Ugrás a kommentre

5x13 - Point of No Return


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A korábbi azon felvetésemről mi a véleményetek, miszerint az elfogott titkos üzenet épp ennek a támadásnak a kommunikációja volt a Szeparatisták között?

Nem kizárt, de valószínűbb, hogy rengeteg titkosított jelet datáltak (köztük ezét a támadásét is), csak nem tudták megfejteni a kódoló nélkül.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak azért gondolom, mert Friedman célzott erre egy Twitter bejegyzésben. A szepik meg gondolom ennek ellopása után áttérnek egy másfajta kódolásra. :)

 

Amúgy én betettem volna a részbe ahogy erre rájönnek. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak azért gondolom, mert Friedman célzott erre egy Twitter bejegyzésben. A szepik meg gondolom ennek ellopása után áttérnek egy másfajta kódolásra. :)

Attól függetlenül még dekódolni tudják a régi üzeneteket, és így könnyen lelephezhetnek néhány korábban beépült kémet, vagy ha nem is kikövetkeztethetik, hogy miről is szereztek infót, ergo mit tudnak a szepik, amit nem kellene tudniuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerencséjük volt, már ha nem Obi-Want kérdezzük. :)

 

De az a robbanás... Hát az állam keresgélem még mindig. Egy húsz perces kis animációs sorozatba egy ilyen, mozifilmekben sem igazán látható durranást beletenni... Tegnap megnéztem a TCW mozifilmet, hát ég és föld. De minden, a tájak, a karakterek, a mimikájuk... A mimikájuk kifejezetten, Rex, Anakin, és mindenki olyan szögletes, hogy ihaj. Itt meg, baromi részletes lökéshullám, minden figura külön mozdul, amikor az állomás megrázkódik, ráadásul több eltérő karakter van abban a jelenetben, mint anno Jabba palotájában... Aztán a szétrepülő, egymástól különböző mégis hihetetlen részletességű roncsok, a háttérben felrobbanó hajó... Áááá... Már ráférne a régi részekre egy felújítás. :D Zseniális, hová jutott ez a sorozat. És az a félelmetes, hogy ha már a TCW-be ezt látjuk, mi lesz majd az ep7-8-9-ben?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű lezárás lett. BZ áldozata különösen megható. A csatajelenetek szépek és dinamikusan kidolgozottak. A végső robbanás nagyon látványos lett.

A szeparatisták tervéről Daala admirás jutot eszembe a Jedi-Akadémia trilógiából, aki hasonló tervet készített.

Carida átemelése az EU-ból újabb plusz pont.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szeparatisták tervéről Daala admirás jutot eszembe a Jedi-Akadémia trilógiából, aki hasonló tervet készített.

 

Ja, kár, hogy az nem sikerült. :(

 

Egyébként nem volt rossz rész... mindent összevetve egész jól megcsinálták a rész-sorozatot (grafika, filozofálgatós dialógusok, stb.), és azért izgalomból sem volt hiány. Bár nekem még mindig egy (kicsit) töltelék-résznek tűnt ez az egész szál, én még mindig nem tudtam megbocsátani, hogy Ahsoka és a Maul-fivérek történetét lezáratlanul hagyták.

Szerkesztve: - Zot Zellos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű írás Sky! Azért is szeretem olvasni őket mert remekül látod az összefüggéseket (mint ahogy fentebb ki is emeltem a kedvencemet), és pontosan tudod miről akar szólni a sorozat. A szellemiségéről nem is beszélve. Bravo! :clap:

Köszi, Ody! :peace:

 

Bár nekem még mindig egy (kicsit) töltelék-résznek tűnt ez az egész szál, én még mindig nem tudtam megbocsátani, hogy Ahsoka és a Maul-fivérek történetét lezáratlanul hagyták.

Ez alatt mit értesz? Az említett 2 sztoriszál folytatása benne lesz az évad 2. felében.

Szerintem hangulatválás szempontjából is jók a "töltelék" részeket, ezért lett volna jobb, ha az évad két nagy durranása nem egymás után jön. Szvsz az Ahsoka-szál mindenképp finálénak illett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerencséjük volt, már ha nem Obi-Want kérdezzük. :)

 

De az a robbanás... Hát az állam keresgélem még mindig. Egy húsz perces kis animációs sorozatba egy ilyen, mozifilmekben sem igazán látható durranást beletenni... Tegnap megnéztem a TCW mozifilmet, hát ég és föld. De minden, a tájak, a karakterek, a mimikájuk... A mimikájuk kifejezetten, Rex, Anakin, és mindenki olyan szögletes, hogy ihaj. Itt meg, baromi részletes lökéshullám, minden figura külön mozdul, amikor az állomás megrázkódik, ráadásul több eltérő karakter van abban a jelenetben, mint anno Jabba palotájában... Aztán a szétrepülő, egymástól különböző mégis hihetetlen részletességű roncsok, a háttérben felrobbanó hajó... Áááá... Már ráférne a régi részekre egy felújítás. :D Zseniális, hová jutott ez a sorozat. És az a félelmetes, hogy ha már a TCW-be ezt látjuk, mi lesz majd az ep7-8-9-ben?

Igen, valahogy meglepő volt az a látványorgia amivel előálltak a végére. Nem mintha nem szoktunk volna hozzá a szebbnél szebb megoldásokhoz, de ez aztán mindent vitt. És még mi lesz ezután...

Egyébként még a robbanásnál is jobb volt az utánakövetkező kataklizma. A roncsok, meg a robbanás "szele" egy az egyben moziszerűen lett megcsinálva. :clap:

 

Egyébként nem volt rossz rész... mindent összevetve egész jól megcsinálták a rész-sorozatot (grafika, filozofálgatós dialógusok, stb.), és azért izgalomból sem volt hiány. Bár nekem még mindig egy (kicsit) töltelék-résznek tűnt ez az egész szál, én még mindig nem tudtam megbocsátani, hogy Ahsoka és a Maul-fivérek történetét lezáratlanul hagyták.

Már megszokhattuk, hogy az évadok a puskaport mindig a második felére tartogatják. :) Addig csupán felvezetés van, ami nem azt jelenti, hogy rosszak lennének a részek, sokkal inkább mélyebbek szerintem. Így éreztem ezt ennél a szálnál is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis zárás lett. Ügyes trükk volt a szeparatisták részéről ellopni egy Venatort főleg olyat amit várnak is. Különben maga a kódtörő teljesen felesleges ebben a háborúban mert mindkét felet Sidious irányítja. Ha fordítani akar egy-két csata menetén csak elárul valamit az egyik félnek. Tehát tökmindegy hogy feltörik-e a szepik adásait semmi előnyhöz nem fognak jutni mert ha Palpatine úgy akarja, megszellőzteti a tervet az ellenfélnél. Szélmalomharc az egész.

Én is azon a véleményen vagyok hogy ez volt a nagy titok, erre készültek a szeparatisták.

Jó kis csaták voltak a hajón R2 jól megszivatta a kullancsokat szegény BZ-nek annyi lett de a többiek így megmenekültek. Gascon azért volt gyáva először mert nem tudta mit akarnak a Venatorral, de mikor meg tudta a sarkára állt.

Az furcsa hogy elküldenek egy osztagot egy veszélyes küldetésre ők meg stratégia tanácskozást folytatnak ráadásul nem is Coruscanton? Minimum várniuk kellett volna a Jediknek míg Gascon megjelenik a kódtörővel.

R2 azért nem sérült meg szerintem komolyabban mert a robbanás elött arrébb repült a robbanás epicentrumától. Különben maga a robbanás tényleg lélegzetelállító volt. Elképesztő hogy ezt egy animációs filmben így megcsinálták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis zárás lett. Ügyes trükk volt a szeparatisták részéről ellopni egy Venatort főleg olyat amit várnak is. Különben maga a kódtörő teljesen felesleges ebben a háborúban mert mindkét felet Sidious irányítja. Ha fordítani akar egy-két csata menetén csak elárul valamit az egyik félnek. Tehát tökmindegy hogy feltörik-e a szepik adásait semmi előnyhöz nem fognak jutni mert ha Palpatine úgy akarja, megszellőzteti a tervet az ellenfélnél. Szélmalomharc az egész.

Na jó, de ezt maximum csak ő tudta más senki. :D Milyen jókat röhöghetett esténként Sidious a sok hülyén, akiket megvezetett. :fuckoff:

 

Az furcsa hogy elküldenek egy osztagot egy veszélyes küldetésre ők meg stratégia tanácskozást folytatnak ráadásul nem is Coruscanton? Minimum várniuk kellett volna a Jediknek míg Gascon megjelenik a kódtörővel.

Gondolom távolról is lehetett használni a kódolót, így megtudhatták volna az infót. Vicces lett volna, ha akkor kapják meg amikor a Venator épp feléjük tart. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Különben maga a kódtörő teljesen felesleges ebben a háborúban mert mindkét felet Sidious irányítja.

Azért nem annyira, mert lehet egy csomó bolygó, aminek a megtámadását ezen a ködrendszeren kommunikálták le. A kód feltörése után azok a bolygók fel tudnak készülni az esetleges invázióra. Vagy bizonyos jövendőbeli merénylet célpontokat(egy szenátor, egy űrállomás, egy épület stb.) is megtudhatnak. A szeparatista kémek lebuktatásáról már nem is beszélve.

Ha fordítani akar egy-két csata menetén csak elárul valamit az egyik félnek. Tehát tökmindegy hogy feltörik-e a szepik adásait semmi előnyhöz nem fognak jutni mert ha Palpatine úgy akarja, megszellőzteti a tervet az ellenfélnél.

Azért Sidious sem mindenható. A Köztársaság oldalán eléggé korlátozott a cselekvésköre. A háború valóban csak szélmalomharc, de ettől függetlenül kerülhetnek a felek hátrányba és előnybe.

Minimum várniuk kellett volna a Jediknek míg Gascon megjelenik a kódtörővel.

Ha egyáltalán megjelent volna valaha (így is épphogy csak sikerült). A kapcsolat megszakadt velük egy üstökös mezőben (?). Jó eséllyel hihették, hogy a D squadnak Sanyi. És ha vissza is tértek volna akkor sem biztos, hogy azt a kódmodullal teszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért Sidious sem mindenható. A Köztársaság oldalán eléggé korlátozott a cselekvésköre. A háború valóban csak szélmalomharc, de ettől függetlenül kerülhetnek a felek hátrányba és előnybe.

Én úgy vélem ebben a háborúban az. Mármint a lényeges kérdésekben. Persze nem irányít minden apró kis dolgot, de azért kézben tarthatja a dolgokat. Akkor kell leállni, ha kezd túl sokrétű lenni, és ki akar csúszni a kezei közül a gyeplő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jó, de ezt maximum csak ő tudta más senki. :D Milyen jókat röhöghetett esténként Sidious a sok hülyén, akiket megvezetett. :fuckoff:

 

Ez is igaz, és szörnyű belegondolni hogy totál értelmetlen háborút vív a Galaxis.

 

Ha egyáltalán megjelent volna valaha (így is épphogy csak sikerült). A kapcsolat megszakadt velük egy üstökös mezőben (?). Jó eséllyel hihették, hogy a D squadnak Sanyi. És ha vissza is tértek volna akkor sem biztos, hogy azt a kódmodullal teszik.

 

Ez igaz tényleg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy vélem ebben a háborúban az. Mármint a lényeges kérdésekben. Persze nem irányít minden apró kis dolgot, de azért kézben tarthatja a dolgokat. Akkor kell leállni, ha kezd túl sokrétű lenni, és ki akar csúszni a kezei közül a gyeplő.

Természetesen ha valamelyik fél túl nagy hátrányba kerül (általában a CIS), jön sith nagyúr és kompenzál, de attól még fent kell tartania az ártatlan békeszerető kancellár álcáját. Amikor kancellárt játszik ő csak sugallhat, vagy a Szenátusban bűvészkedhet. Emlékezhetünk is hogy a Geonosis arc-ban amikor érdeklődött a Köztársasági stratégia után, a jedik csak tereltek, így nem is tudta megtartani a vadiúj droidgyárát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben a háborúban Sidious valóban mindeható. Mesterien szövögeti a szálakat, döntögeti a megfelelő dominókat és kiválóan tudja alkalmazi a Tervét a megváltozott erőviszonyokra is. Ha most a szakadárok sikerrel véghez vitték volna merényletüket, csak annyi lett volna a dolga, hogy másik fronton ejtsen sebet a Konföderáción. Mondjuk Grievous idő előtti beáldozásával vagy nem tudom. :)

 

Itt az számít, hogy egyik fél se kerekedjen felül túlzottan a másik rovására, mert akkor nem lesz meg az az egyensúly, amelynek révén a háború elhúzódik. És ez Sidious érdeke.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondják a részben, hogy ott lesz az egész tanács. Az más kérdés, hogy nem látjuk a többieket...

 

Most felmerült bennem egy kétely, hogy Sidious talán nem is tudott a támadásról, hisz kedvenc tanítvány jelöltje is ott volt az állomáson. :hmm:

Egyre sürgetőbb eltakarítani Dooku -t az útból. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elképzelhető, de erre nincs bizonyíték. :) A lényeg a lényeg, Sidious vagy Dooku ezúttal nagyot akart szakítani. Ráadásul mondja Obi, hogy az utolsó csellengő is megérkezett, így el is kezdhetik a konferenciát. Valószínűleg már mindenki ott van. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt kétlem, hogy Dooku minden egyes szakadár hadmozdulatot egyeztetne a mesterével. Már csak a kancellár úr igen sűrű napirendje miatt is gondolom. A háború nem fog leállni, amíg Palpatine ki tud szabadulni köztársasági teendői közül és magára ölteni Sidioust. Egyébként tényleg furcsán venné ki magát, ha engedélyezne egy olyan műveletet, amiben legfőbb kiszemeltje is meghalna, akibe annyi munkát fektetett. Nem tűnik reális árnak néhány Jedi-mester, vazető és katona haláláért cserébe, főleg azért nem mivel kedve szerint vezeti őket. Úgyhogy megnéztem volna a reakcióját, amikor megtudja a hírt. A kérdés az, Dooku tudja-e, hogy Palpatine-nak mennyit jelent Skywalker? Egyébkét Tarkin is fontos szerepet játszott Palpatine terveiben, így az ő feláldozása is érdekes dolog. Ha viszont ilyen szintű malőrök is becsúszhatnak, Palpatine gépezete még egyáltalán nem olyan legapróbb szintre is tökéletesen kiterjedő és csaknem hiba nélkül működő, mint később. Mert azt senki nem gondolja komolyan, hogy Gasconék beavatkozása az ügybe is az ő terve volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.