Ugrás a kommentre

5x11 - A Sunny Day in the Void


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A kilátástalanság érzését akciódúsan is meg lehet teremteni. ;)

A gyűrűk urát meg szeretem, de megnyugtatlak, nem a "baktatós" részek miatt (azok a könyvekben még hatványozottan unalmasabbak voltak).

 

Hogy érted? talán: "Túlerőben vannak..lőjétek őket ahol éritek..mind itt halunk meg!..."

Egyezzünk ki abban, hogy kilátástalanság is többféle van. Engem ez a fajta is leköt.

Az üresség-remény és az "ember" viszonya általában érdekel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy érted? talán: "Túlerőben vannak..lőjétek őket ahol éritek..mind itt halunk meg!..."

Hogyha már a Gyűrűk uránál tartunk, abban bőven van példa ilyesmire

Egyezzünk ki abban, hogy kilátástalanság is többféle van. Engem ez a fajta is leköt.

Az üresség-remény és az "ember" viszonya általában érdekel.

Viszont ahogy olvasom sokunkkal nem ez a helyzet ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg is lepődtem hogy Gasconnak miért van melege. Azért nem semmi, hogy a bolygó körül jégcsapok vannak a bolygó meg sivatagos. Várjunk csak? Most jutott eszembe mi van ha valamilyen erő kiszívta a vizet az űrbe ahol jégcsapok formájában "élt" tovább.

 

Azok üstökösök. :) Nagyrészt jégből és kisrészt kőből álló testek. És ez nem sci-fi (max. a mennyiségük), mert ilyen a való életben is van. Keress rá az üstökös szóra, és meg fogsz lepődni. :) Itt van egy ízelítőnek:

ustokos.jpg

 

Én azt hitem az előző rész végén hogy Gascon már valamennyire tiszteli a droidokat, de a droidutálat nagyon mélyen benne lehet. Lehet történt valami a múltban ami miatt ellenérzéseket táplál a robotok iránt.

Szerintem egyszerűen kisebbségi komplexusa van, amit a parancsolgatással és a fontoskodással próbál kompenzálni. :)

 

Gascon érdekes figura. Ugye ő valami zseniális hadvezér, de terepen ha gáz van pánikba esik.

Ő inkább stratéga, ahogy korábban ki is hangsúlyozták. :) Csupán a mérete miatt lett ő a vezető. Persze ettől még jó katona elvileg.

 

Azért kemény, hogy egyesek az egész tcw leggyengébb részének tartják, mi meg páran tök el vagyunk szállva tőle..

Volt már ekkora kontraszt itt házon belül?

Én imádom az ilyeneket. 2001 vagy a THX, de mondhatnám még a Solaris -t is vagy a Forrást. Egyik sem akció központú, hanem inkább az értelemre hat. Ja és emellett iszonyú jó hangulatuk van! Csak úgy mint ennek a résznek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hihetetlen, de én csak tegnap este néztem meg felirattal szombat óta, természetesen "Princessleia-val". ;)

Jól szórakozott megint Wac-beszólásain amit Gasconhoz intézett.

Egyszer csak megszólal: -figyeled, hogy Gascon terepszínű?

Mondom; -én eddig simán zöldnek néztem és ennyi.

aszongya':-szerintem azért, hogy hangsúlyozzák katonás beállítottságát.

:hmm:

A végén, jött a csúcsbeszólás: "-ez volt egy rész?! meg vagyok lepve. nem baj tetszett!."

:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit elvagyok maradva megint az értékeléssel, most tudtam időt szakítani rá... Mondjuk sok mindent, amit írnék róla, már néhányan megírtátok előttem :)

Kezdenek egyre jobban kikristályosodni a karakterek ,a karakterfejlődés szempontjából tényleg egy kiemelkedő rész volt! Mind a látványvilágot, mind a tartalmat tekintve egészen egyedülálló részről beszélhetünk és ahhoz képest, amit egy ilyesfajta történetszáltól lehetne várni, még a poénokból sem fogytak ki!!

A nyitó jelenetben sok érdekes dolgot láthatunk. Kezdve Gascon-al, akinél már itt felfedezhetőek azok a jelek, amiből aztán a későbbi viselkedése kialakul. BZ-re nem mint, a csapat egy tagjára, hanem inkább csak mint egy tárgyra, eszközre tekint! A látványvilág egészen egyedi volt az üstökösös résznél, míg az utána következő jelenet is érdekes volt. Amikor a droidok megmentik egymást, az nagyon jól bemutatta a közöttük lévő összhangot és csapatszellemet. A legérdekesebb karakter a részben szerintem egyértelműen Gascon karaktere volt. Egyértelműen meglátszott rajta az az alapvető igazság, hogy az elmélet nem felel meg mindig a gyakorlatnak. Azt, hogy nem fogadta el a helyzetet, jól példázza, hogy mikor WAC megjegyzi, hogy leteszi a hajót arra a bolygóra, akkor Gascon egyből azért aggódik, hogy szeparatista fennhatóság alá tartozik e a planéta, mert ezzel tönkretehetik a küldetését. A landolás után is ez a be nem ismerés mutatkozik meg nála amikor görcsösen ragaszkodik ahhoz, hogy maradjanak a hajónál, mert majd úgyis megmenti őket valaki. Nem akarja beismerni, hogy a tökéletesen megtervezett küldetése már nem az előre megtervezett mederben folyik, nem mer cselekedni, itt is látszik a tapasztalat hiánya. Lehet, hogy nagyon jó stratéga, de éles helyzetben hamar összeomlik. R2 észlelhette ezt és a saját kezébe ragadta az irányítást jól példázza, hogy sok csatát megélve, az érzelmeket teljesen kizárva (tekintve, hogy droid) jobb helyzetelemző képességekkel rendelkezik, mint a küldetés eredeti vezére! Az, hogy a "mech-ek" külön váltak tőlük számomra nem volt meglepetés, mint írtam ők úgy összetartoztak, WAC személyiségéből adódóan is különbözött tőlük (ezt jól mutatja a - ki legyen a vezér - párbeszéd is :) ) Gascon szépen fokozatosan összeomlott. Ez nagyon jól volt felépítve és itt meg kell említenem, hogy a részben jelentős szerepet kaptak a szimbólumok, amiket nagyon jól használtak. Már önmagában ez az egész bolygó (mikor először néztem belefájdult a szemem, bár lehet csak a fényerő volt rosszul beállítva) a teljes kietlenség és kilátástalanság szimbóluma. Azért mondtam, hogy nagyon különös a látványvilága a résznek, mert az a vicc, hogy ez nem vicc, tehát az a látvány, hogy nincs látvány... Nem a hagyományos csatornákon jut el hozzánk a képi világ, hanem inkább szuggesztív módon hat ránk és elindít bennünk, ahogy befogadjuk a részt bizonyos folyamatokat, amik tovább erősítik ezt a kilátástalanságot és reménytelenséget, amit nagyon jól tudnak fokozni a részben. De nem csak ez, hanem a hajóroncs illetve az utána megtalált "cumisüvegszerű" :D kis flaskája is hozzájárulnak ehhez az érzéshez. A roncs remekül példázza, hogy mi várt volna rájuk és ez a kép volt szerintem az utolsó csepp Gascon-nál az értelem poharában, mert utána teljesen összeomlott. A délibáb-os rész ugyan kicsit klisés volt, de nagyon jó hangulat fokozó elemként működött. Ezek után következett a sorozat egyik legerősebb párbeszéde, aminek az volt az igazi sajátossága (mint ahogy ti is írtátok), hogy egy gép tartott filozófiai leckét egy élőlénynek, a kitartásról és az életről!! Gasconban van valamiféle kisebbségi komplexus, vagy valami olyan bizonyítási vágy, ami meggátolja abban, hogy józanul gondolkodjon. Az előző rész végi siker inkább nem változtatta meg merőben a hozzáállását, mint láthattuk és még mindig nem tudja helyén kezelni a droidokat! Amikor beismeri ezen irányú hibáját, akkor megint egy szimbólumként szinte rögtön meg is jön a megoldás (persze ezt nem lehetett időzíteni) és ekkor hangzott el az egyik legnagyobb igazság is, hogy ha az előzetes számításaink csődöt mondanak, akkor jobb, ha csak az ösztöneinkre hallgatunk ;)

A végén az különösen tetszett, hogy R2-ék már ott voltak a városba, ez jó párhuzam volt arra nézve, hogy Gascon már korábban is elérhette volna a célját, ha belátja hibáit! Azért pedig külön piros pont, hogy nem R2-nak a hátán akarják elcipeltetni az epizódokat és nem szerepeltetik túl a szálban, nagyon jól van elosztva minden. A legjobb poénokat még mindig WAC szállítja :lol: és Gascon pedig egyszerűen zseniális!!!

Nagyon kíváncsi vagyok a folytatásra. Nagyon várom a kommandóst, de nekem ennél a két résznél egyáltalában nem hiányoztak a nagy akciók... ahogy az előző résznél is írtam, ha megvan a tartalom komponense a történetnek, akkor én nem várok nagy összecsapásokat, az én szememben az csak a díszlet a tartalom mögött ;) Ettől függetlenül kíváncsi vagyok a folytatásra csak egyvalamit sajnálok, hogy most sokáig kell várni az új részre...

Nagyon jól van megírva és egészen egyedülálló ez a rész, úgyhogy nagy tapsot érdemel :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

nagy tapsot érdemel :clap:

Mint ahogy Te is azt érdemelsz tőlem. :clap: Remek kis összegzés, jó volt olvasni. :)

 

Bocsi' ha mindenkit megdicsérek egyenként aki nekem tetszőt ír, de tényleg nagyon örülök annak, hogy van akiben többet is megmozgatott a rész. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ez most nem tetszett.Az előző rész egész jó volt, és kész pont, ott kellett volna lezárni.Én erőltetettnek érzem ezt,hogy 4 droidról szóljon 4 rész, mert nézem-nézem és igazából pont nem érdekel ,hogy mi lesz velük.Igazából én ezt a karakterfejlődést se érzem túl izgalmasnak ,olyan tipikusak a karakterek van itt egy a mérete kisebbségi komplexusos tiszt ,meg egy nagyszájú buzgó droid + R2D2 (aki hozza a saját karakterét,nagyon izgalmas...) na meg a töltelék többi R2es. Nekem ezek a részek már kicsit olyannak tűnnek,hogy nem tudják már mivel töltsék ki a 22 részt és így beledobálnak ilyen sztorikat is.(mondjuk nekem a padawannos téma se jött be).De kitartó vagyok mert a finálétól előzetes alapján sokat várhatunk :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mondanám, hogy kizárólag a 4 droidról szólna ez a szál (egyébként WAC-el együtt öten vannak). Az eddigi két rész alapján sokkal inkább Gascon van a középpontban, a többi droid (kivéve talán WAC-et) sokkal inkább a zilkin fejlődését hivatottak bemutatni.

Én sajnálom, ha többekből nem azt a hatást váltotta ki a rész, mint pl. belőlem, mert így egy hangulatos 22 perctől fosztja meg magát az illető. De tisztában vagyok vele, hogy a többség számára (nem feltétlenül a fórumra, inkább általánosságban gondolom) 22 perc lövöldözés-robbanás-fénykardpárbaj egyszerűsége révén jobb kikapcsolódást tud nyújtani, mint a sztori minimális előrehaladása melletti elvontabb párbeszédek. Erre szoktam azt mondani: kinek mi. Én mégis örülök neki, hogy nem válik egysíkúvá a sorozat, és továbbra is képes újat mutatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még én sem írtam, így hát kicsit javítom az arányokat, szerintem az évad legjobb epizódja. :) Pedig az elején nem gondoltam volna, hogy ennyire fog tetszeni, gondolva a sivár bolygóra és hogy egyetlen vendégszereplő sincs a történetben (volt már ilyen? :D). De a lezuhanástól kezdve az egész olyan nagyszerűvé válik, hogy sajnáltam a 20 perc leteltét. Nagyszerű mondatokat adtak a szereplők, így WAC és Gascon szájába. Akik végül megkedvelték egymást és ez nagyon jó. :) A lezuhant hajó pilótája szerintem is hasonlított egy lepire, már csak a Triviára várok hogy ezt megerősítsék. :D Ha így van, ahogy mondom, akkor jó, hogy némileg utaltak az EU egyik legborzasztóbb kreálmányára. :D

 

Abafar a legsivárabb bolygó, amit láttam. Ehhez képest a Hoth és a Tatooine is tele van élettel. Valószínűleg én is ugyanúgy megőrültem volna pár óra után, mint a zilkin. :) Megvolt a kötelező délibáb, de vicces volt, ahogy a droidok percről percre megvitatták az ezredes állapotát. :) Most hogy így írok, mindjárt meg is kell néznem újra. :D Amikor megjelentek a madarak, én is ugyanúgy tudtam ennek örülni, mint Gascon. Végre valami civilizáció. :D Kár hogy a megtalált és elhagyatottnak tűnő várost már nem mutatták meg közelebbről. Nagyon kíváncsi leszek... csak hát januárig várni kell a 100. epizódra. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a lezuhanástól kezdve az egész olyan nagyszerűvé válik, hogy sajnáltam a 20 perc leteltét.

A lezuhanás után van egy éles váltás! Addig a hagyományos TCW keretben folytak az események, de utána teljesen új utakra lépünk. Ezt nagyon lehet érezni, mert még a zene is ehhez idomul. Egyébként nekem is meg kell néznem minden este, annyira hangulatos. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint ahogy Te is azt érdemelsz tőlem. :clap: Remek kis összegzés, jó volt olvasni. :)

 

Köszönöm szépen, jó látni, hogy másnak is tetszett :)

 

Egyébként én ilyenkor az évváltáskori szünetekben meg szoktam nézni az évadból addig lement részeket még egyszer...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos fog még változni, de most nagyon egyben lévőnek érzem ezt a szálat.

 

Gascon emlegeti a limbót, ami ha jól tudom az első eset, hogy valamelyik SW fajnak "saját" túlvilága van és azt meg is említi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gascon emlegeti a limbót, ami ha jól tudom az első eset, hogy valamelyik SW fajnak "saját" túlvilága van és azt meg is említi.

Hát néhány műben (regények és webképregények) emlegetnek egy bizonyos "Koréliai Kilenc Poklot", szóval szerintem inkább az volt az első

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát néhány műben (regények és webképregények) emlegetnek egy bizonyos "Koréliai Kilenc Poklot", szóval szerintem inkább az volt az első

 

Odynak hiába emlegeted az EU-t... ;)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon élveztem a kiskölkök kvadrológiáját is, viszont ez a rész nálam magasan a legjobb lett az ötös évadból. Nem csak pár jó ötlet van itt, meg néhány érdekes szinesitő elem a világhoz, hanem egy vadiúj, eddig nem tapasztalt hangulat is, ami egyszerre szolgálja ki a gyerek-közönséget az ebihal-ezredes szövegein keresztül, ugyanakkor egy nagyon jó sci-fi koncepciót mutat a kihalt bolygóval és a kilátástalanság remek érzékeltetésével.

Meglepett, hogy páran hiányolják az akciót: hisz ott az akció az elején az üstökösök kerülgetésével. Az meg elég szomorú lenne ha a Star Wars világa tizenöt perc lövöldözés/üldözés/fénykardozás nélkül máris unalmas lenne. Ha pedig a konkrét bolygóról van szó: unalmas szerintem inkább az ha valami túl hűen másolja a földi világot. Amig nem kerülnek elő a maci ewokok addig például az Endor picit unalmasnak tűnik... de ez a bolygó a végtelen semmivel a maga bizarr módján pont hogy az egyik legérdekesebb szeglete a galaxisnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsi voltam mit szólsz majd a részhez, mert úgy gondoltam, hogy ha valaki, akkor Te biztosan tudod majd értékelni ezt a sci-fi hangulatot. :) Nálam a sorozat egyik legjobbja és pont azért, amiket írtál. Az előzményét láttad? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban, mind nagyon várjuk. :) Sajnos kicsit soká lesz. :( Egyébként ami megemlíthető még, hogy ennyire jól felépített hangulatú részt keveset láttunk eddig. Az utolsó pár percnek a megmeneküléssel együtt akkora súlya volt, hogy az nem igaz (persze itt most a sorozat keretein belül beszélek).

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.