Ugrás a kommentre

Filecserélők - etikai, jogi oldal


yodamester

Ajánlott hozzászólás

1 órával korábban, caseyjones írta:

Szóval, van a rajzfilmek.online nevezetű weboldal, ahol rengeteg régi sorozat fent van. Nosztalgia gyanánt úgy határoztam, letöltök párat részeként, de olyan problémába ütköztem, hogy a böngészőmbe beépített videóletöltő program nem talál videót az oldalon. Az oldal forrásából való kikereséssel meg nem mentem semmire. 

Hát nem tudom, hogy te milyen rajzfilmet szeretnél leszedni, de az oldal forrásából való visszakeresés a Mr. Beannél nekem működött

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

36 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

Hát nem tudom, hogy te milyen rajzfilmet szeretnél leszedni, de az oldal forrásából való visszakeresés a Mr. Beannél nekem működött

A videókat nekem is kidobta az oldal forrásánál, de hogy tudom lementeni őket a gépemre?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Nabopolasszar írta:

uvFhVpI.jpg

Nekem a videolejátszóban nem ad ki ilyen letöltő gombot. Viszont küldtem visszajelzést a böngészőmbe beépített video downloader programnak, és már annak segítségével képes vagyok letölteni. Szóval megoldódott a probléma. :yeah:

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 3 hónappal később...
31 perccel korábban, Bomarr írta:

Időközben a videó elérhetetlenné vált! Pedig jó anyag volt :(

Ezekre a youtube videókban használt jogdíjas film részletekre igazán kitalálhatnának egy XXI. század kompatibilis szabályozást. Most az ilyen magyarázó videók és társaik, ahol a jogdíjas anyagok illusztrációt jelentenek kizárólag és inkább növelik a film iránti érdeklődést, nem tudom miért kell, hogy kirostálódjanak... engem ez annyira bosszant az SW, a filmek, a foci, de még az F1 NFL youtube csatornák kapcsán is, hogy el se tudom mondani. Bár biztos van vmi értelmes oka, de szerintem az 1 perc alatti kiragadott részek nem tudják érdekben csökkenteni a filmek forgalmát. És csak azokra a filmekre gondolok, amik már digitális formában kikerültek (minimalizálandó a spoiler veszélyt).

 

És tényleg működik. :D Köszi a múltidézős tippet, Ody! Eddig csak akkor használtam, ha több mindent akartam egy helyre idézni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

az 1 perc alatti kiragadott részek nem tudják érdekben csökkenteni a filmek forgalmát.

Ha mást nem is inkább növelik azt, hisz érdeklődést generálnak az adott termék iránt... De ha egyes stúdióknak/csatornáknak ez nem kell, hanem inkább féltik azt a pár percet...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Donát írta:

Ezekre a youtube videókban használt jogdíjas film részletekre igazán kitalálhatnának egy XXI. század kompatibilis szabályozást. Most az ilyen magyarázó videók és társaik, ahol a jogdíjas anyagok illusztrációt jelentenek kizárólag és inkább növelik a film iránti érdeklődést, nem tudom miért kell, hogy kirostálódjanak... engem ez annyira bosszant az SW, a filmek, a foci, de még az F1 NFL youtube csatornák kapcsán is, hogy el se tudom mondani. Bár biztos van vmi értelmes oka, de szerintem az 1 perc alatti kiragadott részek nem tudják érdekben csökkenteni a filmek forgalmát. És csak azokra a filmekre gondolok, amik már digitális formában kikerültek (minimalizálandó a spoiler veszélyt).

 

És tényleg működik. :D Köszi a múltidézős tippet, Ody! Eddig csak akkor használtam, ha több mindent akartam egy helyre idézni. 

Ettől én is megőrülök. Mire hazaérek elérhetetlenné válik a videó. Ráadásul az egésznek semmi értelme hisz torrenten már rég kint van minden. Meg mi van akkor ha a közönség lát valamit? Jön a világvége? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Ettől én is megőrülök. Mire hazaérek elérhetetlenné válik a videó. Ráadásul az egésznek semmi értelme hisz torrenten már rég kint van minden. Meg mi van akkor ha a közönség lát valamit? Jön a világvége? 

Én azt gyanítom amúgy, hogy a youtube algoritmus miatt van ez a szigor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...
10 perccel korábban, Kargarosz írta:

Én úgy tudom korlátlan ideig,ha betartod a szabályokat mármint a visszatöltési arányt. Legalábbis egy ideje meghívóval vagyok, és azóta eltelt pár év, és semmi gikszer. :D

Szerintem Ody arra gondol, hogy meddig lehet regisztrálni a kiküldött meghívóval, mikor "jár le". 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Kargarosz írta:

Én úgy tudom korlátlan ideig,ha betartod a szabályokat mármint a visszatöltési arányt. Legalábbis egy ideje meghívóval vagyok, és azóta eltelt pár év, és semmi gikszer. :D

 

15 perccel korábban, pb69 írta:

Szerintem Ody arra gondol, hogy meddig lehet regisztrálni a kiküldött meghívóval, mikor "jár le". 

Igen, erre gondoltam. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 9 hónappal később...
  • 3 hónappal később...

Visszaszorult az online kalózkodás Magyarországon!

https://itcafe.hu/hir/sztnh_online_kalozkodas.html

Az adatok szerint hazánkban a filmek és a zene esetében 30-30 százalékkal szorult vissza a kalózkodás..

 

Szerintetek a Spoitfy (zenei téren), és a Netflix/HBO Go elterjedése lehet az oka?

Én is észrevettem magamon, hogy az utóbbi 1-2 évben szinte alig torrentezek...

Ti hogy vagytok ezzel?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Netflix, HBO GO, és Amazon Prime-nak hála én is sokkal kevesebbet töltögetek. Hála égnek végre elértünk oda, hogy a legális beszerzési útvonalak sokkal jobbak és praktikusabbak mint az illegálisak. Egyetlen szivfájdalmam, hogy kevés a régi és a réteg film a streamingen. Ezügyben még az Amazon Prime egész jó. Ott még vannak 70-es évekbeli grindhouse filmek is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.