Ugrás a kommentre

5x11 - A Sunny Day in the Void


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

11. rész - A Sunny Day in the Void / Egy verőfényes nap a semmiben

 

epguide511.jpg

 

Írta: Brent Friedman

Rendezte: Kyle Dunlevy

 

Helyszín: Abafar

 

Szereplők:

Meebur Gascon ezredes - Stephen Stanton

WAC-47 - Ben Diskin

R2-D2

M5-BZ

QT-KT

U9-C4

 

Történet

A sikeres akció után Gascon ezredes és droid csapata hazafelé tartanak. A nyugalmasnak ígérkező utazást azonban megszakítja egy üstökös raj, amely olyan súlyos károkat okoz az űrhajóban, hogy kénytelenek leszállni az első útjukba eső bolygón. Az osztag közel kerül a kudarchoz.

 

Előzetes

 

 

Concept Art galéria

 

conceptart01.jpg

Az ismeretlen idegen csontváza

 

conceptart02.jpg

Az idegen roncs pit droidjának maradványai

 

conceptart03.jpg

Az összetört sikló illusztrációja

 

conceptart04.jpg

Az idegen roncs astromech droidjának maradványai

 

conceptart05.jpg

Az összetört sikló részleteinek illusztrációja

 

conceptart06.jpg

Gascon ezredes vizes kulacsa

 

conceptart07.jpg

Az Abafar üressége

 

conceptart08.jpg

R2-D2 Abafar hologramja

 

 

Pár kitétel.

 

1. A letöltéssel és a felirattal kapcsolatban itt találsz információt. Ezt a topikot ne erre használd.

2. Amennyire az lehetséges próbálj meg az adott rész keretei között maradni.

3. A történet elemeit ne rakd spoiler gomb mögé. Itt az epizód konkrét történéseit tárgyaljuk ki.

4. Csak akkor szólj hozzá a témához, ha már láttad az aktuális részt.

5. Tartsd be a fórumszabályzatban leírtakat.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eléggé látvány orientált rész volt, de az piszkosul egyedi volt és nagyon jól működött. Aranyosak voltak a kikacsintások az EPI.-re és tetszett, ahogy Gascon és WAC kapcsolata tovább formálódott ezzel az egész kiképzés/programozás témával. Röviden ennyi. Kicsit befejezetlen volt, de nyilván a jövő heti rész majd kiegészíti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karakterfejlődés szempontjából az egyik legjobb epizód volt, tele életgondolatokkal. WAC és az ezredes kapcsolata végre barátivá vált, és hát az ezredes úrnak is voltak mélypontjai a részben :D R2 itt is hozta a formáját, akárcsak a többiek. A hajójavítós jelenet jó kis utalás volt, és utána ahogy láncban elkapták egymást a droidok, hát le a kalappal. És hát a filozófiai része minden eddiginél a mi világunkhoz közelibb volt, mivel témája az emberi "szerves" gondolkodás szabadságának és a mesterséges intelligencia kötött gondolkodásmenetének ellentéte volt, 100%-ig hitelesen. Ez az, ami igazán egyedivé tette a részt, a látványról nem is beszélve, Ügyesen megjelenítették a Moebiusi absztrakt művészet elemeit, na meg ott voltak azok az aranyos futómadarak :D Kíváncsi vagyok azt a települést egyáltalán lakja e valaki. Végül, de nem utolsó sorban szeretném megdicsérni Gascon ezredes hangszínészét, hihetetlen teljesítményt nyújtott, ezzel is tovább emelve számomra a részt :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg sok érdekes gondolat volt benne és Wac, valamint Gascon is tovább fejlődött, de valahogy kevésbé jött be, mint az előző. Sőt, ebben az évadban szerintem ez volt a leggyengébb epizód. Nem volt roszz rész, de az előzőek minőségi színvonalához képest elmaradt. A közepes és a jó között egyensúlyoz nálam.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenképpen egyedülálló epizód a sorozat történetében. Ennyire felesleges időhúzó rész nem volt még eddig. A múltkori sem tetszett, mert idétlen és gyerekes volt, de abban legalább történt valami. El sem hiszem, hogy az annyira várt klón kommandósnak ebben a sztori szálban kell feltűnnie majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenképpen egyedülálló epizód a sorozat történetében. Ennyire felesleges időhúzó rész nem volt még eddig. A múltkori sem tetszett, mert idétlen és gyerekes volt, de abban legalább történt valami. El sem hiszem, hogy az annyira várt klón kommandósnak ebben a sztori szálban kell feltűnnie majd.

Teljesen egyet értek, bár én az előzővel meg voltam elégedve. Az első évadban még azt mondanám, hogy nem baj a gyerekesség, de így az ötödik évad közepén már nem tetszik. Szerintem unalmas rész volt.

 

Viszont tetszett a kikacsintás a Baljós Árnyakra, jók voltak azok a struccok is :D Amúgy a TCW történetében szerintem ezzel a bolygóval volt a legkevesebb gondjuk a szerkesztőknek.. Hát... remélem nem lesz csalódás ebből a szálból. Mert tényleg ez eddig az évad leggyengébb epizódja :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként milyen gonosz kis megszólalás volt WACtól, amikor az ezredes mászik a roncs tetejére, erre ő megkérdezi, hogy vajon véget akar-e vetni a problémáinak, majd később azt mondja, inkább ugrania kellett volna :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként milyen gonosz kis megszólalás volt WACtól, amikor az ezredes mászik a roncs tetejére, erre ő megkérdezi, hogy vajon véget akar-e vetni a problémáinak, majd később azt mondja, inkább ugrania kellett volna :D

Nekem még az is tetszett, amikor Artu meglengette a káryát :D A kis pimasz :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként ahhoz képest, hogy a kék logó R2-D2 előtt tiszteleg, csak én érzem úgy, hogy R2 kevésbé főszereplő a többieknél? Valahogy úgy vagyok vele, hogy Gascon és WAC a főszereplői ennek a történetnek és nem R2, még akkor sem, amikor sokszor ő oldja meg a problémákat és ő a mozgatórugója bizonyos cselekményeknek. És ez nem feltétlenül azért van, mert Gascon és WAC beszéli a közös nyelvet. Anno a droid duológiában kidomborodott, hogy az egy R2 centrikus rész volt, itt szinte alig. Szóval a kék logó szerintem csak azért van, mert... Csak. Ki akarták próbálni, hogy festene, R2-D2 csak ürügy volt rá. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

... jók voltak azok a struccok is :D ....

 

Tisztára, mint Jurassic Park gallimimus-ai! :clap:

 

Egyébként ahhoz képest, hogy a kék logó R2-D2 előtt tiszteleg, csak én érzem úgy, hogy R2 kevésbé főszereplő a többieknél? Valahogy úgy vagyok vele, hogy Gascon és WAC a főszereplői ennek a történetnek és nem R2, még akkor sem, amikor sokszor ő oldja meg a problémákat és ő a mozgatórugója bizonyos cselekményeknek. És ez nem feltétlenül azért van, mert Gascon és WAC beszéli a közös nyelvet. Anno a droid duológiában kidomborodott, hogy az egy R2 centrikus rész volt, itt szinte alig. Szóval a kék logó szerintem csak azért van, mert... Csak. Ki akarták próbálni, hogy festene, R2-D2 csak ürügy volt rá. :D

 

Így van, én is agyalok a múlt hét óta ezen. Feldobtam, hogy még a színe sem R2-kék, inkább olyan, mint Gascon "hátizsákján" a csíkok...ki tudja?...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már az előzetes infók alapján is nagyon vártam ezt a részt, és nem is kellett csalódnom. Előrebocsájtom, hogy én nagyon szeretem Möbiust, és úgy érzem sikerült teljes mértékben tisztelegni a munkássága előtt. Néhol Az Idő Urai feelingem volt, konkrétabban a Perdid ugrott be, de volt itt még jó adag THX 1138 érzés is. Teljesen érthető ha sokaknak nem tetszett ez a rész, hisz abból a szempontból tényleg nem történt benne semmi, ahogy azt általában a TCW -ben megszokhattuk. Gondoljunk csak bele; ezt az egész település megtalálós dolgot keresztül lehetett volna vinni annyival, hogy pl. R2 érzékeli és egyszerűen odamennek. Ez viszont elég sablonos lett volna, nulla érdekességgel. Ehelyett viszont megragadták az alkalmat, és olyan hangulatot kreáltak néhol, hogy csak lestem! :o Persze próbálták visszafogni a szűrrealitást, hisz ez mégis csak egy fiatalabbaknak készült sorozat, de azért volt benne nyomasztó elem így is elég. Mindebből egy dolgot leszűrhetünk: ez a rész a sorozat legbizarrabb és legkülönlegesebb darabja.

 

No de kezdjük az elején. Az üstökösökkel való "harc" izgalmasra és látványosra sikeredett, a droidok pedig valóban kicsit az EPI -es akciókra emlékeztetően dolgoztak. Ahogy megmentették egymást az aranyos volt. :) Legalább a "mechek" összetartóak. Érdekes volt ahogy a hyper űr a szokásos kék színről pirosra váltott. Nem tudom ez minek volt köszönhető. Azt nem gondolnám, hogy így akart jelezni a legénységnek, hogy baj van... :D Ez volt az első eset, hogy így láthattuk ezt a térrészt.

Maga az Abafar annyira egyhangú és kopár volt, amennyire csak lehet. Ilyen steril környezetben az ember rövid úton begolyózhat. Egyszínű talaj, más tónusú, de szintén homogén égbolt. Az egész helyről nekem a THX 1138 börtöne jutott eszembe, ami egy irgalmatlan nagy fehér szoba volt. A karakterek is érdekes dolgokon mentek keresztül, mert a hely több problémát is kiélezett. Először is érdekes, hogy ebben a szálban vetődött fel komolyabban, hogy astromech -ek a droid társadalom alján találhatók. Ők a "munkások", akik a műszaki problémákat javítják, űrhajók ún. kiegészítő alkatrészei. Az előző részben a B1 -esek pökhendi szövegénél is észrevettem már az R2 -ék felé megnyilvánuló lenézést, de itt WAC ugyanezt a húrt pendíti meg. És persze itt van Gascon ezredes, aki először még a szokásos magabiztossággal és fölényeskedéssel próbál irányítani, ám ahogy egyre kétségbeesetté válik a hely hatására, mindinkább az őrület jeleit kezdi mutatni. Számomra érthetetlen, hogy miért nem támaszkodott jobban a droidokra. Mindig keresett valami más magyarázatot és opciót, miért lenne az jobb. Annál is inkább lett volna értelme egy pont után a droidokra támaszkodni, mert azok nyilván nem fogják elveszíteni a racionalitás érzéküket, ezáltal jobb esély mutatkozhatna a túlélésre (ami később be is bizonyosodik). Gascon azután gőzöl be, miután megtalálják a szellem hajót. Megjegyzem ekkor már nagyon magas szinten volt a hangulat mutató nálam. Az űrhajós csontváza, és maga a roncs kegyetlen volt. Érdekes, hogy ezután WAC inkább az ezredessel marad, pedig kezdetektől fogva csak vitáik vannak. Persze valakinek vigyáznia kellett Gascon -ra. :) Mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy R2 miből jött rá, hogy hol van a település? Viszont amíg ők odatartottak, addig Gascon és WAC egymásra talált, miközben filozofáltak is egy nagyot az élet értelméről. Paradox módon épp egy robot mondja ki, hogy nem szabad sose feladni a reményt, bármilyen kilátástalannak is látszik a helyzet. Ezt koronázza meg a bennszülött madarak feltűnése, ami igazi meglepetés volt. Van valami az ürességben!!! Egy ilyen felvezetés után ez a lovagolós jelenet szinte egy katarzissal ért fel. Ráadásként még egy településre is beérünk, ami már nem délibáb hanem valóságos, megfogható. Szinte együtt lehet örülni Gasconnal és WAC -al. :) Itt utalnék vissza az elején leírtakhoz, miszerint ha ide csak úgy két perc után bemasíroznak, max. ásítunk egyet és azt mondjuk: "ok... és?" Így viszont egy tök érdekes kis kaland után, egy izgalommal és misztikummal felruházott helyet kaptunk. Még itt is élnek értelmes lények? Kik ők? Hogy tudnak itt ép ésszel fennmaradni? Már alig várom, hogy jövőre erről is megtudjunk valamit. :)

 

Még annyit fűznék hozzá, hogy WAC a végére már emberibb az embernél. Az a nagyképű masírozás amit a végén levág az nagyon kész van. :D Hihetetlen mennyire "érzelmessé" programozták. Számomra ő az, akinél már elmosódik a gép és érző lény határvonala. Még R2 és C3PO esetében se éreztem ezt. WAC néha annyira személyes aspektusból vizsgálja a dolgokat, mintha legalábbis nem gép lenne, hanem élőlény.

 

Mint mondottam ez egy különleges élmény volt számomra, ami szerintem az írásomból is kitűnt. Sokakkal ellentétben én sajnálom, hogy nem lesz több ilyen stílusú rész. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karakterfejlődés szempontjából az egyik legjobb epizód volt, tele életgondolatokkal. WAC és az ezredes kapcsolata végre barátivá vált, és hát az ezredes úrnak is voltak mélypontjai a részben :D R2 itt is hozta a formáját, akárcsak a többiek. A hajójavítós jelenet jó kis utalás volt, és utána ahogy láncban elkapták egymást a droidok, hát le a kalappal. És hát a filozófiai része minden eddiginél a mi világunkhoz közelibb volt, mivel témája az emberi "szerves" gondolkodás szabadságának és a mesterséges intelligencia kötött gondolkodásmenetének ellentéte volt, 100%-ig hitelesen. Ez az, ami igazán egyedivé tette a részt, a látványról nem is beszélve, Ügyesen megjelenítették a Moebiusi absztrakt művészet elemeit, na meg ott voltak azok az aranyos futómadarak :D Kíváncsi vagyok azt a települést egyáltalán lakja e valaki. Végül, de nem utolsó sorban szeretném megdicsérni Gascon ezredes hangszínészét, hihetetlen teljesítményt nyújtott, ezzel is tovább emelve számomra a részt :)

Bravo! :clap: Végre valaki akinek tetszett, és még hosszabat írt róla. :D Tanulságos volt, ahogy Gascon azon akadt ki, hogy a létezés értelmét egy droidnak kell magyaráznia. :D

 

Egyébként milyen gonosz kis megszólalás volt WACtól, amikor az ezredes mászik a roncs tetejére, erre ő megkérdezi, hogy vajon véget akar-e vetni a problémáinak, majd később azt mondja, inkább ugrania kellett volna :D

Nagyon ő akart lenni a főnök. :) Már teljesen letett Gascon -ról. Mondjuk ahogy viselkedett az ezredes, nem csodálom. :D

 

Nekem még az is tetszett, amikor Artu meglengette a káryát :D A kis pimasz :D

De miért is nyúlta le a kártyát? Vagy később miért nem adta vissza Gasconnak?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, ebben a részben jócskán kiragadtak minket a megszokott SW univerzumból és belehajítottak valami egészen bizarr dologba. Nem is nagyon tudom hová tenni. Látvány ügyileg a rész nagyon ott volt. Nekem azok az üstökösök olyanok voltak, mintha repülő jégtömbök lettek volna. Amikor meg a hajó oldalról neki ment az egyiknek kissé Titanic feelinges volt. A Void elég érdekes egy bolygó. A semmi közepe. Nem gondoltam volna, hogy Gasconnak elmegy az esze. Legalábbis majdnem. Tetszett Gascon és WAC filozofálása, amikor egyedül maradtak. Volt karakterfejlődés rendesen. Az egész rész alatt felvont szemöldökkel bámultam. Nagyon... furcsa volt. A strucc szerű lények tetszettek. Remélem ezután már jön valami eseménydúsabb rész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magam is arra tenném a voksom, hogy nagyon jól sikerült epizódot láttunk, annak ellenére, hogy egyáltalán nem volt TCW-s hangulatú. Viszont visszaköszönt benne a Sci-fi műfajtól nem idegen reménytelenség, üresség, a "nem tudom, merre tartsak" érzése, amitől valóban nagyon hangulatos lett, mégha nem is vitte a küldetést nagyon előre. Ez a mesterséges intelligencia vs. szerves intelligencia felvetés ugyan le lett szűkítve a "hogyan találjunk lakott területet" kérdésre, de azért szépen kijött belőle, hogy adott esetben egy gép is lehet pont olyan jó ötletgazda, és nem csak navigátor, mint egy értelmes lény, sőt, kitartásban simán kenterbe is verheti a szerveseket. Vicces kontrasztként Gascon ama szövegére, hogy mennyivel többet ér a kiképzés, mint a programozás, R2 szépen fogta a múlt részben megszerzett adathordozót és vitte tovább, folytatta a küldetést, pedig ő "csak egy egyszerű astromech" (persze sem Gascon, sem WAC nem ismeri őt, úgy mint mi :D). Még WAC is több profizmust mutatott, mint Gascon, bár nála a kitűnni vágyás, az előrébb jutás a legfőbb motiváció (ez pont emberi benne, de nagyon, szemben R2 önzetlenségével), ez tiszta sor, a sikeres küldetés csak a második a sorban. Az ezredes meg nagyon könnyen összeomlott a megpróbáltatások alatt, látszott, hogy kiképzés ide vagy oda, nincsenek tapasztalatai vészhelyzetek esetére. Visszatérve R2 önzetlenségére: nem is tudom, láttuk mi a kis droidot valaha saját önös érdekből cselekedni? nem emlékszem ilyenre, pedig ha létezik emberszámba vett droid, akinek még humora is van, akkor az ő. :)

 

A bolygó nagyon érdekes, először azt hittem, valami hőfödte helyre jutottak, a hajójuk szinte mintha feltörte volna jeget, de az csak a fehér talaj volt, mint kiderült. Tényleg egy nihil, még annyi változatosság sem volt, mint a Tatuinon. Az is érdekes, hogy mitől van meleg, ha a napot nem látni. De ez még kiderülhet. :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ezredes meg nagyon könnyen összeomlott a megpróbáltatások alatt, látszott, hogy kiképzés ide vagy oda, nincsenek tapasztalatai vészhelyzetek esetére.

Ez nekem is feltűnt. Nem sokáig bírta a stresszes helyzetet. Persze ezt foghatjuk arra is, hogy ő csak egy katonai elemző, így nem kell készen állnia ilyen szituációk pszichés elviselésére.

 

Az is érdekes, hogy mitől van meleg, ha a napot nem látni. De ez még kiderülhet. :)

Mivel a központi csillag helyzetét nem lehet meghatározni az égen, én arra tippelnék, hogy elég sűrű a légköre. Ez pedig azt jelenti, hogy erős lehet az üvegház hatás. Egyébként még belegondolni is rossz, hogy milyen lehet ezen a helyen az éjszaka. :para:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nekem is feltűnt. Nem sokáig bírta a stresszes helyzetet. Persze ezt foghatjuk arra is, hogy ő csak egy katonai elemző, így nem kell készen állnia ilyen szituációk pszichés elviselésére.

 

Mivel a központi csillag helyzetét nem lehet meghatározni az égen, én arra tippelnék, hogy elég sűrű a légköre. Ez pedig azt jelenti, hogy erős lehet az üvegház hatás. Egyébként még belegondolni is rossz, hogy milyen lehet ezen a helyen az éjszaka. :para:

Én elfogadom, hogy ő egy elemző volt, akinek ez az első éles küldetése. Viszont akkor lehetne egyrészt tájékozottabb, miszerint vannak olyan beosztottjai, akik ezzel szemben háborús veteránnak számítanak, másrészt rájuk is merhetné bízni magát. Ő egyiket sem tette meg eddig, mert nagyon fontosnak tartja a tekinténytiszteletet, amelyet vezetői ragjával együtt megszerzettnek gondol. Ez pedig emberi gyengeség, ami alól nem ment fel a tapasztalat hiánya.

 

A nappal kapcsolatban pedig igazad lehet, ez megmagyarázza az egyenletes forróságot is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt aláírom, csak az a baj, hogy droidokkal van dolga és őket pedig alapból lenézi. Sajnos nem is kicsit... Itt is majdnem a vesztét okozza a önfejűsége. Kezdem azt hinni, hogy hiba volt Gascon -t kinevezni a küldetés vezetőjének. Persze egyéb tulajdonságai (mérete), egyedüliként predesztinálhatták a feladatra. Minden esetre érdekes lesz, hogy ezek után hogy áll hozzá a dolgokhoz és a droidokhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még hogy unalmas és tötelékepizód. Az egyik legjobb rész az évadban! Tetszett a szűrrealitása, a mondanivalója, a humora... :D Bővebben később, most megyek aludni. Nálam 9/10. Az egy pont levonás csak a szemét befejezés miatt jár, mert érdekelt volna az a város, és most várhatok januárig. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.