Ugrás a kommentre

Filecserélők - etikai, jogi oldal


yodamester

Ajánlott hozzászólás

Csomó kétlemezes film például már 1990-ért ott hever a polcokon, ez ugye azt jelenti, hogy lemezenként 995Ft. Tehát ott vagyunk, mint a már említett "gagyik"-nál.

Én egyébként szeretek azok között a "gagyik" közt is válogatni, mert lehet ott is régi kedvenc ami annyit megér, sőt esetleg olyan is ami annál igényesebb kiadást nem igényel.

Éljenek a feketefehér régi magyar filmek :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezen nem érdemes vitatkozni. És nem érdemes betiltani sem. Nem is lehet.

A rendőrök, meg az ASVA stb semmire nem mennek azzal hogy most bezártak pár oldalt. Esélyük sincs. Mint írták is, néhány már újra is indult...

És most miért zárnák be? Mert nem megy azoknak, akiktől "lopnak"? Sérelmezik a zenészeknek, meg a filmkészítőknek? Ha nem menne a kis szekerük, akkor nem készítenének filmeket, és nem lemezeket. Persze azt sem lehet h visszamenjünk a bányába dolgozni.

Aki akarja az úgyis megveszi eredetiben, és megnézi a moziban.

Aki meg nem, az letölti, és kiírja egy 60ft-os DVDre. Ezt már nem lehet megállítani...

Az eredeti DVDk még mindig nagyon drágák. És ez nincs másképp a zene albumokkal sem. Patt helyzet. Amíg nem lesz komoly árcsökkenés, márpedig nem lesz, addig mindenki ugyanúgy szedi majd le... :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hiszem, hogy ez megoldás lenne... az elmult évek radikális árcsökkenés nem hozott magával nagyobb forgalmat ugyhogy erős kétségeim vannak. Meg általában, ha valamihez büntetlenül ingyen hozzá lehet jutni, akkor azzal nem lehet a kereskedői oldalról igazán jól harcolni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg ami azt illeti, nem hiszem hogy egy file-elosztót ne lehetne valahogy reklámosítani....adott film mellé érkezik adott mennyiségű reklám, és amíg azt végig nem nézted, nem indul a film :lol: Aztán azokból meg simán tudna az üzemeltető VÁSÁROLNI jogot, hogy tőle ingyen tölthessék a filmeket. Kereskedelmi TV után klereskedelmi torrent.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Krande: Mégis kireklámosítaná az innen letölthető filmeket? Ezeknek a lényege, hogy felhasználók osztják meg felhasználókkal a filmet, senki se fog beletenni reklámot, csak azért, hogy megvegyék a másikat. Senki sem tesz olyat, amiből ő nem profitál, mindenki másnak meg csak kára származik (beleértve magát is, kivéve belőle a szerzőket). De gyanítom a reklámokat is inkább megnéznék, semmint megvegyék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hiszem, hogy ez megoldás lenne... az elmult évek radikális árcsökkenés nem hozott magával nagyobb forgalmat ugyhogy erős kétségeim vannak. Meg általában, ha valamihez büntetlenül ingyen hozzá lehet jutni, akkor azzal nem lehet a kereskedői oldalról igazán jól harcolni...

Kompromisszumot kell kötni.A kereskedő se adja méregdrágán, a vevő meg ha lehet vegye meg.

Szerintem itt a nagy baj az árral van.A te gondolkodásod a kapitalista piaci gondolkodás.Valaminek van egy ára és kész, ami több költségből tevődik össze.Eddig ok is lenne, csak nem veszik figyelembe a magyar jövedelmeket.Az átlagfizu 100 és 200000 ft között van, de inkább a 100-hoz van közelebb.Egy játék ennek a 10 %-a.Elvárni az emberektől, hogy a fizetésük 10 %-áért vegyenek játékot enyhén szólva irreális.Ebből a pénzből rezsit kell fizetni, enni stb.Rossz helyzetben a fenti összegetket kereső emberek tinédzser gyermekei vannak.Ugya vágynak a játékokra, filmekre ők is mint gazdagabb társaik.Neki tényleg csak az marad, hogy töltsön mert a szüleinek nincs pénze erre, örülnek ha taníttatni tudják(nyelvtanfolyamok stb).

A megoldás az lenne, hogy azon költségekből amiket Bomarr felsorolt a másik topicban, kell lefaragni oly módon, hogy egy kicsit mindegyik részvevő kevesebbet kér és ekkor olcsóbb lehetne a film, viszont töbebn vennék.Lassababn de lenne szerintem nyereség.

Persze vannak jobb módúak is akik már 300000 ft felett keresnek, nekik a mostani ár nyílván nem számít.De Magyarországon nem ez a fizetés jellemző.A rossz mentalitás az Bomarr gazdag haverjainál van.Aki megengedhetné magának és nem veszi meg na az csúnya dolog.

Van még egy szempont a letöltés mellett.Mégpedig az egyszer nézhetőség.Rengeteg új film készűl évente.Ha ezt mind moziban nézné az ember, akkor anyagi csődbe menne.Ha tékából venné ki szintén.Miért adjak ki akár 990 ft-ot is egy filmért amit egyszer megnézek aztán ott áll a polcon?Persze amit nagyon szeretek azt megveszem én is.És az nem érdekel mennyibe kerül.Pl a Star Wars, Alien, Matrix sorozatok.Megvettem volna a "Vissza a jövőbe" trilógiát is de nem a régi szinkronnal adták ki.A Ryanért meg sok a 2600 ft mert, nála fiatalabb filmeket olcsóbban adnak.

 

A játékok ára meg katasztrofális.Egy pc-játék ára 12-15000 ft között van, egy xbox 360-asé még több.Ki tudja ezt megfizetni.Egy játékot pedig végigjátszik az ember 3 nap alatt aztán porosodik a polcon.Pár éve megvettem a Half Life 2-öt amikor megjelent.10000 ft volt és a következőket tartalmazta.Egy ócska dvd-tok, egy mégócskább bóritóval, belehányva 5 cd plussz egy cetlin a kód.Mindezt 10000 ft-ért.Nagyon igénytelen volt.

 

A zenei cd-k is brutális áruak.Tegnap megvettem a Tankcsapda:Elektromágnes cd-jét 3700 ft-ért.Ez mondjuk megérte mert 20 szám van rajta plussz egy dvd-n az együttes pár klipje.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy vagyok ezzel az egészen ( sok dologgal egyetértek itt az előttem szólókhoz), hogy a netelőfizetés havi díja bőven eloszlatja a lelkiismeretfurdalásomat, ha a "Letöltés" gomb felé kattintok. Annak idején én is eredetiben vásároltam a filmeket ( 2000 környéke, 8000-10000Ft egy kiadásért) és alaposan felduzzasztottam azóta a legális készletemet, de meg kell jegyeznem akkor tellett rá, manapság meg mindennek felmegy az ára, úgyhogy alaposan át kell gondolni, hogy mire költ az ember. Az álláspontom innentől meg megegyezik az első mondatommal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A drága játék és CD árakkal teljesen egyetértek. De a DVD áraknál ugy érzem, mindent megtettek mind a kiadók, mind a kereskedők amit lehetett: egymást érik az akciók, amiben 2000 és 1000 körüli árakra viszik le a sikerfilmeket. Ha ennél többet tesznek már csődbe mennek.

A DVD piacot sajnos inkább azt menthetné meg, ha többen vásárolnának akción kivüli drága terméket is... ugyanis jeleneleg azért nem hoznak be rengeteg filmet, mert mi egy olyan ország vagyunk ahol nem fogy és ahol csak a 990 Ft-os gagyikra van igény. Ugyhogy korai Passolini filmek helyettt jönnek a "Leéépitett szépség" és társai. Pedig az életszinvonal hasonló, mint a környező országokban, tehát nem hiszem, hogy ez lenne a megoldás: hisz azokban létre tudott jönni egy normális piac.

 

Kezdetben ugy tünt nálunk is ez lesz. Sajnos nálunk az újság-mellékletek tették be a kaput, amik elhitették hogy alig ezerből is lehet DVD-t csinálni és mindenki átállt arra. Azt már persze kevesen tudják, hogy az újságmellékletekkel foglalozó cég csődbe ment... de nem érdekes, a lényeg, hogy ezután a magyar DVD vásárló már nem volt hajlandó 1000 felé menni és a vásárló-közönségnek legalább a fele a mai napig nem hajlandó. Minden olyan termékből, ami 1000 alatt van óriási tömegben fogy... minden ami felette van alig ezer tételben, de sokuk be is fuccsol. Ezért van az, hogy kiadnak nálunk egy sorozatot, de az első évad után nem jön a második vagy később bukik be... nem a kiadó akar szemétkedni, hanem egyszerüen súlyos pénzeket bukott és nem karitativ szervezet hogy jófejségből kiadja a következőt a bukás biztos tudatában. Ami szerintem változtathatna az a szemlélet-változtatás: hogy ne az legyen a teljesen magától értetödő, hogy letölt mindenki mindent, mert ezaz alap és kiröhögjük aki vásáról. És figyelni, hogy vannak akciók, hogy jó filmeket meglehet venni 2000 körüli áron, ha az ember nem rögtön és nem azonnal akar mindent, mert előbb-utobb mindent leakcióznak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pár éve megvettem a Half Life 2-öt amikor megjelent.10000 ft volt és a következőket tartalmazta.Egy ócska dvd-tok, egy mégócskább bóritóval, belehányva 5 cd plussz egy cetlin a kód.Mindezt 10000 ft-ért.Nagyon igénytelen volt.

Azt az öcsém is +vette és akkor még 56k-s modemünk volt és egy csomó ideig kellett szenvedni hogy az a nyomoronc dög letöltődjön a Valve honlapjáról. Öt CDre igazán felrakhatták volna hogy simán telepíthető legyen. Kész kib*szás az egész. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De gyanítom a reklámokat is inkább megnéznék, semmint megvegyék.

A net úgyis tele van reklámmal. Ha nem kapok napi száz szemetet a frímélemre, akkor majd elhiszem hogy tesznek valamit a netes jogvédelemért. Tudom, hogy másik íróasztalnál foglalkoznak ezzel meg a letöltéssel, de ez van.

 

Azt meg, hogy hogyan teszik bele a reklámot, rábízom a szakértők fantáziájára. Igen sok mindent meg lehet oldani...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értem miért gagyi valami ha 990, főleg ha olyan ütemben fogy ahogy írod Bomarr. Van jópár olyan film ami igenis nézhető kategória, de ez ugye nézőpont kérdése. Másrészről annak idején (öt-hat éve amikor idehaza egy tízes volt egy film) kint, külföldön harmadannyiért meg lehetett venni. Én azt mondom, hogy a reális ár egy kiadványért az olyan 1000-2000 forint. Ezt tudja ugyanis a hazai bérből és fizetésből élő "melós" megfizetni ha szórakozásra adja a fejét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értem miért gagyi valami ha 990, főleg ha olyan ütemben fogy ahogy írod Bomarr. Van jópár olyan film ami igenis nézhető kategória, de ez ugye nézőpont kérdése. Másrészről annak idején (öt-hat éve amikor idehaza egy tízes volt egy film) kint, külföldön harmadannyiért meg lehetett venni. Én azt mondom, hogy a reális ár egy kiadványért az olyan 1000-2000 forint. Ezt tudja ugyanis a hazai bérből és fizetésből élő "melós" megfizetni ha szórakozásra adja a fejét.

Gagyi alatt természetesen nem a film értékét, hanem a kiadás minőségét értem. Kép-hang-extrák terén sokuk a formátum megcsufolása, és erre már csak szinte rájön az, hogy ebben az ár-kategóriában föleg a harmatosabb alkotások jönnek ki (1-2 kincs persze akad ezek között a filmek között is... nekem is van jó pár 990 Ft-os DVD-m... föleg azok jók, amik utolag lettek 990 Ft-osak és csak azért kerülnek annyiba mert a kiadó bukott a kiadványon, de nem akarja hogy rárohadjon a készlet ezért veszteség-minimalizálás gyanánt ilyen olcsón vesztegeti)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A net úgyis tele van reklámmal. Ha nem kapok napi száz szemetet a frímélemre, akkor majd elhiszem hogy tesznek valamit a netes jogvédelemért. Tudom, hogy másik íróasztalnál foglalkoznak ezzel meg a letöltéssel, de ez van.

 

Azt meg, hogy hogyan teszik bele a reklámot, rábízom a szakértők fantáziájára. Igen sok mindent meg lehet oldani...

Ez az, hogy te rábízod a szakértőkre, csakhogy ez nem így megy.

 

Oldie: 1000-2000 Mo-n reális, de piacilag nem lehet kihozni egy jó filmet 2000-ból a kiadónak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az, hogy te rábízod a szakértőkre, csakhogy ez nem így megy.

 

Oldie: 1000-2000 Mo-n reális, de piacilag nem lehet kihozni egy jó filmet 2000-ból a kiadónak.

Hát pedig a kereslet-kínálat aránynak ütköznie kéne, vagy máskülönben tényleg nem éri meg kiadni. Szóval piacilag ideális lenne, csakhát a költségek miatt ugye fucs az egésznek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nagyon ritkán veszek DVDt. Ami érdekel azt letöltöm kamerásan aztán ha kijön DVDn akkor átírom, belerakom egy DVD-tokba amihez nyomtatok egy borítót.

Most majd talán megveszem Transzformátorékat és annyi lesz a vásárlásból.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értem miért gagyi valami ha 990, főleg ha olyan ütemben fogy ahogy írod Bomarr. Van jópár olyan film ami igenis nézhető kategória, de ez ugye nézőpont kérdése.

Pl. ennyiért lehet vagy lehetett megvenni akár az Órák vagy a Chicago filmeket is, melyek nem éppen a legrosszabb névtelen kategóriák, főleg, hogy ott van rajtuk az Oscar-díj logó is, előbbinél csak szereplői szinten, de akkor is.

 

No ez most már nem is aktuális, közben feljebb olvastam :lol:

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, egy ideig 3000 volt a teljes trilógia, extrák nélkül.

Nyáron volt az Xpressen akció, ahol a dupla lemezes kiadásokat 1990.- ért adták. Én azokat vettem meg. Ma már újra 5500 körül vannak azok a filmek! Áldom az eszem, hogy megvettem őket. :para: Ez tényleg akció volt!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.