Ugrás a kommentre

Piák, kaják, cigik - avagy, hogy (ne) tedd tönkre magad


Obi1

Milyen sört iszol?  

73 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen sört iszol?

    • Dreher
      2
    • Arany Ászok
      5
    • Borsodi
      2
    • Stella Artois
      1
    • Soproni
      9
    • Schlossgold
      0
    • Amstel
      0
    • Gösser
      2
    • Holsten
      0
    • Kaiser
      0
    • Szalon
      1
    • Becks
      1
    • más...
      17
    • nem fogyasztok sört
      32


Ajánlott hozzászólás

Igaza vanm Bomarrnak.Nem kell keseregni.Én is szoktam magam alatt lenni de hamar elmúlik.Főleg olyanokon, hogy mikor lesz nekem saját lakásom(jelenleg esélyem sincs rá), de amíg muterék nem dobnak ki el vagyok itt is.Lehetne rosszabb is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg csak az "igazi" gyerekeknek nem adnak ki italt, akik alig nőttek ki a földből. A határeseteket meg kiszolgálják, pont a pénz és a haszon miatt. Mással nem igazán törődnek.

 

Tőlem Magyarországon még soha senki nem kért személyit, mindig kiszolgáltak. Amerikában bezzeg kőkeményen elkérik az id-t (sokszor még akkor is, ha cigit veszel)--egyszer egy pincér csaj elmondta, h az van nekik kiadva, h mindenkitől kérni kell, aki 35-nél fiatalabbnak látszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amerikában bezzeg kőkeményen elkérik az id-t

 

Nálunk is azt kellene. Csak éppen nálunk hiába vannak szabályok erre-arra, ha nem törődnek vele.

Tőlem sem kértek még soha személyit, pedig mások szerint jó néhány évet letagadhatnék. Persze ma már kinézek felnőttnek, de ha betartanák a szabályokat, talán még ma is kérnének tőlem személyit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már itt tartunk, sztem ide elfér, nem ér meg egy másik topicot:

 

Ki dohányzik?

 

Nekem semmi bajom azzal, ha valaki tüdőrákban akar meghalni, ehhez joga van mindenkinek, de:

A buszmegekben állandó jelenség, hogy kb a várakozók 3/4-e szívja, fújja a füstöt, aztán mikor megjön a busz, egy kecses mozdulattal a busz alá pöckölik a csikket, igaz, a szemetes kb fél méterre van tőlük.

Ugyanez érvényes az autósokra is, elszívni el tudja az autóban, habár már ezt sem értem meg, de a csikket nem ott nyomja el, hogy ....... meg, hanem kipöcköli. Hát a jó ...... .........!!! (először ideírtam vmit, de lehiggadtam, így inkább kipontozom. :) )

Szóval csak azt akarom mondani, hogy a dohányzásnak is van kultúrája, csak nem nálunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ki dohányzik?

 

Jelentem, én nem szívom. Egyszerűen nem is kell, nincs indíttatásom rá. Valószínűleg ebbe belejátszik az, hogy a családban senki nem dohányzik. Ha valaki mellettem dohányzik, nem zavar. Nem vagyok nagy kampányember.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tapasztalat: a pia nagyobb károkat képes azonnal felmutatni mint a dohány. A dohány hosszú távon esetleg tönkrevágja a tűdőt, de az sem biztos, sőt nem kizárt, hogy véd az Alcheimer-kór ellen.

Egy ivós a családban durvább felfordulást tud alkalmanként okozni. A dohány viszi a dohányt és persze paszívan beszívja a környezet, azért még nem igen szaladt össze egy ház sem, mert valaki túl sok cigit szív, kivéve ha tűz van. Szóval a visszafogott cigizés, néha egy szál, az élvezeti dohányzás, olyan mint néha meginni egy pohár bort. :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen. Alapvetően nem bizonyított a dolog, de szerintem nem is kell. A szaglás és az emlékezés közt összefüggés van, és az Alcheimer-kor úgy kezdődik hogy romlik a szaglás. Persze a szaglás romlása nem feltétlenül annak az előjele. A nikotin nem az ördög, aki szív annak valamiért szüksége van arra, mert más módon nem jut ahhoz amit a cigi, a füst, az egész "rituálé" számára jelent. Azt mondanám legtöbbször pótcselekvés, de még meditáció is lehet belőle, ellazít.

 

Egyébként füst akkor is jut a tüdődbe mikor tűz mellett ülsz. Egy lakásban vagy az utcán némileg könnyebb rágyújtani, mint tüzet rakni.

 

A legviccesebb az volt mikor egy bagós maga elé vett egy tál kekszet és a kekszet a tál szélén "lehamuzta", egymásra néztünk és behaltunk a röhögéstől :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy a cigizés baromi egészséges... mindenesetre a nagybátyám kénytelen volt leszokni róla, nehogy teljesen tönkremenjen a tüdeje... és egyáltalán nem volt lánc-dohányos, csupán régóta csinálta.

Szerintem ez és az alkohol nem egy súlycsoport. Egy picike bor tényleg nem árt, és még az orvosok is javasolják néha. A cigiben semmi jó nincs. Mégha ideológiát is szövünk köré. Ettől függetlenül engem sem zavar, ha valaki cigizik csak ne fujja a füstöt a képembe :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ami az orvostudományt illetti amiket a cigiről írtam nem a kisujjamból szoptam, ahhoz hasonló könyvekből, ahol azt is írják hogy a bor nem ártalamas. Van olyan aki rengeteget szív mégsem lesz semmi baja, van akinek nem árt egy pohár bor, valaki tök hülye lesz tőle, nekem pl már egy korty is kicsinálja agyomrom, a cigifüst eddig csak töményen okozot gondot, női vécés csoportos gyűléseken a passzív füstbeszívás pár honap után köhögéses tüneteket produkált. Károsabb a trűdömek ha végigsétálok a körúton mint egy slukk egy jobbfajta szívarból.

A sok műkaja meg pláne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sok műkaja meg pláne.

 

Pizza, hamburger rulezz. :) Egyébként néha felmerül az emberben, hogyegyszer élünk. Az élvezeteket ki kell használni. Az más kérdés, hogy a cigi nálam nem jelent élvezetet. :) Genetika...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sok műkaja meg pláne.

 

Pizza, hamburger rulezz. :) Egyébként néha felmerül az emberben, hogyegyszer élünk. Az élvezeteket ki kell használni. Az más kérdés, hogy a cigi nálam nem jelent élvezetet. :) Genetika...

 

Tényleg kibővithetnénk a topikot a kajával.

A pizza nekem is, de a hamburgert nem szeretem mert hús van benne, anélkül ok. Esetleg ha tonhalfilécsoda van benne.

Ma pl szójabrassóit hoztam ebédre :wink: :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy a vezetés-oktatóm mondta, sose felejtsük el, h Magyarországon vagyunk.

 

Ez nagyon tetszik, mert igaz :)

 

Ki dohányzik?  

 

Nem dohányzom, de nem egészségügyi problémák okozása miatt. Nem tudom elképzelni, hogy cigizzek, ez kb. olyan idegen tőlem, mint hogy a Holdra szálljak :)

Idegen tőlem bármiféle függés is, ezért kávét csak az ízéért iszom néha, kb. havonta egyszer, de még soha nem történt meg, hogy azért kívánjam meg, mert koffein van benne.

Nem zavar, ha más dohányzik, csak engem hagyjon vele békén, és én sem szeretem, ha rám fújják a füstöt. Megértem dstar morgolódását a szemetelők miatt, én is felhúztam magam már nem egyszer ezen.

 

Pizza, hamburger: a műkaja fogalmát ez messze nem meríti ki.

Hamburgert évente kb. egyszer eszem csak, tökéletesen megvagyok nélküle is. Pizzát meg magam készítek otthon, úgy már nem annyira mű, mert még a fűszerezést is magam végzem, otthoni befőzött paradicsommal, stb.

Mert a műkaja nálam az, amiben sok a mesterséges anyag. Kár lenne a jó kis házi pizzára ráfogni, hogy műkaja, mikor van ennél "művebb" is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Műkaja alatt én azt értem amit a közértben veszel és több benne a színezék, az aroma, és a tartósítószer mint a táplálék. Persze a hamburgerben is lehet ilyesmi, azért arányában több benne az ehető. Az pizzáról azt monda egyszer valaki, az a konyhai recycle végső fázisa :) .

Nem tudom ismeritek e a Keleti pu büfé esetét...azóta nem eszek ilyen helyen falafelt.

Az alapelv: mindent lehet.

Ha valamiből túl sok kerül a szervezetbe, akármi az, betegít. Ami kis mértékben gyógyszer nagy mértékben méreg. A dohányt eleinte gyógyszerként forgalmazták és patikákban lehetett kapni.

 

Most lecsó idény van, minden harmadnap lecsót eszem :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kávé már más tészta nálam, én is csak az íze miatt iszom, van egy kávéfajta amit nagyon szeretek, nélküle nehezebben indulna a napom.

Nem vagyok koffeinfüggő, egyszerűen szeretem az íze miatt, és egy rituálé is nálam minden reggel.

 

A műkajákról annyit, hogy idősebbek gyakran emlegetik, hogy "bezzeg az én koromban" meg hasonók, szalonnát reggeliztünk kolbásszal stb., mégis 80-90 évig élünk.

Ez mind rendben van, azzal a különbséggel, hogy házilag, növényvédő szerek, tartsítószerek nélküli ételeket ettek, nem voltak gyárak és autók, amik szennyezték a levegőt, és nem stresszeltek annyit a munka miatt. (nem azt mondom, hogy nem dolgoztak, hanem azt, hogy nem ilyen módon, mint most mi)

Én szeretem a Mekis' műanyag hambit, hasábot, igaz, csak egy negyed évben egyszer eszem, akkor meg jólesik.

Kólát meg ilyen buzivizeket nem iszom, inkább rostos gyümölcsleveket, vagy (ez egy külön kategória) néha lecsúszik egy kis Traubi szóda.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.