni a tábornokot, harcolni szeretett volna tovább. Azonban szerintem jól tette, hogy az eszére hallgatott a szíve helyett, mert most még akármilyen ügyes is, nem áll készen Grievous legyőzésére. Úgy járt volna, mint Nadhar. Hondo jól megsorozta Grivit, aki csecsemőpózba húzta össze magát így szinte egy karcolás nélkül megúszta. :) Nem nagyobb hülyeség ez annál, mint hogy az AAT –k nem találták el a Slave I –et…. Érdekes lehet az is, hogy ezek után hogyan alakultak a dolgok? Ugye a Revival –ban láttuk, hogy Griviéknek már se híre se hamva. Vajon miért adták fel ezt az új „szeparatista” rendszerüket? :)

 

A rész lezárása poénosra, és mindazonáltal igen szépre is sikeredett. Hondo még nyomott egy laza dumát Obival, akitől még volt pofája juttatást kérni. :lol: Még amikor szálnak fel a hajóra, akkor is integetett neki valamit. :D Az ifjak és Obi fénykard formációja nagyon szép volt, ez szintén új elem, ráadásul szuper záró kép is.

 

Egy szó mint száz, jó kis történeti szál volt ez, néhol igen-igen magas hangulati faktorral. A zene sok helyen briliáns volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arról már nem is szólok, hogy két tank nem tudott leszedni egy tőlük kb. 20 méterre lebegő gépet, hiszen jönne az egyértelmű válasz, ők csak droidok, nem tudnak célozni.

Nem tudom észrevetted-e, de a hajót pajzs védte, hisz volt több lövedék is ami telibe találta volna, de a hajó előtt felrobbant. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon tetszett a droid szólása: Not bad from an astromech :D

OOM-87 máris a kedvenc rohamdroid címig vitte nálam. :D Nagy szövegei voltak, kár hogy hamar elpatkolt. :(

 

Persze Katooni most rögtön összerakta a fénykardját...

Biztos kellettek hozzá a prof. tanácsai. :D

 

Amúgy tetszik, hogy Gwarm mostanában ennyit szerepel, mintha ő vette volna át Turk Falso helyét az első évadban. Legalábbis én afféle első tisztként tekintettem mindkettejükre.

Ők ketten tényleg kellemes meglepik. Falso -t utáltam, de ezt a két gazembert nem. Főleg a behemót Gwarm jön be. :)

 

Hondo pálfordulása valóban elég hirtelen volt, főleg az előző részek tekintetében.

Érdek. Ennyi a lényeg. :) És persze közben arra is rájöhetett, hogy jobb a Jedikkel haverkodni. Persze tudta ő ezt, csak amikor megtámadta az ifjakat, akkor nem számolt bonyodalmakkal. :)

 

Apropó, Grievous új siklója milyen cool már :D Nagyon keményen néz ki.

Jaj az tényleg nagyon jól volt, amit emelt a hangja is. :) Az a kerekes járműve nem tudom mikor fog majd feltűnni.

 

Örültem, hogy Katooni - ha már ilyen jól összebarátkozott Hondoval - rá tudta venni, hogy mutasson egy kis gerincet magából és segítsen a gyerekeknek.

Kettejük "kapcsolata" volt még nagy meglepetés. Ilyenre abszolút nem számítottam, de nagyon jól jött ki a dolog. Ez még sok másnak is megágyazhat. Persze ha akarnak majd vele mit kezdeni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is Gungié a legjobb. De számít egyáltalán a markolat? Egyik Jedi simán használhatja a másik lézerkardját, így mi értelme is ennyire egyedivé tenni őket (ala Harry Potter)? Másrészt ha ennyire személyre szabott, akkor mi a helyzet a beavatáson talált kristályokkal? Azokat is bárki használhatja ezek szerint bármilyen kardban van?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ráadásul akkoriban az a mondás járta, hogy Pilf -et megölte Pikk...

Roppant a nyaka, de szerintem csak nem ölné meg a saját testvérét. :D Azért ennyire nem primitívek. (Bár őszinte leszek, nem tudom, a kowaki majomgyíkoknak az intelligenciaszintje hányadán áll.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én utálom a kowaki majomgyíkokat, roppant idegesítőek . :D Amúgy, azt hiszem, a maguk módján értelmes lényekről van szó. Goru azért nem szerepelt a a szereplők listáján, mert a nagydarab weequay, aki Gwarmmal együtt lógott, egy teljesen más személy. Egyelőre nincs neve, remélem majd lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a kedvenceim a kowakiak. :D Bujaféreg rulezzzz. :lol: Akkor azért lett ez a kis félreértés a melákkal kapcsolatban, mert még nincs neve. :P Én pedig ezt hittem ez az a fickó, aki a Revival -ben is volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én pedig ezt hittem ez az a fickó, aki a Revival -ben is volt.

Ebben nem tévedtél, ugyanez a fazon szerepelt az évadnyitóban is. :) Ahogy Goru is.

 

szerk: ez a 2000. hozzászólásom. :D :D

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hmmm... Akkor ezek szerint több darab nagydarab weequay is van a bandában. Furcsálltam is, hogy a Wookiee nem írta őt a szereplőlistán.

Úgy látom Goru az a nagydarab hajókapitány a Revivalból és ennek a mostani meláknak nincs neve, pedig ő is szerepelt abban a részben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.