Ugrás a kommentre

Filecserélők - etikai, jogi oldal


yodamester

Ajánlott hozzászólás

9 órával ezelőtt, JakeSully írta:

Visszaszorult az online kalózkodás Magyarországon!

https://itcafe.hu/hir/sztnh_online_kalozkodas.html

Az adatok szerint hazánkban a filmek és a zene esetében 30-30 százalékkal szorult vissza a kalózkodás..

 

Szerintetek a Spoitfy (zenei téren), és a Netflix/HBO Go elterjedése lehet az oka?

Én is észrevettem magamon, hogy az utóbbi 1-2 évben szinte alig torrentezek...

Ti hogy vagytok ezzel?

 

Januárban kipróbáltam a Netflix-et és az HBO GO-t. Én mint filmb*zi azt mondom hogy meg sem közelítík a torrent választékát. Ami a Netflix-en van annak a 80 %-át már láttam. A saját gyártású filmjeiknek is kb csak a 30 %-uk ismert, mind szinészileg mind rendezőileg. A nagy részük holt ismeretlen számomra. Sorozatokban jók, ott tényleg a ma ismert sorozatok futnak.

Úgy kezdtem hogy megnéztem az újakat(pl az Ír) aztán bömngésztem. De egyszerűen nincsenek friss ismert filmek. Pl Jack Reacher ami 4 éves stb. Eezket már láttam. Mikor lejárt az egy hónap próbaidő, a megszüntetés okaként a friss filmek hiányát jelöltem be. Nem mondom azt nyilván hogy 2-3 hónappal a mozi után legyen a Netflix-en a film, de azért egy évvel a mozibemutató után felrakhatnák.

Az HBO Go ebből a szempontból jobb ,ott találtam olyat ami tavaly tavasszal volt a mozikban(pl Bosszúállók: Végjáték). Itt viszont nagyon kevés film volt. Jóval kevesebb mint a Netflix-en.

A sorozatok terén itt is ok minden.

Szerintem mindkét streamingszolgáltatónál a kelet-európai változatot kapjuk. Az USA-ban gondolom jóval frissebb és számszerűen is több tartalom lehet.

A torrenten a fentiekkel szemben 4 hónappal a mozibemutató után(90 %-ban ez igaz) már ott van a film. Ezzel egyszerűen nálam nem tudnak versenyezni.

Illetve nálam még az van hogy a streamingszolgáltatóknál nem tudom kihasználni az 5.1-es hangrendszerem előnyeit. Mert a tv-ből szól a hang. Valamiért nem akar a hangrendszeren szólni a tv hangja, pedig HDMI ARC-n keresztül van összekötve.

Azt meg ugye nem kell mondanom hogy ég és föld egy látványfilmnél a tv és a hangrendszer hangja közti különbség.

 

Hangsúlyozom a fentiek az én filmb*ziságomból következnek. Én falom a filmeket.

 

Viszont természetesen az átlagnézőknek zseniálisnak tartom mindkét szolgáltatót. A tv adóknál mérföldekkel jobb szolgáltatást nyújtanak. Nincs reklám, akkor kezdi mikor akarja stb. Az áruk sem egetverő(bár ha párra előfizet az ember akkor már 10000 ft felett jár havonta).

Sok kollégám sorozatokat néz rajtuk meg persze a filmeket. Nekik nem régi.

 

Ha a fentiek javulnak simán én is előfizetnék rájuk, de jelenleg nálam nem rúgnak labdába.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az a bajom ezekkel, hogy mindegyik nyomja a saját gyártású címeket, hogy bevonzzák a nézőt, ez érthető is, de ha pl. pont ezek a sorozatok tetszenek az embernek akkor ahogy Frenkie is írta 10e +ra is kijöhet a költség, ennyiért meg kösz, de kösz nem. Az egyetlen amire esélyt látok, hogy majd elő fogok rá fizetni az a Disney+ ha elér hozzánk, mert az az egyetlen aminek a felhozatala megfelelően nagy mértékben lefedi az érdeklődési köröm.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Amazon Prime-nak sajnos nincs magyarositott tartalma, viszont ott a felhozatal egészen brutális. Több mint 18 ezer film van fent az adatbázisukban és ez csak az alapcsomag. Akit mondjuk egy-egy adott műfaj érdekel, például horrorok vagy művészfilmek az befizethet olyan kiegészitő csomagra is, amiben csak ilyenek vannak. Ott olyan filmek is vannak, amik az nCore-on sincsenek fent. Aki jól ért angolul és szereti a kevésbé felkapott filmeket is, annak a Prime szerintem egy kincsesbánya.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami engem zavar még, hogy folyamatosan változik a Netflix és az HBO go kínálata. Ami ma fent van, sajnos simán lehet, hogy holnapra leszedik. Pl. TCW - 1-3 szezonja fent volt Netflixen, gondoltam is, hogy most akkor neki ugrok, nem kell bajlódni a régi gépemről előhúzni a fájlokat, de hát persze már nem elérhető. Mondom ezt úgy, hogy már vagy 4 éve Netflix előfizető vagyok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 1 hónappal később...
7 hours ago, Dzséjt said:

Nyilván nem tiltás, nem is akarok ilyet sugallni, mert égően nagy álszentség lenne tőlem. Arra akartam célozni, hogy gondold át a dolgot, mielőtt "viccesnek" találsz egy kommentet, ami arra céloz nem is burkoltan, hogy lopsz. Mert lopsz. Valaki dolgozott azon a programon, amiért te nem fizetsz, és nem csak reklámozod, de még viccesnek is találod, ha valaki felhívja a figyelmet arra, hogy amit teszel, az k*rvára nem tisztességes.

(Áthoztam ide, mert itt jobb helyen van.)

És mit szólsz ahhoz, ha nyelvtanulás céljából német szinkronnal ellátott amerikai filmeket töltök le, mellé pedig feliratot? Lehet azzal jönni, hogy ott a Netflix, meg szinte minden második DVD-n/Blu-Ray-en van német szinkron. Igen ám, de én szinkron+felirat kombóval akarom nézni őket, és se a Netflixen, se a DVD-ken, Blu-Ray-eken nincs olyan német felirat, amely a német szinkronoshoz készült volna. Csak az angol szinkronoshoz készítenek német feliratot. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, caseyjones írta:

És mit szólsz ahhoz, ha nyelvtanulás céljából német szinkronnal ellátott amerikai filmeket töltök le, mellé pedig feliratot?

Semmit, lesz*rom. Leírtam, amit gondolok erről, mások is leírták, hogy te mit kezdesz ezzel, az a te dolgod. Engem most sokkal jobban érdekel a The Last of Us Part 2.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 minutes ago, Dzséjt said:

Semmit, lesz*rom. Leírtam, amit gondolok erről, 

Olvasd el azért az egész kommentet, mert ez most egy eléggé más szituáció, ugyanis ebben a helyzetben tényleg nincs más lehetőség, mint a torrentezés.

De biztos azt fogod mondani, hogy keressek akkor más lehetőséget a nyelvtanuláshoz. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 hours ago, Dzséjt said:

Engem most sokkal jobban érdekel a The Last of Us Part 2.

Én meg ezt sz*rom le, hogy a te szavaiddal éljek. :D 

 

Ezek a szavak (k*rvára, lesz*rom...) meg ez az indulatosság amúgy nagyon nem méltók egy adminisztrátorhoz. Kicsit visszavehetnél!

Félre ne érts, engem nem bántottál meg, pusztán értetlenül állok a dolog előtt, hogy te itt adminként ilyeneket írsz, holott pont az lenne az egyik, ha nem a legfontosabb dolgod, hogy az ilyen szavakkal dobálózókat meg az ilyen vehemens egyéniségeket figyelmeztesd, esetleg "kirúgdossad" innen. :o

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Figyelj case. A lényeg, hogy ami neked fontos, legalább azt vedd meg eredetiben. A sok torrentezésnek hála nem jelenik már meg lassan nálunk egy BD film se, köztük a legutóbbi SW. Szóval ami fontos...nekem az 1997 óta megjelent összes SW film és kiadvány megvan eredetiben, de a Depeche Mode albumai és koncertjei is mind. Több százezret költöttem rá, ezzel is támogatva az alkotókat. Persze emellett néha töltök le torrentről is egy filmet. De ami nekem fontos azt megveszem. Döntsd el neked mi a fontos, és ne az árát lesd folyton, meg sopánkodj azon mennyibe kerül. Kell neked? Van rá pénzed? Vedd meg!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 minutes ago, Ody Mandrell said:

A lényeg, hogy ami neked fontos, legalább azt vedd meg eredetiben.

 

Több százezret költöttem rá, ezzel is támogatva az alkotókat. 

Ezzel én is így vagyok, hidd el, ezért is állok értetlenül a dolog előtt... Én se töltök le mindent torrenten. Szerintem annyit, amennyit én töltök le torrenttel, annyit Dzséjt is tölt le [a másik topikban bevallottan ő is tölt(ött) le], vagy akárki más itt az oldalon.

Van HBO GO-m, Netflixem, Spotify-om is. Emellett van csomó CD-m kedvenc bandáimtól még annak ellenére is, hogy kapom sokaktól az ívet, hogy minek veszem meg őket, ha le tudom őket tölteni meg meg tudom őket hallgatni a YouTube-on!!!! 

 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, caseyjones írta:

Ezzel én is így vagyok, hidd el, ezért is állok értetlenül a dolog előtt...

Amennyiben így van akkor nincs nagy probléma. Dzséjt valószínűleg félreértett. Szerintem lapozzunk, mert ennyit nem ér ez a téma. Ha a lelkiismereted tiszta akkor nem igazán számít ki, mit mond. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Quote

Dzséjt valószínűleg félreértett.

Valójában "csak" kaptam az ívet, mert le mertem tölteni életem során pár játékot (talán a két kezemen nem tudnám megszámolni) - ahelyett, hogy pénzt költöttem volna rájuk -, és játszottam velük pár alkalommal néhány percet. (Aztán rájöttem, hogy nekem nem kellenek.)

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a könyvekkel vagyok úgy, hogy ha már van pdf formátumban feldobva a neten, akkor letöltöm. De tervbe van véve a vásárlás is, pl. a HP könyveket is idővel beszeretném szerezni, tavaly pdf formában olvastam el őket, talán idén megveszem őket, de ugyanígy vagyok az Olimposz hőseivel is: Libriben ott voltak, csak inkább spóroltam egy kicsit, de a közel/távoljövőben nyomtatott formában is meglesz véve. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 hours ago, pb69 said:

Nem igazán értem, hogy mit változtatna egy dolog megszerzési módjának megítélésében, hogy aztán mit kezdesz vele. Ha a boltból lenyúlsz egy doboz csokit, akkor se mentség, hogy aztán nem is etted meg. :D 

 

Ezt még kiigazítanám, aztán tényleg legyen most már vége:

 

Ebben igazad van, nem is vitatom ezt, amit írtál. Csakhogy félreértettél, mert én nem ezt akartam írni. És most jól figyelj: 

Azt próbáltam elmagyarázni, hogy volt már velem olyan, hogy torrenten letöltöttem néhány filmet, aztán pár hónap után rájöttem, hogy mégse kellenek, és töröltem őket a fenébe. De ha mondjuk megvettem volna a filmeket DVD-n, és pár hónap után ugyanúgy rájövök, hogy mégse érdekelnek, ezért kidobom a fenébe vagy elajándékozom őket, akkor fogom a fejem, hogy mekkora barom voltam, hogy pénzt adtam ki értük, mert végül rájöttem, hogy nem is érdekelnek. Ergó bukok x ezer Ft-ot, amelyet költhettem volna másra is. Na, ilyen pénzveszteség a filmek torrenten való letöltése esetén nem érne. Tehát utóbbi esetben nem őrlődnék azon, hogy bakker, kidobtam az ablakon x ezer Forintot - ez a "kulcsmondat".

Ezt próbáltam elmagyarázni, nem pedig azt, hogy ha letöltés után törlöm a fájlokat a gépről, mert nem kellenek, fel vagyok oldva a lopás bűne alól. Remélem, így már érthetőbb. 

És mielőtt támadnátok, olvassátok el a feljebb lévő hozzászólásomat itt, amelyben írok a Spotify-ról, HBO GO-ról stb. Nyilván szoktam letölteni is, mint ahogy azt már hangoztattam, de annyit szerintem itt mások is töltenek le az oldalon... 

35 minutes ago, Bence1997 said:

Én a könyvekkel vagyok úgy, hogy ha már van pdf formátumban feldobva a neten, akkor letöltöm. 

Te kis tolvaj. :P:hehe::bumm:

 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Valójában "csak" kaptam az ívet, mert le mertem tölteni életem során pár játékot

Itt van a kutya elásva... Az a baj, hogy mintha szándékosan nem is akarnád megérteni miről van szó, helyette felvettél egy ilyen mártír pozíciót. Abszolút nem azzal van a baj, hogy mit töltesz le vagy mit nem, igen, valószínűleg ezen a fórumon is sokkal többen "kalózkodnak" nagyobb mértékben, mint te. A dolog onnan indult, hogy miután bedobtál egy ártatlannak tűnő naiv kérdést, hogy lopás-e a torrentezés, egyértelműen nem fogadtad el, hogy az. Gúnyosan, rossz példákat felhozva és dolgokat félremagyarázva próbáltad védeni a védhetetlent. Ezért "kaptad az ívet" (a te megfogalmazásodban).

Mondok egy példát. Szerintem közülünk mindenki rendszeresen gyalogol vagy épp biciklizik át az úttesten ott, ahol nem szabad. Akár piros lámpa esetén is. Tudjuk, hogy tilos, de csináljuk. Ekézzük egymást érte? Nem. De senki nem kérdőjelezi meg azt, hogy ez szabálysértés, nem próbáljuk megideologizálni, sem elbagatellizálni. Fontos, hogy a helyén kezeljük a dolgokat. Ha valaki elkezdene itt erősködni, hogy márpedig van egy csomó helyzet, amikor fontos és hasznos átmenni a piroson, nincs ebben semmi rossz, miért kell ezt kihágásnak tekinteni, akkor hasonló lenne a "sorsa", mint a tiéd.

2 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Ezt próbáltam elmagyarázni, nem pedig azt, hogy ha letöltés után törlöm a fájlokat a gépről, mert nem kellenek, fel vagyok oldva a lopás bűne alól. Remélem, így már érthetőbb. 

Elsőre is érthető volt mit akarsz mondani, de ennek semmi köze az eredeti kérdéskörhöz. Teljesen irreleváns, hogy mivel magyarázod azt, hogy illegális módon beszerzel valamilyen terméket. Megértem, amit írsz, de ez semmilyen szinten nem támasztja alá az álláspontod. Pontosan olyan, mintha boltból ellopott dolgokra mondanád, hogy nem is kellett igazából, szóval feleslegesen dobtad volna ki rá a pénzt. A világ nem így működik. Bármilyen furcsa, de ha használat nélkül másnap visszaviszed a lopott dolgokat a boltba, attól még nem leszel ártatlan.

Másrészt nem igazán értem, hogy minek töltesz le olyan dolgokat, amiket aztán nem nézel/hallgatsz meg. Nem gondolom, hogy az életminőségeden bármit is rontana, ha ezt nem tehetnéd meg, mert fizetni kellene érte. Akkor nem töltenéd le. Ez felelős gondolkodás kérdése. Nyilván mivel könnyű lekapni vmit a netről, így megteszed, akkor is, ha valójában nincs rá szükség. Nincs ezzel akkora baj, csak azt érdemes megértened, hogy erre való hivatkozással semmivel nem változik meg annak a megítélése vagy besorolása, ami történt.

3 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Nyilván szoktam letölteni is, mint ahogy azt már hangoztattam, de annyit szerintem itt mások is töltenek le az oldalon... 

Megint egy olyan dolog, ami teljesen irreleváns. Tök mindegy ki mennyit szokott letölteni, attól az még nem lesz más, mint ami.

  • Nagyon tetszik 2
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 6/20/2020 at 1:01 AM , Dzséjt said:

Váljék egészségedre. :) 

Ha már klaviatúrát ragadtál, nem erre az igazán jelentős részletre kellett volna válaszolnod, hanem a németes példámra - arra ugyanis még mindig nem voltál hajlandó normálisan reagálni, pedig konkrétan megkérdeztem a véleményed, és azt is megindokoltam, miért más a helyzet azokkal kapcsolatban.

De nyilván te az angolon kívül nem beszélsz semmilyen idegennyelvet, értelemszerűen így akkor németet se, ebből kifolyólag nem tudhatod, hogy mennyire nem egyszerű amerikai filmeket német szinkronnal és ahhoz illeszkedő felirattal megszerezni (és akkor a németnél jóval ritkább nyelvekről ne is beszéljünk). Mint már írtam, a Netflixen csak az angol szinkronhoz készül német felirat, DVD meg Blu-Ray esetében szintúgy, HBO GO-n meg eddig nem találtam se német feliratot, se német szinkront. 

 

De én voltam az ostoba, hogy vitába szálltam a "Hivatásos Véleményvezér"-rel. :oops:

On 6/19/2020 at 11:39 PM , pb69 said:

Másrészt nem igazán értem, hogy minek töltesz le olyan dolgokat, amiket aztán nem nézel/hallgatsz meg.

Mivel akkor úgy gondolom, hogy érdekel, aztán hetekkel, esetleg hónapokkal később elvesztem az érdeklődésem. Az egyik nyáron például elhatároztam, hogy megnézem a Robin Hoodot, már rajta is volt a gépemen, aztán valahogy fokozatosan elvesztettem az érdeklődésem a film iránt, és azóta se sikerült megtekinteni.

On 6/19/2020 at 11:39 PM , pb69 said:

Az a baj, hogy mintha szándékosan nem is akarnád megérteni miről van szó, helyette felvettél egy ilyen mártír pozíciót. Abszolút nem azzal van a baj, hogy mit töltesz le vagy mit nem, igen, valószínűleg ezen a fórumon is sokkal többen "kalózkodnak" nagyobb mértékben, mint te. A dolog onnan indult, hogy miután bedobtál egy ártatlannak tűnő naiv kérdést, hogy lopás-e a torrentezés, egyértelműen nem fogadtad el, hogy az.

Nem állítom be magam mártírnak, csak úgy érzem a részetekről, hogy mekkora nagy szörnyetegnek gondoltok, amiért le mertem tölteni pár játékot eddig életemben, illetve más dolgokat, holott biztos vagyok benne, hogy ti is szoktatok torrentezni, így ez nekem kicsit "bagoly mondja verébnek" szituáció.

 

És elfogadom, hogy lopás, pusztán elsőre kicsit nehéz volt elfogadni, mert már olyan berögzötté vált nálam az, hogy "á, érdekel ez a film, este le is szedem" - illetve az is érdekes, hogy miért tart nekem erről "előadást" Dzséjt, aki ugyanúgy, bevallottan szokott torrentezni vagy torrentezett már. Ha úgy írta volna, mint aki még nem torrentezett soha életében, hitelesebb lett volna. De nyilván nagy gamerként érzékenyebben érinti, ha valaki vásárlás helyett letölti a játékot, ezt végül is meg tudom érteni - én könyvmolyként utálom, ha valaki letölt egy regényt. Én eddig kétszer csináltam ilyet életemben, azt is csak azért, mert két olyan könyvről van szó, amely évente ha kétszer-háromszor előkerül, és amint előkerül, meg is veszi valaki, így esélyem sincs megkaparintani... Mondjuk ritkaságukból adódóan drágák is egy átlagos regényhez képest, ez sem elhanyagolandó tény, bevallom, de sokkal jelentősebb faktor, hogy az égvilágon sehol nem kaphatók, és ha igen, akkor is másodpercek alatt elviszik, így esélyem sincs megkaparintani! De mivel el szeretném őket olvasni, így kénytelen voltam a pdf-hez nyúlni. De ez másik történet. 

 

Azokat a kérdéseket pedig, hogy a torrentezésért miért nem jár olyan fajta büntetés, mint a bolti lopásért, nem azért kérdeztem, mert ezzel nyíltan szembeszegülök azzal az állítással/ténnyel, hogy a torrentezés nem lopás, pusztán kíváncsi voltam, hogy miért nem kezelik a kettő büntetését egyenlőként, de erre már kaptam választ a másik topikban. 

 

Ody hozzászólásában egyébként minden benne van, ő fogalmazta meg a legkorrektebben, olvasd el, ha esetleg még nem tetted volna. Dzséjt barátom még "teccikelte" is, úgyhogy talán van remény a közös nevezőre jutásra. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, caseyjones írta:

hanem a németes példámra - arra ugyanis még mindig nem voltál hajlandó normálisan reagálni

Továbbra is úgy érzem, hogy elbeszélünk/-beszéltek egymás mellett. Azt kezdted el feszegetni, hogy lopás-e a torrentezés. Értem, hogy tudsz felhozni olyan példákat, amik kvázi "enyhítő körülménynek" számítanak, de ez a torrentezés illegális jellegén mit sem segít. Próbálj mindig másfajta eltulajdonítással kapcsolatos példákba belegondolni, akkor szerintem egyértelmű lesz a dolog, érthető. Akármilyen nemes is a célod (pl. nyelvtanulás), ez sem jogosít fel a lopásra. Vagy ha van egy alkotás, ami valamilyen okból kifolyólag itthon nem elérhető, sőt külföldről sem rendelhető, akkor is illegális letöltened. Érthető bizonyos szempontból, de attól még nem lesz szabályos.

A kérdésed egyébként érdekes felvetés. Megvallom őszintén, nem jártam utána, de ha vhol kezdenem kéne a kutakodást, akkor azok a német oldalak, webboltok. Bár sokszor hallottam már, hogy állítólag más országokban nem feltétlenül divat a szinkron, de talán egy német nyelv esetében azért születnek ilyenek. Gondolom német nyelvterületű országok boltjaiban pedig lehet kapni minimum német felirattal, mindent de szinkronnal is, már amihez készült. Amihez meg nem, azt meg letölteni se tudnád. Szóval a helyedben szétnéznék német digitális boltokban, hátha elérhető a tartalom legálisan.

Feltéve persze, hogy a legális utat akarod járni. Ha nem, akkor töltsd le és kész, senki nem fog érte megkövezni. Ezen a fórumon se.

37 perccel korábban, caseyjones írta:

Mivel akkor úgy gondolom, hogy érdekel, aztán hetekkel, esetleg hónapokkal később elvesztem az érdeklődésem.

Fura, én ilyenkor csak kedvencnek jelölni szoktam alkotásokat, aztán csak akkor szerzem be, ha tényleg akkor épp meg akarom nézni/hallgatni. De nem vagyunk egyformák, csak furcsa volt a szokás. :) 

39 perccel korábban, caseyjones írta:

úgy érzem a részetekről, hogy mekkora nagy szörnyetegnek gondoltok, amiért le mertem tölteni pár játékot eddig életemben, illetve más dolgokat

Rosszul érzed, mert erről szó sincs. Leírtam már korábban, hogy miért "kaptad az ívet", nem azért, mert van, hogy torrentezel.

39 perccel korábban, caseyjones írta:

holott biztos vagyok benne, hogy ti is szoktatok torrentezni, így ez nekem kicsit "bagoly mondja verébnek" szituáció.

40 perccel korábban, caseyjones írta:

miért tart nekem erről "előadást" Dzséjt, aki ugyanúgy, bevallottan szokott torrentezni vagy torrentezett már. Ha úgy írta volna, mint aki még nem torrentezett soha életében, hitelesebb lett volna.

Nem az volt a kérdésed, hogy bocsánatos bűn-e torrentezni, vagy maga az erkölcsi fertő. Ha így lett volna, akkor valóban visszás lenne, hogy olyanok "oktatnak ki", akik maguk is élnek ilyen eszközökkel. Viszont a kérdés az volt, hogy illegális-e. Ebben semmit nem számít az, hogy mi szoktunk-e ilyet csinálni, mert ettől még tény marad, hogy illegális. Ha a börtönben ülőket kérdezed arról, hogy bűncselekmény-e a rablás, emberölés, súlyos testi sértés, sikkasztás, adócsalás stb., akkor ők is azt fogják mondani, hogy az, ennek elismeréséhez nem kell ártatlannak lenniük. ;) 

42 perccel korábban, caseyjones írta:

De nyilván nagy gamerként érzékenyebben érinti, ha valaki vásárlás helyett letölti a játékot

Ha ilyen személyes érintettséget akarunk belelátni, akkor a játékok iránti rajongás és szakmai kötődés mellett szerintem nagyobb súllyal esik latba, hogy tudtommal íróként is tevékenykedik. De majd kijavít, ha semmi köze a dologhoz. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azzal nincs baj, ha torrentezik valaki, ez jobbára tényleg megkerülhetetlen (még), de azért erkölcsi blablával és önmentegetéssel ne támogassa már meg ezen ténykedését senki.

 

Aki torrentezik, az lop, ez tény. Hogy mi okból teszi, ezen a tényen nem változtat. Ha egy illető ellop egy pénztárcát egy gyanútlan nyugdíjastól, akkor is lopás, ha ezt azért teszi, hogy etethesse a gyerekeit. Nyilván vannak olyan elérhetetlen dolgok, amíg ha szükségesek, bizony torrentezni kell. Én például egy szakkönyvet töltöttem le nemrég. A könyv egyszerűen beszerezhetetlen volt (30 éve adták ki), pedig áldoztam is volna rá pénzt, mert jobb szeretem a hagyományos könyveket, ha ott csücsülnek a polcomon. Casey, a fenti érveidből kiindulva nem lenne bűn, ha ellopnék egy Ferrari Portofinót, mert a mostani fizetésemből kiindulva 200+ év múlva se tudnám megvenni., ergo "elérhetetlen" számomra. De attól még ez lopás. Legalább önmagunkat ne csapjuk már be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 06. 21. - 18:48, caseyjones írta:

Ha már klaviatúrát ragadtál, nem erre az igazán jelentős részletre kellett volna válaszolnod, hanem a németes példámra - arra ugyanis még mindig nem voltál hajlandó normálisan reagálni, pedig konkrétan megkérdeztem a véleményed, és azt is megindokoltam, miért más a helyzet azokkal kapcsolatban.

Gondoltam a "lesz*rom, egy videojáték is jobban érdekel ennél a parttalan vitánál" lefedi az egészet. Sajnálom, ha ez megérintett valahogy (meglehetősen sokat kezdtél el foglalkozni velem, nem csak állandóan megneveztél, de hirtelen jó sok ezeréves posztomra futott be tőled valamilyen értékelés), de nem vagy a világom közepe, sőt, attól nagyon távol esel.

A véleményem amúgy ez: csak önigazolást keresel arra, hogy lopsz. Akármilyen indokkal teszed, az akkor is lopás. De úgy látom, nem fogod fel, hogy nem azt mondom, hogy ez rossz, csak azt, hogy fogadd el, hogy amit teszel, azt bármivel, BÁRMIVEL magyarázod, még nem lesz helyes tett. Az okod lehet jó, de a tett attól még nem helyes. Ha a húgomat megerőszakolná valaki, és én szétloccsantanám az agyát annak az illetőnek egy feszítővassal, az okom jó, de ettől mégy gyilkosság lenne, amit elkövettem. Érted már? Én nem ítéllek el pusztán a letöltés miatt. Írtam is, álszentség lenne tőlem, ha így tennék. Nyilván van rá jó okod, el is fogadom ezek nagyját, például a nyelvtanulást - de azt nem, hogy azért nem veszel, mert alig játszanál vele. Ez számomra elfogadhatatlan ok. Játékok letöltésére két okot tudok elfogadni: pénzhiány, ha új játékról van szó (ha régiről, szinte fillérekért árult programokról, akkor már csak akkor fogadom el, ha a jóember keresete minimális vagy 0, például diákok esetében).

A másik lehetőség a játék kipróbálása. Mivel rohadt drágák a játékprogramok, így jogosnak vélem, hogy az ember kap egy próbakört - főleg a mai világban, amikor kellemetlenül sok esetben olyan bugosok/félkészek, hogy szinte játszhatatlanok vagy éppen nem azt kapja az ember, amit a fejlesztők bereklámoztak. Régen a demó jól szolgált erre, de manapság sokszor nincs demó. Akkor persze ott a nyílt bétateszt, ám az meg jellegéből adódóan kevésbé ad lehetőséget a végleges játék felmérésére és az sincs mindig. Így a letöltés szerintem elfogadható alternatíva. Letölti, kipróbálja, ha tetszik, idővel megveszi. Ez így nekem korrekt.

 

Ami miatt a te esetedben a bicsak kinyílt nálam, az az volt, amikor kijelentetted, hogy egyáltalán nem vagy hajlandó játékért fizetni, aztán elkezdted magadat mentegetni, önigazolni, nyíltan elutasítva azt, hogy te lopsz, és ezen még tudatlanságában vicceskedtél is. Az ilyet nem csípem. Nem zavar, hogy letöltesz. Lopás, de szerintem bocsánatos bűn, éppen ezért nem tartalak se szörnyetegnek, sem rossz embernek. De ne fogjad fel viccesnek a dolgot, ha valaki erre rávilágít, aztán meg ne kezd el mentegetni a hátsódat, és pláne ne jelents ki olyat, hogy a lopást még olyan minimális energia és pénzráfordítással sem próbálod legalább egy kicsi kompenzálni, hogy megveszel egy, a ciginél is olcsóbb programot, amivel aztán akármennyit játszhat a jövőben gond nélkül. Ja, és panaszkodsz, hogy bajod van a crackkel - mintha egy betörő azon panaszkodna, hogy az emberek zárják a lakás ajtaját. Az ilyet már elítélem. Ha ezzel kezdted volna, egy k*rva szót sem szólok:

2020. 06. 21. - 18:48, caseyjones írta:

És elfogadom, hogy lopás

Pont. Itt ért volna véget a dolog. Nem így tettél, vitázni kezdtél. Én meg egy idő után meguntam a vitát, mert van egy életem, amit szeretek élni, és nem arra elpazarolni, hogy szélmalomharcot vívjak. Ezen már túl vagyok. Tíz, de lehet, hogy még öt évvel ezelőtt is folytattam volna, de ma már nem. Amúgy is, Pb nagyszerűen megvívta helyettem a harcot, a véleménye majdnem teljesen ugyanaz, mint az enyém, és más szavakkal, de ugyanazt mondta el, amit én is elmondtam volna. :)

well done GIF

 

2020. 06. 21. - 18:48, caseyjones írta:

De nyilván te az angolon kívül nem beszélsz semmilyen idegennyelvet, értelemszerűen így akkor németet se, ebből kifolyólag nem tudhatod...

Kár, hogy nem tanultál abból, amikor megkérdezted, hogy vennék-e olyan játékot, amivel aztán alig játszom. Mert, ha tanultál volna, akkor nem jelented ki ezt tudatlanul, engem kicsit sem ismerve, és okosabb maradtál volna. 12 évig tanultam németet, elég jól tisztában vagyok azzal, hogy milyen nyelv és milyen tanulni. Sőt, egy évig olaszul is tanultam és az orosz nyelvbe is belekóstoltam (utóbbi kettőt az angollal és a némettel ellentétben önmagamtól, nem iskolában). ;) És tudod, hogy mi a legnagyobb poén? Én úgy kezdtem el németet tanulni, hogy akkor még internet sem nagyon volt az országban, nemhogy német feliratos angol filmek. A legtöbb, amit tehettem, hogy a Pro7-en vagy az RTL-en (nem a magyaron, akkor még RTL Klub sem volt) németül néztem a Star Treket és a Star Warst, mindenféle felirat nélkül, ha éppen adták. (Az olyan mondatokat, mint "az Erő legyen veled", "az ellenállás hasztalan" és "hosszú és eredményes életet" még mindig vissza tudom mondani németül.)

Több milliárdan tanultak meg az emberiség történelme alatt idegen nyelvet letöltött filmek és feliratok nélkül, szóval, ha a véleményem annyira érdekel, akkor íme: szerintem neked is menne. De ez megint csak törülközés volt a részedről, kifogás, hogy miért lopsz. Ismétlem, nem ítéllek el emiatt, de ne védekezz már ezzel (is).

 

2020. 06. 21. - 19:32, pb69 írta:

tudtommal íróként is tevékenykedik

És még játékot is fejleszt egy vizuális novella képében, amit havi rendszerességgel "fújnak meg" letöltők, szóval elég sok szempontból érint a dolog, de egyik sem befolyásol abban a kérdésben, hogy bűn-e a letöltés. Az. Bűn, ha az én műveimet töltik le, bűn az, ha én töltöm le valaki más művét. Ami miatt személyesen is érintett, az feljebb van, azaz az önigazolás, a védekezése, a kijelentés, hogy ő aztán nem hajlandó játékért pénzt kiadni, stb. Ha elképzelem, hogy ezzel az indokkal még azt az 1 dollárt sem lenne hajlandó kifizetni a játékomért, akkor kicsit azért ja, hepciás leszek. És hányan vannak, akik így gondolkodnak.

 

2020. 06. 19. - 13:44, caseyjones írta:

Ezek a szavak (k*rvára, lesz*rom...) meg ez az indulatosság amúgy nagyon nem méltók egy adminisztrátorhoz. Kicsit visszavehetnél!

Méltóak vagy sem, én így beszélek a mindennapi életben. Ha úgy érzem, hogy egy trágár szó jobban lefedi azt, amit érzek, vagy azzal nyomatékot adok a szavaimnak, akkor használni fogom. Nyugi, a személyedet vagy más személyét nem fogom támadni velük, arra vannak finomabb módszereim. :evil: Adminként meg egyáltalán nem feladatom a szép beszéd tanítása, és pláne nem fogok káromkodás miatt valakit kirúgni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 7 hónappal később...
On 6/18/2020 at 3:42 PM , Dzséjt said:

Igen, légy erős, ez lopásnak minősül. Miért, te hogy nevezed azt, amikor úgy használsz egy boltban árult terméket, hogy előtte nem fizettél érte? Én és az emberiség java lopásnak! Eleve, crackeled a játékot, vagyis feltöröd a védelmét. Nem gyanús? Ugynaz, mintha egy italboltban letörnéd a 10000 forintos whiskey nyakát és meginnád, aztán távoznál fizetés nélkül. A torrentezés vagy bármi, ami az ellenérték kifizetése nélküli hozzájutást jelent egy videojátékhoz, filmhez vagy bármilyen más szellemi tulajdonhoz, az lopás, ha csak nem maga az alkotó adja oda ingyen. Lehetnek rá jó okaid (te még ilyet nem írtál, mert az, hogy csak keveset játszanál velük, az távolról sem az, ez még kifogásnak is harmatgyenge), de attól ez még lopás marad.

 

Kérlek, részletezd, mire gondolsz "jó okok" alatt, kíváncsi vagyok. 

 

Quote

Szóval én a helyedben átgondolnám ezt, ahelyett, hogy viccesnek értékeled. 

Leírtam azóta szerintem legalább kétszer, hogy miért adtam arra a kommentedre vicces fejet. Ha szükséges, leírom még tízszer is, ha úgy lesz eredménye. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

36 perccel korábban, caseyjones írta:

Kérlek, részletezd, mire gondolsz "jó okok" alatt, kíváncsi vagyok. 

Ha sikerült egy lassan egyéves posztomat előráncigálnod, akkor olvass kicsit tovább. Ott vannak az okok kifejtve. ;) 

 

37 perccel korábban, caseyjones írta:

Leírtam azóta szerintem legalább kétszer, hogy miért adtam arra a kommentedre vicces fejet. Ha szükséges, leírom még tízszer is, ha úgy lesz eredménye. 

Felőlem, ha ez boldoggá tesz. De előre szólok, engem egyszer sem érdekel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...
  • 1 évvel később...

Engem mellbe vágott, többet használtam, mint az nmagot - az olyan sorozatokat (és néha filmeket, főleg régieket), amik nincsenek fent valamelyik streamingen, innen kapkodtam le. Ráadásul, szerintem szó szerint az utolsó percekben estem be a megszűnése napján. Felmentem, hogy letöltsem az NCIS Los Angeles utolsó évadját darára (ha már a SkyShowtime-ra csupán a sima NCIS 12-17 évadát képesek feltenni...). A torrent file-t még le tudtam húzni, de a töltés már nem indult el. Mondom mi a frász van. Visszamentem az oldalra, és akkor már ott volt az üzenet. Nem kicsit esett le az állam. :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.